in Derksen handelt wielrenners Noordwijkerhoutse raad wijst pessimisme af Lenteklokjes deden oud en jong plezier Katwijker Haasnoot schakelt Piket uit 'Circuit' rond Louwestraat Veel foto's in Katwijkse folder Haarlemmermeer kreeg bezoek van Kamerleden Nieuwe Leidse Courant George Nieuwendijk lijsttrekker PPR Nieuw clubgebouw STV ÏKOCW KW VRTET UlNslMi; 22 J\M \KI l'J74 >1 AU KM REGIO U Nieuwe bouwplannen Ier band nemen NOORDWIJKERHOUT Bij de afdelingsgewijze behandeling van de begroting 1974 heeft de KVP-frac- tie ernstige bezwaren geuit tegen het personeelsbeleid van B. en W. Mevrouw R. M. W. v. d. Geest-Lucas- sen had uit de begrotingen van de afgelopen 5 jaren moeten constateren dat in die tijd slechts 7 mensen in rang bevorderd waren en zij vroeg zich af in hoeveel gevallen dit aan het behalen van een diploma was te danken. Zij twijfelde aan de werksfeer, die er op de secretarie is en toonde met cij fers aan, dat beschikbare kredieten voor personeelskosten aan het fonds zwembad waren toegevoegd. Zij vroeg om gegevens omtrent het aantal amb tenaren, dat bij gebrek aan promotie kansen vertrokken is en de gevolgen daarvan voor de steeds zwaarder be laste staf. De overbelasting van het ambtenarenkorps blijkt uit de onmo gelijkheid om tijdig aangekondigde nota's bij de raad in te dienen. Burgemeester Bosma, houder van de portefeuille personeelsbeleid, wees op de moeilijkheid om enigszins onder legd personeel aan te trekken, daar mede de feitelijkheid van de overbe lasting van de staf onderstrepend. Mr. J. P. van den Bosch vroeg of uit de lage raming van de post reiskosten personeel moet worden afgeleid, dat té weinig aan de ambtenaren wordt gedelegeerd en of wijziging van dit uitgangspunt de afdoening van zaken en de werksfeer niet ten goede zou komen. Op deze en andere opmerkin gen omtrent het personeelsbeleid in Noordwijkerhout zullen B. en W. schriftelijk antwoorden. B. en W. overwogen om in 1974 een 70-tal gemeentewoningen te verkopen. Wethouder P. C. Heemskerk overwoog dat meer woningen eigenlijk te goed koop worden bewoond en dat de ge meente de eventuele opbrengst goed als financieringsmiddelen kan gebrui ken. Dek heer J. J. Duivenvoorde (KVP) wees er op, dat dit argument alleen kan slaan op het complex 12 woningen Boekhorst. Wethouder Heemskerk bevestigde, dat in ieder geval de huidige bewoners bij ver koop voorkeursrecht zullen hebben De KVP-fractie wijst de pessimisti sche denkwijze van B. en W. omtrent de verdere uitbouw van de gemeente af en nodigt het college uit om plan nen voor verdere woningbouw onmid dellijk ter hand te nemen. Het pessi misme omtrent de toekomst van Noordwijkerhout is vooral ingegeven door het provinciale plan 'Plandoelen Zuid-Holland West'. De heer G. J. Maarseveen (PCG) deel de het realistische pessimisme van B. en W- De ideeën van de Zuidholland se planologische dienst zijn bloedse rieus te nemen, meende mevrouw A. E. M. Desain (D'66) De inspraak ln deze zó belangrijke aangelegenheid is volledig zoek. Vóór half februari a.s. dienen de gemeenten via het sa menwerkingsorgaan Bollenstreek hun reacties op het soms bijna on leesbare soms in de conclusies onna volgbare plan uit te brengen. Die tijd is veel te kort. Over inspraak gespro ken De heer C. W. van Duin (KVP) wei gerde te aanvaarden dat -de conclusies van het Plandoelen Zuid-Holland West voor Noordwijkerhout het eind betekenen. De ervaring uit het verle den bewijst wel anders. Laten wij de plannen voor Victor V of het plan westelijk van de Gooweg in studie ne men. B. en W. zijn van plan in 1974 voor 627.000 uit te geven aan het op knappen van wegen. Allereerst zullen de Havenstraat, Dorpsstraat. Dorps ringweg en een stukje Herenweg duchtig gereconstrueerd worden. Als eindelijk de resultaten van de studie van het Verkeersburwau Gra- bowsky uit Arnhem op tafel komen zal besloten kunnen worden hoe de Havenstraat en de verdere kom van het dorp in het verkeersplan kunnen worden ingepast De heer Van den Bosch (D'66) had zijn bedenkingen over de zware belas tingen van de begroting voor de we genfondsen 350.000). Daarbij twij felde hij aan de uitvoering van de plannen. De heer G. J. Maarseveen (PCG) wees er op, dat de plannen voor 1973 niet tot uitvoering zijn ge bracht Niet minder groots zijn de riolerings plannen voor 1974. Vooral in De Zilk zal gewerkt gaan worden. Aan de klacht van tientallen jaren, de lozing nende en verlevendigende werk alle lof. Johan van Wolfswinkel KATWIJK AAN ZEE De Lenteklokjes gaven weer een uitvoering in de, als gewoonlijk, volle zaal van het Hervormd kerkelijk centrum. Zo'n gebeurtenis betekent een feest voor oud en jong. De glunderen de, op haar best uitgedoste, fleurige meisjes en de verwachtingsvolle trotse naaste verwanten in de zaal maken met hun allen de stemming. Dan is het net alsof de lente al intocht doet. Maar het was wel een warme lente-avond. Alle groepen (A, B, C) deden deze keer mee. Men kreeg dus een volledig overzicht en iedereen kwam aan zijn trekken. Andere, nog grotere deugden van deze avond, waren de beknopt heid. de programmakeus en de aan het publiek geboden gelegenheid nu en dan mee te zingen. Wat het eerste betreft: de uitvoering ging non stop. Er was geen pauze en shows, ver kleedpartijen en volksverhuizingen werden ons bespaard. Telkens wan neer een groep alleen zong .doken de anderen weg. Voor deze prijzenswaar dige organisatie waren podiumuit bouwsels nodig geweest. Die kostten publiek-ruimte, maar bevorderde in hoge mate de goede gang van zaken. Men moet Dirk van Vliet altijd weer prijzen en in dit geval zelfs bewonde ren. Hij zag kans series liederen, van allerlei aard. moderne geestelijke en vooral mooie volksliedjes of volkslie dachtige nieuwere composities, ernsti ge en luchtige. Engelse en Franse, éénstemmige en tweestemmige vast in de meisjeshoofden- en harten te zet ten. zo stevig, dat de zangeresjes zich nergens vergisten en hun aandacht op de dirigent konden richten. Ze deden niet allemaal doorlopend. Men zag hoe moeilijke vreemde teksten vaak werden afgelezen en ook, hoe sommi ge vocalistjes bijna automatisch zon gen. Maar goed, het lukte toch maar in bijna alle gevallen. En hoe. De algemene niet strakke discipline was opvallend. Onvertogen bewegin gen waren niet te bekennen. De voor dracht was keurig pn tot op de helft van de avond nogal stijf. Pas daarna werd langzamerhand de muzikale geest over de koren vaardig. Het was bepaald opmerkelijk dat de jongste jeugd (A) wel eerst wat onzuiver in toneerde en later in voer alleraardig ste speelliedjes. gebarend en buigend, zonder dirigent, werkelijk oor- en hartveroverend zorg. Deze kwaliteits stijging trof bij de B's in 'Qui suit', het pittig voorgedragen spottende 'Pa- triottenlied' en 'Cateautje' eveneens. Maar deze grotere meisjes hadden zich al eerder enderscheiden. De C-meisjes zongen heel mooi o.a. 'Sifflez en travaillant' en 'In het grote stadskwartier'. De zaal zorg enkele malen in de volksliedjes en de slot zang (gezang 393) uit volle borst mee. Dit betekende een grote winst. Behal ve de bekwame tactvolle dirigent ver dienen de pianiste Ada van der Bent. de trompettist Bert Timmers en de drummer Arie Rietveld om hun steu- van de riolering in de beek, komt een einde. Als Rijnland een beslissing neemt, staan B. en W. klaar met geld om de riooluitlaat in de Beek te dich ten en een persleiding naar de Leidse- vaart aan te leggen. Onafhankelijk hiervan wordt in 1974 de Zilkerduin- weg verder gerioleerd en wordt de ri olering in de Regenvlietweg gemoder niseerd. De Nieuwe Duinstraat wordt een woonstraat van allure. De wonin gen worden nu grondig vernieuwd, de bestrating aangepast en de riolering gereconstrueerd. Ook het tweede ge deelte van de Zeestraat krijgt riole ring. Al enige tijd studeren B. en W. op een plan om de gronden onder en rond de oude St. Victorschool te be stemmen. Als de leerlingen elders een (nieuw) onderdak hebben gevonden en ook 'De Mast' uit het complex is enals de gemeente het gehele complex wil en mag kopen, dat moet, na afbraak van het gebouw, iets met de grond gebeuren. \Vethouder P. C. Heemskerk zei alleen dat slechts dan een plan gemaakt kan worden als het Kerkbestuur van de St Victorparo- chie een stuk van de (overgrote) pas- torietuin wil afstaan. Over het plan zelf liet hij geen woord los. Mevrouw Desain op een steenworp af stand wonend, vreest het ergste na melijk dat daar dan enkele woningen en straten worden gepland. Als dat er uit komt zal zij in een boom klimmen om te voorkomen Jat die daar.-.: wordt omgehakt. De raad leek niet bijzonder geïmponeerd. Reiniging De KVP-fractie heelt haar twijfels over de noodzakelijke hoogte van het nieuwe tarief voor het ophalen van vuilnis. B. en W. zeggen van de geAvo- ne huishoudingen 75 per iaar nodig te hebben. Dat is een slag voor de huishoudingen, die tot nu toe voor 45 per jaar hun vuil kwijtraakten. Daaronder zijn er nogal wat beiaar den. De oplossing van de KVP-fractie om het huidige tarief nog één jaar t« laten voortduren om »e zien hoe het loopt, lijkt belasting-technisch niet haalbaar. De KVP-fractie zal in dat geval niet akkoord gaan met een hef fing van 75. Dat moet voor 1974 la ger De heer G. J. Maarseveen (PCG* vroeg B. en W. met de meeste klem te zoeken naar de inbouw van een so ciale factor in het reinigingsrechl Een overgrote meerderheid van de ge meenteraad bepleitte een extra subsi die voor de Openbare Bibliotheek. Vo rig jaar is 12.500 gegeven om het boekenbezit uit te breiden. Dat be drag was alleen al nodig om schulden wegens uitbreiding van het boekenbe zit te betalen, en aan de hand van nog aan te bieden gegevens zou blij ken dat een extra subsidie van 12.500 opnieuw hard nodig zal zijn. KATWIJK In de openbare vergade ring van de verkeerscommissie zal de omgeving van de Louwestraat lei- sprake worden gebracht. Bewoners van deze straat en omgeving hebben de gemeente om maatregelen ge vraagd ter bevordering van de veilig heid. De Louwestraat is een zeer smalle en bochtige straat, waar de gevels van de huizen in sommige gevallen slechts op vier meter tegenover elkaar staan. Vooral de laatste tijd davert er nogal zwaar verkeer door de straat. Niet al leen zijn het de vrachtwagens die een supermarkt bevoorraden, maar ook is er de laatste maanden liet bouwver- kcer bij gekomen in verband met de bouw van liet postkantoor dat verrijst tussen de Baljuwstraat en de Elle boogstraat. Verwacht wordt trouwens, dat, als het postkantoor klaar is, het verkeer in z'n totaliteit toch zal toe nemen. Vandaar dat de gemeente Kat wijk wel van mening is dat er het één en ander aan een goede 'doorstro ming moet worden gedaan. De ge dachten gaan uit naar een éénrich tingsverkeer voor de Louwestraat en omgeving, zodat er een circuit ont staat, met het postkantoor als middel punt. De Louwestraat zelf heeft overi gens al éénrichtingsverkeer. Van onze schaakmedewerker LEIDEN Dat een hoofdklasser niet altijd van een goede eerste klassespeler hoeft te winnen liet Katwijks kampioen Haasnoot in de tweede ronde van het Leids kampioenschap zien. Het slachtoffer was Phillidor 1 speler en titelkandidaat Joop Piket. Ofschoon Piket goed uit de opening kwam. wist hij toch zijn voordeel door een weliswaar mooi maar niet KATWIJK De Katwijkse VVV heeft de nieuwe folder voor het sei zoen 1974 klaar. In cle folder wordt vooral ook aandacht besteed aan het familiekarakter van de grootste bad plaats aan de Nederlandse kust. De folder bestaat hoofdzakelijk uit foto's. 'Eén foto zegt meer dan honderd woorden', aldus VVV-direkteur Chr. Verplancke. Bij folder is een uitge breide hotel- en pensionlijst gevoegd. erg efficiënt kwaliteitsoffer volledig te verknallen. Her was voor Haasnoot toen nog maar een koud kunstje om de pure sensatie tot stand te brengen. Ad v. d. Berg had opvallend veel moeite met Piet Piket, maar de tijd nood van zijn tegenstander beteken den zijn redding. RAG de Graaff gaf Sikkel een opvallend schaaklesje en behaalde een vrij vlotte overwinning. Huizer veegde met een briljante par tij het vloerkleed aan met een wanho pige Van Halderen. Tolenaar maakte met wit een einde aan de mogelijk nog bestaande kampioensillusies van Berg. Dat te laat komen ook zijn voordelen kan hebben demonstreerde Konings aan een duidelijk moegevoch ten Steffelaar. Wederom viel de grote vecht'ust van de spelers op; er viel slechts een remise te noteren. Een paar partijen werden wegens het Hoogoventoernooi uitgesteld. 'Ik verzorg de contracten roor de Nederlanders' Uitslagen HAARLEMMERMEER Leden van de Tweede Kamer van de C.D.A.-frac- ties hebben een bezoek gebracht aan Haarlemmermeer. Er was eerst een gesprek met het gemeentebestuur van Haarlemmermeer, daarna met c.d.a.- burgemeesters,- wethouders en raadsleden uit de omgeving. Gespro ken werd over de luchthavenproble- matiek, in verband met het binnen kort verschijnende rapport- Seegers over de plaats van de eventuele twee de luchthaven. Verwacht wordt dat binnenkort ook andere kamerfrakties op bezoek komen. ROTTERDAM In het woelige zesdaagsewereldje is Jan Derksen een even belangrijk als bekend fi guur. De ex-wereldkampioen sprint, die eens met Arie van Vliet onvergetelijk sport ten beste gaf, is veelal te vinden in of rond om de cabines van de renners óf is ergens op het middenterrein in druk gesprek gewikkeld met an dere niet onbelangrijke wieler- persoonlijkheden. Na zijn acf:eve wiclercarrière en eni ge tijd als bondscoach te hebben ,->e- fungeerd, staat de ras-Amsterdammer inmiddels enkele jaren te boek ils wielermanager 'Ja. ik verzorg de con tracten voir alle Nederlandse cou reurs'. verduidelijkt hij. 'Kijk. de ren ners zélf zijn dikwijls onbereikbaar Ik verzorg daarum hun zaken. Dat is een drukke bi zigheid. Soms word ik zelfs 's nachts uit mijn bed gebeld'. Jan Derksen pakt meteen zijn agenda. Laat de ovrrvolle zesdaagse-kalender zien voor, k< mend winterbaanseizoen. Want nog »wee zesdaagsen (Antwer pen en Milaan) en do activiteiten van de meeste coureurs worden weer ver legd naar de weg. Derksen heeft juist een praatje achter de rug met zijn befaamde Belgische college Jean a an Buggenhout. die ver- antwoordelijl is voor het rennersveld van de Zesdaagse van Antwerpen. Jan Derksen heeft alsnog enkele pogingen ondernomen enkele Nederlanders on der te brengen in het Belgische wie- Iercircus. Zonder erg veel succes. Derk sen: 'In Antwerpen gaan achttien ploegen van start. Van Buggenhout heeft zijn hoop gevestigd op een aan tal wegrenners Waardoor er niet /6 veel Hollanders als vroeger van de partij zijn.' Jan Derksen slaat een blik in zijn overvolle agenda, constaterend dat alléén Leo Duyndam, René Pij nen, Gerben Karstens, Cees Stam en Piet de Wit in aanmerking komen voor Antwerpen. 'Kijk', wijst hij aan, 'hier staan nóg andere naini-n. Van Gerard Koel. Ja nus van Tol, Cees Bal, Leijn Loevp- sijn en Harrie van Leeuwen. Voor al die jongens is geen plaats. Zelfs niet voor Gerard Koel, die vorig jaar nota- bene in Antwerpen heeft gewonnen.' Trieste bijkomstigheid voor Harrie van Leeuwen was wel, dat hij afgelo pen vrijdag tegen de piste kletterde 'Leo is van de vro- gebroken pink juist op het moment, dat Van Bruggenhout en Derk sen spraken over zijn eventuele aan- Avezigheid voor Antwerpen. Derksen: 'We hebben er toen maar van afge zien. Want met zo'n blessure fietsen zou toch te veel risico's met zich meebrengen.' Jan Derksen praat dolgraag op zes daagsen. De formule, zoals in Londen en Rotterdam wordt gehanteerd, be schouwt hij ais de ideale. Hij: 'De aandacht van het publiek gaat uit naar het kortere werk. Dat trekt. Voor lege rribur.es rijden in de mid daguren heeft geen enkele zin. Maar ja. neem nou eens de zesdaagse vin Bremen. Daar is het 's middags óók vol. Dus in Bremen zal die oude for mule heus nog wel een tijdje gehand haafd blijven.' Véél moeilijkheden met de coureurs doen zich voor Jan Derksen hoogstzel den voor, wanneer de contracten wor den opgemaakt. Het merendeel ;s zelfs al gelukkig met een contract. Jan over de gages: 'Je kan wel zeggen dat de gages uiteen lopen van 2.010 tot 10 000 Voor mannen als Gim ni di en Merckx ligt dat uiteraard een tikkeltje anders. Die verdienen méér bij een zesdaagse. Maar dat zijn dan took buitenbeentjes. Voor het gros van de renners is de gage beslist niet zó hoog, al lijkt het wel het geval ie zijn. De meeste mensen vergeten ech ter. dat iedere renner een loopjongen, mechaniciën en een verzorger bij zich heeft. Bovendien dient hij de keuken te betalen. Dat gaat allemaal van hut bedrag af. De gages van de renners zijn. in tegenstelling tot de gewone Averknemer, beslist niet omhoog ge gaan.' Jan Derksen werd recente weken jok geconfronteerd met problemen, welke zich voordeden rond Leo Duyndam en René Pijnen. Laaiende ruzie (zoals de geruchten gingen) is er niet. Maar de verhouding is wél minder vriend schappelijk dan voorheen. Derksen: 'Ler is van de vrolijke kant. René niet. Die is veel rustiger, doch ook wat zakelijker (na zijn huwelijk, red.). Duyndam rijdt liever met Ger ben Karstens (Duyndam: 'Daar kan je tenminste mee lachen'). Volgend sei zoen vormen Duyndam en Pijnen in het begin zeker geen koppel. Al zil dat zeker niet voor altijd gelden. Per soonlijk \dnd ik het beter die twee uit elkaar te halen. Je kan beter als vrienden uit elkaar gaan, niet waar7 Ja. en met wie René dan weer een ploeg vormt is onbekend. Zelf denkt hij aan Peffgen en Gilmore. Maar Gil more zal wel moeilijk worden. De ploeg Kemper-Gilmore is immers een begrip in Duitsland.' Jan Derksen houdt terdege rekening met een andere ontwikkeling in het zesdaagseAvereldje. De oudere genera tie haakt langzaam maar zeker af. Derksen: 'Je moet er toch rekening mee houden, dat jongens als Kemper. Bugdahl en Renz komende jaren de wielersport vaarwel zeggen. Maar goed, andere en vooral jongere cou reurs staan te popelen van ongeduld. Ik noem dan de namen van Hempel, Haritz en óók Schuhmacher.' Derksen 'enslotte ovei Wolfgang Schulze, die vorige week Dieter Kern- per een hersenschudding sloeg en Avaarvan de geruchten gaan. dat hij definitief van de Duitse winterbanen wordt uitgesloten: 'Ik zou zeggen: je moet een dergelijke affaire uitbuiten. Het publiek zit nu eenmaal te wach ten op een tweestrijd Kemper f-n Schulze. WIM HUISMAN Uitslagen eerste ronde: G. Haasnoot-R. Dobbelaar 1-0; W. Steffelaar-E. Bon ders 0-1; C. C Berg-P. J. Piket 0.5-0.5. Groep 2: P. Zwetsloot-G. Bannink 1-0; R. v. d. AardAveg-E. van Dijk 1-0; O. v. d. Aaardweg-J. Kamps 0-1; A. D. van Ingen Schenau-J. van Beek 1-0. Uitslagen tweede ronde: Groep 1. A. Huizer-H. van Halderen 1-0; RAG De Graaff-D. Sikkel 1-0; E. Bongers-Th. Piket 0.5-0,5; G. Haasnoot-J. Piket 1-0; P. J. Piket-A. M. J. v. d. Berg 0-1; W, G. Binnendi.jk-R M Mieremet afg; J. Tolenaar-C. C Berg 1-0; A Lommerse- J Bakker 0-1: J. J. de Jong-J. Postma 1-0: L. Konings-W. Steffelaar 1-0. Uitslagen groep 2: E. Erland-J. v. d. Wijngaard 1-0; Th. v. d. Berg-R. v. d. AardAveg 0-1; J Kamps-A. D van In- gen Schenau afg.; C. van Oostrom-T. Rijnsburger 1-0; A. Geyer-B. KAvaker- naat 0,5-0,5; J. van Oudshoorn-G. Mer chant 1-0; G. Bannink-R. den Tonke- laar 1-0; E. van Dijk-W. Koops 1-0. Het eigen ochtendblad voor èik protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving ZORG VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS HAZERSWOUDE De PvdA-afde- ling en het Aktiecentrum van de PPR uit Hazerswoude zullen over veertien dagen het gemeenteraadsverkiezingen programma publiceren. Beide progres sieve partijen zullen elk met een ei gen kandidatenlijst de verkiezingen ingaan zoals al eerder werd gemeld, maar hebben wel besloten tot een programmatische samenwerking. Lijst trekker op de kandidatenlijst van de PPR, welke partij voor het eerst mee doet aan de strijd om de dertien ge meenteraadszetels, is de 31-jarige Ge orge NieuAvendijk, onderwijzer aan de Pius X school in de Groenendijk, pen ningmeester van de gymnastiekvereni ging Hou Vast, deel uitmakend van de Sportraad Hazerswoude en onlangs door de Commissie Milieuhygiëne Ha zerswoude aan de gemeenteraad voor gedragen als lid van deze commissie. Tweede op de lijst is Ppter de Porto, een twintiger uit de Pieter de Hoogh- straat (evenals Niëtrwendijk), die des tijds een van de stimulators was tot de oprichting van een PPR-aktiecen- trum in HazorsAvoude. De tien namen tellende lijst 'herbergt' drie dames Ria ten Beeke, Margriet de Boer (haar oom M. de Boer heeft thans A'oor de KVP zitting in de raad) en Mieke Vermeer. De andere kandidaten zijn Joost van Bennekom, Aartjan Pannebakker, Piet Teun van de Ward en Lou Meulman. WOUBRUGGE In een schrijven aan de leden zegt het bestuur van de partij Gemeentebelang het te betreu ren, dat de WD niet bereid is om tot een gesprek te komen over de komen de gemeenteraadsA'erkiezingen. Men zal zekeï met een eigen lijst uitko men. Gemeentebelang vindt dat er zo sprake is van versnippering in de sa menstelling van de gemeenteraad. SASSENHEIM Trompetgeschal van ruiters van St. Ilubertus uit Lisse en liet openen van een deur met een te kening van liet oude gebouw (zie fo to) vormden de ouverture van de feestelijke opening van het fraaie nieuwe clubgebouw van de Sassen- heimsc Tennisvereniging. Een resul taat van overleg en samenspel, aldus voorzitter Petit van do bouwcommis sie. die honderden uren aan de bouw heeft besteed. Clubvoorzitter Van Overbeékc dankte hem, de twee ande re leden van det bouwcommissie, de lieren Thakur en Hermeling, alsmede het gemeentebestuur uitvoerig. Door de zelfwerkzaamheid van de leden van STV is circa dertigduizend gulden uit gespaard. De Jeugdleden zijn boven dien bezig niet een actie voor een nieuwe geluidsinstallatie. Een actie, die nog niet rond is, maar met de in stallatie van een microfoon was de symbolische overdracht reeds een feit. V. ort-ni t-3c-ïc/;Io V, ori-nirru vs-Tï it-öe-Tc^iO kori-ninui\"-nit~do-iris£o kori-n i ouws-urfc-3e-ie#lo kor l-mcni un-u i t-3 o-ïcfrio ALPHEN Op woensdag 23 januari zal ee;i voorlichtingsavond gegeven worden omtrent de plannen die er zijn om de Prins Bernhardlaan te re construeren. Een gedeelte van de Prins Bernhardlaan moet verbreed worden als straks de Herenweg omge legd wordt en het snelverkeer via de te bouwen nieuwe brug Alphen bin nenkomt. De voorlichtingsavond is in de Opstandingskerk en begint om half acht. HAZERSWOUDE De planologie in het kader van de wet Ruimtelijke Or dening in het algemeen, de streek plannen en de gemeentelijke bestem mingsplannen en hun betekenis voor de agrarische ontwikkeling hierop ko men aan de orde in een gezamenlijke vergadering van de afdeling Hazers- woude-Koudekerk aan den Rijn en van de Leiderdorpse afdeling van CBTB, LTB en Hollandse Maatschap pij voor Landbouw. De bijeenkomst wordt op donderdag 31 januari, vanaf 19.45 uur, gehouden in het Michel*- huis te Hazerswoude-dorp. HAZERSWOUDE Tijdens een op 13 februari, vanaf 02.00 uur, te hou den openbare bijeenkomst, die de Ha- zerswoudse PVDA-afdeling in Het An ker belegt, staat de eventueel door het polderlandschap aan te leggen rijksweg (oost-westyerbinding, Leiden- Bodegraven) centraal. Een voor* en een tegenstander van deze plannen komen dan aan het woord. De Leidse wethouder Kret zal zijn pro-visie ge ven en Udo de Haas, een van mede werkers van de werkgroep milieube heer van de Leidse universiteit, die omtrent de rijksweg een rapport uit bracht, zijn 'tegen'. HAZERSWOUDE Het eerste he- renteam van de Hazerswoudse tafelten nisvereniging Avanti begon de tweede ronde van de competitie van de over- gangsklas in de streekderby tegen het Leidse DOCOS met een 5-5 stand, Avanti's damesteam, uitkomend in de hoofdklas, zag VW met een 4-6 zege naar Leidschendam reizen. HAZERSWOUDE Het eerste he renteam van de Hazerswoudse volley balvereniging Haduard is zijn ongesla gen status kwijt. DVO 2 versloeg het met drie invallers operende team, dat nu als los zand aan het net kwam, met 3-1. De toppositie van Haduard in de tweede klas van de Leidse afdeling van de NeVoBo kwam daardoor overi gens niet al te zeer in het geding, want de voorsprong op nummer 2 be staat nog altijd uit drie punten. Ha- duards standaarddamesteam bleef op kop na de 3-0 winst op. DAC 4. HAZERSWOUDE In de periode van 11 tot en met 22 februari wordt in Hazerswoude de gelegenheid gebo den tot het inleveren van restanten van bestrijdingsmiddelen. Op werkda gen, tussen 9.00 en 12.00 uur en tus sen 14.00 en 16.00 uur, kan men dez« restanten, indien mogelijk in de origi nele verpakking en verpakt in een dichtgebonden plastic zak, kwijt in de kelder van het gemeentehuis of bij d» firma Windhorst aan Voorweg 14a. KATWIJK Per 1 januari 74 waren- er in Katwijk 37601 inwoners, te we ten 18786 mannen en 18815 vrouwen Op 1 december waren er 37725 inwo ners. te weten 18784 mannen ei 18941 vrouwen. Het inwonertal steei in december met veertien. In novern ber waren er veertien inwoners min der. KATWIJK Deze week wordt op donderdag 24 januari grof vuil opg* haald in de maandag- en woensdag wijk. Het huisvuil wordt opgehaald; dinsdagmorgen de Hoornes; dinsdag middag Cleyn Duin, Witte Hek en Koestal Overduin, woensdag; vroegen dinsdagwijk en vrijdag; vroegere don derdagwijk. KATWIJK Ook in de eerste thuis wedstrijd is het eerste zevental van zwem- en poloclub Katwijk ongeslagei gebleven en is thans leider in dl tweede klas B van de KNZB. De Kal wijkers versloegen TZV uit Tilbur, met 9-6 na tussenstanden van 1-1, 3i en 54. De Katwijkse doelpunten wer den geproduceert door Leen Parle vliet (2x), Arris Parlevliet (2x), Han v d Putten (2x), Dick Timmermans Hugo Boonstoppel en Hans Parlevliet KATWIJK Deze week zal t.b.v. dl Bijbel-kiosk vereniging een huis-aan huis collecte worden gehouden. KATWIJK De maandelijkse diacó nievergadering wordt vandaag in dl grote zaal van de Ichtuskerk gehou den. KATWIJK De wijkavond van dl wijk Zuid-West, die morgenavond ii de zaal van de Oude Kerk wordt gt houden, zal geheel verzorgd worde: door het christelijk instituut voor do ve kinderen 'Effatha' te Voorburf Aanvang acht uur. KATWIJK Ds. D. W. Koelma moet op medisch advies zijn ambü werk voorlopig neerleggen. LISSE De damclub Li! se had een feestavond in verband me het algemene kampioenschap distric Leiden- Gouda en het tienjarig bf staan. De heer Van der Putten reikt namens het district de felbegeerd trofee uit.' LISSE De tienjarige toneelverem ging ONI voerde het toneelstuk li het witte Paard op. De velen die nas Rehoboth waren gekomen, hebben gt noten van goed toneel. Ds. Oosting sprak aan het slot een woord va dank en bemoediging. LISSE Toen een gehandicapt mei) je zaterdagmiddag zwemles kreeg De Lis is haar fiets gestolen. h« hoeft nauwelijks te worden beschr ven hoe gedupeerd het meisje zie voelt. Het is» een groene fiets ml handrem, een pompje en een groengi ruit tasje opzij aan de lastdrager. SASSENHEIM Vanaf maandagi vond 28 januari zal er in de jeugdsi ciëteit 'de Strormbal' aan de Vaartki de. gedurende enige weken een cursu leerbewerken worden gegeven, e€ cursus van het artistieke genie. Onde deskundige leiding wordt aan de dee nemers, die geen lid van de sociëte behoeven te zijn, geleerd hoe van lee allerlei gebruiksvoorwerpen vervaal digd kunnen worden. Kosten voo niet-soosleden 2,- per avond. Hi

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4