eoeo AVRO-tv brengt toch 'Huis aan de gracht' Van Gewest tot gewest Nachtradio kost weinig energie ...OPROEP CODE WALTER JOST TROT"V? KW" \RTET DONDFRPVG Tl JVXTVRT 1074 BTNNEXI,4\D/RADI0-TV T4/K6 Jan de Hartog bij Duys op Donderdag Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In 'Duys op Donder dagavond' vertelt de schrijver Jan de Hartog over een deel van zijn leven, waarin het schrijven van bekende boeken als 'Gods Geuzen', 'Stella', 'Hollands Glorie', 'Het Ziekenhuis' en het toneelstuk 'Schipper naast God' een belangrijke plaats innemen. Toch heeft hij in Nederland nooit die er kenning gekregen die hij in het bui tenland kreeg. Daar werd hij vele ma len onderscheiden, hier nog nooit. Hij wijt het eraan omdat de critici hem nu eenmaal niet mogen. Ook Griekenland naar songfestival Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Aan het Eurovisie- Songfestival dat op zaterdag 6 april in de Engelse badplaats Brighton wordt gehouden, neemt tussen achttien an dere landen voor het eerst Grieken land deel. Na loting is bekend dat Nederland op de twaalfde plaats uitkomt. Finland opent de rij en Italië sluit. Voor Ne derland wordt het duo Mouth en McNeal ingezet. Op woensdag 27 fe bruari wordt in het Nederlandse song festival in het jaarbeurscentrum in Utrecht beslist welk lied het duo zal zingen. In totaal zijn 46 liedjes voor het festival ingezonden. In drama-serie 'Première'; MARY PERKINS Vul horizontaal in: 1. betekenis, 2. organisiche verbin ding, 3. loot, 4. kleine huidopening, 5. levendig. 6. wijnmaat, 7. houten klep per, 8. waterkering, 9. jongheid, 10. priem. Bij juiste oplossing vormen de beginletters de naam van een bijzon dere vis. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM anavond zendt de AVRO het spel 'Het huis aan de gracht' uit, waarvoor geheel op authentieke plaatsen is gefilmd. Dat is ondermeer in het Amsterdamse museum Willet-Holthuyzen. Beide namen hebben model gestaan voor de roman van Frans Coenen, die 'onpersoonlijke herinneringen' heet. De namen worden echter niet ge bruikt in het spel, maar ook niet in het boek. Ze zijn daar Leroy en Die- fenbach. Oorspronkelijk zou de TV de eigenlijke namen uitzenden, maar door bezwaren van een erfgenaam van de familie werden de boekennamen er overheen gesproken. Frans Coenen is meer dan veertig jaar conservator van het museum ge weest. Gefascineerd door de sombere sfeer van het grachtenhuis is hij op zoek gegaan naar de schimmen van de laatste bewoners: van de vreemde en mensenschuwe Louise en haar moeder en de excentrieke losbol Abraham, de echtgenoot van Louise. Ze worden ge speeld door respectievelijk Ellen Vo gel, Loudi Nijhoff en Hans Croiset. In 1875 wordt het huis gekocht door de Amsterdamse koopman Holthuy- sen, die er met zijn vrouw en dochter Louise gaat wonen, na zijn reisdrift jarenlang te hebben botgevierd met weinig comfortabele tochten door half Europa. Zijn onrust en zoeken naar een levens vervulling is wellicht geërfd door zijn dochter Louise, maar haar licha melijke afwijking bemoeilijkt een nor maal leven. Ze wil echter niet uit de toon vallen en gewoon leven. Ze ont moet kunstverzamelaar Abraham Wil let, die door haar moeder wordt be schouwd als een losbol. Toch komt er een huwelijk, dat een tragedie wordt. Abraham blijft de zwakkeling die te veel drinkt Loirise blijft zich vastklampen aan haar taak hem te redden. Als Abraham tenslotte overleden is blijft Louise eenzaam achter in haar sombere grachtenhuis, waar ze zich opsluit en alleen leeft met haar katten. 'En lange middagen zit zij daar voor het raam, verborgen voor de voorbijgangers, en kijkt uit over het water van de gracht. schrijft Coenen. TOÉXjUC WdBÊAU LQ€K m CRG kALM— OLOSSING VAN DINSDAG: Hor.: 1. mirre. 4. riant, 7. Artis, 9. sieraad, 11. doel. 13. Roer, 15. ert, 16. sla, 17. Est, 18. kim, 20. aga, 22. reis, 24. nier, 25. stentor, 28. enger, 29. tel le. 30. larie,. Vert.: 1. moede. 2. rail. 3. ere, 4. Ria, 5. Isar, 6. tetra, 8. trekstang. 9. set, 10. dos, 12. orgie, 14. eloge. 18. krent, 19. mis. 20. air. 21. armee, 23. stel, 24. Nora, 26. ene, 27 tel. De familie van 'Het huis aan de gracht', het TV-spel van de AVRO naar Frans Coenens roman 'Onpersoonlijke herinneringen'. Links Ellen Vogel als Louise, rechts Loudi Nijhoff als haar moeder. Van Gewest tot gewest, vorige week zo aardig op dreef, zakte weer naar het peil van de middelmatigheid. De reportage over Zeeuws Vlaanderen was maar een magere tekening van een van de kleurrijkste gebieden van ons land. De camera bracht weinig in beeld van deze architectonische schakel tussen Zuid- en Noord-Nederland en liet hoegenaamd niets zien van datgene waarin de bevolking naar aard en cultuur verschilt met de rest van ons land. Geen woord over de relatie met de Vos van Reinaerde van wie er een standbeeld staat in Hulst en geen woord over de verminking van de toren in deze schilderachtige vestingstad door niet bij de stijl passende 'pilaren' van modern materiaal. Onze heemkunde mocht wel wat beter aan haar trekken komen. Mata Hari, het in Leeuwarden ge boren 'oog van de dageraad', schijnt nog altijd te spreken tot de ver beelding van romantici en liefhebbers van spionage-geschiedenissen. Dat de in 1964 gemaakte Franse film aan alle verlangens heeft voldaan, waag ik te betwijfelen. Afgezien van een meer steunen op de legende dan op de historie, is het film technisch een over routine-produkt. Studio Vrij van de KRO vierde de tienjarige samenwerking met bloemen en plantenspecialisten. Voor deze gelegenheid kwamen de medewerkers aan de eerste uitzendingen nog even in een kringetje zitten. Daarvan had wel iets leukers kunnen worden ge maakt. In de vrije-tijdsrubriek zat een proef in kwistig en zuinig auto rijden op een kwart liter benzine. De ene kwam 2.1 kilometer ver en de ander haalde 2,6 kilometer. Ik denk niet dat dit voor snelheidsmaniakken een overtuigend bewijs van brandstof besparing is. 'Kenmerk' rapporteerde vanuit de synode van de gereformeerde kerken. waar gesproken werd over de wijze van informatie door de kerkelijke omroepinstanties. U hebt dit allemaal al in de krant kunnen lezen, in het nauwkeurige verslag van onze kerkredactie. Ik werd het meest gefrappeerd door het betoog van professor Verkuyl. Het was alsof er zo'n achtentwintig jaar waren weggevallen en ik hem weer hoorde preken in de Ivwitangkerk van het toenmalige Batavia. Opnieuw werd de bevrijdingsbeweging Frelimo in Mozambique binnen ons gezichtsveld gebracht, door Panora- miek. De aanpak van deze Duitse film was vrijwel gelijk aan die van eerder vertoonde documentaires uit andere landen. De filmmakers zouden zich eens moeten wagen aan het in beeld brengen van de manier waarop in het verleden op zichzelf levende groepen en stammen tot een volk werden gesmeed en hoe nu nationa listische gevoelens worden gekweekt om gebieden te bevrijden van vreemde overheersers. Want daarin zit het meest interessante nieuws. TON HYDRA is UW VAKVERBOND Ravellaan 1 Utrecht DEN HAAG De radio-nachtuitzen- dingen op Hilversum 3 veroorzaken een relatief gering energiegebruik. Gezien het belang van deae uitzendin gen vindt minister Van Doorn dat verbruik niet bezwaarlijk. Daarbij komt dat, indien om redenen van energiebesparing de nachtuitzen dingen gestaakt worden, er 's nachts veel naar buitenlandse zenders zal worden geluisterd. Dit blijkt uit het antwoord van de minister op vragen van het Eerste Kamerlid Schuyt (KVP). Uit een luisteronderzoek is gebleken dat gemiddeld per uur dertigduizend mensen 's nachts luisteren. Veel van hen maken gebruik van batterij-toe stellen. Daarbij komt dat veel in be- drijfswerkruimte geluisterd wordt, die toch verlicht zijn. Het totale energiegebruik schat de minister op tweemiljoen kilowatt per jaar. 73. In een razende vaart stoof de Cnotsmobil over de weg en, de stu dent Thomas had de grootste moeite zijn wilde wagen in het goede spoor te houden. Suizend snorde de dolle kar over de bestrating en zoevend passeerde het vehikel een mansper soon, die kennelijk lopend op weg was van Rijkhuyzen naar Graven- drecht. Dat was den manspersoon, die benevens een zéér vulgair hoofddek seltje een bijpassend gelaat met zich meevoerde, een gelaat, dat nauwelijks reden kon geven er ais versiering een sigaar in te duwen. Dat deze man FERDINAND Linke Lowietje was hebben wij na tuurlijk al lang gezien en wij begrij pen ook wel, dat-ie naar Gravendrecht moest lopen, omdat-ie zo juist zijn laatste geld had afgestaan aan burge meester Van Muizenis, zodat-ie zelfs niet eens meer geld had voor een tramkaartje 'Poffrrrrdikke» me!' liet de schdlm zich ontvallen, toen hij door de zoeverfde auto van do studenten werd gepasseerd. 'Dat is dat snelle ding dat straks nog bij Verho- len in de garage stond! Toen boorde dat kleine joch er gaatjes in. Het schijnt dus toch waör te zijn van dat knettercarter. Laat ik dan vooral wat haast achter de zaeik zetten, want als er teveel van die wagens met een knettercarter komeia, dan kan ik met goed fatsoen de rrfce niet meer win nen En toen dit verdorven heerschap tot deze slotsom was geko» men, zette hij nog eens extra de pas er in. Zo duurde lust niet lang of hij bereikte een oude garage, die in 'den treurige en vervaJlen toestand ver» keerde. Het was het bedrijfspandje van de zeer onbetrouwbare Bennie de Klapper Radio vandaag Ik kan eigen lijk nauwelijks zien of het een man of een vrouw is. Op het eerste gezicht lijkt het een jonge man, die zijn ge zicht met een zwarte nylonkous on herkenbaar heeft gemaakt. In zijn rechterhand zwaait hij met iets, waar schijnlijk een revolver. Dus dat is een van onze ontvoerders! Met hoevelen zijn ze? Is er dan niemand, die deze bandieten neer kan slaan? Misschien lijkt het nog dit te winnen. Ons vlieg tuig is nog steeds in de lucht en kan dus nog altijd van koers veranderen en terug naar huis vliegen. Wij zullen daar dan als overwinnaars worden be jubeld en terecht trots kunnen zijn. Maar de ontvoerders zullen hun plan nen wel goed doordacht hebben. Zo gemakkelijk zullen zij zich niet laten overweldigen. Zij kennen hun helpers en hun wapens. Zij zijn voor dit soort overvallen getraind en ze zijn vastbe sloten en tot alles in staat Zij hebben niets te verliezen dan hun leven en dat schijnt hun niet veel waard te zijn. Achter ons zitten nog altijd onze twee stewardessen. Zij mogen ons eten noch drinken serveren. Zij hebben de order ervoor te waken, dat geen pas sagier van zijn plaats opstaat. Nie mand mag naar het toilet. Enkele pas sagiers worden duidelijk onrustig. Maar het helpt hun niets. Onze vlucht gaat verder naar het zuiden. De ver momde jongeman is weer in de eerste klas verdwenen. Eindelijk zie ik land. 'Dat moet de Noord-Afrikaanse kust zijn', zeg ik te gen mijn buurvrouwtje. Mijn reizen hebben mij tot nu toe nog nooit naar Afrika gebracht. Ik ken de Noord-Afri kaanse kust niet en ik kan me ook niet oriënteren op de kaart, die de luchtvaartmaatschappij ons ten ge schenke had gegeven. Maar we zullen zeker nu gauw in Algiers landen. Doch het vliegtuig draait naar rechts. Wij vliegen over enkele eilanden. Is dat echt Noord-Afrika? Maar dan vlie gen we in de richting van Marokko! Ook dat klopt niet. Ons vliegtuig draait weer naar links. Opnieuw vlie gen we over enkele eilanden heen. De zon is intussen al dicht naar de hori zon gedaald. We vliegen nu bijna in tegengestelde richting.dus naar het oosten. Landen we dan niet in Albiers? Vliegen we naar Tunis, Tripolis of zelfs naar Cairo? 'In al deze stetden keu ik kollega's, die ik onlangs op conferenties heb ontmoet', zeg ik te gen mijn reisgenote. 'Als we maar eenmaal veilig geland zijn, zullen we er wel ergens iets op weten te vin den'. Ongeveer een maand geleden, op de UMm Uitgave CentrlPress Bussum eerste augustus, maakte ik voor het eerst met een Arabisch land kennis. Ik was toen uitgenodigd om naar Bei roet te komen voor de feestelijke in gebruikstelling van de zeekabel Bei- roet-Marseille, aan welk projekt ver schillende Europese landen, waaron der Zwitserland, hadden deelgenomen. Ik had me bezig gehouden met de om vang van onze deelname en me ver trouwd gemaakt met de politieke en economische verhoudingen in Liba non. Uit de dokumenten en inlichtin gen resumeer ik: De Libanon, een jonge kleine staat met een oppervlak te van slechts 10.4000 km2 en een be volking van bijna 2,5 miljoen zielen is economisch een vooruitstrevend land, politiek gezien echter labiel. Het is lid van de Arabische Liga maar is in dit verband het zwakste lid. Zijn eco nomie is op het westen gericht. Zijn inwoners, nakomelingen van de Foe- niciërs. zijn doorgaans voor de wereld openstaande, intelligente mensen, die zich vooral tot de handel aangetrok ken voelen. Zij willen zich het liefst buiten de geschilpunten tussen Israël en de Arabische landen houden, maar worden er desondanks steeds weer bij betrokken. Een bijzonder gevaar voor de politieke vrede van Libanon zijn de rond 150.000 Palestijnse vluchtelin gen, die al meer dan twintig jaar bin nen zijn grenzen in ellendige barak ken zijn gehuisvest. Op de eerste augustus vloog ik met een machine van de Libanese lucht vaartmaatschappij 'Middele East Airli nes' naar Beroet. In de eerste klas werden we met al lerlei lekkere hapjes en voortreffelij ke Franse wijnen verwend. Onze rou te voerde ons over de Alpen, Italië, gewonden gesprek met hen gevoerd over het land, de mensen, de gods dienst en de politiek. Meer dan eens werd het hete hangijzer Israël aange sneden. 'Jullie Europeanen begrijpen niets van dit probleem. Jullie bent ver keerd en eenzijdig voorgelicht!' zei een Tunesiër tegen mij. Ter verdedi ging van Israël had ik aangevoerd, dat de Joden tweeduizend jaar geleden uit Palestina verdreven werden en dat ze na de Tweede Wereldoorlog, na al die afschuwelijke vervolgingen, een nieuw vaderland hadden moeten zoe ken. De Tunesiër was duidelijk geër gerd en had geantwoord: 'Wat zou u ervan zeggen als wij Spanje opeisten op grond van het feit, dat dit land bijna acht eeuwen door de Moren be zet is geweest? Moeten wij Arabieren betalen wat Europa aan de Joden mis dreven heeft?' Ik voelde toen hoe diep de kloof is, die de Arabieren van Israël, maar ook van de westelijke wereld scheidt. Meerdere malen hoorde ik Israël als Korfoe, Athene en Cyprus. Alle be- - een gigant bestempelen. Wij Europea- kendmakingen werden via de luid- nen daarentegen beschouwen Israël als spreker in het Frans, Engels en Ara- een kleine staat, die voor zijn bestaan HILVERSUM i AVRO 7.00 Nws 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een plaatje. (8.00 Nws. S.11-8.21 Radiojournaal.) 8.50 Morgenwijd. 9.00 Top pers van toen. P.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 V.d. kleuters. 10,10 (S-M) Arbeidsvi taminen. 111 00 Nws. 11.03-11.05 Radiojour naal.) 11.30 Rondom Twaalf: een uur allerlei voor ledereen, met o.m. De Groenteman en 11.55 Beursber. 12.30 Mod. platteland. 12.35 (S) Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojour naal. 13.21 (S) Engelse Koormuz. (III). 14.CO AVRO'a Notedop: gevar. progr. 15.00 (S) 't Is historisch: progr. over geschiedenis. 15.30 iS) Met inuz. op stap. 16.00 Nws. 16.03 Radio journaal. 16.05 (S) Aspecten: kunstrubr. 17.00 (S) Mobiel: beweegl. progr. voor be- weegl. mensen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. IS.11 Radiojournaal. PP: 18.20 Uitz. v.d C.H.U. IKOR: 1S.30 Kleur: inf. en comm. over zaken van kerk en sa- menlev. NCRV: 19.00 Leger des Heilskwar- tier. 19.15 Ouder worden: doe. serie '3). 19.35 De kerk vandaag: nws en comm. 20.00 (S) Metrop. Ork. met koor en solisten: amu- sem rauz. 21.00 (S) Veel gevr. gewijde muz. 21.25 Vraaggesprek. 21.55 (S) Hobo, klarinet, hoorn en orgel: oude muz. 22.20 Zie daar is water (2). 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en Nu. 22.50 Kunnen radio en televisie mensen ver anderen? 23.10 Kunst- en vliegwerk: Inf. over akt. tentoonstellingen. 23.15 (S) Star dust: easy listen, muz. 23.35 (S) Gitaresk: de vele facetten v.d. gitaar. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Hat levende woord. 7.OS iS) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: pro- gr.overz. S.00 (S) Te Deum laudamus: klass. gewijde muz. S.24 Op de man af: evangel, comm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvs. 8.45 (S) Podium v.d. vrouw. 9.20 (S) Onder de hoogtezon. 10.00 Schoolradio. 10.50 Nws. 10.33 (S) Select: pas verschenen gramm.pl. 11.00 (S) De komponist v.d. maand. 11.55 Med 12.00 Zingen met Cecilia: volksmuz. 12.15 Kinderkoor en licht ork. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.50 Middagpauzedst. 13.10 (S) Lichte koorzang. 13.20 <S) Licht ensemble. 13 45 Er zijn zoveel andere levens (V): poezie uit ile derde weceld. 14.05 Schoolradio. .14 25 (S> De komponist v.d. maand. 15.15 De Bijbel maakt nwsgierig: bespr. van bijbeise woorden. 15.30 Nws. 15.33 (S) Vincent van Gogh. 16.00 Een uur natuur: magazine met 16.30 (S) Hier en nu. 17.00 Kindervisie: progr. door. voor en met kinderen. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier t-n NCRV: 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. in vrije tijd: accordeonmuz. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18.53 Zojuist verschenen: nieuwe boeken. AVRO: 19.00 Trefpunt. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Radiojournaal. 20.10 (S) A'dams Kern Ensemble met zangsoliste: mod. muz. 21.30 IS) Ruth. 22.45 Klass. carillonmuz. 22.55 iS) Dichter bij de muz.: nieuwe liedjes, chan sons of songs. 23.20 <S' Essay: progr. waar in over kunst wordt doorgepraat, 23.50 Radio journaal. 23.55-24 00 Nws. HILVERSUM III TROS- 7.02 Vaak '"s ochtends, met o.a. ver keersinf. KRO: 9f.Ö3 KRO-op-Drie: Uit dl lucht gegrepen. 11.03 (S) Verzoekpl. 12.01 (S) Van twaalf tt>» twee: met 13.03 Radei maar. 14.03 Theo ^lokking Show. NOS: 16.01 Daverende dertig. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. TROS: 102 (S) Plaatvaeria 20.02 (S) Poster. 21.01 (S) Sesjun: jazz cin pop live. 22.02 (S) Hugl van Gelderen SHow, met Nederlandstalig! Top Tien en Kwiswljs. 22.55 Med. 23.02 (Si T S T ».02 Aktua. 0.10 (S) Jazi Sir. 1.02 Nachtwadht. NOS: 5.02 De Satesaui Show. EO: 6.02-^.00 (S) Matmata: gevar muz. BELGOS 324 m NED. 12.00 Nws. med, en SOS-ber. 12.OS Lichti muz. (12.50 Persove.z. 13.00 Nws, akt., weet ber. en toneelagenda.) 13.55 Beursber. 14 0 Nws. 14.03 Schoolradio 15.00 Nws. 15.0 Schoolradio. 15.23 Lichte muz. 16.00 Nws ei beursber. 16.10 Licht klass. conc. 17.00 Nw en med. 17.10 Vkior oudere luisteraars. 17.5 Weegschaal. 18.00 Nws. 18j05 Uitz. v,d. soldaten. 18.1 Wegwijs wezen. 18.45 Sport. 18.55 Taalwet ken. 18.57 Ork. v.d. week. 19.00 Nws en aki 19.30 Intermezzo. 19.35 Polit. uitz. 19.45 Liet te muz. 20.00 Li<:hte muz. (20.30 Nws. 21.0 Splinternws.) 22.00 Nws. 22.05 Jeugd '74 (23.00 Nws.) 23,40-23.45 Nws. TV vandaag bisch gegeven. De Arabische medede lingen werden altijd met 'Schucran!' afgesloten. Ik had dat Arabische woord voor 'Dank u' onthouden. Tij dens gezellige babbeltjes met Arabi sche kollega's had ik nog enkele ande re woorden opgepikt. Zoals 'Chebas'. uitgesproken met doffe klinkers, dat 'brood' betekent. In Zahlé, een stad boven Bekaa, had ik dat brood zelfs zien bakken. Op een grote steen trok een vrouw het deeg in kleine dunne plakken. Thee is 'tschai' en ik had ge vraagd wat 'water' in het Arabisch was. Je kon nooit weten of je ooit misschien in een woestijn om brood en water zou moeten vragen. Water is 'mai', wat ik gemakkelijk onthouden kon. De Arabische groet 'Shalom ale- chum' gevolgd door de wedergroet 'A- leichum shalom' had men mij ook ge leerd. Gedurende mijn kort oponthoud had ik veel van het kleine land aan de oostkust van de Middellandse Zee ge zien. Het land, dat een dichter als het land van rotsen, ceders en cicaden had bezongen. Het land, waar de we reldgeschiedenis begon, waar de Fara o's van Egypte, de koningen van Assy- rië en vooral de Romeinen hun-sporen hebben nagelaten. Voor het eerst in mijn leven betrad ik een Bijbels land, een deel van het land, dat de Israëlie ten was beloofd als 'het land van melk en honig* en waar later Christus predikte. Ik had de spreekwoordelijke Arabische gastvrijheid leren kennen. Ik had met Libanezen, Jordanieërs en Noord-Afrikanen gezamenlijk de wa terpijp gerookt. Ik had ook menig op- vecht. Van de Palestijnse vluchtelin gen had ik me slechts een vluchtig beeld kunnen maken. Aan de weg tus sen de luchthaven en de stad Beiroet had ik vanuit de autobus twee kam pen gezien en gefotografeerd: een ver zameling armoedige barakken, aan touwen te drogen gehangen lompen, hier en daar een muildier of een ezel aan een boom gebonden, enkele man nen, vrouwen en kinderen, die schijn baar doelloos rondhingen. En een maal, niet ver van mijn hotel, dat 'Phoenicia' heette en dat zijn gasten alle comfort bood, werd ik door een Engels sprekende bedelaar aange klampt. Hij zei, dat hij een Palestijn se vluchteling was en dat hij en zijn gezin die dag nog niets gegeten had den. Ik geloofde de man niet en gaf hem niets. Met zijn dikke buik gaf hij bepaald niet de indruk verhongerd te zijn. Doch missiën had ik hem toch onrecht gedaan. Destijds had ik het Nabije Oosten van zijn aangename kant leren kennen. Ik had'genoten van de natuur en de be tovering van het oriëntaalse leven. Een film, waarop ik enkele van deze in drukken vastlegde, zat nog in mijn ca mera. Destijds had ik in enkele dagen een enorm aantal oosterse lekkere hapjes en gerechten verorberd en er mijn maag totaal mee bedorven. Dat kwam waarschijmvijk niet zozeer door het eten, dan wel door het water. Je mag in die landen alleen maar ge kookt water drinken, zeiden ze later tegen me. (wordt vervolgd) NEDERLAND I NOS NOT 11.10-12.00 Schooltelevisie 14.25-14.50 Schooltelevisie NOS 18.40 Peilstand 1S.45 Tita-tovenaar 18.55 Journaal EO 19.05 EO-Kinderkrant NOS 20.00 Journaal EO 20.20 Unknown Witness 20.45 Willa Dorsey zingt (II) 21.00 De smalle brug naar de vrede VPRO 22.00 Het gat van Nederland NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 Ziekenhuis 19.30 M.A.S.H. NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Duys op donderdag 21.40 Het huis aan de gracht NOS 22.55 Ddn Haag vandaag 23.10 Journaal 23.15 E.K. Kunstrijden Heren in Zagreb DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Herh. van journaal van gisteravond. 10.25 Der Illegale: Biografie Vleesloze Patachou 500 gr. cusa 1 grote aubergine 1 ui, 100 gr. boter teentje knoflook blikje tomatenpuree thijm, marjolijn zout, peper 150 gr. geraspte kaas De ui fijnsnijden en in 100 gr. boter fruiten. De gewassen cusa en aubergi ne in blokjes snijden en in een bo dempje water opzetten. Op een zacht vuurtje ongeveer tien minuten laten koken. Doe wat thijm en marjolijn bij de ui, alsmede de tomatenpuree. Even flink roeren op een zacht vuurtje. Doe de groente erbij, met het nat, zout, peper en wat aroma. Enkele mi nuten laten sudderen en van het vuur af de geraspte kaas er snel doorroe ren. (recept van mevr. A. L. M. van Praag, Amsterdam-Z.). Mcnutip: Vleesloze Patachou, gele rijst, komkommersla, chipolatapud- ding. van een spion (I). 12.05 Econ. magazin» 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 16.1 Journaal. 16.2a Disc.progr. 17.05 Kind*! progr. 17.35 Jctfinderprogr. 17.55-18.00 Joui naai. (Reg. progr.,^ NDR: 9.30-10.00 Sesamstrassl IS.00 Bonner 'Notiztn. 18.30 Akt. 18.45 Zan( mann. 18.55 Ifordschau-magazine. 19.26 Kiln rep. 19.59 Progr. overz. WDR: 8.05-9.C Schooltelevisie. 9.30-10.00 Sesamstrasse. 10.31 12.10 Schooltelevisie 18.00 Nws uit Noordr Westf. 18.05 Kinderprogr. 18.15 Graf YosM gibt sich die .Ehre. 18.40 Akt. 19.20 Graf Yo! ter gibt sich die Ehre (2)). 20.00 Journal en weerover*. 20.15 Wetensch. magazini 21.00 Cannot*. 21.45 Dok. film. 22.30 Joul naai. komm. en weeroverz. 22.50 Dok. filn 23.40 Journaal. DUITSLAND II 16.30 Stirbt unser blauer Planet? 17.(1 Journaal. «7.10 Tekenfilmserie. Aansl.: Mail zelmannchpn. 17.45 Akt. en muz. 18.25 Zwïschen den Flugen. 19,00 Journaal 19.30 Pre-aasonkorso nr. 17. 20.30 Cabare progr. 21.00 Journaal. 21.15 Disc.progr. 22.1 Eurovisie: E.K. Kunstrijden. 23.00 Joui naai. DUITSLAND III NDR 8.05-127/5 Schooltelevisie. 16.30-18,11 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Cursusprogi 18.45 Ci7rsuspro.gr. 19.00 Cursusprogr. 19.3 Cursusprogr. 2C.00 Journaal en weerbei 20.15 Dtoc. progr. 21.00-22.00 Herdenklnf sprogr. Stridberg. BELGIE NEDERLANDS 14.00 fl€. 00 Schooltelevisie. 17.00-17.3 Schooltelevisie 18.00 Colargo'. 18.05 Black Beauty. 18.3 Tienerklnnkcn. 19.05 Israelitisch-godsd. uit: 19.35 Kortweg. 19.45 Journaal. 20.15 Quil 20.45 Schapenborre. Henk Glimmerveen spreekt met Schenk HILVERSUM In het NCRV-prc gramma 'In gesprek metondei houdt drs. Henk Glimmerveen ziel vanavond met Ard Schenk, meervou dig Europees-, wereld-, en olympiscl kampioen hardrijden op de schaats Daarbij zullen veel actuele zaken aai de orde komen. De uitzending is van avo-nd van vijf voor half tien tot vij voOtr tien op Hilversum I.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6