VPRO achter plannen om taak van de NOS uit te breiden Fenna van den Burg: 'In belang van de kijkers' Minister praat met commandant van korps mariniers Andere levensstijl OPROEP CODE WALTER JOST TROUW/KWARTET VRIJDAG 25 JANUARI 1974 BINNENLAND/RADIO EN TV T4/K MARY PERKINS door Riet Diemer HILVERSUM "Do VPRO heeft een andere opinie over het plan-Steketee dan de grotere omproepen. Ve staan er positief tegenover, ik geloof, dat je het Nederlandse volk een dienst zou bewijzen als er dieper-gravende analyses van het nieuws en achter grondinformatie op het scherm zouden komen, die met een zekere continuïteit zouden worden gegeven en waarin allerlei meningen naar voren zouden komen.' Voorzitster van de VPRO, Fenna van den Burg. die dit zegt, toont zich aan het eind van het gesprek enigszins te leurgesteld dat er geen vraag bij was over het plan-Steke'ee. De vraag 'hoe denkt u wordt graag gesteld maar nog blijer zal ze nu wel zijn dat er inmiddels et-n verzoek is bin nengekomen bij het NOS-bestuur of de nota hoewel de heer Steketee die heeft ingetrokken alsnog op de bestuursvergadering van de NOS in openbaarheid zal worden behandeld. Over dit verzoek zal vanmorgen op de XOS-bestuursvergadering worden be slist. De VPRO heeft ook in het verleden min of meer op de bres gestaan voor een grotere ontplooiingskans van een stuk gezamenlijkheid van de NOS. Je krijgt de indruk dat dc andere omroe pen die taak van de NOS zo beperkt mogelijk willen houden.' meent Fen na. Perschef en socioloog Ad Kooy- man, die tijdens het gesprek aanwezig is interviews met VPRO-voorzitters en -directeuren worden voorzover ik weet altijd in deze 'gezamenlijkheid' weggegeven vult aan dat er een kwalitatief probleem aan de orde is. Drs. Fenna van den Burg. acht maan den voorzitter van de VPRO. houdt haar pleidooi op de haast geëmotio neerde en krachtige manier, zoals ze op de roerige ledenraadsvergaderin gen van haar omroep de aanwezigen kan toespreken. 'We willen dat het zo goed mogelijk overkomt,' verduide lijkt Ad. En uit beider mening blijkt dat de VPRO alwéér eventjes anders ligt. 'De angst van de omroepen dat de NOS-invloed te groot wordt zien wij als VPRO niet," vervolgt Fenna. 'Het totale aanbod is niet zodanig dat het niet verruimd zou kunnen worden. Ik zie ook niet in waarom de omroepwet een achtergrondrubriek van de NOS in de weg zou staan, zeker niet als verschillende stromingen aan bod ko men.' Als voorbeeld worden genoemd een gelijksoortige rubriek 'May' van dc BBC-TV en een op de duitse TV. Fenna van den Burg vervult, de func- DEN HAAG Minister Vredelmg heeft gisteren een gesprek gehad met de commandant van het korps mari niers. generaal-majoor A. C. Lammers over het geval van marteling dat zich verleden jaar augustus bij het korps heeft voorgedaan. Minister Vredeling moet nog een beslissing nemen over het verzoek van het PvdA-bestuur, oen onderzoek te laten instellen naar de mentaliteit in het korps. Volgens de PvdA staat dit geval van marteling niet alleen. In PvdA-kringen wordt overigens ver wacht dat minister Vredeling negatief over het gevraagde onderzoek zal be slissen. De minister zou er daarbij vanuit gaan dat de beslissing een on derzoek in te stellen, in feite een mo tie van wantrouwen tegen het korps zou betekenen, zonder dat er momen teel voldoende harde gegevens zijn om dat wantrouwen te staven. De marinevoiirlichtingsdienst kon gis teren overigens geen mededelingen doen over het gesprek van de minis ter met generaal Lamers. tie van voorzitter naast haar gewone werk als hoofdmedewerker aan het polemologisch instituut (voor oorlogs- en vredesvraagstukken) in Groningen. Ze heeft daar een onderwijstaak, geeft colleges aan studenten en is bezig met het project voor middelbare scholen, dat resulteert in boekjes over actuele problemen en conflicten zoals Cuba, de Griekse staatsgreep en ontwikke lingslanden. Haar specifieke terrein is: binnenlandse vormen van geweld. De vraag of ze zich na acht maanden ingewerkt voelt kan ze ten dele posi tief beantwoorden. 'Bij ons doe je het voorzitterschap als amateur bij je ge wone werk en er zit meer aan vast dan ik gedacht had.' 'Groningen' heeft haar voor een korte periode een zeke re mate van vrijheid gegeven omdat de VPRO in een overgangstoestand verkeert tussen een amateur-bestuur en misschien een professioneel voor zitterschap. 'Toen ik gekozen werd, was er nog sprake van de oude structuur. Een kwartier later werd de motie aangeno men dat er een bezoldigd bestuur moest komen.' Desgevraagd zegt ze: 'Als er werkelijk een full-time voor zitter zou komen zou ik er wel voor voelen. Overigens treedt ik statutair af op de volgende ledenraadsvergade ring na drie jaar in het bestuur te hebben gezeten (voor zij voorzitter werd was zij enkele jaren gewoon be stuurslid, red.). Ik ben herkiesbaar voor hoogstens nog eens drie jaar. En Fenna van den Burg misschien zijn er wel meer die ervoor voelen.' Achter het vraagstuk 'bezoldigd be stuur' zal grote haa^t worden gezet want op de eerste ledenraadsvergade- ring, half april, zal definitief worden gerapporteerd. Fenna: 'Allerwege is er wel behoefte aan een professionele Zeeziekte heb ik altijd met succes bestreden door het nuttigen van een paar haringen en een glas bier. Maar Arthur Rubinstein heeft donderdag avond gedemonstreerd dat het veel sneller lukt. wanneer jé Chop;.n speelt. Het enige probleem is natuurlijk, wat je aan boord eerder bij de hand hebt: die haring of een piano. Rubinstein doorspekte zijn levensverhaal met verscheidene anekdotes, die hij ver bluffend levendig wist voor te dragen. Dick Cavett, zijn vermaarde inter viewer, scheen af en toe beduusd van zoveel humor en slagvaardigheid bij een man die zelf zei vlak bij zijn dood te leven. Tussen de 85 en 88 jaar moet Rubin stein nu zijn. Over de juiste geboorte datum doet hij nog altijd een beetje geheimzinnig, want ijdelheid is hem niet vreemd. Maar hij komt ervoor uit en bedrijft op een geestige ma nier zelfspot. Psychologische fijn proevers zullen hebben genoten van dit ongewone solotoneel door één van de oudste pianisten van het wereldpodium. Frappant dat de EO op deze avond de camera's richtten op de Chopin-vertolkster Betsy Dornay die het in jaren (91) van Rubinstein wint De door de VPRO uitgezonden documentaire 'Waarom wij doorgaan' is een aaneenschakeling van werk van een groot aantal filmers. Toch vertoonde deze film zich als een op merkelijke eenheid. Dat is een compliment waard, ook voor de meesterhand, die er tenslotte overheen moet zijn gegaan. Sterk naar voren kwam het aandeel van vrijwilligers in het werk van het Medisch Comité. Veel vrije tijd en kennis zetten zij in om in Noord- Vietnam de nood te helpen lenigen. Velen doen dit vanuit een politieke keuze, anderen worden gedreven door herinneringen aan wat zijzelf in oorlogstijd hebben ondervonden. De makers van de reportage over het Nederlands Elftal heDben geprobeerd dit VARA-programma te plaatsen in de sfeer van 'sportreligie'. Met orgelmuziek van Piet van Egmond op de achtergrond, werd in een kerk interieur wel begonnen met een plechtstatig toontje, maar al gauw waren we weer in het regelrechte straatje van de sportverslaggeving. Parodiëren is een heel ander vak, dat hadden de samenstellers kunnen leren van bijvoorbeeld Paul van Vliet. VARA's Met de Muziek mee. ge presenteerd door de onverslijtbaar opgewekte Henk van Montfoort. kwam voor de eerste keer uit België. Een werking met de BRT. De Brusselaren nieuwe schakel in de groeiende samen- gedroegen zich veel spontaner dan het publiek dat voor Knokke-festivals kwam opdraven. Op het laatst van de avond raakte ik in dubio. De EO boodt een programma met dr. Velikowskv en ik vind deze man en zijn opzienbarende boeken in hoge mate interessant. De VARA echter startte met een serie over sex en zo iets kan gerucht geven, waar door je beroepshalve verplicht bent te kijken Met andere woorden: was het mijn vrije avond, mijn belangstel ling zou zeker in een andere richting zijn gegaan. Het is mogelijk dat de in Open en Bloot toegepaste aanpak voor bepaalde groepen kijkers nuttig is. maar persoonlijk prefereer ik een andere levensstijl, ook op dit terrein. TON HYDRA voorzitter, maar dan moet de verhou ding bedrijf en bestuur ook weer op nieuw geregeld worden. Er moet een r\\MiCT IC duidelijke functie-omschrijving voor LU Wit IJL de voozitter komen. Een commissie uit het bestuur 's daarover aan het inventariseren.' Omroeppolitiek De nieuwe voorzitter ziet als haar specifieke taak zich meer met omroep politiek bezig te houden. Daarvoor is het laatste half jaar een commissie aan het werk, waarin als VPRO-bui- tenstaanders de Tweede Kamerleden ('Dat vonden wij nuttig') Roethof (P.v.d.A.) en Wilbers (D '66) zitten, naast VPRO-ers als Gijs Stappershoef. Deze commissie moet ook het bestuur in omroep-politieke zaken adviseren. Dan ligt de taak niet alleen voor de voorzitter, maar voor de hele VPRO een weg te zoeken zodat de ledenraad op een meer zinvolle ma- nier. dan nu kan worden ingeschakeld y- tussen bedrijf, bestuur en vereniging, Traditie Met een vrouw aan het hoofd zet de VPRO een traditie voort, waar andere omroepen nimmer een vrouwelijke voorzitter hadden. Ad brengt naar vo ren dat mevrouw pelberg, zonder een officiële functie te hebben gehad, naar buiten vaak als representant op trad. Ook de naam dr. Nicolette Brui ning valt, als eerste voorzitter (toen nog '-ster') over wie Willem Vogt in zijn laatste boek, niet zo aardig, maar wel geestig schrijft: 'Ze bezat een ta lent om haar bijzondere positie voor delig uit te buiten tussen de manne lijke omroepvertegcn'.voordigers. Als haar gevraagd werd 'Mogen we nu een sigaar of sigaret aansteken?' ant woordde ze: 'Ik begrijp best dat u het roken niet laten kuntDit was dan hoort'. 'Een programma dat een aantal van de ridderwambuizen glad te strij ken en van het roken af te zien.' Zo wist ze het ene voordeel-incasso na het andere binnen te halen,' aldus Vogt over de situatie van toen. Een situatie die in het geheel niet meer slaat op die van de huidige voorzitter. Daarbij komt dat Fenna er allerminst de nadruk op wil hebben dnt ze vrouw is. 'Ik vind het «.Jf niets bijzonders. Ik zou er zelfs be zwaar tegen hebben als u het accent daar zou leggen. Het werkt een ver keerd klimaat in de hand.' De volgende ochtend stond smidje Verholen voor zijn smidse eventjes 'n luchtje te scheppen en hij vroeg zich af wat toch wel dat hele geknetter en geronk mocht wezen, dat op een af stand hoorbaar was. Doch zie. daar naderde reeds de oplossing van het vraagstuk in de vorm van dc oude Cnotsmobil 1902, dewelke gereden werd door de ijverige studenten Tho mas van Everdinge en Bernard Buck- mans. Schokkend en bonkend kwamen zij uit de Spruitjesweg en met een FERDINAND sierlijke zwaai bracht Thomas het wa gentje vlak "voor smidje Verholen tot stilstand. 'Hij gaat fijn, hé?' grijnsde de welgedane Bernard tevreden. 'Jon ge, jonge, jonge, wij zullen met deze wagen nog eens een stel waardevolle leden van de B.O.A.L. worden, wat ik je brom!' 'Laat Bernard dan maar rustig brommen. Verholen', lachte Thomas. 'En maak «jij de wagen fijn voor ons in orde. Stel de remmen bij en schuur de kleppen. Repareer alles wat nodig is en vergeet vooral niet er ook een knettercarter in te zetten'. - 'Juist! Dat is het!' jubelde Bernard. v 'Wij hebben Karcltje voor de televisie gezien en wij willen ook een knetter-jc carter. Op geld kijken wij niet!' 'Ik s zou het je niet aanraden', zei smidje] Verholen zuinig. 'Maar ja, je moet het zelf weten, natuurlijkEn dit hele gesprek werd afgeluisterd door een zekere Linke Lowietje, diet listig om een hoekje van de smidss stond opgesteld Autonomie De voor VPRO-ers overbodige vraag (maar voor buitenstaanders niet): 'Be moeit u zich met de programma's?' krijgt een duidelijk 'nee' als ant woord. 'Volsens de statuten is het programmabeleid voorbehouden aan de directie. Je kunt alleen achteraf zeggen: wat heb je nu uitgehaald of er in een informeel gesprek over pra ten. De autonomie bij de programma makers is bij ons erg groot.' 'De taak van het bestuur is wel om op hoger niveau tot uitgangspunten voor het beleid te komen. Je kunt je afvrigen: wat hoort het gezicht van de VPRO te zijn, waarbij het maat schappij-kritische voorop staat.' Zij vindt dat de Bèrend Servet-show daar aan voldoet, en zegt duidelijk dat de ze bij het totale programmapakket hoort, 'en programma dat een aantal zaken op losse schroeven zet heeft als zodanig een functie, die binnen het VPRO-beleid past. Het steekt de draak met verscheidene zaken. Misschien moet je een speciale instelling hebben om dat te snappen.' Gezamenlijke spinnerij ENSCHEDE Drie Twentse textiel bedrijven, Gebr. van Heek (Schutters veld) in Enschede, Stoomspinnerij Twenthe in Almelo en Enschedese Spinnerij Tuhantia in Enschede, heb ben overeens'emming bereikt over de oprichting van Rotorspinnerij 'De Tol.' Radio vandaag DE KAPING Zondag 6 september 1970 Hel was een zonnige septemberdag. Op de luchthaven Zürich-Kloten was het in het begin van de middag al enorm druk. Het was min of meer de 'spitsdag' van de maand en een van de drukste luchtverkcersdagen van het jaar. Autobus na autobus stopte voor de ingang van de luchthaven en loste bezoekers, die in lange files naar binnen schuifelden. In de grote hal wemelde het van mensen. Mensen, die op deze zonnige zondagmorgen van het uitzicht op de terrassen wilden genieten; mensen, die in het restau rant wilden ontbijten: mensen, die een vertrekkend familielid of kennis vergezelden cn tenslotte de mensen, die al die drukte veroorzaakten: de reizigers zelf. Men herkende hen voor namelijk aan hun koffers, hun tassen, diplomatenkoffertjes en hun draagtas sen. De meesten kon men ook aan hun kleding herkennen, aan hun gebaren, hun uiterlijk, en. als men even luis terde, aan hun taal. Vrouwen uit In dia in hun helgekleurde sari's, nege rinnen in de bonte klederdrachten uit hun Afrikaanse vaderland. Europees geklede mannen, vrouwen en kinde ren van allerlei huidskleur, katholie ke geestelijken in hun habijten, non nen in de kleding van hun orde en hier en daar een rabbijn of een lang- gebaarde priester der Grieks-Ortho doxe Kerk. Allen hadden haast en drongen op naar de ingangen, be stemd voor de passagiers en wachtten ongeduldig in lange files voor de ba lies van de passencontrole. Iedereen hield zijn pas reeds in de hand en gaf hem. als hij bij de balie kwam aan de ambtenaar, die rustig op zijn kruk zat en de foto's in de pas met het uiter lijk van de bezitter ervan vergeleek. Hier viel die hele bónte monsomnG- nigte weer in individuën uiteen: ie dereen had een naam. een voornaam, een geslacht, een geboortedatum, een nationaliteit en vaak ook een beroep. HALER Uitgave CentriPress - Bussum Ieder had bepaalde kentekenen, die geen tweede menselijk wezen precies zo had cn ieder had een geest, een mengeling van herkennen, voelen en willen, wat zeker in geen enkele pas vermeld staat en dat geen douane of welk ander mens dan ook ooit totaal kan doorgronden. Na de passenkontrole kwam de doua ne. Iedere reiziger moest die passeren. Er werd hem gevraagd of hij iets van waarde had aan te geven en in de meeste gevallen mocht hij zonder ver dere controle zijn weg vervolgen. Ook de douane had haast. De honderden passagiers moesten op tijd hun vlieg tuig halen. Vertragingen, die voor de passagiers en de luchtvaartmaatschap pijen onaangename gevolgen konden hebben moesten worden vermeden. Grote aandacht werd aan de passa giers met als reisdoel het Nabije Oos ten gegeven, vooral de vliegende gas ten van de Israëlische Luchtvaart maatschappij El-Al. Men kon immers nooit wetenDe vijandelijkheden tussen Israël en de Arabische volke ren hadden een spanningsveld vol dreiging over de hele wereld ver breid. Vooral het luchtverkeer onder vond de invloed van dat spannings veld. Vele luchtvaartmaatschappijen hadden al grote offers moeten bren gen. Menig land was in politieke moeilijkheden geraakt. Ook Zwitser land. Op 18 februari 1969 werd in Kloten een vliegtuig van de El-Al door Pale stijnse terroristen beschoten. De twee de vlieger had daarbij het leven gela ten, doch ook een van de aanvallers had zijn misdaad niet overleefd. Hij werd door een kogel uit het pistool van dc Israëlische veiligheidsman Mordechai Rachamin, die in het aan gevallen vliegtuig zat. geveld. Racha min en de overlevende aanvallers, twee mannen en een vrouw, werden door de politie van Zürieh gearres teerd. Zwitserland had daarop voor al le inkomende reizigers uit Arabische landen een visum verplicht gesteld. Deze maatregel en het proces, dat in december 1969 volgde, had Zwitser land in de Arabische landen gehaat gemaakt. Men verweet Zwitserland partijdig te zijn, omdat de Israëliër wegens gebrek aan bewijs van dood slag werd vrijgesproken, tenvijl de drie Palestijnen, de jonge Amena Dahbor. Ibrahim Tawfik Youssef en Mohammed Abu el-Heiga twaalf jaar tuchthuis kregen. Op deze zondag, de zesde september 1970, boetten zij nog altijd in de ge vangenis van Regensburg voor hun activiteiten, die naar het Europese rechtsbegrip als misdaad, doch naar de opvattingen van de Arabieren als een dappere oorlogshandeling tegen de erfvijand beschouwd werden. Op 21 februari 1970 volgde een aan slag op de Zwitserse Luchtvaartmaat schappij Swissair, die over de hele wereld beroering en verdriet veroor zaakte. Op die zaterdag om 14.30 uur, stortte de kort tevoren van Kloten ge starte Coronado met bestemming Tel Aviv in de buurt van Würenlingen neer. Alle 47 inzittenden vonden de dood: mensen uit Israël, Canada en de Verenigde Staten, uit Senegal en Thailand, uit België, Duitsland. Enge land en Zwitserland. Brandend was de ongeluksmachine in een bos neerge stort. De plek van het onheil bood een afschuwelijke aanblik. Men ver moedde sabotage. Een splintergroep van het 'Volksfront voor de Bevrij ding van Palestina' had aanvankelijk in Beiroet bekend laten maken, dat zij de verantwoording voor deze mis daad droeg. Deze bekendmaking werd echter direkt ontkend. Later zou zijn komen vast te staan, dat de bom ei genlijk voor een El-AI-vliegtuig be doeld was geweest. De gevolgen van deze afschuwelijke misdaad was van alle kanten een blinde haat tegen al les wat maar Arabisch was. In de waehthal verenigden de reizi gers zich weer tot een naamloze men senmenigte. Zii vermeneden zich met de reizigers, die met andere vliegtui gen waren gekomen en die hier op de aansluiting voor het vervolg van hun reis wachtten. De overstappende reizi gers hoefden de douane geen inlich tingen te geven over wat zij bij zich hadden. (wordt vervolgd) HILVERSUM I AVRO: 7 00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. f.20 (S) Dag met een gaatje. (7.55 Verkeersinf.: 8.00 Nws; S.ll Radiojournaal: 8.30 De Groen teman) 9 00 Schoolradio. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind?: pedagogische rubriek. 9.35 Waterstanden. AVRO: 9.40 (S> Viool en pia no- klass. en mod.muz. 10.00 fS) V.d. kleu ters. 10.10 (Si (S) Arbeidsvitaminen. (11 "0 Nws; 11.03 Radiojournaal.). 1130 (S> lk hoor. ik hoor wal u niet hoort: causerie mot grainm.pl. 11.55 Beursber. NOS: 12.00 Toeris- nin: toeristische inf. Overheidsvoorl: 12.'>0 Uitz. v.d landb. NOS: 12.40 (S) Lichte muz. 12.50 Recht en slecht, causerie 13 00 Nw« VARA: 13 11 Dingen van dc dag. NOS: 13.C5 Spiegel van Belgie. 13.50 Intern. Spectrum: mod muz 14.30 Blik Op de Derde Wereld 14.45 Blik op Europa. 15.00 Zoeklicht op Ned: rep. en comm. uit alle delen van het land en veel muz. (1G.00 Nws) 16.45 Uit.l. van het Hum. Verbond. VPRO: 17.00 VPRO- vrijdag: rechtstreeks progr. over een act. onderwerp. 17.55 Med. 13.00 Nws. 18 11 Vandaag dit. morgen dat. 18 20 VPRO-vrijdag (verv.)- comm. cn analy ses KRO: 19.00 S) Ui' het operette album. 19.30 Mens te zijn op aarde, gelovige visie op de mens en zijn bestaan. 20.00 (S) In ant woord op uw schrijven: verzoekpl.progr. 22.00 (S) Kursief: cabaretprogr. 22.25 Over weging. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hits. 23.55 Nws. KRO: HILVERSUM II 7.00 Nws. 7.07 (S) Badinerie: klass.- muz. (7.30 Nws; 7.41 Echo). 8.24 Overwe ging. 8.30 Nws. 8,36 Gymn. v.d. vrouw. 8 45 Moeders wil is wet. 9 40 Schoolradio. 10 00 (S) Aubade: klass.muz. (10.30 Nws.) 11.00 Gebakjes en «en beter leven, verhalen van wel en wee. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: pauzeprogr. met om 12.22 Wij van het land: 12 26 Med. t.b.v. land- en tuinh.. 12.30 Nws: 12.41 Ech: 13.00 Raden maar. 14.00 Schoolradio. 14.30 (S> Interlokaal op vrijdag (15.00 Nws) 17.00 Zonder grenzen: rubriek over missie en zending. 17,10 iS) Country time. 17 30 Nws. 17.32 Echo. 18.00 (S) De boertjes van buuten met so listen. 18.19 U'tz. van de P. van de A. 18.30 Nws. 18 41 Echo. IS.50 Verkenning: nws, fei ten en achtergronden op sociaal-maatschap pelijk terrein, 18.58 Marktber. i.s.m. KNBTB. VPRO: 19.00 (S) Nova Zembla FM: leugens, verwarring, strijd en goed nws. 20.00 Nws. 20.05 Vandaag dit, morgen dat. 20.15 (SI Vo- va Zembla FM: verv. NOS: 20.50 Den Haag vandaag. .VARA: 2100 (S) Omroepork. met solist: klass. en mod. muz. In de pauze: 21.40 Zondagschrijvers aan het woord. 22.40 (Si De Staalkaart. 23.35 (S) Muz. van deze eeuw. 23.55 Nws. HILVERSUM III leder heel uur 2 minuten nieuws. EO: 7.02 (Si Gospelsound. muz. voor jong mensen, 8.02 (S) Tussen thee en koffie. 10.0 (S) De muzikale fruitmand. NCRV: 11.0 Zing. zing. zing: 12.30 Bij Barend op de Hol landso toer. 13.03 (S) Popcorn. NOS: 14.0 De heug en meug show. AVRO: 15.03 Cee van Zijtveld. met o.a. Soultlme USA. 16.0 Cees van Zijtveld II. 17.03 Radlojournax 17.06 Postbus 700: verzoekpl. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 Vin cer.t speelt oude platen. 20.02 Gevolmacl t.gd: verzoekpl. VPRO: 21.02 (S) VPRO-VriJ dagavond Show. (22 55 Med.) AVRO: 2.ö Krijn Torringa en Cees van Zijtveld. BELGIE 324 m (Nederlands) 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 Licht muz. (12.50 Bulten), persoverz. 13.00 Nw act, weerber. en toneelagenda.) 13.55 Beun ber. 14.00 Nws. 14 03 Schoolradio. (15.0 Nws.) 15.23 Lichte muz 16.00 Nws en beur ber. 16.10 Lichte klass. conc. 17.00 Nws med. 17 10 Sound vjpi 1930-1960. 17.55 Wee| schaal. 18.00 Nws. 18.05 Uitz. v.d. soldaten. 18.3 Wegwijs wezen 18.45 Sportprogr. 18.55 Taa wenken. 18.57 Het ork. van de week. 19.t Nws. 19.30 Lichte muz. (19 40 Keurig Ei gels.) 19.45 De wereld van het boek. 20. Vrijdagavond-variété. (20.30 Nws. 21. Sjlinternieuws) 22.00 Nws. 22.05 Jeugd 23.00 Nws. 23.10 Jazz. 23.40 Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 11.35-12.00 Schooltv 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 Anna en de Ko ning van Siam 19.30 Tistedoen. jeugduitzending 20.00 Journaal 20.20 Alias Smith en Jones, Western-serie 21.10 Brandpunt 22.00 Bloed, act.progr. 23.05 Trekking Algemene Loterij Nederland 23.10 Uit de kunst 23.35 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Jcarnaa) TROS 19.05 Levende wildernis, natuurserie 19.25 'n Gulden de man spelprogramma 20.00 Journaal '20.21 Op losse groeven 21.20 DeF.B.I. misdaadserie 22.10 TROS Sport IKOR Toekomst Shock, doc.film 23.40 Journaal Capucijners in bruine saus 200 gr. capucijners 1 eetl. nassigroènte 2 eetl. bloem 75 gr. rookspek 1 ui Sojasaus, zout AVorchestersaus Gedroogde capucijners 24 uur in wa ter laten weken. U kunt ook een blik capucijners nemen, dan is dat niet no dig. Gedroogde bonen met het week- water opzetten en in anderhalf uur gaar laten worden. De capucijners af gieten en het vocht bewaren. Het spek in dobbelsteentjes snijden en langzaam uithakken. De gesnipperde ui mee laten fruiten. Als de ui gaat kleuren dan de gewelde nassigroente erbij doen. Dit geheel vijf minuten la ten sudderen en vervolgens twee eet lepels bloem er door strooien. Dan al roerende er een halve liter vocht (het kookvocht aangevuld met water tot DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Jpurnaat van gister vond 10.25 How to steel a million, speelfiln 12.25 Filmrep. 12.30 Persoverz. 13.00 en 15.; Journaal. 15.55 Filmrep. 16.40 Kinderprog 17.10 Jcugduitz 17.55 Journaal. (Reg. progr NDR: 18.00 Sportjournaa 18 30 Act. 18.45 Zandmanntje. 18.55 Nor schau-Mag. 19.26 Okay SIR. tv-serie. Progr. overz. WDR: 8.20 Schooltv. Schooltv. 18.00 Reg, nws. 18.10 Okay SIR. i serie. 18.40 Ac', rubriek. 19.20 Der Postbod klein tv-spel. 19.45 Film.) 20.00 Journaa weerber. en aanwijzingen voor de winte sport. 20.15 El Bruto der Starke, film. 21. Verkeerstips. 2140 Rep. uit Bonn. 22. Journaal en weerber. 22.20 Das Vierte G bot. tv-spel. 23 55 Journaal. DUITSLAND II 10.30 Kleuterprogr. 16 30 Sportinf. Journaal. 17.10 Robinzak. tv-serie. Aansl Malnzelmanncheti. 17.45 Act. en muz. 18.25 Vater der Klamotte. tv-serie. Journaal. 19.30 Buitenl. rep. 20.15 Recherch vraagt om hulp. 21.15 Journaal. 21.30 Doe spel. 23.00 Eerste resultaten onopgeloste mi daden. 2J. 10 Journaal. DUITSLAND III NDR 8.05 en 16.30 Schooltv. 18.00 Sesamstrasse. 19 00 Ausbildung d Ausbllder. tv-cursus. 19.30 Alaska, tv-seri 20.00 Journaal cn weerber. 20.15 Berlin Stadt und Werkstatt der Kunst: filmre 21.00 Interview. 21.45 The Docks of N< York. oude speelfilm. DUITSLAND III WDR 8.20 en 8.55 Schooltv. 9.30 Tele-Beruf. cursus. 10.30, 11.00 en 11.45 Schooltv. 16.1 Sesamstrasse. 17.00 en 17.30 Schooltv. 18.00 Russische les. 18.30 Keine Steuet verschenken, tv-cursus. 19.00 Zandmannetj 19.05 Voor Joegoslavische werknemers. 19.1 Landsforum. 19.45 Reg. nws. 19.55 Corati 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Disc progr. over terreuri N BELGIE (Nederlands) 14.00-16.00 en 17.00 Schooltv. is.; 19. een halve liter) bijdoen. Dit nog eens tien minuten laten sudderen. Afma ken met zout, sojasaus en worchester- saus. Giet de saus over de hete capu cijners. (Recept van mevrouw A. Coenraads-de Graaf, Dronten)). Menutip: capucijners in bruine saus, gepofte aardappels, rauwe rode kool met appel, vanillevla met geschaafde noten. Weerber. 19.45 Journaal Ashton. tv-serie. 21.05 Cenfr<mt£ti( Journaal. 22.00-23.10 Filosofische ken. i 800 BEHfjE (Frans) 14.00-15.30 SchOoltV. 17.00 Inf. Schooltv. i - i progr. 17.4 18.30 Artistieke Schooltv. 18.10 KinderprQgr. 19.00 Waals ,KU~— naai. 'J. Les rues de San Francisco, feuilletor Beroemde 7 u klass. melodieën. 23.05 naai.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6