Laat ze maar schuiven, die oude druiven...' spreekvaardigheid impasse centrumplan doorbreken SS Agenda voor Leiden 'Kunst na Arbeid' vierde gouden feest BLIJF BLU RIJDEN (...en zuinig!) Het vierde' op smakelijke reünie bijeen Nieuwe Leidse Courant Nieuwe dirigent Leids Kamerkoor Jongen steekt jongen met mes in de rug Leve Zuid-Afrika, het land van de wet 2 101W KWARTET MAAADAG 14 JVM Mil 1974 STAD EN REGIO L3 (ADVERTENTIE) 'an een onzer verslaggevers jEEDEN 'Het is kier gewoon erg gezellig, ouwe jongens onder elkaar. U kent het wel. Waar vind i dat nog in deze tijd van haat, nijd en afgunst'? Zo vertolkt een van de deelnemers de algemene opi- ie over een typisch Leidse gebeurtenis, de reünie van 't Oude Vierde', het 160 jaar oude 4e regi- ïent infanterie, voor Leidenaars in de wandeling, 'Het Vierde Ir! an heinde en verre waren ze zater- etjag opgetrokken naar de Doelenkazer- e. 'Het zijn er ruim vierhonderd uit le delen van het land, de oudste is I en afkomstig van de lichting 1904', dus een van de organisatoren, volop insumptiebonnen uitdelend. Gezellig- eid te over dus, en dat was wel te ierken naarmate het borreluur in de antine van de Doelenkazerne vorder- e. Een mopperaar: 'Eigenlijk hadden e in de Morspoortkazerne moeten itten, daar waren we vroeger toch ge- gerd'? Maar voor de rest niets dan vreden geiuiden, of het moest zijn de huidige toestand van de rijgsmacht. et feestprogramma vermeldde eerst ankomst cn begroeting van de reü- isten, waarna een show van het mu- !Ze ekcorps 'Kunst en genoegen' volgde, laar werden al de eerste contacten imieuwd, en onder groot gejuich likkers van de 'eigen lichting" opge- /ward. De kennismaking werd tijdens i borrel voortgezet, en herhaalde alen kwamen de agenda's uit de zak- :n om ook na de reünie daar mee rder te gaan. Maar laten we eerst et het hoogtepunt van de middag, nder de andere programmapunten kort te doen, vergeten. Een spon- an ingelast défilé voor luitenant-ge- eraal W. v. Rijn, Nederlands hoogste igerleider, die onlangs ontslag geno men heeft, als eerste van de serie ge neraals in de Bekende 'generaalsaffai- re'. De deelnemers waren hier zeer over te spreken, en algemeen betreur de men het vertrek van Van Rijn. 'Gewoon van boven af wordt alles ver ziekt'. En over het défilé zelf: 'Na tuurlijk was er wel iets georgani seerd, zo zie je hoe je zonder dicipli- ne nergens komt, cn dat ontbreekt in het huidige leger'. Van Rijn We vroegen generaal Van Rijn, met Leidens gemeentebestuursvertegen woordigers Vis en wethouder Ham en kele van de eregasten die middag, om zijn mening over de reünie: 'Ik kom zelf uit 't vierde, en ik kan u zeggen: de reünies van 't vierde zijn het mooiste wat er is. Elke vijf jaar be slist een hoogtepunt, en ik heb het al heel wat keren meegemaakt'. Instem mende opmerkingen om hem heen, en de spontane uitroep 'er is maar één luitenant, en dat is Van Rijn', aldus een van zijn 'sectie'genoten. Een sfeer van ongeremde opgewekt heid dus, maar ook een wat nostalgi sche ondertoon. Immers, de laatste ac tieve lichting dateert uit 1940, en de jongste deelnemers zijn dan ook al ruim in de vijftig. Een langzaam uit stervende groep mensen, maar toch Rare tijd ractieleiclers tot raad Katwijk: een brief aan de raadsleden geven j aan hoe dat zou moeten gebeuren, lij zijn van mening dat als het colle- van B. en W. toezegt bereid te zijn een nieuwe bouwvergunningen voor et centrum uit te geven zonder voor- verleg met de raad het mogelijk loet zijn dat het stedebouwkundig lan, na tervisielegging van het gewij- igde ontwerp, met een redelijke leerderheid kan worden aanvaard. vier fractieleiders wijzen verder p het gevaar dat als men geen haast laakt met deze zaak, het plan op den uur financieel niet meer haalbaar zal ijn. Voorkomen moet volgens hen 'orden dat de gemeenteraad in de uidige zittingsperiode er niet meer be komt een bestemmingsplan voor centrum vast te stellen. Men reest een jarenlange vertraging als id, an een onzer verslaggevers [AiTW UK De lieren Vink, Van Mierlo, De Vries en Van der 'las, vier fractieleiders uit de Katwijkse gemeenteraad, hebben een mstig beroep gedaan op de leden van de rad om de impasse rond iet centrumplan te doorbreken. W. geadviseerd dat niet kan worden volstaan met uitsluitend een opdracht aan het bureau OD 205, althans niet voordat da raad zich daaromtrent heeft uitgesproken. Verder heeft men aangeraden een afzonderlijke raads vergadering aan het centrumplan te wijden. Onze nieuwe lessen vangen weer in meer dan 150 plaatsen van ons 'land aan. Door het volgen van deze lessen, die in de avonduren worden gegeven, leert u uw nervositeit, alle remmende invloeden, o.a. sollicitatie- en examenvrees, overwinnen. Tevens wordt u bijgebracht hoe u door een goede spreek- en uit drukkingsvaardigheid uw gedachten aan anderen kunt overdragen, aan vergaderingen en gesprekken kunt deelnemen, op welke wijze u doel treffend leiding kunt geven, zonder enige moeite gelegenheidstoespraken kunt houden en niet in het minst op welke wijze u uw persoonlijkheid kunt versterken. Reeds 60.000 dames en heren (tussen de 18 en 70 jaar) hebben sedert ons meer dan 25-jarig bestaan met succes onze lessen gevolgd en niemand heeft er ooit spijt van gehad. Van vele grote o.a. Akzo, Albert Heijn, Philips. Rank Xerox, A.B.N., Amro-Bank. Rabobank, alsmede van kleine tot middelgrote bedrijven, volgden vele werknemers onze lessen. Ook officieren van de Kon. Marine, ambtenaren -van Landbouw Visserij, enz. hebben ondervonden dat de lessen van Rhetorica aan de gestelde eisen voldoen. Bovendien moét men bij ons het doel bereiken! Onze garantie Is: "Indien men tijdens het examen niet slaagt, kan men de gehele cursus gratis overdoen". Deze garantiebepaling is bij de KAMER VAN KOOP HANDEL EN FABRIEKEN TE DORDRECHT gedeponeerd. Aan de mondelinge opleiding Spreekvaardigheid, die gedurende 16 lesavonden (1x per week) wordt gehouden, is praktisch geen huiswerk verbonden. Indien u voor deze cursus belangstelling hebt, dan nodigen wij u uit, zonder enige verplichting uwerzijds, een 'introduktieles' bij te wonen. Vindt u het prettiger om met iemand samen te komen, breng dan een van uw kennissen mee. U bent welkom in: ALPHEN a/d RIJN, maandag 14 januari in wijkcentrum "Nabij", Lauraplein LEIDEN, dinsdag 15. donderdag 17 en vrijdag 18 januari in rest. "Eigen- zorg", Stationsweg 29 SASSENHEIM, dinsdag 15 januari iq hotel 't Bruine Paard Hoofdstraat 241 Aanvang 20.00 uur. Toegang" vrij DORDRECHT. BURG. DE RAADTSINGEL 21, TEL. (078) 37283 - 30388 I MAANDAG 14 JANUARI Rehoboth. Rapenburg 10. 8 uur amateurfoto- erafen. DINSDAG IS JANUARI Museum Volkenkunde, 8 uur Filmclub 16 K en O Driftstraat 49. 10.30 tot 11.30 spreekuur soci ale raadsvrouw. WOENSDAG 16 JANUARI Sclielpenkade 6. S uur ledenvergadering Tuinbouw en Plantkunde. Rijnlands Lyceum Oegstgeest. 8.15 Sietn Ho ving. Dljkstraat 2a. 10 lot 11 uur spreekuur socia- lo raadsvrouw. Gerecht 10. 4.30 lot fi uur spreekuur sociale raadsvrouw. DONDERDAG 17 JANUARI Stadhuis. 6 tot 8 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. ZATERDAG 19 JANUARI Rijnlands Lyceum Oegstgeest. 8 15 Marjol APOTHEKEN REGIO LEIDEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden wordt waarge nomen van vrijdag 11 tot 18 januari door de apotheek Zuid-West te Leiden, Brahmslaan 20. en de apotheek Beker ie Oegstgeest. Lijt wee 4. TENTOONSTELLINGEN Koord Studio. Oude Rijn 88 Leider,: portret ten en surrealistische gebeurtenissen van Will van Aggelen, Den Haag, van 12 Januari 'ot 23 februari, zaterdags gesloten. Drukkerij De Bink. Rooseveltslraat 3Leiden: aquarellen van Piet Heidoorn. Tol eind janu- Academiegebouw Rapenburg: schilderijen Jan Gilhui; tot 15 februari. BIOSCOPEN CAMERA: Lawrence of Arabia', 14 jr. dag 20.00 uur. do. vr. ma di 2.00 uur. Kinderma tinee: 'Schat In het lilvermeer', za en wo 2 30 uur en 2.00 en 16.15. Nachtvoorstelling: Deliverance' 18 Jr. vr. za 23.30 uur. LIDO: 'Live and Iet die', dag. 14.30. 19 00 en 21.15 uur zo 14.30. 16.45. 19.00 en 21.15 uur 14 Jr. STUDIO: 'The Getawaij' 14 Jr. tijden zie Li- do. LUXOR: 'The thief whe came io dinner". 14 jr. dag. 14.30. 19 00 en 21.15. zo extra 16.45. TRIANON: 'Op de hollandsc toer'. 14 Jr. dag 14.30. 19.00 cn 21.15 uur. zo 14.15. 16.15. 19.00 en 21.15. REX: 'Josephine'. 13 Jr. tijden zie Trianon Kindermatinec: Pipi Langkous, wo. za 14 3D uur. Nachtvoorstelling: De Nonnen van Pa rijs. 18 Jr. BEZOEKUREN ST .ELISABETH ZIEKENHUIS Kla>se-afdelingen: Volwassenen dagelijks van 11.15-12 uur. 14-14.45 en van 18.45-19.45 uur. Kraamafdellng: dagelijks van 11.15-12 (alleen v. echtgenoten) 13-16, en van 18.43-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18.50 uur. en van 18.45-19 45 uur. Kraamafdellng: dagelijks van 15-16 uur en van 18.45-19 45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18 30 uur. Endegceslr dinsdag en vrijdag 13-14 uur. 's zondags 11-12 uur en 14-15 uur le klasse de gehele dag. Ann.,kliniek, dag. 13 30 14 30 uur en 18-19 nog een hele grote groep. Alleen, de oudste van de vorige keer, een 101-ja- rige korporaal-wasbaas, was er niet meer bij. De verhalen over hem wa ren talrijk, maar als oudste is hij nu 'opgevolgd'. Toch zijn er nog veel deelnemers van laten we zeggen vóór 1920, die kameraden en 'slapies' weer zien. En zolang dat gebeurt is het doel bereikt. Maar het gemis van een actief regiment in Leiden en vooral het gemis in het huidige leger aan wat voor hen het essentiële was, wordt sterk betreurd. 'Ach ja, tegen woordig', dat hoor je meermalen op zo'n reünie. En dat kan het ontmoe ten van veel ouwe makkers niet weg nemen. Onze stad Leiden, voor velen in de loop van tientallen jaren de plaats waar ze voor korte of langere tijd ge legerd waren. Toen: arm, minder stu denten, geen city-ring, geen Pelikaan flat, maar wel gezelliger, leukere win kels, leukere café's. 'De goeie ouwe sleutelstad is weg', zo luidt in het al gemeen de opinie over het Leiden van toen en nu. Verbeterd is er toch ook wel het een en ander. 'Ik herin ner me nog goed de ratten, die over je voeten liepen in het Barakkenkamp aan de Herenstraat'. Een mooi ver haal uit 1928: 'We waren toen met een paar man in Den Haag aan het werk. Opeens komt er iemand binnen stormen en vraagt: 'Zijn hier nog Lei denaars, die kunnen nu wel weggaan, want jullie geboorteregister is net in de fik gevlogen bij de brand in het stadhuis. Later begrepen we dat er ook schaduwregisters waren'. Ook de verschillende mobilisaties waren in grijpende gebeurtenissen. 'Een rare tijd, als je er zo op terugkijkt. We waren in 1940 totaal niet voorbereid. Als het slecht weer was. werd de avondoefening maar afgelast, ja in de herfst van 1939 nota bene'. Over het leger van nu: 'Die DSM of hoe heet dat ook al weer, VVDM, die doen aan politieke infiltratie in het leger, en dat. kan gewoon niet. En dan de manier waarop die jongens er tegenwoordig bijlopen. Behalve die vieze haren kunnen ze ook geeneens goed lopen'. En zo mengde de teleur stelling over het nu zich met het ple zier om het verleden. 'We zijn eigen lijk een grote vriendenclub, alle ran gen en standen door elkaar, zo iets Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving ZORG VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS maak je maar één keer per vijf jaar mee. Dat mag je niet missen'. En zo voelde iedereen hét wel. Op weg naar de zaal voor de snertmaal- tijd, waarna een feestprogramma van 'Sempre Avanti's' 'Jong en jolig', een laatste borrel achter de kiezen wer kend, uitbundig zingend, met de ar men om eikaars schouders, en nog een keer onder het grote spandoek door, dat misschien beter dan wat ook de sfeer weergeeft. 'Dat is het vierde, dat oude vierde, met al zijn jongens, nog vol van temperament. Laat ze maar schuiven, die oude druiven, die veteranen van 't vierde regiment'. Tot over vijf jaar KOUDEKERK 'Kunst na Arbeid' vierde vrijdagavond zijn gouden feest in de grote zaal van de nieuwe Ridderhof. Dit werd een kort concert, een optreden van het jeugdkorpsje, de drumband en daar tussen door een omzien in dankbaarheid Wat dit laatste betreft, ook in de mu ziekrecensent welde in deze ruime ho ge zaal met de met artistieke zin aan gebrachte tribunes, gemakkelijke in- en uitgangswegen en prettige bar, een gevoel van voldoening op. Hij kan zich de lange jaren van akoestische en ruimte-tegenspoed maar al te goed herinneren. Al dit leed is nu, geluk kig, geleden. Ook hier is het akoesfi- sche ideaal niet volkomen bereikt, maar in vergelijking met weleer, mag men van groot geluk spreken. de sprekers in en voerde ook zelf nog het woord. Onder leiding van instructeur K. Ver- gunst kregen de jeugdspelers de gele genheid, hun kwaliteiten te tonen, waarna de drumband onder tamboer- maitre P. van Brummen en het korps met een aansluitende mars het muzi kale deel van de avond besloot. Het feest, voortgezet met een toneel stuk en bal na, duurde tot in de klei ne uurtjes. Johan van Wolfswinkel (ADVERTENTIE) gs- e hele aangelegenheid naar de raad i nieuwe samenstelling zal worden oorgeschoven. Vertraging' het kader van de dreigende vertra- ing stellen zij verder dat gewaakt noet worden tegen het gevaar dat de aad weer m een experimenteel stadi- m komt ais men de zaak weer terug- eF: raait naar het niveau waarop slechts ver architectonische vormgeving vordt gesproken. Het is dit facet, raartegen de opposanten (de SGP. jCP, PvdA en enkele leden van de 'HU) zich verzetten. De fractieleiders van deze partijen litgezonderd de heer Vink van de -HU, waren ook niet aanwezig op de [ergadering van de fractieleiders cn burgemeester waarvan bovenge- 'oemde brief het gevolg is. De heren 'an Raalta (CCP), en Van Duyn PvdA) kwamen niet omdat zij bezwa- en hadden tegen deze wijze van ver aderen, zij vonden die niet 'open' ge- joeg. De heer Van der Mey van de >GP liet enige uren voor de vergade- ior[jnS eveneens weten niet aanwezig te uilen zijn. Hij was verhinderd, •odoende heeft de bijeenkomst van 'et seniorenconvent niet het effect ehad dat misschien mogelijk was ge lest bij een volledige opkomst. De 'ier die er wel waren hebben B. cn Zuinigheid hoeft niet ten koste te gaan van autoplezier. Er zijn immers veel Fiats. In alle opzichten de meest economische auto's (ook qua waardevastheid) om blij te blijven rijden. cxcl. B.T.W. incl. B.T.W. Fiat 500R Fiat 126 Fiat 600L Fiat 850D Fiat 127' A 112 Fiat 128 dc aller goedkoopste net iets leuker een oude bekende nog steeds zeer geliefd zuinig en vlot rijdend zuinig en toont meer nog iets ruimer Benzineverbruik variërend van 1 liter op 20 km tot 1 liter op 14,9 km bij een snelheid van 80 km/u. f4.258,- 15.029,- f4.325.- f5.056,- f5.90",- f6.240,- f6.877,- f 4-939>" 15-834,- f5.017,- f5.865,- f6.845,- f 7-238,- f 7-977," Prijzen af Born. Imp.: Leonard Lang b.v.,Stadhouderskade 113, Amsterdam.Telefoon (020) 7308 67 Onder aanvoering van de, ook als mens en pedagoog, hoog geschatte <ü- rigent Louis Jansen speelde het korps een mars van Teike en de triomfmars uit Verdi's Aida. Hierna was hel woord aan enige gelukwensende en gelukbrengende sprekers. Burgemees ter C. M. van der Linden opende de rij. Hij dankte voor wat 'Kunst na Ar beid' voor de- dorpsgemeenschap in al die jaren had gedaan. Zonder dit korps zou het zeker een 'dooie tjoel' zijn geweest. En het nieuwe leven, in de vorm van jeugdige muzikanten, ontspruit. De vereniging is dus vitaal genoeg om voort te gaan. Een ch-que van 2500. namens de burgerij, *n én van 1000 uit het Anjerfonds, concretiseerden de dankbaarheid. Onderscheidingen De heer Wiener vertegenwoordigde met zijn aanwezigheid en toespraak de Algemene Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfare-orkesten. Hij liet het niet bij waarderende woorden, maar decoreerde bovendien. De muzikanten Jac. van den Berg, a. van Hemert. W. Nagtegaal. W. Schel- lingerhout, Jac. Verbree, H. Verburg en H. van tier Voorst kregen, voor 25 en meer dienstjaren, de zilver°n speld, de oprichters, dus nu even lang lid als het korps oud is, de heren II. van den Berg (senior van het korps) C. van Veen, K. en R. Vergunst, wer den met de gouden onderscheiding geëerd. Met de heer H. Verburg was het nog een bijzonder geval. Hij was op deze dag juist een kwart eeuw lid en bovendien 18 jaar getrouwd. Zijn vrouw kreeg daarom mooie bloemen. Hoe groot de verbondenheid met de vereniging is, blijkt, onder meer uit de curieuze omstandigheid, dat van de familie Schellingerhout de vader, de zoon, de dochter en de kleindochter (de beide laatste als drummers) ak- tief lid zijn. Voorzitter II. van der Voorst leidde LEIDEN De dirigent van het Leids Kamerkoor, Huub Kerstens. heeft zijn functie moeten neerleggen in verband met het verkrijgen van een beurs, die hem in staat stelt om in het buitenland orkestdirectie te gaan studeren. Aanvankelijk zou hij tijdelijk vervangen worden door de Haagse koordirigent Ton Beckers, maar omdat het er naar uitziet dat het verblijf van de heer Kerstens in het buitneland een meer permament karakter zal gaan dragen, is Ton Bec kers aangewezen als dc nieuwe diri gent. Hij is ook werkzaam als dirigent in Den Haag. Rijswijk en Rotterdam. Hij is als muziektherapcut werkzaam aan een Haags psychiatrisch zieken huis. DEN HAAG In de Hemsterhuis- slraat kregen twee jongens ruzie. De 13-jarige J. Groen uit de Boylestraat werd toen plotseling door de andere jongen wiens naam niet bekend is met een mes in de rug gestoken. De linker long van het kind werd ge raakt en het moest in ziekenhuis Wes teinde opgenomen worden. rotterdam Drie inzittenden van een volkswagen raakten zondagavond gewond, toen hun auto achterop een stilstaande goederentrein aan de Vdeerlaan inreed. Eèn van de drie passagiers, de 20-jarige A. V., liep daarbij ernstige hoofdletsel op. Bezoekuren Dlucunesscnhuis Leidenle klai dagelijks 11.00 12.00 uur. 15.45-16.30 uur. IS 30-19.30 uur. 2e en 3e klas dagelijks 15.43- Bezoekuren Academisch Ziekenhuis Lelden: Voor alle patiënten "behalve kinderenI zijn de bezoekuren al» volgt: Elke dag 15.00-16 00 uur. 18.30-20.00 uur. Voor de premalurenal- deling gelden de volgende bezoekuren, "al leen voor ouders) maandag t em. vrijdag 18 30-18.45 uur. zaterdag en zondag 15.30- 15 45 uur. Bezoek aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige 16.30 uur. 18.30-19.30 uur. Kinderafdeling al leen voor ouders dagelijks 14.00-19.00 uur. voor overige familieleden zondags 14.00-lo.00 uur. Kinderen beneden de 14 Jaar hebben geen toegang op de kinderafdeling, hiervoor speciale kaarten verstrekken. 18-19 uur, 3e ki*»e 14-14.45 en 18-19 uur. 3e kla»>e: Volwassenen dagelijks van 14-14.45 Kraamafdellng 16-17 uur alleen vour echtge noten 19-20 uur. Kinderafdeling 15 15 30 uur Lezers schrijven Uw verslag over de actie van de vica ris Berkhof gelezen. Nu kap ik per soonlijk en nog velen met mij hiervoor geen bewondering hebben. Het is volgens mij een groot schan daal, dat een nijvere middenstander door zo'n opgeprikt vicarisje met zijn rug tegen dc muur geplaatst wordt. Dit is puur broodroof. Wij dachten dat deze heer Berkhof toch nu wel op de hoogte zal zijn van wat boycot be tekent, of is hij daar blind voor? Daar komt bij dat boycot een twee snijdend zwaard kan wezen, dat ook onschuldigen kan treffen. Zou de vicaris Berkhof ook nog eens niet naar Ter Aar kunnen komen; misschien zijn daar ook nog wat be smette sinaasappelen te vinden. Onder getekende is hem gaarne van dienst, maar voor mij blijft het: Leve Zuid- Afrika. het land van Paul Kruger en de Wet. J. Lankhaar, Langeraarseweg 262. Langoraar. CH-verkiezingslijst Provinciale Staten DEN HAAG De Kamerkring 's Gravenhage der Christelijk-Histori- sche Unie heeft in hotel Bel Air ver gaderd ter vaststelling van de candi datenlijst voor de verkiezingen van de Provinciale Staten. De lijst zal wor den aangevoerd door de Haagse we thouder van Financiën en Personeels zaken. de heer B. Bol. Tweede candi- daat is de heer W. C. de Kruyf. voor zitter van de Haagse Kamerkring en sinds enkele maanden ook voorzitter van het Christen-Democratisch Appél in de residentie. Als derde staat op de lijst een huisvrouw, mevrouw N. C. van der Harst-Treurniet uit Scheven- ingen, voorzitster in de regio Den Haag van de Centrale van CHvrou- wcn. De lijst ziet er verder als volgt uit: 4. H. Lammers. 5. Dr. C. Blankes tijn, 6. W. P. van Leeuwen, 7. ir. B. Vrijhof, 8 mr. F H Piket. 9 me vrouw E. SleijserTegelaar, Alphen aan den Rijn. 10. mr. J. M. Bol, 11. mevrouw II. TdgelaarBoonacker, Rijs wijk, 12. W. A. Kuipri, 13. J. H. van der Jagt, Rijswijk. 14. H. Donker, 15. B. Geskus. 16. G. D Verhagen, 17 mevrouw ir. N. C. de Ruiter, Voor schoten, 18. ir. N. Buijsert, Alpen aan den Rijn. 19. mevrouw M. J. II. Schef- fcr-Van der Veen, 20. J. W. van Raay. RIDDERKERK Met de arrestatie van de 26-jarige Ridderkerker N. K. heeft de politie vijf inbraken ineens opgelost. De dader had het vooral ge munt op alleenstaande huizen, die slecht afgesloten waren. Op zijn strooptochten heeft K. voor duizenden guldens buitgemaakt. K. is een recidi vist in het inbrekersvak. Zijn strafre gister telt niet minder dan acht ver oordelingen voor diefstal. Hij wordt vandaag voor de officier van justitie in Rotterdam geleid. k orfc-nicuuc -ui t-rl o-regio k ort -Ti icu vrs -u x t-d e -nctf i o kor t -*iouv:;-u it-de-xegio kort-niouwn-uit-de-regio k or t-ruGuw.-.-u i t-d o-rogio KATWIJK Met ingang van van daag kan gehamsterde benzine worde ingeleverd op het politiebureau aan de Voorstraat. De ingeleverde benzine blijft :er beschikking van de eigenaar die deze dagelijks kan afhalen om over te hevelen in zijn autotank. De vrijwillige inlevering heeft geen pro cesverbaal tot gevolg. NIEUWVEEN De dierenartsen Booysen, Breure en Boogaerdt hebben besloten eon gemeenschappelijke kli niek op te zetten. In het pand vindt men een praktijkruimte en een afde ling voor zieke dieren. De kliniek zal 'Driemaal B' heten. Over anderhalve maand gaat hij officieel open. ZOETERWOUDE Pastoor Schlat- man heeft zijn intrede gedaan in de parochie Meerburg. BENTHUIZEN Vrijdag 18 januari, 's middags om 4 uur, zal de eerste paal worden geslagen voor het project van 25 woningen aan de Dorpsstraat te Benthuizen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3