Turfstekers veranderden kaart van ons land grondig eoeo AVONTUUR IN KARINTHIË \m\ Cash en carry in Nieuw Vennep door brand verwoest Mary Stewart Mcd- TROUW,•KWARTET MAANDAG 14 JANTiARI 1974 BENlNENTjATSD/RADIO EN TV JE* Het water bleef achter als 'bijprodukt' MARY PERKINS Wie aan watersport doet, heeft er nauwelijks enig idee van dat hij zijn boot voortjaagt ovèr het water dat door vele generaties mensen met de hand is gemaakt. Terwijl bijna alle me rei h die an natura deel uitmaakten van est-iS'ederland, de een na de ander werden drooggelegd om land te winnen, wareii; elders rpensen niet minder ijverig bezig %Tj van land water te maken. Ze wonnen turf en het water bleef 'j£i' achter als bijprodukt Aan die bedrijvigheid van een vrijwel vergeten tijd hebben we nu prachtige natuurgebieden te danken, die het be houden meer dan waard zijn. In de eeuwen die achter ons liggen, was de behoefte aan turf. een 'goedkope brandstof, zo groot dat het zelfs voor kwam dat a' ontgonnen land werd verveend en weer in een "plas veran derde. De turfwinning heeft'de kaart van Nederland door de eeuwen heen grondig gewijzigd. Niet alleen .werden reusachtige hoogveenmoerassen in Drente. Overijssel en Brabant volko men afgestoken, bijna alle plassen en meren die we nu hebben. 2ijn uitge graven en verscheidene daarvan zijn naderhand weer als polder faroogge- legd De turfmakers. van "huis. uit af komstig uit het Overijsselse Weidenge- bied. trokken naar steeds nieuwe con cessies en zwermden zo pit over alle veengebieden waar turf te'maken viel. Als een razende mot trok de turfma- kerij door het land en was verant woordelijk voor het ontstaan van de friese meren, de brede pl,assen gordel van Xaarden tot Maarssen; Nieuw koop, Reeuwijk, Skuipwijlt Zuidlaren. Veel van de oorspronkelijke rietwil- dernissen verdwenen, maar wefden te vens voorgoed ontginbaar. Toch ole- ven grote aantallen van-de vroegere turfmakers in de verveende gebieden om op het hun vertrouwde plekje *'s visser, jager, boerenknecht, rietsnij der of alles tegelijk een bestaan re vinden. Er ontstond een cultuur die Gait L. Berk in zijn boek 'Zij leefden van water' die van Je Rietlanders of de veldmensen noemt; 'n mensenslag dat met 'n uiterst karig bestaan ge noegen neemt, maar met de kennis van LOWIETJE Aan de turfmakerij hebben we prachtige natuurgebieden te danken, van groot belang voor de recreatie en als toevluchtsoord voor vele planten en dieren. Foto: Henk van Halm. verworvenheden van onze welvaarts maatschappij zijn ook daar doorge drongen. het gebied is door betere wegen ontsloten, de recreatie bracht brood op de plank en de jongeren tra den niet meer in het voetspoor van de ouderen. de hen omringende natuur werkelijk alies daaruit weet te winnen wat bet leven mogelijk maakt. De bestaans grond hadden zij zich letterlijk onder de voeten weggegraven: er was hoog stens een plekje overgebleven om op te wonen en een landje om een geit op te houden. Ze leefden onder welhaast prehistorische omstandighe den. Leefden, want de laatste decen nia zijn ook aan de veldmensen niet ongemerkt voorbij gegaan. Allerlei Meerderheid voor steun aan de kranten in nood AMSTERDAM Het 'bedrijf va ft F.V. Houtwerk op het industrieter rein in Nieuw Vennep (Haarlemmer meer) is door brand verwoest. De di rectie van het cash- en carry-bedrijf voor hout en houtprodukten schat tie schade op 750.000 gulden. De brand ontstond door onbekende oorzaak. Het bedrijf, dat negen man personeel telt, was tegen brandschade Verzekerd. Een felle brand in de oude binnen stad van Kanmen heeft twee panden in de as geleed. De scfra'de wordt ge raamd op enkele tonnen. Naast Je brandende panden bevond zich een si garenfabriek. waar voorzorgsmaatrege len werden genomen. In de nauwe straten van de binnenstad hingen zwa re rookwolken. Ook hier is de oorzaak onbekend. Cafetaria In het Groningse Slochteren ging ca fetaria 't Heekje door onbekende oor zaak in vlammen op. De schade, onge veer een ton, wordt slechts gedeelte lijk door de verzekering gedekt. In Oude-Pekela werd een timmerfabriek- je door brand verwoest. Dc schade is aanzienlijk. In het Kort Geding van de NOS heb ben de voorstanders van steun aan de in moeilijkheden verkerende dagbla den zestien van de 21 juryleden op hun hand gekregen. Oud-staatssecreta ris Vonhoff kreeg met zijn liberale ideeën slechts vijf supporters achter zich. Bij een landelijke enquête van de NOS was de uitslag echter totaal anders. Daar bleek 48 procent van me ning te zijn dat kranten niet uit be lastinggelden mogen worden gesubsi dieerd. (Zie ook pagina T 7-K 8). Men kan zich afvragen welke waarde dergelijk sterk uiteenlopende opinie peilingen wel hebben. Een andere vraag is of de grote massa van de Ne derlandse kijkers met enige belang stelling is blijven kijken naar het pro gramma Diagnose, of dat de meerder heid er weinig houvast in kon vinden. Ik vermoed dat dit laatste het geval zal blijken te zijn. De heer Vonhoff werd niet gehinderd door een grote kennis van het publiciteitswezen en de oorzaken van allerlei moeilijkhe den. De heer Roethof had er wel wat meer weet van, maar ik kan hem niet plaatsen in de voorste rij van vurige verdedigers. Er werd in dit steekspel onvoldoende duidelijk gemaakt wat er. nu werke lijk aan de hand is. De mensen die het hadden kunnen vertellen, kregen door wijdlopigheid van hun opponent hoegenaamd de lengte niet. De bewe ring van de heer Vonhoff dat het met 97 dagbladen nog zo'n vaart niet loopt met de verschraling, is een drogrede nering. Io een gemiddelde Nederland se stad kan men uit hoogstens vijf bladen een mening vormen. Wie meer wil lezen moet extra benzinebonnen aanvragen om die kranten ter plaatse te kunnen kopen. Een ander punt waarop te weinig werd ingegaan, is dat steeds meer" kranten in een steeds kleiner wor dend aantal productieteams tot stand komen. Jan Rogier zei terecht, dat er een eenheidsworst dreigt te ontstaan in de nieuwsvoorziening. En die, zo voeg ik eraan toe, kan net zo smake loos worden als het eenheidsbrood dat een gemiddelde is van alle smaken. Dat schijnt, voor wat de pers betreft, een mens pas te gaan merken als het eigenlijk al te laat is. En dan moet denkt u maar aan de Tweede Wereld oorlog de werkelijk waardevolle en betrouwbare vormer van de opinie onderduiken. Door al dat bekvechten op de krant heb ik Brandpunt niet kunnen vol gen, hoewel ik uiteraard wist dat de consul van Koeweit interessante per spectieven kwam openen. Mgar u vindt dat nieuws wel op een andere pagina. Er waren boeiende momenten in het portret van de Amerikaanse dirigent van Nederlands-Duitse afkomst Tho mas Schippers. Helaas was de geluids kwaliteit van de Italiaanse televisie- produktie bijzonder matig tot regel recht slecht. Van het zaterdagprogramma heb ik het meeste plezier beleefd bij Farce Majeure. De ene na de andere parodie was raak en sprankelend. Als de NCRV in het kader van de jubileum viering nog niet gedacht heeft aan een avondvullend programma van dit spirituele vijftal, doe ik hierbij de suggestie. Veldmensen Gait Berk heeft ze intiem meege maakt, de veldmensen. Jarenlang leef de hij in de wieden, met de mensen en met de natuur. Hij leerde er uit de eerste hand de technieken om plant en dier elk op hun eigen ma nier te bemachtigen en voor het dage lijks onderhoud te benutten. Hij ver telt kostelijk over zijn belevenissen met deze mensen in hun dagelijks be staan alle jaargetijden door. over hun eigen traditie en hoogtijdagen, over hun sociale contacten, over de natuur die zo'n. belangrijk deel van hun le ven uitmaakt. Hij vertelt over hun diepe godsvertrouwen en hun ver draagzaamheid ten opzichte van an dersdenkenden, hun gevoel voor nu- mor en betrekkelijkheid, stoelend op hun sobere levensomstandigheden. Hij beschrijft uitvoerig het vervoermiddel bij uitnemendheid in deze streken, de punter, en hoe je ermee om moet gaan. Maar wie wil weten hoe de veenstreken duizenden jaren geleden zijn ontstaan en hoe uit het water veen groeit, l an ook bij Berk terecht. Hij doet dat in alledaagse bewoordin gen, zonder diepgaande geologische uitweidingen, niet meer maar ook niet minder dan nodig is om een goed begrip te krijgen van de speciale aard van zo'n karakteristiek stuk Holland; gemaakt door natuur en mens samen. Gait L. Berk: Zij leefden van water. Uitg Boom, Meppel. 154 blz. f 11,90. KRO boekt verlies Van een verslaggever HILVERSUM De KRO heeft het afgelopen jaar een vrij aanzienlijk le denverlies geleden. De omroep ver loor ruim veertienduizend begunsti gers. Aan het begin van 1973 bedroeg het aantal begunstigers 544.179; op 31 december van het afgelopen jaar ston den er nog 530.119 geregistreerd. 58. Kareltjes uitgeraasde wagentje gedroeg zich nu als ieder ordentelijk wagentje zich gedragen zou, dat zo maar door ruwe hand een hellend straatje wordt ingeduwd. Het ving aan te rijden, eerste langzaam, doch toen hoe langer hoe vlugger. Het bol derde over de bolle keien van dat hel lende zijstraatje en het reed regel recht op het stationsplein af waar Sij- men Meris met zijn jeugdige gevange ne liep. De waardigheid van de fors- gebouwde polltiebeamte kreeg echter een geduchte knak, toen hij de baan van het projectiel kruiste. Het wa gentje had immers langzamerhand FERDINAND werkelijk de gang van een projectiel gekregen en wederom zou blijken, dat het voor de gezondheid van onbescha digde mensen veel beter is als zij niet in de baan van een projectiel gaan staan. Maar ja. per slot van rekening was Sijmen Meris volkomen onschul dig aan en onwetend van het gruwe lijke gevaar dat hem 'dreigde. Men kan hem dus moeilijk kwalijk nemen, dat hij met een gil van de dikke beentjes ging. toen hij het loslopende karretje op hem af zag komen eh dat hem met een doffe smak in de knie holtes trof. Evenmin kan men het Ka- reltje Knetter kwalijk nemen, dat die de onverwachte terugkeer van karretje vrolijk in ogenschouw rèn het ijzer smeedde toen het heet 11 en zich met een lenige sprong wis is ontrukken aan de verslapte greep t de wachtmeester. Diezelfde lemnc sprong toonde overigens duidi aan, dat de jongeheer Knetter zéér bij de pinken mocht heten, tèn, zijn sprong deed het precies in oi voorbij suizende autootje belanden is t 'Dat gaat te ver! gromde de gepiai ir wachtmeester. Hij diepte zijn poliu fluit op en ontlokte er één serie sjre pende tonen aan Radio vandaag 84— Ik weet nog altijd niet wat er daarna precies gebeurde. Ik sprong naar de opgeheven arm van de vrouw en pak te die stevig beet. maar in haar po ging om z:ch te bevrijden, wankelden wc allebei door het vertrek en heel even bevonden wij qns tussen Lewis en Sandor. Lewis sprong opzij om Sandor onder controle te kunnen hpuden, maar het was te laat. Sandor sprong als een bezetene op Le wis af. Het gevecht van man tegen man was begonnen. Omdat ik het te driik had met Frau Becker, was ik van'de eerste fase van het gevecht geen ooggetuige. Ik zou Lewis' taak kunnen verlichten docr te zorgen dat de vroü'w zich niet in de strijd van de twee mannen mengde. Maar zelfs hij. dacht ik. zou het niet zo gauw in zijn hoofd halen om op de vrouw te schieten. Twee of drie minuten lang hield ik als een waanzinnige de hand beet. waarmee ze de pook omklemde. Slechts met de grootste moeite kon ik voorkomen dat mijn pistool afging, omdat ik heen en weer geschud werd als een terrier op een dolle stier. Toen stortte ze plotseling in. Ze zeeg neer als een lekke zak graan. Het leek wel alsof zij door een schot getroffen was. De hemel zij dank stond er een grote stoel in de buurt en samen plonsden we er in neer. Ik zat op haar brede schoct en hield haar nog altijd omkneld als een dorstige zuige ling. Eerst dacht ik dat de stoel het onder ons gezamenlijk gewicht zou begeven, maar het was een schommel stoel, en dienend als een schip op zee, schoof hij piepend naar de deur. Juist op dat ogenblik verscheen Timothy's krijtwitte gelaat voor het venster. Hij klom naar binnen, stapte over de op de grond liggende Becker heen en gooide een kopje in gruzelementen. Of nu de aanblik van een derde moor denaar teveel was voor Frau Becker, of dat misschien (wat ik vermoedde) het kapot vallen van het kopje haar geest brak. een feit is dat zij do strijd- opgaf. Terwijl ik mij van haar los maakte en haar de pook afnam, bleef zij uitgeput en jammerend in de Stoel zitten. Ik gaf de pook aan Tim, die intussen haar man cp zijn rug gelegd had. Vanaf dat ogenblik gold onze aandacht alleen nog de twee vechten de mannen. Ze Waren aan elkaar gewaagd. Tegeno ver Sandors kracht en lenigheid ston den Lewis' onverzettelijkheid en trai ning. Sandor had nog altijd de pols beet van de hand waarmee Lewis zijn pistool vasthield, terwijl Lewis verbe ten vocht om zich van deze greep te bevrijden en het wapen weer onder controle te krijgen. Het gevecht speel de zich af bij het hete fornuis. Even dreigde Lewis het onderspit te del ven. Ik schrok hevig van wat hij toen zei, maar Timothy vertelde me later met onverdeelde bewondering dat 'hij in die paar seconden meer had ge leerd, dan in de zes jaar dat hij op de middelbare school had gezeten en dat wil wat zeggen, neem ik aan. Toen Lewis vloekte, schreeuwde ik. Timothy sprong naar voren. Sandor bracht Lewis' hand met een ruk tegen de kachel aan. Het pistool viel uit zijn handen en gleed onder de tafel. Lewis wist zijn knie tegen de lies van Sandor te drukken, waarep zij beiden het evenwicht dreigden te verliezen, door de kamer wankelden en met een klap bij de rand van de tafel terecht kwamen. Tim had zijn pook opgehe ven om Sandor buiten gevecht te stel len, maar hij sloeg er centimeters naast en de pook kwam terech' op een ketel. 'Mijn ketel!' jammerde Frau Becker, op slag weer bij haar positieven. 'Tim! Die andere man!' schreeuwde ik, terwijl ik haar in toom probeerde te houden. Becker bewoog 2ich, ja, was zelfs weer op de been. Sandor zag het en hijgde hem iets toe, waarop de man naar voren waggelde. Maar niet om te helpen. Hij liep naar de telefoon. Hij stond er al bij. 'Houdt hem tegen!' beval Lewis ons. Op de een of andere manier slaagde hij erin Smdor van de t el weg te trekken. Maar een van Sandors han den, die verschrikkelijke ijzeren klau wen, lag op Lewis' keel. Ik zag het vlees onder zijn vingers zwellen en donker worden. Het zweet liep van beider gezicht en Sandor snakte naar adem als waren zijn longen ge scheurd. Inplaats van te preberen van hem weg te komen, zag ik Lewis zijn tegenstander nog dichter benaderen. Hij sloeg zijn armen om Sandors mid del. beurde hem op om hem vervol gens met geweld tegen de grond te smakken. Nog voor Sandor zich kon herstellen, was Lewis al bovenop hem gesprongen. Ik hoorde de botten kra ken toen Lewis op zijn beurt hem bij de keel greep. Becker beurde niet de hoorn van de haak. Hij rukte uit alle macht aan de draden. 'Blijf af!' schreeuwde ik en richtte mijn pistool op Becker. Hij trok er zich niets van aan. Ik wist niet of ik hem wel mocht neerschieten, en al had ik het gemogen, ik betwijfel of ik ertoe in staat was geweest. Ik liet het pistool zakken en sprong op hem af. Ik was net te laat. Tim was al op hem afgestormd cm hem een paar flinke meppen te verkopen. Maar het was Becker juist nog gelukt de draden uil de muur te trekken. Na de dreunende slagen van Timothy zakte hij voor de tweede keer in elkaar. 'Mijn schaal,' klaagde Frau Becker. 'Mijn mooie kopjes! Johann!' 'Dat komt wel goed,' zei ik, uitgeput en wanhopig. 'We zullen u geen kwaad doen, we zijn van de politie. O, Tim Maar er was geen werk meer aan de winkel voor Tim en zijn pook. Het ge vecht was ten einde. Lewis kwam overeind en trok Sandor ook op. De laatste hijgde verschrikke lijk en hoewel hij zich onmogelijk uit Lewis' ijzeren greep kon losmaken bood hij nog altijd tegenstand. Ik geioof dat ik er naartoe wilde lo pen, maar Tim pakte me en hield me tegen. Eerder dan ik had hij gezien wat er gebeurde. HILVERSUM i VARA: 7.00 Nus. 7.11 Ochtendgymn. 7 20 (Si Spitsuur. VPRO: 7.54 Deze dag VARA- 8.00 Nws. S.ll Dingen v.d. dag 8 23 <S) Spitsuur verv. 8.15 <S) Licht strijlcork. 9.3o Walerst. 9.40 Schoolradio. 9.50 <S) Muz. voor luisteraars, 11.00 Nws. 11.03 (Si Klass en mod. muz. voor strljkork. NOS: 12.00 Den Haag deze week. VPRO: 12,15 VPRO-maan- dag: luchtig tussen-de-middag-magazine. 13 30 Nws. 13.1! Vandaag dit, morgen dat. 13 20 (S) VPRO-maandag-muz. AVRO: 14.45 (Si Met het oog op luisteren: muz progr. 15.33 (S) M:jn dochter Muriel;: radiostrip. 16 00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 Pople pel: kinderen draalen- hun eigen plaatjes. 18.30 i S) Mlkadoo: kindermagarine. 17. o5 AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18 21 CS) Jazz Spectrum. PP: 19.00 Uitz. v.d. B P. NOS: 19.10 Si Harm, en Fanf. In Nc- derl. en Eur. 9.30 Muzibas: progr. oyer nu- i onderwijs aan de basis. 20.00 Komt u maar act. progr. met telef. reacties en lichte muz. 21.45 Praten met de Min. 22.15 Voor blinden en slechtzienden. 22.25 Bond zonder Naam. NOS: 22.30 Nws. AVRO: 22.40 Radiojournaal. NOS: 22.50 (S) Hobbyscoop: popul. progr. over electronica. 23.20 '5) NOS-Jazz Jazz in aktie. 23.55-24.00 Nws. 7 0S (Si Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 IS) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: pro gr. overz. 8.00 STe Deum laudamus: klass. gewijde muz. 8.24 Op de man af: evangel, comm. 8.30 Nws. 8.35 Gymn v.d. huisvr. 8.45 (S) Plein publ.: maandagmorgen met mensen en muz. 11.00 (S) V.d. kleuters. 11.15 (Si Zilverpraat. 11.55 Med. 12.00 (S> Kitima Ha- waiians Show. 12.21 Voor boer en tuinder. 12 26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.50 Mrkro: aandacht v.h. Christelijk organisatieleven. 13.00 (S> Bandstand. 13.15 S Operettemuz. I4.0o Schoolradio. 14 30 CS) Laterna magica: kalei- doscoop van muzikale vormen ln dc loop v.d. tijd. 15.00 Vrij-evangel. miadagdst. 15.30 Nws. -15.33 CS) Studio 6: maandagmiddagma gazine. 16.50 Pleisterplaats: toerisme en re creatie. 17,20 Ovcrheldsvoorl,; Het gebruik van Nederl. onder Antlllian-en en Surlnamers (IV). 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRy: 18.00 (S) NCRV Combo Corner. 18.19 Uitz. van D'66. 18.30 Nws. 18.41 Toe licht. bij het nws. 18.48 (S) Met uw instem ming: kerkliederen. 19.00 Filter: jongeren- progr. 19.30 (S) Llterama: kron. over boe ken. schrijvers en toneel. 20.00 Nws. 20.05 Facetten v.d. bevrijd. (1). 20.20 (S> Sopraan en plano: lolass. en mod. muz. 20.55 (S) Het Evangelie v.d. macht, of: Hoe gebruik Je een Verlosser 22.35 (S) Mod. koormuz 73 00 Wat Is eigentijds verstaan van de Bijbel?: theo- log. etherleerg. 23.35 (S) Muz. en dst. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM III KRO- 7.02 (S) Uitgeslapen. 9.03 U lucht gegrepen. 11.03 cs> Anne van Eg 1 draalt verzoekpl. 12.03 CS) Van iwaa twee: pauzeprogr. met 13.03 Raden TROS: 14 03 Van twee tot drie op III, Hugo van Gelderen Show, inkl. nal Tip-twintig. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. '19.02 (S) Nederland-Tïon-stop. 20.02 journaal. 20.05 Take the 8-train. 21.02 N uuc-show. 22.02 CS) Superclean Dreamn ne 22.55 Med. 23.02 CS) Vanavond laat Radiojournaal. 0.05 Droom-top-tlen. 1.02 met Meta. 2.02 Continu de nacht door. 7.00 Voor dag en dauw de mist in. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 La a kron. 12:15 Lichte muz. 12.50 Bultenl. verz. .13.00 Nws,.akt,. weerber. en scl burgprogr.'s.. ansl.: Lichte muz. 14 00 14.03 Schoolradio. 15.00-15 03 Nws.)' -Nws. 16 10 Lichte klass. muz. 17.00 -17.10 V.d. Jeugd. 17.30 Lichte ork.muz. Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V d. soldaten. 13 30 test. godsd. uitz. 18.45 Sport. 18.55 Taa ken. 18.57 Ork.muz, 19.00 Nws, akt. en 19.30 Lichte muz. (19.40 Keurig En 19.45 Openb. kunstbezit. 20.00 Licht progr. <20.30 Nws.) 20.40 Praatje. 20.45 progr. 21.00 SpLJiVternws. 21.05 Licht 22.00 Nws. 22.05 Jeugd '74. 23.00 Jeugd '74. verv. 23.40-23.45 Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie TFI FAT 12.30 Landbouw - les 10 NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal AVRO 19.05 Toppop 19.30 Tips voor je toekomst NOS 20.00 Journaal AVRO 20.21 Cannon 21.10 Een mens van goede wil (3) 22.00 Televizier Magazine NOS 22.50 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 19.00 Journaal NCRV 19.05 In de Soete Suiker- bol 19.10 Beverly Hillbillies 19.30 Tweekamp NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Boerin in Frankrijk (11) 21.00 Hier en Nu 21.40 Tussen salon en Horizontaal woorden invullen die be tekenen: 1. gemakkelijk vervormbaar metaal, 2. spottend gezegd, 3. voort drijvende schroef van een vliegmachi ne, 4. stellig, 5 toevoegsel onder een brief, 6. overheersen, 7. lawaai, 8. tentvormig zomerhuisje, 9. lijntrek ker. Bij juiste oplossing leest men in de cirkeltjes de naam van een beroep. Oplossing van vrijdag: O 2 O 3 O 4 O 5 O 6 0 7 O 8 0 a 0 Horizontaal: 1. sober-mars; 2. el-Ira- aloë; 3. rite-tra-ol; 4. vest-sip-me; 5. eli- te-noen; 6. teder-Eedc; 7. aga-rob-lek; (wordt vervolgd) 8. rcek-Ee-Ada; 9. eskader-os. Verti caal: 1. servet-are: 2 .olie-losres: 3. bits- Ida-ek; 4. er-etter-ka; 5. rat-sero-ed; 6. marine-bee; 7. ala-poel-ar; 8. room- Ede-do; 9. Selene-kas. souterrain 22.30 Vroomheid in hout en steen: De kerk van Jorwerd NOS NOS 22.40 Journaal TELEAC 22.45 Ondernemer - les 7 DUITSLAND I 19.00 Journaal. 10.05 Journaal van gl vond. 10.20 Akt. 10 45 Sherlock Holmes. Filmrep. 12.15 Aki. 12.40 Persoverz. 13.20 Wfereldsplegel. 16 20 Filmrep. 17.05! derprogr. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesam: 18.00 Die Zwel v.d. Dienststelle. 18.30 18.45 Zandmann. 18 55 Sportjournaal. Lerchenpark: 19.59 Progr.overz. WDR: 10 00 Sesamstrasso. 18.00 Reg. nws. 'Kleuterprogr. 18.15 Drei lm Morgei) 18.40 Akt. 19.20 Drie lm Morgenland 19 48 Weekoverz. 20.00 Journaal en verz. 20.15 Akt. 21.00 Die Montagsi 21 45 Dok 22 30 Journaal, comnv en verz. 22 50 Hanns Eisler. Zu fruh? Zu: 23.50 Journaal. DUITSLAND II 17.00 Journaal. 17. gen. Aansl. Verhalen en muz. 18.25 Tekenfilmserie. 19.00 Journaal. Dok. film JournaaL Filmkrit. 22.45 Journaal. DUITSLAND III NDR 8 05-18.00 Schooltelevisie en kursussen 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Mengen, i und Statistik. 18.45 Gymn. 19.00 Wissen Wissen. 19.30 Managem. fur alle Fuhr krafte in Wlrtschaft und Verwaltung. Journaal en weeroverz. 20.15-22.35 Bel Werksbat. met 20.15 Taak Force Police. Rep. 21.50 Zoeker. DUITSLAND III WDR 19.00 Zandmann. 19.05 Voor Haul werkn. 19.15 Prisma v.h. Westen. 19.45 nws. 19.55 Komm. 20.00 Journaal en verz. 20.15 Cotter und Menschen. 21.00 progr. 21.45 Akt. 22.05-22.50 Elektronik. BELGtE NEDERLANDS 14.00-18.00 Schooltolevlsle. 17.00 Scho< visie. 18.00 Tekenfilm. 18.05 Partridge Fa 18.30 Tekenfilms. 18.40 VolksunlveM 19.10 Sporttrlbune. 19.33 Kortweg. 19.38 en weerber. 20.13 Jet'atme, Je t'alme. TV-portret. 22.35 Journaal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4