houdt prijs rem vast Textielroof in zuiden neemt enorm toé p Idee ultracentrifuge al jaren in ijskast taatssecretaris Mommersteeg treedt if, wordt verwacht MIJN KAT WIL BIJ DE POLITIE WAT NU? Brand Prijzen Dennendal ^1 lotie aangehouden die detailhandel wil vrijstellen Griep te pakken? Aspro Bruis lost bruisend op werkt daardoor sneller en is beter voor de maag. Miljoen sigaretten in schuur gevonden Benden niet afgeschrikt d oor politie of alarmsysteem Fabrikanten en winkeliers in de zenuwen D'66 is verbaasd over capaciteit dr. W. Drees jr. ÜW/KiWAHTET VRIJDAG 25 JANUARI 1974 BINNENLAND T3/K5 lira onze sociaal-economische redactie Sen HAiAG Minister Lubbers (economische zaken) heeft gisteren opnieuw geweigerd tegemoet komen aan de wens van de meerderheid van de Tweede Kamer, de detailhandel buiten de ver erping van het prijsbeleid te houden. Geheimhouding werkte vertragend motie van het AR-kamerlid drs. jouten (mede-ondertekend door de ikties van de KVP en de CHU) larin deze wens tot uitdrukking was iracht, wees hij zeer beslist van de 'Het is niet juist, belangrijke •pen uit de detailhandel, zoals apo- jen, grote warenhuizen en derge- :e, ten onrechte te laten profiteren een algemene ontheffing voor de ilhandel', aldus de minister, kwam gisteren niet zover dat on- istotelijk vast kwam te staan dat de ister een motie naast zich neerleg- die de meerderheid van de Kamer ;d aangenomen. Drs. Schouten be- jt namelijk de stemming over zijn jhotie aan te houden tot volgende dinsdag. Dan zou het resultaat bekend zijn van het overleg dat mi nister Lubbers zaterdag met vertegen woordigers van het midden- en klein bedrijf zal voeren. Hoewel minister Lubbers bepaald niet de indruk wekte dat dit overleg hem tot andere ge dachten zou brengen, meende het AR- Kamerlid toch, de minister aldus een faire kans te geven. De argumenten die de minister tijdens het debat had gehanteerd, hadden hem niet over tuigd. De Tweede Kamer wilde de gehele de tailhandel buiten schot 'laten omdat men meent dat de ontheffingsregeling die de minister heeft voorgesteld, in de praktijk niet zal werken. De minis ter stelt namelijk voor, alleen die on dernemers buiten de verscherping te laten die hun inkomenspositie zodanig zien aangetast dat ze beneden het in komen dreigen te komen van de ge middelde werknemer. 'Dit geeft aan de winkeliers met een laag inkomen het stempel Aran duurte', meende drs. Schouten. En wanneer zij uit concur- rentie-overwegingen de prijs toch laag houden, komen ze in financiële moei lijkheden. Ondergraving jisteren met ziekteverlof gegaan 'an onze Haagse redactie )EN HAAG Mr. J. A. Mom- ïersteeg (KVP) zal, naar in Den laag verwacht wordt, over enke- e weken aftreden als staatssecre- aris van defensie. De heer Mom- nersteeg is gisteren, op aanra- len van zijn arts, met ziektever- of gegaan Verwacht wordt dat nr. Momm .steeg het advies zal nijgen om medische redenen zijn unctie op het departement op te ;even. lekend was dat de heer Mommersteeg rote moeilijkheden had bij de ver- ulling van zijn taak. Dc zwaarte van eze portefeuille heeft hij onderschat, o viel gisteren in KVP-krimgen te ho en. De KVP-fraotie maakte zich al angere tijd zorgen over de staatsse- retaris, maar hoopte dat deze de noeilijkheden na een redelijke in- rerktijd zou kunnen overwinnen. De [VP-fraetieleider Andriessen liet gis- eren weten het zoeken naar een op- olger voor mr. Mommersteeg nog irematuur te vinden. Desondanks verd er gisteren in Den Haag al druk >ver de opvolging gespeculeerd. Daar- lij viel de naam van de KVP-defen- iespecialist generaal b.d. Van Eisen, naar van andere zijde vernamen wij dat de heer Van Eisen weinig kans maakt. Defensienota )e moeilijkheden die mr. Mommer- ;teeg bij het vervullen van zijn taak, iet defensiepersoneelsbeleid, onder- ond, hebben er mede toe geleid dat Ie voor maart aangekondigde defen- ie-nota later zal verschijnen. Volgens ngewijden ligt dat overigens niet al- oen aan mr. Mommersteeg, maar ook lan het feit dat minister Vredeling ange tijd zijn draai op het departe- nent niet kon vinden, waardoor de >esIuitvorming over belangrijke on- lerdelen van de defensienota werd ertraagd. )p het Binnenhof werd gisteren na- Irukkelijk ontkend dat het vertrek an mr. Mommersteeg het gevolg zou ijn van een al lang lopende ruzie net zijn collega staatssecretaris mr Jtemerdink. Minister Lubbers zei echter dat het laten vallen van de detailhandel, in clusief de grote warenhuizen en der gelijke de effectiviteit van zijn prijs beleid grotendeels zal ondergraven. Hij erkende dat voor grote groepen middenstanders de wachttijd van een maand om kostenstijgingen door te mogen voeren moeilijk zal zijn. Juist voor hen is een ontsnapping inge bouwd. Het gaat volgens de minister niet aan, anderen, die het wel gemak kelijk aan kunnen, daarvan ten on rechte te laten profiteren. Hij ontkende ook dat de middenstan ders die de kostenstijgingen wel di rect mogen doorberekenen, het stem pel van duurte opgedrukt zullen krij gen. De prijsverhogingen komen zeer gespreid in de tijd tot stand en bo vendien is het tegenwoordig allang niet meer zo dat winkels uitsluitend duur of goedkoop zijn. De opbouw van de prijzen loopt binnen de meeste winkels erg uiteen. Hij vond het bo vendien niet juist, alleen de detail handel ontheffing te verlenen. De ho- recasector, het vervoer en andere dienstverlenende bedrijven moeten er ook voor in aanmerking kunnen ko men. 'Ni* i de detulhandel is de moei lijke groep, maar delen daaruit', aldus de minister. Voorzitter Wieringa van de vaste Kamercommissie van economische zaken nam in de hal van de Tweede Kamer honderdduizend handtekeningen in ontvangst van huisvrouwen die op een onmiddellijke prijsstop aandrongen. Haagse huis vrouwen hadden op het Binnenhof gedemonstreerd. motie werd met een ruime meerder heid van stemmen aangenomen. Een motie van de PPR waarin werd ge vraagd de invoering van het mini mum jeugdloon in ieder geval veilig te stellen, werd verworpen. Vóór stemden de fractie-, van PvdA. D'66. PPR, CPN en PSP. Voorlichting Jeugdloon Mr. J. A. Mommersteeg Een tweede probleem vormde de in voering van het minimum jeugdloon, dat voor het midden- en kleinbedrijf een aanzienlijke loonkostenstijging met zich meebrengt die slechts zeer gedeeltelijk in de prijzen mag worden doorberekend. Vooral de KVP-fraktie had zich er sterk voor gemaakt dat deze kwestie het midden- en kleinbe drijf niet al te zwaar zou treffen. Maar de fractie bleek het gisteren haar geestverwante bewindsman niet al te moeilijk te willen maken. Drs. Van Amelsvoort diende daarom een motie in waarin de minister slechts werd gevraagd het midden- en kleinbedrijf in het overleg over deze zaak te betrekken en, als de invoering van het minimumloon toch tot een sterke loonkostenstijging mocht lei den, het meerdere in aanmerking te laten komen voor doorberekening. De (ADVERTENTIE) I Vervolg van pagina 1. lechts ten dele. Ook hebben niet alle wekte leerlirgen de brand over- ■efd. Verscheidene van hen probeer den een vlucotweg te zoeken via een raam dat als nooduitgang moest dienst doen. Later bleek dat dit raam met geopend kon worden. Zeker drie jongens werden na het blussen dood ervoor aangetroffen. De andere slach toffertjes moeten hun weg versperd hebben gezien door brandende ka mertjes. Paniek Volgens ooggetuigen moet er na het alarm een enorme paniek zijn ont staan bij de deur van de zaal en de annex trap die na- de slaapzaal eidde. Schreeuwende jongens moeten zich bij diie deur hebben verdrongen en met matrassen en «kleren gepro beerd hebben te A'luchten. Volgens de brandweerman die als een der eersten de zaal binnendrong, moet én van de jongens in de paniek bij de deur door zijn kameraadjes tegen de muur zijn weggedrukt. Hij werd dood achter de deur gevonden. Bij de brandweerlieden van Heusden >estaat grote wrevel over her feit dat ij de paters van het college reeds en kele malen gewezen hebben op het enorme brandgevaar op de slaapzalen en op het ontbreken van een tweede litgang en een brandladder. Brand weercommandant Frans Put: 'Verle- len jaar hebben wij nog een oefening gehouden op deze slaapzalen, waarin ötaal tweehonderdnegentig leerlingen ijn ondergebracht We hebben de pa- ers toen nog eens op alle gevaren ge rezen.-.-Maar wij kunnen de paters geen 'wetten' voorschrijvei,. Voor Kholen en pensionaten bestaan geen ïttelijke brandweervoorschriften'. Ook zijn de brandweerlieden van Heusden verfrolgen oyer het feit dat ze eerst om rie over elf op de hoogte werden f brand, terwijl, er gel verklaren dat zij de b ai minuten ovefc half elf h stateerd. Een motie van de CPN-er Bakker waarin om een prijsstop werd ge vraagd voor bedrijven met een omzet van boven een miljoen gulden werd verworpen. Een motie-Keuning (DS'70) waarin werd gevraagd, de voorlichting aan de consument een meer permanent karakter te geven, benzvnegebruik met vijftien procent te kunnen beperken denkt minister Westerterp (verkeer en waterstaat) aan een samenstel van maatregelen: tie a elf procent kan bespaard worden door de invoering van een verplichte maximumsnelheid van 100 km op de autosnelwegen en 80 kilometer op de overige wegen, in combinatie met een campagne om de rijstijl van de auto mobilisten aan te passen. De overige •vier tot vijf procent zou bespaard kunnen worden door maatregelen als: drie autoloze zondagen op een periode van zes weken, het sluiten van de benzinepompen op zondagen en het selectief gebruik van de auto op rij- willige basis. Minister Westerterp heeft dit donder dag meegedeeld nadat hij en staatsse cretaris Hazekamp (economische za ken) in Den Haag een gesprek had den gevoerd met vertegenwoordigers van de horeca, RAI, Bovag, ANWB Nationaal bureau voor toerisme (NBT) en van de recreat&ebedrijven. Het kabinet zal vrijdag een beslissing nemen hoe het pakket van benzine besparende maatregeden eruit gaat zien. dat 4 februari van kracht wordt Deze maatregelen zullen gaan gelden voor een periode van tenminste zes weken, aldus de minister. Ook na de afschaffing van de benzine distributie zal een aantal van de spe ciale maatregelen die het openbaar vervoer had getroffen, gehandhaatd blijven. Met name de Nederlandse Spoorwegen zullen een groot deel van de extra treinen en de verlengde trei nen ook na 4 februari gewoon laten rijden. Van de twintig extra treinen die met ingang van de benzinedist.'i- butie werden ingezet, worden er voor lopig maar drie teruggenomen. De spoorwegen hebben hiertoe beslo ten omdat men in de week van 7 lot 14 januari, toen de benzinedistribu'ie aanvankelijk had zullen beginnen, al een extra reizigersaanbod van zesgien procent had. Men is wel van plan, de zaak nauwlettend in het oog te hou- werd met algemene stemmen aangeno men. Verworpen werd de motie van het Ka merlid Van der Spek (PSP) waarin werd gevraagd de doorberekening van invoerprijsstijgingen voorlopig te ver bieden. De motie-Van Gorkum, een winststop te hanteren in plaats van een rustperiode af te kondigen, sneu velde eveneens. den, want 'Ave rijden niet meer dan noodzakelijk is'. In het komende weekeinde wordt be slist hoeveel van de extra bussen die overal in het land zijn ingezet, blij ven rijden. Een woordvoerder van vle Koninklijke Nederlandse vereniging van transportondernemingen KNVTO hierover: 'In de afgelopen weken heb ben de busondernemingen in het wes ten van het land een stijging van pas sagiers van 15 20 procent te verwer ken gehad. Buiten de randstad was ae stijging lager. De burgemeesters van Den Haag, Am sterdam. Rotterdam en Utredht heo- ben gisteren een richtlijn uitgegeven waarin staat dat de verlichting .n winkels én etalages ook na sluiting stijd van de zaken weer mag blijven branden, voor zover dat redelijkerwijs beveiliging van de winkels nodig is. Een woordvoerder van Veilig Verkeer Nederland meent dat gevaarlijke we gen. nu de olieproblemen niet meer zo nijpend lijken, weer zo goed moge lijk verlicht moeten worden. Het vroegtijdig uitschakelen van straatv^r- lihting heeft al tot dodelijke ongeluk ken geleid. Van onze redacteur wetenschappen DEN HAAG De ideeën van prof. d J. Kistemaker voor een nieuwe type ultracentrifuge, die eerder deze maand nogal spectaculair uitlekten, zitten al sedert 1971 in de ijskast. Dit blijkt uit nadere bijzonderheden die prof. Kistemaker publiceert in het Chemisch Weekblad van vandaag. (In een ultracentrifuge kunnen de lichte en de zware vorm van uranium worden gescheiden de lichte vorm is de splijtstof die in kernreactoren warmte levert). De mogelijkheid om de scheiding uit te voeren in een 'kolom' heet gas die snel ronddraait binnen een stilstaande omhulling werd in het Laboratorium voor atoom- en molekuulfysdoa in 1970 Ln onderzoek genomen. Dat gebeurde op verzoek van directeur prof. dr. M. Boogaard! van Ultra centrifuge Neder land N.V. (UCN), naar aanleiding van geruchten dat in West-Duitsland en Zweden vorderingen werden gemaakt op dit terrein van roterende plasma's (UCN ontwikkelt de mechanische ul tracentrifuge, de sneldraaiende 'be schuitbus.' Een roterend plasma kan sneller draaien dan zo'n trommel, en zou dus een effectievere scheiding kunnen Dereiken.) Prof. Kistemaker en zijn mensen za gen er in eerste instantie niet veel in, maar 'zoa het zo vaak gaat in rese arch: ons gepieker leidde tot een ge heel nieuw inzicht.' Voor dat idee werd een octrooiaanvrage ingediend op 10 december 1971. De aanvraag werd meteen in de caitegone 'staatsge heim' geplaatst, zoals alles wat met de ultraceirtrifugetechmiek te maken heeft. En dat was voorlopig het einde. Er kon geen onderzoek naar het idee worden gedaan: 'UCN had geen geld, het Reactorcentrum Nederland even min, het ministerie van economische zaken verschool rich achter commis sies, en deze commissies vonden het griezelig zoals het commissie nu een maal betaamt., schrijft prof. Kistema ker. Om het grote zwijgen te doorbreken (de Amsterdamse onderzoekers moch ten over hun staatsgeheim niet eens met collega's praten) werd begin vo rig jaar een nieuwe octrooiaanvrage ingediend, die alleen betrekking had op onschuldige aspecten: de opsluiting van het draaiende plasma. Dat werd RILLAND-BATH In een landbouw- schuur in de Mairepolder in Rilland- Bath heeft de politie meer dan een miljoen sigaretten en dertig ton nik kel gevonden. Een onderzoek naar de herkomst van de gevonden goederen, die vermoedelijk van diefstal afkom stig zijn, en de eventuele daders is nog gaande. (ADVERTENTIE) Heel begrijpelijk, meneer v. O. te B.. want daar zitten vaak erg mooie poezen bij! Mocht u overigens ook wat .willen weten over z'n eten, vraag dat dan bij de dierenspecióólzaak. Alleen daar ligt trouwens het uitstekende Witte Molen POEZEDINER, een nieuwe komplete puur-natuur maaltijd. Met 2 x zoveel vleesbrok- ken als andere diners. Warm water of bouillon d'r over en klaar is Kees, of Miep. of Flip, of Voedert al wat blaft, mauwt, piept, fluit, koert of knort BREDA Het afgelopen jaar is in ons land voor ruim 8.5 miljoen gulden aan textiel gestolen. Dit is aanzienlijk meer dan in liet jaar daarvoor, toen voor zo'n 3.5 miljoen gulden aan textielgoederen uit fabrieken, opslagplaatsen en winkels werd ontvreemd. Dit heeft majoor K. de Maat chef van het coördinatie- team van de rijkspolitie voor de oplossing van kledingdiefstallen in Breda, bekend gemaakt. In de eerste veertien dagen van dit jaar, werd al weer voor 850.000 gul den gestolen. Dit coördinatieteam. dat verle den jaar 165 diefstallen wist op te lossen en daarbij 213 verdachten kon inrekenen, werd ongeveer anderhalf jaar geleden opgericht, toen bleek dat dc textieldiefstallen als maar bleven stijgen. Het team verzorgt sinds die tijd het ver zamelen en doorgeven van alle informatie over diefstallen van 10.000 gulden en hoger en heeft daarbij contacten met al le politiecorpsen in Neder land. Ook met de politie in België bestaan uitstekende re laties. Het grote probleem van het coördinatieteam is echter het tekort aan mankracht Het blijkt dat de textieldief stallen in het hele land gebeu ren, maar dat Noord-Brabant met een 'dikke schil' van de aangrenzende gebieden van België. Limburg. Zeeland, Zuid-Holland °.i Gelderland er wat dat betreft uitspringt. Volgens majoor De Maat zit dat in het relatief vrij grote aantal crimineel ingestelde fi- guren die daar. uit de tijd van de smokkel met België, zijn blijven wonen, alsmede door het verhoudingsgewijs grote aantal textielfabrieken- en ma gazijnen. De diefstallen blijken te wor den gepleegd door georgani seerde groepen, die in wisse lende samenstelling voortdu rend op pa^i zijn. 'Als je ze 's nachts aan wil houden, rijden ze je dwars voor je donder.' zegt majoor De Maat, die daar nog aan toe voegt dat er bij twee aanhoudmgen door de dieven op de politie werd ge schoten. Het blijken lieden met een grote dosis lef, die op vrij grove wijze bedrijven, opslag plaatsen en winkels leegstelen en zich niet laten afschrikken door welk beveiligingssysteem dan ook. 'Alarm of geen alarm, ze gaan door', aldus majoor De Maat. 'Ze zijn zeer snel en zien kans een zaak met een man of vijf zes bin nen een kwartier leeg te rij den.' Textiel is een geliefkoosd arti kel. omdat het gemakkelijk te vervoeren en te verkopen is. Een extra probleem voor de politie daarbij is dat de con- tro'e aan de Belgische grens praktisch weggevallen is. Overigens gaat de gestolen waar niet alleen naar België, maar zij wordt even vlot in Nederland (in café's en soms op markten of zelfs in win kels) via de illegale handel verkocht 'We hebben ooit tot vér in Friesland of in de kop van Noord-Holland textiel op gehaald. die hier gestolen was', zegt majoor De Maat. De diefstallen gaan het hele De dieven lijken modebewust jaar dorr, zij het dat bij het uitkomen van een nieuwe col lectie 'een piekje' in de dief stallen valt waar te nemen. Voor de politie ook een aan wijzing dat de nieuwe collec tie uit is. De dieven blijken zeer mode- (en geld) bewust. De belangstelling gaat tegen woordig vooral uit naar suède en nappa jasjes en in mindere mate naar kostuums. De mo- de-artikelei gaan grif van de hand, want een suède jasje, dat in de winkel zo'n 330 gul den kost, gaat 'zwart voor zo'n 150 tot 200 gulden van de hand. Een kostuum met een winkelprijs van een driehon derd gulden levert echter niet meer dan een bedrag rond de tachtig gulden op. Hondsbrutaal 'We weten hoe ze werken, en we kennen ze in het algemeen ook wel, óók de intellectuele dieven (zoals de helers wor den genoemd), maar we heb ben niet genoeg mankracht voor bewaking of surveillance om de dieven en hun helers of opdrachtgevers te kunnen pakken. We moeten ze op he terdaad kunnen betrappen, of bewijzen tegen hen verzame len. En dat kost dag- en vóóral -nachtwerk, waarvoor wij niet genoeg mensen heb ben.' Dat 'werken' blijkt vaak hondsbrutaal te zijn. De die ven komen soms overdag een kijkje nemen in winkels en bedrijven die op 'het lijstje' staan, voelen de kwaliteit van de stof en kijken welke artike len er liggen en hoe groot de voorraad is. In gevallen dat fabrikanten of de winkeliers het vermoeden krijgen dat er onraad dreigt, raken ze op van de zenuwen, /.egt majoor De Maat. Ze sla pen vanaf dat moment geen minuut rustig meer, of kun nen alleen naar bed met pil len van de dokter en worden dan 's morgens met angst en beven wakker. Er zijn men sen, die met hun zaak zijn ge stopt omdat ze er lichamelijk, geestelijk en financieel aan kapot dreigden te gaan. Het komt namelijk voor dat een bedrijf voor de derde of vier de keer in korte tijd door de inderdaad niet geheim verklaard, en toen kon prof. Kistemaker bij zijn ei gen "baas", de stichting Fundamenteel onderzoek der materie (FOM) een ge woon onderzoekvoorstel indienen. Dat gebeurde in september, en daarna werd het weer stil, totdat het idee volgens prof. Kistemaker via een amb telijk lek in de openbaarheid kwam. De vertraging betreurt hij ten zeerste. 'Zoals met alles: een goede verstaan der heeft maar een half woord nodig.' En zulke verstaanders zijn er in het buitenland, en die hebben meer geld dan wij, schrijft prof. Kistemaker. Van onze Haags» reuactie DEN HAAG Het bestuur van de afdeling Den Haag van D'66 heeft een brief gestuurd aan dq W. Drees jr, fractievoorzitter van DS'70 in de Tweede Kamer. De afdeling spreekt haar verwondering uit over het feit, dat dr. Drees zich beschikbaar heeft gesteld voor het raadslidmaatschap in Den Haag. Zoals bekend treedt de heer Drees voor de cp 29 mei te hou den gemeenteraadsverkiezingen als lijsttrekker van DS'70 op. Het bestuur van D'66 vraagt zich af. hoe dr. Drees het klaar zal kunnen spelen tegelijkertijd fractievoorzitter in de Tweede Kamer en raadslid in Den Haag te zijn 'U bent een super mens', aldus het bestuur. 'Gewone fractievoorzitters in de Tweede Kamer zijn nauwelijks in staat door het vele werk een redelijk menswaardig be staan te leiden, gekweld als zij wor- staan te leiden, gekweld als zij wor den door de problemen in deze we reld, in ons land en tussen de politie ke partijen onderling. U draait u«' hand daar echter niet voor om, want u bent in staat ook nog even het raadslidmaatschap van een der groot ste steden van Nederland op u te ne men. We maken or.s dan ook enige zorgen, zowel voor de Kamer als voor de raad. Volgens ons zijn bovenge noemde functies niet goed te vervul len door een en dezelfde persoon: daarvoor zijn de problemen op lande lijk en plaatselijk niveau te groot'. Vervolg van pagina 1. daten te stellen. Dez ekeer is het de bedoeling eerst intensief overleg te plegen met de WA-raad, de onderne mingsraad en het college van direc teuren. De heer Middelhuis wil zijn bestuursfunctie neerleggen en niet te rugkomen, drs. Drechsel is bereid aan te blijven maar zal vertrekken als een van de te raadplegen instanties be zwaar maakt. Verwacht wordt dat over een maand een nieuw vijfmans- bestuur zal zijn gevormd, waarbij niet bij voorbaat de van de kant \'an Carel Muller en de zeven stafleden die ach ter hem staan gesuggereerde grotere bestuurlijke zelfstandigheid voor Den nendal behoeft te worden uitgesloten. Volgens gedeputeerde staten van de provincie en burgemeester en wethou ders van de stad Utrecht bleek uit de gesprekken met de \-erschillende on derdelen van de WA-stichting. dat al len unaniem terugkeer van Muller on aanvaardbaar achtten. In de ondernemingsraad was alleen dc vertegenwoordiger van Dennendal voor terugkeer van Carel Muller. Vol gens Utrechts .loco-burgemeester mr. T. Harteveld wordt er rekening met- gehouden dat handhaving van ontslag van Muller niet automatisch betekent dat de rust op Dennendal terugkeert Utrechts commissaris der koningin mr. Verdam hoopt dat de medewer kers die de zijde van Muller hebben gekozen geen ontslag zullen nemen. Maar als dat wel zou gebeuren valt de situatie waarschijnlijk te overbruggen omdat volgens de commissaris op dit ogenblik een vrij groot aanbod van groepsleiders bestaat. De besturen van de provincie en van de gemeente Utrecht distancieerden zich gisteren van het politie-optreden op Dennendal. waar vorige week vrij dag de bezette directiekeet op het ter rein werd ontruimd. Zij zeggen wel op de hoogte te zijn gesteld \ran het voornemen van Drechsel en Middel huis maar vcordat zij konden reage ren was de ontruiming al een feit, al dus GS en b en w van Utrecht. Staflid Hendrik van Ned. die aanvan kelijk door Muller ontslagen was en later door het WA-bestuur in functie werd hersteld, zei gisteren dat de con clusie van de provincie en de gemeen te van Utrecht de enige juiste is. 'Ik hoop dat de mensen die zich totnutoe achter Carel Muller hebben opgesteld nu ook weer aan de belangen van de pupillen op Dennendal denken en aan het werk gaan', zei hij. Carel Muller en de zeven stafleden die partij voor hem kozen wilden gisteren nog niet op het besluit van de Utrechtse bestu ren reageren. Zij handhaven hun ulti matum dat zondagavond om twaalf uur afloopt. RITA 'We brengen het wagentje te rug. als we Tommy's broertje hebben thuisgebracht.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 5