Israël en Egypte zijn verheugd over akkoord De macht van de Sjah berust op intimidatie Solzjenitsin opei felle tegenaanval CIA in actie wegenf crisis in Engeland J Stel Reactie Syrië onzeker en ongerust Doodvonnissen in Marokko Crisis in België nu Iran afziet van raffinaderij Strenge milieuwet* voor Duitsland V Weekeditie voor het .Buitenland (luchtpostuitgavey 1I1I1II1. melk boter room en kaas graafstroom TROUW kW AKÏKr ZVrUKL' U; 19 JANU ARI 1974 BUITENLAND Tlh CAIRO, JERUZALEM. BEI ROET. DAMASCUS (Reuter UPI. AFP, DPA. AP) Sinds gisterochtend zeven uur Xed. tijd zwijgen lang» liet Suezfront de wapens, nadat de Egyptische en Israëlische militairen van liuii opperbevelhebber hiertoe I opdracht hadden gekregen. En kele uren later werd het ak koord tussen de beide landen ondertekend over de scheiding xan- hun troepen. Het akkoord dat Israël en Egypte heb ben bereikt ziet er ongeveer als volgt uit: De Israëli's trekken zich op onge veer dertig km ten oosten van het Su ezkanaai terug; de Egyptische troepen op de oostelijke kanaalsoever zullen uitgedund worden tot drie- a achtdui zend man en over slechts dertig tot veertig tanks de beschikking hebben; voorts zullen de Egyptenaren hun luchtdoelraketten terugtrekken en hun lange afstandsgeschut tot twaalf kilometer ten westen van het Suezka naai: de Israëli's zullen op hun beurt hun lange afstandsgeschut ook achter hun linies terugtrekken, zodat het Su ezkanaai niet onder schot komt: de Egyptenaren op de westelijke oever zullen een strook van ongeveer tien km breedte bezetten en de troepen van de VN :UNEF, een strook van dezelfde breedte; tussen de linies van beide landen en de UNEF zal nog een strook niemandsland zijn. De gedetailleerde tenuitvoerlegging van de troepenscheiding van beide landen zal uitgewerkt worden door hun militaire vertegenwoordigers, die zondag bij kilometerpaa! 101 op de weg Cairo-Suez, bijeen zullen komen. Zij zullen hun taak binnen uiterlijk een week voltooid moeten hebben, waarna onmiddellijk het proces van de scheiding der troepen een aanvang moet nemen. Dat proces moet binnen maximaal veertig dagen na de aan vang ervan voltooid zijn. Het akkoord bestaat in feite uit twee delen, een onderlinge afspraak en een geheime afspraak die Egypte en Israël afzonderlijk met de VS hebben geslo ten over de omvang van hun troepen en hun bewapening aan de nieuwe li nies. In de gepubliceerde overeenkomst zeggen Egypte en Israël uitdrukkelijk dat zij het gesloten akkoord niet zien als een definitieve vredesovereen komst, maar als een eerste stap op de weg naar een uiteindelijke, rechtvaar dige en duurzame vrede krachtens de besluiten van de Veiligheidsraad van de VN. Zowel Israël als Egypte hebben zich uiterst voldaan getoond over de tot standkoming van het akkoord en over de goede diensten, die de Amerikaan se minister van buitenlandse zaken Kissinger bij het tot stand komen er van heeft bewezen. In Israël hebben zowel premier Meir, als minister Da- jan van hun tevredenheid blijk gege ven en in Aswan omhelsde president Sadat gisteren Kissinger bij het af scheid en noemde hem ten overstaan van de internationale pers een vriend en een broeder. De ondertekening van het akkoord vond plaats in een vriendelijke atmos feer. Na afloop ervan vergastten de deelnemers zich aan een gezamenlijk Egyptisch-Israëlisch buffet. Volgens berichten aan Israëlische zijde zou de Egyptische delegatie verzocht hebben bij de ontruiming van het bezette ge bied geen 'militaire installaties' te vernietigen. Het is niet duidelijk of hiermee bedoeld worden Egyptische installaties, die al bestonden toen ze door de Israëli's veroverd werden of door Israël ingerichte installaties. Ge neraal David Elazar zou hebben toege zegd hel Egyptische verzoek te over wegen. maar er wel op hebben gewe zen dat dat tijdens de gevechtshande lingen al veel installaties vernietigd waren. Door het akkoord kan Israël waar schijnlijk binnen enkele weken al on geveer 40.000 reservisten demobilise ren en hoeft het geen nieuwe Egypti sche verrassingsaanval te vrezen. Bo vendien is de toegezegde Egyplisxehc uitdunning eveneens een militair voordeel voor Israël. Anderzijds is Egypte van de uiterst pijnlijke bezet ting van ongeveer 1630 vierkante km op de westelijke kanaalocver bevrijd en wordt de omsingeling van het Egyptische derde leger en de stad Su ez nu definitief opgeheven. Als belan grijkste politieke pluspunt kan Egyp te erop wijzen dat het geheel in bezit weer is gekomen van het Suezkanaai. Minister Dajan van Israël zei gisteren in een tv-interview dat Egypte er in het geheim in heeft toegestemd om het Suezkanaai uit te baggeren en het vroegere slagveld te normaliseren. Dat was één van de punten, waar Is raël op stond als garantie tegen het uitbreken van nieuwe vijandelijkhe den. President Sadat heeft daarente gen verklaard dat nu allereerst het ADVERTENTIE probleem van de troepenscheiding aan het Israëlisch-Syrische frent behan deld moet worden, voordat er sprake kan zijn van normalisering aan het Suezkanaai en de echte vredesbespre kingen in Genève. Zowel Egypte als Israël zitten nu met het probleem van de haviken in het eigen kamp. Uit kringen van de Pa lestijnse commandobeweging werd gis teren vernomen dat hun leiders trach ten 'het Arabische kamp tegen het ak koord te versterken' en dat zij daar toe in contact staan met Libië, Alge rije en Syrië. Vooral in Syrië is de ongerustheid groot dat men nu in de kou komt te staan. Weliswaar blijken eerdere mededelingen over het ver breken van de diplomatieke betrek kingen met Egypte uit protest tegen het akkoord niet juist te zijn. maar de Syrische leiders lieten duidelijk hun ongenoegen blijken. Aanvankelijk meldden de nieuwsmedia zelfs niet het akkoord en later schreven zij het toe aan radio-Israël. Het is duidelijk dat de Syrische leiders nog niet pre cies weten hoe ze op het akkoord moeten reageren. In ieder geval wil men de komst van Kissinger morgen afwachten en de nadere uitleg van president Sadat die zelf naar zes Ara bische staten gaat om zijn politiek te verdedigen. Hoe ongerust men in Syrië is dat Is raël wellicht nu meer militaire druk op Syrië kan uitoefenen, blijkt uit het bericht in het Libanese blad Al Na- har dat Iraakse troepen 'ieder ogen blik' weer in Syrië zullen aankomen na twee geheime bezoeken, die presi dent Assad aan Bagdad zou hebben gebracht. Irak haalde na de oktober- oorlog zijn ongeveer 18.000 militai ren uit Syrië terug, uit boosheid over de Syrische bereidheid aan de vredes conferentie van Genève deel te ne men. Aan de bestandslijn bij kilometer- paal 101 aan de weg van Suez naar Cairo, werd het Egyptisch- Israëlische akkoord over troepen scheiding langs het Suezkanaai ondertekend. VN-wachten, met hond en al, hielden een oogje in het zeil. De rechts-nationalistische oppositie partij Likoed in Israël heeft zich in felle bewoordingen tegen het akkoord gekeerd. Eén van de Likocd-leiders, generaal Arik Sharon, zal morgen uit het leger gaan, omdat hij het vol strekt oneens is met het akkoord. In Israël is niet meegedeeld of hij ont- .slag heeft genomen of heeft gekregen. Hij was de man die het Israëlische te gen-offensief over het Suezkanaai leid de. KENITRA (AFP). De railitaiie rechtbank van Kenitra (Marokko) heeft in het proces tegen 13 Marokka nen zesmaal de doodstraf uitgespro ken, driemaal levenslang en viermaal een gevangenisstraf van 30 jaar. De verdachten waren allen schuldig be vonden aan het in gevaar brengen van de staatsveiligheid, door het voe ren van guerilla-acties in het Atlasge bergte in maart 1973. of door onder mijnende activiteiten in verschillende grote steden van het land. Onder de veroordeelden bevinden zich twee professoren, drie boeren, vier ar beiders en vier ambtenaren. Ze waren vorig jaar augustus door dezelfde rechtbank en op dezelfde beschuldi gingen reeds veroordeeld tot gevange nisstraffen van 5 jaar tot levenslang. Op aandrang van de openbare aankla ger had het hooggerechtshof deze von nissen in november vernietigd. BRUSSEL (AFP) Het besluit van Perzië om zich terug te trekken uit het Ibramco-projekt. (het plan voor de bouw van een raffinaderij bij Ter- naaien) heeft gisteren geleid tot een kabinetscrisis in België. De socialisti sche ministers eisten gisteravond dat de regering meteen zou bijeenkomen en niet vandaag, zoals eerder was be sloten. Meegedeeld werd dat zij op die kabinetszitting hun ontslag zouden in dienen. Minister van arbeid, Ernest Glinne. zei gisteren ten overvloede voor de tv dat een verdere samen werking met de coalitiepartners voor de socialisten niet langer mogelijk Spaans toeristenbureau in Marseille vernield PARIJS (DPA) Een tiental men sen heeft gisteren vernielingen aange richt in het kantoor van het Spaanse toeristenbureau in Marseille. Ze ver nielden het meubilair, strooiden de papieren in het rond en schreven leu zen op de muren. De groep protesteerde met deze daad tegen c'e 'stilzwijgende medeplichtig heid' van de Spaanse en Franse rege ring bij de onderdrukking van Baski- sche activisten die tegen Franco zijn, alsmede tegen het doodvonnis tegen een Spaanse anarchist. Nieuwe doodvonnissen in Iran door K. Farrokhi Enige dagen, nadat het militair gerechtshof te Teheran zeven Iraanse intellectuelen ter dood had veroordeeld, woonde op 16 januari de Nederlandse ambassadeur de opening bij van het 'Iran and Holland cultural centre'. Nederland gaat cultuur uitwisselen met een land waar in 1973 bij zeven grote politieke processen nog twaalf dood vonnissen werden uitgesproken en honderden om politieke redenen gevangen worden gehouden. Om die politieke gevangenen te be vrijden, hadden de zeven ter dood veroordeelden het plan beraamd de Sjah te ontvoeren om hem later tegen de gevangenen uit te wisselen. De groep, die bestond uit een dichter, een schrijver, een redacteur, een ver slaggever, een filmregisseur en twee studenten is nooit aan de uitvoering van dit waarschijnlijk onhaalbare plan toegekomen. Toch. dreigen ze binnen enkele dagen voor het vuurpe- leton te staan. Doodvonnissen worden in Teheran vaak uitgesproken als de Sjah van plan is naar het buitenland te ver trekken of een nieuwe overeenkomst met de Verenigde Staten wordt geslo ten. Ze worden gebruikt als intimida tie (in Iran bekend als 'Zahr chesm Geretan') om ieder binnenlands ver zet te smoren. Ook nu vond het poli tieke proces plaats op het moment dat de Sjah een wintersportvakantie houdt en Iran bij de Verenigde Sta ten dertig uiterst moderne F-14 A bommenwerpers kocht. Welk militair nut die straaljagers hebben, is niet dirent duidelijk. Der tig straaljagers zijn niet voldoende om het machtigste buurland, de Sow- jet-Unie te intimideren. Iran heeft verdragen met Turkije en Pakistan. Afghanistan is neutraal en bezit geen leger. Ook Irak betekent voor de Sjah met toch al een van de modernste le gers in dit gebied nauwelijks een be dreiging. Hypermoderne straaljagers zijn ook nauwelijks bruikbaar tegen eventueel binnenlands verzet. Daarom lijkt de conclusie gerechtvaardigd dat de Sjah met z'n straaljagers voorna melijk de voortdurende steun van Amerika heeft gekocht. Eerste stap Investeringen De Amerikaanse invloed zal daardoor nog verder toenemen in Iran. Nu al wordt de olie voor tachtig procent door de Amerikanen geëxploiteerd (Exxon). De industrieën die de laat ste jaren naar Iran kwamen, werden met Amerikaans kapitaal opgezet. Daarbij zorgde de Sjah er voor in de ze bedrijven ook eigen familiekapitaal regels en voorschriften van de vak bonden opstellen, die weer goedge keurd moeten worden door de Savak De eerste stap, voor ieder die een baan zoekt, is lid te worden van een vakbond waarvoor hij een 'loyaliteits verklaring aan de bond en zijn be te investeren. Veelzeggend is dat in een land waar 34 procent van de be volking geen werk heeft, deze indus trie tot de meest geautomatiseerde van de wereld behoort. Het regime automatiseert om het proletariaat zo klein mogelijk te houden. Werkne mers in de fabrieken bleken in de da gen van Mossadeq de enige voedings bodem voor revolutionair verzet en een dergelijk risico wenst men niet meer te lopen. Een voorbeeld van die ontwikkeling is de olieraffinaderij in Abadan, die aan het einde van 1953 nog 46000 ar beiders in dienst had. maar nu nau welijks 5000. Juist de arbeiders van deze raffinaderij waren enkele malen bij het verzet tegen de Sjah betrokken. Executies Iran is nu een staat, waar elke vorm van protest wordt onderdrukt. Vanaf juli 1967 tot 30 september 1973 heb ben 278 Perzen, op grond van politie ke activiteiten, voor het vuurpeleton gestaan. Deze mensen werden officieel terechtgesteld, maar steeds opnieuw duiken berichten op over tegenstan ders die in stilte werden vermoord of wegens valse beschuldigingen zoals smokkel in narcotica of drugs werden doodgeschoten. De Iraanse geheime politie (Savak) is dankzij de hulp van de Amerikaanse CIA een zeer moder ne organisatie (de invloed van de CIA blijkt misschien het duidelijkst uit het feit dat nog onlangs Richard Helms, voormalig hoofd van de CIA. tot Amerikaans ambassadeur in Iran werd benoemd). De intellectuelen en arbeiders hebben het meest te lijden onder de activitei ten van de geheime politie. De vak bondsleiders zijn Savak-agenten die stemming' moet tekenen. Het 'in schrijfgeld' bedraagt twintig gulden (in een land waar het minimum-loon 420 rialen per week is ongeveer 17,50). Iemand die ooit aan politie- Het bewind van de Sjah, zoals dat gezien wordt door de Iranese car- tonist Ardeshir Mohassess. Ook hij zit al twee jaar gevangen. ke activiteiten heeft deelgenomen, wordt niet tot de vakbond toegelaten. Wie geen lid is van de vakbond, krijgt in Iran geen baan. Wie wel lid is krijgt alleen een baan als hij ook een introductiebrief van z'n vakbond heeft. Om zo'n brief te krijgen moet de arbeider een steekpenning betalen, de zgn 'Reshveh'. De 'Reshveh' be draagt meestal tien tot vijftien pro cent van het netto loon. Op deze ma nier wordt het in Iran als een luxe beschouwd een baan te hebben. De 'bevoorrechten' is het volgens de re gels van de vakbonden uiteraard ver boden ooit te staken o( zich te men- LONDEN (Reuter, UPI) De Amerikaanse regering heeft in de afgti pen drie maanden het aantal in Engeland opererende agenten van de Cl; de Amerikaanse inlichtingendienst, met zo'n 30 lot 40 man versterkt. ]*- maatregel is liet gevolg van de Amerikaanse vrees voor de gevolgen de crisis in Engeland en voor het toenemend Arabische terrorisme in land. Een van de doelen van de CIA-mensen in Engeland is het verz Ie» van informatie over zogenaamde 'ondermijnende elementen' die nen de Britse vakbeweging opereren. Dit heeft het gezaghebbende Britse dagblad The Times gisteren gemeld een bericht op de voorpagina. Het blad citeert een voormalig medewerl 0] van de CIA, een zekere Miles Copeland, die expert is op het gebied veiligheidszaken. Copeland had verklaard dat de toplieden van de CIA nen dat de huidige stakingen in Engeland uit veei onheilspellender tieven worden gevoerd dan het louter verwerven van extra loon. 'Zij loven dat het doel is een situatie te scheppen waarin Jiet onmogelijk zijn hier het soort democratische regering voort te zetten dat u hier wend bent.' te Volgens de Times is een deel van de in Engeland werkzame Cl A-agent-r- geconcentreerd in de Amerikaanse ambassade in de Britse hoofdstad, 'J waaruit wordt geopereerd. Een ander deel, aldus de Times, werkt in ejjn aantal Amerikaanse burgerinstellingen, militaire researchbureaus en viesbureaus in Londen. The Times schrijft dat de versterking van de CIA in Engeland overei stemt met de gebruikelijke politiek van dit Amerikaanse spionage-inïel tuut, zoals die ook iii andere landen is gevolgd zodra daar een binnq o landse crisis was uitgebroken. De CIA zou verworven informatie ook do*n geven aan de Britse inlichtingendienst. De Times sluit de mogelijkheid niet uit dat de toename in Ameribaai agenten ook verband houdt met eventuele Arabische aanslagen in Euro] jj waarbij het gemakkelijk zou zijn een 'pool' van CIA-agenten dicht bij hand te hebben. De Amerikaanse ambassade in Londen heeft gisteren de berichten in D Times ontkend. Een woordvoerder van het Britse ministerie van buitahc landse zaken zei er op te vertrouwen dat de beweringen (in de Tim^n niet op waarheid berusten'. Aangenomen wordt dat met name de Britse vakbeweging weinig ingei men zal zijn met de activiteiten van de CIA, die gezien haar optreden diverse Latijns-Amerikaanse landen en elders een dubieuze reputatie he ;n verworven. Zo heeft de Griekse oppositie herhaaldelijk de beschuldig! geuit dat de Amerikaanse CIA de twee opeenvolgende dictaturen in Gr kcnland sinds 1967 heeft georganiseerd. De CIA is voorts genoemd in v band met de bloedige coupe in Chili. Boek omvat tivee van zeven delen MOSKOU (Reuter, AP, UPI) De Russische schrijver Aleksafi Solzjenitsin heeft de 'overheid' gisteren openlijk beschuldigd van li 'voorliegen van het vojk over zijn nieuwe boek' en de geheime J tie van de Sowjet-Unie de 'meest reactionaire groep' ter werelf noemd. - Solzjenitsin ging tot de tegenaanval over in de al twee weken durende of ficiële hetze tegen hem naar aanleiding van de publikatie in Parijs (in de Russische taal) van het gewraakte boek over arbeidskampen in de Sow- jet-Unie sinds 1918. De overheid toont volgens de schrijver 'een dierlijke angst in het aangezicht van ontmaske ring', maar ook hoezeer men in de Sowjet-Unie vasthoudt aan een bloed- doordrenkt verleden'. Solzjenitsin verklaarde dat de Litera- toernaja Gazeta, het blad van de Rus sische Schrijversbond, in een tegen hem gerichte aanvalgeciteerd heeft uit een niet gepubliceerd deel van de Goelag Archipel, welk boek slechts de eerste twee delen omvat van een uit zeven Jelen bestaand werk. Volgens de schrijver kon zijn anoniem geble ven tegenstander alleen maar de be schikking over dit gedeelte hebben gehad via het hoofdkwartier van de geheime politie. Uitdaging Noot van de redactie: Een woordvoer der van het ministeire van buiten landse zaken deelde ons mee dat het 'Iran and Holland cultural cètttre' een initiatief is van enkele 'Iranese particulieren.' Er bestaat wel een cul tureel verdrag tussen Nederland en Iran vtaar dit cultureel centrum zou daar geen uitvloeisel van zijn. De schrijver van dit artikel houdt echter staande dat dit centrum wel degelijk het gevolg is van het cultureel ver drag. Dit werd namelijk woensdag door de Iranese radio meegedeeld. Het bestuur van het cultureel cen trum bestaat o.a. uit de premier van Iran en de directeur van de Iraanse oliemaatschappij. gen in enige activiteit tegen het regi me. De toestand is voor de intellectuelen zo mogelijk nog slecnter. Vrijheid van spreken en schrijven bestaat niet in Iran. Op het ogenblik zijn behalve de zeven veroordeelden nog twaalf voor aanstaande schrijvers, dichters, schil ders en vertalers in de gevangenis. Vijf van hen hebben een gevangenis straf van acht tot vijftien jaar. GEDICHT Het gedicht van de in Iran zeer be kende dichter a. Shamlu (tot zeven jaar gevangenisstraf veroordeeld) spreekt voor alle Iraanse intellectue len: Blijven onder dwang en onder dwang zitten kijken naar persen die de grootste leugens weergeven in een miniem stukje En zwijgend zitten blijven jawel in een tijd waarin stilte enkel het teken is van aanvaarding en tevredenheid Hoe makkelijk, helaas, is armoede voorbereider op de dood van de jeugd in een tijd dat je gedwongen bent te zijn en te blijven. Zijn en blijven: aanvaarding en tevredenheid. Ach. je weet uit welke pijn ik dit alles vertel. Do heer Farrokhi is een Iraanse schrijver en journalist. Enige jaren geleden word hij in Iran tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld omdat hij in het geheim lessen had gegeven in het Marxisme. Daarna werd hij gedwongen dienst te nemen in het leger. Na twee jaar werd hem toegestaan naar het buitenland te ver trekken. Hij woont nu twee jaar in Nederland. De schrijver herinnerde aan zijn vroe gere beschuldiging, dat een vriendin in Leningrad vorige zomer een kopie van het manuscript aan de geheime politie had gegeven, voordat zij na en kele dagen van ondervraging de hand aan zichzelf had geslagen. 'Indien de geheime politie zo hecht aan interna tionale ontspanning, waarom besteed de zij dan in augustus vijf dagen aan het onder druk zetten van een onge lukkige vrouw om van haar het ma nuscript te krijgen?, aldus Solzjenit sin. Hij daagde de Russische pers uit, een bladzijde uit zijn boek te citeren, waaruit zou blijken dat hij de nazi's zachtmoedig had genoemd en vol van mededogen met de bevolking in vero verde gebieden, of dat de slag om Sta lingrad werd gewonnen door straf ba taljons. 'Allemaal leugens, kameraden Prawda-schrijvers', aldus Solzjenitsin, die zei dat in de perscampagne hem de Russische lezers niet verteld, waar het boek over gaal Prawda beweert dat er in ons nietsontziende kritiek was op de ode tot 1956. Welnu, laten de ai teiten dan deze kritiek tonen. II hun overvloedig feitenmatena; voor verschaft'. BONN (DPA) De WestdJ Bondsdag heeft met algemene a men een wetsontwerp tegen deja vuiling en het bwaai aangenomen wet zal diep ingrijpen in het br schappelijke en particuliere lev®] de Bondsrepubliek. Zij maakt d heidsmaatregelen mogelijk ter is scherming van het milieu voor m triële en andere bedrijven, vuk< brandirïgsplaatsen. machines diqe de bouw worden gebruikt, voertiji, en zelfs grasmaaimachines. De deb) ten kunnen in gebieden waar ziclj 'smjg-situatie' voordoet, het aul(c keer beperken of verbieden. Bi(n aanleg van wegen, spoorwegen as grepen, zijn de gemeenten voofe< verplicht de woongebieden en ifc trieterreinen zodanig te situereii de mensen van schadelijke prodifei die het milieu kunnen verontreinc geen last hebben. n Klarsfeld niet in arr^ PARIJS (AFP) Beate Klarsftfc niet in Damascus gearresteerd, I- haar man had aangenomen. ZijPS naar de Syrische hoofdstad gegaaft te protesteren tegen het feit datfj regering in Damascus Israël geenjji met krijgsgevangenen uit de la5' oorlog wil geven. Vanmiddag \K zij in Parijs, waar zij woont, 1* wacht. P ADVERTENTIE U hebt familie of kennissen ?n het buitenland. Stel verder dat zij weliswaar hun eigen nieuwsbronnen hebben, maar dat zij toch graag willen I weten hoe nu de Nederlandse kijk op het wereldgebeuren is. Dat is interessant genoeg [om te blijven volgen, maar dat staat zelden in bijvoorbeeld Canadese. Spaanse. Oegandese, l Finse of Australische kranten. Probleem? Welnee: er is voor hen de van NRC Handelsblad). Wees eens .aardig: wijs hen op 't bestaan van die weekkrant. O* afs u n°9 j***" j aardiger wilt zijn Uil 9eef een abonnement, lil Uil1 Wat u ook doet, vraag eerst even ^arfHllll N. inlichtingen /MÊiuM-met deze bon. Zend mij inlichtingen over de NRC Handelsblad Weekeditie voor het Buitenland, de weekkrant diezovpel Nederlanders in verre landen graag lezen. I Plaats:- Zenden aan NRC Handelsblad Weekeditie voor het H Buitenland Antwoordnr 534 Rotterdam Geen postzegel, j coöperatieve meikinndTting en zuivelfabriek ga/bteskensgraaf telefoon 01849 245

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 8