Schoolplein nieuw blad voor christelijke school 7 Ir lL ■%guwwt Jk lm M dsgpecepf AVONTUUR IN KARINTHIË Mary Stewart Tevens de naam van een actie Samenspel Keiler en Mochel kregen eindelijk hun Nipkow-schijf Hoge kwisprijs valt niet goed bij NOS l-v 3 I Chi Coltrane in Nederland Ultimatum voor nieuwsdienst ANP ;trniA TROUW/KWARTET DINSDAG 8 JANUARI 1974 BINNENLAND/RADIO EN TV Tl/K 6 Van onze onderwijsredactie VOOtRjBURG Onder de titel 'Schoolplein' is een nieuw onderwijsblad verschenen dat zich met name richt tot de ouders van kinderen die op een christelijke school zitten- Het blad gaat uit van de Protestantse stichting tot bevordering van het bibliotheekwezen en de lektuurvoorziening in Neder land. Hoofdredacteur is Sipke van der Land. M/|RY PERKINS Doelstelling van het nieuwe maand- blad is voorlichting te geven over doel en inhoud van het christelijk on derwijs van kleuterschool tot hoger beroepsonderwijs. Dit geplaatst pin nen het kader van het gehele onder wijs en de ontwikkelingen op het ge bied van opvoeding en maatschappij. Het bijzondere van Schoolplein is, dat het niet alleen een nieuw onderwijs blad is, maar daarnaast de naam van een actie, die erop gericht is ouders meer te betrekken bij het onderwijs dat hun kinderen krijgen. Om die ge sprekken op gang te brengen moeten er op alle christelijke scholen contact personen gezocht worden die dan Schoolplein-consuls genoemd worden. Het is de bedoeling dat die consuls Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Op informele wijze zijn gisteren tijdens de nieuwjaarsbij eenkomst voor de pers bij de NOS, de Nipkowschrijven uitgereikt aan Henk Mochel (NCRV) en Hans Keiler (VPRO). De prijs, een zilveren plak met gaat jes, naar het model waarmee Nipkow de televisie uitvond, is een erkenning van het college van tv-critici. Nico Scheepmaker erkende in zijn toe spraak dat er wel enige stagnatie is ontstaan in de uitreiking van de prijs die voor Mochel geldt voor het sei zoen 1971/1972 en voor Keiler voor 1972/73. Volgens het begeleidend rapport is de keus gevallen op Henk Mochel voor zijn gehele werk, in het bijzonder de programma's over euthanasie 'een milde dood'. Hij heeft daarmee bijge dragen aan de meningsvorming in Ne derland over sterven en de medische hulp daarbij. Hans Keiler ontving de prijs eveneens voor zijn gehele werk, maar in net bijzonder werd genoemd 'Het gat van Nederland' waarin een nieuwe manier van zien getoond werd. Als aardige bijzonderheid werd gisteren opge merkt, dat Keiler zelf dertien jaar ge leden heeft voorgesteld een dergelijke prijs in te stellen. Van onze radio- en tv redactie HILVERSUM De hoogste kwis prijs in een Nederlands tv-programma die zaterdagavond in het TROS-pro- gramma 'Alles of niets' werd uitge reikt, is bij de programmacommissa ris, mr. C. A. Steketee niet in goede aarde gevallen. Morgen zal hij de raad van beheer voorstellen het hete hangijzer van de te hoge kwisprijzen, waarmee de om roepen elkaar beconcurreren, in een openbare vergadering van het NOS-oe- stuur te behandelen. Er is tussen de omroepen onderling de afspraak gemaakt, dat de prijzen niet boven een bepaald bedrag zouden gaan. De andere omroepen houden zich eraan. De TROS, die zich graag joviaal voordoet om meer leden re winnen, doet niet aan de overeen komst mee. Er wordt nog steeds over gedacht, zo heet het. ouderavonden organiseren in februari en maart, waar zoveel mogelijk ou ders aan deelnemen en waar gepraat zal worden over de vraag welk onder wijs de ouders voor hun kinderen wil len, over het karakter van de christe lijke school en hoe die christelijke school waargemaakt kan worden. Stof Schoolplein als blad wil dan stof aan dragen voor die ouderavonden en op die manier een bijdrage leveren om contact tussen ouders en school beter en intensiever te maken. In het eerste nummer (dat er bijzonder fleurig en gevarieerd uitziet) komen bijvoor beeld aan de orde: een discussie over openbare, christelijke of samenwer kingsschool, een paar duidelijke stel lingen over de bedoeling en de uit werking van christelijke beginselen in het onderwijs* in de vorm van een 'kleine kritische katechismus', een ge sprek met jongeren over de verhou ding met hun ouders, korte anecdotes over de christelijke school, een boe ken (bespreek) rubriek door Okke Ja ger, een interview met Jules de Cor- te, een artikel over de rol van de ou ders in de school door middel van ou dercommissies, en een reportage over een school in Rijswijk. Dat zijn een heleboel erg verschillende onderwer pen, die veel ouders zullen interesse ren. Ook omdat ze, zoals gezegd, niet grijzig en saai gepresenteerd worden, maar met veel illustraties en foto's de aandacht trekken. In vergelijking met School en Ouders, ook een blad voor ouders dat nu niet meer zal verschijnen (al is School plein niet de voortzetting van School en Ouders) is Schoolplein een groot ser opgezet contaetmiddel van de school met de ouders. En vooral door de Schoolplein-discussies kan dit nieu we blad een goed middel zijn om de ouders meer te betrekken bij de christelijke school waar ze hun kinde ren naar toe laten gaan. Het eerste nummer kunnen ouders krijgen via de nieuw aan te wijzen Schoolplein-consuls; in dat nummer zit dan een aanmeldingskaart om zien te abonneren op het blad. De abonne mentsprijs zal 10,80 bedragen. Y 'Hier en Nu', dat zich het lot van ver waarloosde kinderen in Suriname heeft aangetrokken, krijgt voor het oplossen van moeilijke adoptieproble men de medewerking van VARA's om budsman. Een ongewone vorm van samenspel tussen omroepverenigingen. Weliswaar stelde Hans Ouwerkerk meteen, dat men van de bemiddelings pogingen geen al te grote verwach tingen mag hebben, maar er is iets in gang gezet i rvVi/ICT IF Het zal mij niet verbazen als er via lui Ju postbus 3000 in Hilversum bij de stich ting 'De Ombudsman' tal van verzoe ken binnenkomen van Nederlandse ouders, die een Surinaams kind willen aannemen. In kinderloze gezinnen le ven veel onvervulde verlangens en het adopteren van een kind is dikwijls een lange en moeilijke weg. Ik vraag mij echter af, of Nederlandse paren zich wel voldoende kunnen indenken, wat het juist voor die Surinaamse kinde ren kan betekenen, als wij ze uit hun zonnige klimaat naar ons druilerige land halen- Het houdt ook in, dat men het kind uit zijn cultuurpatroon verplaatst naar een in vele opzichten daarvan afwij kende samenleving. Eens komt de tijd, dat zo'n kind los komt te staan van de liefdevolle bescherming van blanke pleegouders, in een wereld die minder zachtzinnig en minder idealistisch zal n n PUil blijken tè zijn. Als we liefde willen schenken, moeten we toch het aller meest de belangen van het voorwerp van onze liefde in het oog houden. En misschien wordt dat teel eens onder- 1 geschikt gemaakt aan het eigen ver langen om lege plekken in het leven te vullen. 'Hier en Nu' zal ons waar schijnlijk wel op de hoogte houden van de vorderingen en van de opvang- problemen- Ticee boerenlevens trokken naast elkaar aan die kijker voorbij die van de NCRV overschakelde op de AVRO. Verschillende situaties en spelend in andere tijden, maar hei loonde de moeite de produkties met elkaar te vergelijken. Toneelliefhebbers zullen vooral de versclnllen in de regie opvattingen en de daaruit voortvloei ende resultaten interessant hebben ge vonden. Reeds met de tweede afleve- SMjlDJE VERHOLEN De Amerikaanse popzangeres Chi Coltrane kwam gisteren op Schip hol aan. Zij blijft een week in ons land voor opnamen voor radio en televisie. HILVERSUM Gaat in de eerste zes maanden van 1974 de eindverantwoor delijkheid van de radionieuwsdienst niet over van het ANP naar de NOS, dan wil de NOS het contract met het ANP verbreken. Mocht het zover ko men, dan wordt het contract op 31 de cember 1974 opgezegd. NOS-voorzitter E. A. Schüttenhelm heeft dit gisteren op een persconfe rentie meegedeeld. Ondanks deze drei gende taal voegde hij eraan toe het te betreuren, wanneer het zover zou ko men. Hij geloofde ook dat de zaak in der minne geschikt zal worden. De kwestie is, dat de uitzendingen van de radionieuwsdienst plaats vin den in zendtijd van de NOS, die ver der geen verantwoordelijkheid voor de inhoud heeft. De NOS beroept zich op de omroepwet, waarin staat dat de NOS verantwoordelijk is voor de uit zendingen die in haar zendtijd wor den gedaan. Directie en hoofdredactie van het ANP hebben gisteravond meegedeeld, dat zij niet op de hoogte zijn gebracht van het besluit van het NOS-bestuur van eind december. Het was echter reeds lang bekend, aldus mr. J. Jolles, algemeen directeur van het ANP, dat er in be paalde NOS-kringen werd gepleit voor losmaking van de radionieuwsdienst van het ANP en volledige hiërarchi sche inschakeling in de NOS-structuur alsmede voor het uitbouwen van een eigen NOS-nieuwsdienst voor radio en televisie. |a3. 'Ikik moet van de straat taf...,' kreunde Kareltje Knetter en feijn hartje bonsde en beierde in zijn ikeel: 'Ik moet uit die drukke stad ring'heeft John van de Rest met ,Een nveg,' vervolgde hij. 'Ach hemeltje mens van goede wil' een voorsprong dat gaat nooit goed. Is er dan verdik- genomen op zijn collega Bob Löiven- \kie nergens een stille zijstraat, die stein, die verantwoordelijk was voor naar een buitenwijk of een landweg de enscenering voor 'Boerin in Frank- -«voert?' Intussen had het dolgewor- rijk'. Frappant is ook het verschil in .den snelheidsmonstertje inderdaad spelkwaliteit en natuurgetrouwheid »een tamelijk rustige buitenwijk be- vart soms dezelfde Belgische acteurs ;-reikt, waar een van de stadstrams zijn in beide series. .eindhalte had. 'En nou hier maar In Hier en Nu is maandag gezegd dat linksaf..., dat stille straatje in...,' bijna iedereen gevolg geeft aan het - peinsde Kareltje. Hij voegde de daad verzoek van minister Lubbers om bij het woord en onder het loeiende 's avonds gezellig de gordijnen te slui- - .IPN ten en energie te besparen. Dat lijkt ?.|-ER DIN AND me te rooskleurig voorgesteld. In*f AVRO's Televizier sprak minister Westertérp uitvoerig over de benzine distributie en de onvolkomenheden die er aan kleven. Het schijnt dat er eni ge soepelheid zal worden betracht ten aanzien van de kleine zelfstandigen. De minister zei, dat tras gekozen voor- het meest rechtvaardige systeem van toewijzing. Heel wat mensen blijkens er anders over te denken en voelen zich onrechtvaardig behandeld. Stel je-;, voor, dat het allemaal puzzels en op windingen zijn voor slechts een paan toeken. Omdat ze dan ergens de kra nen weer hebben opengedraaid. TON HYDRA' gegier van banden op straatstenen trok hij zijn karretje om de stilstaan de tram heen. Dat was een tamelijk gevaarlijke manoeuvre en hij mocht dan ook de welgemeende verwensin gen in ontvangst nemen van een aan tal mensen, die zoveel drukte en roe keloosheid niet gewend waren in hun bedaarde stadswijkjeMaar ei laas, Avederom had Kareltje 'pech, want het door hem gekozen stille zij straatje leidde regelrecht naar het spoorwegemplacement. De kranige be ambte, die verondersteld werd bij de afsluitboom wakende diensten te ver richten, zat echter zoetjes te sluime ren en zo gelukte het Kareltje zonder ongelukken onder de slagboom en tus sen de hekjes door te suizen. Zo was Kareltje dus op de spoorwegterreinen beland, waar het puffend lied van de railarbeid klonk. Dat was een knoes tig en mooi lied er. het mag niemand verbazen, dat een zekere rangeerder ook zijn melodietje mee pijpte in dit lied. De rangeerder zette namelijk zijn locomotief een klein broertje van de grote locomotief in bewe ging en hij zou eens fijn even een paar wagens gaan rangeren. Lekkere zware wagens op harde stalen rails Vrouw in portiek verkracht tïtnl Radio vandaag AMSTERDAM Een 30-jarige vroi heeft bij de politie aangifte gedaan( dat zij zondagavond in een portiek de Biesboschstraat in Amsterdam-zuid! is verkracht De dader, vermoedelijk een Italiaan, zou haar vanaf een tram halte op de Rooseveltlaan zijn gd- volgd. In de Biesboschstraat haaltje hij een pistool te voorschijn en dwong haar onder bedreiging met btët wapen gemeenschap met hem te heb ben, j 79 'Kun je wel genoeg zien?' vroeg ik. Voor mij was de weg maar moei lijk zichtbaar. Het wegdek van grint zat vol kuilen en links en rechts wier pen de huizen er hun schaduwen op. Af en toe verdween hij tussen de donkere bomen. 'Voldoende'. En inderdaad klom de Mercedes met behoorlijke snelheid naar boven. 'Ik hoop, Tim,' voegde hij eraan toe, 'dat ze nu niet op de jager jacht maken. Iets achter ons te signa leren?' 'Lieve help'. Naar zijn stem te oorde len was hij werkelijk verbaasd. Even was er een pauze. 'Nee. Nee, er zit niemand achter ons aan. Zou dat dan kunnen?' 'Kunnen wel', zei Lewis rustig, 'al leek het ook mij onwaarschijnlijk. Maar je moet niet uit het oog verlie zen dat hij opgebeld heeft en dat hij niet noodzakelijk alleen de mensen heeft gewaarschuwd, naar wie hij toe gaat. Lieve deugd, wat een weg! Van, ik neem aan dat het niet de minste zin heeft ora je te vragen op de kaart te kijken. 'Niet in het minst. Ik kan geen steek zien'. 'Hoe dan ook. het is onnodig na te gaan of er zijwegen zijn', zei Lewis. 'Dat kunnen toch hoogstens maar gemzepaadjes zijn. Zolang we maar niet tegen zijn achterbumper aanrij den, verloopt alles naar wens'. Langs de kant zagen we nu geen hul zen meer. terwijl de weg, ofschoon niet meer zo steil, steeds slechter werd. Eigenlijk was het nauwelijks meer dan een karrespoor, waarop wat grint was gegooid. Beneden ons lagen de huizen van het dorp, de kerk en het blinkende water van het kleine meer. Voor ons, aan de linkerkant, namen de pijnbomen steeds sterker in aantal toe. Maar bij de volgende bocht werd hun aantal weer veel klei ner. Op dat ogenblik werd ons even. dankzij de laatste stralen van de lang zaam verdwijnende maan en het eer ste ochtendgloren, een blik op de weg vergund. Lewis bleef zonder aarzelen op volle snelheid doorrijden. Maar toen ik daar die weg zo zag liggen wist ik zeker dat ik hem nog niet bij volle daglicht zou durven rijden. Terwijl de Mercedes zich naar boven door een tunnel heen gaat. Dank fje wel'. Hij legde de kaart en de zaklantaattn op mijn schoot en startte de wagjtm weer. 'Mijns inziens kunnen we ieder ogenblik op dat punt zijn. Wat liij ook van plan is, hij zal in ieder geijal uit de jeep moeten komen. Daar >is een goed plaatsje. Laten we daar stóp pen'. De Mercedes werd met zijn naus ftaar de weg geparkeerd in de scüia- TV vandaag duw van de bomen. Lewis zei qns vriendelijk maar dringend wat ons.jte doen stond. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met 8.00 Nws en 8.11 Radiojournaal. 8.50 Morgenwijding. 9.00 (S) Klass. kamermuz. met comm. (9.35-9.40 Waterst.). 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (S- M) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws: 11.03-11.05 Radiojournaal). 11.30 <S) Rondom twaalf - een uur allerlei voor iedereen, met: De groenteman: Paris vous parle en 11.55 Beurs- ber. Overheidsvoorl.: 12.30 Uitz. v.d. landb. AVRO: 12.40 Kinderkoor De Zonnepltten. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Pi anorecital: klass muz. 13.48 (S) Klass. bei- aardconc. EO: 14.00 Het woord der waarheid - kernbegr. uit de Bijbel. 14.15 (S) Over en weer - radiomagazine. 15.15 (S) Licht en uit zicht: gewijde muz. 16.00 Nws. 16.03 Klank bord: act., inf, en comm. 16.10 (S) V.d. kin deren. 18.30 (S) Jeugdtoer. AVRO: 17.00 (3) Mobiel - beweegl. progr. voor beweegl, men sen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. 18.21 Licht instrumentaal kwartet met zang solist. 18.40 (s) Ork. uit de Regio: fanf.-ork. uit Stellendam. 19.05 (S) Y'All come - coun try en Westernprogr. 19.30 (S) Vanavond: muz., vrolijkh. en verstrooiing. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.50 (S) Nederl. ork. en ensembles. 23.05 (S) Er floot een vogel in de wei. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badinerie: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 Echo. 7.50 (S) Badinerie: klass. muz. 8.24 Overweg. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 Moeders wil is wet. 9.40 School radio. 10.00 De wereld om ons heen: inf. rubr. 10.20 (S) Aubade: klass. muz. (10.30 Nws). 11.00 Gebakjes en een beter leven - verh. van wel en wee. 11.30 Bejaardenprogr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee: pauzeprogr. met 12.22 Wij v.h. land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.; 12.30 Nws; 12.41- 12.50 Echo; 13.00-13.05 Raden maar 14.00 Schoolradio. 14.30 (S) Interlokaal op dinsdag met 15.30 Nws. 17.00 Overheidsvoorl.: Ne derl. taalgebr. in de Ned. Ant. 17.10 V.d. kleuters. 17.30 Nws. 17.32 Echo. KRO: 18.00 (S) Dansmuz. uit de 16e eeuw. 18.19 Uitz. v.d. C.P.N. 18.30 Nws. 18.41 Echo. 18.50 Progr. vtforbesch. 19.00 (S) Zin 'n muz.: amateurs géven de toon aan. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. KRO: 20.00 Nws. 20.05 Overweging. 20.15 (S) Les Percussions de Strassbourg: mod. muz. 21.30 Babal (spe cial): literair p»ogr. 22.30 (S) Barokviool, klavecimbel en Barokcello: oude 'muz. 22.50 (S) Alt en plano: klass. liederen. 23.15 Man- tices: gedichten. 23.25 (S) Strijkkwartet: klass. muz. 23.50 (S) Klein radio mannen koor: klass. koorliederen. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III VARA: 7.02 Fddy Bzcker. 9.03 (S) Plaatjes v.d. pep. 11.03 Tom Blom in uw radio. 12.03 (s) Opvallend vrolijke gevar. visite. 14.03 Eddy Becker. 15.03 Drie-draal. 16.03 (S) Mix. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. VARA: 19.02 Popreconstr. 20.02 (S) Nashville. 21.02 (S) Jazz en Blues. 22.02 (S) Tom Blom in uw radio. 22.55 Med. 23.02 (S) Wachten op middernacht. 0.02 (S) In de kleine uren. 2.02 (S) Willem van Beusekom - Kees van Maas dam. 5.02-7.00 Hans Hamburger. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. med. en SOS-ber, 12.08 Licht muz. 12.50 Buitenl. persoverz. 13.00 Nws. akt., weerber. en schouwburgprogr.'s. Daar na: Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Lichte muz. (15.00 Nws.) 16.00 Nws cn beursber. 16.10 Licht klass. conc. 17.00 Nws en med. 17.10 Voor oudere luisteraars. 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.50 Ver- keerstips. 18.45 Sport. 18.55 Taalwenken. 18.57 Ork.muz. 19.00 Nws en akt. 19.30 Inter mezzo. 19.35 Vakbondskron. 19.45 Lichte muz. 20.00 Grote vedetten. (20.30 Nws.) 20.45 Hoorspel. 21.23 Filmmuz. 22.00 Nvs. 22.05 Musicalmuz. 23.00 Nws. 23.10 Lichte muz. 23.40-23.45 Nws4 voortslingerde, hoorden wij het ge zwoeg en gehijg van de jeep. Het la waai echade tegen de bomen en rots partijen. Het was te hopen dat, morht Sandor het geluid van onze au to noren, hij het zou beschouwen als de echo van zijn voortploeterende jeep. Al werden de bomen minder tal rijk, de weg bleef uitsluitend uit haarspeldbochten bestaan. Op een ge geven moment hadden we een schitte rend uitzicht over het dorp, dat als het ware lag ingebed tussen de heu vels. Boven de tinkleurige meer hing een witte nevel. Er stond geen ster meer aan de hemel en de maan hing aan het firmament als een oude, ver lopen munt. Eensklaps kwam de Mercedes tot stil stand.; de motor werd afgezet. Lewis draaide zijn raampje naar beneden en met de koele ochtendlucht kwam de stilte der bergen de auto binnen, een stilte die slechts werd verstoord door het geluid van de motor van de jeep. 'De kaart, alsjeblieft'. Ik gaf hem de kaart. Bijgelicht door het zaklantaarntje bestudeerde hij hem een ogenblik aandachtig. 'Deze weg gaat niet helemaal naar bo ven. Er staat hier een gebouw aange gevenIk weet niet wat het is, zo te zien is het niet veel bijzonders, maar er is ook een halte voor de tand radbaan. Van dat punt af gaat de weg niet verder. Dat is op ongeveer tweederde van de berg. Over het res terende gedeelte ligt de spoorlijn. De lijn loopt recht naar het restaurant op de top; ik neem aan dat hij ergens (ADVERTENTIE) Afhelpt al jaren dij hoest? menthol pellet* 'Jullie kunnen maar beter met fliij meegaan, maar wees zo stil als,J je kunt en houd je zoveel mogelijk ge dekt. Blijf een meter of vijftien a«h- ter me. Ik zou jullie best eens nodiig hebben, al is het maar om een bofhd- schap over te brengen. Hier leg ik ezo- lang het reservesleuteltje van de auto neer'. Aan de voet van de boom stonden ei2n paar grote rode paddestoelen met wit te spikkels zoals ze in ieder sprook je voorkomen. Ernaast lag een kleUre platte steen. Toen Lewis bukte om <ie steen op te beuren en de sleutel eron der te leggen, zei Timothy ineejns: 'Hij is gestopt'. 'Kom mee dan', zei Lewis en rende (te gen de heuvel op om aldus een stjok van de weg af te snijden. Wij volgden hem. Het terrein whs moeilijk begaanbaar; het was erg sttul en rotsachtig. Hier en daar stonden doornstruiken zodat we moesten op passen ons niet te bezeren. Gelukkeg werd het steeds lichter. Het stuk landweg waar wij naar toe klommen lag een vijfentwintig maler boven de plaats, waar de Mercedes ge parkeerd stond. Vóór ons zocht Levris zich met de grootst mogelijke vo<*r- zichtigheid tussen de steeds njindpr talrijk wordende bomen een weg na|ar boven. Op een gegeven ogenblik hwlW hij halt. Het licht verjeeerde in <ïie merkwaardige overgangssituatie als het aarzelt tussen de heldere schitte ring van het maanlicht en de eer{rte stralen van de opkomende zon. V an daar ook die mistige atmosfeer; de landweg, de grijze rotsen en de t»o- men leken onwerkelijk; en vaag, pis op een mislukte foto. (Wordt vervolf/dj) r NEDERLAND I NOS NOT 11.10-11.35 Schooltelevisie 14.25-14.50 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VARA 19.05 Pipo in Marobia 19.30 Volgende patiënt NOS 20.00 Journaal VARA 20.20 Merijntje Gijzen's Jeugd (2) 21.10 en een zoen v.d. juffrouw 21.25 Wie-Wat-Waar 21.0 Ombudsman 22.10 Achter het nieuws NOS 22.55 Journaal TELEAC 23.00 Bijstandswet - les 1 (herh.) NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 Anna en de koning van Siam (4) 19.30 Tistecloen- muzikaal platen- progr. met beeld erbij NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Witte Kwis 21.10 Oorlog en vrede (14) 21.55 Waar gebeurd- verhalen NOS 22.25 Journaal DUITSLAND I bel. 12.05 Act.rubr. 12.50 Persoverz. 13.00- 13.20 Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 Film- rep. 17.05 Kinderprogr. 17.30 Skippy. 17.55- 18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDP.: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.00 Filmrep. IS 30 Zandniann. 18.55 Reg. magazine. 19.26 Hamburg Transit. 19.59 *>ro- gr.overz. WDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.00 Reg. nws. 18.10 Hamburg Transit. 18.40 Act. 19.20 Unter einem Dach.) 20.00 Journaal en weerkaart. 20 15 Dierenfilm. 21.00 Feuer- wehrball. 22.15 Journaal, comm. en weer kaart. 22.35 Weens progr. 23.20 Journaal. DUITSLAND II 16.30 Voor oudere kijkers. 17.00 Journaal. 17.10 Circusprogr. Aansl.: Mainzelmannchen. 17.45 Act. en muz. 18.25 Die Follyfoot-Farm. 19.00 Journaal. 19.30 Der Hund von Blackwood Castle. 21.30 Journaal. 21.15 Act. inf, 22.00 Filmrubr. 22.45 Journaal. DUITSLAND III NDR 16.30 t.e.m. 17.30 Schooltelevisie. 18.00-18.30 Sesamstrasse. 18.30 Lehrerkolleg - Unterrichtsanalyse. 19/00 Abrakadabra. 19.25 Pauzefilm. 19.30 Ausbildung der Ausbil- der. 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Po- lit. uitz. 21.00-21.45 Inf. politiek progr, DUITSLAND III WDR 19.00 Zandmann. 19.05 Voor Griekse werkn. 19.15 Weekalmanak. 1945 Reg. nws. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Unternehmen Bundeswekr. 21.00 C'e muslca e musica. 21.45 Act. 2205-22.30 Black Gate Cologne. Jachtschotel variant 2 grote uien 2 dikke preien 250 gr. champignons half blik doperwten 500 gr. gehakt plakken kaas aardappelpuree peper, zout nootmuskaat, selderijzout paneermeel, boter plakjes spek. Snijd een paar plakjes spek tot dob belsteentjes en bak ze langzaam uit in de koekepan. Maak het gehakt op de normale manier-klaar met zout, pe per, nootmuskaat. Als het spek goud bruin is het gehakt erbij èn dit alles nog een kwartiertje laten smoren. De uienringen in wat boter fruiten en de gesneden prei en wat selderijzout toe voegen. Deze groente gaar laten sto ven. In een aparte pan de gesneden champignons ongeveer een kwartiertje smoren met wat selderijzout. Beboter een vuurvaste schaal en ioe hierin laag om laag het gehakt, de uien met prei, de warm gemaakte en uitgelekte doperwten en champignons en tot slot een laag aardappelpuree. Leg tussen de lagen een paar plakken kaa:. Op de puree een paar klontjes boter en wat paneermeel. De schaal zo'n twintig minuten in de oven zetten. (Recept van mevrouw De Haan uit Bilkbrug Ov.> Menutip: kopje bouillon, jachtichotel variant, yoghurt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6