Bloed: fantasie-verhaal over Kalkar-centrale, vandaag op tv eoeo TULPEN- CHRYSAL NIEUW Gefingeerde Brandpunt-uitzending in 1983 Coördinatie ver te zoeken ...OPROEP CODE WALTER JOST TROUW/KWARTET DONDERDAG 24 JANUARI 1974 BINNENLAND/RADIO EN TV T4;t MARY PERKINS Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In een gefin geerde Brandpunt-uitzending uit het jaar 1983 met de korte titel *Bloed', naar het koek van Roel van Duyn, worden de gevaren, die verbonden zijn aan kern energie op bijzondere wijze ge ïllustreerd. In "Bloed* dat morgenavond wordt uitgezonden (om tien uur op Neder land I) is Aad Langebent interviewer. Zijn gesprekspartner is de afgezette professor Van der Weide, die betrok ken zou zijn geweest bij het grote schandaal met de bloedgekoelde kweekreactor in Kalkar, dat zich in de zeventiger jaren zou hebben afge speeld. Verscheidene scènes brengen de kij ker op de hoogte van het gebeurde. Van der Weide, in 173 als kernfysi cus verbonden aan de kerncentrale te Petten, krijgt gewetensbezwaren als hij voor Kalkar een koelsysteem moet bouwen. Hij wil de hele reactorbouw saboteren. In een gesprek met zijn collega, bioloog Arie Vreugdenhil, zegt deze: 'De mensen gaan er met hun bloed voor betalen. Het gaat om ons bloed, heel langzaam vernietigt de radio-activiteit ons bloed. Als de men sen dat nu eens zouden beseffen'. Uit deze opmerking groeit het plan om de Nederlandse bevolking af te schrikken door bloed te vragen van de mensen voor het koelsysteem van de reactor, omdat dat sneller werkt Prof. Van der Weide en minister-president De Vis voor het koelsys teem uit 'Bloed'. De personen worden gespeeld door Dirk Nolson (rechts,) en Ton van Duinhoven. Horizontaal: 1. hoofddeksel, 4. volks naam van de kauw, 5. pers. voor- naamw. 7. scheepslading, 9. putem- mertje, 11. projectieplaatje, 12. boom, 14. water in Utrecht, 16. muzieknoot, 18. reeds, 19. lidwoord, 20. spil van een wiel, 21. oude lengtemaat, 22. al gemeen kiesrecht, 23. titel (afk.), 25. scheik. element, 27. vod, 29. tooi, 31. droog, 33. alleenzang, 35. levenslucht, 37. familielid, 39. trustee (afk.), 40. kleine huidopening. Verticaal:. 1. zangstem, 2. rondhout, 3. niet harde slag, 4. niet begroeid, 6. rood in de wapenkunde, 7. Chinese lengtemaat, 8. meisjesnaam, 9. in het jaar der wereld (afk. Lat), 10. mu zieknoot 11. zuidvrucht, 13. berg plaats, 15. soort hamer, 17. bloeiwijze. 18. zangstem, 23. menigte, 24. rivier ln Italië, 26. bloedhuis, 28. rund, 29. muzieknoot, 30. welaan, 32. voorzetsel, 34. stuk stof, 36. societé (afk.), 38. bij woord. dan natrium. Duizend liters bloed zijn nodig. De plannenmakers verwachten dat het volk zal protesteren. Joris GoedDloed Dat doet echter maar een klein per centage, zoals de actiegroep 'Joris Goedbloed' een ludiek gegeven in een ernstige situatie. Een zangeres van het levenslied spoort de mensen daar entegen aan in haar lied: 'De schoon ste energie is kernenergie. Mensen toon je moed, geef je bloed'. De be volking komt op voor haar donor plicht. Minister-president De Vis staat geheel achter het plan, dat 'promotie' voor zijn land betekent Van der Wei de krijgt de professorstitel. De kerncentrale zal tenslotte feeste lijk worden geopend in aanwezigheid van minister-president De Vis en tal van vooraanstaanden. Tijdens het feest zorgt Van der Weide voor een (ADVERTENTIE) Er is een nieuwe Chrysal, speciaal voor tulpen. Maakt stelen sterker, en kleuren mooier. dramatische ontknoping. De zaak gaat mis en de minister-president en de genodigden worden getroffen door bloed. Van der Weide krijgt als 'oplichter' vijf jaar en de minister president moet het veld ruimen. Behalve Ton van Duinhoven, die de minister-president speelt, doen géén acteurs mee. De man, die Van der Weide voorstelt, is in het dagelijks le ven een kernfysicus die om gewetens bezwaren zijn functie bij de energie centrale te Petten heeft opgegeven I OWIETJE om leraar natuurkunde te worden. Regisseur is Fons Grasveld. Hij zegt: 'Bloed' loopt erg parallel met wat er nu op gebied van kernenergie in ons land gebeurt, al is het stuk natuurlijk niet puur informatief'. De documen taire is al een half jaar klaar en hij is er niet zo over te spreken dat hij al die tijd is blijven liggen. 'Hij is toen gemaakt als pamflet tegen de gang van zaken bij de kernenergie cn in het bijzonder Kalkar, waarvan de -«n beslissing nota bene door een demissi- onair kabinet is genomen'. i De situatie in 'Bloed' is geënt op het besluit van Nederland, deel te nemen in de kweekreactor in de Duitse plaats Kalkar, vlak over de grens; ook België en Luxemburg hebben hun QMIH IF \/FRHOI FN gevolgen vindt de Nederlandse bevol- OIVIIL/Jt vcnnuutl^ king in de brievenbus, wanneer de kwitantie voor elektriciteit een paar |L A gulden extra voor 'Kalkar' opgeeft. |^r_. Oproep Roel van Duyns boek 'Bloed' (uit de triologie 'Bloed, zweet en tranen' het laatste boek moet nog uitkomen) is een oproep om de bouw van de Kalkar-centrale stop te zetten. Dat er meer werkgelegenheid komt vindt hij een aspect dat totaal misbruikt wordt. We leven met een veel te hoog ener gieverbruik, is zijn mening. En wat kernenergie betreft, het gevaar van radio-actieve afval is men nog lang niet de baas. Arthur Rubinstein op tv Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Dick Cavett ontmoet vanavond in zijn praatshow (VPRO, vijf voor half tien, Nederland I) de 87-jarige pianist Arthur Rubinstein, die nog steeds optreedt. OPLOSSING VAN GISTEREN: Hor.: 1. gamel, 5. Delos, 9. eminent, 11. e.p. 13. Id una, 14. Fe. 15. leer, 17. koon, 19. arr. 20. Ina, 22. pro, 23. ikon, 24. riet, 25. Ike, 26. Oka, 28. rui, 30. term, 32. Kain, 33. al, 34. opaal, 37. N.T. 38. idolaat, 40. anker, 41. speer. Vert: 1. goela, 2. me, 3. emir, 4. lid, 5. den, 6. enak, 7. Lt, 8. steno, 10. nuun, 12. perikel, 14. fortuin, 16. er ker, 18. opera, 20. Ino, 21. ara, 25. ita- la, 27. kaal, 29, inter, 31. mode, 32. klap, 35. por, 36. aas, 38. ik, 39. te. Vraag bij elke bos een zakje Tulpen-Chrysal. D&n worden uw tulpen pas mooi. BENDIEN - NAARDEN - HOLLAND In ons aan colleges, raden en werk groepen zo rijke omroepbestel, bestaat ook een aantal commissies die toe zicht houden op een evenwichtige programmering. Dat er wel eens con cessies moeten worden gedaan en dat het niet altijd meezit, zal iedereen kunnen begrijpen. Maar er zijn van die dagen, dat er helemaal niet schijnt te worden gelet op wat de zendgemachtigden over de beide net ten hebben te bieden. Woensdagavond leek het wat de coördinatie betreft naar niets. Na het journaal werd aan beide kan ten een dramatische produktie uitge zonden. De NOS bracht een televisie spel op het scherm met een psycholo gisch thema, waarvoor altijd wel be langstelling bestaat. Maar de TROS zette er de vermaarde 'Last train from Gun Hill' tegenaan. Een film die op dezelfde groep geïnteresseer den grote aantrekkingskracht zal heb ben uitgeoefend. Enig overleg omtrent de daarna uit te zenden programma's, lijkt er niet te zijn geweest. De NOS kwam met een aflevering van 'Dokter Ja, Dokter Nee'. Over de gezondheid ging het eveneens bij de TROS die infor matie gaf over de medische aspecten van kernenergie. En alsof wij nog niets over het lichamelijk welzijn hadden gehoord, presenteerde 'Ken merk' een reportage over acties, onder andere van verpleegkundigen, tegen de besnoeiingsplannen van staats secretaris Hendriks. De relatie met de kerk zal weliswaar iedereen zijn ont gaan, maar we hebben het nu over de gelijksoortigheid van parallel lopende of direct op elkaar volgende pro gramma's. De TROS stak naar vele kanten de voelhoorns uit om het voor en tegen van kernenergie uit de doeken te doen. Veel was uiteraard bekend en tal van fragmenten figureerden ln eerder door andere omroepen uitge zonden documentaires. De leek werd er niet zoveel wijzer van. Hij kon zich hoogstens verbazen over de stelligheid waarmee de ene wetenschapsman nee tegen de reactor zegt en de andere universitair ge schoolde explicateur alle vuiltjes uit de lucht veegt. Prof. Zus smeekt om als het ware net zo beducht te zijn als hij, waarna prof. Zo ons bemoedigend adviseert de onontkoombare nieuwe tijd te aanvaarden. Wie mag je geloven en achter wiens vaandel ga -je de toekomst tegemoet? Je weet het niet, want je hebt van beide kanten te weinig kaas gegeten. En je blijft in je gemakkelijke stoel zitten met nog meer twijfels dan voor heen. Maar dwars er tussen door rijst het vermoeden dat na 2000 de mens kernenergie net zo normaal zal vinden als wij fietsen en autorijden. En dat het menselijk aanpassingsvermogen nog lang niet is uitgeput De TROS gaf tenslotte blijk van een zekere visie. Kort gezegd: Als we niet aan de kernenergie willen, moeten we nu wel beginnen aan een rigoureuze verandering van ons leefpartoon. En het is maar de vraag, of we dat kunnen. Nog even een goed woord richten tot de makers van de NOS-rubriek 'Van Gewest tot Gewest'. De woensdag aflevering vertoonde meer variatie en had een beter niveau dan we de laatste weken zagen. Ook was er goede aandacht voor zaken die elders over het hoofd werden gezien. TON HYDRA 67. Intussen was Kareltje Knetter ein delijk op weg naar huis gegaan. Hij was na de televisieuitzending eerst meegeweest naar een groot en luxu eus restaurant en daar had de dikbe taalde verslaggever Sipko Stunt hem getracteerd op een bijna niet te ver zwelgen portie ijs met slagroom. Daarna was hij nog even naar zijn ou ders geweest om een bezoek af te leg gen en het spreekt wel vanzelf dat de ze twee brave lieden ten zeerste wa ren ingenomen met de onverwachte thuiskomst van hun pientere zoontje. En nu zat Kareltje dat bij Sipko Stunt in diens kleine auto-tje, want Sipko bracht hem terug naar Rijkhuy- zen. Het rare zelfgetimmerde auto-tje stond weer in de bagageruimte van FERDINAND Sipko's wagen en de verslaggever zei: 'Zo zie je het alweer, Kareltje. Een krantenman als ik met een fijne neus voor het nieuws spaart kolen noch moeite om alle partijen tevreden te stellen. Ik versierde jou goed en trac- teerde je. Ik maakte .jou tot mijn vriend en ik breng je naar huis. Dat kost natuurlijk geld. Maar wat doe ik dan? Hiep hoi! Ik schrijf een sensatio neel artikel en de krant wordt goed verkocht. ResultaatDirectie, le zers en Kareltje zijn tevreden en als gevolg van dat alles word ik dik be taald. Hiep hoi. Aldus allerlei wijs heden debiterend, bracht Sipko Stunt de kleine Kareltje tot vlak voor zijn huisdeur en geloof maar, dat smidje Verholen overeind vloog, toen hij ein- ol delijk hoorde bellen. 'Gelukkig! je daar eindelijk?' riep hij uit, hij zijn kleine assistent vrolijk en ei bij de deur zag staan. Hij nam Ka ir, je toen het allereerst mee naar comfortabele woonkamer en s hem daar met vele vermanende vf" den toe. Maar Kareltje stond met een gezicht dat duidelijk aant pj de. dat-te in een vredige gemoedi e' verkeerde en dat-ie de toestand niet zo somber inzag. Een mooie vinding was nu eenmaal een mu' uitvinding en wat daar voor moe£c heden uit voort konden komen hem niet duidelijk. Hij deed de dus af met het gevleugelde woord Sipko Stunt en eindigde de dag een ferm Hiep hoi'. Radio vandaag INLEIDING Zondag 6 september 1970 nam ik in het Intercontinental Hotel in Amman het besluit Jordanië te verlaten en naar Beiroet te vertrekken. Ik had een reis van enkele weken achter de rug door Egypte, Libyë en Jordanië. In Jordanië was na een kleine week vechten tussen commando's en het Jordaanse leger de rust teruggekeerd en ik wilde me bij mijn camera colle ga's Huib de Ru en Jan Kloek voegen die in Beiroet op me wachtten. Samen met Paul Bichara van radio France Inter reed ik naar het vlieg veld. We wisten een ticket te bemach tigen en checkten in. We waren blij het ongezellige Amman te kunnen ontvluchten en maakten onder het drinken van een glaasje co la alvast wat aardige plannetjes voor Beiroet, waar Paul woonde en waar hij de Franse restaurants kon uitteke nen. Plotseling stond de KLM-vertegen- woordiger, een Jordaniër, met wie ik bevriend was geraakt, met een ver bijsterd gezicht voor ons. Hij nam me apart en fluisterde me opgewonden in het oor dat er iets vreselijks gebeurd was. Er waren 4 vliegtuigen gekaapt van El Al (de mislukking was hem nog niet bekend) van Pan Am, TWA en Swiss Air. De vliegtuigen waren op weg naar Amman. Hij had dit net in de verkeerstoren gehoord. Bichara en ik wijzigden prompt onze plannen. We sleepten onze koffers van de vrachtlorrie, gaven onze in- stapkaarten terug en belden Intercon tinental dat we onze kamers weer wil den bezetten. Toen het ons duidelijk was dat de vliegtuigen niet op het vliegveld van Amman zouden landen, we hadden het T.W.A.-toestel al een paar keer boven ons hoofd zien cirkelen, reden we terug naar de stad. In het hotel brak een nacht van spe culaties aan. Er logeerden bijna al- wam Uitgave CentrlPress Bussum leen journalisten. We wisten 's avonds dat het Pan Am-toestel, een jumbo jet, van Beiroet naar Cairo vertrokken was en dat twee vliegtui gen van TWA en Swiss Air ergens in Jordanië geland waren. Maar waar? Bichara en ik, die samen opereerden, kregen om drie uur des nachts een aanwijzing van een Jordaniër die ons vertelde dat de Engelsen Ln de Twee de Wereldoorlog gebruik hadden ge maakt van een strip in de woestijn die ze Dawson Field noemden. Het moest in de buurt van het plaatsje Zarka zijn. Om half zes in de morgen reden we met onze chauffeur Abdullah richting Zarka. Voorbij het stadje verlieten we de weg en reden de woestijn in. Met behulp van een inboorling die de vo rige avond vliegtuigen laag had horen overkomen zagen we plotseling, staan de op een heuvel, de twee vliegtui gen. We konden er door het Jordaan se leger dat een wijde ring om de lan dingsplaats gevormd had, niet dichtbij komen, maar we hadden ze in ieder geval gevonden. We reden terug naar Amman (plm. 40 kilometer) en ik telezde met Hil versum en belde met Beiroet en vroeg mijn collega's daar zo snel mo gelijk naar Amman te komen. Maandag was een dag van persconfe renties van de uitgelaten commando's. In Cairo hadden ze de Jumbo opge blazen en ze dreigden bij niet inwilli ging van hun eisen met de twee vlieg tuigen in de woestijn hetzelfde te doen. Er mocht niet gefilmd en gefo tografeerd worden. De volgende dag wisten Bichara en ik een uur eerder dan de rest van onze collega's, de ge stempelde toestemming te bemachti gen om bij dc vliegtuigen te komen. De latere echtgenoot van Leila Cha- led, U komt hem in het verhaal van Walter Jost nog tegen, verstrekte ons het papiertje, een historisch docu ment dat ik nog steeds bezit, 's Middags om drie uur stonden we bij de vliegtuigen in de woestijn. Onze wegen kruisten daar die van Walter Jost Bichara klom in het toestel van Swiss Air, omdat hij daar franstalige passa giers hoopte aan te treffen. Ik ging in het TWA-toestel en maakte met de bemanning en een aantal passagiers interviews die de volgende dag in de rust van de voetbalwedstrijd om de wereldcup tussen Estudiantes en Feyenoord werden uitgezonden. Bi chara maakte onder andere in het Swiss Air vliegtuig een interview met Walter Jost. Deze beschrijft hoe hij een reporter van de Franse radio te woord staat, hoe voorzichtig hij zijn woorden wilde kiezen om de situatie niet erger te maken dan hij al was. Walter Jost beschrijft de situatie exact zoals wij hem daar aantroffen. Wat sneu is voor Bichara, Huib de Ru, Jan Kloek en voor mijzelf, is dat Jost de komst van ons vieren laat plaatsvinden na de persconferentie in de woestijn, in plaats van daarvoor. Hij krenkt onze beroepstrots er mee. Ik ben dan ook gedurende één pagina beledigd geweest Maar dat is mis schien het grootste compliment voor de schrijver van dit beek. Als niet- journalist geeft hij een beschrijving van de gebeurtenissen, van de span ningen en de politieke ontwikkelin gen in Jordanië op een zo professio nele wijze, zo waarheidsgetrouw, dat een 'echte' journalist zijn verhaal ademloos leest En dan nog wel een journalist die, vanuit een andere posi tie weliswaar, de gebeurtenissen zelf ook ter plaatse mee maakte. Eén moment van persoonlijke teleur stelling op uren leesgenot is te ver waarlozen. Walter Jost heeft een pri ma boek geschreven. B. Eikerbout, adjunct-chef 'Achter het Nieuws' HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtenddroln. 7.20 (Sï Dag met een plaatje. (8.00 Nwa. 8.11 Ra diojournaal.) 8.50 Morgenwijding. 8.00 Top pers van toen. 9.35 Waterstanden. 9.40 De Ned. Schoolradio. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (S) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws. 11.03 Radiojournaal.) 11.30 (S) Rondom twaalt: een uur allerlei voor iedereen, met de groenteman en 11.55 Beureber. 12.30 CS> Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Alert - op het vlak van muz. en maatschappij. 13.50 De wereld van de opera: beschouwing over Die Gërtnerin aus Liebe van Mozart. 15.00 (S) Bary-nage: progr. van platen en praten. 15.25 (S) Met muz. op stap. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 18.05 (S) Aspecten: kunstrubriek, 17.00 (S) Mo biel: een beweeglijk progr. voor beweeglijke mensen. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. P.P.: 18.20 Uttz. van de R.K.P.N. IKOR: 18.30 Kleur: in(. en comm. over zaken van kerk en sa menleving. NCRV: 19.00 (S) Leger dei Heils- kwartler. 19.15 Ouder worden, doe. serie. 19.35 De kerk vandaag: nws en comm. ao.ou de en hedendaagse gewijde muz. 22.20 Zie daar ls water, overdenking. 22.30Nws. 22.40 (S) Hier en Nu. 22.50 Kunnen radio en tv mensen veranderen, rerie lezingen. 23.10 Kunst- en vliegwerk: Inf. over act. tentoon stellingen. 23.15 (S) Stardust: easy Ustenlng muz. 23.35 (S) Gltaresk: de vele facetten van de gitaar. 23.55 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nwa. 7 02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: klaas.muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) H'.er en Nu. 7.55 Progr.overz. 8.00 (S) Te Deum laudamus: gewijde muz. 8.24 Op de man af: evangelisch comm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8 36 Ochtendgymn. v.d. vrouw. 8.45 (S) Podium v.d. vrouw: maatschapplj-lnf. 9 20 (S) Onder de hoogtezon. 10.00 Schoolradio. 10.30 Nws. 10.33 (S) De componist van de maand. 11.35 Doe. 11.55 Med. 12.00 Zingen met CecWla: volksmuz. 12.15 (S) Kinderkoor. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en Nu. 12.50 Middagpauze- dienst. 18.10 (S) Lichte koorzang. 13.20 (Si Licht ensemble. 13.45 Er zijn zoveel andere levens: poëzie uit de derde wereld. 14.05 Schoolradio. 14.25 ln kleine bezetting: klass.- rouz. 15.15 De Bijbel maakt nieuwsgierig: ge sprek. 15.30 Nws. 15.33 (S) Vincent van Gogh, seriehoorspel. 16.00 Een uur natuur, mag. (16.30 (S) Hier en Nu) 17.00 Klndervi- s!e: progr. door, voor en met kinderen. 17.30 Nws 17.32 (Si Hier en Nu. 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. ln vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. NOS; 19.50 Den Haag vandaag. AVRO: 20 00 Nws. 20.05 Radiojournaal. 20.10 (S) Residentie ork. met solist: klass.muz. 22.10 Wetenschappelijk on derwijs en de overheid, klankbeeld. 22.30 (S) Mod. muz. 22.55 Zo goed als nieuw: een duik in oude kranten. 23.20 (S) Essay: Ërogr. waarin over kurïst wordt doorgei 1.50 Radiojournaal. 23.55 Nws. HILVERSUM III Ieder heel uur 2 minuten nws. TROS: 7.02 Vaak "s ochtends, met o a a (S) Van twaalf tot twee: pauzeprogru. 13.03 Raden maar. 14.03 Theo Stokking NOS: 16.03 De daverende dertig. 18.02 Joost mag niet eten. TROS: 19 Plaatvaria. 20.02 (S) Poster. 21.02 (S)'O Jun: Jazz en pop live. 22.02 (S) De Hug Gelderen Show. 22.55 Med. 23.02 (S) TROS-Sporl- Tijd, sport en muz. 00.02 AjJ] 00.10 (S) Jazz-Slr. 01.02 De Nachtv NOS: 05.02 De satésaus Show. EO; OG.Opl! Matrata: gevar. progr. BELGIE 324 m (Nederlands) 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 muz. (12.50 Bultenl. persoverz. 13.00 weerber. en toneelagenda.) 13.55 Beul ai 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. 14.23 Sch dlo. 15.00 Nws. 15.03 Schoolradio. 15.23F te muz. 16.10 Lichte klass.muz. 17.00 17.10 Uitz. voor oudere luisteraars. Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 Uitz. v.d. soldaten. Wegwijs wezen. 18.45 Sportmag. 18.55 wenken. 18.57 Het ork. van de week. Nws. 19.30 Intermezzo. 19.35 Politieke ne. 19.45 Lichte muz. 20.00 Lichte (20.30 Nws. 21.00 Splinternws.l 22.00 22 05 Amusementsmuz. v.d. Jeiigd. Nws.) 23.40 Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 14.25-14.50 Schooltv NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.15 Zwijgen is goud 19.45 Popeye, tekenfilm 20.00 Journaal 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 All in the family 21.00 Waarom wij door gaan, filmrep. 21.25 Dick Cavett in gesprek met Arthur -Rubinstein EO .22.00 De wind blaast waar heen, hij wil. Vrede II 22.15 Eeuwen in Chaos. documentaire film 22.45 Betsy Dornay Cup speelt Chopin 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Het intieme leven van de zilvermeeuw 19.30 De andere kant van de mddaille, amus.progr. 20.00 Journaal 20.20 Met de Muziek mee 21.10 De Onedin Lijn 22.00 Open en bloot. een serie over sex 22.35 Den Haag vandaag 22.50 Journaal DUITSLAND I Kiekebelt Kwark 1 banaan 1 citroen 1 el kopje vla kopje magere yoghurt 1 bakje kwark 1*4 eetl. suiker. Doe de via, yoghurt en kwark bij el kaar. Even goed kloppen. Eiwit en ei geel scheiden. Het eiwit stijf kloppen en het eigeel met suiker en citroen sap loskloppen. Dan deze twee meng sels voorzichtig door elkaar scheppen. Dit dan weer door de vla-yoghurt- kwark scheppen. Eventueel garneren met v<lt slagroom (recept van R. v.d. Ji 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gi vond. 10.25 TV-spel. 11.45 Meditatie. Act.progr.' 12.50 Persoverz. 13.00 Jouiki 15.45 Wereldcup skiën, eurovisie. Journaal. 16.20 Filmrep. 17.05 KinderjOi Aansl.: kinderprogr. 17.55 Journaal. t, (Reg.progr.: NDR: 9.30 Sesamstrasse. Rep.film. 18.30 Act. 18.45 Zandraanlkl 18.55 Nordschau-Mag. 19.26 Filmrep. Progr. overz. WDR: 8.05 Schooltv. 9.3 samstrasse. 10.30 Schooltv. 18.00 Nw w Noordrljn-Westfalen. 18.05 Kinderprogr. Graf Yoster glbt slch die Ehre, tv-i 18.40 Act.rubriek. 19.20 Graf Yoster glb die Ehre, tv-serie.) 20.00 Journaal en her. 20.15 Cultureel mag. 21.00 Oil) laatste zaak, misdaadfilm. 21.45 Dlsc.p 22 30 Journaal, comm. en weerber. 22.5 rovlsie: Wereldcup skiën. DUITSLAND II 16.30 Filmrep. 17.00 Journaal. 17.10 T 1 film. Aansl.: Malnzelmannchen. 17.45 A< 18 25 Zwlschen Flügen. tv-serie. 19.00 naai. 19.30 Vragenspel. 21.00 Journaal. Disc progr. 22.00 Religieus progr. 22.30 naai. DUITSLAND III NDR VI Zwan-Veen uit Zwolle). Menutip: Varkensrollade, spruitjes, aardappelpuree, Klekebelt-kwark. 8 05-12.45 en 16.30-17.30 Schooltv. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Mengen, und Statlstlk, tv-cursus. 18.45 Gymn. Jazz, pop en beat, tv-cursus. 19.00 Un mlt der Verwaltung. tv-cursus. 19.30 Tl des Marxlsmus-Leniirisnius, tv-serie. Journaal en weerber. 20 15 Problem ichrltt. tv-serle. 21.00 Freizelt. tv-serie. Journaal 1870-1871: acl. uil de tijd VI Duits-Franse oorlog. 22.25 Einde

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6