iatwijk uit winterslaap gewekt ARC-Scheveningen aankijken niet waard Ornas-Die Haghe: matig s-Gravenzande list Lankester oord wijk slechts (5erinneringen aan en verleden... Opnieuw verlies voor Delta tn den Akker geschakeld Hattrick van Jaap Remmers Capelle sterk bij DEVJO Rozenburg klopt DUNO ruim: 3-0 Ruime winst voor RCL |j\V"/IKW1A1R1TET M1A1AAD1AG 14 J'AlNTARI 1974 SPORT HL15 VIJK Katwijk is vrij hard- g uit zijn winterslaap gewerkt. >rmatie, die in de eerste helft e competitie slechts vier punten selde en daardoor met de fraaie van achttien punten uit elf wed en als koploper aan de winter- kon beginnen, heeft in de eer- ivee wedstrijden na die winter- il twee punten moeten laten lig- Werd vorige week tegen Sche- gen in de laatste minuut een 0-1 >rong prijsgegeven, nu moesten latwijkers tegen middenmoter wijk een doelpuntloos gelijkspel an (0-0). i zaterdagmiddag de bij de boks- geldende regels van toepassing geweest, had Katwijk stellig op n gewonnen, de kustbewoners echter niet bij machte om hun stander de beslissende stoot toe enen, de oorzaken daarvan zijn ijk aan te wijzen, ijds wist Naaldwijk met een draaiende verdediging de Kat- wijkse aanvallen uitstekend op te van gen, anderzijds liet de Katwijkse voor hoede teveel kansen en toch ook wel het geluk om de tegenstander op de knieën te krijgen. Geluk ontbrak bij voorbeeld toen Katwijk na een wat stroeve start omstreeks de 25e minuut zijn eerste doelrijpe kans kreeg, waar bij uitblinker Kees Guyt uit een cor ner tegen de onderkant van de lat kopte. Een typerend beeld overigens uit deze wedstrijd, waarin de pupillen van Verkuijlen pas dan gevaarlijk werden als de blonde Guyt de verdediging verliet en zich in de Naaldwijk-achter- hoede penitreerde om assistentie te verlenen aan de voorhoede-spelers Jo- han van Egmond, Leo Haasnoot, Huig Schaap, het opkomen van Guyt resul teerde direct na rust ook nog in een levensgrote kans voor Van Egmond, die vrij voor doelman Daaf Lievaart mistte. Het eerste kwartier na de her?atting was het aantrekkelijkste gedeelte van de wedstrijd, in deze periode wist ook Naaldwijk herhaaldelijk met uitvallen gevaarlijk voor het doel van Kees Koelewijn te verschijnen. A. Moerman kwam zelfs eenmaal op enkele meters van het doel oog in oog met Koele wijn, maar zijn actie leverde niets an ders op dan blessures voor de Kat wijkse goalie. De druk die de oranje hemden in het laatste gedeelte van de strijd uitoefen den betekende geen verfraaïng van het spel, dat al naar gelang het eind signaal in zicht kwam een grimmiger karakter kreeg. Trainer Verkuilen, die de bepaald zwak draaiende Van Egmond liet ver vangen door Wim van Beelen, moest toezien hoe zijn team vergeefs naar gaten in de defensie van Naaldwijk zocht, hoe groot de druk van Katwijk ook werd, en hoe een bijzonder goed draaiende Fieek Rienks, saiien met Jaap Haasnoot en Leen de Best, de voorhoede ondersteunde, de Naald- wijkse veste bleef gesloten, a4 ging dit vaak ten koste van overtredingen. Dit leverde rechtervleugelverdediger Bram van de Ende tenslotte een waar schuwing op van de bepaald niet sterk leidende arbiter Landsbergen. Katwijk-Naaldwijk 0—0 (0—0) Scheldsrech- ter: A. J. Landsbergen. Toeschouwers: 250. Katwijk: Koelewijn. Harrison, Krult, Guit G. de Best. W. Haasnoot. Rienks. L. de Best Van Egmond (van Boeien)L. Haasnoot. Schaap. Naaldwijk: Lievaart, Van de Ende. Van de Berg, Stolk, Moerman, de Hoog, Voogt, Syriër, Otto, Meijer (Van de Pol), Van der Sar. LISSER BOYS-S VOW 2—1: Lisser Boys begon uitstekend. Izak de Kook- er opende na twaalf minuten de sco re, terwijl Sluymer de thuisclub kort daarop in wezen op rozen zette door via een penalty 20 te scoren. Na die stormachtige opening van Lisser Boys kwam SVOW goed terug. Langereis en Van de Wetering schiepen zich goede kansen, maar wisten die niet te benutten. Direct na de hervatting zet te SVOW dat overwicht door. Het of fensief luwde evenwel naarmate de wedstrijd vorderde, temeer daar Lis ser Boys over een betere conditie be schikte. Toch nog een doelpunt voor de gastploeg. Twee minuten voor af loop zorgde Van de Wetering voor die treffer. Scheidsrechter Rosier floot uitstekend. TAVV-WOUBRUGGE 3—0: TAVV heeft Woubrugge in de tweede helft op een nederlaag getrakteerd. In de eerste helft wist Woubrugge de gast ploeg nog goed op te vangen. Ook toen al had de thuisclub een over wicht, maar wist dat vooralsnog niet te verzilveren. Tien minuten na de hervatting opende Heitinga de score, gevolgd door een tweede doelpunt van Broer. Woubrugge viel ln die tweede helft duidelijk terug en TAVV wist er kort voor tijd nogmaals van te pro fiteren. Heitinga werd onderuit ge haald, waarna Esveld van de goed lei- cnde invaller-scheidsrechter de te recht toegekende penalty mocht be nutten. OEGSTGEEST-UNICUM 0—0: De gas ten uit Rotterdam zijn in Oegstgeest de duidelijk betere ploeg geweest. In een sportief en attractief treffen speelde Unicum vooral op het mid denveld uitstekend voetbal. In de eer ste helft kregen met name de tech nisch sterke Van der Sande en Neele- man goede mogelijkheden op een doelpunt. In de afwerking faalde men evenwel. In de tweede helft heeft Oegstgeest-doelman Aalsburg enkele unieke reddingen verricht bij kansen van weer Neeleman, die na een kwar tier twee maal achter elkaar miste. Oegstgeest kon aanvallend geen vuist maken. Scheidsrechter Korslanje raak te in de eerste helft twee maal gebles seerd. Halverwege was hij zelfs ge noodzaakt om vijf minuten te stoppen i.v.m. spierblessure. Dankzij het hulp vaardige werk van beide- trainers kon hij evenwel verder fluiten. 'OG wint vrij probleemloos |RDWIJK Twee fortuinlijke goals van WOG waren goed voor [nieuwe Noordwijkse nederlaag. En de vraag of dat verlies nu (verdiend mocht heten, was nauwelijks relevant. In wezen had •dwijk alles aan zichzelf te danken, zo men wil, te wijten. loopvol als het openingsoffensief [zo erbarmelijk was het spel van tdskampioenen in het laatste de wedstrijd. Zonder een zie- ,p van Kesteren en experimente met Westgeest als rechter-vleu- ,er bleek Noordwijk een forma- voetbal speelde van een kwali- een natte krant moment verrassing, geen mo- variatie, geen moment praktisch De armoe-straalde er compleet in trainer John Eelman bij een ttiwde blessure van Cees Spaan de niet-trainende Ted Lu- long die zichzelf ook liever toor de selectie beschikbaar stelt •est Inzetten om ten einde raad [maar meer aanvalskracht te ont- Maar ook dat werd een fiasco voorzichtig weer met de trai- begonnen Albert Spaanderman [er daarom nu al van verzekerd lat hij zijn plaatsje in het eerste gflfer veel moeite kan heroveren. Hjes tonen alleen al aan dat Iwijk, tot nu toe overigens nooit competitiewedstrijd van WOG md, veel offensieve daden heeft ld. Aantal kansen 6—3 voor lwijk, hoekschoppen 42 voor isclub. Na de pauze stelde ijk vier reële kansen tegeno- üe drie van WOG, terwijl de jchoppenverhouding toen 51 in foordeel van Karstens c.s. was. het scoren vergaat Noordwijk ijk. terk aan de bal zijnde Vruegden- liste al in de eerste minuut, een ke inzet van Bogers en een schit- Ide redding van good old Hoeve, fijn laatste seizoen overigens he in het eerste van de Harderwij- hielden een steeds verder weg end Noordwijk van een goal. Het t verdween en duidelijk bleek jebrek aan een aarivalspatroon, te- r daar Hans Westgeest bleef han- IjUi het laatste kwartier kwa; onder aanvoering van de voortreffe lijk spelende Veldkamp WOG uit de omklemming. En toen bleek al direct hoe kwetsbaar dit keer de Noordwijk se achterwacht bleek met de gelegen heidsbacks Viveen en Glas. Na 31 mi nuten leek de knap solerende Wim Foppen te gaan scoren, maar met een reflexbeweging redde Smit de zaak en direct daarop onderschepte de veel overtredingen makende Glas de dicht bij het doel gekomen Bruining met een handeling die bijna een penalty rechtvaardigde. Drie minuten voor rust plotseling 0 1 toen Wim Foppen bij een korte doelworsteling Smit verraste met een stuiterballetje waar Smit overheen viel. Alleen met de kopbal van Barten op de lat ln de eerste minuten van de tweede helft en een veel te zachte kopbal van Bröring uit de vijfde hoekschop was Noordwijk dicht bij de gelijkmaker. Maar in de 25ste minuut was het verkeken toen Hans Plaatzer als laatste man alle tijd dacht te heb ben om terug te spelen op Smit. De op zijn kansjes loerende Wim Foppen schoot geïnteresseerd toe en scoorde 0—2. Tegen één van de sterkste achterhoe des uit de 1ste klas maakte Noordwijk verder niets meer klaar dat enig suc ces rechtvaardigde in dit sportieve du el waarin arbiter Bouw vrij statisch bleek. Hij kwam echter niet in moei lijkheden. De 800 kijkers hadden wei eens een beter Noordwijk gezien, maar als oud-landskampioen kende geen ploeg dan WOG beter de kater waarmee Noordwijk na alle successen van het vorig jaar nu opgescheept zit. Noord wiJk-WOG 0—2 (0—1) 42: W. Foppen 01. 70: W. Foppen 0—2. Scheidsrechter G Bouw. Toeschouwers 800. Noordwijk: Smit: Viveen, Plaatser. Spaander man en Lumolndong) Glas; Karstens. Vreug- denhil en Barten; Westgeest, Bröring en Bo gers. WOG: Hoeve. Gerars Coessens Veldkamp en G. Foppen: Schaftenaar, v. Bruggen en Kars- sen: Bruining, W. Foppen en De Groot. Gelegenheids-aanvaller Hans Westgeest omspeelt een verdediger van WOG. Jan de Jeu profiteert van verdedigingsfout: 1-1 ALPHEN AAN DEN RIJN Wanneer we een h strijd ARCSclieveningen, dan wordt dat de kwes werd afgetrapt met een nieuwe rode bal. Maar to lijk voor de roodgebroekte Alplienaren. De train spel na enkele minuten dood was werd die anderoogtepunt zouden moeten aanwijzen van de wed- tie die zich in liet begin rond de bal afspeelde. Eren ARC-trainer Scliruis dat zag vond hij dat liinder- er liet dus snel een wit-zwairte bal halen en toen hete bal op het veld gegooid. i.S' zonder problemen 2-0 ASWAAL SSS, vorige week te- NSW met een verdienstelijk ge- tel huiswaarts gekeerd, toonde zaterdagmiddag in de eerste wedstrijd van het nieuwe jaar tlijk de meerdere van het niet r imponerende 's Gravenzande. enkel moment is de zegen van misclub in gevaar geweest, vooral omdat 's Gravenzande met duide- defensieve bedoelingen naar Bwaal was afgereisd. bezoekers speelden SSS in de door zonder spits aan te treden. Is spits aangeduide Le Boom liet steeds ver naar het middenveld ken. Hij stelde tezamen met zijn genoten het middenrif van SSS vele problemen. Het technische |Jihverk van de lichte brigade van istheren werd keer op keer door ugge 's Gravenzanders onderbro- en gedurende de egrste 30 minu- Tton het onrustig spelende SSS stevige yuist maken. De vele ho- porzetten konden door de sterk in IJ icht zijnde Kees van den Ende en *T°erdcr Cor van Galén gemakke- worden weggewerkt, toen voorstopper Pleun Noten- (hij had immers geen tegen- j Ier te dekken) zich steeds meer t, voren waagde, kon de thuisclub Evenwicht ln het middenveld her in. Hij was ook de man die het e doelpunt voorbereidde. Na on er 35 minuten mocht SSS vlak na ir twee hoekschoppen nemen. FT De mogelijkheid is niet ■Sloten dat Pleun van den Akker ;D) definitief voor de voetbal- t is verloren. Van den Akker te tegen Nunspoet, na een onbe- ÏWste charge van Spiekstra weer ge werd aan het scheenbeen, dat hij seizoen brak. De medici consta- 'en een scheur in het scheenbeen, r achtten een breuk evenmin uit- >'en. De eerstfe leverde bijna een doelpunt op omdat de kopbal van Pleun Noten boom nog maar ternauwernood door Aad Holleman op de doellijn kon worden gekeerd. De tweede hoekschop leverde wel het beoogde succes op. De jeugdige invaller-keeper Voskamp verkeek zich op de hoge bal, Koster kopte hoog springende bal door aan Pleun Notenboom en diens pass kon door de enkele meters voor het doel staande Jan Kruithof in de touwen worden gewerkt: 1-0. 's Gravenzande kon hier weinig tege nover stellen, al hadden zij bepaald pech toen de doorgebroken Tonnie Noordam op de rand van het straf schopgebied (of er binnen?) werd ge vloerd. De toegekende vrije schop le verde voor keeper Wim van der Beek, die een rustige middag had, geen en kel probleem op. 's Gravenzande dat na de thee een iets aanvallender houding aannam miste de persoonlijkheden om het spel in handen te nemen. De zieke Lankester werd in dat opzicht zeer gemist. SSS dat niet tot het uiterste hoefde te gaan bleef he spel in handen houden en na vier minuten had het al 2-0 kunnen zijn toen de door Krien Kos ter meegespeelde Arie van der Ster voor doel faalde. Na tien minuten kwam toch de verdiende 2-0 op het bord, toen het ver opgedrongen 's Gravenzande zijn verdediging zo verwaarloosde dat de naar rechts uit geweken Huig Notenboom, de bal zon der problemen bij Krien Koster kon brengen, die met een simpele bewe ging een tegenstander passeerde, keeper Voskamp voor de tweede maal de bal uit het net liet halen: 2-0. Het heilige vuur blééf nadien bij SSS ontbreken en 's Gravenzande ontbrak het raffinement in het spel om zich doelrijpe kansen te creëeren. Men werkte hard, maar zonder overleg. SSS bleef de kansen krijgen, bij een ervan onderscheidde keeper Voskamp zich door een fraai schot van Krien Koster te keren. SSS geloofde het ver der wel cn rustig spelende kon de 2-0 stand worden gehandhaafd. Scheidsrechter J. H. Bol leidde dit pittige duel niet altijd even vlekke loos. Dat was tegen de reglementen in en terecht liet arbiter Schouten verder spelen met de rode bal, waarmee het duel was begonnen. Zeer tot ongenoe gen van trainer Schrurs, die na de rust min of meer toevallig zijn zin kreeg, omdat de vroeg Invallende duisternis arbiter Schouten noopte toen wel een wit-zwarte bal te benut ten. Wanneer we' melden dat dit het énige hoogtepunt betekende dan is daarmee meteen verklaard dat de toeschouwers bar weinig te zien kregen. Er werd slecht gespeeld, slordig geplaatst en onvoldoende aan de opbouw van de aanvallen gewerkt. Vooral ARC was er helemaal uit deze middag en ge zien het feit dat twee spelers de gele kaart kregen ziet het er voor de zwart- roden in de komende weken niet zo best uit. Voorzitter Donker was dan ook wat blij met de halve winst, al zag dat er in de eerste helft zeker niet naar uit ARC was nergens en verdiend kwa men de groen-zwarten na een kwar tier voor te staan zij het dat de vrije trap waaruit het doelpunt ontstond, wat een presentje van de scheidsrech ter was, die een lichte overtreding te zwaar bestrafte. Even buiten het strafschopgebied mocht Maarten van Duin een indirecte vrije trap nemen en beheerst schoot nij de bal tussen het 'rode' muurtje en keeper Cor Pronk deed vergeefse pogingen het schot te keren 01). Nog werd ARC niet wakker, al kwam er iets meer leven in de tot nu toe saaie wedstrijd. Na de thee was het aanvankelijk wei nig beter en de toeschouwers hadden het over 'snert' 'puinhoop' en 'er zit niets in'. Het was een feit dat er in de gehele wedstrijd nog geen schot was gelost behoudens dan dat ene doelpunt. Wèl moest keeper Gerard van Roon en kele malen handelend optreden en wel door goed uitlopen waarbij hij niet schroomde zien voor de voeten van Anton Bakker, Martin Vonk of Noot Maranuanaya te werpen, wan neer er gevaar dreigde. Jn het tweede bedrijf kreeg Martin Tuit een fraaie IIEINENOORD-MEERKERK 5—0: Hoog genoteerd Heinenoord heeft maar weinig moeite gehad met Meer kerk. Al na drie minuten nam de thuisclub middels een doelpunt van Bijl de leiding. Kort voor rust ver grootte Jaap Remmers die marge, toen hij een penalty benutte, die de goed leidende scheidsrechter Jansen terecht had toegekend, nadat Verbaas was onderuit gehaald. In de tweede helft voerde Jaap Remmers in zijn eentje de stand op tot 40, waarna Leeuwenburg het laatste woord had: 5—0. kans om ARC de das om le doen toen hij listig Wim de Jong omspeelde doch vrij voor doel staande schoot hij hoog over. Een kwartier voor het einde kopte Hans Verdoold de bal terug op zijn eigen doelman Gerard van Roon. maar de razendsnelle en bijzonder at- tende Jan de Jeu kopte de bal vlak langs de grijpgrage handen van de go alie in het nylon (1—1). ARC drukte nog even door, maar het winnende doelpunt kwam gr niet uit. Wél een gele kaart voor Kees Bouvé (die Ad van Zon trapte, terwijl er geen bal in de buurt was) en één voor Martin Vonk, die ongepaste op merkingen over de uitstekende lei ding van de rechtspreker maakte. En wat die rode bal betreft daarover is het laatste woord misschien nog niet gesproken want de ballenbewaar- der vertrouwde ons toe dat hij het een belediging voor hem vond van trainer Schrurs en als laatstgenoemde geen excuus aanbiedt dan heeft hij jongstleden zaterdag voor het laatst de ballen voor ARC verzorgd! ARC-Scheveningen 1I; 15: Van Duin 01: Rust 75e De Jeu 11. ARC: Trook, Van Leeuwen, Van Duin, De Jong, Van Triet, Boesveld, Boevé (Donkers loot) en Van Veen, (De Jeu) Bakker, Vonk en Maruaya Schevenlngen; Van Roon, Mooyman, Turf- boer. Verdoold, Verbaan, Van Duin, Van Zon, Pronk, Harteveld, Tuit, Jansen. LIES MAST ZWIJNDRECHT Voor Compri- Delta was er opnieuw geen winst weg gelegd. Dit keer werd met 3—0 verlo ren van WC Excellent uit Vught. Delta begon enthousiast en pakte me teen een voorsprong van 53. Dit was voor WC echter geen onoverko melijke barrière, want heel gedeci deerd werd deze stand omgebogen in een 5 voorpsrong. Attent spelend wist Delta weer bij te komen: 99. Nog even ging de strijd gelijk op. maar tenslotte drukte WC door tot 15—11. In de tweede set liepen de Braban ders vlot uit naar 72. De Zwijn- drechtse volleyballers kregen er toen kennelijk zin in en ze kwamen zelfs voor met 10—9. De Brabanders blok ten echter prima, terwijl in de verde diging van Delta nogal eens gaten vie len. Ook deze set ging voor Delta ver loren: 105. In de laatste set was het lange tijd een gelijk opgaande strijd tot 55. De afwerking van Delta werd echter slordig, waarvan WC uiteraard profi teerde. Ook de derde set was voor WC: 1511. Nu de eerste helft van de competitie erop zit, bungelt Delta nog steeds onderaan de ranglijst. DEVJO-CAPELLE 0—3: Capelle heeft twee maal drie kwartier gedomineerd in Voorburg. DEVJO is constant weg gespeeld. Toch duurde het tot vijf mi nuten voor rust, eer de gasten aan een doelpunt kwamen. Boor nam bij die gelegenheid de eer voor zijn reke ning. In de eeFste helft kreeg DEVJO via Klaas de Ruiter en Hebbink nog wel enige kansjes, maar wist niet raak te schieten. In de tweede helft was Capelle nog duidelijker sterker. Dat resulteerde na 23 minuten in een doelpunt van Van Kooten. Maliepaard nam zeven minuten voor afloop het derde doelpunt van Capelle voor zijn rekening. Sportieve wedstrijd, die on der goede leiding van scheidsrechter Van Rijk stond. WNC-SVPTT 3—2: De formatie uit de Residentie is na een daverend begin in de KNVB, nu wat teruggezakt. Het gaat allemaal niet meer zo soepel en dat bleek ook in Waardenburg waar de Hagenaars tegen WNC moesten op tornen. De thuisclub kreeg al direct een stevige ruggesteun dank zij Van der Vliet die reeds in de eerste secon den zijn ploeg naar een 10 voor sprong wist te schieten. De fel door zettende Theunisscn wist het geest driftige voetbal van WNC tegen het technisch vaardiger PTT, reliëf te ge ven door de gelijkmaker te scoren (I1). Toen er precies een uur was gespeeld gaf Haaring de postploeg op nieuw de leiding (12) maar Does burg schoot die voorsprong aan digge len (22) Op de valreep kende scheidsrechter Treffers aan WNC een strafschop toe. Van Zanten benutte deze 'elfmeter' koel en dat betekende winst voor de Waardenburgers (32). BOLNES-ZWAMMERDAAI 3—0: Een sterker Bolnes scheen in de beginfase reeds toe te slaan. Schuld daaraan had de matige doelman van de bezoe kers die als veldspeler de geblesseerde originele portier verving. Toch wist de thuisclub door Liedorp slechts aan eén l—O voorsprong bij de rust te ko men. Onmiddellijk na de thee maakte Van Wijen het tweede doelpunt en toen was het verzet van Zwammerdam gebroken. Kooy bepaalde de eindstand op 30. Scheidsrechter Van der Spoel was goed. DSO-MONSTER 2—1: DSO heeft voor een enorme verrassing gezorgd door koploper Monster de baas de blijven. DSO heeft zich van de allerbeste kant laten zien en was de gehele wedstrijd de betere ploeg. Nadat een doelpunt van Van Dijk in de eerste helft voor DSO al was afgekeurd (de bal zou volgens de verder goed leidende scheidsrechter De Jong niet over de lijn zijn geweest) nam de ploeg uil Zoetermeer toch nog voor rust een voorsprong. Huurman nam die eerste treffer voor zijn rekening. Met een fraaie kopbal vergrootte Van Dijk die marge in de tweede helft. Via de voet van Overduin wist Van der Geest ver volgens nog tegen te scoren. RiJioord-NSW 3—3 (1—2); 1. Verrijp 0—1 18. VerriJp 0—2 41: Lagendijk 1—2 46: Knoop 1— 3. 50- Lagendijk 23; 89: Bestebreurtje 3—3. Scheidsrechter: Bakx. Toeschouwers: 700. (2—1) 87: De Jager (2—2). Zuldland-Spijkenlsse 0—2 (02) 7 0—1 Cees Jansen, 20e 02 Cees Jansen. Scheidsrechter Schook. Toeschouwers 1200. ROZENBURG—DUNO 3—0. In dit pittige duel was het maar goed dat scheidsrechter 'tHart de zaken kort hield. Rozenburg was evenals destijds in Den Haag de betere ploeg. In de tiende minuut passte Huizing naar Kuiper die keeper Van der Linden naar de touwen stuurde: 10. Rozen burg bleef doorgaan cn met redelijk voetbal bouwde de thuisclub aan een grotere voorsprong die Oostdijk nog voor de rust gestalte gaf in een twee de goal. Na de pauze een redelijk par tij biedend DUNO, maar de beste mo gelijkheden voor Rozenburg. Met Van Seters als uitblinker had Rozenburg de zaken goed in de hand. Kort voor tijd maakte Dupon er 30 van. RIJNSB. BOYS—KOUDEKERK 2—1. Onder goede leiding van arbiter Coert is het een leuke streekontmoeting ge worden, waarbij een duidelijk in her stel zijnd Rijnsburgse Boys dit keer winnend toesloeg. De Boys waren ook overwegend sterker. Koudekerk kwam in de eerste helft slechts drie keer voor het doel van dc thuisclub. Toch heeft het maar een haar gescheeld of Koudekerk ad de zaak op 11 afge sloten. In de eerste helft na tien mi nuten 10 via N. Zwaan na een com binatie met P. Zwaan. Na rust al snel 11 via Vonk na een voorzet van links. Na een kwartier miste Koude kerk een pracht kans op 12 en later kopte P. Zwaan op de lat boven Ver- gunst. In de slotminuten scoorde We- DSVP—ZWERVERS 0—1. Ook tegen Zwervers heeft DSVP, opnieuw niet scorend, met 10 verloren. De debu terende formatie uit Pijnacker had te gen Zwervers echt een gelijk spel ver diend. In de eerste helft gelijkop- gaand met kansen voor DSVP in de personen van Elias en Haasbroek. Maar gescoord werd er niet. Ook niet door Zwervers. Met Braat als uitblin ker probeerde DSVP ook na de pauze het sterke Zwervers op afstand te houden. Bovendien moest keeper Slobbe van de gasten nog heel wat goed werk doen om de 'nul' te hand haven. Toch moest collega Rooden- burg uiteindelijk naar het net en wel na een winnende inzet van WUstra. stra 21. SV'35—HOOGVLIET 2—0. Het heeft niet aan de Hoogvliet-keeper Van der Polder gelegen dat een goed spelende SV'35 zich revancheerde op de Botlek kers. In de eerste helft overtroefde de SV de gasten het meest duidelijk. De Hagenaars scoorden dan ook toen hun goals. Na een half uur werd het 10 via Guppen en vijf minuten voor de rust was het J. de Rijk die de zaak via 20 al in wezen veilig stelde. Na de pauze kwam Hoogvliet wel goed te rug, maar heel duidelijke kansen kreeg men niet Met Bal en Guppen als beste spelers zorgde de SV er voor dat de winst zeker werd. Arbiter Hol leidde goed. Een speler van Hoogvliet liep een officiële waarschuwing op. SPIRIT—EXCELSIOR i». 2—0. Excel sior P. begon goed. Maar na énkele verrassende acties kon Spirit de zaken gaan regelen en het was aan het voortreffelijke werk van keeper Ruize- veld de Winter te danken dat de rust stand slechts 10 voor Spirit was. Die goal kwam .in de 35ste minuut toen Van Herk een defensiefout bij de Perrnissers afstrafte: 1b. Ook na rust probeerde Excelsior in de ope ningsfase Spirit te verrassen, maar Birkhoff kreeg geen kans. Tot de der tigste minuut liet Ruizeveld de Win ter Spirit ook geen tweede goal toe, maar een kwartier voor het einde van deze sportieve en door arbiter Wolf- fenbuttel goed geleide wedstrijd be sliste Koppe de wedstrijd: 20. RCL-GE1NOORD 4—1. Het heeft RCL thuis geen problemen opgeleverd om Geinoord (destijds 11 in Vreeswijk) op de knieën te krijgen. Al na drie mi nuten was het 1—0 nadat Leo Holl een strafschop had genomen. Een combinatie Hamerveld, Ruiter en Hol betekende via een goal van de lastste in de twintigste minuut 20. Tevens ruststand. Gemoord bleek toen reeds een zwakke ploeg te zijn die het zo wel wat de techniek betreft als qua conditie duidelijk moest afleggen te gen de Leiderdorpers. Direct na de rust werd Hol onderuit gehaald en andermaal wees de goed leidende ar biter Van der Molen naar de witt» stip. Maar nu miste Holl. Dat maakte de RCL-spits in de 30ste minuut goed door toch zijn derde goal te scoren na een aangever van Broerse. In de 35ste minuut lagen de rollen andersom. Toen zorgde Hol er voor dat Broerse voor 40 kon zorgen. In de slotmi nuut nog 41 via Lenten. DEN HAAG In de vierde minuut van de streekbotsing Ornas Die Haghe leefde bij de schaars aanwezige kijkers de gedachte 'Nu gebeurt het'. De ijverige Buitelaar, opgesteld in de achterste linies, was doorgebroken. Hij schoot. Doelverdediger Zwart zag het zwart in maar de staander kwam hem te hulp. Deze knal tegen het houtwerk vormde een hoogtepunt in een doelpuntloze wedstrijd. Het zout in de doelpunten- pap, de treffers, bleef uit. Die Haghe, veel hoger op de standentabel geno teerd dan hekkesluiter Ornas was ken nelijk met de gedachte in het veld ge komen de punten makkelijk in te kunnen palmen. Deze overschatting bleek een vergissing. Het defensieve kwintet van de bezoekers, bestaande uit doelverdediger Schrader, De Gel der, Wolbersen en Buitelaar, ruimde wat er te ruimen was bij de veelvul dige aanvallen Die Haghe. De aanval van de gasten verloor aan kracht toen Spaans weer last kreeg van een oude kwaal. Hij werd ge vloerd en een arm schoot uit dc kom. Hij werd vervangen door Snijders. Or nas moest het meer van felle counters doch ook die uitbraken leverden niet het gewenst voordeel op. Wel kregen Heidenreich, Bakker die later werd vervangen door Staaldekker, kansjes maar die gingen, door te gehaast han delen verloren. Bovendien toonde keeper Zwart zich een betrouwbare sluitpost. Beide ploegen begingen bovendien de fout om veel te kort te spelen waar door de acteurs elkaar nog al eens in de weg liepen en mede was het plaat sen slecht verzorgd hetgeen dan bete kende dat alle voorbereidende inspan ning om de kortste weg naar het doel van de tegenstander te vinden, voor niets was geweest. Deze negatieve uitlatingen gelden niet voor de Die Haghe-speler Huisman. Deze speelde met veel technisch in zicht en regeerde met bekwaam voet bal in de buurt van de middencirkel. Zijn stuwende werk zette geen zoden aan de voetbaldijk omdat de aanval lers zich verkeken op zijn gave passes. Het bleef bij vele communicatiestoor nissen met meer aanvallen voor Die Haghe. Doch, zoals gezegd wist Ornas in dit onaantrekkelijke duel overeind te blijven. Scheidsrechter Dijkstra ar- bitreerde met kennis van zaken hoe wel hij zich nog al eens op de voor- deelregel verkeek. Ornas-Dte Haghe eo. Scheidsrechter Dijk stra. 250 toeschouwer*. Ornas: Schrader, De Gelder. Wolbersen. Bui tenaar. Van der Briek, VerweiJ, De Jongh. Zegwaard (Da Ruiter) Van Berkum, Heiden reich. Bakker «Staallekker) Die Haghe: Zwart. Brill. Van Drongeden', Hulsman. Da Groot. Van der Wissel, Uiten- broek, Molsbargen, Spaans (Snijders) Van de Veer, De Wit. Een fragment uit OrnasDie Haghe.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15