eoeo Gamma over |HlH joden van Ethiopië dsgpecept AVRO kan spel haar Frans Coenen toch brengen Van Willigenburg ontvangt telepaat Geurtje Puur Plukje Puur Interview met prof. Van Peursen iePuur Puur Lekker Voortrekker Brandveiligheid en schuld Wat helpt al jaren bij hoest? ...OPROEP CODE WALTER JOST TROUW/KWARTET DINSD AG 29 J VNUARI 1974 i r BINNENL AND/RADIO-TV HILVERSUM De moeilijkheden rond het televisiespel 'Het huis aan de gracht' van de AVRO zijn opgelost, donderdagavond zal het toch worden uitgezonden. Er zijn de laatste dagen moeilijkhe den ontstaan, omdat de naam van een bekende Amsterdamse familie ge noemd werd. Een lid van de familie protesteerde daartegen. De schrijver Frans Coenen heeft zijn boek 'Het huis aan de gracht' wel naar de lotge vallen van deze familie genoemd, maar de namen indertijd veranderd in Leroy en Diefenbach. Met de ge dachte, dat zegt de Amsterdammers niets, heeft men bij het spel gebruik gemaakt van de werkelijke naam van de familie. Omdat alleen de verteller Ton van Duinhoven de namen uitspreekt konden deze op de opnameband ver vangen worden door de boekennamen. HILVERSUM Uri Geiler, die de ongelooflijke eigenschap bezit om met een enkele blik van zijn ogen ijzeren voorwerpen te laten kromtrekken als of zij door een onzichtbare hand wor den gebogen, is vanavond gast in Hans van Willigenburgs programma 'Voor achten'. Van deze Oostenrijker is het bekend dat hij kabelliften, rol trappen en horloges op dezelfde ma nier kan stilzetten. Ook op telepatisch gebied beschikt hij over bijzondere gaven. Willem Duys in Spreekuur HILVERSUM In het KRO-radio- programma 'Spreekuur', vast onderdeel van het programma 'Interlokaal', heeft Jacques van Kollenburg vanmid dag een gesprek met Willem Duys. 'Spreekuur' wordt uitgezonden van vier tot vijf uur. Tijdens de uitzen ding is er gelegenheid telefonisch te reageren. (ADVERTENTIE) Horizontaal: 1. welriekende stof, 4. be koorlijk, 7. dierentuin. 9. kleinood, 11. mikpunt, 13. water in Limburg, 15. peulvrucht, 16. groente, 17. Europeaan, 18. horizon, 20. turks bevelhebber. 22. uitstap, 24. inwendig orgaan, 25. her aut der Grieken voor Troje, 28. nau wer, 29. prsgang vin een paard, 30. slappe koffie. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Ethiopië blijft voor de televisiemakers tot de ver beelding spreken. Het leefpatroon van de verschillende bevolkings groepen trekt de laatste tijd in bijzondere mate hun belangstelling. Vanavond gaat het in het KRO-TV-programma 'Gamma' over de zwarte joodse bevolking van Ethiopië. Deze mensen (ze worden Falasja's ge noemd) proberen zoveel mogelijk hun tradities te handhaven. Ze leven naar joodse wetten, dat wil zeggen dat ze de tien geboden houden, maar de vijf boeken van Mozes kennen ze verder niet. In hun synagoges worden de hei lige boeken gelezen in het Geez. een dode Semitische taal. Op hun scholen wordt het Hebreeuws onderwezen. Bloed en bepaalde spijssoorten zijn verboden. De jongesjes worden naar joods gebruik besneden. Jarenlang hebben de Falasja's of zwarte joden hun geloof en cultuur bewaard als een kleine groep temid-s, den van grote groepen, de koptische christenen en mohammedanen. Thans zijn er nog maar twintig duizend Fa lasja's over. In 1910 waren er zestig duizend en in 1870 ongeveer 250.00Ö. Als zovelen zijn de Falasja's de laat ste jaren naar de steden getrokken en zo gaan ze voor hun stam verloren. De antropoloog dr. Mordechai Abir woonde twee jaar onder hen. In de film ontvouwt hij een theorie over hun geschiedenis. In de zestiende eeuw beschouwde Rabbi Davind Ibn Zirara de Falasja's als een van de tien stammen van Israël. De stam zou ver bannen zijn door de Syrische koning Tipiat Pilasser. Ook de tegenwoordige Israëlische opperrabbijn Avoda Joseef meent dat de Falasja's als joden be schouwd moeten worden. De st;aat Is raël neemt deze visie echter niet over. MARY PERKINS 'iK-wCST zrccRixv uGTUier pcoRnaw BESCKAÖK&&S- 6€zicwr i WrtöAF I ecu H6CL NlXGÊtfbCfiVOCL Weinig toekomst De Falasja's hebben weinig toekomst. Ze kunnen (nog) niet naar Israël, ter wijl in Ethiopië, waar de christelijke kerken de grootgrondbezitters zijn, het gevaar voor gelijkschakeling met de andere bevolkingsgroepen bestaat. Het tweede onderwerp in de weten schappelijke rubriek 'Gamma' is 'met het oog op de warmte' waarin weer het zoeken naar nieuwe energiebron nen centraal staat. De techniek om energie te meten wordt verfijnd en dat resulteert weer in doelmatiger ge bruik van energie. Een van die tech nieken is de toepassing van warmte- beelden. De temperatuur kan de ener gie-inhoud van materiaal aangeven. In 'Gamma* wordt getoond hoe de moei lijk te meten straling van warmte kan worden waargenomen. Interviews Als derde onderwerp zijn in 'Gamma' ingelast twee interviews in verband met het symposium van de Verenigde Naties in het Okurahotel in Amster dam over bevolking en mensenrecht. Gesproken wordt met prof. dr. C.A. van Peursen, fylosoof te Leiden en voorbereider van het symposium, en met prof. dr. L. H. Janssen Sj, direc? teur van het instituut voor ontwikke lingsvraagstukken van de katholieke theologische hogeschool te Tilburg. Voortrekker is een pure,natuur zuivere tabak, met een smaak helemaal van zichzelf. Heeft geen toevoegingen nodig en is niet te vochtig. Daarom, trekt-ie licht en brandt-ie makkelijk. Geeft een geur en een smaak die nooit verveelt. Dat waardeert de ware pijproker. 1,60 Verticaal: 1. vermoeid, 2. spoorstaaf, 3. eer, 4. meisjesnaam. 5. zijtak Do- nau, 6. soort weefsel, 8. handvat van een spoorwissel, 9. tennisterm, 10. tooi, 12. luidruchtig feest, 14. lofzang, 18. zuidvrucht, 19. verkeerd, 20. voor komen, 21. leger, 23. tweetal, 24. meis jesnaam, 26. een zekere, 27. achting. OPLOSSING VAN GISTEREN; Hor.: 1. okkernoot, 8. pg, 9. orgel, 10. ar, 12. mee, 13. oma, 15. neo, 17. non, 19. sic, 21. trek, 23. deel, 24. op, 25. alver, 26. da, 27. meer, 29. asem, 31. Ill, 32. ore, 34. ara, 35. Ier, 37. sip, 39. el, 41. edele, 43. N.T. 44. delegatie. Vert: 1. Og, 2. koe, 3. eren, 4. Rg. 5. neon, 6. olm, 7. Ta, 8. pantomime, 11. reclamant, 12. moe, 14. Ase, 16. erpel, 18. oever, 20. ieder, 22. kar, 23. dra, 28. Eli, 30. sap, 32. orde, 33. Esla, 36. eel, 38. iet. 40. Ld. 42. eg, 43. Ne. Nederlandse brandweerdeskundigen zullen maandagavond in opperste ver bazing hebben geluisterd naar hetgeen AVRO's Televizier onthulde over de toestanden in het Belgische jongens- internaat. De pater-econoom zei, geen enkel schuldgevoel te hebben jegens de bij de brand omgekomen 23 jongens en maakte zich meer zorg om de naam van zijn schooL Ik maak mij sterk dat deze pater in ons land in staat van beschuldiging zou zijn gesteld wegens grove nalatigheid en overtreding van brandveiligheidsvoor schriften. Het is onvoorstelbaar dat in België besturen van bijzondere scholen de adviezen van brandweer- officieren rustig naast zich neer kunnen leggen. Een film toonde aan dat de 60 jongens in Heusden uit het oogpunt van brandgevaarlijkheid hebben geslapen dn rattenvallen. Over de jubilerende BUMA kwam naar mijn gevoel een onvolledige reportage op de buis. Er is inderdaad een omvangrijk apparaat opgezet om componisten te beschermen en aan een inkomen te helpen. Maar hoe staat het met het werk van tekst schrijvers? Is het niet zo, dat zij vogelvrij zijn en dat iedereen hun geestesprodukt kan gappen, zolang het niet op muziek ds uitgevoerd? Er lopen heel wat schrijvers rond die voor hun liedjes geen componist kunnen vinden. Evenals de AVRO schonk Hier en Nu aandacht aan de middenstanders die het van de regering niet langer pikken. Voor het laatste nieuws over (ADVERTENTIE) Dennendal kon men alleen bij de NCRV terecht. Het bestuur is uit gebreid tot vier man en vandaar kwam het dringende verzoek om nu einde lijk wat rust te brengen in deze affaire, en meer te gaan denken aan de belangen van pupillen en patiënten. Het zal mij benieuwen of daaraan gehoor wordt gegeven. Eerder lijkt een treffen tussen dit bestuur en de vrijheidsproclamators van 'Nieuw Dennen^al' waar schijnlijk. De NCRV wekte de schijn haar eigen standpunt naar voren te schuiven in plaats van een objec tieve belichting na te streven. Misschien is dit de techniek om fellere commentaren uit te lokken, maar het risico van veronderstelde vooringenomenheid zit er wel in. Nederlandse actualiteitenrubrieken hebben al vaker aandacht besteed aan de professionele mensensmokke laars tussen Oost- en West-Duitsland. Nieuw in de Hier en Nu-reportagc was de openheid waarmee deze specialisten over hun praktijken ver telden en doodleuk toonden, over welke geraffineerde middelen zij beschikken. Met bewondering moet worden ge- constateerd dat in de zo voortreffelijk begonnen AVRO-serie Een mens van goede wil nog altijd een kwalitatieve stijging zit. Belgische en Nederlandse spelers gaan zichzelf op zeer bijzondere wijze overtreffen. Opmerkelijk zijn de fijn-ingehouden vertolkingen, de homogeniteit van de scènes en de sfeerwerking, die vrijwel nergens Inzakt. Opnieuw ook lof voor de effectvolle muzikale omlijsting, een overtuigende prestatie van de Belg Pieter Verlinden. Mijn aanmerkingen op de nu afgelopen Boerin in Frankrijk schijnen door sommige lezers te zijn opgevat als kritiek op de boeken van mevrouw Den Hollander. Een spijtig misver stand, want ik heb het steeds gehad over wat de televisieproducenten er van hebben gemaakt .En dus over de artistieke kwaliteiten van het spel. TON HYDRA 71. 'Tjazei burgemeester Van Muizenis zuinig. 'Dat denkbeeld van geld voor de gemeentekas staat mij wel aan, natuurlijk. Maar het is nou allemaal goed en wel zo'n knetter- en lachrally en zomaar wie zal dat betalen, zoete lieve Gerritje? Wie looft de prijzen uit en wie draagt de kosten?' 'De industrie natuurlijk, ouwe jongen!' lachte Lowietje link. 'Aha, meneertje, dat zal nog eens een stunt worden! Ik heb vette relaties in de industriële wereld, vat je? Vette relaties! Die strik ik wel voor de kos ten. Maak je maar niet ongerust! Scheermesjes, bier, chocolaalles doet mee. Ze betalen ook de eerste prijs. Die wordt me maar eventjes honderdduizend gulden.' 'Goeie helpstamelde burgemeester Van Muizenis. 'Een t.ton.K.kan er dan er dan misschien ook nog wat op overschieten?' 'Natuur lijk dat zei ik toch al,' stelde tuurlijkdat zei ik toch al,' stelde Linke Lowietjp de trouwe burgerva der gerust. 'D'r blijft voor jullie zat over. Jüllie zullen dik aan de entree kaartjes en de vermakelijkheidsbelas ting verdienen. Duizenden vreemde lingen zullen het dorp overstromen en de neringdoende middenstand zal er zijde bij spinnen'Ja, het kan een groots evenement worden lispelde burgemeester Van Muizenis blij. Met vreugdevolle blikken keek hij naar de stapel bankbiljetten, die Linke Lowietje Intussen voor hem zijn bureau had uitgespreid. 'Vast klein voorschotje op de vermake heidsbelasting, ouwe jongen,' legde doortrapte schelm uit. 'Je ziet het winst is in de laatste instantie ^ir jullie en het risico is voor mij. gaat het namelijk in de eerste plL om dc sport van de zaak, vat je? inkomsten zijn bijzaak. Het is ons we amateurbloed dat hier kruiptpg kriebelt, voel je wel?' 'Ik het,' zei de burgrmeester er schoof de bankbiljetten in zijn p< feuille. 'Nou ben ik platzak, nlr het zal duizendvoudig terugkom cl' peinsde Lowietje, die maar moe|n van zijn laatste centjes afstand gedaan FERDINAND el Radio vandaag 4 Diep onder ons Ligt Bazel, die eer biedwaardige oude stad aan de Rijn. Daar onder ons zitten de mensen nu aan het zondagse middagmaal. Ze zit ten in gezinsverband of aan de feeste lijke tafels in het luxueuze hotel, in de overvolle restaurants of in de klei ne kroegjes. Onder ons wordt mis schien op dit moment een kind gebo ren, of sterft een mens, eindelijk ver lost van een langdurig lijden. Onder ons klappen op dit moment misschien twee auto's op elkaar, of er wordt een voetganger overreden en ernstig ge wond. Onder ons maken mensen mis schien ruzie om een kleinigheid, of zijn mensen bezig de liefde te bedrij ven. Onder ons zijn vrolijke, verdrie tige, gezellige, eenzame, wanhopige en radeloze mensen. Mensen, die bedie nen of zich bedienen laten. Mensen, die door straten en stegen lopen, op gas- of remnedalcn drukken, schelden en vloeken, lachen of zingen. Mis schien kijkt er nu eentje omhoog en ziet ons vliegtuig het vaderland veria ten, vier vage condensstrepen langs de hemel trekkend. Wij vliegen hoog boven het rumoer van de stad. Af en toe beneemt ons een wolkenflard het uitzicht op de bonte wereld beneden ons. Mijn reis gezellin aan mijn linkerzijde onder gaat deze indrukken voor het eerst. Zij heeft het geld voor de reis ge spaard om enkele weken vakantie bij haar broer in Amerika door te kun nen brengen Zij wordt op Kennedy Airport door haar broer afgehaald. Hij heeft «»en vliegticket voor de doorreis naar Richmond Virginia bij Havana. Ik heb hem vorig jaar febru ari in de Zwitserse Ambassade in Washington leren kennen. En boven dien heb ik genoeg geld bij me in tra- veller-chèque*. Na mijn terugkeer moet ik nagenoeg direkt door naar Warschau.' Tijdens ons gesprek heeft een stewar dess de gedragsregels in noodgevallen voorgelezen. Haar stem klinkt ge dempt. Is er iets niet met de luidspre ker in orde? Ik ken de tekst al en schenk er geen bijzondere aandacht aan. Ik heb ook nauwelijks nog naar I het landschap gekeken, waarboven -ms I vliegtuig nu al bijna een uur zijn mam Uitgave CentriPress Bussum koers volgt. We zullen Frankrijk nu spoedig achter ons laten. Waarom is het middagmaal nog niet geserveerd? zich. Mijn buurvrouwtje spreekt niet goed Engels. 'Wat moet ik doen als mijn broer er niet is?' vraagt ze mij. 'Maakt u zich maar geen zorgen. Ik help u wel. Ik heb bijna twee uur oponthoud in New York, voorzover ons vliegtuig de vertraging tenminste inloopt,' probeer ik haar gerust ie stellen. Ik merk echter al gauw, dat ik haar niet gerust hoef te stellen. Ze neemt de dingen zoals ze komen. Met de kracht en de moed, misschien ook wel met de onbekommerdheid van de jeugd gaat zij nieuwe horizonten tege moet en wil gretig alles beleven >-n leven. Haar openheid en natuurlijk heid maken indruk op me. 'En als we nu eens naar Cuba worden ontvoerd!' zegt ze lachend. 'Dat zou een avontuur zijn!' Een enthousiaste kreet van mijn reis genote doet me opschrikken. 'Kijk eens! Sneeuwgebergten!' Ik verzeker haar echter, dal het geen bergen zijn, maar wolken, want volgens mij vlie gen we over vlak land. Zij houdt ech ter koppig vel. 'Kijk clan! Daar is een bergmeer en daaromheen de bergen met de besneeuwde toppeb.' Ik buig me naar het raam en ver baasd stel ik vast, dat ze gelijk heeft. 'Ik snap daar niets van. Er klopt iets niet. Misschi?n heeft ons vliegtuig de route over Portugal genomen. Dan moeten dat de Pyreneeën zijn. Maar gewoon is het bepaald niet.' Ik heb een gevoel van onbehagen. Mijn honger is verdwenen. Waarom heeft men niets over de verandering van de vliegroute gezegd? En ineens klinkt er e*n stam over de luidspre ker. Een ongewone stem, die met een ongewoon, keelklankachtig Engels zegt: 'Hier spreekt uw nieuwe captain. Het Volksfront voor de bevrijding van Palestina heeft het commando over dit vliegtuig overgenomen. Wij brengen u naar een bevriend land. Blijf rustig en doe uw gordels om. Leg uw handen daarna in de nek!' j>e luidspreker valt stil en blijft stil. Is dit een grapje? Nee. h#t is ernst, verschrikkelijke ernst. Twee stewar dessen komen door het looppad nanr achteren. Zij glimlachen, maar het 's een gedwongen glimlach. Hun gezich ten zijn bleek. Zij gaan naast de uit gang zitten. We worden gekaapt! Ons vliegtuig zal zijn doel nooit bereiken. Het noodlot heeft ons, 155 mensen, voor iets bijzonders uitgekozen. Er s aeeii ontkomen aan. Hoe wu het de 47 mensen te moede, die op 21 febru ari hun afschuwelijk lot in de bran dende Coronado ondergingen? Hebben zij tot de dood toe op een wonder ge hoopt, hebben ze gehuild, ge schreeuwd of gebeden? Zal ons vlieg tuig de aarde onbeschadigd bereiken of wacht ons over enkele ogenblikken de dood? Wat gebeurt er in de cock pit? Heeft de bemanning zich inder daad overgegeven of wordt er gevoch ten? Het meisje rechts van me begint te huilen. 'Wat gebeurt er met ons? Waarom doen ze dit?' Zij is nog een kind. Ik leg haar uit, dat de aanslag tegen Zwitserland gericht is, omdat er drie Palestijnen in een Zwitserse ge vangenis zitten. 'Maar ik heb met Zwitserland toch niets te maken, 'k ben Amerikaanse.' zegt ze snikkend. Zij heeft haar vakantie in Zwitserland doorgebracht en is op terugreis naar haar vaderland. Haar ouders wachten op haar op Kennedy Airport. Een ou dere vrouw op de andere rij, een voormalige Duitse, die naar haar nieuwe vaderland terugkeert, neemt haar onder haar hoede en kan haar tenslotte kalmeren. Nog steeds hebben alle passagiers niet begiepen wat er aan de hand is. Niet iedereen verstaat Engels. Er worden vragen gesteld en antwoorden gege ven. Enkele passagiers hebben hun handen al weer van hun nek geno; men. Er gebeur* niets. De motoren werken rustig. Ook ik ga wat meer op mijn gemak zitten. Mijn reisgenote links laat zich niet van haar stuk brengen. 'Voelt u zich niet goed? U ziet zo bleek?' vraagt ze. 'Ze kunnen ons niets deen, hoor!' voegt ze er ge ruststellend aan toe. 'Ik voel me best, maar de situatie is ernstig,' antwoord ik. 'We komen van daag niet roeer in New York aan. En wat is het bevriende land. dat ons verwacht? Maar wat er ook gebeurt, ik zal me om u bekommeren. Mag -k uw naam en adres en de adressen van uw familieleden?' Ikzelf geef haar mijn kaartje. Wij ie- men ons voor om alles te doen om onze familieleden op de hoogte te brengen, voor hef geval de ene of de andere in moeilijkheden zou komen. (wordt vervolgd) HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtengymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje. (8.00 Nws. 8.11 Radio journaal) 8 50 Morgenwyd. 9 00 (S) Klass gramm.pl. met comm. (9.35 Waterst.) 10.00 (S) v. d. kleuters. 10 10 (S-M) Arbeidsvita minen. (11.00 Nws. 11.03-11.05 Radiojournaal) 11.30 (S) Rondom Twaalf: een uur allerlei voor iedereen, met o m. De Groenteman, Pa ris vous Parle en 11.55 Beursber. Overhelds- voorl.: 12.30 Ultz. v. d. landb. AVRO: 12.40 Meisjeskoor met plano. 13 00 Nws. 13.11 Ra diojournaal. 13.21 (S) Wat deed hij hier?: muzikaal klankb. EO: 14.00 Het woord der waarheid: kernbegrippen uit de Bijbel. 14.15 - (S) Over en weer: radiomagazine. 14.55 (S) Licht ensemble. 15.15 (S) Licht en uitzicht: gewijde muz. 16.00 Nws. 16.03 Klankbord: act., inf. en comm. 16.10 (S) Eigenwijs: progr. voor kleuter en kind. 16.30 <S) Jeugd- toer. AVRO: 17.00 (S) Mobiel: beweegl. progr. voor beweegl. mensen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 Technocratie en-of democratie (3). doe. 18.40 (S) Licht ork. met zangsolist. 19.05 (S) I'all come: Country en Wesdernprogr. 19.30 (S) Vanavond: gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Ra diojournaal. 22.50 (S) Licht ensemble met zangsoliste. 23.05 (S) Er floot een vogel ln de wel. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7 02 Het levense woord. 7.07 (S) Badinerie: klass. muz. 8.36 Gymn. v. d. hulsvr. 8.45 Moeders wil is wet 9.40 School radio. 10.00 De wereld om ons heen: lnf. rubr. 10.20 (S) Aubade: klass. muz. (10.30- 10.32 Nws) 11.00 Gebakjes en een beter le ven verh. van wel en wee. 11.30 Bejaar- denprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee. met 12.22 Wij v. h. land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb.; 12.30 Nws; 12.41- 12 50 Echo en 13.00-13.05 Raden maar 14 00 Schoolradio. 14.30 (S) Interlokaal op dinsdag. 15.30 Nws. 17.00 Overheidsvoorl.; Nws uit de Ned. Ant. 17.10 V. d. Kleuters. 17.30 Nws. 17.32 Echo. KRO: 18.00 (S) Dansmuz. uit de 16e eeuw. 18.19 Ultz. v. d. P.P.R. 18.30 Nws. 18 41 Echo. 18.50 Progr. voorbesch. 19.00 (S) Zin ln muz.: amateurs geven de toon aan. NOS: 19.30 Den Haag vandaag. KRO: 20.00 Nws. 20.05 Overweg. 20.15 (S) Komponist en radio. III, 3: klass. en mod. muz. 21.15 Gesprek (Dialogo). 22.00 (S) Pianorecital: klass. muz. In de pauze (ca. 23.00) Strip: dinsdagavond krant over boeken. 23.35 (S) Radio Kamer- ork. met solist; mod. muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 7.02 Eddy Becker. 9 03 (S) Plaat] 1 d pep. 11.03 Tom Blom ln uw radio. (S) Een opvallend vrolijke gevar. 14.03 Eddy Becker. 15.03 Dlre-draai. (S) Mix. NOS: 18.03 Joost mag niet eten. VARA: Popreconstr. 20.02 (S) Nashville. 21.03 Jazz en Blues. 22 02 (S) Tom Blom ln ui dio. 22.55 Med. 23.02 (S) Wachten op dernacht. 0 02 ln de kleine uren met Postema. 2.02 (S) Willem van Beusekom- 1 van Maasdam. 3.02-7.02 Hans Hamburg BELG1E 324 m NED. 12.00 Nws. med. en SOS-Ber. 12.08 muz. (12.50 Buitenl. persoverz.) 13.00 akt., weerber. en toneelagenda) 13.55 B ber. 14 00 Nws. 14.03 Schoolradio 15.00 15.03 Schoolradio. 16.00 Nws en beur 16.10 Licht klass. conc. 17.00 Nws en 17 10 Voor oudere luisteraars. 17.55 schaal. 18.00 Nws. 18.05 Ultz. V. d. soldaten, wegwys wezen. 18.45 Sport. 18.55 Taal ken. 18 57 Ork. v. d. week. 19,00 Nw akt. 19.30 Intermezzo. 19.35 Vakb.kron. Lichte muz. 20 00 Grote vedetten: Live e (20.30 Nws) 20.45 Hoorspel. 21.37 Film 22 00 Nws. 22.05 Musicalmuz. 23.00 23.10 Lichte muz. 23.40-23.45 Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 11.10-12.00 Schooltelevisie 14.00-14.25 Schooltelevisie NOS 18.40 Peilstand: algemene inf. rubriek 18.45 Tita-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Pipo in Marobia 19.30 Volgende Patiënt NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Merijntje Gijzen's Jeugd 21.20 2 voor 12 22.05 Achter het Nieuws NOS 22.55 Journaal TELEAC 23.00 Bijstandswet les 4 NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 Voor Achten: KRO's Praatuur NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Gamma Tonijnmousse Alicante 1 blikje tonijn 1 augurk 2 eetl. mayonaise 2 sinaasappels 5 druppels tabasco 1 theel. gin 2 blaadjes munt 2 theel. kapertjes. Een misschien wat kostbaar voorge recht, maar als we er de rest van het menu bij aanpassen lukt het financie- eel allemaal best. Haal de tonijn uit het blik. Bewaar vier mooie moten en maak de rest fijn met een vork. Doe er de fijngehakte augurk bij en de mayonaise cn meng alles goed door elkaar. Snij de sinaasappels doormid den en neern met een lepel het vruchtvlees er voorzicht uit. Het vruchtvlees in partjes verdelen en van de vliesjes ontdoen. Zestien par tjes apart houden en de rest voorzich tig in kleine stukjes snijden. Meng dit vruchtvlees met de tabasco, fijn- gewreven munt, gin en tonijn en schep alles luchtig door e:kaar. Vul de uit geholde sinaasappels met de tonijn mousse, leg een achtergehouden stuk je tonijn in het midden en dóe de si naasappelpartjes er omheen. Garneren met wat kapertjes. Koel opdienen. Menutip: Tonijnmousse Alicante, ca- pucijners met spek, appelmoes, yog hurt. 21.20 Oorlogen Vrede 22.05 Waar gebeurd NOS 22.35 Den Haag vandaag 22.50 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gi> vond. 10.23 Dok. film. 11.55 Roemeens»1 klore. 12.05 Akt. 12.50 Persoverz. 13.00- Journaal. 16 15 Journaal. 16.20 Muz.p 17 05 Selab 2020. 17.25 Klnderprogr. 18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstr 1 18.00 Rep. 18.30 Akt. 18.45 Zandmann. Reg. magazine. 19 26 Hamburg-Transit. Progr.overz. WDR: 8 20-9.10 Schooltelei 9.30-10.00 Sesamstrasse. 10.30-12.10 Scho levisle. 18.00 Reg. nws. 18.10 Die Zwei Dienststelle. 18.(0 Akt. 19.20 Hamburg ■sit.) 20.00 Journaal en weeroverz. 20.1 3uiz. 21.00 Der Tod des Kleinburgers, ournaal. komm. en weeroverz. 22.50 desport. 23.35 Journaal. DUITSLAND II 16.30 Progr. voor oudere kykers. 17.00 naai. 17.10 Circusprogr. Aansl.: Ma mannchen. 17.43 Akt. en muz. 18.25 Follyfoot. 19.00 Journaal. 19.30 Ge man Jlm. 21.00 Journaal. 21.15 Nws uit en West-Duitsland. 22.00 Eurovisie: kunstrijden. 23.00 Journaal. DUITSLAND III NDR 8 05 t.e.m. 12.45 Schooltelevisie. 16.30- Schooltelevlsle. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Cursusprogr. 18.55 Ultz. voor Joegosl. in Duitsland. Cursusprogr. 19.30 Cursusprogr. 20.00 naai en weerber. 20.15 Intern, lnf. maga 21.00-21.45 Elne Fruh-Ehe. DUITSLAND III WDB 8 20-11 45 Schooltelevisie. 18.00 Sesam St 17 oo Schooltelevisie 17 30 Taalkursus. 18 oo Sesamstrasse. 18.30 TV-kursus. Zandmann. 19.05 Progr. voor Griekse wi 19.15 Weekalmanak. 19.45 Nws uit Noo Wesif. 19.55 Komm. 20.00 Journaal. Dok. film. 21.00 Dok.progr. 21.45 Jourl 22.05-22.35 Herh. TV-kursussen. BELG1E NEDERLANDS 14.00-16 00 Schooltelevisie. 17.00-17.30 Scl televisie. 18 00 Colargol. 18.05 Het grote kora 18.30 Tienerklanken. 19.05 Gastprogr. Kortweg. 19.40 Med. 19.45 Journaal. Merijntje Gljzons jeugd (5). 21.20 Ge progr. 22.20 Lledjosprogr. 22.45 Journaa I

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6