Egypte laat troepen bij Suez 'opdringen' Kremlin weet geen raad met Solzjenitsin oop op oplossing an Britse crisis CIA zon ook in 1965 op invasie in Cuba Griekse uitgever gedeporteerd Ondanks tussenkomst van VN Eerste Turks-Nederlandse sadat gedichtenbundel verschenen Turkse generaals plotseling bijeen na kabinetscrisis Shape zoekt of er raketten weg zijn Vaticaan bezuinigt Crisis verergert door wilde staking bij treinverkeer töLW/KWlAlRfTET VRIJDAG 11 JIAMJIAIRII 1974 BUITENLAND T7/K9 NEW YORK (AP) Volgens de Amerikaanse journalist Tad Szulc waren de Verenigde Staten tijdens de regering van president Lyndon Baines Johnson van plan om een tweede invasie van Cuba op touw te zetten en tegelijkertijd te probe ren om premier Fidel Castro om het leven te brengen. In een artikel dat op 17 januari zal worden gepubliceerd in het tijdschrift Esquire zegt Szulc dat de regering het plan moest laten varen toen in april 1965 onver wacht een opstand uitbrak in de Dominicaanse republiek en John son besloot troepen naar dat land te sturen. Szulc, een vroegere diplomatieke correspondent van de New York Times, zegt in het artikel dat de operatie was voorbereid door de Centrale inlichtingendienst (CIA), 'die waarschijnlijk daarvoor de goedkeuring van president Lyndon Johnson had gekregen'. Het verhaal komt op het volgende neer: 'De nieuwe invasie was op kleinere schaal gepland dan de invasie in de Varkensbaai. Volgens het scena rio hadden op het belangrijke mo ment dat Castro 'net dood zou zijn' en een onvermijdelijke chaos zou zijn ontstaan, ongeveer 750 gewa pende Cubanen aan land gebracht moeten worden'. 'Het bestaan van het moord-com- plot, dat was uitgedacht door de CL\-afdelingen in Parijs en Ma drid, werd in maart 1966 door de Cubaanse regering bekend ge maakt, nadat de man die de moord op Castro had moeten plegen de vroegere majoor van het Cubaanse leger Rolando Cubela in Hava na was gearresteerd'. Szulc schrijft dat hij in 1961, zeven maanden na de invasie in de Var-, kensbaai, een gesprek met presi dent John F. Kennedy had, die hem vroeg of het verstandig zou zijn Castro te laten doden. Hij be weert dat Kennedy tevreden was toen Szulc hem vertelde dat hij daar tegen was. 'Kennedy leunde achterover in zijn stoel, glimlachte en zei dat hij me op de proef had gesteld. Hij vertel de dat van de zijde van zijn advi seurs (die hij niet met name noemde) zware pressie op hem werd uitgeoefend om Castro te la ten vermoorden, maar dat hij daar zeer tegen was omdat hij vond dat de Verenigde Staten om ethi sche redenen zich nooit zouden mogen verlagen tot politieke moor den'. Volgens Szulc had de regering van president Eisenhower in 1960 al een plan van de CIA afgewezen om Castro te laten doden. ATHENE (DPA, Reuter, AFP) De uitgever van het Friekse tijdschrift Chritianiki, Nikolaos Psaroedakis, is voor één jaar verbannen naar het ei land Jaros, zo hebben zijn familiele den bekend gemaakt. Het deportatie- oord op Jaros is onlangs door de nieuwe Griekse machthebber hero pend. Psaroedakis werd maandag door de Griekse veiligheidsdienst gearresteerd. Hem werd meegedeeld dat de over heid hem als een gevaar voor de openbare orde beschouwde en dat hij voor één jaar uit de samenleving zou worden verwijderd. Een maand gele den was zijn uitgeverij op last van de autoriteiten gesloten, nadat zijn blad scherpte kritiek had geleverd op de nieuwe machthebbers. Het Griekse regime heeft inmiddels ook verboden dat werken van de Griekse componist Ioannis Markopoe- los voor radio en televisie ten gehore worden gebracht Het werk van Mar- kopoelos is de laatste jaren vooral bij de Griekse jeugd erg populair. De componist heeft verteld dat hij al her haaldelijk klachten heeft gehad van de politie over zijri liedjes, omdat zij niet erg vleiend zijn voor het regime. Ook de muziek van Stavors Xarhakos, Nikos Xylouris en Themis Andreadis zouden verboden zijn. Mikis Theodorakis, wiens werk reeds lange tijd in Griekenland is verboden, heeft in Kopenhagen bekend gemaakt dat hij zijn artistieke werkzaamheden heeft opgeschort om zich te wijden aan het gewapend verzet voor de be vrijding van zijn land. Hij zal zijn ar tistieke werk slechts hervatten 'in een vrij Griekenland'. GAIRO, TEL AVIV, WASHINGTON (UPI, AFP, AP, Reuter) De spanning aan de bestandslijn in liet gebied van Suez neemt de laatste dagen voortdurend toe als gevolg van het feit, dat Egypte zijn troepen 'naar voren laat schuiven', ondanks verzoeken van de VN-troepen, deze bewegingen te sta ken. De VN-troepen zijn er wel in, ge slaagd, de Israëliërs ervan tel weer houden, dat zij het vuur openen op de opdringende Egyptische eenheden. De bevelhebber van de VN-troepen voert besprekingen met de Egyptische legerleiding om een oplossing te vin den voor deze kwestie. Van VN-zijde ondervindt men echter toenemende tegenwerking aan Egyptische zijde. Volgens het Liban'ese blad Al Sjark, dat goede contacten heeft met de Syrische regering, heeft Henry Kissin ger, de Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken zijn voorgenomen reis door het Midden-Oosten ver vroegd ter voorkoming van een groot Egyptisch offensief tegen de Israëli sche troepen op de westelijke oever van het Suezkanaal. De Egyptische president Anwar Sadat zou hervatting van militaire acties hebben overwogen vanwege de vertragende taktiek van Israël met betrekking tot het ontrui men van bezette gebieden. ENSCHEDE Burgemeester Smit van Rijssen heeft de eerste in Neder land uitgekomen Turks-Nederlandse gedichtenbundel aangeboden aan een stafemployee van de Turkse ambassa de. De bundel werd geschreven door Bilgin Erzincan, een jonge Turkse tolk, die in 1969 naar Nederland kwam. Zijn Nederlandse vrouw ver zorgde de vertaling van de bundel. De uitgave was mogelijk door financiële steun van het Anjer-fonds. Kissinger zou volgens het blad een beroep hebben gedaan op Sadat om af te zien van een aanval op de Israëli sche troepen op de westelijke kanaal oever. Zijn boodschap zou zijn overge bracht door de? Amerikaanse ambassa deur in Cairo, Herman Eilts. Was hington zou ook dr. Kurt Waldheim, de Oostenrijkse secretaris-generaal van de Verenigde Naties, van de Egyptische plannen op de hoogte heb ben gebracht. Waldheim zou de Egyp tische vertegenwoordiger bij de VN hebben gevraagd zijn bezorgdheid over de situatie aan president Sadat over te brengen. Solzjenytsin bij het graf van zijn vriend Alexander Tivardoivski, aan wie hij veel te danken heeft. staan van 'Goelag-archipel'. Het was aan het eind van de jaren vijftig dat de auteur, die toen in Moskou zeer geliefd was en juist 'Een dag uit het leven van Iwan Dennisowitsj' had gepubliceerd, dit boek over het leven in de kampen schreef. Zoals met het merendeel van zijn werk het geval was, mocht het destijds niet verschijnen. Solzjenitsin had weliswaar teruggegrepen naar de conclusies van het geheime rapport van Nikita Chroestjow dat het 20ste partijcongres had beheerst, maar hij had de moed gehad te schrijven dat 'de concentratiekampen waren uitge vonden door de Sowjet-Unie'. Om deze reden ook verbood men aan het begin van de jaren zestig een toneelstuk van de auteur, ge titeld 'Het rendier en de vrouw van lichte zeden'. Dit stuk, dat zich af speelt in de kampen, had moeten worden opgevoerd in het Sowrem mennik-theater in Moskou. Deson danks wdrd de schrijver eind 1961 voorgedragen voor een literaire Le- nin-prijs en had de Prawda Prawda in die tijd geen woorden genoeg om de (toekomstige) winnaar van de Nobelprijs lof toe te zwaaien. En kele jaren later was publikatie in de Sowjet-Unie van zijn voornaamste boeken, 'De eerste cirkel' en 'Kan kcrpaviljoen', bijna een feit, met na me door het tijdschrift Novy Mir dat toen werd geredigeerd door de dichter Alexander Twardowski. GD LD A MEIR In verband met de komst van Kissin ger heeft Ismail Fahmi. de Egyptische minister van buitenlandse zaken zijn reis naar Moskou uitgesteld. Hij zou morgen vertrekken. Wanneer hij het bezoek aan de Sowjet-Unie zal bren gen, hangt af van het resultaat van de besprekingen met Kissinger. Naar thans blijkt zal Kissinger twee maal voor besprekingen met president Sadat naar Egypte gaan. Vandaag arri veert hij in Cairo. Morgenavond wordt hij in Israël verwacht, waar hij ook zondag zal verblijven. Vervolgens gaat Kissinger weer naar Sadat, die op het ogenblik in Aswan in het zui den van Egypte herstellende in van een aanval van bronchitis. Afwachten Volgens Abba Eban, de Israëlische minister van buitenlandse zaken, wacht Israël op de komst van Kissin ger. voordat definitief een voorstel voor de scheiding van troepen langs het Suezkanaal wordt geformuleerd. Behalve met premier Golda Meir zal Kissinger ook spreken met Eban, mi nister van defensie Mosje Dajan, vice- premier Jigal Allon en minister van financiën Pinhas Sapir. Functionarissen in Jeruzalem hebben gisteren ontkend, dat Israël al offi cieel een aanbod heeft gedaan om zijn troepen terug te trekken tot een lijn op ongeveer 30 km. ten oosten van het Suezkanaal. Minister Dajan heeft slechts van gedachten gewisseld met zijn collega Kissinger en de denkbeel den van Dajan zijn niet naar de zin van Cairo. Egypte wil nl. dat de Israëlische troe pen zich verder terugtrekken dan tot de Mitla- en Giddi-passen, waar zij een strategisch voordeel zouden be houden op de te reduceren Egyptische troepenmacht, welke zich dan op een vlak terrein tussen de passen en het Suezkanaal zou bevinden. Volgens het blad Haaretz heeft niet alleen Egypte maar ook Syrië blijk gegeven van belangstelling voor één of andere vorm van een regeling, die tot scheiding van de troepen in de heuvels van Golan zou leiden. Syrië heeft de vredesconferentie in Genève tot dusver geboycot, omdat zij zich niet met de hoofdzaak van het con flict bezighoudt: algehele terugtrek king van de Israëlische troepen uit al le in 1967 bezette Arabische gebieden. Vrees Volgens een opiniepeiling vreest 60 procent van dc Israëli's dat binnen enkele jaren opnieuw een oorlog met de Arabische landen zal uitbreken. Vóór de verkiezingen van 31 decem ber leefde deze vrees bij 41 procent. Men trekt in twijfel of de Arabieren echt vrede met Israël willen en vindt de bestandsschendingen van de laatste tijd een slecht voorteken. Uit Tel Aviv wordt voorts gemeld, dat de oliebronnen in de Sinai-woes- tijn per ongeluk in brand zijn ge raakt, toen een Hawk-raket uit de koers raakte. De raket was afgevuurd op een Egyptisch vliegtuig dat boven de Golf van Suez vloog. In Washington verklaarde de voorzit ter van de Amerikaanse commissie van stafchefs, admiraal Thomas Moo- rer, dat de Sowjet-Unie aan Syrië en Egypte raketten heeft geleverd, die een bereik hebben van ongeveer 325 km. Tel Aviv en andere Israëlische steden zouden er mee geraakt kunnen worden. De raketten, die op een vrachtwagen gemonteerd kunnen wor den, kunnen ook van atoomkoppen worden voorzien. Volgens Moorer bezit Syrië nu zulke atoomkoppen. De projectielen, Scuds genaamd, zijn ruim elf meter lang en wegen ongeveer vijf ton. Zij worden voortbewogen door vloeibare brand stof en kunnen een snelheid bereiken van ruim 4800 km per uur. Generaal-majoor Bengt Liljestrand, totdusver commandant van de Zweed se westelijke militaire sector, is be noemd tot bevelhebber van de VN- troepen in het Midden-Oosten. De Finse luitenant-generaal Ensio Siilas- vuo blijft commandant van de troepen en voorzitter van het Israëlisch-Arabi- sche overleg in Genève. Liljestrand zal pas op 1 april in functie treden. ANKARA (Reuter) De hoogste ge neraals van Turkije hebben gisteren een onverwachte bijeenkomst gehou den, terwijl duidelijk blijkt dat de militairen verontrust zijn over het fa len van de politici een nieuwe rege ring te vormen. Volgens een officieel communiqué kwamen de generaals bijeen voor een briefing, maar over welk onderwerp werd verzwegen. Het is zeer ongebruikelijk dat zoveel gene raals deelnemen aan een doodgewone briefing. De kabinetsformatie was woensdag verder in het slop geraakt doordat een tweede poging van de onafhanke lijke premier Maim Talu tot vorming van een nieuwe regering op niets is uitgelopen. Sinds de verkiezingen van oktober, die geen duidelijke winnaar oplever den, beschikt het land niet over een doeltreffend bestuur. De coalitierege ring die ten tijde van de verkiezingen aan de macht was, neemt onder lei ding van eerste minister Talu de lo pende zaken waar, maar zij kan niet effectief optreden in dringende zaken als de oliecrisis, de snel toenemende inflatie en het besluit van de West- duitse regering geen nieuwe Turkse gastarbeiders toe te laten. De militaire leiders hebben twee we ken geleden al president Koruturk meegedeeld, dat zij zich zorgen maken over de situatie. De verkiezingen van oktober betekenen het einde van een door de strijdkrachten gesteund be wind van twee en een half jaar. De meeste waarneme:- geloven echter niet dat het leger weer zal ingrijpen voordat er een noodtoestand is ont staan. BRUSSEL (ANP) Het hoofdkwar tier van de geallieerde strijdkrachten in Europa is bezig te onderzoeken waar in Europa grond-luchtraketten uit militaire opslagplaatsen ont vreemd zouden kunnen zijn. Bij Sha pe heeft men donderdag verklaard er nog geen notie van te hebben in welk land de raketten gestolen zouden kun nen zijn. Een woordvoerder van het hoofdkwar tier zei wel dat men van de Ameri kaanse strijdkrachten in Europa for meel de verzekering heeft gekregen, dat er geen raketten vermist worden uit Amerikaanse depots. Ook het Bel gische ministerie van defensie heeft donderdag ontkend, dat er ook maar iets gestolen zou zijn uit de wapen opslagplaats van de Belgische strijd krachten in Duitsland. Varen naar Engeland met uur verlengd UTRECHT De dagboot van Hoek van Holland naar Harwich gaat lang zamer varen om olie te sparen. Nor maal doet het schip zes uur over de oversteek; dat wordt zeven uur. Hoe veel olie met deze maatregel wordt bespaard kon men niet zeggen, daar dit van veel omstandigheden afhangt, onder meer windrichting en stroom. De boot vertrekt een kwartier vroeger uit Hoek van Holland. ROME Tegenover stijgende kosten staan voor het Vaticaan dalende in komsten. Kardinaal-staatssecretaris Villot heeft de hoofden van dienst van het Vaticaan voor de tweede maal op het hart gedrukt hun uitgaven nog verder in te perken en een zo groot mogelijke soberheid door te voeren. De staatssecretaris maakte bekend dat per 1 januari de duurtetoeslag van de ongeveer 3.000 ambtenaren van het Vaticaan met tien percent is ver, hoogd. DNDEN (UPI, Reuter) Een onverwachte bespreking tussen premier ieath en Britse vakbondsleiders heeft hoop doen ontstaan dat er een oplos ing kan worden gevonden voor het loonconflict van de mijnwerkers, die het and in de grootste industriële crisis sinds de wereldoorlog hebben gestort. 1 een spoedbijeenkomst met enkele pwakbondsfunctionarissen, verklaar- premier Heath zich bereid een impromis-vooretel te bestuderen. Jewel zijn regering dit nauwelijks 24 ir eerder van de hand had gewezen. van de vakbondsmannen merkte 'Ik geloof dat dit een mogelijke ins is om het op te lossen'. Het eom- is met de vakbonden behelst een sverhoging vcor de mijnwerkers, hoger is dan toegestaan is onder drie van het anti-inflatieprogram- In ruil hiervoor zouden andere nden hun looneisen moeten gen. (dens debatten in het Lagerhuis* oest premier Heath bekennen, dat j toch het compromis wel het be treken waard vond. In de loop van 8 dag verklaarden echter andere vak- indsleiders dat ze toch looneisen uden stellen die uitgaan boven het ifond van fase drie, ongeacht wat beurt met de mijnwerkers. De con- deratie van scheepsbouwers en mon- urs de op één na grootste van !t land maakte bekend dat zij onsverhogingen gaat eisen, die vier (er hoger zijn dan het officiële pl i- nd. De monteurs zullen zo spoedig (•gelijk geen overwerk meer verrien- n, 'als een eerste stap' ter onder- tuning van de looneisen. Als de ie miljoen monteurs hier inderdaad e overgaan zal dat nieuwe moeilijk den betekenen voor Engelands heepswerven en fabrieken, die reeds in werktijden hebben moeten bekor- door de energie-schaarste. Jk een massale wilde staking van einbestuurders in het gebied van inden droeg bij aan een escalatie n de crisis. Het conflict bij de oorwegen brandde los toen de direc- besloot geen loon meer uit te be ien aan treinbestuurders, die in 1e gelopen vier weken geweigerd heb- (n hun werk te doen wegens het tbreken van een snelheidsmeter zelfs een kapstokhaakje in de stuurderscabine. De treinbestuur- rs, die al in hun vijfde week van in langzaam-aan-actie zijn, maakten Jensdag plannen bekend voor een gemene staking als de Britse spoor- [gen hun dreigement zouden uitvoo- n. De plannen werden meteen uitge- •erd, toen gistermorgen één van hun llega's naar huis werd gestuurd, adat hij weigerde een trein zonder elheidsmeter te besturen. 'errotte land' p Waterloo, één van de vijf groot- Londensc forenzenstations, meldde iet één van de 219 treinbestuurders :h in de vroege ochtend op het !rk. Nijdige passagiers werden ge- nfronteerd met de lakonieke bood- hap: 'U wordt geadviseerd vandaag et per trein te reizen'. Met ander of gen vervoer moesten de forenzen •ar de stad zien te komen. Scotland ird opende alle parken in de stad a de stroom auto's parkeergelegen- !id te bieden. En van de gedupeer- forenzen klaagde: 'Ik ben doodziek •n dit alles. Je weet gewoon niet it je van de ene op de andere dag wachten staat Er zal met dit ver- tte land iets moeten gebeuren'. het Hogerhuis verklaarde Lord irrington, sinds maandag minister or energiezaken, dat de 'situatie immig' is. Een andere regerings- wetionaris voorspelde dat de moei- kheden met de spoorwegen en voor- ook de kolenmijnen het aantal werk ten spoedig zal opstuwen tot vier iljoen. Inmiddels hebben 4.000 sinbestuurders uit het zuidelijke el van Londen aangekondigd va fl ag het werk op volle kracht te her- tten, als de directie tenminste be id is tot vredesbesprekingen. De di ctie maakte daarop bekend dat j t overleg wilde hervatten, maar il- ïn als de langzaamaan-actie in het heel land was stopgezet. besprekingen over het oplossen n de crisis met de mijnen waren in n totale impasse geraakt. Vakbonds- (dérs kwamen gistermorgen bijeen om hun vruchteloze gesprekken met de minister voor werkgelegenheid William Whitelaw te bespreken. Na afloop zei vakbondsleider Joe Gormly dat besloten was niet meer te gaan. praten met de regering, als de mijnen zich niet akkoord verklaren de lonen te verhogen tot boven de limiet van de controversiële fase 3. De vakbonds man reageerde nijdig op beweringen dat zijn vakbond beheerst wordt door linkse elementen, die de regering wil len schaden. 'Het is onze taak de best mogelijke lonen voor de mijnwerkers te krijgen, ongeacht het politieke kli maat in het land'. 'Doe iets uit' Tijdens het spoeddebat in het Lager huis over de energiecrisis zei minister Whitelaw gisteren dat zijn regering niet zal toegeven aan overdreven looneisen. 'De regering kan niet delen in de zienswijze, dat het beter is het conflict tegen iedere prijs te beëindi gen'. De regering-Heath weigert het plafond van de salarisverhogingen, vastgelegd in fase drie van het anti- inflatiebeleid, niet te doorbreken. In het Hogerhuis waarschuwde Lord Car- rington voor een 'grimmige' toekomst en voor nieuwe, hardere beperkingen van het elektriciteitsgebruik als de crisis voortduurt. 'De boodschap aan iedereen is iets uit te schakelen', al dus de minister MOSKOU (AFP) De nieuwe campagne tegen de schrijver Alexander Solzjenitsin wordt door intellectuele kringen in de hoofdstad van de Sowjet-Unie gezien als een waarschuwing aan alle dissidente auteurs die de moed zouden hebben de Nobelprijs winnaar te imiteren. Het feit dat de pers drie dagen heeft gewacht alvorens de publieke opinie in te lichten over het bestaan van het laatste werk van Solzjenit sin, de Goelag-archipel (in de Russi sche taal in Parijs gepubliceerd), schijnt erop te duiden dat de Russi sche leiders tot nog toe geen geza menlijke houding hebben bepaald tegenover het geval Solzjenitsin, zo beet het in Moskou. Voor de gemiddelde Russische bur ger bevatten de onthullingen van de schrijver inzake de concentratie kampen in de stalinistische periode niet meer dan hij al weet, sinds het 20ste partijcongres van februari 1956, en vooral sinds de publikatie in de Sowjet-Unie van het eerste boek van de schrijver, 'Een dag uit het leven van Iwan Denissowitsj'. honorarium van zijn buitenlandse uitgevers naar Rusland te laten overschrijven. Volgens de Russische rechtsdeskundigen wordt het in dat geval het bureau voor de auteurs rechten (drie maanden geleden op gericht) dat als burgerlijke aankla ger zal optreden en niet de staat, want dit bureau is een burgerlijke instelling en geen staatsorgaan. Hypothese Draagwijdte De aanvallen van het officiële pers bureau Tass, gebaseerd op de para lellen die de auteur legt tussen de verschillende regimes (tsaristisch, stalinistisch en hitleriaans), hebben naar het schijnt als doell niet het werk van de schrijver-in diskrediet te brengen, maar zijn' sociale draag wijdte en zijn politieke invloed op een moment dat de Sowjet-Unie zich moeite getroost toe te naderen tot het Westen. In tegenstelling tot wat de schrijver te kennen hoeft gegeven, denkt men in Moskou niet dat de Russische au toriteiten ertoe zullen overgaan hem te arresteren en een politiek proces maan te doen, analoog aan dat waar van acht jaar geleden de schrijvers Andrej Sinjawski en Joeli Daniel het slachtoffer werden. Een derge lijke houding van de leiders in het Kremlin zou, zo meent men, het hele proces van ontspanning op de helling zetten. Desondanks is het goed mogelijk dat Solzjenitsin ongerust is omdat hij de wet op fort monopolie van de de viezen overtreedt als hij weigert het Ook dan nog neigt men in intellec tuele kringen naar de hypothese dat de shrijver niet voor de rechter zal worden gedaagd. Het feit dat 'Goela g-archipel' in zijn oorspronkelijke tekst in Frankrijk is gepubliceerd en niet elders in het Westen zal in officiële Russische kringen waar schijnlijk tot het misnoegen leiden, vergelijkbaar met de ontvangst die re?cente Franse verklaringen ten deel is gevallen over de toenadering Rusland-Amerika. Toch blijven enkele waarnemers in Moskou zeer gereserveerd in afwach ting van de uitkomst van de werke lijke motieven die achter de hele campagne schuilgaan en hun invloed op de buitenlandse politiek van de Sowjet-Unie. De context waarin Tass zijn veroordelingen uitspreekt stemt hen erg sceptisch. Naar hun mening weerspiegelt deze niet de geest die sprak uit de conclusies van het 20ste partijcongres, maar houdt hij een belangrijke stap achterwaarts in door thema's en politieke formules op te halen die stammen uit het sta linistische tijdperk. Tass stelt bij voorbeeld dat 'het kapitalisme aan de drempel van de ondergang staat' en dat de algemene lijn die de Sow- je't-Unie volgt, onvermijdelijk zal ze gevieren. Ontstaan Het is in dit verband interessant nog eens te herinneren aan het ont- optimisten wachtten gisteren voor de lege borden met de vertrektijden van Londense treinen. Er gisteren bijna geen enkele trein als gevolg van een wilde staking onder de treinbestuurders. Ieath wil compromisvoorstel van bonden bestuderen

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9