Arabieren kampen met beleggingsproblemen Dollar zet opmars op valutamarkten voort Bezig bedrijf Olieprijs Samenwerking tussen olieproducerende en gebruikende landen VJ 1/ industrialisatie komt slechts schoorvoetend op gang Sowjet-Unie wil 'kernakkoord' met Japanners Amerika is beter opgewassen tegen energiecrisis D.W. BRAND N.V. weekstaat ned.bank DOW JONES INDEX Wall Street zeer flauw DUW/KWARTET WOENSDAG 9 JANUAiRI 1974 FINANCIëN EN ECONOMIE T11/K13 m een onzer redacteuren «STERDAM De beide re- fite, krachtige verhogingen van prijs van ruwe olie door de èabischc produktielanden heb- ïi het probleem van de in de dètste jaren sterk toegenomen lollar) reserves van deze landen ^inieuw in het middelpunt van belangstelling geplaatst. Door I jongste prijsverhogingen zul- de inkomsten van de Arabi- e landen verder aanzwellen lardoor de dreiging, die van ee tegoeden uitgaat voor de geldeconomie, nog groter *rdt. ■feicn tegen deze achtergrond is het t^i ook geen wonder, dat er steeds icjer stemmen opgaan, die aandringen ;r een snelle verruiming van de rao- lijkheden voor de Arabische landen 1 hun enorme rijkdommen voor een pgere termijn en beter dan tot nog e het geval was uit te zetten. Tot jsverre was de situatie in grote trek- p zo, dat een belangrijk deel van de [jkomsten meestal kortlopend njj ofikinstellingen in de gehele wereld Trd ondergebracht. |nden bijv. is altijd een belangrijke pvluchtshaven geweest voor gelden ?t deze landen. De laatste tijd komen %ter ook de Ver. Staten en Zwitser- *id als zodanig naar voren. Noch het jsten, noch de Arabieren zijn in *ei- ■f erg gelukkig met deze ontwikke ling. De norme dollartegoeden bij de »te bankinstellingen in de wereld jrgen bij voortduring het gevaar in th van steeds weer nieuwe valutacri- Het leven in de Arabische landen verloopt nog volgens eeuwenoude tradities. Bouwstijl en kleding zijn hiervan het bewijs. Toch breidt de invloed van het westen zich steeds meer uit. Van industrialisatie op grote schaal is met uitzondering van de olie-industrie echter nog maar nauwelijks sprake. van 1971 en 1973 hebben de Arabische landen hoogst onaangenaam getroffen. Dat is mede de reden, waarom deze landen huiverig staan tegenover be legging in staatsfondsen van de VS of van Europese landen. Wat Arabische landen wèl willen liegt er niet om. Zij verlangen niet minder dan veilige, redelijke opbreng sten biedende, maar tevens inflatie- vaste beleggingen. Deze nu liggen niet te hoop in de wereld, al zijn ze er wel. Te denken valt in dit verband bijv. aan beleggingen in vast goud, waarmede de Arabische landen zich de laatste tijd vooral in de Ver. Sta ten nogal actief bezig houden. aan te halen van Arabische landen, die elkaar de helpende hand reiken. In de meeste gevallen is dit een ge volg van de onderlinge verdeeldheid van het Arabische blok, hoe vreemd dit ook gezien hun gezamenlijk 'olie- optreden' klinkt Ontwikkelingslanden Hulp aan ontwikkelingslanden is weer een ander chapiter. Ook hiertegen hebben de Arabische landen nogal wat bezwaren. De opstelling en Je aanpak van de ontwikkelingslanden strookt n.l. niet altijd met de - feodale - instelling van de Arabische landen. Al met al zijn er dus niet zo heel veel mogelijkheden, die voor de Ara bieren acceptabel zijn op het stuk van geldbelegging. Vandaar dat de keus vrijwel wordt bepaald op kortlopende beleggingen in het buitenland, óf (se dert kort) het in de grond houden van de olie, teneinde zo de inkomsten wat te drukken. Het laatste is, gezien het sterk aantrekken van de olieprijzen, op zich overigens toch weer niet zo'n heel slechte investering voor de toe komst. Het lijkt wel zeker dat, hoe minder aantrekkelijk de buitenlandse beleg gingsmogelijkheden zijn, des te min der olie de Arabische landen geneigd zijn om te zullen verkopen. Het gevolg is dat de prijs hoger wordt en de hoe veelheid internationale liquiditeiten in handen van de Arabische landen verder zal toenemen. scs. Vandaar het toenemende verlan gen naar andere en betere investe ringsmogelijkheden. Onaangenaam Ook van de kant van de Arabische landen zelf. De devaluatie van het pond in 1967 en de dollardevaluati ?s In eigen land 'ford: mogelijk opheffing embargo fan een onzer verslaggevers ^STERDAM Tenvijl de. samenwerking tussen olieproduceren- en oliegebruikende landen één van de belangrijkste gesprekson- Jïrwerpen is tijdens de OPEC-vergadering in Wenen heeft de Ame- ikaanse vice-president Gerald Ford gisteren eveneens gezegd 'dat wereldbrandstofcrisis een coöperatie tussen de industrielanden' de olieproducerende landen steeds meer noodzakelijk maakt.' esident Nixon heeft de westerse landen inmiddels gevraagd naar askington te komen voor een conferentie over de oliebevoorra- ing. Het is niet uitgesloten dat ook de olieproducerende landen rden uitgenodigd. Fabelachtig delen van het Midden Oosten en oord Afrika heerst volgens Ford het nstigste voedseltekort van de we id. De doelmatigste producent van jabonen, tarwe en andere graansoor- n is de Verenigde Staten. Ook heb ben de VS technische kennis en tech- ci om de omvangrijke oliereserves t de grond te kunnen halen. Boven- en zoeken de olieproducerende lan- :n naar veilige mogelijkheden hun leien te beleggen (zie ook artikel el- ers op deze pagina). De westerse eco- ©mieën scheppen daartoe de mogelijk- iid. Derhalve zullen de landen in het idden Oosten en Noord Afrika vol- ns Ford schade lijden als West Eu- >pa, de Verenigde Staten en Japan te ampen krijgen met een voortdurend ietekort. e economie v n de geïndustrialiseer- i wereld is echter ingesteld op onon- trbroken toelevering van olie. 'Wij len zijn daarvan afhankelijk', zei ord, 'net als het Midden-Oosten en oord-Afrika van ons afhankelijk zijn Dor zaken die voor hen van levensbe- zijn'. Dit is in feite een kring- iop-proces. dat slechts in beweging an blijven als alle betrokkenen sa- lenwerken. Volgens Ford kan deze ringloopbeweging echter gemakkelijk »t stilstand komen. 'Als in het Mid- en-Oosten een oliekraan wordt dicht- edraaid, is het gevaar aanwezig dat i het middenwesten van de Verenig- e Staten een tractor bij gebrek aan randstof stil komt te staan. Het bui en bedrijf stellen van een tractor an er echter weer toe leiden dat el- Iers in de wereld mensen hongeren laar brood.', zei de Amerikaanse vice- tresident. •verigens is Ford bijzonder optimis- isch en verwacht hij dat het olie-em- argo op betrekkelijk korte termijn rordt opgeheven. Een vertrouwen dat >ok spreekt uit berichten in Enge- and. Oliekringen wisten gisteren met tellige zekerheid te melden dat de toycot tegen de VS en Nederland vol lende maand wordt opgeheven en eer snel zal 'verlopen', wat waar schijnlijk voor de Arabische landen Van de 'harde lijn' meer aanvaardbaar en beter 'verkoopbaar* zal zijn. Het liet vasthouden aan het gevolg zijn ran 'druk van buiten af', o.a. van de VS vanwege de druk die Washington uitoefent om te komen tot een vredes regeling in het Midden Oosten, waar voor een aantal Arabische landen ge voelig blijken te zijn. Uitgesloten werd dat ook de produktie op korte termijn zal worden verhoogd. leen worden geëxporteerd in de vorm van petrochemie .he produkten. De sjah adviseert Europa een brand stof te ontwikkelen die de plaats kan innemen van de olie die nu voor ver warming, licht en energie wordt ver strekt. Hij wijst op de kernenergie en zegt onder meer: 'Ik hoop dat voor dat doel sne' zonne-energie of een an dere vorm van energie kan worden ontwikkeld.' Op de vraag van Der Spiegel of de sjah belangstelling heeft voor investeringen in Westduitse raf finaderijen, benzinestations en autofa- brieken antwoordt hij dat de Iraanse belangstelling vooral uitgaat naar de petrochemische industrie en niet al leen naar benzinestations. Volgens het Perzische staatshoofd zou een West duitse chemische onderneming een miljard dollar moeten investeren in een Iraanse fabriek die de produkten gaat rnaken welke nu in de bondsre publiek worden gefabriceerd. Ondanks de fabelachtige inkomsten van de Arabische landen - de landen rond de Perzische Golf ontvingen in 1973 een slordige 60 miljard dollar aan olie-inkomsten, tegen 'slechts' 16 mil jard dollar in het jaar daarvoor - komt belegging in eigen land pas op het tweede plan. Met uitzondering van Koeweit zijn de Volken van de meeste Arabische lan den arm. In economisch opzicht ziin deze landen, o.a. door het ontbreken van industrieën, infrastructurele wer ken en mankracht, er op ingesteld '.ni nieuwe welvaartsgolven onmiddellnk te eigen voordeel te benutten. Daarbij komt, dat diverse heersers van de Arabische landen wat terug houdend staan tegenover een tè snelle ontwikkeling van hun eigen land, bang als ze zijn dat zij hierdoor wel eens in conflict zouden kunnen ko men met de maatschappij rondom hen. Anders gezegd, de Koran houdt deze landen nog altijd in zijn greep vast Ook met de onderlinge hulp van :1e Arabische landen botert het niet al te best. Er zijn maar weinig voorbeelden TOKIO De Sowjet Unie wil met Japan een akkoord sluiten inzake sa menwerking op het gebied van kerne nergie. Momenteel is Japan voor de voorziening met verrijkt uranium vrijwel g-'ieel afhankelijk van de Ver enigde Staten. De Sowjet Unie zou verrijkt uranium op veel betere voor waarden willen leveren. Fokker verkoopt weer drie Fellowships SCHIPHOL Fokker-VFW heeft op- nieuw twee F28 markt 1000 Fellow ships verkocht en afgeleverd aan de nationale Indonesische luchtvaart maatschappij Garuda. Deze maatschap pij is thans met elf vliegtuigen de grootste F28-gebruiker ter wereld. Van een nog ongenoemde luchtvaart maatschappij ontving Fokker-VFW bo vendien de opdracht tot levering van nog een Fokker F 28. Fokker-VFW heeft van de Franse ruimtevaartorganisatie CNES (Centre Nationale d'Etudes Spatiales) een op dracht van 18 miljoen ontvangen voor de ontwikkelingsfase van enkele belangrijke delen van de Ariane (vrozger L3s) raket. De opdracht kan wellicht oplopen tot rond 20 mil joen. Equity Law verdubbelt produktie DEN HAAG Equity and Law Le vensverzekeringen heeft in 1973 een produktie behaald.van ongeveer 210 min tegen 110 min in 1973. Door dit resultaat is het totaal verzekerd bestand gestegen van 132,5 min tot 320 min. Het totale premie-inko men, inclusief koopsommen, overtrof de 12,5 min (v.j. 7,5 min). De maatschappij is een dochter van het Britse verzekeringsconcern Equity Daarom laten investeringen in eigen land de Arabieren toch niet helem ial los. Enkele voorbeelden zijn er al: Dubai bouwde een haven voor tan kers en een groot droogdok. De Ara bische landen zijn bezig een eigen tankervloot in het leven te roe pen. Er is sprake van een gezamenlijk droogdokproject in Bahrein. Gevolg van dit alles zal zijn, dat de grote internationale olieconcerns steeds meer het veld zullen moeten ruimen. De produktie van olie hebben zij al ten dele uit handen moeten ge ven. De tankvaart zal volgen en vrij wel zeker zullen straks ook de raffina ge en de verkoop in Arabische han den overgaan. Nadeel hiervan is wel, dat alle kaar ten van de Arabische landen op deze vvijze in één mandje blijven, nl. in dat van de olie. Met al deze activitei ten worden de economieën van de Arabische landen niet gevarieerder Het zou dan ook beter zijn. indien de ze landen zich zouden gaan toeleggen op het opzetten van andere industrie- en. Dit alles nadat de infrastructuur de zo noodzakelijk», verbetering '.al hebben ondergaan. Groene vlakten In dit licht wordt ook wel eens ge sproken over plannen om de dorre Ara bische woestijnen tot groene vlakten te maken. Gedacht wordt dan o.a. aan de teelt van suikerriet, aan veeteelt e.d. Voorlopig is dit alles echter nog verre toekomstmuziek. Nog is het zo dat industrie de Ara bier zou niet zo 'fabrieksminded zijn - maar voor een zeer bescheiden per centage bijdraagt aan de economieën van de Arabische landen. De olie is nog steeds de grootste welvaartsbron. Het 'feest van de olie' heeft echter niet het eeuwige leven. De olie rond de Perzische Golf kan opraken. Elders kunnen nieuwe oliebronnen worden aangeboord. Andere vormen van ener gie kunnen een grote vlucht nemen. Wat dan? De Arabische landen zijn zich dit zejr wel bewust, zoals zij ook heel goed weten, dat zij bij een prijsverhoging van de olie zelf de tol moeten betalen in de vorm van hogere invoerprijzen voor tal var. goederen. Vandaar dat iedere kans die door het westen wordt geboden om gelden te investe ren met beide handen wordt aange grepen. Vandaar ook dat Amerikaan se, Britse, en Zwitserse bankiers voortdurend bezig zijn naar goede oe- leggingsmogelijkheden te zoeken. De Japanse lettertekens op het grote bord in de Bank van devaluatie van 6.65 procent. De bank is volgens het minis- Tokio vragen 'nog even geduld te hebben'. De centrale terie van financiën vastbesloten om via verkopen van dol- bank staakte eergisteren de steun aan de yen, waardoor dit lars de yen op de nieuwe koers te houden, betaalmiddel van 280 naar 300 yen per dollar zakte, een Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Het geloof, dat de Verenigde Staten beter zijn opgewassen tegen de gevolgen van de energiecrisis dan de Europese landen en Japan, heeft de koers van de dollar gisteren verder om hoog gestuwd. Ook het goud bereikte noteringen, die de records van juli vorig jaar evenaarden. De Japanse centrale bank heeft giste ren geïntervenieerd op de wisselmarkt van Tokio, na maandag de yen een dag in de steek te hebben gelaten, wat resulteerde in een de facto deva luatie van 6.65 procent. Het ministe rie van financiën verklaarde vastbe sloten te zijn de nieuwe koers van de yen op 300 ten opzichte van de dollar te handhaven. Het was de derde de facto devaluatie van de zwevende yen sinds het begin van de Arabische olie boycot op 17 oktober. Bij het begin van de handel verwis selde de yen tegen een koers van 299.98 yen dollar van eigenaar. Ge- Olietekorten schat wordt, dat gedurende het eerste halve uur van de handel ongeveer 44 miljard dollar werd verhandeld, een hoog bedrag volgens Japanse standaar den, maar veel minder dan het ver handelde bedrag vorige week vrijdag toen de centrale bank de yen nog op 280 wilde ondersteunen. (ADVERTENTIE) Aspirine De sjah van Iran heeft in een vraag- ïesprek met Der Spiegel gezegd dat iet uitgesloten is dat zijn land na 1985 ook nog maar enige olie zal uit voeren. 'Ik zal u aspirine verkopen, ik tal u eiwitten leveren, maar géén ru we olie', aldus de sjah. Deze zal al- VERSCHENEN: D.W. Brand s GIDS VOOR INCOURANTE FONDSEN vermeldende de koersen voor het vermogensbelas tingjaar 1974 en het Inkomstenbelastingjaar 1973. Prijs per exemplaar 10, Keizersgracht 215 - Amsterdam-C. Onze dagelijkse koerslijsten met vraag en aanbod van incourante tondsen zenden wij op aanvraag Abonnementsprijs f 62,50 per jaar. and Law Life Assurance Society in Londen. Schroefboutenfabriek Smit overgenomen SLIKKERVEER Joh. Smit, fabri- kant van klinkers en schroefnagels in Slikkerveer is overgenomen door de Engelse Rubery Owen. Volgens Ru* bery Owen was Smit al enige tijd op zoek naar een geschikte partner voor uitwisseling van kennis, terwijl het Engelse bedrijf zelf vaste voet op Eu ropese grond wil krijgen Onveranderd interim Ned. Ford AMSTERDAM Ford Nederland zal over 1973 een onveranderd interimdi vidend van 14 pet uitkeren. Het totale dividend over 1972 bedroeg 34 pet. In verband met de recente ontwikkelin gen in de automobielbranche moet worden verwacht dat de winst over '973 bij die van 1972 zal achterblij ven, aldus de directie. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondver- keer kwamen dinsdagavond de volgende koersen tot stand (tussen haakjes de offi ciële slotkoers van dezelfde dag). Akzo 54.50 gb-54.80 (55.10). Hoogovens (62.80). Kon. Olie 98.50 gb-87.40 (98.20). Philips 35.80 gb-36.10 gl (36.40). Unilever 112.70-113.00 gl (113.60). KLM 69,00-71.00 NED. FONDSEN IN NEW YORK Kon. Olie noteerde gisteren 34-H <S4%-%). Unilever 39%-40% <40-%Philips 11%- 12(12%) en KLM 9 22% (32%). Opgave duPont-Wulston. Vervolg van pagina 1 en 6.71 dollar. Aangezien de Golfsta ten jaarlijks ongeveer 6 miljard vaten produceren zou een vermindering van 40 dollarcent per vat aan belasting de 'wereldolitrekening' een besparing op leveren van ongeveer 2.5 miljard dol lar. Overigens heeft Amouzegar ge zegd dat de oliemaatschappen die voor een vat ruim 7 dollar betalen, dit voor ongeveer 15 dollar weer verko pen. Hij noemde een verdienste van 50 dollarcent dus ongeveer 93 pro cent minder- 'redelijk'. De westerse regeringen moeten volgens Amouze gar de winsten van de oliemaatschap pijen beter beheersen. In dat geval zouden de olieproducerende landen eveneens tot een prijsverlaging van olie kunnen overgaan. Ook de verlaging van de prijzen van industrieprodukten, halffabrikaten en grondstoffen die zij door andere lan den geleverd krijgen kan daarvoor een aanleiding zijn. De voortdurende prijsverhogingen van deze produkten zijn één van de redenen voor de steeds hogere eisen der olieproduce rende landen. 'Deze kwaadaardige cir kel moet met inspanning van beide zijden worden doorbroken', aldus een OPEC'woordvoerder. De OPEC is be zig met een systeem van driemaande lijkse herziening van de prijzen. Het is Je bedoeling dat dit stelsel 1 april in werking treedt. 'Wat we op die da tum zullen doen is grotendeels afhan kelijk van de stappen die de indus trielanden en de oliemaatschappijen ondernemen', aldus de Iraanse be windsman Amouzegar. Samenwerking tussen olieproducerende en oliege bruikende landen was gisteravond het belangrijkste onderwerp van bespre king tijdens de voortdurende OPEC- vergadering. De gestadige terugtocht van de yen sinds het begin van de oliecrisis is het gevolg van een dalende industrië le produktie, veroorzaakt door oliete korten, en do vrees, dat Japan niet voldoende geld bezit om zijn econo mie de derde in de wereld) draaien de te houden). Daarnaast is de hollen de inflatie in Japan en de voortduren de opmars van de dollar van invloed. In Frankfurt bereikte het Amerikaan se betaalmiddel een notering van 2.8790 mark, iets lager dan de 2.8965 mark waarop werd geopend, maar nog 5 pfennig hoger dan het slot op maan dag. Geldhandelaren waren verrast dat de doilar gedurende de handel wat gas moest terugnemen, terwijl ook de centrale bank de mark niet hoefde te steunen. Dezelfde factoren die de opmars van de Amerikaanse dollar beïnvloeden, gaan eveneens op voor de gestadige stijging van de goudnoteringen. Het edele metaal werd in Londen op onge veer 130 dollar per ounce verhandeld, dezelfde notering als het record dat in juli vorig jaar we"d geboekt, toen de goudkoorts werd veroorzaakt door een slinkend vertrouwen in de dollar. De stijging \an het goud met 7 dollar per ounce gisteren werd veroorzaakt door een gebrek aan vertrouwen in Europese betaalmiddelen. In Amster dam kwam een officiële goudnotering tot stand van 11.970-12.270 per kilo. tegen J 1.160-460 eergisteren. Monetair beraad Minister Duiscnberg van financiën en de thesaurier-generaal dr. C. J. Cort zullen volgende week in Rome deelne men aan het overleg, dat in de zoge naamde groep van twintig wordt ge voerd over de voorgenomen hervor ming van het internationale monetai re stelsel. De afgevaardigden van de ministers, die het technisch overleg voeren, komen op 14 en 15 januari bijeen, de ministers vergaderen op 17 en 18 januari. De monetaire gevolgen van de energiecrisis, zoals de ingrij pende gevolgen, die de sterke verho ging der olieprijzen op de betalingsba lansposities van de meeste landen zal hebben en de opmars van de dollar staan niet op de agenda. Volgens een woordvoerder van het ministerie van financiën is het echter niet uitgeslo ten dat deze onderwerpen toch ter sprake komen, maar dan in relatie tot de hervorming van het internationale geldstelsel. Indusl. Sporen Utlll. Obl. Modi 3 jan. 880.69 202.45 93.85 72.73 691.3 4 jan. 880.23 201.06 94.52 72.81 696.6 7 jan. 876.85 197.54 95.09 72.92 702.5 Aand. Obl. lol. H. L. 3 jan. 24.850 19.970 1.856 1.554 156 4 jan. 21.700 18.540 1.843 1.024 539 7 jan. 19.070 18.880 1.838 889 645 Koersen in Montreal 4/1 7/1 8/1 Hovit 2 00 2.00 2.00 Duni rat Chem 22-, 22.» 22', Husky 22' i 23' 23% Nat Glas 9% 9'» Md»» herguson 17', 18 17% Nat Ke»uurc»» 5.37L 5.271 5.4OL Shell Canada 18% 18'4 19', NEW YORK ACF Industrie Alreo Allied Chemical Alum. Co of Am American Brands American Can Am Cyanamid Am Electr Power Am Metal Climas Am Motors Am Smelt C Ref Am Tel Tel Ampel Anaconda Armco Steel Atlant. Richfield 7/1 8/1 58% 56% 14s, 14* 53% 50% 76% 76% 35% 34% 28% 27% 19^4 19% 26% 26% 52* 52 8% 8*', 24% 24% 51% 50% - 3% 28% 29% 22* 21% 110% 108% Bendis 25* 24% Bethl Steel 34% 34* Boeing 12% 11% Burlington Ind. 22* 21"» ACTIVA Goud Bij*, trekkingsr IMt Heaervepos. Iilh Vord buiteul gelü Bulten), bet. mld. Vord. bultenl. gids. DlsConloportel. Gekocht papier Voorsch rek. crt. Voorschot Staat Ned. munten Bel. kap. en rea. Geb. en Invent. Div rekeningen Totaal PASSIVA Bankbiljetten Rijks achaikist Banken Nederland Andere ingez. Buil. ctrcul. tikn. And. niet ingez. s-Rijks »ch. bijz. IMhrekg. Krediet IMF Bil. geldsoorten legenw. lUK-trekk. Kapitaal Reserves Div. rekeningen Totaal Goud en deviezen Muntbiljetten Dekking» perc. lo duizenden guldeus 31-12-"73 7-1-1974 Verschil 6.848.795 6.848.795 onv. 1.594.989 1.594.989 onv 1.038.049 1.038.048 —1 9.338.726 9.410.977 +72.251 204 202 —2 134.279 30.339—103.940 1.255.8031.265.654 +9.851 onv. 18.467 18.250 —217 424.081 423.107 —974 195.071 195.071 onv. 140.293 71.252 —69.041 !0.988.757:0.896.684 92.073 Can Pacaflc Hy Celanese Chase Manhattan Chesste System Chrysler Cities Service Colgate Palmolive Colt Industries Comtnonw editor Con» Edlkon Cont. Can Cunt. Oil Curuss Wright Curtlss Wright A Dart Ind. Deere ar.d Co Dow Chemical Du Pont (El) 17% 17% 29% 28% 56% 55% 59% 58% 15 15% 61% 53'4 24"» 22% 15% 15% 29 29% 20% 19% 22 21% 58 54% 10% 10% 20% 20 48% 43% 57% 56% 167% 165% Eastman Kodak 107% 165% First Nat City 42% 40% Gen Electric Gen Funds Gen Motors Gen Publ Util Gen Tel Tel Gelty oil Gilelie Gtmbrl Brothers G.iudvear I ar.d B Gulf Oil Illinois Central Ind. Irikilco Int Busin Mach Intern Harvester Int Mek of Can Int Paper Inl lei Tel 64% 62% 24* 24% 47 47 >4 20% 20 26 25% 170% 164% 36% 34* 16% 15% 24% 24% 23 24 W 27* 25", 37% 37% 54 52% 28% 27% Mil Cupper 47' g-Letm-n Vougt JJ% JI^ Martin Mariene 14% 14* May Dep Store» 21% 21', UcDonnell Uuugla 14% 15% Mobil Oil Curp Nabisco Nai Ca» Na( Di» tl.873.298 1.735.478—137.820 3.694.215 3.659.588 —34.627 25.344 23.220 —2.124 36,910 39.090 +2.789 282.151 285.917 +3.766 105.421 102.029 —3.392 onv. Admiral Curp. 12 ll7( Alleiighenv Po» S 20% 20% Akzuoa 19% 21 Am Standard 12 1! Amsled Ind. 43* 44'.. 1.400.0001.400.000 1.578.8871. 793.340 20.000 404.136 780.0551. :0.988.7570. .6.860.719 7. 13.526 46.04 415.369—158.518 793.340 onv. 20.000 onv. 404.136 onv. 017.908+237.853 896.684 —92.078 ,091.268+230.549 13.522 —4 45.50 —0.54 Can Brewerl#» Cetio Chadhourn Goth Chase Selecl Fd Columbia Gas Comincu Cont. Telephone 8.76 8.76 26% 26% 35 18* 18 Inl Paper iS 4. rterspar Kansas City li Kansas Power KI.M Kioger Lone Star Ceni 38* 38 32% 31* 13 12", 13% 13% 31% 31% 13* 12% fur Kec 9.40 b 9 04 b Frag 74 71% 54% 53% Ulin 14 13* Pac Ca» and K1 23% 23% Perm Central 4* 4% Pepsiro 71* 70% Phelp» Dodge 49% 48 Pinlip Morris 112% 109', Philip» Peir 70% 68 Procter GainM 90 87% KCA 19% 18% Republic Steel 26% 26% Krvnt.ld» Ind 42% 42 Roval Dutch Petr 34% 34% Santa F* Ind 37* 34 Sear» Roebuck 84% 83', Shell nil 69% 67% Southern 16% 16% Southern Pacific 38% 37% Kailwav 51 49% Sperrv Hand 42% 39% Sland Oil Calif 36% 34% Stand nil Indiana 107% 108% Esaur, Corp 96", 98 Sludelotker Worth 32% 32% Sun nil 60% 59% Teia» Gulf 32* 30% Te*a» i.,-1 100% 97* Tr»..America 9% 9% Unilever 40% 40% Union c ar hide 35% 34% Urn Kova) 8% 8% Grilled Aircraft 24' 23% Untied Brand, 8% 8% us "teel 39* 88% wesi Union Tel 15% 15% Aesi.iigboiis» tl 25% 25* Wnolwurih 18% 18 12 19% 19% 23% 22% 74% 71% Pacitil l.ighl Reliance Group

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13