'Een bloemetje hoort er bij' Horeca Noordwijk moet weer twaalf uur sluiten Blijft Romeins schip toch nog behouden? Oud orgel in restauratie Zestigjarige Flora floreert beter dan ooit Gouden bruidspaar in Roelofarendsveen Marktberichten Visserij berichten Nieuwe Leidse Courant Bloemenveilingen krijgen kring nieuwe stijl A.R. Woubrugge voelt wel voor federatie Noordwijk controleert aardgasinstallaties B. en W. Benthuizen tegen begrenzingen in streekplangbied B. en W. Noordwijk tegen grotere kermis B. en W. Hillegom kiezen partners voor Elsbroek TROUW/KWARTET DONCBRCiVG 24 J R f 1974 STAD EN REGIO door Henk Kamies RIJNSBURG Met een blik op het wijdse en fraaie uitzicht op het Rijnsburgs centrum-kruispunt, praat Piet van Delft in zijn kamer in het veilinggebouw graag en veel over 'Flora'. Uit alles blijkt dat hij de veiling een heel erg goed hart toedraagt. Trouwens, wie hem hoort tijdens de vergaderingen, weet maar al te goed dat veiling Flora zo'n beetje zijn levenswerk is geworden. Hij vecht er voor als het moet. P. van Delft, die jarenlang bestuurs lid is van de veiling en najaar 1976 G. van Delft als voorzitter opvolgde, heeft zélf ook een kwekerij, samen met een broer, maar het veiling-werk neemt teveel tijd in beslag. 'Gelukkig kunnen ze het op onze kwekerij, waar een uitstekende bedrijfsleiding is, zonder mij. Ik hoef er tenminste niet elke dag heen'. Vergaderen, vergaderen en nog eens vergaderen. Negen van de tien bespre kingen die Van Delft voert hebben nauw betrekking op 'Flora'. Rijnburg's bloemencentrum 'Flora' bestaat zestig jaar. Begonnen werd op de plaats waar de veiling nu nóg staat, alleen was het toen nog gemeentegrond van Oegst- geest. 'Bij de oprichting waren er ze ventien leden. Ze waren kweker en handelaar tegelijk en uit Rijnsburg afkomstig. Eenmaal begonnen nam de belangstelling uit de omgeving snel toe. Nu komen ze meer uit de regio, dan uit eigen dorp. Er zijn thans zo'n zestienhonderd leden. Ik kan rustig stellen dat alle all-round kwekers lid zijn. De cmzet in 1914 was 25.000. 'In 1973 was dat negentigmiljoen', al dus voorzitter Van Delft terugblik kend op de achterliggende zestig ja ren Flora-geschiedenis. In die beginjaren ging alles per tram of paard-en-wagen; nu staan grote au to's ter beschikking en gaan er dui zenden bloemen via het luchtruim naar verre landen. De groie van Flora is vooral van de laatste tien jaar. Dat blijkt uit de omzet die bij het vijftig jarig jubileum werd bereikt; 20 mil joen. 'Daar zit natuurlijk wel een stuk geldontwaarding in', zegt Van Delft. Samenwerking Zestig jaar geleden. Een tulpje en een krokus werden geveild. Dat betekende dat de veiling tijdens de wintermaan den vrijwel 'plat' lag. In september was men zo'n beetje aan het eind. Nu is dat wel anders, sinds men niet al- Voorzitter Piet van Delft: 'We willen een moderne veiling, ook voor het na geslacht'. léén meer afhankelijk is van de 'bui tenboel'. Dank zij de kassen is er een jaarrondprodukt en draait de veiling het hele jaar door. Wel is er nog een rustige maand, november. Aalsmeer en het Westland hebben ook hun stil le tijden, dus dat is niet iets wat al leen in Rijnsburg het geval is. Van Delft: 'Er is de laatste tijd een nauwe samenwerking gegroeid. Dat moet ook. Met elkaar bekijken wij de zaken zoals de export en tentoonstel lingen. Samen reclame maken, denk bijvoorbeeld aan het zgn. 'volle vazen- plan'. Vocral het gezamenlijk optre den in het buitenland is belangrijk. Als veiling-alléén kun je dat haast niet doen, want dan wordt het een kostbare zaak'. De afgelopen periode kende twee ja ren die bijzonder belangrijk waren voor de veiling. Het eerste was 1933, toen het Engelse pond 'viel'. De om zet van de veiling viel toen terug van 1.7 miljoen tot 800.000. Veiling 'Flora' had het toen niet gemakkelijk, maar is er bovenop gekomen. Beter was 1968. toen op 1 juli alle belemme rende E.E.G.-bepalingen werden opge heven. 'Dat was het jaar van de vikto- rie'. vindt voorzitter Van Delft .Het betekende een enorme toeneming van de export naar Duitsland (nu zo'n 80 pet). Het jaar voor de liberalisatie was de omzet in Rijnsburg 35 mil joen en nu. zoals reeds eerder gezegd, 90 miljoen. Straathandel Vóór 1933 nam Engeland de export plaats in, die nu wordt bezet docr Duitsland. En voorzitter Van Delft ziet voorlopig weinig in bloemenex port naar Groot-Britannië. 'Het is moeilijk in Engeland vaste voet aan wal te krijgen. Er zijn daar héél an dere koopgewoonten. Tussen de jaren '20 en '30 ging praktisch alles naar Engeland. Een kleine verbetering is misschien dat er sinds 1 januari 20 pet van dé invoerrechten naar Enge land afgaat. Wij zijn natuurlijk wel blij met die export naar Duitsland, maar het is gevaarlijk. Veel te éénzij dig. Als er wat gebeurt dan is het ook meteen mis. Daarom moeten wij er al les aan doen om de exportmogelijkhe den te vergroten. Frankrijk loopt ach ter wat betreft de verkoop van bloe men. Men kent daar niet die verkoop punten zoals hier, waarbij ik onder meer aan de straathandel denk. Dit jaar worden ondermeer nieuwe akties endernomen in Canada. Daar moet ook een grote markt voor onze bloe men te vinden zijn'. Vorige week kreeg 'Flora' overigens bezoek van een Duitse organisatie die honderden grootwinkelbedrijven ex ploiteert. Met name in Duitsland neemt de verkoop van bloemen in su permarkten e.d. toe. Dat laat in ons land nog wel wat te wensen over. 'Be grijpelijk aan één kant, want bij ons heb je de straathandel en de winkels. Er is géén markt, of er staat minstens een bloemenkraam. Daarom heeft men de supermarkt eigenlijk niet no dig'. Nieuwbouw Bij een terugblik ter gelegenheid van zestig jaar 'Flora', komen ook de kwesties met het gemeentebestuur weer naar voren. 'Flora' is te klein, de veiling moet worden uitgebreid, maar in Rijnsburg is geen grond be schikbaar. Dat houdt in dat de veiling uit het Rijnburgse dorpsbeeld zal ver dwijnen. Wanneer is het zever? 'Ik hoop dat het in dit jubileumjaar allemaal rond komt. Het is toch ont zettend zonde dat al die miljoenen die wij er nu aan uitbreidingen inpom pen, slechts voor tijdelijk zijn. De laatste jaren moesten wij hier wel uitbouwen. Nu gaan wij weer uitbrei den. Wij hebben 11.000 m2 van de ge meente gekocht. Daarvan wordt 7000 m2 bebouwd. Als het klaar is, ik hoop in het najaar, als het bollenseizoen begint, zullen wij al wéér ruimtege brek hebben. De nieuwe hal komt op het huidige parkeerterrein. Degenen die de veiling zijn begonnen, zullen wel nooit hebben kunnen denken, tot wat voor bedrijf het zou uitgroeien. Wij moeten de kopers kunnen opvan gen. Hier kunnen wij geen kant mee; uit, dus moeten wij met de veiling verhuizen. Vroeger verwerkten de ko pers de bloemen thuis. Dat wordt te kostbaar. Ze willen het nu hier deen. op de veiling. Daarom is er vraag naar boxen en koelcellen. De bloemen moeten hier worden verpakt. Ze wil len hier graag blijven, maar moeten de ruimte hebben, anders gaan ze naar een andere veiling. Dat moeten Een archieffoto van veiling Flora in Rijnsburg. Hoe lang zullen de klokken hier nog draaien? wij toch wèl voorkom'en'. De heer Van Delft vervolgt; 'Wij, als bestuur, kunnen natuurlijk zeggen dat het onze tijd wel zal uit dienen. Er zijn bestuursleden die binnen enkele jaren weg gaan. Maarwij zijn zo niet. Wij houden rekening met het nageslacht. Voor hen zullen wij er gens een moderne veiling stichten". Waar die veiling zal komen is overi gens nog een vraag. 'Stad en Land schap' heeft enkele plaatsen genoemd, waaronder de polder naast Sikkens, langs de vaart op de grens van Oegst- geest. Deze plaats heeft ook de voor keur van Van Delft. Als dit jaar de Rijnburgse bom ontploft en vast staat dat 'Flora' naar elders verhuist, zal het zeker nog vijf jaar duren voor de lorries, de kick en alle andere veiling toestanden er in Rijnsburg verloren zullen bijstaan. 'Flora' timmert aan de weg en zal dat blijven doen, tot in lengte van jaren. Gehoopt wordt dat de buitenlandse handel zich zal uitbreiden, maar het eigen land wordt niet vergeten, want per slot van rekening is bijvoorbeeld het noorden van 't land ook nog een achtergebleven gebied wat het 'bloe metje kopen' betreft. Hoewel er daar meer zijn die de flora uit eigen tuin halen. 'Een bloemetje hoort er bij' zegt Van Delft. 'Wekelijks moet hiervoor een bedrag op het huishoudbudget voorko men. Met al dat beton om ons heen, is er behoefte aan een stukje natuur in huis. Dat verhoogt het woongenot'. Even val het woord 'oliecrisis'. Bij 'Flora' kunnen ze eventuele prijsver hogingen moeilijk doorbreken, want hier is de klok het eindpunt. De han delaren op de tribune bepalen wat zij voor bv. een bos gladiolen betalen. 'Dit jaar halen wij de honderdmiljoen gulden', zegt de voorzitter. Hij is er vrijwel zeker van. Aan het bestuur zal 't niet liggen en aan de afdeling pro paganda evenmin. 'Flora' timmert zelfs behóórlijk aan de weg. Een voorbeeld? Elke grote TROS-televisieproduktie wordt met bloemen, afkomstig van veiling 'Flora' opgeluisterd. En wat te denken van het Rijnsburgse bloemen corso, dat wijd en zijn bekendheid ge niet, ieder jaar weer duizenden- op de been brengt en tenslotje niet alleen in de Leidse regio, maar ook in Duits land door de straten trekt? Op 14 februari recipieert het Flora-be stuur. ALPHEN Het ziet ernaar uit dat het Romeinse schip, gevonden op het terrein van de Johannes Stichting in Zwammerdam, nog niet ver loren is. Het aktiecomité, met als initiatiefnemer de Alphense archi tect de heer Perotte, heeft wederom een week uitstel gekregen om de gelden bij elkaar te krijgen. Tot nu toe heeft men voor ruim 100.000,- aan toezeggingen binnen en ROELOF ARENDSVEEN Het echt paar Piet Loos en A. M. Loos-van dor Meer, Kerkweg 54, ós vijftig jaar ge trouwd. Vandaag, donderdag, wordt dc bruidegom 84 jaar. terwijl de bruid 82 lentes telt. Het echtpaar kreeg elf kinderen, waarvan er nog zes in leven zijn. Verder zijn er 23 kleinkinderen en 11 achterkleinkinde ren. In zijn jonge jaren was Loos een ver woed liefhebber van de ijszeilsport en maakte hij zich verdienstelijk voor de plaatselijke toneelvereniging en de kruisvereniging. Hij was in Roelofa rendsveen één van de eerste bloemis ten. Zondag kan men het bruidspaar tus sen 3 en 5 uur feliciteren in de Arendshorst en maandag wordt in het dorpshuis 'Alkeburcht' met de familie feest gevierd. tevens heeft een ondernemer - zijn naam wil hij voor alsnog niet in de krant hebben - zich bereid verklaard 20.000,- te storten mits de rest van het geld, in eerste instantie een be drag van 150.000,- ook binnen komt. De aktie is nu landelijk sinds de pu bliciteitsmedia meehelpen dit project meer bekendheid te geven. Afgelopen maandag werd in Avro's Televizier en in NCRV's Hier en Nu hieraan aan dacht besteed en gisteravond kwam het in het NOF-programma Van ge west tot gewest Het Prins Bernhard Fonds zal deze week ook vergaderen omtrent een subsidie. Particuliere giften kunnen gestort worden op postrekeningnummer 661878 van de Nederlandse Midden stands Bank ten name van Stichting tot behoud van het Romeinse schip. Het Houtvoorlichtingsinstltuut in Am sterdam heeft namens het georgani seerde bedrijfsleven van houthandel en houtindustrie' in Nederland aan het comité, uit sympathie voor 't ini tiatief tot redding van dit historisch zo belangrijke schip, een bedrag van 10.000,- geschonken. ROELOFARENDSVEEN. Bloexnenrellln* 22 Ja nuari. Anjers 24 47. Rozen Garnette. Carol. Carina 27 34. Motrea 40 44. Evergold, Sonla. Esther Ofanm. Belinda 54 63. Illona 64 09. StrellUla 2.15. RorsyUiiataXken 38 52. Traschrysanten 125 165. Idem jaarror/d 205 240. Freesla s 95 285. Anemonen 65 95. Nar cissen 90 120, Tulpen Apeldoorn. Madame Spoor, Attlla. Pink Supreme. Gander, China Pink. Golden Apeldoorn. Dubbel gemengd 165 230. Lustige WJtwe, Casslnl, Preludium. Beaty of Volendam. Paul Richter. Golden Triumph, Sulpher Cloud, v d Eerden, Pax White, Hoanghe 140 170. Prominence. Won derland. Blenda. La France, Christmas Mar vel. Micky Mous.-. Lucky Strike 160 190. Al- ladin 460 505 per bos. LEIDEN Groente en Fruitreil'.ng. 23 Janu ari. Appelen 29. Aardappelen 17 26. Andijvie 258. Kroten gekookt 70. Boerenkool 74 81. Groene kool 67. Prei 87 91. Stoofsla 57 64. Spruiten A 90 86. Spruiten B 83 90. Cham pignons 250 3. Uien 49 53. WiUof 137 138. Knolselderij 36 64. Sla licht 18 26. Sla rwaar 38 41. Raapstelen 7. Selderij 62 6i IJMUIDEN 3868 kisten kabeljauw. 964 Lis ten koolvls. 64 kisten schelvis. 1176 kisten wijting, 70 kisten schol. 56 kisten schar. 123 kisten haring, 465 kisten varia en 46 kg tong. BESOMMINGEN KW 15 64.400 KW 29 19 470 KW 149 21.800 KW 221 16.530 KW 137 16.450 VL 16 20.000 SCH 74 3.430 UK 15 11.700 UK 37 8.700 UK 72 8.140 UK 218 15.480 UK 295 4 240 VD 25 5.780 VD 89 13.050 Spin vissen: EH 7 en VD 6 5.180 YE 25 en ZL 6 400, VD 46 en 115 4440. KW 33 en 180 12.700, UK 15 en UK 215 2.480. UK 17 en 96 5.930 UK 23 en 49 4 440. UK 56 en 245 4.400 UK -8 en 107 3.490 UK 115 en 200 5.620 UK 135 cn 145 1.730, UK 163 en 242 22.380 UK 141 tn 271 19.090. Het eigen ochtendblad voor èik protestants Christelijk gezin in Lelden en omgeving ZORG VOOR EER STERKE CHRISTELIJKE PERS WOUBRUGGE Op een ledenverga dering van dc AR kiesvereniging werd de kandidatenlijst samengesteld voor de komende gemeenteraadsver kiezingen. Deze ziet er als volgt uit; 1 P.P.R.Venhuizen, 2 H. Brunt, 3 J. IJtsma, 4 M. van Egmond, 5 A.C.van Tienhoven, 6 H. van Reenen, 7 A. Kroon. Tot voorzitter van de partijraad werd P. J. Boukema gekozen. Een resolutie van het Christelijk De mocratisch Appél, waarbij moest wor den gestemd over het al of niet volle dig opgaan van ARP, CHU en KVP in één nieuwe grote confessionele partij ontlokte een breedvoerige discussue. Het bleek moeilijk er zomaar over te beslissen. In stemming gebracht werd de resolutie met 2-12 stemmen ver worpen met de aantekening, dat men wel voelde voor een federatie. NOORDWIJK Het gemeentebe stuur wil overgaan tot controle van de binnenhuis-aardgasinstallaties. Dit lijkt geen overbodige luxe, want cr gebeurden de* laatste jaren ongevallen waarbij vijf personen om het leven kwamen. Verwacht wordt dat met twee contro leurs kan worden volstaan. De totale kosten worden geraamd op 70.000 per jaar. WOUBRUGGE De fa. Van der Linden te Leiderdorp is bezig met de uitbreiding en restauratie van het orgel in de hervormde kerk van Woubrugge. De kosten van een en ander zijn geraamd op ƒ30.000. Bijna de helft van dit bedrag is al bij elkaar. In oorspronkelijke toestand één klavier dateert het orgel uit het laatste van de achttiende eeuw. De restauratie van nu geldt met name het tweede klavier en de uitbreiding het pedaal. Over een paar maanden hoopt de heer Van der Linden, die nu ziek is, het werk klaar te hebben. RIJNSBURG DEN HAAG Ver wacht wordt dat dit jaar een nieuwe stichting in het leven geroepen kan worden. Deze zgn. 'kring nieuwe stijl' zal onder de vleugels van de bestaan de vereniging van de bloemisten Ko men, maar een eigen bureau hebben, dat in Den Haag zal zerelen. Het moet gezien werden als een soort overkoepelend orgaan van de bloe menveilingen waarbij de veilingen toch wel een eigen zelfstandigheid be houden. Eén van de taken van de nieuwe kring is de veilingen in te pas sen in 's lands belang. Besluiten die de kring nieuwe stijl neemt, kennen geen weg terug meer, ze zijn onher roepelijk. Aan een dergelijke instelling bijkt een behoefte te bestaan. Veilingspro blemen kunnen gezamenlijk worden opgelost en er kunnen uniforme maat regelen worden genomen. BENTHUIZEN B. en W. van Ben- thuizen adviseren de gemeenteraad zich met kracht te verzetten tegen de begrenzing van het voorgestelde streekplangebied en te blijven ijveren voor een sterkere gemeente in het overgangsgebied. Zowel de eigen iden titeit van de gemeenten Benthuizen en Moerkapelle als de bescherming van het open middengebied zal daar mee, aldus B. en W. van Benthuizen, beter gediend zijn dan met de gedach ten in de nota Plandoelen en Streek plan Zuid-Holland-West. NOORDWIJK Met het oog op de autoloze zondagen en de daaruit voortvloeiende nadelen voor de hore cabedrijven. had de gemeenteraad in november jl. haar fiat gegeven aan een besluit van de burgemeester om in de weekeinden het sluitingstijdstip voor de bar-dancings en cafés met een uur te verlengen en vast te stellen op 's nachts 1 uur. Nu er zondag's weer mag worden gereden, bestond er in bepaalde horeca-kringen vrees dat dc ontheffing weer ongedaan gemaakt zou worden en dit was voor een drie tal exploitanten van bar-dancings aan leiding zich met een verzoek tot de raad te richten van verlate sluitings- tijdstip te handhaven. Burgemeester mr. J. M. Bonnike wilde hierover de mening van de raad weten en hier bleken de meningen danig te verschil len. Faase deelde als waarnemend fractievoorzitter van de KVP mede het verzoek begrijpelijk en redelijk te vinden. Hij vond dat de zaken, in ver gelijking met die uit de omgeving, za terdags toch al abnormaal vroeg dicht gingen. Op het oog is het verzoek wel redelijk, meende Bedijn (PVDA), maar de heren dancinghouders dien den eerst zelf maar eens te tonen, dat het hun ernst was om overlast voor omwonenden te voorkomen. In andere plaatsen worden door de horecaonder nemers is samenwerking met buurtco- mité's oplossingen gevonden. Op z'n minst kunnen zij bij de bezoekers aandringen om zich op straat rustig te houden. Onplezierig De prot. chr. fractie was tegen het verlengen van het door de raad met algemene stemmen vastgestelde slui tingstijdstip van 12 uur. Van de 150 i 200 horeca-exploitanten in de bad plaats. waren er in feite slechts twee, die om verlening verzochten, ver klaard Vogelaar. Het bestuur van de plaatselijke afdeling van Horeca heeft geweigerd het verzoek te steunen. Destijds is er geschreven, dat een uurtje langer open de horeca niet kon redden. Waarom vragen zij er nu om? stelde de prot.chr. fractie-voorzitter. Men blijft op een onplezierige wijze doorzeuren. Het afgelopen weekeinde was het in de Hoofdstraat weer een rotzooi gew'eest, deelde Bedijn (PVDA) nog mede. Vogelaar was blij met deze opmerking van andere zijde, omdat hij langzamerhand de naam had gekregen langs de dancings te sluipen om te zien of er geen onge rechtigheden gebeurden. Schaafsma (VVD) was het niet met Bedijn eens dat de bar-dancings zelf voor rust en orde in de omgeving dienden te zor gen. Daarvoor is de politie. Men ver langt van de bakkers iets dergelijks ook niet. Nadat Schelvis (PPR) zich namens, zijn fractie tegen een later sluitingsuur had uitgesproken en Van Riemsdijk (gem.bel.) zich voor ver klaard had, werd met 9-8 stemmen be sloten, dat de bar-dancings weer om 12 uur dicht moeten. Voor openstel ling waren de KVP de VVD. de Ge meentebelang. De lieren Alkemade en Oostdam waren door ziekte resp. va kantie afwezig. kort-nieuvG-uit-cic-regio kort-nieuws-u it-d e-rcyio kort-nieuvo-uit-de-iesio kort-niouwB-uit-da-re&'io .<ort-niGuif.-.-uit-do-rcgio NOORDWIJK Als gevolg v«tn de uitbreiding van 9 tot 11 klassen, kampt de openbare school opnieuw met gebrek aan ruim te. Eén klas 'S tijdelijk gehuisvest in de oude school aan de Huis ter Duin straat en een andere klas in het oude kleuterschooltje aan de St. Jeroens- weg. Een uitbreiding van het bestaan de schoolgebouw zal zeker nog een aantal jaren moeten wachten. De zol der boven de beide laatst bijgebouwde lokalen biedt mogelijkheden om ie worden verbouwd tot handenarbeidlo- kaal. B. en W. stellen voor hier 30.000 voor beschikbaar te stellen. NOORDWIJK De Evenementen commissie van de VW heeft het ge meentebestuur verzocht een gedeelte van het Wantveld te mogen gebruiken om van 27 juli tot en met 4 augustus een lunapark in te richten. B. en W. delen de raad mee bezwaren te heb ben tegen de periode, omdat hierin twee zondagen zijn opgenomen. Het college meent, dat de openstelling be perkt dient te blijven tot een periode van vijf werkdagen, namelijk van dinsdag tot en met zaterdag. De eveiw- mentencommissie heeft daarop lat»n weten dat voor de periode van dins dag 30 juli tot en met zaterdag 3 au gustus is gekozen. Het college maakt ook bezwaar tegen de ingebruikgeving van 2000 m2 par- keeroppervlakte, gelet op de toch al schaarse parkeergelegenheid ln de badplaats gedurende het hoogseizoen. Voorgesteld wordt net als vorig jaar 500 m2 beschikbaar te stellen. Er was toen plaats voor 9 attracties. De VVV wil 20. ALPHEN De afdeling West van c'ie Ned. Christen Vrouwenbond houdt' donderdag 24 januari 's avonds om 8' uur een bijeenkomst in de grote Sal-' vatorizaal. Ds. A. Borman, gerefir-1 meerd predikant alhier, zal spreken over het zogenaamde 'gemengde hu welijk'. De afdelingen Noord en Zuid' vergaderen op maandag 27 januari 's avonds om 8 uur gecombineerd in ge bouw Nabij. De heer Kortenoever,1 vertegenwoordiger van de Vereniging voor Natuurbescherming komt met een diaprogramma, waarin het leefmi lieu de volle aandacht zal krijgen. BENTHUIZEN Het aantal inw ners van Benthuizen was 1 jan. 2503.il Werkzaam in de gemeente 24 procent, i forens 4-9 procent, tot 14 jaar 822 in-1 woners. boven 65 jaar 190. hervormd i 46 procent, geref. gemeente 22,5 pro-1 cent, rooms-katholiek 9.5, andere rich-d tingen en buitenkerkelijk 22 procent,! huizen gebouwd na 1965 45,5 procent in aanbouw en plannen 113 woningen, nog ruimte tot 1980 voor 75 wonin gen. Vermoedelijk aantal inwoners per 1 jan. 1980: 3100. BENTHUIZEN B. en W. stellen voor, dc vergoeding voor het bijw> nen van een raadsvergadering te stel len op 45 en van een commissiever gadering (uit de raad) op 35. BENTHUIZEN Het bouwplan voorf 18 woningwetwoningen (Algemeen® Belang) is met gunstige advies van de" provinciale directie naar de minister, gezonden. De bouw kan worden opgc-15 dragen aan de fa. Van Noort voor1 715.000. De grondkosten zijn 54.000 BENTHUIZEN De openbare ver-1 lichting in Benthuizen is beperkt tot 57 procent van voorheen. B. en W.1 delen de klachten over te weinig ver-1 lichting niet. Beperking moet ook werkelijk beperking zijn. 'Het be- scliikken over de zaklantaarn als hulp middel heeft hier en daar zijn nut1 reeds bewezen', aldus B. en W. in een mededeling aan de gemeenteraad. BENTHUIZEN Raadsagenda (28 jan. 8 uur); onderwijsvergoedingen. j NIEUWVEEN Tijdens de raads vergadering van dinsdagavond werd besloten tot een overeenkomst met Je eigenaars van een aantal tuinen in verband met de aanleg van de basisri olering en van een voetpad aan de zuidzijde van de Oude Nicuwveense- weg. De uitvoering van dit plan is al aan de gang. De overeenkomsten zijn nodig om stagnatie te voorkomen. Tij dens de rondvraag werd meegedeeld, dat de schoolbus tussen Amstel en dorpskom, in verband met de kosten, niet doorgaat. NIEUWVEEN In Schoterveld is gistermiddag de eerste paal geslagen voor de bouw van 7 premiewoningen. NIEUWVEEN De confessionele partijen zullen in Nieuwveen als CDA (Christen Democratisch Appel) aan de verkiezingen voor de gemeenteraad deelnemen. Deze partijen hebben nu 3 van de 11 zetels m de raad. te weten 5 kvp en 3 arp en chu 0. Gemeentebe lang heeft er 3. Het programma gaat o-a. over verkeersvoorzieningen, de in stelling van werkgroepen en de stich ting van een politieke sociëteit. RIJNSBURG Sinds kort is de tele fooncentrale van veiling 'Flora' ver plaatst en uitgebreid. ALPHEN Dinsdagmiddag is brand uitgebroken op een zolderkamer in de Kievitsstraat. De brandweer, door de buren gewaarschuwd, had het vuur snel geblust. De bewoners van het huis is aangehouden, omdat de brand vermoedelijk is aangestoken. WARMOND Vanavond is er om kwart over acht een extra gemeente raadsvergadering. Het enige agenda punt is krediet sportzaal. HILLEGOM Burgemeester en wet houders hebben zich beraden over de definitieve keuze van de bij de ont wikkeling van Elsbroek zuid 2 te be trekken partners. Zijn daarbij tot de slotsom gekomen dat in zee moet wor den gegaan met de N.V.Bouwfonds Nederlandse Gemeenten en Westland- Utrecht Projektontwikkelimg N.V. Een bijkomende, maar niet te ver waarlozen faktor is, volgens B. en W., dat de partners mogelijkheden bieden in de sector huurwoningen, wat met het oog op de in dc doelstellingsnota vervatte wenselijkheden belangrijke perspektieven opent.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4