Nederland-Muziek-feest in Rotterdamse Doelen eoeo AVONTUUR IN KARINTHIË Mary Stewart Tachtig musici nemen op 3 februari deel Vergelijking Vereniging tegen Godslastering Militairen demonstreren voor betere verlofregeling Extra benzine voor part-time studenten Meer ziekteverzuim in de detailhandel 'Diagnose' over noodlijdende pers TROUW /KWARTET VRIJDAG U JANUARI 1974 BINNENLAND/RADIO EN TV T4, JOLl Van onze radio» en tv-redactie ROTTERDAM Zaterdagavond 2 februari houdt Nederland Muziek een groots opgezet muziekfeest in De Doelen te Rotterdam, waar door tachtig musici in vijf zalen op uiteenlopende wijze wordt ge demonstreerd welk soort klassieke muziek Nederland Muziek wil brengen wanneer er een eigen ra diozender zal zijn. MARY PERKINS VLAARDINGEN Er is een 'Neder landse vereniging tegen Godslastering* opgericht De vereniging is voortgeko men uit het comité dat handtekenin gen inzamelde tegen de voorgenomen activiteiten van de Deense filmer Jens Jörgen Thorsen (Film over Jezus). De vereniging heeft een brief geschre ven aan de leden van de Tweede Ka mer. In die brief zegt men medewer king te willen verlenen 'aan het stui ten van de vloedgolf van liederlijk heid die over dit volk wordt uitge stort'. Tegelijk wordt aan de Kamerle den gevraagd alsnog iets te doen te gen de Barend Servetshow. die om streeks de kerstdagen door de VPRO werd vertoond. Van een correspondent WEZEP Enkele honderden dienst plichtige militairen hebben donderda gavond deelgenomen aan een demon stratieve fakkeloptocht van de vereni ging voor dienstplichtige militairen (WDM) in Wezep, met als inzet een compensatieverlof van twee dagen voor 24-uursdienst. De militairen uit de kazernes in We zep en de naburige kazernes 'Het Har de' en 'Oldebroek' verzamelden zich bij de Prinses Margrietkazerne in We zep en gingen daarna met grote span doeken en fakkels richting Wezep- Centrum. Daar spraken onder meer WDM-voorzitter Paul Turken en vak bondsbestuurders. Van een verslaggever TILBURG Studenten die een part time opleiding volgen zullen extra benzine kunnen krijgen als zij voor het volgen van dit onderwijs een af stand moeten afleggen, die ligt boven een nog nader vast te stellen grens. Minister Van Kemenade (onderwijs) heeft dit meegedeeld aan de Katho lieke Leergangen in Tilburg. Nog voor eind deze maand zullen de nadere richtlijnen bekend gemaakt worden. De overheid w s van verschillende kanten gewezen op de ingrijpende ge volgen van de rantsoenering vot de part-timeopleidingen die grotendeels in de avond en in het weekeinde wor den gegeven. Voor de katholieke leer gangen gaat het in dit verband om ongeveer zevenduizend studenten. Van een verslaggever UTRECHT Het ziekteverzuim in de detailhandel is het afgelopen jaar opnieuw gestegen. De DETAM. de be drijfsvereniging voor detailhandel, ambachten en huishoudelijk personeel kreeg in 1973 ruim elf procent meer ziekte-aangiften dan in 1972. De daar voor gedane uitkeringen waren 23 procent hoger dan het jaar daarvoor. Het aantal werkloosheidsmeldingen is ongeveer gelijk gebleven, maar de ge middelde werkloosheidsduur is iets gestegen. Aan dit muz'ekevenement ligt bijzon der veel goodwill ten grondslag. Aller eerst is er het aanbod van De Doelen om uit sympathie voor het streven van Nederland Muziek het gebouw gratifc ter beschikking te stellen. De gemeente Rotterdam zal geen huur vragen en van vermakelijkheidsbelas ting is geen sprake. Van acht uur 's avonds tot ver in de kleine uurtjes zal worden gemusi ceerd, en wel in vier zalen van De Doelen en in de hal voor de grote zaal. Dat betekent dat er voor 3100 belangstellenden plaats zal zijn Er wordt in tijdblokken opgetreden: van acht tot tien uur, na de pauze van half elf tot twaalf uur en daarna in de grote hal, waar onder andere het Nederlands Blazersensemble Theo Olof, Daniel Wayenberg en Boy's Big Band spelen. Van de orkesten en koren die mee werken op 2 februari kunnen ge noemd worden: het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest onder leiding van Hans Vonk, het Amati Kwartet, het Amsterdams Strijkkwartet, het Natio naal Jeugdorkest, het Nederlands Ka merkoor en het Rotterdams Opera- koor onder ieiding van Piet Struik. Tot de solisten behoren: Cora Canne Meijer, Vera Beths, Erna Spooren- berg, Arie Keijzer, Emmy Verhey, An drea van Schaik, Max van Egmond, Anner Bijlsma, Marinus Flipse, Aafje Heynis, Phia Berghout, Fons Jansen en de Sissies. Theo Olof, een van de iuitiatiefne- Horizontaal: 1. karig-kort muziekstuk, 2. oude lengtemaat-godin van de toorn-sierplant, 3. kerkgebruik-baan voor balspel-aardrijkskundige aandui ding, 4. kledingstuk-verlegen-pers. voornaamw. 5. leur-deel van de dag, 6. innig-plaats in Zeeland, 7. turks bevel hebber-zeehond-water doorlatend, 8. handegge-water in Friesland-meisjes naam, 9. smaldeel-rund. Verticaal: 1. monddoek-vlaktemaat, 2. vette vloeistof-schrijfkosten, 3. on- vriendelijk-meisjesnaam-maanstand, 4. voorvoegsel-wondvocht-volksnaam van de kauw. 5. knaagdier-bamboestaketsel- editie (afk.), 6. zeemacht-verzoek, 7. op de wijze van-draskolk-voertuig, 8. vet der melk-plaats in Gelderland-mu zieknoot, 9. maangodin-broeibak. Oplossing van gisteren: Hor. 1. garen, 5. kade, 7. ideaal, 9. isabel, 10. Be., 12. klem, 13. giraf, 14. Rie, 15. bis, 16. L.F., 17. Aa, 18. dar, 19. mee, 20. adres, 21. sein, 22. me, 23. lianen, 25. dessin, 27. keen, 28. etter. Vert. 1. ga, 2. risee, 3. Edam, 4. neb, 5. kalis, 6. al, 8. Aegir, 9. iliade, 10. balein, 11. effen, 12. kraam, 15. basis, 18. delen, 19. meent, 21. snit, 24. Ase, 25. de. 26. ar. Theo Olof mers van Nederland Muziek: 'Deze mensen vertolken een zeer groot deel van alle soorten muziek - van de mid deleeuwen tot hedendaagse muziek - die Nederland Muziék wil brengen'. De tachtig musici, zullen dit geheel belangeloos doen. Ze zijn door Olof benaderd, die uit hun reacties op maakte, dat erg veel kunstenaars ach ter het streven van Nederland Muziek staan. Slechts één had om principiële redenen geweigerd. Sympathiebetuigingen De gelden, die binnenkomen door de entréeprijzen komen rechtstreeks ten goede van de stichting Nederlafld Mu ziek. En dat is ook wel nodig, bekent prof. dr. S. J. Doorman, voorzitter van de stichting, want er zijn met 120.000 handtekeningen erg veel sympathiebetuigingen binnengekomen, maar een groot probleem is: hoe ko men we aan geldelijke middelen?' Op basis van deze handtekeningen zijn brieven gezonden naar de Eerste en Tweede Kamer. De heer Doorman: 'Onze aktie heeft tot resultaat gehad, dat de onevenredige verhouding tus sen de soorten muziek die de radio uitzendt onderkend wordt in Hilver- Hoe op de lange documentaire over psychiatrische patiënten is gereageerd, weet ik uiteraard op dit moment nog niet Er gaan een paar weken over heen, voordat de cijfers van de steek proef zijn verwerkt. Wel heb ik mij verzekerd van een interessante verge lijking. Ik had namelijk de afspraak fMA/ir-r ic gemaakt, de film opnieuw te bekijken, LUVVIC. i jt nu echter in aanwezigheid van een oud-verpleegkundige met nog steeds pib een uitgesproken belangstelling voor de psychiatrie. Deze gewezen broeder uit een groot psychiatrisch ziekenhuis hield er na veertig minuten mee op. Zijn voornaamste bezwaar was, dat de film te veel van de hak op de tak sprong en dat de voor leken belang wekkende scènes niet werden afgerond en de kijker dus met vragen bleef zitten. Een na jaren plotseling weer in mijn blikveld verschenen vriend, vertelde mij tot mijn verrassing, dat hij gerui me tijd in 'De Viersprong' had ver toefd. Zoals afgesproken, belde ik CMin IF VFRHOLFN hem na de uitzending en zijn eerste OlVIIUJL v Lr\n«JLLIv reactie was: 'Een erg goeie film met voor mij en de mensen met wie ik heb gekeken, een volstrekte herken baarheid'. Wel onderstreepte ook hij wat ik eerder heb geschreven, name lijk dat het een onvoorstelbaar gecom pliceerde zaak is om psychiatrische gevallen te verduidelijken. Ook gaf hij toe, bevooroordeeld te hebben zit ten kijken en dat hij het leuk had ge vonden, allerlei plekjes te herkennen Zijn slotopermerking was waardevol Na hem te hebben gezegd, het rollen spel maar een riskante affaire te vin den, zei hij: 'Het heeft, althans bij mij, niet direct effect gehad. Pas heel veel later ben ik de resultaten van mijn verblijf in 'De Viersprong' gaan begrijpen'. Uit deze en mijn eigen meningen is de gevolgtrekking duidelijk: over een dergelijke, zoveel gevoeligheden be spiedende film is niet een voor ieder een te beamen oordeel te vellen. Ik ben er nog zo uitvoerig op teruggeko men, omdat ik het gevoel heb, dat de documentaire bij tal van kijkers veel vragen heeft doen rijzen. Vanmiddag kan men via Hilversum H van 16.00 tot 17.00 uur luisteren naar dr. P. J. Jongerius. de directeur-geneesheer van 'De Viersprong', die dan vragen zal beantwoorden. Ook Het Gat van Nederland was voor mij een herhaling. Ik heb er in mijn vorige recensie al iets over gezegd. Opnieuw heb ik geamuseerd en ook 56. Als door een wonder was de auto van Kareltje Knetter voor algehele vernietiging gespaard gebleven. Het karretje had tengevolge van de bot sing alleen maar een halve slag om gemaakt en stoof dus nu weer op de perrons van het station af. Het arme kereltje was echter zo geschrokken van de botsing, dat hij héél eventjes niet meer in staat was zich om zijn stuurtje te bekommeren. En nu mocht hij dan eens eindelijk van ge luk spreken want daar sputterde het motortje voor de laatste maal. De benzine was op en het wagentje te recht gekomen op het eerste perron van Gravendrecht C.S. liep vrij on gevaarlijk uit tegen een van de ijze ren palen van een koersbord. En daar stond het vehiekeltje nu, zij het dan ook dat het zéér tegen de zin was van de stationschef. Zeer terecht was deze nijvere- figuur immers van oordeel, dat kleine jongetjes met houten speel goedautootjes niet thuis hoorden op de perrons van een behoorlijk station. 'Wat denk je wel?' gromde de be- amtte-met-spiegclei-en-rode-pet Het is hier geen speelplaats voor het houd van een zeepkistrace! En dan natuij lijk nog zonder perronkaartje ook h re Kom jij maar eens mee, vriendje!' De barse kerel greep Kareltje Knettt zonder veel plichtplegingen in de n< hees hem uit het autootje en dro hem met ferme tred naar de hoofd,K gang. Een stevige schop onder de «ccr napé van Kareltjes broek deed de jthdc geheer Knetter toen met een sierlij smak op het harde plaveisel van F openbare weg belanden Radio vandaag Het tweeledig doel van het muziek feest op 2 februari in De Doelen te Rotterdam is: de aandacht te vestigen op Nederland Muziek, maar ook om aan geld te komen. De belangstelling van het publiek wordt gevraagd met rood-wit-blauwe affiches. De kaarten die tien gulden kosten, ge ven recht op de verschillende mani festaties die tegelijk in de Doelen worden gehouden. Met ingang van za terdag 2 janauri zijn ze bij De Doelen verkrijgbaar (van tien tot vier uur, zondags van twaalf tot vier uur). Om dat veel belangstelling wordt ver wacht uit heel Nederland kan men ook schriftelijk bestellen of bestel- kaarten halen bij schouwburgen, con certzalen, VW's, theaterbespreek bu reau's en platenhandelaren in heel Nederland. upnieuw neo ie. getuiiuacciu cu rrnniMAMn met een tikkeltje vertedering die rLKUilMAIMU levensflitsen uit Suriname aan md voorbij laten gaan. Ik hoop dat even eens zij hebben gekeken die een kindje uit Suriname willen laten ko men om het te adopteren vanwege die twee totaal verschillende werelden. Ton Hydra Kampioenschappen schaatsen HILVERSUM De NOS-televisie zendt twee samenvattingen uit van de Nederlandse kampioenschappen schaatsen, die dit weekeinde worden verreden in Assen. Zaterdag 12 janüa- ri kan men van zes tot kwart voor ze ven 's avonds via Nederland I een re portage zien. Zondag is dat van tien voor half vijf tot vijf voor vijf Neder land I. Vier jongeren in Huizen aangehouden HUIZEN De politie van de Gooise gemeente Huizen heeft vier van de negen jeugdige Zuidmolukkers aange houden, die vorige week een bus chauffeur molesteerden. Ze zijn inge sloten. De politie verjvacht nog meer arrestaties. De vier knapen zal open- ilijke geweldpleging ten laste worden gelegd omdat zij in de nacht van 1 op 2 januari de 30-jarige buschauffeur J. J. Lekkerkerk uit Hilversum tijdens een late busrit aanvielen en verwond den. -v HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S> Dag met een gaatje, met 7.55 Verkeer- sinl.; 8.00 Nws; 8.11 Radiojournaal en 8.30 De groenteman. 9.00 (S) Radiofilh. Ork.: klass. muz. NOS: 9.20 Wat heeft dat kind? 9.35 Waterst. AVRO: 9.40 (S) Pianorecital: mod. muz. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (S- Mi Arbeidsvitaminen. 111.00 Nws; 11.03-11.05 Radiojournaal). 11.30 (S) Altsaxofoon en pia no: mod. muz. 11.55 Beursber. NOS: 12.00 Toerlsmo - toerist, inf. uit binnen- en bui- tenl. Overheldsvoorl 12.30 tjitz. v.d. landb. NOS: 12.40 (S) Lichte ork.muz. 12.50 Recht en slecht. 13.00 Nws. VARA: 13.11 Dingen v.d. dag. NOS: 13.25 Spiegel van Belgie: muz. en nws van onze zuiderburen. 13.50 In tern. Spectrum: mod. ep klass. muz. 14.30 Blik op de Derde Wereld: inf. progr. over ontw. samenwerk. 14.45 Blik op Eur. - ipf- progr. over de Eur. integratie. 15.00 Zoe-_ kllcht op Nederl.: rep. en comm. uit alle de len v.h. land en veel muz. (16.00-16.02 Nws). HUMAN. VERB.: 16.45 Laat Je niks wijsma ken. inf. progr. VPRO: 17.00 VPRO-VrlJdag: rechtstr. progr. over een akt. onderwerp. 17.55 Med. VPRO; 18.00 Nws. 18.11 Vandaag dit, mor gen dat. 18.20 VPRO-Vrijdag (verv.): komm. en analyses. KRO: 19.00 (S) Uit het operette album. 19.30 Mens te zijn op aarde 20.00 82 'Wat denk jc nu te doen?' 'Recht er op af gaan en als het kan Balog en zijn contactpersoon in de kraag pakken. Balog weet dat hij zijn dekking kwijt is, dus ze zullen probe ren zich zo gauw mogelijk uit de voe ten te maken.' 'Wat moet ik doen?' 'Als we daar zijn, houd je dan gedekt tot het ogenblik dat ik je een teken geef. Misschien heb ik je nodig om op te bellen, als ik zelf mijn handen te vol mocht hebbenOf als er iets mis zou gaan, kun jij met Tim naar de wagen toe hollen, naar het hotel rijden en daar de politie in Graz op bellen. Pik dan de plaatselijke veld wachter op en nog een paar flinke ke rels en stuur ze hier naartoe. Maar kom zélf niet terug.' Hij glimlachte tegen me. 'Kijk niet zo sip: dat zeg ik alleen maar voor het geval er iets mis mocht gaan, ik weet zeker dat er niets zal gebeuren Begrepen?' 'Ja.' 'We kunnen nu beter niet meer pra ten. Bij mist draagt het geluid veel verder, en volgens mij kunnen we er niet ver meer vandaan zijn.' 'Kijk eens.' zei ik. Links voor ons werd in de mist een zwak licht zichtbaar. 'Het einde van het uitstapje,' zei Le wis. 'Of het begin van de pret?' vroeg ik. 'Zeg dat wel.' beaamde hij kalm. HOOFDSTUK 19 Het Gasthaus was niet groot. Zover ik het in het mistige ochtendgloren kon zien was het een lang, soliede gebouw met witte muren en met zoals gebrui kelijk in de dalen, een houten dak. Aan de ene kant lag een veranda, waar tafeltjes stonden, gereed om de zomergasten te ontvangen. Het Gast haus stond een kleine twintig meter achter de eindhalte van de tandrad baan. Aan de andere kant lag een ter ras. afgezet met een laag muurtje, waarachter de rotswand steil naar be neden liep. Van de zijde waar wij vandaan kwamen was het niet meer dan een lang, laag gebouw met een NEDERLAND I NOS 18.45 Ti-fa-tovenaar 18.55 Journaal TROS 19.05 Wat een familie! 19.30 Arthur-Een vreemdsoortige prijs NOS 20.00 Journaal zware deur en gesloten vensters. Te gen een muur stonden wat kisten, en kratten met lege flessen. Het was uit een van de vensters het enige dat niet gesloten was dat het licht uitstraalde, waarop Lewis en ik waren afgekomen. Het raam stond aan een kant helemaal open. Het was heel goed mogelijk dat dit met opzet gedaan was; dat het dus als oriëntatiepunt moest dienen voor San- dor. In het hele huis brandde verder gaan licht Bij de eindhalte van de Tandradbaan stond dan nog een lage, rechthoekige keet, die als station dienst deed. We slopen naar het stationnetje vanwaar we een goed uitzicht hadden op het geopende venster. De kamer was zo helder verlicht dat we alles wat zich daarbinnen afspeelde zagen als zaten we op de eerste rij van de schouw burg. Het vertrek bleek een keuken te zijn. Links zag ik een groot fornuis, waar boven een rij koperen pannen en blauwe schalen waren neergezet. De muur tegenover het raam zag ik het bovenste gedeelte van het aanrecht, waarop kartonnen dozen en nog meer blauwe schalen waren neergezet .De rechtermuur, waarin zich vermoede lijk de deur bevond, kon ik niet zien. Midden in de keuken stond een lange schoongeschrobde tafel. Het meest ging echter mijn aandacht uit naar de telefoon die op schouderhoogte tegen de muur naast het aanrecht hing en waarnaast Sandor Balog stond. Hij was in gesprek met een andere man, kennelijk zijn gastheer, die met de rug naar het raam vlak bij het for nuis stond. Het leek mij een gedron gen stevig gebouwde man met dun grijzend haar. Over zijn pyjama of waarin hij zich 's nachts ook kleedde droeg hij een overjas. Hij beurde net een koffiepot of zoiets van het for nuis, maar onderbrak zijn bezigheid even om over zijn schouder heen iets tegen Sandor te zeggen. In één vluchtige blik had ik dit alles in mij opgenomen, want nauwelijks zaten we op onze schuilplaats of Le wis was na een hijgend 'blijf hier"' weer verder gegaan. Hij sloop nu om zichtig voort over het open stuk tus sen de keet en de keukenmuur. Hij ging er niet recht op af, maar J\/ vandSSQ maakte een bocht zodat hij buiten hun gezichtsveld bleef. Een paar se conden later was hij bij de muur, waar hij zich met zijn rug tegen aan drukt§. Vervolgens sloop hij dichter naar het venster. Hij moest nu kun nen horen wat er gezegd werd. Ik zou niet weten of er elektrisch licht of een sterke petroleumlamp brandde maar een feit was dat het schouwspel in die aarzelende dageraad bijzonder goed te zien was, ook al was de mist nog niet helemaal opgetrok ken. Lewis, die nu vlak naast de naar buiten vallende lichtbundel stond, was nauwelijks zichtbaar, al merkte ik wel op dat hij het pistool in zijn hand had Maar op hetzelfde ogenblik werd mijn aandacht door de gang van zaken in de kamer getrokken. De zogenaamde gastheer liep, pratende, met de koffie pot langs de tafel en begon koffie in te schenken. Ik zag de damp er vanaf slaan en nog altijd herinner ik me, ondanks de spanning en de angst van het ogenblik dat de aanblik van die koffie mij het water in de mond deed kemen. Als ik eraan terugdenk geloof ik dat ik zelfs de koffie kon ruiken; maar dat is natuurlijk bela chelijk. Er lag zeker een afstand van een meter of vijftien tussen mij en de dampende koffie. .progr. 22.00 (S) Kurslef: cabaretprogr. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hits. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerle: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 Echo. 7.50 (S) 'Badinerle (verv 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 Moeders wil is wet. 9.40 School radio. 10.00 (S) Aubade: klass. en mod. pia- nomuz. en mod. ork.muz. (10.30-10.32 Nws). 11.00 Gebakjes en een beter leven - verhalen van wel en wee. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee, pauzeprogr. met 12.22 WIJ v.h. land: 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws; 12,41-12.50 Echo; 13.00-13.05 Raden maar 14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Inter lokaal op vrijdag, met 15.30 Nws. 17.00 Zon der grenzen: rubr. over missie en zending. 17.10 (S) Country time. 17.30 Nws. 17.32 Echo. KRO: 18.00 (S) Licht ork. met solisten. 18.19 Uitz. v.d. P.v.d.A. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Verkenning: nws, feiten en ach- tergr. op soc.-maatsch. terrein. 18.58 Markt- ber. i.s.m. KNBTB. VPRO: 19.00 (S) Nova Zerabla FM; leugens, verwarring, strijd en goed nws. 20.00 Nws. 20.05 Vandaag dit. morgen dat. 20.15 (S) Nova Zembla FM i verv.). NOS: 20.50 Den Haag vandaag. VA RA; 21.00 Moskous Filh. Ork. met solist: klass. muz. In de pauze: ca. 21.20-21.30 Zon dagschrijvers aan het woord. 22.55 (S) Staal kaart. 23.55-24.00 Nws. i J'jl ïz. voor Joj n koff'.e. lOri HILVERSUM III EO: 7.02 (S) Gospelsound: muz. mensen. 8.02 (S) Tussen thee en k' (S) De muzikale fruitmand: verzoekpl. vr. en voor zieken. NCRV: 11.03 Zing, zfr! zing! 12.03 BIJ Barend - op de Holl. t<Hr| 13.03 (S) Popcorn. AVRO: 14.03 CeesvaT Zijtveld I, met o.a. Soultime U.S.A. llal Cees van Zijtveld II, met o.a. Amerik. enii.- Engelse Hitparade. (17.03 Radiojournal*1 16.03 Postbus 700: verzoekpl.progr. NOS: 18.03 Joost r M cent speelt oude p tlgd: verzoekpl. VPRO: vond Show: gevar. bespr. (22.55 Med.) Torringa en Cees van Zijtveld. BELGIE S24 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.00 Llö muz. 12.50 Bui tem. persoverz. 13.00 KJ' akt., weerber. en schouwburgprogr.'s. Djjf na: Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 N 14.03 Lichte muz. (15.00 Nws.) 18.00 NwsjK, beursber. 16.10 Licht klass. conc. 17.00 K. en med. 17.10 Lichte ork.muz. 17.55 We"1 schaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.30 I keerstips. 18.45 Sport. 18.55 Taalwenl 18.57 Ork.muz. 19.00 Nws en akt. 19.30 L,. te muz. 19.40 Keurig Engels. 19.45 B(|lc bespr. 20.00 Amusem.progr. (20.30 Nws. 2kc Spllnternws.) 22.00 Nws. 22.05 V.d. Jeif 23.00 Nws. 23.10 Jazz. 23.40-23.45 Nws. Maar even later vergat ik de koffie volledig. Ik zag Lewis, tegen de muur gedrukt, in de richting van de deur sluipen. Hij zat op slot; ze moesten hem weer afgesloten hebben nadat ze Sandor binnen hadden gelaten. Lewis schoof weer, als was hij een geest, naar het raam. Het verbaasde mij nogal dat zij wel bij een open raam zaten, de deur echter op slot hadden. Misschien merkten zij het niet; Sandor had er tenslotte blijk van gegeven geen ach tervolgers te duchten. (wordt vervolgd)] Vishachee 500 gr. visfilet zout, boter bloem, citroensap 3 uien, uoater paprikapoeder De uien in wat boter goudbruin frui ten. Dan de in stukjes gesneden vi? toevoegen en meebakken tot het ge heel lichtbruin is. Drie eetlepels bloem erover strooien en even mee bakken. Anderhalf dl. water toevoe gen en een halve eetl. paprikapoeder erbij. Deksel op de pan en de vis on geveer tien minuten tegen de kook aanhouden. (Recept van mevrouw E. Wilstrig, Middelharnis). Menutip: Vishachee, gekookte aardap pels, mosterdsaus, gemengde sla, hop jesvla. TROS 20.21 De F.B-I. - De verslaafde 21.10 TROS-Sport 21.40 Music-All-In IKOR 22.50 Doorpraten: gespreksprogr. NOS 23.30 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Met de muziek mee NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Twee onder een kap 20.45 De Commissaris: de violist 21.45 Koning Klant 22.35 Gesprek met de Min.-President NOS 22.45 Uit de Kunst 23.10 Journaal DUITSLAND I 10 00 Journaal. 10.05 Herh. Journaal van gisteravond. 10.25 Komedie. 12.05 Kult. ma gazine. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 15.50 Journaal. 15.55 Doe. spel. 16.40 V.d. kinderen. 1.710 Rep. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.'s- NDR: 18.00 Sportjournaal. 18.30 Akt. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau- Magazln. 19.26 Okay S.I.R. 19.30 Progr.overz. WDR: 8.20-8.45 Scholleren makon films. 8.55- 9.20 Cursusprogr. 10.30-10.55 Tele-Kolleg Bio logie. 11.00-11.15 Cursusprogr. 18.00 Nws uit Noordr.-Westf. 19.10 TV-spel. 19.45 Doe) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Der Gal- DUITSLAND II 10.30-11.00 Progr. voor kleuters. 18.30 Spor- tinf. 17.00 Journaal. 17.10 Klnderprogr. 17.45 Akt. en muz. 18.25 TV-fllm. 19.00 Journaal. 19.30 Bultenl. Journaal. 20.15 Der Kommlssar. 21.15 Jour naal. 21.30 Burgerl. treurspel: Maria Magda- lena. 23 35 Journaal. 23.50 Theaterdisk. 0.35 Journaal. DUITSLAND III NDR 16.30, 17.00 en 17.30 Schooltelevisie. 18.00-18.30 Sesamstrasse (104). 18.30 Pr< techn. 19.00 Cursusprogr. 19.30 Dok. fiir 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Dok. ft 21.00 Binnenl. poUtleke disc. 21.45-23.05 Fil club. BELGIE NEDERLANDS 14.00-16.00 Schooltelevisie, 17.10-1 j Schooltelevisie. A 18.00 Colargol. 18.05 Bobek en Lolek. 1 K Volksuniversiteit. 18.50 Overz. van prog v. d. volgende week. 19.03 Kath.-godsd. u 19.33 Kortweg. 19.38 Weerber. 19.45 J< f naai. 20.15 Sam. 21.05 Confrontatie of e"" te. 21.50 Journaal. 22.00 Keurprogr, HILVERSUM In het NOS-tëlevi programma 'Diagnose' wordt zonda vond (Nederland 2, om kwart voor aandacht besteed aan de vraag: is er aan de hand met de landeli dagbladpers?' Voor dit programma heeft de afdeli kijk- en luisteronderzoek van de Ni speciaal een enquête gehouden het Nederlands publiek om een be te krijgen van de mening die het o de pers heeft. Met name is gevrai hoe men denkt over de gevariee heid van de Nederlandse pers en men de stelling onderschrijft, kranten als Trouw-Kwartet en Tijd steun krijgen van de overheid. Deze stelling, die in het verleden' het NOS-programma 'Kort geding' a de orde is geweest is weer van s gehaald voor deze 'Diagnose'. Er over worden gediscussieerd door d H. J. L. Vonhoff, lid van de Twee Kamer voor de WD en dr. H- J. Ro hof, lid van de Tweede Kamer vu de PvdA. Als getuigen voor drs. Vonhoff tred op prof. dr. H. J. Prakke, drs. M. Sneiders, en de heer H. H. Jacob Dr. Roethof wordt bijgestaan dc drs. H. W. M. van Run, de heer W. F. Wilbers en de heer Jan Rogier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6