'Machtigingswet rekent te weinig met privacy' dichtbij bmmentaar Hoogleraar heeft staatsrechtelijke bedenkingen jrenhulp i |0S-dienst )orbeeldig Uw ook nze estrijding: van rvuiling Rijn een levenszaak het weer Zachter alles in één lettergreep erfdeel handel hitminister vlinders - [OÜW/KWARTET WOENSDAG 23 JANUARI 1974 BINNENLAND T5/K9 is niet zo moeilijk begrip op te ^ngen voor een aantal pomphouders de Nederlandse grens om het al te nauw nemen met het in ont- it nemen van benzine-bonnen. den zij anders, hun inkomsten zou- 11 in korte tijd tot zeker een kwart Nfcglopen en in ernst: voor wie onzer aanvaardbaar? velend is nu wel dat hun actie zich corte tijd over andere delen van het d uitbreidt, waardoor het hele Ne- landse rantsoeneringssysteem lelijk jde tocht wordt gezet, oplossing binnen de Nederlandse nzen is niet zo gemakkelijk te vin maar misschien kunnen onze am- 1 sades in Bonn en Brussel bij de re- bgen daar een regeling bepleiten Nederlandse auto's alleen maar ;ang hebben tot Duitsland en Bei- als hun benzine-tank voor drie- trt gevuld is. sat is toch niet te veel gevraagd als Himum van een Europese solidari- Bovendien zal het wel stroken de belangen van die landen, die ook met schaarste geconfronteerd Waarom is er anders in België zondagsrijverbod en gelden in tsland zulke strenge snelheidslimie- arom zou het ANP-nieuws voor de io anders moeten worden behan- i dan bij de kranten en de tv, waar door niet tot het ANP behorende ■rnalisten wordt geredigeerd en aan lezers of kijkers geprèsenteerd? Re vraag suggereert, dat er een ze- S redelijkheid schuilt in de stelling het NOS-bestuur, dat de redactio- verantwoordelijkheid voor de ra- nieuwsdienst van het ANP moet den overgeheveld naar de NÖS. zekere redelijkheid, inderdaad, I ir niet voldoende om andere he aspecten van deze zaak maar )e erwaarlozen. Zoals dit: waar achten medewerkers van de radionieuws- 1st hun journalistieke verantwoor- p jklieid het best gegarandeerd bij ANP of bij de NOS? En ook dit :ct: is het belang van het publiek wel mee gediend, wanneer een iwsdienst die als stem van het P in het algemeen een gezagheb- de en betrouwbare naam heeft ver ven, wel niet een spreekbuis maar een afdeling van de NOS wordt? zijn vragen die zonder zorgvuldig leg en onderzoek niet te beant- rden zijn. Helaas is het twijfelach- Poi het NOS-bestuur die zorgvul- heid wel kan opbrengen, getuige dreigement om per 1 juli het con- 't met het ANP op te zeggen, als ,£aak niet voordien naar genoegen pijeregeld. Tegen deze botte benade- hebben de ondernemingsraad en ,aad van beheer van het ANP deze terecht geprotesteerd. Van een onzer verslaggevers DRIEBERGEN Nu de machti gingswet is aanvaard, kunnen de ministers van sociale zaken, van financiën en van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening op grond van artikel 24 van die wet hun ambtenaren erop uit sturen om gegevens in te winnen over lonen en andere inkomens, dividenden en huren. De ambtenaren, aldus het artikel, 'kunnen van ieder al le inlichtingen verlangen, die re delijkerwijs voor de vervulling van hun taak nodig zijn. Zij kun nen voorts van ieder inzage vor deren van alle bescheiden waar van de raadpleging redelijkerwijs voor die vervulling van hun taak nodig is'. Dit en het daaropvolgende artikel, dat iedereen verplicht, de "verlangde in lichtingen volledig en naar waarheid te verstrekken', en wel 'op de wijze en binnen de termijn, door de betrok ken ambtenaar te bepalen', is bij de parlementaire behandeling van de machtigingswet slechts zijdelings ter sprake gekomen. Toch vraagt de Utrechtse hoogleraar mr. J. G. Steen beek zich af, of met name de artike len 24 en 25 wel voldoen aan de eisen die aan behoorlijke wetgeving gesteld mogen worden. Prof. Steenbeek, die staats- en admini stratief recht doceert, is van mening dat beide artikelen wel erg weinig re kening houden met de privacy, die in een andere dan de noodwetgeving, waaronder de machtigingswet valt, door de overheid toch beter wordt be schermd dan -een aantal jaren gele den. Hij had het wel zu zorgvuldig ge vonden, als de beide artikelen, die de ministers en hun ambtenaren grote vrijheid van handelen geven, een aan tal beperkende bepalingen hadden be vat. Als enige beperking geldt nu dat de inlichtingen 'redelijkerwijs nodig' moeten zijn. 'Die ambtenaren', zegt prof. Steen beek, 'zullen wel aan een instructie van de minister onderworpen zijn. Ze moeten haast wel een interne instruc tie hebben. Maar waarom is die dan niet bekend gemaakt? Je zou dan enig houvast hebben gehad bij de beoorde ling van wat wel en niet redelijker wijs nodig wordt geacht. Aangegeven stuur wel voldoende in acht zijn ge nomen. Deugt de wet uit een oogpunt van verzorgde wetgeving? En, ook staatsrechtelijk gezien: in hoeverre le gitimeert een noodsituatie een afwij kende wet als deze?' Aan de juridische bezwaren tegen de machtigingswet ('een haastprodukt dat er doorgejaagd is') is door het parlement niet erg veel aandacht be steed. 'Als ik Kamerlid was geweest', zegt prof. Steenbeek, 'zou ik zeker hebben aangedrongen op meer waar borgen. Maar voorzover ik weet, is die kwestie niet ter sprake geweest. Het parlement heeft te weinig aandacht besteed aan wat er theoretisch zou kunnen gebeuren. Dat er iets mis zal gaan, beweer ik niet, maar je kunt er ook niet van uitgaan dat er niets zal gebeuren. Je regelt juist iets, omdat je er rekening mee moet houden dal het niet goed gaat' Hierbij moet worden aangetekend dat mr. C. H. F. Polak, lid van de Eerste Kamer voor de VVD en oud-minister van justitie, in zijn bestrijding van de machtigingswet de door prof. Steen beek aangevoerde bezwaren wel ter sprake heeft gebracht. Van de zijde van de regering, zegt hij, werd tegen geworpen dat de machtigingswet niet de eerste is met een gebrekkige om schrijving van bevoegdheden. De heer Polak meent dat het parlement zich inderdaad wel eerder waakzaam had mogen tonen, maar, voegt hij eraan toe: 'Tegenwoordig zijn we natuurlijk wel wat privacy-gevoeliger geworden'. De liberale senator blijft het overi gens moeilijk aanvaardbaar vinden dat de machtigingswet tot mededeel zaamheid verplicht Met een verwij zing naar het strafrecht merkt hij niet zonder bitterheid op: 'Het is te genwoordig zo, dat zodra je verdacht bent je niets hoeft te zeggen, en dat je dat wel moet doen als je niet ver dacht bent'. Prof. mr. J. G. Steenbeek. had bijvoorbeeld kunnen worden om welke objecten het gaat, en do tijden waarop de ambtenaren om inlichtin gen kunnen vragen. Is het nu, vraag ik me af, niet een beetje al te ruim opgezet?' Haastprodukt Dat nu iedere burger op elk uur van de dag of nacht een ambtenaar, zwaai end met een vragenlijstje, op zijn Kapstok stoep kan verwachten, zoals wel is ge suggereerd, gelooft prof. Steenbeek overigens niet. De controle, meent hij, zal zich wel voornamelijk beper ken tot bedrijrsadministraties en an dere centrale punten waar veel infor matie is opgehoopt. Hij stelt ook niet dat de machtigings wet staatsrechtelijk niet door de beu gel kan. 'Formeel kan het allemaal wel', zegt hij, 'maar waar het om gaat is of de beginselen van behoorlijk be- gens president Nixon valt er tegen- irdig nog wat te leren van Albert :r, die als Hitiers minister van be- j ening met een zeldzame organisa- iche virtuositeit de Duitse (oor- industrie aanzette tot verbluffen- prestaties. Ongetwijfeld was het on even ontschoten, dat die presta- mede steunden op de massale in- van gedeporteerde buitenlandse ar- crs en gevangenen uit concentra- Ijjampen. Maar nog afgezien daar- dringt zich de vraag op, of de irikaanse geschiedenis werkelijk nate arm is aan toonbeelden van *ntiviteit en organisatorisch talent, een Amerikaanse president zijn rbeelden moet ontlenen aan de his- van een agressief roversregieme dat van Hitier. Het is waar: Albert :r behoorde niet tot de meest kjrtrapte dienaren van dat regime. heeft later schuld bekend en het |!eurd, dat hij in 1944, toen de mo- onhoudbaarheid van zijn positie was duidelijk geworden, niet was Jjitreden. Als Nixon per se een les de carrière van Speer wil trekken, daar misschien aan aanknopings- Brieven die niet voorzien zijn van naam en adres kunnen niet in behan deling worden genomen. Geheimhou ding is verzekerd. Vragen die niet on derling met elkaar in verband siaan moeten in afzonderlijke brieven wor den gesteld. Per brief dient een gul den aan postzegels te worden ingeslo ten. Adres: Uw probleem ook het on ze, postbus 507, Voorburg. Vraag: Welke methode van verwar ming raadt u ons aan voor het buiten huis dat we bezig zijn te bouwen? Antwoord: Helaas kunnen we niet in de toekomst zien en het enige dat we kunnen zeggen is dit: houd rekening met het olievraagstuk en mogelijkhe den van uitvallen van LPG. Aardgas is voor u niet mogelijk. Het huisje staat niet ver van het strand. Bouw een gezellige open haard in de woon kamer en in de keuken een gelegen heid waar een ouderwets kacheltje kan staan (met kookgelegenheid). U kan dan alle mogelijke brandstoffen gebruiken: Van de bij de brandstof- fenhandelaar verkrijgbare, tot allerlei brandbare rommel, die op het strand altijd wel te vinden is. Vraag: Wat moet ik doen aan aange slagen ramen in de keuken, maar ook in andere delen van het huis?. Antwoord: O.I. zit de oorzaak van de ze vochtigheid in de ventilatie, die niet of slecht werkt. Hoe is het met de schoorsteen? Wordt die wel regel matig geveegd? Is er een rooster, raampje of ventilator of afzuigkap In de keuken? Zo niet, dan moet u daar toch wel mee beginnen. Terwijl ge kookt wordt, de keukendeur dichthou den. Vraag: Worden bluswerkzaamheden van de Gemeentelijke Brandweer aan degene die er gebruik van maakt, in rekening gebracht? Antwoord: Blussingswerkzaamheden worden gefinancierd door de gemeen te of door het rijk. Hoe nu de zaken geregeld worden in geval van uitlok king van moeilijkheden of grove schuld (benzineopslag!) moet het ge recht verder beoordelen. LONDEN (DPA, AP) Een hoofd aalmoezenier van het Britse leger heeft dinsdag via de post een bijbel ontvangen waarin een bom bleek te zijn verborgen. De bom die voldoende explosieve krazcht had om een mens te doden, is door deskundigen onscha delijk gemaakt. De politie verdenkt de IRA ervan de bijbel-bom verzon den te hebben. De hoofdaalmoezenier had onlangs in Noord-Ierland het op treden van de daar gelegerde Britse troepen geprezen. Prof. Steenbeek heeft zich in de machtigingswet verdiept met het oog op een aantal colleges dat hij erover wil geven. De wet, vindt hij, vormt in elk geval een kapstok voor allerlei vraagstellingen op staatsrechtelijk ter rein. Zo rijst bijvoorbeeld ook de vraag waarom, in artikel 30, is be paald dat de wét pas vervalt met in gang van 1 januari 1975. De noodsituatie waaraan naar de me ning van regering en parlement de machtingswet haar bestaansrecht ont leent, zou vóór dat tijdstip best beëin digd kunnen zijn, zo redeneert prof. Steenbeek. 'De regering kan dan wel zeggen: we passen de wet niet meer toe, maar je zit dan toch nog met die regels van de wet, en je krijgt dan toch ergens moeilijkheden. Naar mijn mening zou het juister zijn geweest als in artikel 30 had gestaan dat de wet vervalt met ingang van 1 januari 1975 of zoveel eerder als door de om standigheden gerechtvaardigd is, of iets dergelijks.' Ondanks zijn bedenkingen tegen de machtigingswet, die naar zijn gevoel de burger te weinig tegen Big Bro ther beschermt, heeft prof. Steenbeek er geen behoefte aan gehad publieke lijk aan de bel te trekken. Ook colle ga's die mogelijk zijn bezwaren delen, zijn nog niet met een juridische ver handeling op de proppen gekomen. Dat hijzelf te eniger tijd zo'n verhan deling zal schrijven, acht prof. Steen beek niet uitgesloten. Het ontbreken van in de wet om schreven waarborgen kan ertoe leiden dat de tegenwoordig terecht zo belang rijk geachte privacy wordt aangetast 'De regering', meent prof. Steenbeek, 'zou er daarom verstandig aan doen een zo gereserveerd mogelijk gebruik van haar bevoegdheden te maken'. een verslaggever LAATSBURG Het schoonmaken de Rijn is voor Nederland een van leven en dood. Wanneer het ité van ministers van de raad van opa geen maatregelen neemt, kan i5en catastrofe plaatsvinden in Eu- 1 a. Dit zei gisteren het Nederlandse Qerlid mr. P. A. M. Cornelissen voor de assemblee van de raad Europa in Straatsburg. Mr. Cor- ssen sprak namens de leden van Nederlandse delegatie tijdens het at over de organisatie van een ferentie over de bescherming van i mationale zoetwatergebieden te- vervuiling. wees er onder meer op, dat vol- s deskundigen het zoutgehalte van Rijn, wanneer de rivier Nederland 'ïenkomt, niet meer mag bedragen 225 kg chloorionen per seconde, wordt het al geschat op 400 kg seconden. Gisteren voelde het koud aan. Met een zuidelijke stroming uit Frankrijk kwam veel lage stratusbewolking mee. waaruit het tot fijne motregen kwam. De wind nam betrekkelijk weinig toe. Van 2 uur 's middags gaf meetpaal Texelhorst bij Den Helder maximaal 27 knopen, nog net 6 Beaufort, de meetpalen Cadzand, Katwijk en Rog- genplaat, dichtbij Hoek van Holland, gaven respectievelijk 19, 18 en 17 kno pen oftewel 5 Beaufort. De meetpaal voor de kust van Cad zand is na de november orkaan van 1972 nogal in opspraak geweest. Op het diagram waren tijdens rukwinden snelheden af te lezen, die de 50 meter per seconde overschreden: 180 kilometer per uur. In het KNMI- verslag over de storm wordt twijfel uitgesproken over de juistheid van deze registrering. Een aantal meetpa len boog het hoofd voor de Storm. In Noord-Ierland tron de wind er gis teren sterker aan: Malin Head 8 tot 9 Beaufort door de zuiging van een die pe depressie bij IJsland: 969 millibar. Een koufront daarvan vordert van daag van het noordwesten uit over de Britse eilanden, vergezeld van regen. Ook in Nederland zal dit front later op woensdag de neerslagkans vergro ten, het eerst in het noordwesten, waar een zich wat versterkend hoge- drukgebied boven het continent (Liechtenstein 1032 millibar het front vertraagt). Toch zal het uiteindelijk passeren, waarna wij in de loop van morgen en overmorgen brede opklaringen zullen krijgen bij temperaturen hoven nor maal door oceanische luchtaanvoer. In de algemene luchtdrukverdeling komt nog steeds weinig verandering. Het zelfde ritme, wat regen opklarin gen een verspreide bui, handhaaft zich. Een vliegtuig boven Noordwest-Enge- land meldde gistermiddag CAT (tur bulentie bij heldere hemel) op 9 a 10 kilometer hoogte, waduidt op atmos ferische onrust, soms in een later sta dium ook aan de grond. In Groenland Weerrapporten van gisteravond 19 uur. max. neerslag is de luchtdruk nog steeds veel te laag om een kou-inval met noordwes terbuien naar de Britse eilanden in de Noordzee te organiseren. Lenteachtig is het in de Alpen. Locar no meldde gistermiddag plus 10, op de Sion (481 meter) was het plus 5 gra den, op de Gutsch (2284 meter) plus 2 graden celsius, let icel, met een dauw punt van min 14. De lucht was dus wel erg droog. Santa Maria, een stati on op een eiland van de Azoren-groep kreeg aan de voorzijde van een sto ring de zomerse temperatuur van 26 graden. W.IJ-I/.M, OL-I1C, trui Ilticilj.jriu.ui. muiden: 4.30-16.37; Den Helder: 8.03-20.31; Harlingen; 10.32-22.46; Delfzijl: 0.22-12.46. ANA/KNMI 12.00 23' Amsterdam regen 3 0.2 De Bilt motregen 3 0.1 Deelen regen 10 0.1 Eelde motregen 2 0.1 Eindhoven motregen 3 0.2 Den Helder regen 3 0.6 Lucht. Rtd. regen 4 0.1 Twente motregen 1 0.3 Vlissingen motregen 5 0.1 Zd. Limburg regen 3 0.1 Aberdeen half bew. 7 0 Athene zwaar bew 13 0 Barcelona licht bew. 14 0 Berlijn motregen 1 0.1 Bordeaux licht bew. 14 0 Brussel regen 5 1 Genève licht bew. 7 0 Helsinki onbewolkt 1 0 Innsbrück onbewolkt 8 0 Kopenhagen geheel bew 3 0 Lissabon licht bew. 9 0 Locarno onbewolkt 11 0 Londen zwaar bew. 9 0.1 Luxemburg mist 2 1 Madrid onbewolkt 13 0 Malaga licht bew. 17 0 Mallorca zwaar bew. 16 0 Nice geheel bew 13 0 Oslo mist —2 0 Parijs regenbui 0 0.1 Rome zwaar bew. 12 0 Split onbewolkt 13 0 Stockholm zwaar bew. 3 0 Wenen mist 2 0 Ztlrich geheel bew 3 0 Casa Blanca licht bew. 16 0 Istanboel sneeuw 1 0.5 Las Palmas licht bew. 20 0 Tunis zwaar bew. 14 0 ZORNItt SNC8UV OPKl ARINQEM MIST REOEN HAQEI I BEWOLKING ■AXTEWt. ■tM,TEHR. WINORICHTINO onder redactie van loessmit Staande op de tapkast van het veel te volle Amsterdamse café Welling (ter plaatse ook bekend als 'De huiskamer'), vroeg Johnny Kraay- kamp zich gisteren op het borreluur af wat biologisch waspoeder nou eigenlijk is, en of dat soms ont staat 'als twee stukjes zeep met jI- kaar naar bed gaan'. De als 'dek selse komiek' aangekondigde klein kunstenaar was daarvoor inge huurd (voor tweeduizend gulden, naar zijn zeggen) door het kapi taalkrachtige uitgeversconcern VNU, ter introductie van het op eenvoudige huisvrouwen mikkende weekblad Story. Het eerste num mer van dat blad zal vanaf morgen tegen de prijs van drie kwartjes alom verkrijgbaar zijn. Behalve door Kraaykamp, die er, waar schijnlijk vanwege de vreemdtalige naam van het blad, gedeeltelijk in het Engels tegenaan ging (daarbij ivoorden als 'service knocker' voor 'dienstklopper' bezigend), werd de doop opgeluisterd door de Zange res zonder naam, Berend Boude- wijn ('onze meest fameuze kwislei- der'), die allerhande prullaria ronddeelde, en Frans Nienhuis, die no een glanzende carrière bij Radio Veronica nieuwe gouden tijden te gemoet gaat als de Lieve Lita van Story, en daarbij, blijkens het eer ste nummer, vragen te beantwoor den krijgt als: 'Moet ik de vader van mijn kind trouwen?' en: 'Moet ik hem zijn zin geven?' Onze kwis- leider liet weten dat door de haast waarmee het vervaardigd moest worden, het eerste nummer nog woorden van meer dan twee letter grepen bevat, daarmee subtiel refe rerend aan het niveau van het pu bliek dat Story uil bereiken. Her en der in het etablissement ver- De in België geboren en tot voor kort in Canada wonende 67-jarige Omer d'Hoine, die zichzelf graaf van Artois, vrijheer van koning Charles de Tiende, noemt, maakt volgens eigen zeggen aanspraak op ongeveer 'n kwart van heel Frank- krijk. Een paar dagen geleden hoorde Frankrijk voor het eerst van de graaf. Hij verscheen toen bij de overdracht van een stuk land en riep uit: 'Stop! Deze verkoop is il legaal, want het is mijn land.' Dat stuk grond dat overigens toch verkocht werd is deel van een langgerekte strook van Picardy in het noorden tot aan Bourgondië, waarop d'Hoine aanspraak maakt. Hij heeft het ook maar van horen zeggen van zijn oude vader, die hem kort geleden toevertrouwde dat hij de rechtstreekse opvolger was van de laatste hertog van Ar tois, die van 1824 tot 1830 onder de naam Charles de Tiende de touwtjes in handen had. De troon van deze Charles wankelde en viel in 1830 bij een volksopstand. Ein de van het hertogdom van Artois, behalve voor Omer d'Hoine, die zich na vaders verhaal ijlings naar Frankrijk begaf om zijn erfdeel bij de regering in Parijs op te eisen. 'Een kwestie van een paar weken voor de zaak rond is', zegt hij ach teloos, maar het ministerie van justitie in Parijs weet wel beter: zolang het aan Frankrijk ligt, krijgt de 'hertog' er geen centime ter van in handen. De Zangeres zonder Naam was een onmisbare schakel In de presenta tie van liet nieuwe vrouwenweek blad Story. spreid lagen kaarten met teksten als deze, van Ben Cramer: 'Volgens mijn vrouw zijn de damesbladen te moeilijk voor de meeste mensen. En ook te duur. Daarom ziet ze dat nieuwe Story wel zitten'. Vol gens een persbericht gaat Story, onder redactionele leiding van de gewezen Libelle-redacteur Willem Smitt, losjes voorbij aan het som bere wereldgebeuren dat door tv en dagbladen in de huiskamer wordt gebracht'. Aan zo'n los blad is behoefte: 'Eer eigen markton derzoek heeft uitgewezen dat naar het oordeel van een groot pu bliek deze onderwerpen al uit puttend genoeg door de diverse media worden behandeld'. Story zal het, losjes, vooral gaan zoeken in de 'onderwerpen uit de wereld van radio, tv, film, muziek en be langrijke en bekende personen'. En: 'Vorstenhuizen zullen in Story dan ook ruime aandacht krijgen'. Op het omslag van het eerste num mer prijkt een foto van de oudste zoon van prinses Beatrix, van wie datzelfde omslag meldt: 'Prins Wil lem: een deugniet'. Terecht dus wordt het blad. gelanceerd onder het motto: 'Story vertelt alles'. Hoewel niet voor hen bestemd, kunnen ook 'bekende personen' zich op het blad abonneren, in na volging van de Zangeres zonder naam, die zich, voordat zij in enke le gevoelige balladen losbarstte, spontaan als abonnee opgaf, met de mededeling: 'Ondanks het feit dat ik weinig lees, heb ik me voor genomen mijn hart aan Story te gaan verpanden'. Al een paar weken staat de West- duitse minister Walter Scheel van buitenlandse zaken bovenaan de hitparade van radio Luxemburg. Hij heeft de vreugde van het rij den met een oude postkoets bezon gen en daartoe de gele wagen van stal gehaald: de ballade 'Hoch auf dem gelben Wagen', bij ons be kend als 'hoog op de gele wagen', maar oorspronkelijk echt Duits, want waar kunnen wij vrolijk hoornschallend door berg en dal rijden? Scheels hit bleek een top hit: er zijn al tweehonderdduizend platen verkocht en de minister heeft er een ton aan verdiend, die hij aan een stuk of wat liefdadig heidsinstellingen geeft. Misschien een idee voor onze mi nister Van der Stoel. Wie weet hoeveel vrijwillig belastinggeld er binnenvloeit als hij bereid is een origineel Nederlands lied over de fiets te zingen, zoals 'Als ik met mijn fietsbel bel' of 'Mijn achter band is wel wat zacht, maar 't geeft niet, lieve pop. Spring maar achterop.' We luisteren ge spannen naar Hilversum 3. André en Brigitte Foucher, allebei even in de twintig, zijn in de Franse stad Nantes gearresteerd, omdat ze hun baby verkocht had den. Ze kregen twintigduizend francs voor hun zoontje en zetten met dat geld de bloemetjes buiten op een manier die de politie wel moest opvallen. Bovendien was An- dré pas de vorige maand uit de ge vangenis gekomen en dus al bij de nolitie bekend. Thuis gekomen zag André dat zijn vrouw al zo ongeveer moest beval len van een baby van wie hij on mogelijk de vader kon zijn. Daar om besloten André en Brigitte het kindje te verkopen aan een café houder in Tours, die al eens zon der succes geprobeerd had een zoon te adopteren. Zodra de baby een paar dagen oud was, verhuisde het naar het café. In dt kleine pensions van Willem stad op Curagao hebben zich nogal wat prostituées uit Columbia en de Dominicaase Republiek genesteld, die regelmatig door de immigratie- politie worden gecontroleerd. Dat is niet naar de zin van het Curaca- ouse raadslid R. A. Pietersz van de Frente Obrero, die zulke controles hinderlijk en overbodig vondt. 'De ze nachtvlinders verlenen diensten op liefdesgebied aan de kleine man', vindt hij, 'en voorzien daar om in een behoefte. De Ameri kaanse vrouwelijke toeristen doen in de grote hotels nog heel andere dingen en die worden door de im- migratiepolitie met rust gelaten.' 'Nee, Simpklns, ik denk er niet aan om tot zelfbediening over te gaan.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9