ie het is weet ik niet, aar het is een sadist' Clandestien autokerkhof is zelfs uitgebreid eiderdorp ontstemd over oorschoten en Zoeterwoude Engelse les in dienstencentrum Familieberichten W. F. Lefeber uit herv. diaconie Mevrouw Anema opvolgster van dr. Ruiter Nieuwe Leidse Courant Dertig mogelijkheden dit jaar bij LCKV Imperium speelt stuk over de zee Leerlingen stellen hun werk ten toon Afscheid ds. Post Marktberichten ST A D EN REGIO L3 iJDEN Er heerst een matte sfeer onder de bewoners van het er de laatste dagen zes honden ten prooi gevallen aan vergift! of naar onbekend. Eu ook al is inmiddels komen vast te staan dat Ven is, dat doet niets af aan de ongerustheid ter plekke. Zes zij ttoevallige aanwezigheid van een dierenarts gehaald. Alth ep>r Willem Schrama n voor onrust. Mevrouw Jansen t01 et Duinhof 10 weet er in ieder voorlopig geen raad mee. Twee haar zoons (ze heeft elf kinde ren) hebben maandagnacht geen oog dichtgedaan. Eten deden zo ook al niet. De jongste, Wim, heeft ze gister ochtend maar thuis gehouden. De jongen was er helemaal beduusd van. Wat wil je. Maandagochtend om 9 tpaar Bosselaar; trots op Pinoccio, die het overleefde 1ERDORP Ontstemming was n de gemeenteraad van Leider- i, toen het voorstel ter tafel kwam 115.986 beschikbaar te stellen bijdrage in het verkeers- en ver splan voor de gehele Leidse ag- leratie. Die ontstemming betrof de eenten Zoeterwoude en Voorschj- die in 1970 hadden toegezegd ook het plan financiële medewerking illen verlenen en nu besloten, de- iedewerking in te trekken, aad vond het geen stijl, nu de in- gemeenten voor de kosten te la- opdraaien. Een afspraak moet len nagekomen. Wethouder ith vond het een kwestie van nn- lorlijk bestuur. Leiderdorp zal act met deze gemeenten opnemen leer Ilekkelman had veel kritiik het rapport van de stuurgroep het plan. Uit de nu toegezonden mei is geen conclusie te trekken, ode hij. aad besloot de duur van het voor lid ingsbesl uit voor het gebied van \chterhovenerpolder te verlengen was nog niet mogelijk, voor dit i gebied een ontwerp op te stel len. De heer Hekkelman vond het jammer, dat Durisol met zijn uitbrei ding een lelijke onderbreking in de polder dreigt te worden. Wethouder Meerburg merkte op. dat dit een be staand bestemmingsplan is waar niets aan kan worden veranderd. Er zal um het bedrijf heen een groengordel Ko men. De raad had ook nogal bezwaren om 23.500 te voteren voor een bodem onderzoek in het recreatiegebied De Does. Dit onderzoek is nodig om door middel van puinstorting enkele kunst matige heuvels te kunnen maken. l> heer Van den Oever vroeg waarom er geen gebruik wordt gemaakt van de bij Rijkswaterstaat aanwezige gege vens. Trouwens, het onderzoek kan veel goedkoper, meende hij. Het voor stel werd aangehouden. Een bedrag van 5600 werd uitge trokken voor de aanschaf van geluid- meetapparatuur. Een krediet van 28.250 in verband met de plaatsing van abri's bij Leythenrode, aan de Persant Snoepweg en aan de Engelen- dael werd goedgekeurd. uur Beertje uitgelaten. Half tien lag hij dood bij het stroomhuisje, aan de overkant van het duinhof, bij de speelweide. De plek des onheils, volgens de mees te bewoners. De politie heeft daar een leeg sardineblikje meegenomen voor een onderzoek, maar de kans is groter dat het vergif op stukken etenswaar is gesmeerd. Volgens de politie gaat het hier vrijwel zeker om strychhnine, een vergif dat door boeren vaak wordt gebruikt als vcrdelgingsmiddel voor mollen. Het wefkt verstikkend, en heeft binnen de kortst mogelijke tijd al resultaat. Overstuur Beertje, een anderhalf jaar oude straathond, werd dood aangetroffen door de melkboer. Hij is nu samen met nog een paar getroffen beesten naar het Centraal Medisch Labora torium in Rotterdam gestuurd, waar sectie op de beesten wordt verricht. De kinderen zijn er tamelijk van overstuur. De familie Jansen heeft nog twee herders, die wonder boven wonder ongedeerd zijn gebleven. Op het moment dat Beertje dood werd aangetroffen, moesten ze nog worden uitgelaten. Dat gebeurt doorgaans op een veldje achter h?t huis. Maar ook dat is nu niet veilig mer. Ze blijven daarom voorlopig maar in de kennel. De buren, de familie Van Cassel, zijn zo mogelijk nog kwader De oudste doch ter van dertien had vorig jaar voor haar verjaardag een mooie bastaard gekregen. Het lieverdje van de buurt, als we mevrouw Van Cassel mogen geloven. Nu ook dood. Gisterochtend op hetzelfde speelveldje aangetroffen. De dochter hoorde het onderweg al, toen ze van school kwam. Mevrouw Van Cassel: 'Ze heeft wel honderd keer gezegd: ik kan niet begrijpen waarom iemand zóiets doet. Mijn zoon van acht begon gewoon tegen kussens te rammen. Ik sla die vent in mekaar, zei die telkens maar. Het wekt ge woon agressie op bij die kinderen'. Mevrouw Van Cassel is er erg van ge senrokken. 'De rechercheurs, die hier vanmorgen kwamen, zeiden dat als er iemand een wondje heeft, waar die rommel inkomt, dat het dan absoluut met je gebeurd is. Haar inan: 'Als er nou een hond wordt doodgereden, dat is nog tot d^r aan toe. maar dit is gewoon laf. Iedereen was gek op hem. Vrijdagsa vonds ging die gewoon mee naar de club in het Vijfhovenhuis. Kwam die helemaal duf thuis. Wie zoiets doet? Gewoon een afwijking. Ik weet niet wie het is, maar het is een sadist, dat is zeker*. Toeval Verontwaardiging ook aan de over kant, in het Weidehof. Al is meneer Bosselaar dolblij dat zijn hond het ge haald heeft. Door stom toevel. Gister ochtend was het ook 'mis. Zegt: 'Ik heb acht jaar een dierenarts. Als ik 's morgens de rekening krijg is die 's middags al betaald. Nu kwam hij niet. Gelukkig was dokter Van Oos- trom uit Voorschoten gisteren bij on ze buurvrouw, die hond was net over leden. Hij kwam meteen, en gaf een injectie. Toen dachten we dat het wel wat beter zou gaan. Maar wat gebeurt er even later? Mijn vrouw gaat een stukje met hem lopen, en daar begint- ie bij de slager toch gek te doen. Hij sprong helemaal met zijn poten tegen de ramen op. Wij weer dokter Van Oostrom gebeld. Hij kwam meteen. Wéér een mjectie, maar hij vond het toch beter als we hem een tijdje bij hem brachten. Op de ziekenboeg. Als je hem gezien had, helemaal bolle ogen en het schuim op z'n mond. Nou, bij de dokter heeft-ie om het half uur een injectie gehad ge woon tegengif hè, hij is er nog hele maal duf van en gisteravond mocht ik om half tien bellen hoe het met hem stond. Hij is erdoor, zei de Waarschuwing De politie heeft maandag nog 650 stencils doen uitgaan, waarin de be woners uit de omgeving worden ge waarschuwd tegen het uitzetten van strychnine. Ook is gisterochtend een onderzoek verricht, dat in ieder geval positief resultaat heeft gehad. Dat valt althans op te maken uit de woor den van origadier Bakker: 'We zijn er niet voor niets bezig geweest'. Mochten de meeste bewoners vermoe den dat het hier gaat om iemand, die iets tegen honden of wellicht in het bijzonder hun uitwerpselen heeft, bri gadier Bakker schetst deze daad als 'vrij abnormaal'. 'Ik zou eens met de bewuste persoon moeten gaan praten, maar laten we zeggen dat u en ik zo iets niet doen. Dit is eenvoudig niet te verantwoorden. Je bent reddeloos als je met dat spul in aanraking komt'. Het vermoeden bestaat dat het spul is gekocht bij een landbouwwinkel, waar strychnine als verdelgingsmiddel vrij te koop is. Uit het politieonderzoek bleek dat het bij naburige apotheken en drogisten niet verkrijgbaar is. In ieder geval zijn de omwonenden gewaarschuwd. Zowel voor dieren als voor mensen is strychnine levensge vaarlijk. En als tastbaar bewijs van dat gevaar werd gisterochtend de zes de vergiftigde hond in successie ge vonden. Raadslid: politiedivang gebruiken Van een onzer verslaggevers LEIDEN Een half jaar geleden l seveltstraat en de bijbehorende au' het bedrijf nog steeds op volle toen Het raadslid C. J. D Waal, (PVDA) die al in mei 1972 vragen over deze situatie heeft gesteld, is van plan er nu een interpellatie over te houden in de gemeenteraad. In het schriftelij ke verzoek daartce wijst hij erop dat -twee jaar geleden bevonden zich cp het terrein tweehonderd driehon derd autowrakken. Thans bevindt zich daar een groot clandestien bedrijf dat zich o.m. bezig houdt met het verwer ken van autowrakken; -door de gemeente Leiden (eigenaar van het terrein) is geen toestemming verleend voor het vestigen van een autokerkhof annex autosloperij; •voor het gebruik van het terrein wordt geen vergoeding aan de ge meente betaald; -de aanwezigheid van het bedrijf is .n strijd met het geldende bestemmings plan; -de vereiste Hinderwetvergunning s niet aangevraagd, laat staan verleend; -ter plaatse wordt de verordening op het stadsschoen overtreden. Vrees Waal wil van het college van B. cn W. weten welke stappen het sinds au gustus 1972 heeft ondernomen, i.e. of men het bedrijf gesommeerd heeft te verdwijnen en of het Openbaar Minis terie inmiddels is overgegaan tot op sporing en Vervolgens van de vermoe delijke gepleegde strafbare feiten. Het raadslid vraagt zich af of onafhanke lijk daarvan geen politiedwang ge bruikt kan worden om aan de situatie een einde te maken. Hij acht alle mo gelijkheden en bevoegdheden- gezien de wijze waarop hij zijn schriftelijke vragen stelt daartoe aanwezig. Waal schrijft te vrezen dat de gang van za ken aan de Rooseveltstraat de indruk Het autokerkhof aan de Rooseveltstraat. Duinhof en Weidehof in Zuid-West. Zoals wij gisteren al berichten, ging. Gistermorgen is aan dit aantal nog één straathond toegevoegd, één van die honden niet vergiftigd, maar gewoon uit ouderdom ge- n er in ieder geval vergiftigd. En één daarvan lieefl liet door ans, daar ziet het voorlopig naar uit. dokter". Een hele opluchting voor Bosselaar. die graag toegeeft dat hij samen met z'n vrouw gehuild heeft als een kind. De boxer, Pinoccio genaamd, deelt dan ook ruimschoots in de vreugde achteraf. Mevrouw heeft hem giste rochtend op een lekker portie hart ge- tracteerd, en hij hoeft maar even lief te kijken of er wordt een Jan Hagel tussen zijn srufferd geschoven. Bosselaar: 'De kinderen komen na schooltijd allemaal voor de ramen staan huilen om te zien hoe het met 'm gaat. Gisteravond zijn er vijf moe ders geweest om te vragen hoe het er mee stond. Maar het is wel wat. Men sen hier verderop durven niet eens meer hun duiven los te laten. Er zijn hier immers tientallen dode spreeu wen gevonden. Die gaan er natuurlijk ook aan'. LEIDEN Op 31 januari a.s. start de engelse-conversatieles voor oudere beginners ir het dienstencentrum Binnenstad, Gerecht 10. De lessen worden gegeven door me vrouw N. Kagie. Men kan opgeven hij mejuffrouw Heijnen. dienstencen trum- Binnenstad, Gerecht 10, tele foon; 43503. De lessen worden gege ven op donderdag van 14.15 uur tot 15.15 uur. De kosten bedragen 2- per maand. Overleden: Maria van Meteren-Aergelo, 71 Jaar Leiden. Hernianastraat 6. Rouwdienst woensdag 12 u. Rhljnhof. .inhannes van Bcelcn, SS Jaar, Meeuwenlaan 4a Katwijk aan Zee. Begrafenis donderdag 1 u. begraafplaats Oude Zeeweg Noordwijk aan Zee. Geertje HetebrlJ. 7S Jaar, Hooglandse Kerk- gracht 13. Leiden. Crematie woensdag 2.30 u. op Ockenburg. Hendrlkus de Jong. S4 Jaar, Schouthof 45. Katwijk aan Zee. Rouwdienst woensdag 3 uur In zaal Ichlhuskerk. Metje van Veen-van der VlJst. Pr. Wllhelml- nastraat 47. Leiden. Crematie donderdag 10.30 u. op Ockcnburgh. Pieter Vermond. S9 Jaar, Borneostraat 13, Leiden. Begrafenis woensdag 10.30 u. op Rhljnhof. Grietje Ouwersloot-Kroon, 85 Jaar, Valken burg. Rouwdienst donderdag 2.30 u. in herv. kerk. Petrus Borst, 33 Jaar. Akkerstraat 2S. Lei derdorp. Rouwdienst woensdag 10.30 u. In parochiekerk Zoeterwoude Hoge Rijndijk. Overleden.- Mietje de Zwijger. 84 Jaar, Wll- lemstraat 17 Lelden. Begrafenis donderdag 24 Jan. 4 uur op Rhljnhof. Gerrlt v. d. Pla. 70 Jaar. Tramstraat 71 Kat wijk aan Zee. Rouwdienst donderdag 1.45 uur in Jeugdhuis Voorstraat. Begrafenis 2.30 uur op Duinrust. Leo Lange. 30 Jaar. Rijnmond 15 Katwijk. Rouwdienst woensdag 2 uur In rk kerk Kat wijk aan den Rijn. waarna begrafenis. Claslna Ober-Crama, 71 Jaar, Balistraat 67 Leiden. Begrafenis donderdag 2.30 uur op Khijnhof. Irma Hedwlg Feldges, 88 Jaar. De Wilbert Katwijk. Rouwdienst vrljd2Tè.30 uur in aula van Duinrust te Katwijk aan Zee. wekt dat degene die zich niets aan trekt van het eigendomsrecht van de gemeente, een geldend bestemmings plan, de Hinderwet en verordeningen als die op het stadsschoon in feite be ter af is dan degene die zich behoor lijk gedraagt en zich aan de voor schriften houdt. In het eerste geval immers heeft men gratis grondge bruik, behoeft men geen voorzienin gen te treffen en loopt men geen tijd verlies op door procedures. Deelt bet college de vrees dat de gemeente Lei den wel op treedt tegen minder ern- LEIDEN In verband met het be reiken van de 70-jarige leeftijd heeft de heer W. F. Lefeber zijn functie van secretaris van het college van dia ken van de hervormde gemeente te Leiden neergellegd. In 1945 werd hij in dit college geko zen. Als diaken heeft de heer Lefeber veel bemoeienis gehad met de stich ting Hervormd Maatschappelijk Werk, het Minnehuis aan de Kaarsenmakers straat. de interkerkelijke opleidings school voor gezinsverzorgsters (aan de Rijnsburgerweg, het bejaardencen trum Haagwijk aan de Beethovenlaan, het Coninekshof aande Oude Vest en het bejaadencentrum Lorentzhof. De diaconie heeft ter voorziening van deze vacature een secretariaatcommis sie benoemd. De heer H. Roelofs, Kapteynstraat 48. is daarvan secreta- stige overtredingen (b.v. het bouwen van een dakkapel zonder bouwvergun ning) maar grote, langdurige en lucra tieve misstanden tolereert?, zo vraagt het raadslid zich af. Dreigementen Dat ontruiming overigens geen mak kelijke zaak is, wordt niet alleen oe- wezen door de lange periode, dat het clandestiene bedrijf, ook na het raads besluit, nu al voortbestaat. Ook de dreigementen met lijfelijk geweld, die onze fotograaf naar het hoofd kreeg geslingerd, toen hij een foto wilde schieten van het autokerkhof, duiden erop, dat ontmiming ervan niet door iedereen op prijs zou worden gesteld. Het eigen ochtendblad voof eik protestants Christelijk gezin in Lelden en omgeving ZORG VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS LEIDEN De LCKV. die lange tijd in een paar kamers van een pand aan de Jan van Goyenkade haar domicilie had, heeft nu aan de Nieuwe Rijn 91 een onderkomen gevonden. Deze week Ls de nieuwe kam peerfolder uitgeko men. Die vermeldt een boerderijkamp in Markelo, tentenkampen in Heeder en Ernst en op Terschelling, een zeil kamp te Hommerts (Friesland) en in Delfstrahuizen (Fr.), een reis naar Wengen in Berner-Oberland, een trektocht over bergen in Zuid-Duits- land, Oostenrijk en Zwitserland en een trektocht door Engeland en Schotland. Belangstellenden hebben een keuze uit in totaal dertig moge lijkheden. Wim Jansen uit het Duinhof moet hij zijn herdershonden achter het zijn Beertje missen, reden waarom gaas houdt. Voorlopig althans LEIDEN Het microtheater Imperi um komt zaterdag, 26 januari, met een nieuw stuk uit. Het gaat over de zee en heeft als titel; 'Zie Zo Zee'. De spelers zijn; Ans, Barbara, Bert, Jaap en Kess. De regie is in handen van Niek Pancras. André en Yvonne zor gen voor de muziek. Jan Kijne schreef de liedjes. Kees Visser ont wierp en maakte met een werkgroep kleding en decor, de geluids- en licht effecten zijn van Wim Schoonheim. Zaterdag half 9 is de première in het kleine theater aan de Vesterstraat 40. Het stuk wordt dan nog acht keer in februari gespeeld en twee keer in maart. LEIDEN De Oranje Nassau-school voor chr. mavo, Asserstraat 1, heeft een tentoonstelling opgezet van het werk dat in het afgelopen half jaar is gemaakt op de teken- en handvaardig- heidslessen. Er worden, zo deelden de leerlingen ons mee. fleurige en geva rieerde zaken geëxposeerd op deze tentoonstelling, die wordt gehouden in de aula van de school op vrijdag 25 januari van half 8 tot 10 uur. LEIDEN Ds. Post, hervormd pre dikant te Leiden, is voornemens op zondag 17 maart afscheid te nemen van de Leidse hervormde gemeente. Hij nam een beroep aan naar Baarn. De afscheidsdienst is 's avond in Je Marekerk. LEIDEN Zoals wij al berichtten, zal dr. D Ruiter, districts-tuberculose- arts, per 1 februari het consultatiebu reau Leiden verlaten, in verband met zijn benoeming tot geneesheerdirec teur van het verpleeghuis 'Bloem- kamp' te Bolsward. Hij wordt opge volgd door mevrouw G S Anema. die al sinds 1957 als longarts aan het con sultatiebureau is verbonden. Op 1 oktober 1956 trad dr. Ruiter in dienst van de Provinciale Zuid-Ho- landse Vereniging tot bestrijding der Tuberculose als districtsarts van het bureau aan de Rijnsburgerweg te Lei den. Op die datum aanvaardde hij te vens een leeropdracht longziekte, i.e. tuberculose. Naast zijn werkzaamheden voor het consultatiebureau was dr. Ruiter ook als wetenschappelijk hoofdmedewer ker in partiële dienst verbonden aan de afdeling Longziekten van het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden. Andere nevenfuncties: consultent longziekten Psychiatrisch Ziekenhuis 'St. Bavo' te Noordwijkerhout. voorzitter van de Vereniging van Consultatiebureau-art sen, medisch adviseur van de Stich ting 'Fotu' Leiden en lid centraal be stuur van de landelijke Vereniging van artsen in Dienstverband. LEIDEN. 21 Jan. Op de markt van maandag werden totaal aangevoerd 2436 dieren, ge specificeerd als volgt: siachtninderen 1219. varkens 231, schapen of lammeren 983 Notering slachtrunderen stieren le kwal. van 645-685 per kg geslacht gewicht, stieren 2e kwal. van 615-625. vaarzen lc kwal 580-635. vaarzen 2e kwal. 515-565. koelen le kwal. 525-585. koeien 2e kwal. 475-500. koeien 3e kwal 445-460, worstkoeien 335-450. Slachtvarkens 1 e kwal 323-325, 2c kwal. 321- 322. 3e kwal. 318-320 slachtzeugen 270-285. zware varkens 305-315 Slachtrunderen aanvoer groot, handel vlot. prijzen Iets stijver, varkens aanvoer nor- maai, handel matig, prijzen lager, schapen en lammeren aanvoer iets minder, handel minder, prijzen stug. LEIDEN. 21 januari Groente- en Fruitvei ling. Appelen 37. peren 130, aardappelen 17-26, kroten gekookt 70, boerenkool 750, witte kooi 63-65. prei 75-89, stoofsla 59-73. spruiten A 83-90. B 79-81. C 09-72, uien 46-51. witlof 31. knolselderij 46-48. sla licht 18-28. zwaar 31- 38. selderij 51-56. KATWIJK AAN DEN RIJN. 21 Januari Groenteveiling. Aanvoer waspee n 124 ton. prijzen waspeen Al 520-890, All 280-680. BI 730 1180. Cl 520- 500. CII 450-530, boerenkool 45-86, peterselie 6. selderij 11. spruiten 76.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3