Steden onder lava Folkloristisch ballet uit Joegoslavië HetBoussac-seizoenbegintweer.:,' Invitatie (tfaAjSke Zitten doet pijn ZWITSANAL Maak er een gezellige poppenkast van... De kleine verschillen zijnhetgrote verschil In de Bijenkorf Een leuke job voor een ervaren verkoopster TROUW/IK.WiWl.M DINSDAG 29 JIALNIUAIRII 1974 Meisje met wastafeltje en schrijfstift een beroemde wand schildering die in Pompeji tevoorschijn kwam. Goethe heeft gezegd dat het vergaan van Pompeii en Her- culaneum onder de as van de Vesuvius niet zozeer een vin gerwijzing was voor de vergan kelijkheid van 't leven als wel voor de eeuwige duur van de kunst. En dat is, onder het on noemelijk vele dat over deze dode steden geschreven is, een waar woord. Hoe hadden we ooit zoveel geweten over bijv. de binnenhuisarchitectuur in de oudheid, indien zoveel hui zen niet eeuwenlang 'veilig' be dolven waren geweest? Twee eeuwen lang worden er al opgravingen verricht rond de Ve suvius, en steeds meer bijzonder heden worden bekend, gewoon doordat ze te voorschijn komen. En er komt beslist nog veel meer. Dat heeft ook altijd tot de verbeel ding van een groot publiek gespro ken - de recente tentoonstelling over Pompeii in het Haags Ge meentemuseum heeft meer dan 200.000 bezoekers getrokken. Daarom zou het ook niet verwon derlijk zijn, als het nieuwste boek over deze opgravingen - thans in het Nederlands vertaald veel ge kocht zou worden. Dat zal dan zéér terecht gebeuren - zelden zie je een boek waarin het onderwerp zó volledig zó deskundig en zó boei end behandeld wordt als Michael Grants boek 'Steden onder lava', bij Fibula Van Dishoeck te Bus- sum verschenen (240 blz. ƒ39,50). Grant beschrijft de geschiedenis van de twee bedolven steden en hun openbare gebouwen, tempels, woonhuizen, landbouw en handel, cultuur en dagelijks leven. Veel aandacht krijgen natuurlijk de be roemde muurschilderingen en mo zaïeken. Er zijp uitvoerige noten, een bibliografie en een register. En werkelijk een schat aan illus traties. in zwart-wit, en kleur, kaarten, plattegronden, alles bo vendien uitnemend gereprodu ceerd. W.F.S. DEN HAAG Het folkloristische Joegoslavisch Nationaal Ballet, dat na zijn succesvolle toernee door Amerika en Japan een trip van drie maanden door Duitsland. België, Frankrijk en Nederland is begonnen, behoort tot de beste folklore balletgroepen van geheel Europa. De veertig dansers en danseressen met hun eigen orkest hebben diverse malen bij internationale festivals de eerste prijs ontvangen. Nergens in Europa is een land met een zo rijke danstraditie als vië. In de dansen uit Banat, de Zwar te Bergen en Servië weerspiegelt de pracht en schoonheid van kostuums en klederdrachten. De gloedvolle dan sen worden tot een ware ogenstreling, die voor de toeschouwers door de ver scheidenheid in de dansbewegingen voortdurend toeneemt en de betove ring niet meer loslaat Op woensdagavond 6 februari om 20.15 uur in de Prins Willem-Alexan- derzaal van het Congresgebouw kan het gezelschap zien optreden. Lopen ook. ais a last hebt van aambeien. Die narieneid gaat voorbij'met Zwltsanal van Zwitsal. Dat helpt Roed, brengt die noodzakelijke verlichting: u hebt meteen al minder pijn. De Jeuk stopt en de gevoelige zwellingen verdvrijnen.Zwitsanal.een we tenschappelijke combinatie van helende, verzachtende en pijnstillende stollen, kan u vlug van uw aambeien- ellende afhelpen. HCTNICUWE POPPCNKASTBOEK Lis Paludan Dit zou net zo goed Het Volmaakte Poppenkast- boek kunnen heten. Het behandelt o.a. het zelf ver vaardigen van decoratieve poppen en kleertjes, maar ook hoe een poppenkast kan worden gemaakt, tot en met de verlichting, re kwisieten en zelfs geluids effecten! Tot slot vindt u een zevental boeiende poppenkaststukjes om zelf te spelen. Kinderen zullen er net zo verrukt over zijn als de "grote mensen". 38 foto's, waarvan 25 in kleur 200 tekeningen verschillende patronen Gebonden f 17,50 Verkrijgbaar in de boekhandel ZOMER KEUNING WAGENINGEN DAGBOEK VOOR PERSOONLIJKE MEDITATIE Schriftwoorden, overden kingen en gebeden; een kostelijk boek voor het eigen geloofsleven. Vvk/ljgbaar in de bookhandat f 14.50 tS. J. VAN DEN BLINK een goede verzorging in Huize ,,do Wllbert" te Kat wijk ls op 100-Jarige leeftijd geheel onverwacht van ons heengegaan, onze lieve Moe der. Grootmoeder. Over grootmoeder en Zuster Alida Wilhelmina Elizabeth Odijk-Van Dalsum Voorschoten: G. Th. Odljk L. M. L. Odljk-van de Ven Blaricum: H. J. R. Matthes Breda: D. van Aalst-van Dalsum Klein- en achterklein kinderen. Katwijk aan den Rijn, 26 Januari 1974. ..de Wllbert", Overrljn 7. De begrafenis ls bepaald op woensdag 30 Januari a.s. om 1 uur op de begraafplaats ..Duinrust" aan de Parklaan te Katwijk aan Zee. Psalm 17 8 (oude berijming) Maar blij vooruitzicht dat mij streelt Ik zal, ontwaaktUw lof ontvouwen, U in gerechtigheid aanschouwen, Verzadigd met Uw Godd'lijk beeld. Heden nam de Heere na een kortstondige ziekte kalm en rustig tot Zich, mijn innig geliefde Vrouw, onze zorgzame en lieve Moeder en Groot moeder Helena Adriana Schellingerkoudt-Boer op de leeftijd van 74 jaar. A. Schellingerhoudt J. Schellingerhoudt L. Schellingerhoudt-v.d. Plas Heieen en Wilma H. van Egmond-Schellingerhoudt Jan en Arie M. Schimmel-Schellingerhoudt J. A. Schimmel Margriet en Aike Alphen aan den Rijn, 27 januari 1974. Jan Luykenstraat 19. Liever geen bezoek - Geen bloemen De overledene is opgebaard in één der kamers van de Goede Herderkerk, Ten Harmsenstraat 14. waar woensdagavond 30 januari a.s. van 8.009.00 uur gelegenheid is tot condoleren. De teraardebestelling zal plaatsvinden D.V. don derdag 31 januari op de Ooster Begraafplaats. Aankomst aula 2.00 uur n.m. Heden heeft de Here tot Zich genomen onze zeer geliefde Moeder, Grootmoeder en Overgroot moeder Geertruida Gezina Koppe-Holtman sedert 16 maart 1939 weduwe van Mr. Dr. Rensinus Koppe op de leeftijd van 87 jaar. Gij hebt mijn rechterhand gevat; Gij zult mij leiden door Uw raad, en daarna mij in heerlijkheid opnemen. Psalm 73 23b, 24 Groningen* 's-Gravenhage: R. G. W. H. Koppe W. J. R. Derksen-Koppe R. Derksen Leeuwarden; A. A. Deddens-Koppe D. Deddens kleinkinderen en achterkleinkinderen Groningen, 26 januari 1974. Noorderstationsstraat 33. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op woensdag 30 januari a.s. op de Noorderbegraafplaats aan de Moesstraat te Groningen om 12.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de be grafenis in een der lokalen van de Noorderkerk, ingang Noorderbuitensingel 12 te Groningen. Heden overleed onze geliefde Oom, de Heer Johannes M-arimis Cense weduwnaar van Johanna Catherina de Rijcke oud 79 jaar. 's-Gravenpolder; Th. A. Geensen-Koole A. J. Geensen en kinderen Strijen: P. Villevoye-Kleinendorst en kinderen Dordrecht, 26 januari 1974. Huize „Thureborgh", Mauritsweg 157. Correspondentie-adres: A. J. Geensen, Raadhuisstraat 23, 's-Gravenpolder. De crematie zal plaatsvinden op woensdag 30 januari a.s. in het crematorium Rotterdam-Zuid, Maeterlinckweg 101 te Rotterdam, om 14.30 uur. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condo leren. De Prinses Juliana scholengemeenschap geeft met leedwezen kennis van het overlijden van Lenis Langeiitloeii leerling van onze tweede klas. Met dankbaarheid zullen wij gedenken, dat God in hem zo'n moedige, opgewekte leerling heeft gegeven, die in zijn liefde tot de naaste ons een blijvend voorbeeld zal zijn. Matth. 18 vers 10. Namens allen: E. van Hulst FAMILIEBERICHTEN Als we leven, leven we voor de Heer, en als we sterven, sterven we voor de Heer. Of we nu leven of sterven, wij zijn altijd van de Heer. Rom. 14 8. Dankbaar voor zoveel goede jaren, deel ik u, op dit moment diep bedroefd, mede, dat God tot Zich heeft geroepen mijn lieve Man Cornells Griffioen echtgenoot van Maria van Schagen op de leeftijd van 57 jaar. M. Griffioen-van Schagen Huizen. 28 januari 1974. Trompstraat 28 Liever geen bezoek. De begrafenis zal plaatshebben donderdag 31 ja nuari a.s. des nam. 2 uur op de algemene begraaf plaats aan de Naarderstraat te Huizen. Vooraf zal een rouwsamenkomst gehouden wor den in de Gereformeerde Kerk te Huizen, die zal aanvangen te 1 uur. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. 't Is niet uit ons maar al uit Hem, zo gaan wij naar Jeruzalem. In Jezus ontslapen mijn innig geliefde Man Josephus Petrus van Rooijen echtgenoot van Leny Tielrooij ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw in leven oud-voorzitter van de Verzekeringskamer en buitengewoon hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, L. van Rooijen-Tielrooij Naarden, 28 januari 1974. „Bosch van Bredius", Flat 7. Amersfoortsestraatweg 9. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van De Jager. Brinklaan 132 te Bussum. Condoleantiebezoek aldaar woensdagavond van 78 uur. De rouwdienst, geleid door de weleerw. heer ds R. Strijker zal worden gehouden op donderdag 31 januari a.s. 's middags om 1.00 uur in de aula van Algemene Begraafplaats aan de Nw. Hilver- sumseweg te Bussum, wcarna de begrafenis al-, daar zal plaatshebben. Volstrekt geen toespraken. Geen bloemen Op 73-jarige leeftijd ging van ons heen, mijn Vrouw, onze lieve zorgzame Moeder en Oma Geertruida Timmer „De Heer is mijn Herder, ik zal niet vrezen." Andijk: R. J. de Kroon Voorburg: J. de Kroon M. G. de Kroon-de Bruin Andijk: H. C. de Kroon A. de Kroon-Visser J. de Kroon E. de Kroon-Blok Badhoevedorp: G C. de Kroon F. de Kroon-Kwantes Andijk: C. de Kroon W. de Kroon-Prins R. de Kroon J. de Kroon-Groot en kleinkinderen Beekbergen, 27 januari 1974. „Het Zonnehuis". Correspondentie-adres: Van Lugtenburgstraat 23, Voorburg. De begrafenis zal D.V. plaatshebben woensdag 30 januari om 14.00 uur op de algemene be graafplaats te Beekbergen. De rouwdienst zal worden gehouden in de Ge reformeerde Kerk te Beekbergen (Lieren) om 13 00 uur. Nog geheel onverwacht werd van ons weg genomen mijn lieve zorgzame Man en Vader Jan van der Wel echtgenoot van Martina Huis op de leeftijd van 72 jaar. De Heer is mijn Herder! 'k Heb al wat mij lust; Hij zal mij geleiden naar grazige weiden. Hij voert mij al zachtkens aan waat'ren der rust. M. van der Wei-Huis J. van der Wel Maasdijk, 28 januari 1974. Maasdijk 100. Geen bezoek aan het woonhuis De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het bejaardencentrum „De Prinsenhof", Cornells Houtmanplein 6. Gelegenheid tot condoleren aldaar woensdag avond van 7.309.00 uur n.m. De rouwdienst zal worden gehouden in „De Prinsenhof" op donderdag 31 januari a.s. om 2.45 uur. waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Maasdijk om 3.15 uur. Welkom bij de nieuwe Boussac-kollektie. Zomerse variaties in bedrukt katoen, polyester en let wel 'Qiana', een makkelijk wasbaar synthetisch materiaal met alle eigenschappen van zuiver zijde. Veel bloemdessins weer natuurlijk, maar ook geometrisch en abstract. Bij de kleuren veel wit en naturel met pastellen of felle kleuren. Diverse dessins stammen uit de Huizen van Jacques Heim, Guy Laroche, Carven, Nina Ricci en Pierre Cardin. Welkom op onze stof fenafdeling. In twee filialen zijn er bovendien speciale Boussac-shows. Den Haag. Vrijdag 1 februari. Om half 10, half 1 en half 4. Eindhoven. Donderdag 31 januari. Om 2 en 4 uur. Kaarten verkrijgbaar in Eindhoven bij de Klantenservice en in Den Haag op de Stof fenafdeling a 7,-. Vuren (Gld.): IN PLAATS VAN KAARTEN Op 23 januari is tot onze diepe droefheid over leden onze zeer gewaardeerde Moeder, Groot moeder, Schoonzuster en Tante Helena Margaretlia Blankevoort-Sickler Weduwe van Ir. C. Blankevoort Wzn. op de leeftijd van 78 jaar. W. Blankevoort Czn. E. J. M. Blankevoort-Janus Isabel Kees en verdere familieleden. Heemstede, 28 januari 1974 Dinkellaan 6 De crematie heeft, op verzoek van de overledene, op 28 januari 1974 in alle stilte plaats gehad in het Crematorium op de begraafplaats 'Wester- veld' te Velsen. Op zondagavond is in het 'Oude en Nieuwe Gast huis' te Delft nog geheel onverwacht in haar Heer en Heiland ontslapen Zijn moegestreden kind, onze geliefde Dochter en Zuster Meina van Leerdam op de leeftijd van 28 jaar. Gewoond hebbende Vechtstraat 93 I, Amsterdam. „Veilig in Jezus' armen, veilig aan Jezus' hart, daar in Zijn teer erbarmen, daar rust haar ziel van smart". Maasdijk: P. van Leerdam L. van Leerdam-Prins P. van Leerdam J. A van Leerdam-Van den Berg Maasdijk, 27 januari 1974 Maasdijk 203 Gelegenheid tot condoleantie aan het woonhuis Maasdijk 203. Geen bloemen De rouwdienst zal worden gehouden op donder dag 31 januari a.s. des namiddags 1.30 uur in de zaal van het Gereformeerd Kerkcentrum, Prin senlaan 2 te Maasdijk, waarna de teraardebestel ling zal plaatsvinden op de Algemene Begraaf plaats te Maasdijk. Voor onze speciaalzaak in foundations en lingerie zoeken wij een enthousiast verkoopster. Zij moet tactvol en modebewust zijn, gevoel hebben voor service en beseffen dat een goed advies voor de klant van groot belang is. Bekendheid met het vak is natuurlijk een extra aanbeveling. Dames die aan onze eisen voldoen en prijs stellen op een prettige werksfeer, worden verzocht, even op te bellen (01710-33983) voor het maken van een afspraak. Haarlemmerstraat 158 - LEIDEN. Diep ontroerd geven wij kennis van het ontslapen in zijn Heer en Heiland van onze geliefde Broer, Zwager en Oom dr. Josephus Petrus van Rooijen oud Buitengewoon Hoogleraar aan de Vrije Universiteit Rjdder in de Orde van de Nederlandse Leeuw op de leeftijd van 71 jaar. Naarden: J. van Rooijcn-van Wettum C. van Rooijcn-Wesseling C. van Rooijen A. W. van Rooijen-Ouwerling B. van Rooijen N. van Rooijen A. van Rooijen-van der Veer en kinderen Gramsbergen: Voorburg: Capelle a.d. IJssel: Voercndaal: Met diepe droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze geliefde Zuster, Schoonzuster en Tante Willemina Johanna Blokhuis-Monlijn weduwe van Willem Blokhuis in de ouderdom van 85 jaar „Zij is verlost, God heeft haar welgedaan." Rotterdam: A. C. C. Beaufort-Montijn Aalten: E. M. Kurpershoek-Montijn C. J. Kurpershoek Rotterdam: C. Montijn Neven en nichten Rotterdam, 25 januari 1974. Van Oosterzeestraat 38a. Corresp.-adres: A. du Pon. De Savornin Lohman- laan 96a Geen bezoek Geen bloemen De begrafenis zal plaatsvinden D.V. woensdag 30 januari om 1.30 uur op de algemene begraafplaats „Crooswijk". Vertrek vanaf de rouwkamer aan de Mathenesser- laan 470 om 1 uur. Met diep leedwezen geven wij kennis van het t overlijden van de ontvanger dor gemeente, tevens j administrateur der bedrijven, de heer A. van den Herik Wij gedenken met dankbaarheid de vele arbeid, die hij gedurende 23 jaar in het belang van de gemeente en de plaatselijke samenleving heeft verricht. Zwijndrecht, 26 januari 1974 Het Gemeentebestuur van Zwijndrecht, De Burgemeester. Mr. H. II. Douma. De Secretaris, Mr. J. J, van Amerom.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 12