3 L Toeristenmarkt Katwijk krijgt standwerkers "Ifl Dienstencentrum werkt vijf jaar Man onder tram Bedorven maag en diarree... Goud voor G. A.M.Wilmer NCRV maakt tv-opnamen Chr. Residentie Mannenkoor Zingend van een nieuw getij. LENTE FAMILIEBERICHTEN Ds. Sasse naar Oegstgeest EEN ENERGIEK VERTEGENWOORDIGER secretaresse TROUW/KWARTET WOENSDAG 9 JANIUAJU 1974 01" Eerste lustrum in Afrikaanderwijk ROTTERDAM Vandaag bestaat het dienstencentrum Afrikaan derwijk vijf jaar. Het eerste lus trum zal niet ongemerkt voortij gaan: vanmiddag is er vanaf 17 uur een receptie in het diensten centrum en op 26 januari volgt een feestmiddag voor de vrijwil ligers en de bejaarden. Voor die feestelijkheden is dan ook wel reden: het dienstencentrum Afri kaanderwijk loopt goed. In een ge sprek met de voorzitster van het be stuur, mevrouw G. Minderman-Gus- tenhoven en met de leidster mejuf frouw A. Kouwen komen eigenlijk al leen maar tevreden geluiden naar bo ven. Het dienstencentrum startte op 9 ja nuari 1969 in gebouw Pretoria met bijna niets. 'Een tafel en een stoel', zegt mejuffrouw Kouwen. Leider was toen de heer P. E. Neervens. In het begin stond de burenhulp voorop, met het spreekuur van de heer Neervens en de middagen in de grote zaal, waar elke dag een flink aantal bejaarden binnenliep. De akti- viteiten van het dienstencentrum gin gen zich steeds meer uitbreiden: A gauw kwamen er de warme maaltij den bij toen nog met gamellen, (nu in diepvries) en later allerlei clubs en lessen en de diensten van pe dicures. Tot april 1972 bleef het dienstencen trum gevestigd in gebouw Pretoria, daarna verhuisde het naar het wijk- gebouw aan het Afrikaanderplein 5. Daar heeft men nu twee ruimten voor kaarten, dammen en gezellig praten, kantoorruimten, een flinke keuken »n een ruimte voor de pedicure. Er gebeurt nu heel wat in het dien stencentrum: elke morgen houdt me juffrouw Kouwen spreekuur me vrouw Minderman over de leidster: 'Zij is voor het bestuur een geweldige kracht, al is ze dan de jongste leidstar van een dienstencentrum in Rotter dam!' 's middags is er open huis, er is een handwerkgroep, bejaar- dengymnastiek, naailes, Engelse les, drie pedicures, een bibliotheek en de verzorging van de warme maaltijden. Daarnaast werkt het dienstencentrum nauw samen met de raadsman, het Groene Kruis de Katholieke Gezins zorg en Humanitas. Ook met het dien stencentrum Bloemhof bestaan nauwe contacten. De staf wordt bijgestaan door een groep van ongeveer 60 vrijwilligers en vrijwilligsters. Zij zorgen voor het vervoer van de warme maaltijden en het mereendeel blijft dat, ondanks de komende benzinedistributie, gewoon doen en treden op als gastvrouw en gastheer. Mevrouw Minderman: 'Het mag best eens gezegd worden, dat die vrijwilligershulp ontzettend belangrijk is. Zonder vrijwilligers zou het dienstencentrum nergens zijn!' Het dienstencentrum is nu wel er gens: de sfeer is goed, de bejaarden komen graag en er is dan ook reden om niet alleen met voldoening op Je eerste vijf jaar terug t< kijken maar ook om de toekomst met vertrouwen tegemoet te zien. DELFT Uit handen van burge meester dr. ir. A. P. Oele heeft de heer G. A. M. Wilmer wegens zijn 40 jarige ambtsjubileum bij de Kamer van Koophandel de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau ontvangen. De heer Wilmer is momenteel als adjunct-sec- tretaris bij de Kamer werkzaam. Hij vervult diverse functies op het gebied van onderwijs en economische zaken. Sinds 1964 is hij bestuurslid van het Borgstellingsfonds Middenstand voor Delft e.o., sinds 1962 secretaris van de Stichting Bedrijfsleven en Onderwijs, vanaf 1972 penningmeester van de Scholengemeenschap voor MAVO en MEAO, en sinds 1971 lid van de Raad van Advies van de Van der Made- Scholengemeenschap voor a.v.o. en be roepsonderwijs. DEN HAAG De NCRV-televisie maakt zaterdagmiddag 12 januari in de Gerardus Majellakerk aan de Wenckebachstraat opnamen van een concert van het Christelijk Residentie Mannenkoor, dat op Eerst Paasdag wordt uitgezonden. Het koor dat zingt o.l.v. Jan van der Waart brengt een Brahms- en Schubertprogramma. Ca roline van Hemert is soliste in Brahms Alt-Rhapsody. Medewerking wordt verder verleend door het Phi lips Symfonie Orkest. De regie is in handen van Willy van Hemert ROTTERDAM Terwijl zijn vrouw wachtte totdat hij de auto zou voorrijden Is dinsdagmiddag de 70-jarige C. van Looyen door een tram gegrepen en ge dood. De man moest om bij zijn geparkeerd staande auto te komen de tram baan oversteken en heeft daarbij de naderende tram waarschijnlijk niet gezien. Het slachtoffer werd enkele meters meegesleurd. Een takelwagen moest er aan te pas komen om de man te bevrijden. Bij aankomst in het Zuiderziekenhuis bleek hij te zijn overleden. CASA-REEKS Boeken over bouwen en wonen De beste Informatie als u een huls wilt kopen en bij onderhoud»- en vemieuwlngsproblemen. George F. Haspels Hulzen kijken - huizen kopen G. Gort-de Vries Kijken en kopen van bestaande huizen S. A MelJ Uw tweede woning In eigen land George F. Haspels Uw tweede woning onder de zon Gerhard Werkman Hoe betaal ik mijn huis Stef Leidekker Hoe onderhoud Ik mijn huls Klaas Muilwijk Spelen met woonruimte L Mol en I. Tammes-Te Pas Doe wat met uw keuken lelie Vlerstra Doe wat met uw wanden en plafonds Roel Daru Doe wat met uw zolder Peter Fuyt Woontips voor kamer bewoners C. van Eijck van Hesllnga Woontips voor ouderen Ir. H. van Bremen Een gehorig huls, wat doe je eraan A. Robbert de Borst Een vochtig huis, wat doe je eraan Jelle Vlerstra Over vloerbedekking gesproken prijs per deel f 11.90 Uitgegeven in samenwerking met het Bouwcentrum door KLUWER nS| Algemene BH Boeken Wageningen Verkrijgbaar In de boekhandel Een bundel verzen van: Gerrtt Achterberg, Martlen Beversluis, J. C. Bloem, Gerard den Brabander, Jan Campert Chr. J. van Geei, Jan Engelman. Guido Gazelle, Herman Gorter, Jan H. de Groot, Jee. van Hattum, Willem de Mérode. Martinu8 Nljhoff. Jan van Nljlen. Jan Prin3, Paul Rodenko, A Roland Holst Jee. Schreurs.G. Stuiveling, Victor E. van Vriesland. Jacquelln* van der Waals en anderen. Met schitterende kleuren foto's die de sfeer van de lente vertolken. In gedichten en kleurenfoto's gebonden f 10.90 In de serie Miniaturen van ZOMER KEUNING WAGENINGEN verkn/qbaai at boekhanao Met diep leedwezen geven wij kennis van het plotseling overlijden van de heer Gerard Cornells van der Vliet in leven directeur van onze vennootschap. Wij verliezen in hem een persoonlijkheid, die met zijn grote gaven van hart en geest op emi nente wijze de belangen van onze vennootschap heeft gediend. In onze herinnering heeft hij zich een onuit wisbare plaats verworven. Commissarissen en Directie Limburgse Chemische Productenhandel B.V. Sittard, 7 januari 1974. Zij is verlost, God heeft haar welgedaan. De Heere, onze getrouwe God en Vader, nam na een geduldig gedragen lijden tot Zich mijn innig geliefde Vrouw, onze zorgzame Moeder en Groot moeder, Zuster en Tante Maria Adriana Rictkerk-Spruijt in de ouderdom van 79 jaar. P. Rietkerk Leiderdorp: M. van Egmond-Rietkerk K. van Egmond IJmuiden: G. Möhlen-Rietkerk G. J. Möhlen Leiderdorp: J. van den Bosch-Rietkerk J. Ph. van den Bosch P. Rietkerk T. Rietkerk-Borsjes Kleinkinderen en verdere familie Leiderdorp, 7 januari 1974. Hoofdstraat 94. (Thuis geen bezoek.) De overledene is opgebaard in de rouwkamer 'Eenvoud', van Ingen Schenau, Hogewoerd 84 te Leiden. Bezoek aan de rouwkamer: vrijdagavond a.s. van 7.00 tot 8.00 uur. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 12 januari a.s. in de aula van de algemene begraaf plaats aan de Hoogmadeseweg te Leiderdorp, aanvang 11.00 uur, waarna de begrafenis aldaar zal plaats vinden. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de aula van de begraafplaats. Heden overleed zacht en kalm in de hoop op een eeuwig leven mijn geliefde Man, Zoon, Broer en Zwager Willem Koster op de leeftijd van 66 jaar. M Koster-Visser T. Koster Hiemstra en verdere familie. Rotterdam, 17 januari 1974. Bergweg 60 B. Geen bloemen. Geen toespraken. Mijn man is opgebaard in de rouwkamer van het Bergwegziekenhuis, Bergselaan 62. Gelegenheid tot bezoek aldaar woensdag van 20.15-20.45 uur. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 10 januari om 12 uur op de algemene begraafplaats 'Hofwijk', Delftweg 230 voormalig Overschie. Gelegenheid tot condoleren in de kapel na afloop van de begrafenis. Na een kortstondige ziekte heeft God in Zijn heerlijkheid opgenomen onze geliefde Zuster, Schoonzuster, Tante en Oudtante Petronella Johanna Schlebaum op de leeftijd van 77 jaar. Voorburg: D. Schlebaum J. Schlebaum H. F. van der Zwet- Schlebaum C. van der Zwet Nijmegen: D. M. J. van Ark- van der Zwet R. J. van Ark Cees, Erik, Petra Voorburg: H. F. van der Zwet Hulst: A. P. van Kemseke Voorburg: C. van der Zwet Voorburg, 8 januari 1974. Laan van N. Oosteinde 263. De begrafenis zal plaatshebben vrijdag 11 janu ari op de Oosterbegraafplaats aan de Rodelaan te Voorburg, voorafgegaan door een rouwdienst in de aula die aanvangt om 13.30 uur. Ps. 118 vers 3. (berijmd). Geheel plotseling heeft de Heer heden tot Zich geroepen, mijn geliefde Man, onze zorgzame Vader en Opa Gerard Coroelis van der Vliet Directeur van de Chemische Productenhandel Sittard echtgenoot van Elizabeth van Iwaarden in de leeftijd van 59 jaar. Geleen: E. van der Vliet- van Iwaarden Geleen: Gerard Bovenkarspel: M. Jesterhoudt-van der Vliet D. J. Jesterhoudt Paula en Jeroen Purmerend: C. Stet-van der Vliet R. G. Stet Familie van der Vliet Familie van Iwaarden Geleen, 6 januari 1974. Norbertijnenstraat 49. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 11 januari a.s. om 15.30 uur op de Alg. Begraaf plaats aan de Jeroenboschlaan te Zwijndrecht De overledene is opgebaard in de rouwkamer van Huize de Lindonk, Rotterdamseweg 137 B, Zwijn drecht, alwaar gelegenheid tot bezoek en condo- leantie donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. U wordt uitgenodigd om 14.30 uur vrijdag in de Aula van de Lindonk aanwezig te zijn. Die in de schuilplaats des Allerhoogsten is geze ten, die zal vernachten in de schaduw des AL - machtigen. Psalm 91. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een moedig gedragen lijden, mijn geliefde Man, onze zorgzame Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader, Broer, Zwager en Oom Cornelis van Wensveen op de leeftijd van 77 jaar. E. van Wensveen-Prins D. Hagendijk-van Wensveen J. Hagendijk A. van Wensveen N. van Wensveen- van Oorschot Klein-, achterkleinkinderen en verdere familie Rotterdam, 8 januari 1974. Jan Evertsenplaats 77. Liever geen bezoek Geen bloemen De teraardebestelling zal plaatsvinden vrijdag 11 januari as. op de Algemene Zuiderbegraafplaats omstreeks 15 uur. Vertrek vanaf het sterfhuis om 14.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in de aula van de begraafplaats. In de volle zekerheid van het geloof heeft de Heere op Zijn tijd tot Zich genomen mijn lieve vrouw, onze zorgzame Moeder en Oma Roelfien Smit-Prins op de leeftijd van 75 jaar. 'Zalig zijn de doden, die in de Heere sterven.' Openbaring 14:13b. Zwolle: H. Smit Hardenberg: R. Smit G. Smit-Schröer Zwolle: M. de Jong-Smit H. M. de Jong Wezep: E. Smit J. K. Smit-Klement Nijverdal: L. Bosch-Smit A. Bosch en kleinkinderen Zwolle, 7 januari 1974. Scarlattistraat 5. Geen bloemen. Mijn Vrouw, onze Moeder en Oma is opgebaard in het rouwcentrum van de Monuta Stichting, Potgietersingel 7. Gelegenheid tot condoleren aldaar donderdag avond van 19.00-20.00 uur. De begrafenis zal D.V. plaatshebben vrijdag 11 januari a.s. op de begraafplaats 'Bergklooster' plm. 12.00 uur. Vooraf zal een rouwdienst worden gehouden in de Zuiderkerk welke aanvangt 10.45 uur. (1 Zie, God is mijn heil, lk ver en vrees niet, want mijn sterktej mijn psalm ls de Here Here, en r is mij tot heil geweest. Jesaja 12 ve Steplianus Joliannes Paulus DijkstraJ geboren 10 oktober 1900 overleden 7 januari 1974 Zijn plotseling heengaan na een ziekte van kele dagen heeft ons diep getroffen. Wij mi geloven dat hij ls opgenomen in heerlijkheid.] Voor de liefdevolle zorg en begeleiding die ons schonk in onze zeer geliefde Echtgenoot, der en Grootvader zijn wij van harte dankbi Zeist: G. Th. Dijkstra-Switters J. R. Dijkstra J. M. Dijkstra-Rijpstra E. Dijkstra jn e A. Dijkstra-Reinsma Bunnik: F. Dijkstra \l§! A. Dijkstra-Fokkens Bilthoven: S. J. P. Dijkstra A. W. Dijkstra-Feiten Pr Woerden: A. A. E. Bast-Dijkstra -abi A. J. J. Bast ij Schiedam: P. J. T. Dijkstra J. A. G. Dijkstra-Hagen#itf Amstelveen: C. M. Th. Boessenkool- lolla DiiHnie A. Boessenkool en kleinkinderen i be Zeist, Huydecoperweg 23. joj De kerkdienst wordt gehouden vrijdag 11 ja* ari a.s. om 10.45 uur in de Oosterkerk, Woudé bergseweg te Zeist Na de dienst is er gelegde heid tot condoleren. |arc Bijzetting in het familiegraf vindt hierna in b sloten kring plaats. ae Geen bezoek, geen bloemen prei m i mo| tid.W ed\ M I :baJLr pi fite, Commissarissen en Dlrektie van Dijkstra's uitg) verij Zeist bv te Zeist hebben de droeve pllcfer S. J. P. Dijkstra Ridder in de orde van Oranje Nassau hi President-commissaris en oud-direkteur Isvei van de vennootschap. n zc Hij heeft het bedrijf gesticht en tot grote blcN? gebracht In dankbaarheid zullen wij zijn persotf1*11 blijven gedenken. Zeist, 7 januari 1974. ;t e Commissarissen en Direktie, Dijkstra's uitgeverij Zeist Met groot leedwezen geven wij kennis van h|g. - - ^jte overlijden op 73-jarige leeftijd van de Heer irge th i S. J. P. Dijkstra Ridder in de orde van Oranje-Nassau In leven oprichter en oud president-direkteurb van onze vennootschap. u Met grote inzet en inspiratie heeft hij aan de 01 bouw van ons bedrijf gewerkt. J In dankbaarheid zullen wij zijn persoon blijvrt^ gedenken. Commissarissen en Direktie Dijkstra's Kleuterschoolinstallaties Zeist, 7 januari 1974. Tot ons leedwezen overleed onze oud-direkte de Heer S. J. P. Dijkstra Wij verliezen in hem een direkteur die een diep gaande interesse toonde In de persoonlijke I langen van zijn medewerkers. Ons medeleven gaat uit naar zijn echtgenote ei familie. De medewerkers van Dijkstra's uitgeverij Zeist bv Dijkstra's kleuterschoolinstallaties bv, Zeist, 7 januari 1974. lre In Mariënhaven te Warmond is op 8 januari over' leden, Sija Anna de Boer op de leeftijd van 82 jaar. Uit aller naam: L. v. d. Giessen ex. test J. F. H. v. d. Engh, ex. tesf® Correspondentie-adres: Burg. de Raadtsingel 3ï» Dordrecht er De bijzetting in het familiegraf vindt plaats ojen donderdag 10 januari om 11.00 uur, op de alg ik mene begraafplaats Crooswijk aan de Kerkhojer: laan te Rotterdam. DELFT Ds. H. O. Sasse. Ned. Herv. predikant te Delft (Bethlehem- kapel) heeft het beroep aangenomen naar Oegstgeest in de vacature van ds. J. Irik. Ds. Sasse werd geboren in 1934, hij werd candidaat in 1963, ver volgens was hij vicaris te Nagele (N.O.P.) en Den Haag. Hij werd pre dikant te Drumpt op 30 oktober 1966 en kwam naar Delft op 28 maart 1971. Van een tot negen uur op donderdag KATWIJK De marktcommissie besprak in het gemeentehuis, samen met bestuursleden van de chris telijke middenstandsvereniging en een aantal winkeliers uit de Princestraat, onder leiding van wethou der Jac. van Dijk, het organiseren van een toeristenmarkt. Leermiddelenhandel B.V. De Schoolcentrale Energiestraat 9 Naarden (N.H.) Telefoon: 02159 -454G4 zoekt op korte termijn voor haar rayon ROTTERDAM en het ZUIDELIJK DEEL VAN ZUID-HOLLAND met grote inzet en doorzettingsvermogen voor het bezoeken van kleuter-, basis scholen, peuterspeelzalen e.d. Goede salaris- en provisieregeling. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties, voorzien van recente pasfoto, worden gaarne ingewacht De dag waarop de markt moet worden gehouden bleek geen probleem te rijn. Er werd voor de donderdag ge kozen, met als openingstijden van 1 tot 9 uur. De heer Zonderop wees op de motie ven die ertoe geleid hebben om de donderdag hiervoor aan te wijzen: Aan andere, reeds bestaande markten in de omgeving zal zo geen concurren tie worden aangedaan. Volgens de heer Van Rijn zullen 21 van de 26 winkeliers uit de Princestraat en het Andreasplein meedoen. De volgende branches konden al wor den genoteerd: lichtarmaturen, radio's tuinmeubelen, boeken en tijdschrif ten, sierkunst, dameskonfektie, drogis terij-artikelen, dierenartikelen, foto apparatuur, kunstartikelen, bloemen en planten, keramiek, speelgoed, le derwaren en kinderkleding. Verder wordt gedacht aan kramen voor fruit, vis en viswaren en aan stands voor de verkoop van snuisterijen. Ook willen de organisatoren drie standwerkers per marktdag aantrekken, alsmede één of meer beoefenaars van oude am bachten, zoals een hoefsmid. Om het geheel een feestelijk karakter te geven zal een standwerkersconcours worden gehouden, waaraan tien stand werkers meedoen. Hiervoor wordt een bedrag van 400 voor een wisselprijs uitgetrokken. Voorzitter Verplancke van de VVV wees nog op het gevaar dat deze markt de vrijdagmarkt gaat verdringen. B. en W. willen een aan zienlijk bedrag voor attrakties uittrek ken. Het nadelige saldo zal een be drag van 4500 niet te boven gaan. Een voorstel zal dezer dagen aan B. en W. worden toegezonden. Over het langer openblijven van de winkels werd uitvoerig gediscussieerd. De winkeliers zullen zelf moeten be palen wie hiervan gebruik wil maken. De openingstijden van Pasen tot 15 juni (voorseizoen) zijn vastgesteld tot 7 uur en van 16 juni tot 31 augustus tot 9 uur. De heer Verplancke wees er nog eens nadrukkelijk op dat de middenstand ook in het vóórseizoen attent moet zijn op de aankomst van buitenlandse gasten. De ijsverkoopterit van de heer Heemskerk die plaats moet maken voor de nieuwbouw, krijgt een nieu we plek in de Schaepmanstraat toege wezen. De heer M. A. de Vries toonde zich een voorstander van één koopavond, vooral nu in verband met de energie crisis. De heer Zonderop zou meer straatvergunningen willen zien afgege ven. Het gebeurt zo gemakkelijk. Te zwaar tafe len. Uitheemse gerechten. Scherpgekruide spijzen. Iets verkeerds eten of drinken. Of gewoon kou op maag en huik. Plotseling overkomt het u. Bedorven maag. Diarree. Een nare maag- en darmstoornis heeft u in z'n greep. Neem dan Entosorbine* witte aangename tabletten. Met 6 snelwerkende middelen. Brengt uw maag tot rust. Zuivert de ingewanden. Stopt diarree. Entosorbine neemt prettig in en helpt direkt. Zorg dat u zo'n huisje in huis hebt. zuivert maag en Ingewanden VRIJE UNIVERSITEIT TE AMSTERDAM Binnen de Faculteit der Rechtsgeleerdheid kan op korte termijn worden geplaatst een bij het Instituut voor Rechtshulp V.U. Haar taak bestaat onder meer uit: het maken van afspraken het notuleren van vergaderingen het voeren van correspondentie, uitwerken van rapporten en publicaties het opnemen en uitwerken van processtukken; het zelfstandig voeren van de administratie van het Instituut en het bijhouden van het archief. Voor deze zelfstandige functie is vereist een middelbare schoolopleiding, goede type- en stenografische vaardigheid (Ned.), accuratesse en belangstelling voor de advocatuur. Aan hen die reeds op een advocatenkantoor werkzaam zijn geweest, wordt de voorkeur gegeven. Inlichtingen over deze functie kunnen desgewenst worden verkregen bij mevrouw D. Boonstra-de Boer, telefoon020 - 48 48 77. Schriftelijke sollicitaties, onder vermelding van vacaturenummer 111 -104, te richten aan de Hoofdafdeling Personeelszaken, De Boelelaan 1105, postbus 7161, Amsterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 12