Tis te doen': meer om bezigheid dan resultaat eoeo 0 O 0 0 0 0 O O 0 0 0 O 0 0 AVONTUUR IN KARINTHIË Mary S Pipo's zusje van Red Band natuurlijk Te zot n TROUT/KWARTET DINSDAG 22 JANUARI 1974 BINNENLAND /RADIO EN TV T4/K6 0 MARY PERKINS ,D£riS.fcfóTMö£E- )U3K.MAAI3 IK KAW Wl£S?Wl£TS Zo ziet Pipo's zusje Plom eruit, naar wie Pipo op zoek is in het land van Marobia. Ze woont aan het hof van Ale Ben Koekoek, waar Pipo op wonderbaarlijke wijze is terechtgekomen. Plom wordt gespeeld door Janine van Wely. Ze is vanavond te zien bij de VARA om 5 over 7 op Neder land 1. HILVERSUM Abba Eban, minister van buitenlandse zaken van Israël zal in een exclusief intervieuw van VA- RA's tv-rubriek 'Achter het Nieuws' te horen zijn vanavond op Nederland 1 om 5 over 10. Ben Eikerbout is naar Israël ge gaan om met Eban te spreken over het jongste akkoord in de vredesbe sprekingen. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM 'Als dit voor te levisie gebracht zou worden zou jij dan willen meedoen?' Deze vraag, achteloos gesteld in een en quêteformulier aan jongens en meisjes van omstreeks 17 jaar op een aantal scholen in de provin cie Utrecht is de aanleiding van de serie van zes 't is te doen'- programma's die de KRO-televi- sie met grote regelmaat op het scherm brengt. Vanavond wordt van half 8 tot 8 uur op Nederland 2 de derde aflevering uitgezon den. Het menu vermeldt dan een teken filmpje, waarvoor 2300 tekeningen ge maakt moesten worden, zingen, dans, fietsen, pantomime, stuntzweefvlieg tuigen en een aantal andere leuke za ken. Het zijn onderwerpen voor een paar minuten televisie, waarmee de 17-jari- ge zelf zijn komen aandragen en die begeleid door echte televisiemensen worden uitgewerkt En daar zit een Hilde Bouma langere voorbereidingstijd aan vast dan een paar minuten. Initiatiefneem ster is Hilde Bouma, die wel wat nieuwsgieerige vragen wil beantwoor den over hoe het programma in el kaar is gezet en wat de bedoeling is. 'De opzet was een programma te ma ken voor 15-tot 20-jarigen. Het moest geen consumptief programma worden ADVERTENTIE Vul horizontaal in: 1. zuil, 2. bestel ling, 3. vermoeid, 4. wijze, 5. soort ap pel, 6. etui, 7. kameraad, 8. vlak, 9. hinderen, 10. omlijsting, 11. bode aan een universiteit, 12. zangvogel, 13. platte steen. Bij juiste oplossing leest men op de cirkeltjes drie namen van zuidvruchten. 2 3 4 6 7 8 10 11 12 13 RED BAND Oplossing van gisteren. Horizontaal: 1. emballage. 2. mals. Eem, AM. 3. eland, sero. 4. Ria, oer. rat. 5. Ier, dril. Ni. 6. talent, Ate. 7. adi, latent. 8. aera, rodeo. 9. tremel, elp. Verticaal: 1. emeritaat. 2. malie, ader. 3. blaar, lire. 4. as, node, lam. 5. le der, nare. 6. les, rit, tol. 7. Amer, la. Ede. 8. garant, nel. 9. emotie, top. Het is, om het een beetje populair te zeggen, te zot om los te lopen, zoals de omroepen op maandag hun televisieklanten bedienen in de achter grondrubrieken. Deden de kranten net zo, dan kon u voor de helft van de week niet lezen wat er aan de hand is. Waar zit nu in omroepland de sterke figuur die AVRO en NCRV tot het inzicht brengt dat het op deze avond anders moet? Goed. de prijzenmaatregelen van de regering vroegen om commentaar, maar meteen beetje overleg had dat effectiever kunnen gebeuren dan vlak achter elkaar vrijwel precies hetzelfde op te lepelen. Bij AVRO's Televizier zat mevrouw Fransen van de Consumentenbond, Hier en Nu had de heer Donia van Konsumenten Kontakt gestrikt. Peereboom sprak met de jonge Albert Heijen en diens concurrent, de heer Renders van De Gruyter deed zijn zegje voor de NCRV microfoon. Ook de vakbeweging had zich gesplitst: Wim Kok van het NW bij de AVRO en de CNV-er Van der Meulen bij broeders van hetzelfde huis. Als het er om begonnen is het Neder landse publiek zo goed mogelijk voor te lichten (en dat neem je toch aan) dan moet het op deze manier niet. Ik begrijp best dat ieder van de omroep- componenten de achterban een zo gevarieerd mogelijk programma wil voorzetten. En dat hoort ook een actualiteitenrubriek bij. Echter, zij hebben behalve met eigen supporters ook te maken met de grote massa van het Nederlandse kijkvolk. Dat is een veelvoud van het ledenbestand. En daarom dient hier het belang van de meerderheid te prevaleren. Dus niet langer twee complete bezettingen van actualiteitenrubrieken op eenzelfde dag zich laten inspannen voor vrijwel dezelfde onderwerpen, maar een dus danige spreidmg, dat de kijkers elke dag van de week van achtergroninfor- matie kunnen worden voorzien. Des te groter is de kans dat het publiek toe gankelijk blijft voor deze voorlichting Ik vermoed overigens dat voor de huisvrouwen niet zo bar veel duidelij ker is geworden. En geen mens gelooft 1 dat door de enigszins verminderde olietoevoer een pak vuilniszakken maar liefst een gulden duurder moet worden. Alsof opeens alle grondstoffen waren uitgeput. Dat begrip grondstof fen wordt trouwens verheven tot een soort toverwoord, waarna, als het een maal uitgesproken is, je niet meer mag vragen naar het waarom. Olienoten bijvoorbeeld: een winkelier zei dat ze •natuurlijk' duurder zijn geworden, dus ook de olie die er uit wordt ge haald. Maar het waarom van die na tuurlijkheid is niet duidelijk gemaakt. Houdt dat soms verband met de stook olie voor de schepen die de nootjes naar hier brengen? Of zijn het struc turele verhogingen, die van blijvende aard zijn? De AVRO zendt de zich voortreffelijk handhavende serie Een mens van goe de wil uit. En de familie Den Hollan der bij de NCRV wil eveneens het goede. Zoveel zinnebeeldige goedheid moet de beide omroepen toch dwingen om er iets van in praktijk te brengen. Om te beginnen op het punt van een betere service ten aanzien van de achtergrondinformatie. Voor een opti maal kijkersbestand. TON HYDRA en zeker geen praatprogramma maar eon doe-programma, 'vertelt Hilde in wier uitzendingen de amateurs de meeste creativiteit aandragen. 'De doelstellingen waren dat de kijker moet blijven kijken, dat het prestatie element moet worden uitgeschakeld, Er zullen misschien kijkers zijn die denken: dat kan ik ook, of beter of helemaal niet. Doordat de serie al LOW IET JE lang is opgenomen en vrij vlot achter elkaar wordt uitgezonden bestaat de mogelijkheid dan ook niet dat kijkers bellen met de mededeling dat ze hun ideeën wel eens zouden willen uitwer ken omdat ze het beter kunnen. Ze kunnen wel in hun eigen omgeving de ideeën die aangedragen worden uitwerken'. Hoe een idee wordt uitgewerkt vertelt Hilde naar aanleiding van het pro gramma-onderdeel 'fietsen', van vana vond. 'Fietsen onder water naar Enge land' gaf een van de deelnemers op bij haar favoriete melodie. Alles is vaak mogelijk voor hen, wanneer ze aan televisie denken. De echte tv-ma- kers zien echter nog geen mogelijk heid onder zee naar Engeland over te cMin IET CDU Hl CM steken. Dus dit verviel. Omdat de olVIIUJL VLIxrlULLIM tekst van de melodie over cirkels ging opperde de scholier op dan maar op strand fietsen. Er werden rondjes op strand gereden met een spiegel aan het stuur voor het effect. Zo werd het programmaatje opgeno men. Bij passende creativiteit uit de antwoorden op de enquetevragen aan de Utrechtse scholen bleek, dat de 17- jarigen in de eerste plaats geboeid werden door muziek, daarnaast door kleding, dans, tekenen, fotografie, maar ook door zaken als milieube heer, recht en onrecht, rijk en arm. Aan 't Is te doen' dat vanavond weer op het scherm verschijnt en daarna nog drie keer, doen beslist niet alleen begaafde kinderen mee, zegt Hilde. Ze hebben zaken opgegeven die in hun belangstellingssfeer liggen en waar mee hun favoriete muziek gevisuali seerd wordt Niet het resultaat van dit programma is daarom het belan grijkste, maar de vormgeving aan ideeën om je te ontplooeien. Tros-winst is gelijk aan nieuwe omroepleden HILVERSUM Het aantal personen dat vorig jaar voor het eerst lid is ge worden van een omroep is 140 meer dan de TROS-aanwas van vorig jaar. prpniMAMn Het aantal 'nieuwelingen' bedraagt rLrvuiniMniü 100.534. De Tros-groei 100.214. Waar mee niet gezegd wil zijn dat er ook geen TROS-leden afkomstig kunnen zijn van andere omroepen, maar het aantal nieuwe TROS-leden ligt zeer dicht bij het aantal personen dat nog nooit lid is geweest van een omroep' en daar in 1973 toe is overgegaan. Bovenstaande behoort 'tot de uitsprin gende zaken die de ledencijfers van de omroepen over 1973 te zien geven. Ook blijkt dat alleen confessionele omroepen verlies moesten noteren. Voor KRO, NCRV en EO samen 23.000. De KRO verloor met ruim 14.000 de meeste leden tot ruim 530.000. Insi ders weten daarbij op te merken dat dankzij een nieuwe computer be trouwbaarder gegevens zijn verkregen dan een jaar tevoren, zodat oude en onbekende verliezen bij de nieuwe zijn ingecalculeerd. De EO ging met 6000 leden achteruit tot 144.000. Het aantal echte leden ging vooruit van 50.000 tot 63.000, al dus de administratie. De NCRV liep met 3175 leden achteruit naar 477.317. Na de TROS is de VPRO de omroep die als tweede in ledenwinst is geëin digd met 17.400 naar totaal 147.500. De AVRO als grootste omroep haalt met een winst van 5.657 leden het verlies van ruim 17.000 in 1972 in tot een totaal bestand van 835.760. De VARA groeide tenslotte met 225 le den tot 492.400. f SB ra ira lllllll ©PIB 5S3T" 65. Toen het sluitingstijd was gewor den, verliet smidje Verholen als laat ste de gerenommeerde dorpsherberg. Men trekke hieruit vooral geen voor barige conclusies, want ons smidje was zich heus niet te buiten gegaan. Hij had zich in zijn drankgebruik welbewust beperkt tot enkele glaasjes prikkelproost en een kopje koffie en hij was dus hééél wel in staat diep na te peinzen over Kareltje Knetter, zijn kleine pientere leerjongen, die een grote uitvinding scheen te hebben ge daan. De smid peinsde zelfs zoveel, dat er op den duur niets meer te peinzen overbleef en hij van binnen even leeg was als de herberg, die hij zojuist verlaten hadMaar toch wilde alles er bij de smid niet* erg in. Hij kon het zich maar. moeilijk voor stellen. Stel je voorgaatjes boven in een motorblok boren Zou dat heus alles zijn? Dat was een vraag, die natuurlijk nog vele antwoorden overliet. Dat vond trouwens ook de kwalijke persoon, die naar de wellui dende naam van Linke Lowietje luis terde. Die stond namelijk nu te tele foneren en dat gesprek duurde héél lang. Hij vertelde alles wat hij via ra dio en pers van het knettercarter had gehoord en gezien en het was duide lijk, dat er allerlei lepe plannetjes in zijn brein opdoken. Plannetjes, waar-jye mee een hoop geld te verdienen zou zijn en waarin het knettercarter een hoofdrol speelde. Maar dat zijn ogen daarbij boosaardig flikkerden voor spelt niet veel goeds df lui Radio vandaag 91 'U ons laten zien. Wij auto duwen van spoorlijn'. Ik geloofde niet dat dat deze drie zware kerels moeite zou kosten en ik maakte dan ook maar geen aanstalten hen te helpen. Ik voelde dat het me teveel werd en ging op een stapel dwarsliggers zitten. Ik keek naar de mannen zonder te zien dat ze rukten en trokken aan de wagen totdat hij tenslotte naast de spoorlijn stond. Toen kwamen ze naar mij toe, beur den mij op, ais was ik zo licht als een veertje, en droegen me tussen hen in naar de cabine van de locomotief. Knarsend en piepend kwam 'de vurige Elias' op gang en vervolgde zijn be klimming. Al spoedig passeerden we de boom grens. Als een diepe drievoudige kras in het kalksteen lag?n de rails voor ons. We maakten een bocht langs een met gentiaan begroeide helling en kwamen vervolgens in een terrein waar kale rotsen de overhand kregen. Op een gegeven ogenblik zag ik een honderd meter voor me de zwart® mond van de eerste tunnel. Het was een vrij lange tunnel en als ik hem zelf had moeten graven had ook ik hem niet groter gemaakt dan strikt noodzakelijk was. We kropen erdoor als was de trein een draad die door het nauwe gaatje van een kraal geregen werd. Het lawaai in deze smalle zwarte ruimte was oorverdo vend. Het geraas waarmee de locomo tief zijn smerige zwarte rook uitstootte echode tegen de wanden, zodat het verduizendvoudigd werd. Langzamer hand begon ik in die smerige zwarte duisternis licht te ontwaren. De sple ten en bulten in de rotswand waren al te onderscheiden. Het licht werd sterker. Plotseling scheen de zon recht in mijn gezicht en verblindde mij. De locomotief had het eind van de tuneel bereikt. Luid en scherp rinkelde de bel. Op nieuw hoorde ik de remmen knarsen en het doordringende gepiep van staal op staal. Met een grote zucht kwam de trein tot stilstand. Sissend en sner- pend werd de stoom uitgestoten. Ik pakte de leuning beet en sprong op het grint. 'Tim, Tim, ik ben het! Is er niets met je gebeurd?' Hij was er nog, en zijn voet zal nog altijd bekneld. Ik knielde naast hem neer. 'Neem me niet kwa lijk. Je moet hem al een hele tijd hebben horen aankomen. Het was het enige dat ik kon doen.' 'Spanning op zijn tijd is goed. maar.maar dit is een beetje teveel van het goede.' Hij deed zijn uiterste best het zo kalm mogelijk te verwer ken, maar ik hoorde aan zijn stem dat het hem erg had aangegrepen. 'Geloof maar niet dat ik nog ooit zal lachen om een thriller.' Hij richtte zich ver der op. 'Maar ik moet je wel zeggen dat je het goed voor elkaar hebt. Transport tn hulptroepen voor Lewis, en alles inéén keer. Mocht jij de loco motief besturen?' 'Het is niet in me opgekomen het te vragen. Misschien mag jij het, op de terugweg naar beneden.' Ik sloeg mijn arm om hem heen om hem te ondersteunen. De mannen wa ren achter mij aan gehold. Je kon zien dat Timothy langzaamaan iets op fleurde en dat hij in gedachten naar stig zocht naar woorden, waarmee hij de zonderlinge situatie waarin hij te recht was gekomen, wilde verklaren; maar dat oleek niet nodig. De machi nist had geen tijd verloren en was di rect begonnen Timothy van zijn schoen te ontdoen. Nadat hij in een oogwenk de veter verwijderd had, sneed hij voorzichtig de schoen kapot. Ook de leerling-machinist bleek te we ten wat hem in situaties als deze te doen stond. Hij liep terug naar de trein, verdween in de wagon en stond een ogenblik later weer voor ons met in zijn handen een platte groene fles, die hij ontkurkte en met een paar Duitse woorden Timothy aanbood. 'De fles, bestemd voor Gasthaus', ver klaarde de machinest, 'Johann Becker die toch niet missen.' 'Dat denk ik ook niet,' antwoordde Tim. 'Wat is het?' 'Cognac.' antwoordde ik. 'Tae maar, het is net wat je nodig hebt, maar drink hem niet helemaal leeg. Ik lust ook wel een slokje.' Ik meen de aan de spoorweglieden te merken dat zij nu volledig beseften in welke spanning Timothy en ik het laatste uur geleefd hadden. Nadat ieder van ons van de cognac had gedronken werd Timothy, wiens voet inmiddels bevrijd was, naar de wachtende trein gedragen. De wagon, waarin Timothy en ik de reis zouden vervolgen, stond vol dranken en levensmiddelen, maar in het midden was er nog juist een plaatsje over. Ik zag dat de deuren af gesloten konden worden. 'Nou wij u brengen,' zei de machinist tegen Timothy, 'naar de Gasthaus. Frau Becker zeker naar uw voet kij ken en Johann Becker u eten geven.' 'Op jou rekening zeker.' zei de leer ling. 'Als het moet, Waarom niet?' antwoordde de machinist. 'Waar heb ben ze het over?' vroeg ik. Timothy vertelde het me. 'Ik betwijfel of er veel van een ontbijt zal komen,' zei ik. 'Wat mij betreft, mogen ze gerust vertrekken. We hadden geen beter vervoermiddel voor de bandieten kun ne bedenken. We hebben zelfs ge zorgd voor het escorte van degelijke flinke kerels waar Lewis naar ge vraagd heeft denk je eens in, de machinist is de broer van de plaatse lijke veldwachter, en zo te horen zijn ze geen van allen grote vrienden van Becker. Zouden we ze voor we ver trekken moeten uitleggen dat ze bo ven in het Gasthaus een man zullen vinden, mijn man, die de familie Bec ker en nog een andere vent met een automatisch pistool onder bedwang houdt en dat als rechtgeaarde burgers van hen verwacht wordt dat zij Lewis zullen helpen?' 'Nou, ik zou het kun nen proberen. Nu, meteen?' 'Ja. Di rect kun je je niet meer verstaanbaar maken. 'Vurige Elias' is nu niet be paald een treintje dat stilletjes tegen de berg opkruipt. Ga je gang, maakt een praatje dat wil zeggen als je je het nodige Duits weer te binnen kunt brengen.' 'Oké, ik zal mijn best doen. Ik wou alleen dat ik wist wat cocaïne in het Duits was.Wat is er?' 'De cocaïne,' zei ik onthutst. 'Die was ik helemaal vergeten. Het zit nog in mijn jas. Het ligt in de Mercedes.' 'Wat.Nou, als de wagen op slot zit.'Dat zit hij niet. De sleutel ligt in de auto.' (Wordt vervolgd) HILVERSUM I AVRO:7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn 7.20 (S) Dag met een gaatje. <8.00 Nws. 8.11 Ra diojournaal.) 8.50 Morgenwijding. 9.00 (S) Klass. kamermuz. met comm. (9.35 Water standen» 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (S> Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws. 11.03 Radio journaal.) 11.30 <S) Rondom twaalf: een uur allerlei voor iedereen, met o.m. De Groente man; Paris vous parle en 11.55 Beursber. Overheidsvoorl.: en.ya Uitz. v.d. landb. AVRO: 12.40 (S) Kinderkoren met ork.; kin derliedjes. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Pianorec.: klass.muz. EO: 14.00 Het woord der waarheid: Kernbegrippen uit de Bijbel. 14.15 (S) Over en weer: radiomag. 15 15 (S) Licht en uitzicht: gewijde muz. 16.00 Nws. 16.03 Klankbord: act., inf. en comm. 16.10 (S) Voor kleuter en kind. 16.30 (S) Jeugdtoer. AVRO: 17.00 (S) Mobiel: een beweeglijk progr. voor beweeglijke mensen. 17.55 Med. 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 Tech nocratie en-of democratie, doe. 18.40 <S) Jeugd en ritme. 19.05 <S) Y' all come-. Coun try and Westernprogr. 19.30 (S) Vanavond: gevar. progr. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22 50 (S) Licht pianospel. 23.05 (S) Er floot een vogel in de wei. 23.55 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerle: klass.muz. (7 30 Nws: 7.41 Echo). 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. vd vrouw. 8.45 Moeders wil is wet. 9.40 Schoolradio. 10.00 De wereld om ons heen; lnf. rubriek. 10.20 (S) Aubade: klass. muz. (10.30 Nws.) 11.00 Gebakjes en een be ter leven - verhalen van wel en wee. 11.30 Bejaardenprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: pauzeprogr. met om 12.22 Wij van het land: Nws. en Med. t.b.v. land en tuinb.; 12.30 flws; 12.41 Echo en 13.00 Ra den maar. 14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Inter lokaal op dinsdag. (15.30 Nws.) 17.00 Over heidsvoorl.: Het Centraal Historisch Archief in de Ned. Antillen. 17.10 V.d. kleuters. 17.30 Nws. 17.32 Echo. 18.00 (S) Dansmuz. uit de' 16e eeuw. 18.19 Uitz. v.d. C.P.N18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Progr. voorbeschuwing. 19.00 (S) Zin In muz: amateurs geven de toon aan. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. KRO: 20.00 Nws. 20.05 Overweging. 20.15 (S) Komponist en radio III, 2: klass. en mod.muz. 21.30 Babel (Special). 22.30 (S) Mod. kamermuz. 23.00 Strip: oude muz. 23.55 Nws. HILVERSUM III Ieder heel uur 2 minuten nws. VARA: 7.02 Eddy Becker. 9.03 (S) Plaatjes isn v.d. pep. 11.03 Tom Blom in uw radio. 12.03 (S) Een opvallend vrolijke gevar. visite. 14.03 Eddy Becker. 15.03 Drie-Draal. 16.03 (S) Mix. HILVERSUM III NOS: 18.02 Joost mag niet eten. VARA: 19.02 Popreconstructie. 20.02 (S) Nashville. 21.02 (S) Jazz and Bues. 22.02 (S) Tom Blom J in uw radio. 22.55 Med. 23.02 (S) Wachten op middernacht. 00.02 In de kleine uren. t 1 2.02 (S) Willem van Beusekom-Kees van Maasdam. 5.02 Hans Hamburg. BELGIE 324 m (Nederlands) 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 Licht» muz. 12.50 Buitenl. perosverz. 13.00 Nws. act, weerber. en schouwburgprogr.'s. Aansl.: lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Schoolradio. (15.00 Nws) 16.00 Nws en beurs- jj( ber. 16.10 Lichte klass.muz. 17.00 Nws en med. 17.10 Uitz. voor oudere luisteraars, fa 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 Uitz. v.d. soldaten. 18.30 1 Wegwijs wezen. 18.45 Sportprogr. 18.55 Taal-, wenken. 18.57 Ork. van de week. 19.00 Nws en act. 19.30 Intermezzo. 19.35 Uitz. voor j- middenstand. 19.45 Melodie Radio. 20.00 Livj optreden grote vedetten. (20.30 Nws.) 20.4, hoorspel. 21.27 Fllmmuz. 22.00 Nws. 22.0) Musicalmuz. 23.00 Nws. 23.10 Nachtvlinders, 23.40 Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 11.10-12.00 Schooltv 14.00-14.50 Schooltv NOS 18.45 Ti-ta-tovaiaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Pipo in Marobia 19.30 Volgende patiënt 20.00 Journaal VARA 20.20 Merijntje Gijzen's jeugd, feuilleton 21.10 en een zoen van de juffrouw, tv-serie 21.25 Wie wat waar, vraag en antwoordspel 21.55 Achter het Nieuws 22.45 Journaal TELEAC 22.50 Bijstandswet,herh. NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar .oo Journaal KRO 19.05 Anna en de Ko ning van Siam 19.30 Tis te doen, jeugduitzending 20.00 Journaal 20.20 Macht en On macht, doe. serie 21.10 Oorlog en Vrede. feuilleton 21.55 Waar gebeurt: verh. 22.35 Den Haag vandaag 22.40 Journaal 22.45 Zesdaagse in het Rot terdamse sportpaleis DUITSLAND I 10.60 Journaal. 10.05 Journaal van gistera vond. 10.25 Herr Soldat hat keine Vergan- Deense vla 2 dl. water citroenschil 75 gr. grlesmeel 200 gr. kristalsuiker lYz dl. koffieroom y2 dl. bessensap, pijpkanaal De citroenschil en het stukje pijpka neel tien minuten in het water laten trekken en dan verwijderen. De gries- meel vermengd met de suiker in het water strooien en in vijf minuten gaarkoken. De vla laten afkoelen en omscheppen met de koffieroom. Daar na het bessensap toevoegen. Opdienen in dessertschaaljes, eventueel met een wafel of geschaafde amandelen. genheit. tv-film. 11.55 Parabel. 12.05 RAc 12.50 Persoverz. 13.00 en 16.15 Journaal. 16.20 Doc. film. 17.05 Die Abenteuer einer Katze. kinderfilm. 17.55 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30 Sesamstrasse. 18.01 Rep. 18.30 Act. 18 45 Zandmannetje. IS 5» Reg. mag. 19.26 Hamburg Transit, tv-ser 1st 19.59 Progr. overz. WDR; 8.20 Schooltv. 9.31 Sesamstrasse. 10.30 Schooltv. 18.00 Reg. nws.l 18.10 Sprung aus den Wolken, tv-serle, 18.4] .1. Act. 19.20 Hamburg Transit, tv-serie) 20.W Journaal en weeroverz. 20.15 TV-quiz. 21.0'in Die Eltern, tv-spel. 22.35 Journaal, comm. et weeroverz. DUITSLAND II 16.30 Progr. voor oudere kijkers. 17. Journaal. 17.10 Circusprogr. 17.45 Act. muz. 18.25 Follyfoot, tv-serle. 18.00 Journa: 19.30 Das Schloss .in Flandern. speelfilm 1 1936. 21.00 Journaal. 21.15 Inf. en menlngei over een act. thema. 22.00 Filmforum. 22.41 Journaal. DUITSLAND III NDR 8.05-12.45 Schooltv. 16.30-17.30 Schooltv. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Cursusprogr 16] 18.45 Joegoslavische werknemers. 19.00 Cur susprogr i9.30 Cursusprogr. 20.00 Journaal «n veerber. 20.15 Econ. mag. 21.00 TV-pon j 'r<5t' DUITSLAND III WDR C' 8.20-11.45 Schooltv. 16.00 Sesamstrasse - - - - taalcur- a 17.00 Schooltv. 17.30 Russische sus. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 TV-cursus. 19.01, Zandmannetje. 19.05 Progr. voor GrleksdOd werknemers. 19.15 Weekalmanak. 19.45 Nw uit Noordrijn-Westfalen. 19.55 Comm. Journaal en weeroverz. 20.15 Doe. piu 21.00 Filmmuz. 22.00 Journaal. 22.20 Herl tv-cursussen. BELGIE (Nederlands) 14.00 - 16.00 Schooltv. 17.00- 18. Schooltv. Menutip: Gebraden fricandeau, bloem kool, aardappelen, Deense vla. 18.05 Het grote koraalrif- 111 18.30 Tienerklanken. 19.10 Uit de dlcrcrr# pc reld. 19.35 Kortweg. 19.40 Med. 19.45 Jour- naai. 20.20 Merijntje Gijzens jeugd, tv-sitlij 21.10 Verover de aarde, wetenscliapp ,:'v progr. 22.00 Audiovisuele fabels. 22.30 naai. BELGIE (Frans) 14.00-15.30 Schooltv. 16.45 Cursusprogr, Uit 17.40 Schooltv. -ir is.10-18.30 Progr. voor oudere kijkers, "'i 19.00 Waals mag. 19.15 La folie des betes, feuilleton. 19 45 Journaal. 20.12 Weerber 20.20 Inf. progr. 20.40 Arsene Lupin. I rie. 21.35 Waals progr. Aansl.: Journaal, >i, ;it II rt,

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6