Eddy Bruma's grootste zorg is de prijzen Zesdaagsen zijn leuke dingen voor de mensen 'Erkenning van vreselijk verleden zal vertrouwen in ons land versterken' Arjos wil nog niet integreren in ARP Pijnen en Duindam winnen zesdaagse Binnenkort tweede fase Post tevreden industrieterrein Moerdijk over zesdaagse Solzjenitsin in gesprek met westerse journalisten Raadhuis Woubrugge wordt uitgebreid Bloemenveiling had miljoen meer omzet ''-frMMlH TROUW/KWARTET WOENSDAG 23 JANUARI 1971 Surinaams politicus met de naam van revolutionair Van een medewerker in Paramaribo PARAMARIBO De meest besproken en meest konfererende man in liet nieuwe Surinaamse kabinet is mr. Eddy Bruma, de 49- jarige minister van ekonomische zaken. Hij is ook de regeerder dié op dit moment de grootste problemen aan bet hoofd heeft. ROTTERDAM De orcanisatorei DRECHTSTREEK Binnen afzien bare tijd zal worden begonnen met de realisering van de tweede fase van het industrieterrein Moerdijk. Provin ciale Staten van Noord-Brabant heb ben 71 miljoen beschikbaar gesteld voor de winning van 25 miljoen m3 zand uit de Biesbosch. Dit besluit werd genomen met 56 stemmen voor en zeven tstcmmen (van de PAK-frac- tle) tegen. In antwoord op vragen zei de Brabantse gedeputeerde P. Coppes dat het volgebouwde industrieterrein te zijner tijd 10.000 arbeidsplaatsen zal bieden. Bij Shell-Cliemie werken thans 675 mensen Gedeputeerde Sta ten van Brabant blijven vasthouden aan hun wens bij de Moerdijk een groot industriecentrum te crcereu. Voornaamste motief is de bevordering van de werkgelegenheid. In hoeverre het rijk deze wens ook financieel zal ondersteunen is nog onzeker. In de eerste plaats moet op korte ter mijn er voor worden gezorgd dat eerste levensbehoeften weer betaalbaar wor den. Dat djn ze namelijk al geruime tijd niet meer. Brood is bijvoorbeeld in prijs gestegen met ruim 45 pro cent. suiker met iets meer dan 25 pro cent. en hel volksvoedsel rijst met zo'n twintig procent. De internationale oliecrisis heeft er een schepje op gedaan: de prijzen voor verbruik van elektriciteit en gas gingen ook weer met twintig procent de hoogte in. De ministeriële dagen van Bruma. die overigens weet wat werken is. zijn dan ook gevuld met eindeloze conferenties met importeurs van grondstoffen, benzine-distribu- teurs en een reeks van andere perso nen. Confereren Nu is van Bruma wel bekend, dat confereren één van zijn sterkste zij den is. Trouwens: wie nieuwe, haast revolutionaire, ideeën vreedzaam wil verkopen moet uiteraard ir. staat en bereid zijn iedereen plat te praten, en Bruma heeft daarin een scholing van ruim 25 jaar achter de rug. Tijdens zijn studie aan de Vrije Uni versiteit )n Amsterdam stichtte hij de culturele vereniging 'Wie Eegie Sa- nie' (ons eigen goed), een soort ne- ger-réveilbeweging welke overigens met succes propageerde de her waardering van de eigen Surinaamse cultuuruitingen. Wie de nationale nei ging van veie Surinamers kent tot overwaardering van de Hollandse cul tuur-import. begrijpt dat Bruma een voor die tijd opzienbarende en gedurf de stap deed. Bij zijn terugkeer in Su riname (in 1955) zette hij deze cultu rele activiteiten voort en oefende daarmee een onmiskenbare invloed uit op het denken van vooral de jon gere generatie. Van cultureel werk naar de politiek was maar een korte weg. In het eind van de jaren vijftig stichtte hij de Nationalistische Beweging Suriname, die tenslotte de voorloper werd van zijn Partij Nationalistische Republiek, die nu vier van de 39 parlementsze tels en drie van de dertien ministe ries beze'.. Moeilijk begin weid gekwalificeerd als een modifica tie van de Destaande koloniale regels. In elk geval zal minister Bruma de komende maanden weinig tijd resten om zijn stokpaard van 'onafhankelijk heid nu' te gaan be-ijden. De econo mische wanorde zal zijn volle aan dacht opeisen, temeer daar vele van Surinames economische problemen hun knelpunten niet in eigen land hebben, .naai veroorzaakt worden door sterke buitenlandse factoren en instituten, die hij niet geheel kan be heersen. Spanningen over kandidatenlijstsysteem ROTTERDAM Een maatregel van het provinciaal AR-bestuur Zuid- Holland, is bij het landelijk presidium in het verkeerde keelgat ge schoten. De provincialen wilden, tegen reglementaire bepalingen in, de kandidatenlijst voor de provinciale verkiezingen, volgens het plaats-voor-plaatssysteem samen stellen, instede van de gebruikelijke puntentelling. Tijdens de ARJOS-vergadering van de afdeling Zuid- Holland, gaf praeses Henk van der Meer te kennen, dat het plaats- voor-plaats-systeem niet bevordelijk is om tot een normale partij doorstroming te komen. Met andere woorden, de jongeren ko men door een dergelijke keuze, moei lijk op verkiesbare plaatsen op de kandidatenlijsten. En. om tot een in tegratie in de AR-partij te komen, is volgens de ARJOS, een opbouw via de jeugd noodzakelijk. Het landelijk AR- bestuur werkt graag mee aan die ver jonging. Vele van de 800 kiesvereni gingen zijn echter niet zo, 'in' voor zo'n ingreep en daarom stroomt het jong bloed maar moeilijk toe. Een opvallende samenloop van om standigheden was, dat in het Groot handelsgebouw waar de ARJOS-Zuid- Holland bijeen kwam, op dezelfde tijd ook een (besloten) vergadering met enige landelijke bestuurders, waar de zelfde problemen aan de orde waren. Het is de bedoeling dat ARJOS-Zuid- Hollancl wordt ingelicht over hetgeen er werd besloten in de AR-districts- vergadering. In de ARJOS-vergadering meende lan delijk voorzitter Fred Borgman, dat de tijd voor integratie tussen ARP en ARJOS nog niet rijp is. De ARJOS heeft nog opbouwende taken.' Spreker wil aan de samenbundeling van de christelijke partijen (CDA) vasthou den. Hoewel hij geen bewondering kon opbrengen voor de oppositionele rol van de CHU. Hij hoopt dat die Unie bijdraait en achter de nota die samenbundeling moet bevorderen, wil* gaan 'staan. De oprichting van de Partij Nationa listische Republiek in 1961 was één zaak. politieke macht verkrijgen een tweede, die veel moeilijker bleek dan Bruma en de zijnen zich aanvankelijk hadden voorgesteld. Om te beginnen stond Bruma geëtiketteerd als commu nist. Verder stelde de partij zich zo onverzettelijk principieel op vooral in de kwestie van de nationale zelf standigheid. Maar de grootste moeilijkheid om voet aan de politieke grond te krij gen. lag in het feit, dat hij zijn volge lingen probcerae te recruteren uit die groep in het creoolse volksdeel, bij weike wijlen Pengel een haast messi- aansc invloed had. Bruma had trou wens geen andere keus. Bij de hindo- stanen, de ouderen evengoed als de jongeren, was dat b'j voorbaat uitge sloten. mede omdat zij Bruma en zijn vrienden verdachten van een al te sterke voorkeur voor de culturele en andere belangen van het neger-seg ment in do bevolking: overigen» een niet geiiee! ongegronde verdenking. Het communisten-stigma heeft Bru ma's ooliti'.-ke opkomst ongetwijfeld vertraagd. Deze ideologie-moeilijkheid werd verlicht toen Suriname in 1971 een Marxistisch Leninistisch Centrum en in 1973 een officiële communisti sche partij rijker werd. Bruma kreeg topn. ongevraagd, de kans om 'zijn' links gezicht duidelijk te scheiden cn ie doen onderscheiden van de ultra linksen. Eerst in 1969 lukte het Bruma's Par tij Nationalistische Republiek een parlementszetel te veroveren, wat evenwel niet ging zonder de steun van het vakbondswezen. Bruma's jarenlang verzet tegen de maatscnappclljkc orde in Suriname heeft zich voornamelijk gericht op de staatkundige verhouding met Neder land. Reeds in zijn Hollandse periode in de jaren veertig heeft hij kort vóór de bevestiging van het Koninkrijkssta tuut Je nieuwsko.ommen gehaald door samen met anderen te proteste ren tegen dit staatsstuk. Het Statuut WOUBRUGGE De huisvesting van het gemeentebestuur en het admini stratieve apparaat voldoet al lang niet meer aan redelijk te stellen eisen. Een raadhuiscomniissie bezocht onlangs een aantal raadhuizen om zich te oriënteren. Een en ander werd in een advies voor de raad neergelegd. Hier in werd unaniem gekozen voor aan bouw van semi-permanente aard en in aansluiting daarop een 'opknappen' van het uit 1884 daterende raadhuis. De hiermee gemoeid gaande kosten worden globaal geraamd op 500.000. Teneinde deze kosten enigszins te be perken wordt voorgesteld te beschik ken over 200.000 uit het fonds Dorpsuitleg. Verder zal de door het college gedachte belastingverhoging praktisch geheel voor dit doel moet dienen. De percelen Raadhuisstraat 3. 5. 7 en 9 dienen worden gesloopt en twee vervangende schuurtjes moeten worden gebouwd voor de heren L. C Lieverse en A. Vermaas. ROTTERDAM De organisatoren van de Rotterdamse zesdaagse (50.000 toeschouwers), welke gisteravond ein digde. zijn bijzonder tevreden. Direc teur Hofmeester: 'We waren rond met zo'n 35.000 kijkers. De winst die we nu zullen maken, komt straks terecht in de pot die de wielerwedstrijden en trainingen moet financieren'. Wed strijdleider Peter Post was evenmin ongelukkig met deze zesdaagse: 'Uit sportief oogpunt was het een geslaag de zesdaagse, al heb ik ervaren jon gens als Bugdahl en Kemper toch wel gemist Deze zesdaagse ging dan ook voornamelijk tussen 2 of 3 sterke kop pels. Achteraf was het misschien be ter geweest om nóg een sterke ploeg te contracteren. Kemper en Gilmore zouden samen een beter tegenspel hebben kunnen bieden. In leder geval heeft Eddy Merckx beter gereden dan vorig jaar. Mijns inziens was Duyn- dam-Pijnen toch wel de sterkste ploeg. Of Peter Post volgende winter- baanseizoen weer als wedstrijdleider in Ahoy' fungeert, is nog onbekend. Zoals bekend heeft Post een functie aanvaard als ploegleider van Raleigh. De Engelse firma is van mening, dat Posts arbeid in Ahoy' vertragingen met zich meebrengt wat betreft de voorbereidingen van de Raleigh-èqui- pe op het wegseizoen. Post zelf hoopt dat een gesprek tussen de directies van het Sportpaleis en Raleigh een ac ceptabele oplossing zal brengen. Hof meester daarover: 'Ik hoop dat de sa menwerking met Post gehandhaafd blijft. We zijn nu eehmaal op elkaar ingespeeld'. Post vervolgens over het rennersveld: 'verschillende renners zo als De Loof, Loevestijn en Bracke en Peelman hebben me echt een beetje teleurgesteld. Er is sprake van bloed armoede in de baansport. Veel kwali teit is er eigelijk niet. Kijk, een ren ner als Cees Bal, om een voorbeeld te noemen reed een enkele keer op de baan. maar is dan wel meteen uitblin ker. Die heeft veel klasse. Trouwens Janus van Tol en Cees Priem hebben het evenmin slécht gedaan.' Leo Duyndam (rechts; en René Pijnen flinks,) hebben gisteravond in; het bomvolle Ahoy' sportpaleis te Rotterdam de zesdaagse gewonnen.' Tijdens de laatste en beslissende ploegkoers over één uur was de Westland-Brabant express juist iets sterker, dan de concurrentie1 waaronder Eddy Merckx en Patrick Sercu. De klant van keizer Post was zes dagen koning Eddv Bruma RLJNSBURG Veiling 'Flora' in Rijnsburg venvacht dit jaar de hon derdmiljoen gulden-omzet te passeren, 't Ziet er naar uit dat het géén vrome wens is. In 1973 was er al een omzet van negentigmiljoen gulden. De resul taten van de eerste drie weken van dit jaar liegen er niet om: van 1 t.m. 19 januari (afgelopen zaterdag) was dc omzet al 1.194.000 hoger dan in dezelfde periode van het vorige jaar. ROTTERDAM In het sportpa leis Ahoy' zo beweren ken ners van het wielervak is de afgelopen zes dagen meer 'reine sport' geboden dan gebruikelijk is bij kermis-achtige toestanden als zesdaagsen van oudsher zijn. En dit dan dank zij wonderdokter en ex-keizer Peter Post, die, zo zegt men, met zijn programma- opzet de formule van Post is in de wielerwereld net zo'n be grip als de gordijnen van Lubbers op het Binnenhof gemotiveer de renners aan de start bracht en bijna 50.000 toeschouwers binnen de poorten van Rotterdams enige paleis loodste, hetgeen een keu rig batig saldo in de boeken van directeur Harry Hofmeester to verde. Dit laatste was ongetwij feld mede oorzaak van de blijde lach die regelmatig aanwezige sportwethouder Henk van der Pols voortdurend met zich mee droeg. Die zesdaagsen zijn om welke reden dan ook toch leuke dingen voor de mensen. Aankomend sociologen die in het recreatiepatroon zijn geïnteres seerd kunnen ongetwijfeld een schit terende scriptie schrijven over de mo tieven van het zesdaagse-bezoek. Tm- mers, in hoeverre komt men nu voor de sport, de kermis, de show, de sfeer of voor wat dan ook. Zeer waarschijn lijk zou een sociologisch onderzoek in zijn conclusie verwijzen naar hot cli chématige complex van factoren, maar boven alle twijfel is toch verheven dat het heel vaak niet de sport was, De 55-jarige Russische schrijver en Nobelprijswinnaar Alexander Solzjenitsin heeft met de pubbkatie van zijn boek 'G oelag-archipel' de pressie, die door dc autoriteiten in Moskou op hem wordt uitgeoefend, fors versterkt. Bezield door de opdracht de 'waarheid1 op te tekenen en te verspreiden in een politiek sys teem, dat volgens Solzjenitsin de 'waarheid' systematisch verkracht, heeft de schrijver niet alleen de reeds ondergraven reputatie van Josef Stalin verder vermolmd- maar tevens de 'erfgenamen' van de lot 1962 diep bewonderde Sowjctleider in de ziel getroffen. Gevreesd wordt dat Solzjenitsin, en mogelijk ook zijn veel jongere vrouw en zijn zoontjes Ignati en Yermolai, spoedig rechtstreeks persoonlijk zullen worden aangepakt. Solzjenitsin, die zelden interviews toestaat, en dit slechts doet als hij zich direct bedreigd voelt, heeft nu drie westerse journalisten in Moskou verlof gegeven hem vragen te stellen. Op welke manier kunnen uw landge noten en de jongeren in de Sowjet- Unie u steun verlenen? Solzjenitsjin: 'Niet door lijfelijke ac ties. Maar door de leugen te verwer pen en zich te onttrekken aan per soonlijke medeplichtigheid aan de leugen. Iedereen moet zijn medewer king aan de leugen op de meest vastbesloten wijze staken: of dat nu is als men wordt gedwongen te spre ken, schrijven of citeren dan wel bij een dwang tot ondertekening, stem men of alleen maar het lezen. De leugen is hier niet alleen een more le categorie meer maar tot een steun pilaar van de staat geworden Door onszelf los te maken van de leugen stelden wij een morele daad. maar geen politieke daad die als een mis daad gestraft zou kunnen worden. Maar dit zou ons gehele leven on middellijk beïnvloeden'. Het persbureau Tass beweert dat de publikatie van uw hoek Goolag-ar- cliipel, waarin het verleden van de Sowjet-Unlc wordt behandeld, het gevaar schept van een terugkeer naar de aimosfeer van dc Köude Oorlog, waarmee de ontspanning tussen Oost en West schade wordt berokkend. S: 'Degene die over gepleegde misda den spreekt berokkent de vrede en goede betrekkingen tussen volken en staten geen schade, maar ln het bijzonder degene die de misdaden begaat. Boetedoening persoonlijk, sociaal cn nationaal zuivert altijd dc a'Jiiosfeer. Als wij ons verschrik kelijk verleden erkennen en het streng maar niet niet holle woor den veroordelen, dan zal dit in de gehele wereld het vertrouwen ln ons land versterken'. Uw nieuwe boek. Goelag-archipel, zal hier niet wordc.i gepubliceerd. Maar vele Russen zullen er vla de radio kennis van nemen. Hoe zullen zij cn speciaal de jongeren die zo weinig van dc door u beschreven ge beurtenissen weten reageren? S.: 'Het is onbekend of het op de ra dio zal worden gehoord. De 'archi pel' wordt op de Deutsche Welle al gestoord. Maar de waarheid zal hier toch doordringen en men zal er ken nis van nemen. Tientallen jaren lang is zij zo verborgen en is haar zo de mond gesnoerd dat haar ver schijning in volle sterkte iedereen die haar niet kende, zal schokken. Zij zal ook het hart onderwijzen en licht cn kracht voor de toekomst bieden'. De gebroeders Zjores en Roy Med- wedew zeggen te geloven dat hervor mingen in de Sow jet-Unie slechts van binnenuit en van hogerhand mogelijk zijn en dat de westerse pu blieke opinie weinig hulp kan bieden. Sacharow meent dat slechts pressie van onderop en van buitenaf doel treffend kan zijn. Er waren beschul digingen dat u westerse regeringen en reactionaire kringen in het Wes ten heeft benaderd. Wat kunt u daarover zeggen? S.: 'Ik heb mij persoonlijk nooit tot buitenlandse regeringen, parlemen ten of buitenlandse politieke krin gen gericht. Sacharow heeft zich voor zover ik weet slechts één keer tot de Amerikaanse senaat gewend en op indirecte wijze tot de regerin gen van West-Europa. Het is waar dat dit geen oproep voor onszelf is. Dat is niet onze gewoonte. Wij heb- De Russische uitgave van 'Goelag Archipel ben een oproep gericht aan het we- reldpubliek, aan de vertegenwoordi gers van de cultuur. Hun steun aan ons is onschatbaar, altijd doeltref fend en helpt steeds. Wij zijn alleen dank zij deze steun nog steeds veilig en in leven. Zij kan echter niet eindeloos zijn. En wij mogen de oproepen tot deze steun ook niet misbruiken. Alle lan den hebben hun eigen zorgen en men kan niet veronderstellen dat zij zich voortdurend met onze moeilijk heden bezig houden. Maar Roy Medwedew's voorstel in zijn rauwe artikel, dat doordat het zo saai is bijna een juristengeschrift is, lijkt absoluut belachelijk. Moeten wij in westerse communistische kringen de hulp vragen van hen die zelfs de communistische zaak in Tsjechoslowakije niet wensten te be schermen? Denkt u werkelijk dat zij ons zullen gaan verdedigen? (Chroestsjow kreeg een berisping van Gomoelka en Ulbricht omdat hij 'Iwan Denisowitsj' liet publiceren). De gebroeders Medwedew stelden voor geduldig op onze knieën te wachten totdat bepaalde mythische 'linker-vleugels' ergens 'aan de top', die niemand kent en die niemand noemt de overhand krijgen over be paalde 'rechtsen' of te wachten tot een nieuwe generatie leiders zal op groeien. Maar wat moeten wij die nu le ven doen? 'Het marxisme ontwik kelen', ondanks het feit dat wij in de gevangenis worden gegooid, zelfs als dit 'tijdelijk' is en ondanks het feit dat de onderdrukking nog toe zal nemen? Dit is absoluut onzin. Het zou voor ons vanzelfsprekend schijnen als wij oproepen zouden richten tot onze regering, tot onze leiders, die de voorstelling hebben gewekt dat zij helemaal niet onver schillig zijn voor het lot van de vol ken, waaruit zij zijn voortgekomen. Vele keren zijn dergelijke brieven geschreven door Grigorjenko, door Sacharow, door mijzelf en door honderden mensen. Brieven met constructieve voorstellen om uit de moeilijkheden van en de gevaren voor het land te gëraken. Maar zij werden nooit aanvaard. Zelfs niet voor een discussie. Er kwamen geen antwoorden, alleen in de vorm van straffen. Er blijft ons niets over dan onze ei gen leiders, onze landgenoten en speciaal onze jeugd op te roepen. En als zij ons niet steunen, na alles te hebben ervaren en begrepen, dan zou dit slechts aan gebrek aan moed te wijten zijn. En dan verdienen wij ons povere lot en hebben wij niets om over te klagen dan alleen over het feit dat wij slaven van onszelf zijn'. Gaat u door met uw werk? S.: 'Dat ga ik zeker. Ik ben begon nen met de laatste bewerking van de tweede versie van 'Oktober 1916' (het vervolg op Solzjenitsjins 'histo risch werk' 'Augustus 1914'). Wat denkt u dat dc autoriteiten niet u gaan doen? S.: 'Ik zal geen enkele voorspelling doen. Mijn gezin en ik zijn op alles voorbereid. Ik heb mijn plicht Je gens hen die zijn gestorven, gedaan en dit geeft mij kalmte en opluch ting. Deze waarheid was gedoemd te sterven. Zij werd geslagen, verdron ken, verbrand, tot as veranderd. Maar hier is zij gebundeld, in leven en gepubliceerd en niemand zal ooit in staat zijn haar uit te vegen'. die de afgelopen dagen sfeerbepalend werkte in het sportpaleis. Je staat a's buitenstaander van de wielersport maar geïnteresseerd toch even verbijs terd te kijken als blijkt dat het orkest: de Valentino's heel simpel met een massaal meegezongen 'Rosemarie' alle, tribunes meekrijgt, terwijl er bij een; machtige jump (wielerterm voor flit sende demarrage, zo leert men in het sportpaleis) van Eddie Merckx nauwe lijks applaus af kan. Nog gekker wordt het als zes dagen lang de grap pen van Piet de Wit met een scheids-j rechtersfluit en een gele kaart tijdens de afvalrace minstens zoveel succes oogstten als de schitterende act die telkens weer wordt opgevoerd bij de dernykoers. Inderdaad, denk je dan, de grappen van Piet de Wit en de soms toch wel erg doorzichtig gespeel de dernykoers zijn leuke dingen voor de mensen Het zesdaagse-publiek bestaat uit een mengeling van blinde sport-fanatici cn jolige uitgaanders, die voor een toegangsbewijs grif meer dan twee keer zoveel neertellen dan voor het gemiddelde Feijenoord-kaartje. Ener zijds mensen die de inderdaad won derschone stijl van gentleman-coureur René Pijnen bewonderen en ander zijds lieden die zich amuseren met pijltjes werpen, prijsschieten, ballen gooien, poffertjes eten. bier drinken, etc. Mensen die per se niet voor het fiet sen en de kermisattracties komen, drommen samen op het voor de gewo ne toeschouwer zeer duur betaalde middenterrein: uitgerekend de enige plek waar je totaal niets van het wed strijdverloop kunt zien. Vooral iet voor 'notabelen en quasi-notabelen' gereserveerde gedeelte van het mid denveld is interessant. Naast de echte officials (variërend van directeur HH tot miss huppeldepup-bier) bestaat de zich van zijn belangrijkheid terdege bewuste mensenmassa daar vooral uit figuren die komen kijken naar hun soortgenoten èn om gezien te worden; uit mensen die voortdurend handen schudden, mompelend en bewonde rend naar het vrouwelijk schoon sta ren en zonder dat ze er ook maar iets van zien glashard staan te beweren dat er toch zo rap gefietst wordt. En toch: op dat middenterrein hangt dat typische zesdaagse-sfeertje. Wat dat is? Geen flauw idee. Trouwens, zij die al honderden zesdaagsen hebben meegemaakt kunnen het ook niet om schrijven. Maar het hangt er. Tot de lieden die zich op het hierbo ven beschreven gedeelte van het mid denterrein ook verpozen behoort de indrukwekkend grote groep verslagge vers. Tja, je kunt die sportscribenten toch moeilijk kwalijk nemen dat ze bij de enige Nederlandse zesdaagse, georganiseerd door de enige Neder landse keizer, aanwezig zullen zijn. Ook om te kijken en gezien te wor den. Dat wel. Van die groep werkt naar ruwe schatting vijftig procent af fectief aan hun wielerverhaal. Het zijn de kenners, die je gemakelijk kunt herkennen omdat zij direct bij het begin van de koppelkoers (het programma-onderdeel dat de eind stand bepaalt) van het middenterrein naar de een veel beter uitzicht bie dende perstribune gaan. Dat is het positieve onderscheid met hun vak broeders, die slechts oog hebben voor de geneugten van hun vak en van net leven. En zo draaide deze allesomvattende happening zes avonden door: met de kermis van de commercie en de sport van keizer Peter, wiens klant koning was. Sport of toneelspel? Wie het weet mag het zeggen. Eén ding nog: zou het toneel zijn geweest dan heeft dit door Peter Post geregisseerde ge zelschap zich tenminste financieel zelf weten te bedruipen en meer dan lat zelfs. En aat kunnen andere Rotter damse toneelgezelschappen niet zeg gen. Vandaar de blijde lach van Henk van der Pols.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6