Dick de Boer maakt zich toch sorgen over 'zijn' Volendam lonkbalcompetitie 1974 Start met nieuwe formule m Sparta werkt hard aan beveiliging van arbiter en spelers Derde remise bij Portisch-Petrosia n Sponsorreglement uitgesteld roed beschouwd doen we het met alle problemen niet eens zo slecht Problemen rond het Niedersachsen stadion Eenvoudige zege Zaalhandbalsters verslaan Zweden Bob Janse aan het werk Fritz Pliske mag Roda JC trainen ^UW/KWARTET DONDERT)VG 24 J \NF\R1 1974 SPORT T11/K13 p onze speciale verslaggever ILEX DAM Aan de vooravond van de voor Volendam zo belangrijke thuiswedstrijd tegen Vitesse Ide Dick de Boer: 'Morgen is liet de laatste kans om het publiek nog een beetje te winnen. Twee tr achter elkaar hebben de mensen ons slecht zien spelen. We hadden van PEC en SC Cambuur jloren, we konden het niet nog een keer presteren.' Volendam presteerde het wel, maar geluk (een ongeluk werden niet de spelers tot zondebok gezien, maar scheidsrechter Jan Beck, die duidelijke overtreding tegen Billy Bond niet met een strafschop honoreerde. Het boe-geroep na nederlaag gold dan ook niet de formatie van Joep Steur, maar de matig fluitende Beek. maals, een gelukkige omstandig- want Volendam was evenmin als en Cambuur een schim van de van weleer, al kwam de thuis- door een massaal offensief in de fase nog bijna op gelijke hoogte Vitesse. Alleen dankzij de mis- van Beek bleven de spelers een rend geluid van de kant van de ehouwers bespaard. De enige die excelleerde on zich tot de beste van het veld opwerkte, was Dick Boer. Deze keer eens niet als ra- dsnelle rechtsachter, maar (overi- s op eigen verzoek) opererend op middenveld. 'Ik ben niet alleen maar een mannetje passeren ook wel aardig. Daarom heb ik p Steur gevraagd mij in de mid- linie op te stellen: als meest ver- igende speler maar met een goede Iheid'. ESSURES ae Joep Steur nam het advies van speler over. Kon hij anders? Dick Boer: 'Het is voor hem alleen al kunst om een opstelling te maken, t wemelt van de geblesseerden, jrigens wil dk dat voor ons niet als uus aanvoeren. Als het slecht gaat, je niet praten over spelers die meedoen. Die zijn in zulke situa- van nature de uitblinkers. Maar je bedenkt dat de invallers (uit derde of soms nog lagere elftal) e ploeg momenteel niet beter.' Als het goed beschouwt doen we het alle problemen nog niet eens zo dit'. neemt niet weg dat De Boer zich bij de bestaande situatie wil irleggen'. Ik denk er dag en nacht Dat het zo miserabel gaat, vreet schrikkelijk aan me. Het heeft me tamelijk en geestelijk wel gesloopt, lendam is mijn club. Gelukkig be lt ik niet in fatalisme. Je kunt je de zaken neerleggen, maar dat doe niet. Ik besef dat we niet slechter men. Dus moet er inzet getoond rden. Moet er collegialiteit bestaan, wil om voor elkaar te werken. We eten weer die eenheid worden, ardoor Volendam groot is gewor- Jld >t doet een beetje vreemd aan als ck de Boer over geld praat. Hij eft immers een goede baan als on- hvijzer op een Volcndamse school. Hij heeft toch ook herhaalde verzoe ken van Kees Rijvers om naar FC Twente en PSV te komen (als Rijvers zijn gewenste speler tegenkomt: 'Daar is die kerel die me altijd in de steek laat' afgewimpeld. En evenmin heeft hij zich ingezet om de geruch ten over een mogelijke opvolging van Ajacied Wim Suurbier met daden te bekrachtigen. Dick: 'Vroeger, toen dat allemaal speelde, was dk altijd on zeker. Wist ik niet of ik een plaats in Twente of PSV wel aan kon. Ik vond het raadzamer de kat uit de boom te kijken. Dat heeft trouwens ook te ma ken met het feit dat dk er vorig jaar erg beroerd aan toe was. Ik heb me doodziek gevoeld en ben zelfs met he le gekke gedachten voor onderzoek naar het ziekenhuis geweest. Pas toen ze me daar vertelden dat ik kernge zond was, was ik dat ook dn één klap'. Er zijn meer oorzaken aan te wijzen voor De Boers weigering van club te veranderen: 'Ik ben veel te laks in dat soort dingen. Alles moet eerst he lemaal voor me geregeld worden, voordat ik ja zeg. Bovendien heb ik het hier toch wel naar mijn zin. Ik bezit een meerjarig kontrakt (al zegt dat ook niks meer), en zou me een verrader voelen als ik uit Volendam wegging. Ik vond de bedragen van Twente en PSV zo idioot hoog dat ik er niet op dn durfde te gaan. Tenslot te komt daar nog bij dat ik destijds op een hele snelle manier in het eer ste terecht gekomen ben. Noem het een amateuristische gedachte, maar het was nu eenmaal zo'. TERUG Inmiddels is De Boer wel enigszins veranderd. Hij praat al, zoals ver meld, over geld, laat zich zelfs ontval len dat hij in eerdergenoemde situa ties nu wèl eens zou willen praten en spreekt dan de typisch plaatselijke ge dachte uit: 'Ik weet in elk geval, dat ik toch altijd weer terug kom naar Volendam'. Zijn verklaring: 'Ik heb in die drie jaar dat ik betaald voetbal speel, én door mijn persoonlijke pro blemen van vorig jaar wel leren rela tiveren al ben ik nog een enorme voet balgek. Ze hebben me ooit eens een 'voetbalslachtoffer' genoemd, maar zo ver krijgen ze me toch niet meer'. Dat relativeren laat De Boer ook wel eens varen, want: 'In het veld kan ik niet tegen oneerlijkheid. Ik ben wel een harde speler, maar ook gewoon stom. Als de scheidsrechter in mijn ogen een domme fout maakt, dan voel ik mij verplicht dat te zeggen. Soms heb ik het idee dat de i-egenpartij daar op gaat speculeren. En omdat sommigen me ook al een 'gele kaar- tenverzamelaar' noemen, werkt dat door bij de scheidsrechter. Het ligt echter helemaal in mijn aard, om me te uiten op het veld en die geïrri teerdheid gaat ten koste van mijn spel. De ellende ös dat ik - in tegen stelling tot Johan Neeskens - fysiek vaak niet hard genoeg ben'. MEDELIJDEN De instelling van de ogenschijnlijk zo harde speler uit zich ook als hij het over Joep Steur heeft: 'Een overwin ning op Vitesse zou voor Joep een enorme stimulans zijn geweest Soms heb ik gewoon medelijden met hem. Want als het één aan zijn hart gaat dat we slecht draaien, is hij het wel. Een zege zou voor hem betekenen dat hij niet alles voor niets doet. Voor het bestuur geldt hetzelfde.' De grootste verandering bij Dick de Boer heeft zich wel afgespeeld in zijn wijze van spreken. 'Toen ik net in het eerste zat, zei ik geen woord. Ik praatte wel, maar ik zei ni'ks. Eerst moet je wat presteren, voordat je wat mag zeggen. Hoewel ik ook weer moet oppassen dat ik niet teveel zeg. Maar binnen de selectie doe ik wel mijn mond open. In de rust tegen Vitesse heb ik geprobeerd de andere Jongens op te peppen. Als ik mijn kop laat hangen, dan kunnen ze mij wel af schrijven. Ik doe het dan ook niet, want ik ben veel te gek van voetbal len. Ik heb steeds die prestatiedrang. Al frustreert het mij ook wel eens: ik ben ook steeds een van die varkens die verliest. En al heb je dan nog zo goed gespeeld, dat helpt je niets'. Soms toont hij een lichte hooghartig heid, de schoolmeester die voor het duelt egen Vitesse tegen zijn kinde ren in de klas vertelde: 'We gaan win nen en ik zal een doelpunt maken'. Maar dan ook weer laat hij zijn open hartigheid zien: 'Als het moet wil ik al mijn hardheid laten varen en me zuiver technisch instellen. Het beste is dat we bij Volendam weer efficiënt gaan 6pelen. Geen krachtenverspilling. Soms met hardheid, soms met tech niek er tegen aam. En dan ons sterke punt uitbuiten: de bal in de ploeg houden'. IIARO HIELKEMA DICK DE BOER: 'Als ik mijn kop laat hangen, kunnen ze mij wel af schrijven'. lok strijd om steden-regio titel georganiseerd onze speciale verslaggever [STERDAM Het bestuur van honkbalbond heeft een nieuwe ule voor de landelijke compe- 1974 uitgewerkt. Dit was idzakelijk, omdat de bondsver- lering op 3 november vorig ir een structuurplan van het ituur had verworpen. Het indsbestuur is echter gerech- kd om een formule uit te wer- fen, zonder dat de toestemming [n de clubs daarvoor noodzake ik is. et nieuwe plan, dat door voorzitter uus van der Heijden vrij progressief noemd werd, houdt voor de hoofd- asse een verkorte competitie in, aarin de acht ploegen zeven dubbele edstrijden zullen spelen. Daarna ordt aan de hand van de ranglijst bi kampioens- en degradatiepoule in- isteld. De winnaar van de karapioen- •oule is automatisch kampioen van ederland, de nummer vier van de Klere poule degradeert automatisch aar de eerste klasse. Is deze competitie is afgewerkt zul- >n er een zestal steden-regio-teams orden geformeerd; Amsterdam, aarlem, Den Haag, Rotterda, Zuid- ederland en Midden-Nederland(- aarin ook de regio's moord en oost ülen deelnemen). De steden/regio- ams zullen worden samengesteld uit ientvolle spelers uit die stad/regio, iiaar kunnen ook spelers bevatten uit loegen die daar geografisch niet toe ehoren. De zes teams spelen vijf ubbele wedstrijden: de winnaar is eden/regio-kampioen van Nederland, egelijkertijd staat daarnaast een be- êrcompetitie tussen de ploegen uit e hoofdklasse, eerste en tweede klas die eerst voorrondes in poules van ier teams afwerken, te ingrijpende wijzigingen in de com- letitie-formule is voor Guus van der leijden een noodzakelijke kwestie: )e functie van de honkballerij als zo- ïersport moet omhoog gebracht wor- en. Langs deze weg kan de sport een timulans krijgen en een betere publi- iteit ook. Die structuur biedt de lubs perspectief op langere termijn, lovendien is de selectie via de regio- earns verschillend.' )ver de financiering en de organisa- ie achter de steden/regioformule unnen nog geen definitieve medede- ingen worden gedaan. De sponsors HANNOVER Het is de vraag, of op de dag dat Nederland in het Nie- dersachsen-stadiiom te Hannover zijn eerste wedstrijd in het eimdtoernool om het wereldkampioenschap voetbal zal spelen, met Uruguay als tegenstan der - alle werkzaamheden, die een be drag van 26 miljoen guden vragen, aan de ver- en uitbouw van het stadi on zijn uitgevoerd. Er zijn bouwtech nische problemen ontstaan, waardoor men achter is geraakt op het tijdsche ma. Dit betreft vooral de kleedruim ten, de sanitaire inrichtingen en de dienstruimten voor de pers, de poste rijen en de politie. Sporttoto n GUUS VAN DER HEIJDEN van de club gaan in principe akkoord met de veranderingen terwijl ook de clubs hun medewerking hebben toege zegd. De enige mogelijkheid dat de gewij zigde competitievorm niet doorgaat, ligt aan het feit of de leden van de bondsvergadering op 2 maart het bondsbestuur (via het punt 'bestuurs beleid') zullen laten vallen. Zover lijkt het in elk geval nog niet te zijn. EUROPA CUP Het is zeer goed mogelijk dat Neder land komend jaar met twee clubs ver tegenwoordigd zal zijn in het Europa Cup-honkbal. Een voorstel daartoe wordt momenteel door de CEBA (de Europese federatie) besproken. Zoals 'obekend zag landskampioen Sparta af gelopen jaar af van deelneming in de finale van deze cup, omdat de ploeg zich gemanipuleerd voelde door deze CEBA. Ook over de houding van Sparta zal nog nader worden gespro ken. ..mogelijkheden HOBART Het Nederlandse heren- hockeyteam heeft gisteravond in Ho- bart een gemakkelijke zege behaald op een vertegenwoordigend elftal van Tasmanië. De Nederlanders wormen met 30. Tot een halve minuut voor het rustsignaal hielden de gastheren stand. Cees van Geel zorgde er voor dat de eerste helft met een voor sprong van 10 werd afgesloten. Na de hervatting scoorden Ties Kruiize en Ron Steens. AMSTERDAM Het Nederlandse •zaalhandbalteam dames heeft gister avond in de Apollohal te Amsterdam een vriendschappelijke wedstrijd tegen Zweden met 1110 gewonnen. Bij de rust stond Norland met 7i voor. ROTTERDAM Bob Janse, die vorig seizoen de eerste-divi- sieclub FC Dordrecht voor het eind vande competitie verliet, kan eindelijk weer als trainer aan de slag. Ilij wordt als op volger genoemd van de op staande voet bij de amateur eer ste klasser Xerxes ontslagen Pim Visser, die voor die tijd tijdelijk nog hoofdtrainer is ge weest bij Sparta. KERKRADE De KNVB heeft de Duitse trainer Fritz Pliska toestem ming gegeven om voorlopig Roda JC te trainen. Daarmee is de KNVB voorbij gegaan aan een advies van de WON (Vereniging Van Oefenmees- ters in Nederland) die had verzocht Pliska geen licentie te verstrekken. De Duitser heeft geruime tdjd op non- actief gestaan. Hij is door Roda JC aangetrokken om trainer Hennie Hol- link op te volgen die volgens Roda bestuurderen niet langer voor zijn taak berekend zou zijn. Gezien het grote aantal Nederlandse trainers met een A-diploma dat nog werk zoekt had de WON liever gezien dat een Nederlandse trainer was aangetrok ken. Daarbij kwam nog het feit dat Pliska zijn beroep geruime tijd niet heeft uitgeoefend. De KNVB heeft echter toch gemeend Pliska tijdelijk toestemming te moeten verlenen. Waarmee de WON, zoals eerder deze week al gesignaleerd, het orgaan is gebleven dat binnen de KNVB te wei nig macht kan manifesteren. De cijfers van sporttot no. 27 d.d. 19 en 20 januari 1974; deelnemers: 462.708: bruto In leg: 1.055.899.- prljzenbedrag 446.645.28. Ie 2e. 3c prijs en de premie elk 111.661.32; le prijs: 14 winnaars die elk bruto 7.975.SO ontvangen. 2e prijs: 477 winnaars, die elk per kolom 234.- ontvangen. 3e prijs 5.603 winnaars, die elk per kolom 19.90 ontvan ger;. De premie wordt na het verstrijken van de reclametermijn woensdag 13 februari bij loting toegewezen aan een van de eerste prijswinnaars. Zondag geen publiek op Kasteeltribune Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM De eredivisieclub Sparta heeft met de grootste spoed opdracht gegeven aan een Rotter damse aannemer voor het vervaar digen van looptunnels, die de scheidsrechter in het vervolg vol doende bescherming bieden tegen fanatieke supporters met kwade bedoelingen. Op Spangen zijn momenteel de scheidsrechters vogelvrij. Zij moe ten zich na afloop van een wed strijd door het publiek naar de kleedkamer begeven. Waartoe deze onbevredigende situatie kan leiden is onlangs nog gebleken na afloop van de wedstrijd Sparta-Telstar (1—2) toen scheidsrechter Ram vol tegen het hoofd werd getroffen door een bierflesje dat een onver laat naar hem wierp. Nog steeds is de dader niet gevonden. De K.N.V.B. legde Sparta een boe te op van zevenduizend gulden om dat het niet de nodige beschermen de voorzieningen had genomen. Het ziet er overigens naar uit dat de boete grotendeels door suppor ters zal worden betaald. Sparta heeft nog niet besloten of het te gen de uitspraak van de tuchtcom- mlssie, die de strafmaat bepaalde, in hoger beroep zal gaan. Daartoe zal worden gewacht tot na de wed strijd van zondag tegen Roda JC. Manager Ad Lam die zich na het bierincident nogal ongelukkig had uitgelaten hij suggereerde min of meer dat scheidsrechter Rara de affaire had uitgelokt heeft in middels publiekelijk laten weten dat hij 'het gebeurde een hoogst onaangename en volstrekt afkeu renswaardige zaak vindt en dat Sparta nadrukkelijk de plicht heeft voor beschermingstunnels te zor gen'. Sparta manager AD LAM Sparta zal zondag voor het treffen tegen Roda alles in het werk stel len om gebeurtenissen ais die te gen Telstar te voorkomen. Zo zul len er geen plaatsen voor de Kas- teeltrlbune worden verkocht en zal de kantine in het Kasteel gesloten blijven tot na het duel. Verder is er een nieuw hek ge plaatst bij de doorgang van de ere tribune naar het Kasteel. Sparta heeft de K.N.V.B. de verzekering gegeven dat op 10 februari wan neer de Rotterdammers aantreden tegen FC Amsterdam de looptun nels gereed zullen zijn. Ondanks winstkansen voor Hongaar PALMA DE MALLORCA (AP) Oud-wereldkampioen Tigran Petrosi- an uit Rusland en de Hongaarse grootmeester Lajos Portisch hebben de derde partij in hun serie voor de kwartfinales voor de wereldtitel met remise afgesloten. De puntendeling kwam tot stand bij de 22ste zet, na drie uur en 57 minu ten. De vierde partij zal morgen wor den gespeeld. Petrosian koos met wit een Engelse opening die Portisch met een Nimzo4ndische verdediging beant woordde. Na afruil tot gelijke steTkte bood Petrosian na zijn 22ste zet remi se aan, Portisch accepteerde. Ook de twee eerste partijen tussen de 44-jarige Rus en de 36-jarige Hongaar waren in remise geëindigd. Na een eerste analyse kwam men tot de conclusie dat Portisch' zwarte troe pen in de tweede helft van de partij een goede kans op de overwinning hebben gehad. Petrosian's grote erva ring voorkwam echter een definitieve doorbraak. Portisch bood in de 18de zet een pionoffer aan, maar Petrosian weigerde de handschoen op te nemen. Volgens experts zou Petrosian waar schijnlijk hebben verloren als hij de pion wel had genomen. Het verloop van de partij had een in gewikkeld karakter en toen de Rus re mise aanbood accepteerde de Hongaar zonder verder nadenken. Petrosian, wereldkampioen in 1963 en 1966, ge bruikte een uur en 50 minuten van zijn tijd, voor zijn opponent stonden er zeven minuten meer op de klok. In Moskou is de vierde partij tusen Lew Poloegajewski en Anatoli Kar pow na 41 zetten afgebroken. Karpow lijkt er het beste voor te staan. Poloe gajewski maakte in tijdnood een fout waardoor Karpow een aanval kon afs laan en het initiatief in handen kon nemen. Na drie partijen die als saai werden gekenmerkt is de vierde par tij een verademing. Daarin toont Kar pow die 22 jaar is aan, dat hij niet ten onrechte tot de beste speler van Rusland in 1973 werd uitgeroepen. HOOGO VENTOERNOOl Officieel was het gisteren een rustdag in het Hoogoventoernooi. Er werd echter nog een afgebroken partij uit- gespeeld.Daanin versloeg d<e Bulgaarse grootmeester Radulov de Argentijn Quinteros. Eerder al was de hangpar- tij uit de zevende ronde tussen de Amerikaan Brown en de Hongaar Fo- riintos uitgespeeld. Browne die uitste kend op dreef is in Wijk aan Zee won deze partij. De ongeveer driehonderd driekampers zijn gisteren ook hun strijd begon nen. De belangrijkste groepen zijn daarbij de twee reserve meestergroe- pen. De winnaars hiervan promoveren namelijk naar de meestergroep van het toernooi én 1975. Stand na 7 ronden in de grootmeestergroop: 1. Browne 5%; 2. Planinc 5; 3. Sosonko, Hecht, Radulov 46. Donner 4; 7. Quinte ros, Matulovlc, Pomar, Ree cn Timman 3',$; 12. Forintos 3; 13. Ghitescu en Adorjan 2V4: 15. Enklaar 2; 16. Langeweg Vi- SKI Annemarie Prfllt Is vrijwel reker van de wereldbeker afdaling dames ge worden. De Oostenrijkse heeft In het klassement (met nog een wedstrijd voor de boeg) een grote voorsprong opge bouwd op haar naaste concurrente, Ma rie Thrèse Nadlg, ook uit Oostenrijk. Gis- terené won Annemarle Pröll met grot# overmacht de afdaling In Badgastein. FIETSEN De Franse amateurs Patrick Cluzeaud en Serg# Aubey rijn winnaar geworden van de zesdaagse voor ama teurs In Rotterdam BIJ de profs gfirg de overwinning naar het Nederlandse koppel Renee Pljnen-Leo Duvndam. De Belgen Merck* en Sercu werden tweede. KORFBAL Het Nederlands team dat zondag een micro Interland tegen België speelt (ln Wilrijk) is als volgt samenge steld: aanval: dames: Yvonne Rekera (DETO). Jirska Duivenvoorden (Ons Ei- berrrst)heren: Ron Regeer (Ons Eiber nest). Jan van de Peut (DETO); verdedi ging: dames: Toos Koper (Rohda), Majka Duivenvoorden (Ons Eibernest); heren: Wil Reuier (Luto), Janne Engelberta (Ar. chlpel). BASKETBAL De Nederlandse Basket- balbond maakt een stormachtige groei door. In 1969 telde de bond 10.000 leden, nu al ls Gerda Heyman uit Lijnden (Bad hoevedorp) ingeschreven als 20.00ëst# lid. AUTORIJDEN De organisatoren van de 5e Nederlandse autoverldaagae heb ben besloten dit evenement omianks de moeilijke bcnxinesituatle toch door te la ten gaan. De benzine wordt van 22 tot en met 23 mei verspild in achtereenvol gens Doetlnchem, de Achterhoek, Twente eti het Duitse grensgebied. Oudere amateurs ook dit jaar nog onder dak Van onze speciale verslaggever UTRECHT Voorlopig blijft in de wielrennerij alles bij het oude. Ook dit jaar zullen amateurs deel mogen uitmaken van grote spon- sorploegen, ongeacht hun leeftijd. Pas in 1975 zap-als de rechter het beroep van de KNWU tegen een uitspraak in een kort geding in deze zaak toewijst de spon soring aan leeftijd worden gebon den. Dat is het resultaat van een voor de KNWU-begrippen ongewoon roerige vergadering in Utrecht, waarin het spotten met de mee3t elementaire be ginselen van de democratie binnen de wielrennerij schrijnend duidelijk naar voren kwam. Bijna de helft van het aantal stemgerechtigde leden in de autocratische KNWU in de verste ver te geen afspiegeling van de bij de wielersport betrokkenen had zich de moeite getroost naar Utrecht te komen. Van dat aantal (26) waren er tien hoofdbestuurs- en vier sportcommis- sieleden. De uitslag van de stemming stond derhalve reeds bij voorbaat vast. Zowel de bekrachtiging van het sportcommlssievoorstel (met Ingang van 1975 sponsoring van amateurs bij grote ploegen toe te staan tot maxi maal het jaar waarin de renners 24 jaar worden), als het toegevoegde voorstel om de sportcommissie :n soortgelijke kwesties vrij mandaat te verlenen, vonden gretig gehoor bij de aanwezigen. Slechts de bekrachtiging van de veel gewraakte sponsormaatre gelen steunt op enig verzet. De leden Bram Koopmans en Jan van Ommen stemden tegen. Een derde voorstel aan de sportcommissie de be voegdheid te geven na gesprekken met belanghebbenden de bepalin gen te verruimen of te vernauwen, werd afgewezen. Waarmee de KNWU zich weer eens van zijn meest onde mocratische zijde liet zien: een beslis sing van bovenaf, zonder overleg met belanghebbenden (sponsors, renners, verenigingen). Schokkender was de benadering van het hoofdbestuur van enkele aanwezi gen die geen stemrecht hebben, maar als verenigingsafgevaardigden zich het recht hadden verworven de vergade ring als toehoorder bij te wonen. Met name drs. J.AN DE Groot die sprak namens de Belangencontactgroep Wielrenners, verzette zich fel tegen de KNWU-pUnnen. In deze krant is al dikwijls betoogd, dat die plannen om de macht van de sponsors wat terug te dringen, alleen maar lof verdienen. Niet echter de manier, waarop dit tot stand is geko men. En nog minder de wijze waarop voorzitter mr. J. P. A. van Ballegoi- jen de Jong die argumenten meende te moeten negeren. Het aanhoren werd - met veel pijn en moeite - gedoogd. Aan beantwoording kwam de KNWU-praeses niet toe. De ondemocratische structuur van de KNWU werd meermalen aan de kaak gesteld. Mr. van Ballegoijen mocht dan wel stellen, 'als de structuur ondemocra tisch is, hoeft dat nog niet te beteke nen, dat de mensen die er zitten, on democratisch handelen', maar het kwam er wel op neer. Ook de opmer king van de Uniepvoorzitter dat er gesleuteld zal worden aan die struc tuur, kon de vertegenwoordigers van de Belangencontactgroep niet erg ge ruststellen. Zeker niet na de wat ver beten uitspraak van de voorzitter dat het logisch was, dat de KNWU niet antwoordde op een brief van 'dat zootje'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13