Toelating Surinamers wordt opnieuw bekeken Veronica moet straks van zee verdwijnen eoeo Schiermonnikoger veerboot ook voor invalid en vervoer De Gaav Fortman in Kamer: Knnst Man koelde woede op zoontje vriendin Personalia STER betaalde nog nooit vennootschapsbelasting Familieberichten a. engels b. a.v.o. c. huishoudvakken De Stichting Vormingswerk „Delfl heeft i.v.m. de uit breiding van het aantal cursisten, op korte termijn ruimte voor een bevoegde mannelijke vorm in«rs!*" der in ieder geval tot en met 31 juli 1974. Sollicitaties te richten aan de direkteur, Oude Delft 201 te Delft. Telefoon 015-124640. TROUW KWARTET WOENSDAG 23 JAXUAKI 197-1 Van onze parlementsredactie DEN HAAG De welzijnsraad uit de ministerraad zal maandag vergaderen over een toelatings regeling van Surinamers en over de opvanging van Surinamers in Nederland. Minister De Gaay Fort man heeft dit gisteren in de Tweede Kamer meegedeeld bij de behandeling van de begroting voor de betrekkingen met Suriname en de Nederlandse Antillen. De minister erkende dat van Suriname niet kan worden verlangd dat dit land de migratie zal afremmen anders dan door een zo gunstig mogelijk sociaal beleid te voeren. Surinamers. beves tigde de minister, vinden in de regel een pover of helemaal geen bestaan. De minister wees er echter op, dat ile minister van justitie direct verantwoor delijk is voor een toelatingsregeling zoals de opvang van de Surinamers weer een zaak is voor de mnnister van CRM. Mevrouw Van Leeuwen (ARP) cn heer Franssen (PvdA) verweten minis ter De Gaay Fortman echter tijdens eon plotseling felle discussie dat hij als coördinerend minister in deze moei lijke zaak te weinig zou hebben gedaan. De bewindsman wees dit verwijt echter van de hand. Hij zei dat het te ver ging hem er de schuld van te geven dat problemen van de migratie zo groot zijn. 'Wij doen ons uiterste best. maar iedereen weet hoe erg moeilijk de toelatings regelingen zijn, omdat men op de rand van de discriminatie balanceert'. Minister De Gaay Fortman gaf de Tweede Kamer toe, dat de vooruitgang in het gesprek over de onafhankelijk heid van Suriname en de Nederlandse Antillen teleurstellend is geweest. De Koninkrijkscommissie, die de onafhan kelijkheid voorbereidt, is in haar werk belemmerd door de verkiezingen die in Suriname en de Antillen zijn ge houden. Een vergadering van de sub commissies was deze maand nog niet mogelijk. Verschillend Over het tijdstip waarop Suriname en de Nederlandse Antillen hun onafhan kelijkheid zouden moeten verkrijgen werd in de Tweede Kamer verschil lend gedr.cht. De socialist Franssen zei dat deze onafhankelijkheid zo snel mogelijk moest gerealiseerd en niet later dan 1 januari 1976 een feit moest zijn. De heer T. Tolman (CHU) daarentegen wilde zich niet aan een termijn binden, vooral als de landen zelf menen nog niet aan hun onafhan kelijkheid toe te zijn. Van mevrouw Van Leeuwen (ARP) kwam de suggestie van het overeenko men van overgangsbepalingen, wan neer de onafhankelijkheid langer uit blijft dan aanvankelijk wordt gedacht. Veel hangt af van het resultaat van d eonderhandelingen in de konink rijkscommissie. De heer Van Zeil (KVP) drong er daarom op aan dat het rapport van deze commissie tegen het eind van dit jaar gereed komt. Mevrouw Van Leeuwen vond het re delijk dat meer informatie wordt ge geven over het werk van de Konink- rijkscommisse. De Tweede Kamer zou belangrijke stukken moeten ont vangen. Het gaat immers om de hoofdpunten van het politieke beleid. In het debat kwamen gisteren her haaldelijk de sociale toestanden in Pa ramaribo en onder de rijksgenoten uit de West in Nederland ter sprake. Vooral- de heer Franssen liet kritiek horen op minister De Gaay Fortman die te weinig tijd zou besteden aan Suriname en de Antillen. Zo'n 50 pro cent van de bevolking van Paramari bo wordt nu door armoede getroffen. De afgevaardigde van de PvdA vond het een redelijke eis, dat iemand uit de West die een beurs krijgt om in Nederland te studeren, weer terug gaat naar zijn eigen land om daar te werken. Ook mevrouw Van Leeuwen sprak haar zorgen uit over de sociale ontwikkelingen in Suriname. 'Juist op het terrein van de sociale en educatie ve ontwikkelingen zei ze, 'hebben wij het gevoel dat allerhande deskundigen elkaar voor de voeten lopen, en snoep reisjes hebben gemaakt die in feite niets uithalen.' SCHIERMONNIKOOG De veerboot Johan Willem Friso. die de dienst tussen Lauwersoog (op de afsluitdijk van de Lauwerszee) en liet eiland Schiermonnikoog onderhoudt, is twaalf meter langer geworden. Dit is gebeurd op de scheepswerf Welgelegen te Harlin- gen. Er bestond behoefte aan in verband met het vervoeren van vrachtwagens. Maar tegelijkertijd kon een andere belangrijke maat regel worden genomen: de boot is nu volkomen aangepast aan het vervoer van invaliden. Vooral met het oog op het nog steeds toenemende vervoer van vakantiegan gers naar het eiland is dat belangrijk. Er is nu een speciaal toilet voor inva liden en het looppad is zodanig ver breed, dat de rolstoelen vrijwel overal kunnen komen. De tien jaar oude boot, die eerst een aantal jaren de dienst tussen Holwerd en Ameland onderhield en sinds 1966 op Schiermonnikoog vaart, is nu vijf tig meter lang. De verbouwing en ver lenging van het schip hebben het mo gelijk gemaakt dat er voor het lossen en laden van vrachtgoederen gebruik kan worden gemaakt van hydraulische kleppen. Daardoor gaat het aanmerke lijk sneller. De hydraulische kleppen kunnen in een kort ogenblik voor een afrit van negen meter zorgen. De verbeteringen voor het Invaliden- vervoer zijn getroffen in overleg met de afdeling Friesland van de Neder landse Invalidenbond. Van de veerbo ten op de Waddenzee is de Johan Willem Friso tot nu toe de enige, die deze speciale accommodatie heeft. Er zijn plannen om ook op de Marie Louise, die ook eigendom is van het Rijk (de diensten worden overigens geëxploiteerd door de rederij Wagen borg te Delfzijl) te verlengen, aange nomen dat het nodige geld daarvoor beschikbaar komt. Door de verlenging van de Johan Wil lem Friso is de capaciteit van het per sonenvervoer overigens niet uitge breid; 'deze is achthonderd passagiers gebleven. Een uitbreiding met 124 plaatsen blijft echter mogelijk. Vorig jaar werden 120.000 personen ver voerd tegen honderdduizend in 1972. Verwacht wordt dat ook dit jaar het aantal zal stijgen. Ook naar Ameland neemt het passa giersvervoer toe. De veerdienst zal daar het komende seizoen worden ver sterkt met de 'Rottum', een schip dat vóórdien 's zomers een dagelijkse dienst tussen Delfzijl en het Duitse Waddeneiland Borkum onderhield. Cultureel verdrag Nederland-Moskou AMSTERDAM Volgende week za terdag wordt in Krasnapolsky te Am sterdam de cultureie overeenkomst 1974 tussen de verenigingen Nederland -USSR en USSR-Nederland officieel ondertekend. De plannen omvatten het optreden van zang- en dansensem bles, uitwisseling van delegaties op verschillend maatschappelijk terrein, toeristisch verkeer exposities. Voor deze gelegenheid komt de vice-presi dent van USSR-Nederland uit Moskou over. De bijeenkomst wordt opgeluis terd door een voorstelling van het zang- en dansensemble 'Siberianka' uit Kemerowo (Siberië). Tentoonstelling van Kerststallen verlengd UTRECHT Het grote succes van de tentoonstelling 'Kerstkribben in de volkskunst' in Philips Ontspannings-^ gebouw in Eindhoven heeft tot ver-* lenging met twee weken geleid. Zon dag 3 februari is nu de laatste dag dat men deze zeldzame verzameling kerststallen uit het privé-bezit van dr. Maria Elizabeth Houtzager kan zien. Er zijn al meer dan 25.000 mensen ge weest die van deze gelegenheid ge bruik maakten. Winkelen met kunst EINDHOVEN 'Winkelen met kunst' heet een tentoonstelling van het Van Abbemuseum in Eindhoven die daar van 2 februari tot 31 maart door gastdirecteur Hotze Tolsma is georganiseerd. In de etalages van win kels in de Eindhovense binnenstad zullen foto's van zeven door Tolsma gekozen werken te zien zijn. 1-Iet pu bliek kan in het museum zijn voor keur voor een van de zestig gepresen teerde werken kenbaar maken. Aan de hand van deze voorkeur is dan vanaf 12 februari een vernieuwde pre sentatie van de werken te zien. In de laatste week van februari wordt ge toond wat Eindhovense scholieren het mooist vonden. Auteur Arends overleden AMSTERDAM In Amsterdam is op 48-jarige leeftijd plotseling overleden de auteur Jan Arends. Bij 'De Bezige Bij' verscheen van zijn hand de ver halenbundel 'Keesman' en ook een bundel 'Lunchpauzegedichten'. BORGER De 20-jarige R. J. l. uit Oostwold (Groningen) heeft het vier jarig zoontje Henk van zijn vriendin, de 21-jarige A. B. zo met een mes toe getakeld dat het kind in het zieken huis moest worden opgenomen. Het gebeurde in de woning van de familie J. R. waar L. en zijn vriendin oppas ten. Het zoontje van B. sliep boven. Plotseling kregen L. en zijn vriendin ruzie over het jongetje, waarbij L. zo kwaad werd dat hij een mes greep en naar boven rende om vervolgens zijn woede op het kind te koelen. L. heeft zichzelf bij de politie gemeld. DEN HAAG De Eerste Kamer heeft gisteren met ruime meerderheid van 49-11 stemmen het j drag van Straatsburg tot wering van de illegale zeezenders cn de wijziging van de telegraaf- cn te foonwet aanvaard. Dat betekent, dat radio-A eronica cn andere illegale stations hun radio-uitzendi dingen uit volle zee moeten stken. Maar zij behoeven dat pas te doen als de minister van CRM heeft beslist over de aanvraag van Veronica om legale zendtijd op grond van de be staande omroepwet. Deze beslissing kan pas over enkele maanden worden genomen, omdat de omroepraad eerst een advies moet uitbrengen. De regering kreeg haar ruime meer derheid voor de anti-zeezenderwetjes, omdat hiinister Van Doorn nadrukke lijk beloofde dat Radio-Veronica niet direct zal worden aangepakt. Met deze belofte kreeg hij niet alleen de gehele KVP-fractie mee, maar ook een deel van de CHU (de heren Van Hulst, De Geer van Oudegein en Beerekamp). en van de fractie van D'66 (de heren Martini, Rang, en Draaijer). Aanvankelijk had de KVP een motie ingediend, waarin om uitstel van exe cutie voor Veroivca werd gevraagd. Maar de toezegging van de bewinds man was io duidelijk, dat de KVP de ze motie weer introk. Tegen het wets ontwerp stemden de WD, de CPN en een deel van de CHU en D'66. De belofte van de minister wil overi gens niet zeggen, dat hij ook maar enig verband wilde leggen tussen de voorgestelde wetsontwerpen en de om- roepproblemen. Het wachten op de beslissing over de aanvraag van zend tijd betekent in het geheel niet, dat de minister ook nog een eventueel be roep tegen de' genomen beslissing zal afwachten. Na de beslissing van de minister is het afgelopen met Veroni ca op zee. Ernstig bezwaar had minister Van Doorn vooral tegen het voorstel van de heer Schwartz van 'D'66 om pas te beslissen over de anti-zeezenderwetjes als de nota van de regering over het mediumbeleid deze zomer is versche nen. Mr. P. J. Boukema van de ARP vond dit uitstel Onjuist, omdat de Eerste Kamer in het algemeen de taak heeft de zaken zo snel mogelijk af te doen. Bovendien vond mr. Bou kema de koppeling met de beslissing over de zendtijdaanvraag onjuist. De heer Broeksz van de PvdA (vroeger voorzitter van de VARA) was feller in zijn kritiek. Hij herin nerde eraan, dat de Tweede kamer de wetten vorig jaar heeft aangenomen. De eerste Kamer heeft alle tijd ain de behandeling gegeven. Uitstel van de beslissing zou beslist in strijd zijn met de positie van de Eerste Kamer. De heer Broeksz zei: 'Het is onze taak wetten al of niet aan te nemen. Ze op de lange baan schuiven is een 'onei genlijk gebruik van onze bevoegdhe den'. De senaat verwierp tenslotte het voorstel van D'66 om de beslissing over de wetjes uit te stellen met 19 tegen 43 stemmen. Voor stemden de WD. D'66, CHU en CPN. KAATSTE PIGNG De laatste ronde van het Veronica-de- bat (in derde termijn) nad een moei zaam verloop en duurde nog uren. Er waren twee schorsingen nodig voor de senaat tot een beslissing kwam. Mr. F. H. Piket van de CIIU deed nog een laatste uitvoerige poging om staatsse cretaris Van Huiten van verkeer cn waterstaat er van te overtuigen, dat het tolereren van de illegale zenders de Nederlandse onderhandelingsposi tie over de verdeling van de golfleng ten niet zou schaden. De staatssecretaris betrapte de heer Piket er echter op dat deze steeds sprak over 'kilowattherz' in plaats van 'over 'kiloherz'. Bij de beantwoordi van het betoog van de heer Piket 1 de staatssecretaris niet nalaten op merken: 'Het is duidelijk, dat de h Piket zijn huiswerk goed heeft la maken'. Hierop liep de heer Polak (VY boos naar de microfoon en merkte 'Net zo goed als de ministers staatssecretarissen zich laten help heeft een Kamerlid het goed recht te laten doen...' De heer Broeksz ronde echter dit d van het debat af met de opmerki 'Ja, maar je moet zelf wel begrijp wat je vertelt'. Benoeming Mr. P, van Vollenho ven. de min van prinses Margriet, is benoemd tot directeur van de stich ting periodieke veiligheidskeuringen motorrijtuigen (stichting PVM). De benoeming gaat in per 18 maart; mr. Van Vollenhoven zal in de loop van februari zijn werkzaamheden bij de KLM beëindigen. De stichting treft, in afwachting van een wettelijke rege ling van de keuringen, reeds voorbe reidingen daarvoor. De stichting heeft onder meer tot taak een plan te ont werpen voor de opbouw van een lan delijk gespreid net van keuringsstati ons; daarvoor zal zij een overeen komst sluiten met de ANWB. Het ligt in de bedoeling in de loop van 1975 te beginnen met de verplichte keu ring van motorrijtuigen van tien jaar en ouder. De stichting zal de regering adviseren met betrekking tot de nor men die bij deze keuringen aangelegd zullen worden. DEN ITAAG De STER heeft vanaf de oprichting in 1965 nooit vennoot schapsbelasting betaald en staatssecre taris Van Rooijen (financiën) vindt dit goed: de Stichting Televisie en Ether Reclame kan volgens hem niet worden gerangschikt onder do belas tingplichtig verklaarde indirecte over heidsbedrijven. De stichting kan ook niet als handelsbedrijf beschouwd worden omdat zij slechts als beheer der fungeert: zij verkoopt de haar gratis ter beschikking gestelde zend tijd ten behoeve van derden. In zijn" antwoord aan het a.r. Tweede Kamer lid Vermaar bestrijdt de staatssecreta ris dat op de STER niet de normale regels zijn toegepast. Horizontaal: 1. eetketeltje, 5. een Cycladen, 9. uitstekend, 11. en pers ne (afk.), 13. godin der eeuw jeugd, 14. scheik. element, 15. ladi 17. wang, 19. arrondissement (afl 20. meisjesnaam, 22. voor, 23. heili beeld, 24. oevergewas, 25. jongi naam, 26. rivier in Rusland, 28. vo eigenschap, 30. artikel van een 32. bijbels figuur, 33. reeds, 34. c gesteente, 37. deel van de bijbel, afgodisch, 40. wijnmaat, 41. wapen. Verticaal: 1. suiker (mal.), 2. pi voornaamw. 3. Turkse titel, 4. deksel boom, 6. reus, 7. luitenant (afk.), kortschrift, 10. ledige zeeschelp, avontuur, 14. geldelijk bezit, 16. hc balkon. 18. zangspel. 20. Myth, figt 21. papegaai, 25. oudste bijbelvei ling, 27. niet begroeid, 29. tussen, manier van klederdracht, 32. slag, duw. 36. lokspijs, 38. pers. v< naamw. 39. voorzetsel. OPLOSSING VAN GISTEREN: 1. kolom, 2. order, 3. moede, 4. tr; 5. renet, 6. koker, 7. gezel, 8. gelijl deren, 10. kader, 11. pedel, 12. me 13. tegel. KRENT ROZIJN DADEL. Wat een geluk, wanneer je niets te vrezen hebt, want dan hoor je bij God. Pax Christi Slenaken, 22 januari 1974 Beuteraken 20. Christus riep tot nieuw Leven onze liefste, dap pere Man en Pappie en sprak tot hem: Arie de Blois gij zijn mijn, ik heb u bij uw naam geroepen, ja. ik heb u in mijn handpalmen gegrift Voor Arie is zijn aardse weg ten einde, die 52 jaren duurde. Hij, die onthecht was aan aardse dingen, en die zich als een bevrijde niet bezorgd maakte om de dag van morgen: hij droeg dë Gro te Morgen in zijn hart. Over de grens van zijn sterven heen blijft hij op weg met Hem, die ons leven is; hij'wacht in blij geluk op het genieten van de beloofde heerlijk heid. In goede machten liefderijk geborgen verwachten wij getroost wat komen mag. God is met ons des avonds en des morgens, is zeker met ons elke nieuwe dag! Dietrich Bonhoeffer. Zijn Joke, Eric en Hilde. Zijn aardse lichaam vertrouwen wij aan de aarde toe op zaterdag 26 januari 1974 om 14.30 uur op de begraafplaats te Slenaken. Wij hopen die dag met familie en vrienden, die ons zo zeer nabij geweest zijn met hun ge bed en medeleven, bijeen te zijn in de Touristen- kerk te Gulpen. Rosstraat 5, waar een dienst gehouden zal worden om 13.00 uur, waarin zul len voorgaan ds. W. Heins uit Heerlen, ds. P. L. Schoonheim uit Gulpen en ds. A. de Vos uit Ber- kenwoude. Na een langdurig lijden nam God tot Zich onze beste Zwager en Oom Arie de Blois geliefd echtgenoot van Johanna de Groot, op de leeftijd van 52 jaren. Wij gedenken in eerbied hetgeen hij voor Joke en de kinderen envoor ons allen in dit leven heeft mogen betekenen. Mede namens verdere Familie: J. de Groot. Den Haag, Meppelweg 402. De begrafenis zal plaatsvinden te Slenaken 'op zaterdag 26 januari 1974 oni 14.30 uur. Enige en algemene kennisgeving. De Heer heeft gegeven, de Heer heeft genomen. Na een geduldig gedragen lijden is ontslapen in haar Heer en Heiland mijn innig geliefde Vrouw, onze lieve Dochter en Schoondochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante Willielmina Krijna Alida Belder-Esveld op de leeftijd van 28 jaar. J. Beider Familie Beider Familie Esveld. Alphen aan den Rijn. 21 januari 1974, Frederik Hendrikstraat 50. Aan huis geen bezoek Geen bloemen. De begrafenis zal D.V. plaatshebben vrijdag 25 januari 1974 op de Oosterbegraafplaats te Alphen aan den Rijn. Aankomst aan de aula 12.00. Na de begrafenis is er in de aula van de begraaf plaats gelegenheid tot condoleren. God riep tot Zich onze zeer geliefde en zorgzame Dochter, Schoondochter, Zuster, Schoonzuster en Tante Janny Verboom geboren Priem op'de leeftijd van 48 jaar. „Waarlijk, mijn ziel, keer U stil tot God, want van Hem is mijn verwachting." Psalm 62 6-9. Jn blijde opgewektheid en geloofsvertrouwen heeft ze geleefd. Haar hoop blijft ook onze hoop, haar vertrouwen op God onze zekerheid De famil;« Priem en de familie Verboom. Moordrecht, 20 januari 1974. Harderwijk, Beneli^xlaan 196. De begrafenis zal plaatshebben donderdag 24 ja nuari 1974 om 13.30 uur op de Algemene Be graafplaats te Hardenvijk. Hieraan vooraf zal er om 12.30 uur een rouwdienst worden gehouden in de Geref. Stadsdennenkerk, Alb. Thijmlaan te Harderwijk. De Hccre heeft na een korte ziekte thuisgehaald mijn innig geliefde Man, onze lieve Vader Jan Evert Aukema officier der Kon. Landmacht, op de leeftijd van 54 jaar. „God is getrouw. Zijn plannen falen niet. Hij kiest de zijnen uit, Hij roept die allen". B. M. Aukema-Pruim Ati en Ruud Floor Velp (Gld.), 21 januari 1974, Bogaardstraat 15. De teraardebestelling zal plaats vinden vrijdag 25 januari a.s. op de begraafplaats „Heiderust" te Worth-Rheden te ongeveer 14.00 uur. Vooraf gegaan door een rouwdienst in de Gereformeerde Kerk aan de Parkstraat te Velp, aanvang 13.15 uur. Gelegenheid tot condoleren vahaf 12 30 uur in bovengenoemde kerk. Onze Hemelse Vader nam tot Zich onze lieve Zuster, Schoonzuster ert Tante Aagje Tobcr op de leeftijd van 75 Jaar. Zij verlangde zeer om tot Hem te taan. Haar leven was dienen. Vorden: J. Tobcr A. Tobei-Tanla Ede: C. W. Tober A. Tober-Koene Wormerv»er: C. Tober-Groot Neven en Nichten Wormerveer. 21 januari 1974. Verpleeghuis 'De Noordse Balk'. Corr.-adres, C. W. Tober, Oortveldlaan 4. Ede. De overledene is opgebaard In het uitvaartcentrum van 'Memento Morï'. Sihoolpad- 22. Wormerveer. De teraardebestelling zal plaatshebben donderdagmid dag 24 unuaii a.s. om 2 uur op de nieuwe begraaf plaats 'Noord' aan Ue Noord- «terweg te 'Wormerveer Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in -te aula op de begi uafplaats. Psalm»2» Heden is plotseling van mij heengegaan mijn geliefde Vrouw Nantine Sara van Dijk In de ouderdom van 77 Jaar. ..Haar leven was Christus, haar sterven gewin". J. B. de Vries Bilthoven. 22 Januari 1974. d'Amandelboom. Noord-Houdringelaan 108. De begrafenis zal plaatsheb ben te Zeist op de Algemene Begraafplaats, zaterdag 26 Januari a.s. om 12.00 uur. Vooraf zal eon rouwdienst gehouden worden in de con- versatiezaal van d'Amandel boom. Noord-Houdringelaan 82, Bilthoven. die begint om 11.0 uur. Gelegenheid lot condoleren na afloop van de plechtigheid In de aula van de begraaf plaats. Vertrek Noord-Hou- dringelaan 82 om 11.30 uur. Heden nam de Here tot Zich onze geliefde Zoon, Broer, Zwager en Oom Jan Evert Aukema echtgenoot van B. M. Pruim, op de leeftijd van 54 jaar. Wij treuren wel, maar niet als degenen die geen hoop hebben. 1 Thess. 4 13. Slootdorp: T. Aukema-Zuidersma De Meern: B. Kroon-Aukema H. Kroon Dresden (Can.): J. W. Aukema R. Aukema-Martens Slootdorp: J. Aukema A. Aukema-Vroom Ridgetown (Can.).: E. Aukema G. Aukema-van Til Thamesville (Can.): E. Riepma-Aukema H. M. Riepma Voorschoten: W. Aukema J. J. Aukema-Matser Chatham (Can.): S. J. Aukema F. Aukema-Haaksma en kinderen 21 januari 1974. Zo ik niet had geloofd Psalm 27. Na vele moeitevolle jaren ontsliep heden na een kortstohdig lijden nog onverwacht, Gods Kind, mijn geliefde Vrouw, onze lieve zorgzame Moe der en Grootmoeder Johanna van Oost-Gravesteijn op de leeftijd van 79 jaar. A. van Oost Kinderen en kleinkinderen Rotterdam-Schiebroek, 19 januari 1974. Huize "Borgsate", Meidoornsingel 181, kamer 534. Gelegenheid tot condoleren woensdagavond van 77.30 uur in de rouwkamer van Huize „Borg sate", Meidoornsingel 183. De begrafenis zal plaats vintjen donderdag 24 januari om 3 uur op de Ned. Herv. Begraafplaats „Oud-Kralingen", Kralingseweg .334. Hieraan voorafgaand zal er een rouwdienst ge houden worden in „Borgsate", aanvangende 2 uur. Goed nieuws voor mensen met aambeien. Er bestaat een middel dat aambeien doet wegschrompelen PJJn kalmeert. Jeuk stopt. Zwelling verdwünt. Da wetenschap kent tegen woordig een middel dat de bij zondere eigenschap heeft aam beien te doen 'wegdrogen'. De pijn stopt. De zwelling ver dwijnt. Dit middel heet Spertl Preparation H* Met Sper ti Preparation H ver schrompelen ook hardnekkig® aambeien. Sperti Preparation H is mild en ontsmettend. Voordirekte, snelle, afdoende behandeling van aambeien is er maar één middel: Spertl Preparation H zalf en zetpillen. .Ha„j.l3n,0rlc Op 53-jarige leeftijd is onze lieve hartelijke Schoonzoon. Zwager en Oom Jan Evert Aukema door zijn Heer thuisgehaald. Echtgenoot van B. M. Pruim 21 januari 1974. Grijpskerk: J Pruim Edmonton: J. Vlieg-Heerema Bluevale: D. E. Vl!«g S. Vlieg-Zuidema Hoogeveen: J. E. Vlieg L. C. Vlieg-Korteweg Maris Wieringerwerf: K. E. Vlieg M. Vlieg-Top Neven en nichten Chr. Nijverheidsschool voor Meisjes Clematislaan 2, Gouda. tel. 01820.15207. Gevraagd (m.i.v. schooljaar 1974-1975) de volgende leerkrachten voor: (h.a. en/of engels l.o.) (h.a.) (NXII-NXIX) VOLL. ROOSTERS. medewerking voor woning toegezegd. Nieuwe school met o.a. talenpracticum. Soil, dienen van pos. chr. beg. te zijn. Soil, en inlichtingen: C. A. ISRAEL, direkteur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 12