maatschappelijk werkers/sters 201 HEESTERS IN KUUR Familieberichten Chrisielijke Opleidingsschool voor Gezinsverzorgsters ADJUNKT- DIREKTRICE Adverteren doet verkopen likdoorns LEERLINGENAANMELDING LIEFDE DOET WONDEREN DOCENTE METHODISCHE WERKBEGELEIDING TROUW/KWARTET ZATERDAG 12 JAXUiART 1974 K8 Dankbaar mogen wij met onze kinderen en kleinkinde ren D.V. op woensdag 16 januari 1974 ons 50-jarig hu welijk gedenken. J. P. Unger en N. H. Unger-Sclieurwater Rotterdam-16, januari 1974. Oudedijk 124 c (flat) Gelegenheid tot feliciteren op vrijdag 18 januari 1974 in „Pro Rege", Oudedijk 113, des avonds van 79 uur. God haalde thuis Zijn kind, onze lieve Broer, Zwager en Oom Jacob Elzinus van Dorp op de leeftijd van 63 jaar. Assen: J. M. S. van den Bout van Dorp R. van den Bout 's-Gravenhage: M. C. H. J. de Boer- van Dorp R. H. de Boer Eindhoven: W. van Dorp A. van Dorp-van den Bout Voorburg: F. Verschoor-van Dorp F. H. Verschoor Voorburg: J. J. Ros-van Dorp W. Ros Neven en nichten 11 januari 1974. Op dinsdag 15 januari 1974 zal een rouwdienst worden gehouden in de Westerkerk, Hugo de Grootstraat te Delft, welke om 14.00 uur begint, na afloop waarvan de begrafenis plaatsvindt op „Jaffa" te Delft om 15.00 uur. Ps. 87 5 (berijmd) Dan wordt Mijn naam met lofgejuich geprezen; Dan zullen daar de blijde zangers staan. Heden overleed in de volle zekerheid des ge- loofs, mijn geliefde Man en der kinderen zeer zorgzame Vader Jacob Heemskerk geboren 29-1-1927 echtgenoot van Niesje van Duyvenvoorde Rijnsburg: N. Heemskerk-v. Duyvenvoorde Piet Wim Coby Wii zijn bedroefd, doch wij mogen een gefundeer de hoop hebben. Rijnsburg. 11 januari 1974. Collegiantenstraat 48. Gelegenheid tot condoleren: 's avonds van 7.30— 9.00 uur. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden dinsdag 15 januari a.s. om 3.00 uur n.m.. op de begraafplaats van de Gereformeerde Kerk aan de Sandtlaan te Rijnsburg, voorafgegaan door een rouwdienst in de Chr. Gereformeerde Kerk aan de Oegstgeester- weg. welke aanvangt om 2.00 uur n.m. Vertrek vanaf het sterfhuis om 1.30 uur n.m. Geen bloemen Psalm 17 8 (berijmd) Maar (blij vooruitzicht, dat mij streelt!) Ik zal. ontwaakt. Uw lof ontvouwen, U in gerechtigheid aanschouwen. Verzadigd met Uw Godd'lijk beeld. Heden nam de Here tot zich na een langdurige ziekte onze lieve Zoon, Broeder, Zwager en Oom Jacob Heemskerk op de leeftijd van bijna 47 jaar. P. Heemskerk J. Heemskerk-Hogewoning M. J. Heemskerk-Heemskerk J. Heemskerk J. Heemskerk H. C. Heemskerk-Arink Neven en nichten Rijnsburg, 11 januari 1974. Heden overleed zacht en kalm, nog geheel on verwacht onze lieve Behuwdzuster en Tante Marrigje Oppelaar in de ouderdom van 79 jaar. Uit aller naam: M. Oppelaar-van Eyk Koudekerk a. d. Rijn, 11 januari 1974. Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren dinsdag 15 januari des avonds van half 8 tot half 9. in de recreatie zaal van het Bejaardencentrum „Rhyndael", Burg. Verheullaan 1. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden woensdag 16 januari. Aankomst aula half 3. Heden nam de Heere, na een geduldig gedragen lijden in Zijn Heerlijkheid op onze lieve Vader en Grootvader Cornelis Arie Bos weduwnaar van E. L. den Boer op de leeftijd van 83 jaar. Jesaja 118. Zwijndrecht: A. A. Bos I. Bos-Houweling Ruurlo: P. Bos-Visser Waterdown, Canada: A. BÓs R. Bos-Verwey en kleinkinderen Rotterdam, 10 januari 1974, Huize „Borgstate", Meidoornsingel 181. Corr.adres: A. A. Bos, Roosstraat 138, Zwijndrecht. Gelegenheid tot condoleren maandagavond van 7.30 tot 8 uur in Huize „Borgsate", Meidoorn singel 181. De rouwdienst wordt gehouden D.V. dinsdag 15 januari om 2 uur in Huize .Borgsate", waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats „Hofwijk" aan de Delftweg 230 (Overschie). na aankomst aldaar om circa 2.45 uur. God nam heden tot Zich Zijn moegestreden kind, onze lieve Neef Cornelis Brobbel echtgenoot van A. van der Vaart, oud 53 jaar. „Zalig zijn de doden die in de Here sterven". Oostvoorne: C. Baaima-Benjert Jouke en Fenny Baaima Ger Baaima Vlaardingen: Huib en Annie Bos Oostvoorne: Jan en Riet Eggink Conny Baaima Rockanje: Roel en Jacqueline Baaima Oostvoorne, 10 januari 1974. Uit mijn kennissenkring werd weggenomen de heer J. N. van Vliet Gedachtig aan de aangename samenwerking die ik 10 jaar met hem mocht hebben, gedenk ik hem. Mevrouw Van der Steen, Grasstraat 23b, Rotterdam. 11 januari 1974. De Here nam tot Zich onze vroegere predikant ds. J. J. Bouwman Met dankbaarheid denken wij terug aan het werk dat hij met veel toewijding en trouw in onze gemeente heeft gedaan. Namens de Raad van de Gereformeerde Kerk van Gees: Ds. L. A. J. Wolthuis, praeses J. J. Sikken, scriba Met Bestuur van de Ned. Ver. van Rubber fabrikanten geeft met leedwezen kennis van het overlijden op 9 januari van haar Oud-Voorzitter Ir. C. J. Rondberg Den Haag. 12-1-1974. Ned. Ver. van Rubberfabrikanten. Na een langdurig moedig gedragen lijden ging zacht en kalm van ons heen, mijn innig geliefde Vrouw, onze lieve altijd zorgzame Moeder, Schoonmoeder en Oma, onze beste Zuster, Schoon zuster en Tante Geertruida Brands-Kok in de leeftijd van 56 jaar. F. Brands W. F. Brands C. J. B. Brands-de Cler H. S. Brands A. A. Brands-Koeleman F. Brands W. E. Brands-Verstraaten Kleinkinderen en verdere familie Leiden, 10 januari 1974, Rijnkade 1 a. De overledene is; opgebaard''in 'het HouWdeVitrtlih Van der Luit, Haagweg te 31 te Leiden. Bezoek: zaterdag van 77.30 uur en zondag van 5.306 uur n.m. De begrafenis is bepaald op maandag 14 januari a.s. om 11.15 uur op de begraafplaats „Rhijnhof" te Leiden. Thuis liever geen bezoek. Op 10 Januari 1974 ging na een langdurig moedig ge dragen lijden In de leeftijd van 56 Jaar van ons heen. onze lieve onvergetelijke Oma Geertruida Brands-Kok Yvonne Frances Frank Jolanda Aan allen, die in welke vorm dan ook onze 50-Jarige huwe lijksherdenking tot een feeste lijk gebeuren hebben gemaakt, onze hartelijke dank. W. S. EMMENS P. EMMENS-BROUWER Voor uw betoonde belangstelling en uw medeleven tij dens de ziekte en na het overlijden van onze Dochter Catkarina Kesseboom betuigen wij onze oprechte dank. De vriendschap en waardering aan onze lieve dochter betoond, is ons in deze moeilijke dagen tot grote steun geweest B. A. Kesseboom C. Kesseboom-Verhoeven Leiden, januari 1974. Pioenhof 10. Hiermede betuigen wij onze welgemeende dank voor de hartelijke blijken van deelneming en medeleven na het overlijden van mijn lieve Man, onze Vader en Grootvader Hendrik Gcrardus Bonnet Uit aller naam: J. Bonnet-Dekker. Leiden, januari 1974. Roomburgerweg 2a. Allen die in welke vorm dan ook, afscheid hebben geno men van Willem van Heek en mij moed hebben gegeven om door te gaan, dank ik, hopende op een blijvend contact. P. van Heck-Lambach „Het Oude Koetshuis". Hooikade 23, Den Haag. Hiermede willen wij langs deze weg onze dank betuigen aan allen die bij het overlijden van onze lieve Man, Vader, Zoon, Schoonzoon, Broer, Zwager en Oom Adrie van Duijn ons tot steun zijn geweest In het bijzonder gaat onze dank uit naar de bemannin gen van de vissersschepen die tijd noch moeite gespaard hebben om het lichaam te bergen, een woord van dank voor de geestelijke bijstand aan Ds. C. v. d. Bergh en in het bijzonder aan Ds. C. Treure. Mevr. N. van Duijn-Hoek Gerda Linda en verdere familie Katwijk aan Zee, januari 1974. Troelstrastraat 48. Voor de vele blijken van medeleven en belangstelling na het overlijden van onze geliefde Vrouw, Moeder en Oma Elise van Duijn-Koopmann betuigen wij allen onze oprechte dank. In het bijzonder dank aan Ds. D. W. Koelman voor de geestelijke bijstand. Dr. J. Timmers, doktoren en ver plegend personeel ziekenhuis „Overduin" en zusters van het Groene Kruis voor de goede medische behandeling en de liefderijke verzorging en begrafenisonderneming D. C. Vis en Zn. voor de correcte verzorging van de be grafenis. L. van Duijn en kinderen Katwijk aan Zee, januari 1974. Kamperfoelieplein 24. Het betoonde meeleven tijdens de ziekte en na het over lijden van mijn geliefde Man, onze Vader Hendrikus Schutte is voor ons een grote steun geweest. Hiervoor betuigen wij u onze dank. Mede namens de kinderen: T. Schutte-Schutte Leiden, januari 1974. Huize „Groenhoven", Witte Rozenstraat 21. De Samenwerkende Reclasseringsïnstellingen vragen voor een aantal bureaus in het arrondissement Rotterdam Tot de taak van de aan te trekken medewerkers zal behoren het bieden van hulp aan mensen, die met de justitie in aanraking zijn gekomen of dreigen te komen. De salariëring zal plaatsvinden volgens een salarisschaal waarvan het In ieder geval te bereiken maximum ligt op ƒ2189,bruto per maand. De betaling van de premie AOW/AWW komt voor rekening van de werkgever. Tot de secundaire arbeidsvoorwaarden behoren o.a. opname in het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (weivaartvast pensioen), de mogelijkheid tot deelname aan een collec tieve ziektekostenverzekering en toekenning van verhuiskostentegemoetkomingen. Informaties over de funktie kunnen worden ingewonnen bij: mej. D. Blok, bureauhoofd Meijersvereniging, Heemraadssingel 20S. R'dam,te!.010- 235025 de heer J. Kakes, bureauhoofd PCRV, Essenburgsingel 10-b, R'dam, tel. 010-254970 de heer J. Velthuis, bureauhoofd KRV, Hang 10, R'dam, tel. 010-130950 mej. mr W. Wunderlich, bureauhoofd NGtR, 's-Gravendijkwal 110, R'dam, tel.010 - 364011 Sollicitaties kunnen worden ingezonden aan het landelijk bureau van afdeling Personeelszaken, Zuiderparkweg 280, Postbus 5017. 's-Hertogenbosch, tel. 04100-23221. tot de Samenwerkende Reclasseringsïnstellingen behoren: Het Nederlands Genootschap tot Reclassering, de Katholieke Reclas- seringsvereniging, de Protestants Christelijke Reclasseringsvereniging, de Dr F. S. Meijersvereniging. Bij de totale organisatie zijn 700 mensen betrokken. van sollicitanten wordt verwacht dat zij: in het bezit zijn van het diploma van een sociale academie (richting algemeen maatschappelijk werk) of het diploma HSA. Ook zij die vergevorderd zijn met deze studie kunnen solliciteren. kunnen werken in teamverband en goed kunnen samenwerken met andere disciplines. Met name bi] de Dr F. S. Meijersvereniging ligt het accent op samenspraak met een psychiater. ®j%0 TE HUUR VERZORGINGSFLATS Spoedig »e betrekken met vrije vestiging. Zeer gunstig gesitueerde, met in de directe omgeving winkels en bus- *-4-haltes, - royale., en luxueus afgewerkte 2 en 3-KAMERAPPARTEMENTEN HEELSUM (5 km van Oosterbeek) (2- en 3-kamerappartementen) UTRECHTSESTRAATWEG (hoek Kerkstraat), Huurprijzen incl. alle servicekosten (w.o. warme maaltijden) voor een persoon vanaf 1.250,-, voor twee personen 1350,- per maand. LEIDEN 3-kamerappartement BACHLAAN (hoek Kennedy laan nabij Voorschoterweg) Huurprijs incl. alle servicekosten (w.o. warme maaltijden) voor 1 persoon 1330,- per maand, voor 2 personen 1420,- per maand VOORSCHOTEN 3-kamerappartementen RICHARD WAGNERLAAN (woonwijk Adegeest) Huurprijs incl. alle servicekosten (w.o. warme maaltijden) voor één persoon vanaf 1475,-, voor twee personen 1550,- per maand. In alle verzorgingsflats VERPLEEGSTER AANWEZIG. Inl. in de MODELWONINGEN van deze verzorgingsflats op werkdagen van 11 tot 16.30, zat. van 13.30 tot 16.30 en bij B.V. UMACO (dir. W. J. v. Vliet, mak. o.g.), Wilhelminapark 58, Utrecht, tel. (030) 5113 21. Na 19.00 uur telefoon (02150) 55982. is een school voor middelbaar beroepsonderwijs. De 50 leerlingen (waarvan een gedeelte intern) komen uit de zuidwesthoek van Nederland en zijn 15 jaar en ouder. Voor de dagelijkse leiding van het onderwijs en het internaat zoeken wij een Bevoegdheden: Pedagogiek, gedragswetenschappen, volle dig bevoegd onderwijzer. Naast het leiding- en lesgeven zal zij in teamver band (4 man) gaan samenwerken aan de opbouw en de begeleiding van een nieuwe vorm van op leiding en aan alle toekomstige veranderingen in de organisatie en opleidingsvormen. Ervaring en soepelheid zijn daartoe belangrijke elementen. In wisseldienst met de andere stafleden zal zij ook avonddiensten verrichten. Een christelijke levensovertuiging achten wij on ontbeerlijk. Gegadigden verzoeken wij een sollicitatiebrief te zenden aan het bestuur, Prinses Julianalaan 77, Rotterdam. Smeedt het ijzer els het heet is. Het recht van de werknemers op medezeggenschap, op mondig heid wordt door vrijwel niemand meer ontkend. De democratie klopt san ds poorten van het bedrijfsleven. Werkgevers en werknemers sa men moeten daar vorm aan geven. De christelijke vakbeweging werkt -daaraan van harte mee, omdat zij uitgaat van de gelijk waardigheid van alle mensen in evangelische geest Daarvoor hebben we alle krach ten nodig, leder, dia op deze manier wil meewerken aan ver nieuwing van de samenleving, hoort erbij. Meldt u daarom ook aan bij: SNELWEG MET WONDEROLIE Geen omslachtige lik doornpleisters of gevaar lijk gepeuter met scheer mesjes en zo. Aanstippen met NOXACORN vloei stof is zo eenvoudig, hygi ënisch en verantwoord. NOXACORN bevat o.a. verzachtende wonderolie met jodium en een pijn stillend middel. NOXA CORN maakt vlug een eind aan de pijn. Eeltplek- ken en eksterogen ver dwijnen met wortel en al. NOXACORN ontsmettend likdoornmiddel. Snel, pijnloos, afdoend. GOUDA Chr. Scholengemeenschap 'De Driestar' voor het schooljaar 1974/1975. Tot de navolgende afdelingen zijn in beginsel toelaatbaar zij, die in het bezit zijn van de hierna te noemen diploma's of bewijzen van overgang. ONDERWIJZERSOPLEIDING bezit van diploma gymnasium, lyceum, atheneum of havo. OPLEIDINGSSCHOOL VOOR KLEUTERLEIDSTERS bezit van diploma mavo 4 of bewijs van overgang naar klas 4 van v.w.o. of havo. HAVO 4 bezit van diploma of bewijs van overgang van klas 3 naar 4 van gym nasium, lycea, atheneum of havo. BRUGKLAS HAVO-MAVO (i.v.o.) Vereist is positief advies van het hoofd der lagere school. Leerlingen, die te ver af wonen om heen en weer te reizen tussen hun woning en de school, kunnen gehuisvest worden in een der internaten. Het aanvragen van een rijksstudietoelage is mogelijk vóór 1 februari 1974. De aanmelding staat open tot 1 april 1974. Zij, die zich na deze datum melden, kunnen van plaatsing niet zeker zijn. Schriftelijke aanmelding bij de Direktie, p/a Ronsseweg 557, Gouda (tel. 01820-16842). OKKE JAGER Boeiend* overdenkingen van een televisiepredikant Over het evangelie en onze menselijke eigenschappen en verlegenheden gebonden f 12.90 Vsrkrljgbaar in da boekhandel ZOMER KEUNINQ WAGEN fNGEN JAAPHAGE Een handig boek voor de tuinliefhebber. Heesters, bomen, struiken en co niferen zijn inalfa- betische volgorde opgenomen. Van elke plant treft u een kleu renfoto aan met een duidelijke be schrijving. Daar naast is een groot aantal nuttige gege vens opgenomen o.a. over de gewenste grondsoort, de standplaats, de eventuele winterbeschutting, de gebruiksmogelijk heden, de snoei, de voortkweekmethoden. Met overzichtelijke bloeitijden-kalender die hot moge lijk maakt de heesters zo te kiezen dat u bijna het hele jaar bloemen in de tuin hebt. Gebonden f 14,50 - Verkrijgbaar in de boekhandel f.K ZOMER &KEUNING 4ïf WAGENINGEN Christelijke Opleidingsschool voor Gezinsverzorg sters is een school voor middelbaar beroepsonder-! wijs De 50 leerlingen (waarvan een gedeelte intern) komen uit de zuidwesthoek van Nederland en zijn 15 jaar en ouder Voor hen zoeken wij per 1 februari 1974 een Bevoegdheden diploma Sociale Academie of HSA met bij voorkeur V.O. Haar taken zijn: het door werkbespreking met leraren en In stellingen voor gezinsverzorging begeleiden van leerlingen tijdens de verschillende stages. als staflid meewerken en meedenken in het geheel van de opleiding. meewerken in het internaat en aan de per soonlijke opvang van de leerlingen. Voor een docente met V.O. wordt tevens gedacht aan de leiding voor het gehele praktijkgedeelte van de opleiding, de uitbouw daarvan en de bege leiding van de docente methodische werkbegelei ding. In augustus 1974 wordt gestart met een nieuwe vorm van opleiding waarbij ook de stages veran deren. Een christelijke levensovertuiging achten wij on ontbeerlijk. Gegadigden verzoeken wij een sollicitatiebrief te zenden aan het bestuur. Prinses Julianalaan 77, Rotterdam. De ICHTUS-KLINIEK te Capelle aan den IJssel vraagt nog enige leerl.-ziekenverzorg sters De cursus vangt aan op 4 maart a.s., duurt 2 jaar en leidt op voor het officiële Staats- diploma. De lessen worden in diensttijd gegeven: het salaris bedraagt nu 822,— bruto per maand plus V/2% vakantietoeslag, terwijl boven dien nog een aantrekkelijke toeslag van 14% wordt gegeven voor onregelmatige diensten. Vereisten: a) leertijd bij het begin van de cursus 17 jaar; b) schoolopleiding: mavo-3 of tenminste 4 jaar voortgezet onderwijs. Informaties kunnen worden verkregen bij het Hoofd Verplegingsdienst, zr. A. A. De- geling, op werkdagen tussen 10 en 17 uur, tel. 010-508744. Schriftelijke sollicitaties aan de afdeling Personeelszaken, Hoofdweg 57 te Capelle aan den IJssel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 8