Beschuldigingen tegen Griekse ambassadeur Arts: voor baby's is fluor in water levensgevaarlijk Wethouder tekent niet voor Thomassens reis Demonstranten drongen consulaat binnen 'Tekenen van burgerlijke ongehoorzaamheid', zegt middenstand tot kabinet Jltimatum in zaak lennendal verlengd Vierde verdachte van gijzeling meldt zich 621e Staatsloterij Kamerlid: herhaal niet alleen Servet maar ook voetbal Grote steden willen etalagelichten aan Kamerdebat steun aan pers openbaar Kroon verbiedt bouw hoog hotel in Berg en Dal Vluchtende man in been geschoten crp Groot succes in Wenen voor Residentie Orkest En dan nog ►lïW/KWARTET DONDERTMG 24 JVNU\RI 1074 BINNENLAND T9/K11 ffieïaties met Italiaanse fascisten' an onze Haagse redactie KEN HAAG De samenwerkende Griekse verzetorganisaties beschuldigen de Griekse ambassa- leur in Nederland, de heer Kottakis ervan in 1969 nauwe relaties te hebben onderhouden met ge- relddadige fascistische organisaties in Italië. [et comité Solidariteit Grieks Verzet pgericht door de partijbesturen van VdA, PPR, D'66 en PSP, zal een on- erzoek naar deze beschuldigingen in- tellen. Als de beschuldigingen juist lijken te zijn, zal het comité, aldus oorzitter Harry van den Bergh, druk aan uitoefenen op de Nederlandse egering om de heer Kottakis duide- ijk te maken dat zijn aanwezigheid n Nederland niet meer gewenst rordt. /an een onzer verslaggevers UTRECHT Het ultimatum van het loyale' Dennendal-personeel, dat in- Jioudt dat het ontslag van Carel Mul ler ongedaan moet worden gemaakt, is tot zondagavond twaalf uur ver engd. Dit is gebeurd od telegrafisch rerzoek van de Tweede-Kamerfractie an de PvdA. Het ultimatum liep aanvankelijk gis- ermiddag om twaalf uur af. Het is jesteld door de zeven stafleden die achter Carel Muller staan, door een leel van de medewerkers op Dennen- lal en door de 'werkgroep Dennendal ►estuur'. Het ultimatum is gericht aan de gemeente en aan de provincie Jtrecht. Deze zijn nog steeds Ln be raad over het advies-voorstel van staatssecretaris Hendriks (volksge zondheid) van afgelopen zaterdag, om de zaken op Dennendal terug te draai en tot half vorige week toen Carel Muller nog directeur was, het bestuur nog niet was afgetreden het staflid Hendrik van Nek nog niet ontslagen ivas. Mevrouw C. A. van Eijk-Osterholt, die vorig jaar een geruchtmakend boek schreef over toestanden in psychiatri sche inrichtingen onder de titel 'Laat ze het maar voelen', heeft in een tele gram aan de Tweede-Kamercommissie ■oor volksgezondheid gevraagd 'Den nendal uit de nood te helpen, de ont slagen ongedaan te maken en de in termenselijke contacten te herstellen.' De zes andere stafleden, die achter Hendrik van Nek staan, hebben ter verduidelijking van de situatie waarin Dennendal verkeert, laten weten dat zij begin oktober door hun zeven col lega's onder leiding van Carel Muller min of meer buitenspel zijn gezet. Volgens hen neigt de heer Muller 'meer tot conflict en starre weigering dan tot compromis', Zij menen dat 'door een te gebrekkig kritische in stelling van de heer Muller en de staf' andere inrichtingen in hun ont wikkeling al verder zijn dan Dennen dal. Overigens voelen de zes zich ook zelf daar voor een deel verantwoordelijk voor, omdat zij Muller te weinig te genspel geboden nebben. Een ander wrijfpunt binnen de staf is volgens de zes geweest dat de ouders niet vol doende betrokken werden bij alles wat op Dennendal gebeurt. Volgens een woordvoerder van de sa menwerkende Griekse verzetsorganisa ties beschikt het Griekse verzet over documenten waaruit zonneklaar de nauwe contacten van de heer Kottakis met de Italiaanse fascisten blijken. De naam van Kottakis zou ook genoemd worden in de processtukken van de Italiaanse justitie over de beruchte af faire Valbreda. In deze affaire be schuldigde de Italiaanse justitie de linkse balletdanser Valbreda. van een aantal bomaanslagen in Milaan in 1969. Gesprek Later bleek echter dat zes fascistische organisaties deze aanslagen hadden gepleegd. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag zei niets van de beschuldi gingen tegen de heer Kottakis af te weten. De samenwerkende Griekse verzetsorganisaties zullen vandaag een gesprek hebben met staatssecretaris Kooiman van buitenlandse zaken. Het is niet gezegd dat daarbij de positie van de heer Kottakis aan de orde zou worden gesteld. De verzetsorganisaties die gisteren on der leiding van de uit Parijs overge komen oudminister van onderwijs Ge orge Mylonas in Den Haag een pers conferentie gaven, noemden de naam van Kottakis als voorbeeld van de ma nier waarop het Griekse fascisme naar het buitenland wordt geëxporteerd. Ook al eerder geuitte klachten over junta-gezinde knokploegen in Neder land die niet regeringsgetrouwe Griekse gastarbeiders bedreigen en soms ook mishandelen, werden naar voren gebracht. De verzetsorganisaties benadrukten dat zij niet van plan zijn tegen Griekse vertegenwoordigingen in het buitenland acties te gaan voe ren. Escaleren Over het recent weer de kop opste kende studentenverzet in Athene zei de heer Mylonas de indruk te hebben dat de situatie steeds meer zal escale ren naar dezelfde toestand als in no vember vorig jaar die tot de val van Papadopoulos leidde. 'De studenten hebben besloten wel naar de universi teiten te blijven gaan, alleen om deze als communicatie- en actiecentra te gebruiken. Zij weigeren echter de col legezalen in te gaan', aldus de heer Mylonas. Hij benadrukte dat de Europese lan den binnen de NAVO druk uit moe ten oefenen op de Griekse regering om weer tot de democratie terug te keren en was in dit verband dankbaar voor de houding die Nederland en en kele andere kleinere Europese landen innamen, in tegenstelling tot de hou ding van Frankrijk, Duitsland en En geland. De heer Mylonas was naar Ne derland gekomen voor een Grieken land-samenkomst vanavond in Amster dam. De zangeres Melina Mercouri zou daar ook bij aanwezig zijn, maar is ziek geworden. (ADVERTENTIE) ROTTERDAM De vierde verdachte, die de Rotterdamse recherche nog zocht in verband met de gijzeling van een achttienjarige Chinese jongen, heeft zich bij de politie gemeld. Het een 26-jarige betonvlechter. Hij is niet, zoals de drie eerder gearresteer den, in hechtenis genomen. Volgens de politie heeft de betonvlechter zich onmiddelijk van de zaak gedistanci- eerd nadat hij merkte betrokken te zullen worden bij een misdrijf. De achttienjarige zoon van een Chinese restauranthouder werd gegijzeld nadat de twee vrienden van de jongen er met 7500 gulden van de nu gearres teerden vandoor waren gegaan. Bijna een ton binnen voor Romeins schip Van een verslaggever ALPHEN a/d RIJN Er is nu bijna honderdduizend gulden toegezegd voor de berging van het achttien eeu wen oude in Zwammerdam gevonden Romeinse schip. Dinsdag kwam er voor ongeveer veertig mille binnen van de actie onder de plaatselijke be volking. De rest is het eerste resul taat van de landelijke actie, onder meer van 6600 'bedelbrieven', die eind vorige week zijn verstuurd. Initiatiefnemer Hans Perotti van het actiecomité heeft nu goede hoop dat de in totaal benodigde 260.000 gulden nog deze week op tafel komen. Het wetenschapsteam van de universiteit van Amsterdam onder leiding van prof. dr W. Glasbergen kan in dat ge val eind volgende week met de ber gingswerkzaamheden beginnen. Derde trekking 23 januari 1974 Prijzen van f 25 zijn gevallen op nummers eindigende op: 6 f 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 36* f 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 48 f 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 76* f 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 37 f 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 88 f 200,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 859 f 400,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 429 f 1.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 282 f 2.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 0588* Een prijs van 5.000,is gevallen op het nummer: 083909 5.000,is gevallen op het nummer: 066029 5.000,is gevallen op het nummer: 013547 5.000,is gevallen op het nummer: 050813 5.000,is gevallen op het nummer: 054425 De prijs van f 10.000,is gevallen op het nummer: 057472 f 25.000,— is gevallen op het nummer: 043356* 50.000,is gevallen op het nummer: 061240 100.000,is gevallen op het nummer: 090320 Een extra prijs van 250.000,is gevallen in de serie S op het nummer: 058654 En een troostprijs van 4.000,op nummer van eik van de andere series. 058654 Een extra prijs van 500.000,is gevallen in de serie M op het nummer: 092358 En een troostprijs van 5.000,— op nummer van elk van de andere series. 092358 Attentie: op een met een gemerkt nummer is meer dan een prijs gevallen. Van een verslaggever DEN HAAG Het Tweede-Kamerlid Wilbers (D'66) ziet in de berverto- ning vande 'Barend Servet-show' voor leden van de Tweede Kamer een precedent. Hij heeft de voorzitter van de CRNM-commissie uit de Kamer ge vraagd of alsnog de mogelijkheid kan worden geboden voor het bekijken van de voetbalwedstrijd Ajax-A.C. Mi laan. Ook dit programma heeft discus sie veroorzaakt, aldus het kamerlid, vooral tussen Ajax en de NOS. Overi gens, zegt hij, zullen diverse leden on getwijfeld deze wedstrijd wét graag een tweede keer zien, iets wat hij ten aanzien van de Barend-Servetshow niet durft te veronderstellen. Zaak niet besproken in college van B. en W. ROTTERDAM Er is enig ru moer ontstaan over de reis van burgemeester Thomassen van Rot terdam naar Australië, Nieuw Zee land, Indonesië en Singapore. De wethouder van financiën, de heer J. Riezenkamp, heeft bezwaar ge maakt tegen de gevolgde procedu re. De reis van de delegatie, waar van de kosten zijn geraamd op on geveer zeventigduizend gulden, is officieel niet in net college van B. en W. besproken. De heer Riezen kamp heeft tegen de reis op zich geen bezwaar, maar hij is het er niet mee eens, dat hij in het over leg daarover niet is betrokken. De wethouder moet tenslotte zijn handtekening zetten onder de beta lingsopdracht Hij is dan ook niet van plan dit zelf te doen en wil dit aan een ander overlaten. De heer Riezenkamp was wel op de hoogte van de plannen van de bur gemeester. Deze waren tijdens een vergadering van het college bij rondvraag aan de orde gekomen. De reis, die mede door de voorzit ter van de kamer van koophandel en de directeur van een havenbe drijf wordt gemaakt, is niet meer officieel op de agenda geweest. De wethouder heeft tevens aanmerkin gen gemaakt op de geringe omvang van de delegatie. Gezien het karak ter van de promotiereis had hij graag gewild, dat nog meer functi onarissen van de gemeente en mensen uit het bedrijfsleven had den deelgenomen. Het gezelschap vertrekt maandag van Schiphol. Doel van de reis is de betrokken landen te wijzen op de faciliteiten van de Rotterdamse haven. Gorkum aansprakelijk voor sterfgeval Van een onzer verslaggevers GORKUM Door de fluoridering van het drinkwater is in een Gorkum's ziekenhuis een baby overleden en zijn enkele andere baby's ernstig ziek geworden. Een arts uit Rumpt, mevrouw M. E. G. Asselbergs, heeft dit het gemeentebestuur geschreven en het hiervoor aansprakelijk gesteld. Actie tegen Portugese geheime politie Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM Een groepje leden van het Comité voor Steun aan de strijd van het Portugese volk heeft woensdag tijdens een bliksemactie voor het Portugese consulaat in Rot terdam gedemonstreerd tegen het op treden van de Portugese geheime po litie (Pide DGS). Het groepje, zo'n zestien man, drong het consulaat bin nen en hing een spandoek uit één van de ramen, waarop vrijheid voor Pal- ma Inacio en diens volgelingen werd geëist. Palma Inacio is leider van de revolutionaire Luar-beweging die door de Portugese politie is opgerold. De demonstratie was van zeer korte duur. De ploeg werd door de Rotterdamse politie, die door het personeel van het consulaat was gealarmeerd, mee genomen en later vrijgelaten, omdat zij geen huisvredebreuk gepleegd ble ken te hebben. In pamfletten beschuldigt het comité de geheime politie van martelingen. Tijdens de actie deed zich een inci dent voor. Eén van de medewerkers van het consulaat probeerde een be zetter met een papiersnijder het ge bouw uit te werken. De demonstrant liep hierbij een snijwond op aan de pols. De medewerker schrok zo van zijn reactie dat hij zijn 'slachtoffer' een zakdoek als noodverband aanbood. Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG De verdere ver strakking van het prijsbeleid en de onverkorte invoering van het minimumjeugdloon hebben bij ondernemers in het midden- en kleinbedrijf geleid tot teke nen van burgerlijke ongehoor zaamheid. Deze opmerking hebben vertegen woordigers van Let Overlegorgaan van de drie centrale organisaties in het midden- en kleinbedrijf gisteren ge maakt in een onderhoud met de mi nister-president en de twee bewinds lieden van het ministerie van econo mische zaken. Van de kant van het overlegorgaan ls ook gezegd dat er langzamerhand een gebrek aan ver trouwen dreigt in het overleg met het ministerie van economische zaken. De reacties van middenstanders over de verstrakking van het prijsbeleid en het minimumloon zijn volgens de ver tegenwoordigers van het overlegor gaan veel geëmotioneerder dan tot dusverre. Deze reacties zouden blijk geven van een zodanig onbehagen n wrevel 'dat er weinig goeds van is te verwachten Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De burgemeesters van Amsterdam Den Haag, Rotterdam en Utrecht zijn van plan aan minister Lubbers van economische zaken te vragen, meer mogelijkheden te schep pen tot het verlengen van ontheffin gen inzake het verbod op etalagever lichting. De reden van dit verzoek is met na me gelegen in het feit, dat als gevolg van de bij avond en nacht uitgescha kelde etalageverlichtingen op vele plaatsen de opsnbare orde en veilig heid ernstig in gevaar worden ge bracht Tot op heden bestaat voor de gemeen tebesturen van de vier grote steden grote onduidelijkheid over de criteria die aangelegd mogen worden bij het verlenen van vrijstelling van het ver bod op het laten branden van de ver lichtingen. De burgemeesters verwachten dat mi nister Lubbers morgen al enkele me dedelingen over de zaak zal doen. Van onze parlementoredactie DEN HAAG De Tweede X?mer heeft gisteren besloten, dinsdag 5 fe bruari een debat te houden over de steun, die minister Van Doorn bereid is te geven aan dagbladen. Aanvanke lijk zou de minister van CRM dit pro bleem bespreken in een besloten zit ting van de vaste Kamercommissie van CRM. Maar men besloot gisteren in de commissie, de discussie in net openbaar te voeren. Ter vergelijking wezen de vertegen woordigers van het overlegorgaan na afloop van de besprekingen op het ge drag van de benzinepomphouders, dat naar hun mening is te beschouwen als een teken van burgerlijke onge hoorzaamheid. Ook in hét midden- en kleinbedrijf zouden dergelijke reacties te verwachten zijn. Wanneer het kabinet deze wesk be sluit dat het minimumjeugdloon vol ledig zal moeten worden betaald, dan zal dat besluit volgens het overlegor gaan gevolgen moeten hebben voor de prijzen, die dan ook zullen moeten worden aangepast Het is volgens het overlegorgaan moeilijk vol te houden dat van de ondernemers in het mid den- en kleinbedrijf opnieuw een of fer moet worden gevraagd, terwijl ve len van hun steeds in inkomen achter uit gaan. In Gorkum wordt sinds 1966 fluor aan het drinkwater toegevoegd. De ge meenteraad gaat zich vrijdag, naar aanleiding van de brief van mevrouw Asselbergs, opnieuw beraden over de juistheid van het in 1966 genomen be sluit. Mevrouw Asselbergs werd op het ge val geattendeerd toen enkele ouders van enkele ernstig zieke baby's de slechte hygiënische toestanden in het Juliana-ziekenhuis hekelden. In de zuigelingenafdeling van dit ziekenhuis brak zeven wekeen geleden een epide mie uit. waarvan één baby overleden is. Een aantal andere baby's werden ernstig ziek. Bij de zieke baby's werd een besmetting met de zogenaamde coli-bray bacterie geconstateerd. De verschijnselen waren buikkrampen, diarree en uitdroging. Mevrouw Asselberg: 'Toen ik dat hoorde, was ik noga' verwonderd. Uit mijn vroegere praktijk als bacteriolo- ge weet ik, dat de colibray wel verve lende gevolgen kan hebben, maar niet schadelijk is. Toen schoot me te bin nen dat het drinkwater in Gorkum gefluorideerd is. Die fluor maakt bij kleine kinderen de natuurlijke weer stand kapot. Daardoor worden zij veel meer gevoelig voor een bacterie als de coli-bray'. Onderzoek De arts uit Rumpt beroept zich op on derzoekingen van dr. E. Santo, die constateerde dat flueriden wegens hun giftigheid ook bacterëndodend zijn. In haar brief aan het gemeentebestuur verwijst mevrouw Asselbergs dan ook naar deze onderzoekingen. 'Voor baby's is de fluor in het drinkwater levensgevaarlijk', aldus mevrouw As selbergs. De brief van de arts heeft in Gorkum vooral bij ouders van kleine kinderen, een lichte paniek veroorzaakt. Vele ou ders bellen mevrouw Asselbergs op. 'Twee weken geleden zei een vader me, dat zijn kindje al vele dagen lang aan ernstige diarree leed. Ik heb de vader geadviseerd het kindje ongeflu- orideerd drinkwater te geven. Twee dagen later was het kind gezond. Nu mag je zo'n feit niet verdraaien en zeggen: fluoridering is de oorzaak van zware diarree. Maar in bepaalde geval len kan er een sterk verband bestaan. Zo constateerde een Haarlemse arts dat een kind, dat aan zware astmati sche aandoeningen leed, na het drin ken van ongefluorideerd drinkwater daar nooit meer last van heeft gehad'. Vooral kleintjes Met name voor kleine kinderen is flu or schadelijk, meent de arts. Maar, zo schreef bijvoorbeeld de burgemeester van Gorkum haar, de Nationale Ge zondheidsraad heeft in haar rapport toch geen melding gemaakt van kwa lijke gevolgen van fluor voor de ge zondheid. 'Nee', zegt mevrouw Assel bergs, 'maar de Gezondheidsraad heeft dat ook nooit onderzocht. Deze raad heeft alleen op de tandheelkundige aspecten van fluor gewezen'. Er is nooit onderzocht welke de ge volgen zijn voor de baby's. Volgens mevrouw Asselberg zijn die gevolgen desastreus. 'Fluoridering is een regel rechte moordaanslag op kleine kinde ren. En dat denk ik niet alleen, dat denken veel artsen'. De brief van mevrouw Asselbergs heeft ook onder de gemeenteraadsle den voor de nodige onrust gezorgd. Eén van de raadsleden, dr. C. van de Graaf, wenst de fluoridering nu direct te staken. De voorzitter van de raads commissie voor milieuzorg en natuur behoud, dr. I.r. J. J. Breen (WD heeft B. en W voorgesteld een aantal- vragen te stellen aan het ministerie van volksgezondheid. Andere raadsle den, onder wie de heer A. de Jong (PvdA), nemen het mevrouw Assel bergs kwalijk zulke krasse uitspraken aan het adres van de gemeenteraad te hebben gedaan. Van een verslaggever NIJMEGEN De Kroon heeft het besluit van het gemeentebestuur van Groesbeek, waarbij vergunning ver leend werd voor de bouw van een ho telflat in de bossen van Berg en Dal bij Nijmegen, ongedaan gemaakt. De plannen (van de directie van hotel Erica) hadden betrekking op een der tig meter hocg complex, terwijl de ge meenteverordening een maximum- hoogte van vijftien meter aangeeft. Volgens de Kroon is het besluit daar om strijdig met de wet. Over dit bouwplan zijn de gemoederen destijds hoog opgelaaid, vooral omdat het na tuurgebied er ernstig door geschaad zou worden. De plannen worden aan geduid als 'een staaltje van horizon vervuiling'. Van onze correspondente HOOGERHEIDE Met een schot in zijn linkerbeen bracht de rijkspolitie in West-Brabant de 38-jarige Belg W. J. Z. tot stilstand. Hij had met B. M. (26) uit St. Willibrord in een busje gezeten waarin zich sigaretten ter waarde van een half miljoen gulden bevonden. Deze waren gestolen. Van Z. was in november vorig jaar uit een gevangenis ontsnapt. Nadat de politie het busje had aangehouden sprongen de beide mannen er uit, waarna zij langdurig door de agenten te voet werden achtervolgd. Waar de sigaret ten vandaan kwamen is nog onduide lijk. 1 WENEN Met drie concerten in de 'gouden zaal' van de Wiener Musikverein heeft het Residentie Orkest mooiere kritieken geoogst dan het ooit in eigen land kreeg. De recensent van Die Presse schreef, dat het orkest met zijn optreden 'op nieuw normen heeft geboden voor het Weense muziekleven'. Hij heeft het over 'ein wunderschönes, ergreifen- des, begeisterndes Konzert'. Hij is ook vol bewondering voor de weloverwo gen programma-samenstelling (Wag ner, Mahler, Strawinsky en Debussy) en de enorme discipline van het or kest, dat onder zijn oude vaste diri gent Willem van Otterloo concerteer de. Van Otterloo die het orkest enke le jaren geleden wegens het bereiken van de pensioengerechtige leeftijd verliet, is kennelijk nog 'still going strong' als gast voor zijn oude ensem ble. De Weense Kurier spreekt van een concert van hoog niveau. Het orkest, aldus de Kurier, speelt in alle groe pen zeer afgewogen en is 'een ensem ble, heel dicht aan de grens van de topklasse'. De recensent roemt ook de voortreffelijke solo-blazers. De Neue Kronen Zeitung meende dat het or kest een uitstekende indruk achterliet en roemde het goede klankniveau, de welluidendheid der strijkers, de hoge speelcultuur en de ronde, prachtige toon van de genuanceerd musicerende blazers. De jonge Nederlandse bas Robert Holl maakte met het Residentie Or kest zijn Weense debuut. Hij werd vooral geprezen om zijn dramatische vertolking van Mahlers Kindertoten- lieder en de sonoriteit en de enorme resonnans van zijn stem. Het Weense publiek beloonde hem met een onge bruikelijk lang applaus. Na nog vier concerten in Duitse ste den zal het Resiidentie Orkest zondag weer terug zijn in Den Haag. Willem van Otterloo still going strong.. Circus op Utrechts schouwburgtoneel UTRECHT Voor het eerst in de geschiedenis va de Utrechtse Stads schouwburg (architekt Dudok) zal op het toneel een circusvoorstelling wor den gegeven. Op 28 januari komt er een circusshow met veel variété en een reeks dierenattracties zoals chim pansees, gedresseerde varkens, duiven, honden, katten, gieren en een vos. Er zijn ook trapezenummers en clowns. Spreekstalmeester is Jaap Stobbe. Cas Oosthoekleidt het circusorkest. Gratis films kijken in Van Gogh-museum AMSTERDAM In samenwerking met het Van Gogh-museum te Amster dam vertoont Theater Klank en Beeld' in dat museum iedere eerste en derde woensdag van de maand in het lunchuur (12.45 tot 13.45 uur) filmpjes uit en over het theater. De toegang (via de zij-ingang) is gratis. Voor februari is het programma: Paul Steenbergen en Ko van Dijk. Ver toond worden fragmenten uit 'Van de brug af gezien' en 'Mooi weer van daag'. Uit De brug is gekozen de dia loog tussen de dokwerker Eddie Car- bone (Ko van Dijk) en zijn advocaat mr. Alfieri (Paul Steenbergen), duur 12 minuten. Uit Mooi weer vandaag wordt een fragmentarisch filmverslag van 37 minuten gegeven, met naast Steenbergen en Van Dijk: Myra Ward, Anny de Lange en Roelof den Abt man. Ten gerieve van degenen die niet zo'n lange lunchpauze hebben wordt de volgorde bij de tweede ver toning (20 februari) omgekeerd, zodat men in twee keer ook het gehele pro gramma kan zien. ONDER HET MOTTO 'American blues legende '74' worden op 22 fe bruari 's nachts in de Rotterdamse Doelen en op 23 februari 's avonds in het Haagse Congresgebouw, blues-con certen gegeven met o.a. Cousin Joe Pleasant, piano, Doctor Rosse the har monica boss, Eddie 'playboy1 Taylor, gitaar en Big John Wrencher, mond harmonica. Een overzichtstentoonstelling van het werk van Har Sanders, textiel van Harry Boom, keramiek van Johan van Loon, schilderijen en tekeningen van Bernice Lehman en etsen van Ger La- taster zijn van 26 januari tot 3 maart in het Stedelijk Museum van Schie dam te zien. Het twintigste Internationale Zangconcours van Toulouse wordt al daar van 1 tot 7 juni gehouden voor zangers en zangeressen van 18 tot 34 jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11