Haast overal is benzine ook zonder bon te koop dichtbij 'Uitverkoop' in Twente ging door Commentaar rijzen |rank en vrij Distributie lijkt mislukking controle lijkt moeilijk Drie jongens bekennen 217 winkeldiefstallen het weer Noord-Rusland -32 weerrapporten voor 50 cent naar de dokter duivels feest L [oUV/K,\yiAiBTET DINSDAG 22 'JlAüNïUlARil 1974 BIX-NEN'LVND T5/1K7 !t kabinet-Den Uyl wil proberen, de jzen al was het maar voor een and je of twee, zodanig in bedwang houden dat de consument weer wat adem kan komen van de onthut- ide prijzenrace van de laatste tijd. maatregelen die minister Lubbers rtoe gisteren bekend heeft gemaakt, n er fors uit. ch lijken zij niet onredelijk, tenmin- voorzover het gaat om de verlen- ig van de meldingstermijn van vier acht weken voor de grote onderne- ngen. Terecht probeert de minister deze manier te voorkomen dat nog ger wordt vooruitgelopen op te ver- chten kostenstijgingen die - ook t inachtneming van de oude mel- igstermijn van vier weken - blijken kunnen worden doorberekend op moment dat zij zich in de onder- ning doen voelen. Door deze mel- igstermijn te verlengen tot acht we- bant het kabinet het speculatieve fenent uit, dat zich onvermijdelijk ordoet wanneer het bedrijfsleven h genoopt ziet, te verwachten kos- stijgingen te taxeren. dusverre hebben de industrieën h door goed ondernemerschap in zodanige positie weten te handha- dat zij het tijdstip van de prijsstij- igen in redelijke mate konden laten nenvallen met de start van de kos- istijgingen Zij wisten vaak in het jrtschot te vallen, om de beeld- M aak van minister Lubbers te ge- jiiken. Dat was, althans tot nu toe, ongeoorloofd. Maar het strookte derzijds niet met de gerechtvaardig- bedoeling van de overheid, ook de dernemingen de lasten mee te laten igen, die de stijging van de grond- ffenprijzen ons allen heeft opge- d. Het is stellig niet onlogisch dat kabinet op dit punt een correctie aanbrengen. zijn er echter niet zo zeker van of invoeren van een meldingstermijn vier weken voor de middenstand indelsbedrijven met een omzet van nder dan een miljoen gulden) ook redelijk is. Weliswaar maakt het linet een uitzondering voor de al- ldeinste middenstanders, maar er teert dan nog een groep die met kleine marge werkt en die gedu ide vier weken toch de volle last kostenstijgingen te dragen krijgt, inen deze groep lijken tragische on- ukken door de nieuwe prijsmaatre- en niet ondenkbaar. Bovendien lijkt onderscheid tussen de zeer kleine de kleine middenstand niet realis- h. De consument zou, als de plan van het kabinet op dit punt door- 1, bij de zeer kleine winkelier voor r~ elfde artikel meer gaan betalen bij de niet zo kleine om de hoek. e zou dit prijsverschil later moeten rden weggewerkt? verder is het voor de middenstan- niet prettig dat de consument iks aan de prijs van een pakje bo- zal kunnen zien in welke categorie het inkomen van de winkelier on teer moet zoeken, zoals de voorzit- van de christelijke middenstanders, heer D. de Mooij, gisteren terecht sft opgemerkt. Wanneer de Tweede mcr deze week de prijsmaatregelen 031 de regering gaat behandelen, zou er goed aan doen, deze belangen iwkeurig te wegen. 1 tweemaal toe heeft de Franse re- an ing in de afgelopen dagen getoond, internationale instellingen voor i-s.Jar ophouden te bestaan, zodra het ojanse eigenbelang er niet meer door liend wordt. In het ene geval richt- het Franse nationalisme zich tegen 30Internationale Hof in Den Haag, t in de ogen van Parijs zijn autori- or I heeft verspeeld door zich een oor- I een negatief oordeel nog wel aan te matigen over de Franse rnproeven in de Stille Oceaan. In tweede geval waren het de Euro- 'partners', die door Frankrijk, om maar beschaafd te zeggen, in het Ije werden genomen. Door de frank laten 'zweven', heeft de Franse re- ring het onderling vertrouwen bin- 5 i de zg. Europese Gemeenschap istig geschonden; immers, tijdens i-s.t monetaire overleg, eind vorige ek in Rome gehouden, hadden de 01 onsen met geen woord over hun sde plan gerept. d armee is de gedachte van de Euro- solidariteit, waaraan dé Gemeen- ip geacht wordt gestalte te geven, nieuw een hersenschim gebleken. 41 >k in andere opzichten is die solida- tit ver te zoeken. Met een gemeen- :r lappelijk energiebeleid thans 'a ér nodig dan ooit is nog amper ,r-n eerste begin gemaakt. Wat de evoorziening betreft, geven de leden u de 'gemeenschap' er de voorkeur 0J n, de eigen import veilig te stellen s«nder zich te bekommeren om hun 3 rtners. Een regionaal beleid (vooral g pleit door de nieuwe leden) komt snmin van de grond, vanwege diep- oi inde meningsverschillen tussen >nn, Londen en Parijs. Over een Eu- pees sociaal beleid wordt nog nau- s« tlijks gepraat. En het landbouwbe- t d, het paradepaard van de Europese meenschap, mag dan wèl uit de rfiiten gewassen zijn. een herstructu- ring van agrarisch Europa heeft het t dusverre niet bewerkstelligd. Ook beleid wordt trouwens extra be- oeilijkt, nu Frankrijk zich bij de Lange rijen auto's wachtten bij de pomphouders in de grensplaats Glanerbrug, waar zoï-r bonnern getankt kon worden. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De benzinedistributie lijkt een mislukking te zijn geworden. In bijna alle grote plaatsen van ons land kan nu vrij ben zine worden getankt, in de meeste gevallen tegen een iets hogere prijs. Het openbaar vervoer krijgt het hierdoor steeds rustiger. De meeste vervoersbedrijven noemen de huidige ontwikkeling, gezien hun inspanning om de extra drukte op te vangen, 'diep treurig'. Vol gens een woordvoerder van de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Transport-Ondernemingen worden, waar mogelijk, de contracten met touringcar-bedrijven voor de verhuur van bussen, gekapt. De levering van benzine zonder bon nen kwam eind vorige week in de grensgebieden in Brabant, Overijs sel en Zeeland op gang. Steeds meer autobezitters gingen in Duits land of België tanken, de pomphou ders zagen hun omzet met bijna tach tig procent dalen. Verscheidene pomp houders besloten toen benzine zonder bonnen te leveren. Deze benzine-stati ons zagen het afgelopen weekeinde de omzet tot astronomische cijfers stij gen. In Tilburg moest de politie er zelfs aan te pas komen. Een garagebedrijf dat de bonnen afgeschaft had, kreeg tweehonderd klanten per uur te ver werken, hetgeen tot een ware verkeers chaos leidde. De politie was niet te beroerd het verkeer weer in goede ba nen te leiden. Vele pomphouders el ders in ons land, die nog keurig naar bonnen vroegen, moeten hiervan wel raar opgekeken hebben. Zij leefden in de (juiste) veronderstelling dat het verboden was benzine zonder bonnen te verkopen. Maar in plaats van een proces-verbaal kregen de overtreders hulp van de Sterke Arm. Het hoeft dan ook geen verbazing te wekken, dat gisteren in vele plaatsen weer normaal benzine kon worden ge tankt. Voor zover wij konden nagaan verstrekten pomphouders in Zeeuws- Vlaanderen, Brabant, Limburg, Over ijssel en Groningen gisteren benzine zonder bonnen. Maar ook in Amster dam, Rotterdam, Dordrecht, Vlaardin- gen, Assen en Leeuwarden lapten pomphouders de hele distributie aan hun laars. Het gaat hierbij om 'offi ciële' overtredingen, om pomphouders die met grote letters aankondigen dat zij benzine zonder bonnen leveren. Op vele plaatsen wordt bovendien te veel benzine voor één bon verstrekt. Voor een vijftienliter-bon krijgt men in Limburg bijvoorbeeld een volle tank. In Leeuwarden verkochten pomphouders de klanten eerst een bon voor de symbolische prijs van één cent en leverden vervolgens ben zine. Tenslotte valt er overal in het land met een flinke fooi aan dp pompbediende veel te bereiken. Beraad Vandaag zullen de officieren van jus titie zich beraden over het vervol gingsbeleid. Dit overleg staat onder leiding van de advocaat-generaal mr. J. Wierda. Maar mocht de justitie tot een eensluidend vervolgingsbeleid be sluiten, dan nog lijkt het moeilijk de benzinedistributie weer effectief te maken. Tenslotte kan de politie wel die pomphouders opsporen, die duide lijk en openlijk benzine zonder bon nen leveren. Maar of een pompbedien de twintig in plaats van vijftien liter in de tank gooit, valt nauwelijks te controleren. Deze hele situatie is, niet in het minst voor een grote groep pomphou ders, ronduit vervelend. Het grote le ger pomphouders dat zich aan de re gels houdt, wordt bijna gedwongen Van een onzer verslaggevers GLANERBRUG/ENSCHEDE Di verse oliemaatschappijen hebben gis teren de pomphouders in het gren- splaatsje Glanerbrug bij Enschede, die afgelopen weekeinde volmaakt uitverkoop hielden door geen benzi nebonnen van de automobolisten te vragen, opnieuw bevoorraad. Aan vankelijk hadden de zes pomphou ders in Glanerbrug gisteren besloten van de klant één bon te vragen, waarna dan onbeperkt zou kunnen worden getankt, maar meteen na de ze maatregel zakte de markt weer als een plumpudding ineen. Daarop spraken zij af weer zonder bonnen te gaan leveren. Ogenblikkelijk be gon het toen weer storm te lopen. De Enscedese politie heeft ook giste ren nog niet ingegrepen. Zij wacht in dit opzixht instructies, af van de officier van justitie te Almelo. In Glanerbrug maakt men er géén Van onze correspondent RENKUM Drie jongelui uit Door- werth, de 14-jarige W. van W., de 17- jarige P. K. en deevenoude G. B., hebben bekend sinds september vorig jaar 217 winkeldiefstallen te hebben gepleegd in Renkum, Arnhem, Utrecht, Rotterdam, Ede en Wagenin- gen. De buit bestond voornamelijk uit cassetterecorders, passerdozen, gereed schappen en boeken. De bekentenis sen volgden nadat de jongelui op he terdaad waren betrapt bij een winkel diefstal in Oosterbeek. geheim van. benzine zonder bonnen te verkopen. Het wordt hard ge speeld. met een zekere ironie. 'We hebben de kaarten gelegd', werd ons door één van de pomphouders mee gedeeld. 'Als we van hoger hand moeten sluiten, of naar de gevange nis worden gebracht, gaan we met ons zessen kaarten om :'.e tijd kapot te krijgen'. Hij vertelde ons dat Shell en Che vron de snel geslonken voorraad gis teren alweer hebben aangevuld. Aral had er nog geen behoefte aan; zat nog met een voorraad van tegen de twintigduizend liter. Texaco wist nog niet wat te doen. Adjudant B. Snel van de economi sche recherche in Enschede zei ons dat het een bijzonder moeilijke kwestie te vinden. Harigende nader overleg tussen het ministerie, justi tie en mogelijk de oliemaatschappij en - doet de Enschedese politie voorlopig in elk geval niets. Naar de letter van de wet zijn de garagehou ders in Glanerbrug fout. Volgens de ministeriële beschikking van 7 de cember 1973 inzake aardolieproduk- ten is koop en verkoop van benzine gebonde aan een vergunning, te ver strekken door of namens de minis ter. Die vergunning wordt dan ge vormd door de bonnen. 'Maar misschien zijn er best instruc ties te bedenken om er onder uit te kojen', aldus de heer Snel. Minister president Den Uyl bijvoorbeeld heeft zelf verklaard dat de bonnen vrij verhandelbaar zijn, - en mag zoiets eigenlijk wel met een vergun ning? De grensen 25 kilometer landin waarts verleggen helpt ook niets, want daarmee wordt ook het pro bleem alleen maar 25 kilometer ver legd. Alleen door internationale af spraken, zou een waterdichte oplos sing te verkrijgen zijn. Maar dat lukt waarschijnlijk niet. 'We zijn', zegt de heer Snel, 'veel benaderd door mensen, die vroegen: wat doet U nou? Totnutoe hebben we alleen maar kunnen antwoorden: we zullen iet achter onze pet staan te kijken wat u wel doet'. Openbaar vervoer nu in de knoei tot levering zonder bonnen over te gaan. 'Ik vind het ronduit misselijk', zei een pomphouder in Haarlem ons gisteren. 'Er is een distributiewet van kracht, daaraan wil ik best meewer ken, maar ik zie al mijn klanten naar Amsterdam verdwijnen, waar wel vrij getankt kan worden'. Diezelfde gelui den zijn in Limburg te horen. Nadat drie pomphouders in Heerlen de bon nen overboord hebben gegooid, lijkt in deze provincie het hek van de dam. De benzine-statlons, die volgens de re gels handelen, vormen in deze provin cie een grote uitzondering. Terwijl in al deze gevallen nog een extra prijs wordt berekend voor de geleverde benzine (waardoor de totale prijs van een liter op ongeveer een gulden is gekomen), kunnen vele be woners van Zeeuws Vlaanderen zelfs goedkoper dan de officiële vraagprijs benzine krijgen. Inkooporganisaties van een aantal bedrijven leveren aan de werknemers benzine voor 82 cent per liter. Nu de toestand aan het benzinefront steeds meer met het woordje 'chaos' omschreven kan worden, hebben vele leden van de BOVAG grote aandrang uitgeoefend op hun organisatie om tot een oplossing van de moeilijkheden te komen. Aanstaande donderdag gaan de leden van deze organisatie zich in een besloten vergadering over de ben zinerantsoenering beraden. De mislukking van de benzine-distri- butie heeft voor het openbaar vervoer en met name voor de busonderne mingen nare gevolgen. De belang stelling voor het openbaar vervoer is de afgelopen tien dagen gering ge weest. De meeste vervoersbedrijven hadden echter honderden extra bus sen ingeschakeld, bussen die in de meeste gevallen voor vier weken van touringcarbedrijven w^ren gehuurd. De busondernemingen hebben de af gelopen dagen met enorme verliezen gedraaid, en aangezien de contracten nu eenmaal getekend zijn, zullen die verliezen de komende weken nog sterk oplopen. Minister Westerterp (verkeer en waterstaat) heeft de bus ondernemingen dan ook gevraagd 'zo kien mogelijk "te werk te gaan'. De KNVTO heeft nogal kribbig op ge reageerd. 'De minister', aldus de orga nisatie, 'vroeg ons een paar weken ge leden om een zo groot mogelijke in spanning'. zweef club van Engeland, Ierland en Italië heeft gevoegd: scherper nog dan voorheen tekent zich nu binnen de EEG een verdeling in een aantal 'ei landen' af, aan de grenzen waarvan tijdrovende en ingewikkelde berekenin gen nodig zijn om de uniforme land bouwprijzen binnen de gemeenschap te handhaven. De totstandkoming van een economi sche en monetaire unie lijkt echter door de Franse stap wel het meest gefrustreerd. Kennelijk in een poging om nog te redden wat er te redden valt, heeft Europees commissaris Ha ferkamp aangedrongen op een verrui ming van de onderlinge krediethulp en op wekelijks monetair overleg. Voor komen moet worden, dat West-Europa zich door de stijgende prijzen van olie en andere grondstoffen in een heilloos devaluatie-avontuur laat storten. Wat dit continent echter nog méér nodig heeft, is een nieuw elan om het natio nalistisch getij dat de fundamenten van de Europese gemeenschap onder mijnt, te keren. Pas dan kunnen de problemen werkelijk gezamenlijk wor den opgelost. Van onze weerkundige medewerker Waar is de winter? In West-Europa is-ie niet, eanneer wij tenminste voor bij gaan aan de paar graden lokale stralingsvorst in de nacht. Ook in Duitsland is weinig of niets te bele ven. Verder naar het oosten blijkt, dat in landen waar het eerder in de maand vrij hard vroor, het nu veel lente-achtiger is. Neem bijvoorbeeld Polen. In War schau stond de thermometer gistermid dag op +2. Alleen Bialystok in het uiterste noordoosten meldde -1. Dit station was nog juist binnen de Rus sische wintersfeer, die vooral in het noorden nu zeer sprekend is. In Le ningrad wees de thermometer -17 aan. Onversneden diepi'rieskou bevindt zich verder naar het noordoosten, vooral ten westen van de Woeste Oer al met als uitsmijter Khasseda-khad op 67 graden noorderbreedte, 59 gra den oosterlengte: -32 graden C. De ba rometer stond er constant op 1032 mb. Konyas pp 47 gr. oosterlengte meldde -29, Archangel -26 en Sharia ten noordoosten van Moskou -25 graden. Ook Finland blijft binnen het bereik van de ijzige adem, met Joensuu maandagmiddag op -18„ maar Soda- nikylci, icaar het eerder dit seizoen - 30 tot -35 graden ivas, niet lager dan - 5. Op de Balkan is de temperatuur vrij hoog; Ljubljana gaf +7, het Joegosla vische Slavonski +9. Het Hongaarse Pécs en het Bulgaarse Roussé meld den +8 gr. C. Nog enkele contrasten: 15 tot 16 graden warmte in Zuid-Italië en 10 graden in Ierland tegenover -4 op Spitsbergen en -5 in Oslo. Het ziet er naar uit dat het weer in onze contreien overwegend aan de zachte kant zal blijven en bovendien overwegend droog. Er zijn ivel actieve oceaandepressies, maar de fronten vertragen in een oosticaartse bewe ging over de Britse eilanden, door de werking van een continentaal hoge- drukgebied. De luchtdrukverdeling in groter ver band: in de afgelopen vier weken was de luchtdruk hoog van de oostelijke Middellandse Zee tot de Kaspische Zee en over Canada en verder over het westelijk deel van de Atlantische Oceaan ten zuiden van de 50ste breed tegraad. In Noord-Amerika, het mid den van de Noordatlantische Oceaan en het Midden-Oosten was het te koud, in West-Europa, in Siberië en ih Alaska daarentegen te warm. Harlingen: 9.52-22.05; Delfzijl: 12.12- -- max. neer slag temp. 7-19 uur Amsterdam geh. bew. 6 0 Athene zwaar bew. 13 0 Berlijn geh. bew. 5 0 Brussel geh. bew. 3 Kopenhagen zw. bew. 4 0 Londen geh. bew. b Luxemburg geh. bew. 0 Madrid o nbew. 11 0 Oslo mist 3 0.1 Parijs geh. bew. 3 0 New York mist onder redactie van loessmit Je kunt je zitten verlekkeren in de goeie, ouwe tijd voor zover die goed was dan als je van die prijslijstjes ziet uit jaren, waarin je voor een habbekrats nog van al les kon kopen. Waarbij je dan na tuurlijk wel moet bedenken, dat zo'n habbekrats toen meestal hele maal geen habbekrats was. Zelfs een eerbiedwaardig blad als Medisch Contact bezondigt zich een enkele keer aan een dergelijke nostalgische terugblik en in het laatste nummer werpt het die blik anderhalve eeuw terug. 'Dat waren nog eens tijden!' schrijft het blad boven ^en koninklijk besluit, 'op gemaakt ingevolge besluit van Z.M. van den 31 Mei 1818', betreffende het 'tarief voor heelmeesters in Steden van den eersten rang. waar in plaatselijke Geneeskundige Commissien'. De tarieven die de heelmeesters van Z.M. mochten be rekenen, verschilden voor de eer ste, tweede en d°rde klasse, ver moedelijk een indeling naar be roepsgroepen. De derde klasse was kennelijk bedoeld voor de armsten; die betaalden minder dan de helft en vaak maar een derde van wat de eerste klasse voor eenzelfde in greep moest neertellen. Voor een gewone visite betaalden de duurste klanten bijvoorbeeld 1,20 en de armsten vijftig cent: een nachtelijk huisbezoek kostte het dubbele. Dan had je ook de 'kunstbewerkin gen', variërend van de eerste tot de zevende soort: lichte ingrepen tot zware operaties, die alweer voor do vermogende cliëntèle tot 150 konden oplopen, en dan was je bovendien nog extra geld aan hét verwisselen van verband kwijt, zo vaak als de chirurgijn dat nodig achtte. Onder de lichtste kunstbewerkingen, waarvoor de heelmeester 75 cent tot drie gul den berekende vielen bijvoorbeeld 'het doen van aderlatingen, het zetten van bloedzuigers, van lave menten en het doen van andere in- jectien, het tandtrekken, het ope nen van kleine abscessen, het vac cineren en dergelijke kledne opera- tien'. De 'inenting der kinderpok- jes' viel niet onder het gewone vaccineren; dat was heel wat duur der en kon wel 24 kosten (acht gulden voor de gewone man). 'De operatie der vijt, het stellen van den catheter, het aanbrengen van bougies en dergelijken in ligte gevallen' werden gerangschikt on der de vierde soort. Duurste be handeling: zes gulden. Eén soort hoger v/as meteen ook een stuk duurder. Voor tien tot dertig gul den waren de heelmeesters uit die tijd onder andere hiertoe bereid: bloedige hechtingen, kleine opera tien aan het oog, die der eenvoudi ge hazenlip, de doorboring van den buik en de amputatie van vingers'. Heel wat meer (hoogste tarief: honderd gulden) kostten 'gewigti- ge kunstbewerkingen, zoo als moeijelijke en gevaarlijke extirpa- tien, het trepaneren' (extirpatie is het wegnemen van ziekelijke uit wassen, trepanatie operaties aan de schedel), 'de doorboring van de borst, de operatie van de zamenge- stelde hazenlip, van den aarsfistel, grootere amputatiën en extirpatie van het knie- en elleboog-gewrigt'. Wilden do armen zich zo'n poot la ten uitdraaien, dan kostte hun dat dertig gulden, voor zo iemand een hele hap geld. Een schrale troost was wel, dat geen enkele genees heer in een der steden van de eer ste rang je figuurlijk ook nog eens een poot kon uitdraaien; ze moes ten zich allemaal exact aan deze ta rieven houden. Moeder Gunnie, vader Gunnar en zoon Kim Mallbcrg hebben jarenlang hele einden lopend door hun eigen Zweden en andere delen van Scandinavië afgelegd en zijn er nu (hier bij aankomst in Kopenhagen na de zoveelste wandeling) van overtuigd dat ze voldoende getraind zijn om aan de mars van hun leven te beginnen: een voettocht rondom de aarde, waarvoor ze een jaar of tien nodig denken te hebben. Over de kosten maken ze zich geen zorgen. Ze willen in hun onderhoud voorzien door over hun ervaringen te schrijven. Storm loopt het in de bioscopen in New York, waar de nieuwe film 'The exorcist' (de duiveluitbanner) draait. De kans zit er dik in dat deze film meer zal gaan opleveren dan de grootste kassuccessen als 'Gejaagd door de wind', 'The sound of music' en 'De Peetvader'. Het verhaal van William Blatt, gaat over een, jong meisje dat dooi de duivel bezeten is. De film criti ci waren er allerminst enthousiast over, maar het publiek is er hele maal gek van, blijkbaar omdat het verhaal boordevol met griezeltoe standen en ellende zit. De televisie heeft de reacties van het publiek al laten zien. Eerst lange rijen oude en jonge mensen voor de loketten, en later opnamen na de film mensen die naar buiten komen wankelen, al of niet over gevend en anderen die verstard op hun stoel blijven zitten; maar ken nelijk hebben die beelden niemand afgeschrikt. 'De duivelsuitbanner' heeft War ner Communications tien miljoen dollar gekost, maar dat geld zal er wel dubbel en dwars uitkomen. De duivelse rolprent draaide eerst in één bioscoop, maar toen de aan loop zo overweldigend bleek te zijn, schakelde de maatschappij in allerijl nog een paar bioscopen in, die nog steeds allemaal stampvol zitten. De film draait nu een week of drie en sindsdien zijn er al huurcontracten afgesloten voor vijf miljoen dollar. Nou mag er over het tanende ver enigingsleven nog zoveel treurigs gezegd worden, in Holten hebben ze er niet over Ce klagen. Het gere formeerde jeugdwerk daar draait al een eeuw en dat is iets wat je viert. In Holten hebben ze er een hele feestweek voor uitgetrokken, deze week. Zondag heeft ds. Hoog kamp het er in zijn preek al over gehad, gisteren werden er films van 'de dikke en de dunne' en Louis de Funes gedraaid, vanavond is er in de buurt van Holten een puzzeltocht met erwtensoep toe en morgen is er voor de kinderen poppenkast en voor de ouderen to neel. Een historische revue (don derdag) en een instuifavond (vrij dag) gaan dan nog vooraf aan het hoogtepunt van de feestweek, die zaterdagavond afgelopen zal zijn. Die zaterdagmiddag wordt er ge kostumeerd gevoetbald en 's avonds is er een soort diner voor alle bij het gereformeerde jeugd werk aangesloten clubleden, 't Menu boerenkool, mét wordt, mogen we aannemen. Iedere feestvierder is daartoe verzocht stronken boeren kool, aardappelen en augurken te sparen. 'De directeur wil nu over je gratificatie praten, Simpkins.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7