-L Margarine zal dit jaar nog duurder worden Devaluatie yen zorgt voor grote sprong dollar Bezig bedrijf m1 - f Amsterdams Belegging Depot. Een vermogen aan know-how. hoeven geen andere produkten te telen Onzekere situatie op grondstoffenmarkten Noorwegen wil lid worden van OPEC Lubbers: olie Minister: tuinders maakt invoer 13 pet. duurder Dividend-stop Enschede begint kort geding tegen supermarkt Veel ondernemers publiceren jaarcijfers niet Werkende jongeren dreigen met acties voor minimum-loon Hearing over drugbeleid NEW YORK GEMAKKELIJK OUW "KV VKTKT DIXST) VG 8 JAMJlAiRI 1974 FINANCIëN EN ECONOMIE T11/K13 door Henk Thomas AMSTERDAM De marga- rineprijs zal nog dit jaar tot 'roomlboteraclItige, hoogten stijgen. De prijsverhoging met zes cent per half pond giste ren, gevoegd bij die van 17 de cember vorig jaar met acht cent en kort daarvoor met 4 cent per half pond, is slechts gedeeltelijk in staat de enorm gestegen prijzen van grond stoffen op de wereldmarkt te dekken. Aldus een woordvoer der van de margarine-indu strie in ons land. De prijzen van alle grondstoffen (zeker ook die voor de margarine- fabricage) op de goederenmarkten van Chicago, New York, Winnipeg en Londen, zullen in het voor ons liggende jaar en waarschijnlijk nog veel langer een steeds gevoeliger aanslag plegen op de beurs van de huisvrouw. De tot ongekende hoog ten gestegen kosten van aardolie en de uitwerking daarvan op de prijzen betekenen een verdere reële aderlating van het huishoud budget. Koude rillingen De wereldmarktprijzen voor bijna alle grondstoffen, die uit de aarde worden gehaald of daarvan worden geoogst, hebben in 1973 een stij ging doorgemaakt, die zelfs doorge winterde handelaren de koude ril lingen bezorgden. De grondstoffen voor margarine maken daarop geen uitzondering. Bank Mees Hope schrijft in het december-overzicht van de wereld- goederenmarkten over oliën en vetten, grondstoffen waaruit mar garine wordt gemaakt, dat 'de on zekerheid omtrent de energiecrisis en de gevolgen daarvan voor de verwerking en verscheping van oliezaden in forse prijsstijgingen resulteerde.' 'Voorts werd de markt gesteund (de prijzen gaan dan omhoog) "i A EHifÉf De recente prijsstijgingen voor margarine en halvarlne zijn nog onvoldoende om de belangrijk duurder geworden grondstoffen te compenseren. Velen venvachten daarom dat de prijs dit jaar nog verder zal stijgen. door berichten dat Egypte geïnte resseerd was in de aankoop van 30.000 ton katoenzaadolie. nadat reeds kort tevoren een zelfde hoe veelheid was aangekocht. De ko- pranoteringen trokken verder aan, toen verkopers zich in verband met overstromingen op de Philip- pijnen afzijdig hielden, terwijl her ziene ramingen, volgenswelke de Nigeriaanse grondnotenóogst als gevolg van ernstige droogte slechts 200.000 ton zou belopen tegen oor spronkelijk 350.000 ton tot een prijsstijging voor Westafrikaanse grondnotenolie bijdroegen. Gezien de aanhoudende schaarste aan soja, zonnebloem- en palmolie zette de prijsstijgende tendens zich ook te gen het einde van de maand over de gehele linie krachtig voort', al dus Bank Mees Hope in het maandoverzicht. Omdat de olieverwerkende indus trie, zoals de margarinefabrieken, bij het maken van margarine kun nen overstappen op een andere oliesoort als, zoals in dit geval, ko kosolie te duur wordt, is het logi sche gevolg dat die andere soorten door de toegenomen vraag ernaar eveneens in prijs stijgen. Bijvoor beeld geharde visolie, in het ge heel niet schaars, is vorig jaar 79 cent per kilo duurder geworden en kost momenteel 1.78 per kilo. Zo kunnen een tegenvallende soja- en kokosoogst bij gelijke overige olie- oogsten de prijzen over de hele li nie omhoogstuwen. Niet bekend Of de aanvoer van oliën en vetten op de wereldgoederenmarkten weer zal toenemen, waardoor de prijzen zullen zakken, is nog onze ker, want op dit moment zijn de oogsten van dit jaar uiteraard niet bekend. Ook de rol die. een ander soort olie, aardolie, in de grond- stoffenprijzen zal spelen is een on bekende factor in het hele gebeu ren. De margarine-industrie, die begin dit jaar eigenlijk rekende op lagere prijzen, verwacht nu alge meen, dat de prijzen voorlopig niet naar beneden zullen gaan. Eerder voorziet men een consolidering van de huidige noteringen. Die oliecrisis zal vermoedelijk een la gere industriële produktie in de wereld tot gevolg hebben, waar door de vraag naar grondstoffen in het algemeen weliswaar zal ver minderen (het effect zijn lagere prijzen voor grondstoffen), maar er zijn andere factoren, die in een tegenovergestelde richting werken en die de uitkomst hogere of lagere prijzen in het duister la ten. Zo is de oliecrisis en de voort durende inflatie (niet meer los van elkaar te denken) ook van in vloed op de produktie van grond stoffen en daarmee ook op de hoogte van de prijs. Verder zal niet alleen de produktie van grondstoffen, maar ook de aanvoer naar het geïndustrialiseerde wes ten duurder worden door tekorten aan bunkerolie voor de scheep vaart Op idee brengen Aan de oliecrisis zit tenslotte nog een ander aspect dat vergeleken bij het voorgaande helemaal in de schoot van het verborgenene ligt maar niettemin niet tot het rijk der fabelen mag worden verwezen. Het lichtend voorbeeld van de Ara bieren en hun olie-embargo kun nen de grondstoffen voortbrengen de landen, meestal ontwikkelings landen, eveneens op het idee van een produktiebeperking brengen om zo hogere prijzen te innen. Maar ook al zouden de ontwikke lingslanden met hun produkten een even krachtige organisatie kunnen realiseren als de OPEC, dan nog zullen ze op minder suc cessen mogen rekenen dan de Ara bische olielanden. Immers, de jaar lijkse oogsten aan koffie, tarwe, ca cao, thee enz. zijn niet onbeperkt houdbaar. Bovendien zijn de ont wikkelingslanden veel minder ka pitaalkrachtig en veel afhankelij ker van hun export dan de olielan den. Toch blijft het mogelijk dat landen, bijvoorbeeld de koffielan den, die momenteel met de (rijke) consumerende landen samenwer ken inzake hoeveelheid en prijs, zich zo hecht organiseren dat een betere greep verkregen wordt op de afzetmarkten en dus op de prij zen. ADVERTENTIE Koers naar niveau van februari vorig jaar ?JM:NKFURiT/TOKIO De dollar lieeft gisteren op de Europese valutamarkten de meest spectacu- aire stijging meegemaakt sinds de Amerikaanse munt in november aan zijn lierstel begon. In Amster dam kwam de dollar van 2,8880 op 2,96 en in Frankfurt van DM 2,7915 tut 2,88. Zulke grote ver schillen zijn ook tijdens de val van de dollar vorig jaar, nauwelijks op één dag voorgekomen. De dol lar koers is weer gelijk aan die van vlak na de devaluatie van 13 februari vorig jaar. Voornaamste oorzaak van de ongewo ne koersstijging was het feit, dat eer der op de dag de Bank van Japan haar steun aan de yen had opge schort. Sinds november had de Japan se centrale bank ervoor gezorgd, dat de koers van het Amerikaanse betaal middel in Japan niet boven de 280 yen steeg, maar gisteren sprong de koers bijna onmiddellijk naar 300 yen. Een andere reden voor de grote stij ging in Europa werd gezien in een onvoldoende ingrijpen van de Bundes bank op de valutamarkt in Frankfort. Ditalles speelde zich af tegen de ach tergrond van de maandelijkse bijeen komst van presidenten van centrale banken in Bazel. Hoewel over de Inhoud van het be sprokene niets is meegedeeld, werd aangenomen, dat de snel toenemende waarde van de dollar daar het voor naamste onderwerp van gesprek was. De centrale bankiers zouden de moge lijkheden besproken hebben van een gezamenlijk tussen beiden komen door de verkoop van dollars tegen Europese munteenheden. Van veel be lang is of de Amerikanen daaraan wil len meewerken. OSLO De Noorse regering houdt zich op het ogenblik bezig met de vraag of Noorwegen al dan niet een aanvraag moet indienen voor het lid- maatschap van de OPEC, de organisatie van olie-exporterende landen. Blijkens een bekendmaking van de regerings voorlichtingsdienst in Oslo wenst Noor wegen goede betrekkingen te onder houden met de overige olieproduceren de landen, doch de OPEC heeft on langs een politieke lijn bepaald die Noorwegen moeilijk kan onderschrij ven. Bovendien zijn de Arabische lan den enkel en alleen olleproducenten, terwijl Noorwegen tegelijkertijd een hoog-ontwlkkeld industrieland is. AMSTERDAM Bührmann-Tettero- de heeft een participatie van 34,6 pet verworven in het aandelenkapitaal van Reinhardt Schmidt te Wuppertal- Elberfeld in West-Dultsland. De trans actie heeft plaatsgehad door het be staande aandelenkapitaal te vergroten tegen volstorting ln contanten. Rein hardt Schmidt is een van de leidende enveloppenfabrieken van de Bondsre publiek met een produktiecapaciteit van een miljard enveloppen per jaar. Behalve in Frankfort en Amsterdam was de dollar ook in andere Europese centra zeer vast. In Zilrich steeg de Amerikaanse munt van 3,3575 tot 3,4225. Ook goud was weer in trek. In Londen werd voor een troy ounce (31,1 gram) 122,25 dollar genoteerd, wat 3 dollar meer is dan vrijdag en in Parijs ging het gele metaal zelfs 3,62 dollar omhoog. Wat de valuta in Amsterdam verder betreft, het pond was vast (hoewel in Londen tegen over de dollar zeer zwak), maar de Duitse mark was in Amsterdam flauw. Zwevende yen Het is nog niet duidelijk of de Japan se centrale bank de koers van de yen volledig zal vrijlaten of dat men op een hoger niveau van de dollar ten opzichte van de yen opnieuw zal in grijpen. Formeel is de yen al geruime tijd een zwevende valuta, maar in feite zorgde de Japanse centrale bank er al voor, dat de koers niet over een bepaalde grens heen kwam. Toen de dollar eind oktober weer ging stijgen op de internationale valutamarkten, hield de Bank van Japan eerst een maximumkoers van 265 yen aan, maar deze werd medio november gewijzigd in 280 yen. Sindsdien heeft de centra le bank 2 miljard dollar 5,5 mil jard) moeten aanbieden om er voor te zorgen, dat de koers niet door het plafond heenschoot. Alleen vrijdag al kochten handelaren in Tokio 460 mil joen dollar. De ontwikkeling van gisteren bete kent eigenlijk een devaluatie van de yen. Deze is een weerslag van de zeer moeilijke economische situatie van het eilandenrijk. Japan heeft te ma ken met een zeer sterke'inflatie (de kosten van levensonderhoud stegen in 1973 met 20 pet) cn verder met eon stagnerende produktie ten gevolge van de verminderde aanvoer van olie. Door deze factoren daalde de Japanse deviezenvoorraad, die eind februari nog 19,1 miljard dollar bedroeg tot 12,2 miljard eind december. Volgens sommige deskundigen zal Japan dit jaar 14 miljard dollar nodig hebben om zijn benodigde (in prijs verdub belde) olie te kunnen betalen. Hoewel ae import door de devaluatie duurder is geworden, hoopt men toch op een positief effect door een stimu lans, die uitgaat van de gunstiger voorwaarden voor de export. Ondanks dat was de effectenbeurs in Tokio over het algemeen lager. Een uitzon dering vormden aandelen in bedrij ven, die zich met vervangingsmidde len voor olie bezighouden. Basf had goed jaar ARNHEM De BASF-groep heeft in 1973 een omzet van bijna DM 14 mil jard bereikt, terwijl deze bij BASF AG steeg tot DM 6,7 miljard. De in vesteringen in 1973 waren binnen de BASF-groep DM 1,1 miljard, die bij BASF AG DM 640 miljoen. Een ver hoging van meer dan 50 procent t.o.v. die van 1972. De sterk gestegen kos ten van een aantal grondstoffen zul len bij sommige produkten tot een nieuwe, onontkoombare, prijsontwik keling ^eiden. De situatie op de grondstoffenmarkt zal menig onder deel van het bedrijf dwingen tot een aanpassing op korte termijn aan nieu we omstandigheden. Dit kan tijdelijke overplaatsing van medewerkers naar andere volledig benutte bedrijfsonder delen ten gevolge .hebben. Het Inves teringsplan voorziet voor de BASF- groep een bedrag van DM 1,4 miljard en voor BASF AG een bedrag van DM 800 miljoen. Premielening Rotterdam ROTTERDAM Bij de jaarlijkse trekking van de 2,5 pet premielening Rotterdam 1952-1 is de prijs van 50.000 gevallen op obligatie num mer 81713. De nummers 10795 en 90242 worden afgelost met 10.000 elk. Met 1000 lootten uit de num mers 284, 2302, 9267, 16513, 31853, 43780, 73214. 80935, 85463 en 95837. De nummers 5600, 49839, 62111, 63310 en 81247 worden afgelost met 500 elk. Verder worden 482 obligaties met 150 afgelost. Bod van Unilever op Kennedy's geslaagd BOTTERDAM —Het bod van Unile- ver op de uitstaande gewone aandelen In Kennedy's (builders' merchants) in Engeland, een groothandel in bouw materialen, wordt gestand gedaan. Het ABD beschikt over een uitge balanceerde aandelenportefeuille. Internationaal gespreid. Professioneel en dynamisch beheerd. Doel: vermogensgroei op wat langere termijn, met bovendien een redelijk rendement. Participaties ABD (koers rond de f 160,-) zijn officieel ter beurze genoteerd, dus elke dag verhandelbaar. Wilt u meer informatie, bel of schrijf dan naar ABD, Keizersgracht 706, Amsterdam. Telefoon 020-67661. In zijn mededelingen over beleidsvoor nemens bij de toepassing van de mach tigingswet heeft minister-president Den Uyl het volgende verklaard over de dividend-stop. 1. Het totaal van de per aandeel in 1974 vast te stellen dividendpercenta ges mag niet hoger zijn dan a) het over 1972 vastgestelde percen tage dan wel b) het gemiddelde van de over de jaren 1968 tot en met 1972 vastge stelde percentages. 2. Het is de bedoeling vrij te stellen van dividendbeheersing: vennootschappen uitsluitend in han den van andere vennootschappen vennootschappen uitsluitend in han den van buitenlanders beleggingsinstellingen en vennootschappen in handen van de overheid. 3. Uitkeringen in aandelen ten laste van de agio-reserve vallen buiten de dividendbeheersing. Van een verslaggever ENSCHEDE De gemeente Ensche de zal voor de rechtbank in Almelo een kort geding aanspannen tegen Combi N.V. uit Tiel, die een super markt te Enschede heeft geopend in een al jaren leegstaand gebouw. Dit is volgens Enschede in strijd met het bestemmingsplan, dat de gemeente voorbereidt. Combi B.V. is een dochteronderne ming van het West-Duitse Albrecht concern. De Enschedese wethouder Oldenhof zei,dat het gebouw en de inrichting niet aan de juiste eisen voldoen. Het bedrijf uit Tiel heeft indertijd gevraagd het leegstaande gebouw te mogen verbouwen, inaar de gemeente heeft hier nog geen beslissing over genomen. DEN HAAG GENÈVE Minister Lubbers van economische zaken ver wacht dat de onlangs door de OPEC- landen aangekondigde verdere verho ging van de 'posted price' voor een vat ruwe olie aanzienlijke gevolgen zal hebben voor de algehele Nederlandse invoerprijs. Dit deelde hij mee in ant woord op schriftelijke vragen van de heren Van der Hek en Wieringa, bei den PvdA. Wanneer de verhoging van de 'posted price* een daadwerkelijke prijsverho ging van alle ruwe olie inhoudt, en er in de loop van dit jaar geen tegen gestelde effecten in de volumesfeer op treden, dan bedraagt de prijsstijging van de totale Nederlandse invoer ruim 13 pet. Wel is daarbij aangenomen dat de prijsverhoging pas na enige maan den zichtbaar zal worden. De extra invoerprijsstijging heeft, wan neer zij inderdaad 13 pet. zal bedra gen, een effect van 2,5 3 pet. op de raming van de consumptieprijsontwik keling, aldus de minister. Over de prijsverhoging zijn de 13 le den van de OPEC gisteren in Genève een vergadering begonnen. In deze ver gadering zullen onder meer de betrek kingen tussen de OPEC-landen en de geïndustrialiseerde wereld ter sprake komen. De Venezolaanse minister van mijnbouw zal voorstellen dat de rege ringen van de olieproducerende en olieconsumerende landen bijeen zullen komen om de energiecrisis op te los sen. Van Iraanse zijde zal naar voren worden gebracht een verband te leg gen tussen olieprijzen en de prijzen van industrieprodukten uit de westerse landen. Ook daarover wil men met het westen praten en wel in het bijzonder met de OESO (Organisatie van econo mische samenwerking en ontwikke ling). De Sjah van Perzië heeft in tussen gezegd, dat zijn land tegen 1985 geen ruwe olie meer zal uitvoe ren, maar alleen nog olieprodukten, gefabriceerd door een eigen petroche mische industrie. De sjah zei dit in een interview met het Westduitse weekblad Der Spiegel. GAS-OLIE BIJ WADDEN? Volgens Keith Collins, president van de Britse exploratiemaatschappij Ball and Collins, bevindt zich inde zee bodem ten noorden van de Wadden eilanden een 'belangrijke structuur met een aanzienlijk potentieel'. De werkmaatschappij maakt deel uit van de Noordzee Exploitatie Groep, die verkenningsvergunningen heeft voor twee vakken, G15 en M6, van het Ne derlandse deel van het continentale plat. Collins zei niet of het om olie dan wel om aardgas gaat en ook niet in welk vak de proeven zijn gedaan. Bij het ministerie van economische za ken in Den Haag kon men niets na ders meedelen. De Sowjet-Unie wil de olieproduktie dit jaar opvoeren van 420 miljoen ton tot 450 miljoen ton. De Europese Co- mecon-landen zullen van deze produk tie 50 miljoen ton ontvangen. Onveranderd interim Seda de Barcelona ARNHEM La Seda de Barcelona zal over 1973 een bruto interimdivi dend uitkeren van 4,7 pet wat neer komt op onveranderd 4 pet netto. De omzet van de maatschappij heeft ge durende de eerste maanden van 1973 een aanzienlijke stiig'ng ondergaan. Na de eerste helft van 3973 werden reeds tekenen van een schaarste aan grondstoffen zichtbaar, welke situatie inmiddels door de oliecrisis nog is verslechterd. De toekomst van c'e Spaanse textielindustrie kan met ver trouwen tegemoet worden gezien, al dus AKZO. La Seda de Barcelona is de grootste Spaanse producent van chemische vezels, die werk geeft aan meer dan 4500 personen. AKZO participeert voor 58 pet in het aandelenkapitaal van La Seda. DORDRECHT Het is niet onmogelijk dat de economische politierechters het druk zullen krijgen met het vervolgen van de naamloze vennootschappen, besloten vennootschappen en coöperatieve verenigingen, die niet aan hun plicht tot melding ot publicatie van hun jaarcij fers voldoen. De voorzitter van de Dordrechtse kamer van koophandel en fabrieken, de heer L. C. van As, heeft op de ze mogelijkheid gewezen in de nieuwjaarsrede, die hij vrijdag heeft gehouden. In het district van de Dordtse kamer van koophandel hebben tot nu toe 25 naamloze vennootschappen, zes besloten vennootschappen en 46 coöperatieve verenigingen nog niet aan hun plicht tot melding of publikatie voldaan. De minister van justitie heeft zich onlangs uitgesproken voor een vervolging der NV's, gro te BV's en Coöperatieve vereni gingen, die in gebreke zijn hun Jaarcijfers ter Inzage voor een ieder bij een Kamer van Koop handel te deponeren. De heer van As acht dit juist, aangezien het onbillijk zou zijn tegenover degenen, die wel aan hun publi- katieplicht voldeden, de nalati- gen ongemoeid te laten. Ongetwijfeld, aldus de heer van As, is het zo, dat de overgrote meerderheid van de naamloze vennootschappen, die BV zijn geworden, dit heeft gedaan om de puhlikatleplicht te ontlopen. Van betekenis echter is ook, dat vele vennootschappen onder fir ma cn eenmanszaken het afgelo pen Jaar BV zijn geworden, waaruit blijkt dat deze nieuwe rechtsvorm in ons vennoot schapsrecht ook uit positieve overwegingen een aantrekkings kracht uitoefent. Van een onzer verslaggevers DEN HAiAiG De Nederlandse tuinders hoeren vanwege de ener giecrisis géén andere produkten te gaan telen. Dat is de mening van landbouwminister mr. A. van der Stee. Klein-verbruikers van aard gas die door prijsverhogingen daarvan in de knel komen kunnen rekenen op een kleine tegemoetkoming. In land- en tulnbouwkringen werd ge vreesd dat veel tuinders 'uitwijken' naar 'koudere teelten' zoals bijvoor beeld andijvie en spinazie. Zij hoeven dan minder hard te stoken en merken dus ook minder de stijging van de energieprijzen. Als teveel tuinders dit besluit nemen zouden zij echter tesa- men met vele collega's in de knel kunnen komen wegens overvoering van de markt en concurrentie uit zuidelijke landen waar veel produkten helemaal van 'de koude grond komen' zodat géén stookkosten hoeven te wor den neergeteld. Nu al verwacht het Centraal Bureau Tuinbouwveilingen een overvoering van de markt met to maten in de maanden juli en augus- Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM In een protesttele- gram aan de Stichting van de Arbeid hebben de landelijke organisaties van werkende jongeren met klem gepro testeerd tegen 'de plannen van het grootwinkelbedrijf om te ontkomen aan de uilbetaling van het wettelijk minimumloon aan jeugdige werkne mers'. Zij waarschuwen bovendien, dat zij niet zullen nalaten acties te or ganiseren. indien toestemming wordt verleend aan. wat wordt genoemd, de ze diefstal op het toch al karige loon dat werkende jongeren verdienen. In een brief aan minister Boersma (sociale zaken) over de kwestie van het minimumloon, waarover vandaag een hoorzitting plaats heeft met het grootwinkelbedrijf, dreigen de Katho lieke werkende Jongeren (KWJ) eveneens met harde acties. Zij teke nen hierbij aan met 'heftige veront waardiging en verbazing' te hebben gehoord dat de minister welwillend de aanvragen tot ontheffing wil be handelen. 'Daarmee ontkracht u zelf de wetteliike regeling', aldus de KWJ. die ook vindt dat de' leeftijd voor het minimumloon moet worden verlaagd van 23 tot 18 jaar. DEN HAAG De bijzondere com missie uit de Tweede Kamer voor het drugbeleid zal op vrijdag 8 maart een openbare hoorzitting houden over het regeringsstandpunt in deze kwestie. Tot vrijdag 22 februari kunnen orga nisaties en instellingen zich voor deel neming aan deze hoorzittting schrifte lijk bij de Tweede Kamer aanmelden. tus, zodat de tuinders dan minder goede prijzen dreigen te maken. Voor sla zijn overschotten in maart niet uitgesloten, terwijl, door minder hard stoken en daardoor minder snel groei en van het gewas, in februari tekor ten zouden kunnen optreden. Voor aardbeien kunnen in mei overschotten ontstaan, als de minder warm gestook te Nederlandse vruchten tesamen met de onder plastic geteelde Italiaanse aardbeien in de markt zouden komen. Ruim de helft Ruim de helft van de Nederlandse tuinders stookt op het ogenblik op gas. Overwegend zijn het eigenaars van grote bedrijven die de gelden voor omschakeling kunnen opbrengen. Zo'n 35 procent stockt nog met zware stookolie, terwijl de rest de kassen met behulp van lichte olie verwarmt. Voor de laatste categorie acht minis ter Van der Stee en geringe teeltver schuiving niet uitgesloten maar voor stokers inei zware olie verwacht hij deze niet. Lichte olie is binnen ander half jaar meer dan in prijs verdub beld, terwijl zware stookolie 30 pro cent duurder werd. Overheidssteun voor een versnelde omschakeling op gas is niet te verwachten vanwege de EEG-bepalingen, zo benadrukt minis ter Van der Stee. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM ln hot telefonisch avondver- kecr kwamen maandagavond de volgende koersen tot stand 'tussen haakjes de officiële slotkoers van dezelfde dag). Akzo 54.10 gb-54.40 (54.30). Hoogovens (62.50). Kon. Olie 98.30-99.00 gl (98.90). Phi lips 35.70-36.00 (35.60). Unilever U3.00-113.40 (113.00). KLM (67.50). NED. FONDSEN IN NEW YORK Kon. Olie noteerde gisteren J 34%-% 135'i- Unilever I 40-% (40%-41), Philips 3 12-% (12%-%) cn KLM S 23% (21%). Opgave duPont-Wulston. DOW JONES INDEX Indnst. Sporen Utill. Obi. Mods 3 jan. 880.69 202.45 93.85 72.73 691.3 4 jan. 880.23 201.06 94.52 72.81 696.6 7 jan. 876.85 197.54 95.09 72.92 702.5 Aenrt. OM. lui. H. L. 3 jan. 24.850 19.970 1.856 1.554 156 4 'jan. 21.700 18.540 1.843 1.024 539 7 jan. 19.070 18.880 1.838 889 645 Koersen in Montreal Dom Tar Cham Huskv Nat C.las Mass Ferguson Nat Resources Shell Canada 9% 17% 5.37L NEW YOHK 4/1 7/1 ACF Industrie 59% 58% Alreo 14% 14% Allied Chemical 52 55% Alum. Co of Am. 77% 76% American Brand» 35% 35'4 American Can 28% 28% Am Cyanamld 19% 26% 19% 26% Am Electr Power Am Metal Climas 52% 52* Am Motor» 8% 8% Am Smelt C Hef 24% 24% Am Tel Tel 51% 51% Am pel 4 3% Anaconda 28% 28% Armco Steel 22% All ant. Richfield 111% 110% Bendis 25*4 25* 'iet h 1 Steel 34 34'4 Boeing 12% 12% Burlington Ind. 22% 22% Can Pacaftc Ky 17% 17% Celariese 29% 29% ("hdse MatihNtlan 55% 56% Chessie System 62% 59% Chrvsler 14% 15 61% 61% Colgate Palmt'llve 24% 24% 15% Coll Industrie» 15% Communw Ediaoi 29 29* Cons Edison 21% 20% Cunt. Can 21% 22 Cunt, oil 57% 58* Curtiss Wrighi 11% 10% Curtiss Wright A 18* Dart Ind 19% 20% Deere and Co 61% 48% Dow Chemical 57% 57% Du Print (El) 163 167% Eastman Kodak 111% 107% Kirsl Nal City 43 42% Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Pu hl Uiil Gen Tel S, Tel Geltv Oil Gilette Gimbel Br. Gulf Oil r I a 170% 38% 16% 24% 22% 8%ex 2363; 2: 27*t 35% 53'-, 29% 18% Ling l.enuii Vuugl 10% Martin Marietta 15 14% May Dep Sloren 21% 21% McDonnell Duugla 1471, 14% Mol»tl Oil Corp 55% 55% Nat Cash Heat 13% 13% 31% 31% 13% 13% Pac Gas and El Perm Central Pepstcn Phelps Itcrtwa Phtltp Morris Philips Pelt Procier A Gambl Roval Dutch P«tr Santa Fë litd Sears Hoctiurk Shell ut! Southern ctflc Railway sperrv Hand Stand DU Callf Stand oil Indian» 105% Esx.tr, Corp 97% Studehaker Worth 32% Sun (lil 60% 20% 19% 28 26»; 42% 43% 35% 34% 37% 84% 89% 16% 16% 107% 96% 32% Unilever Union Carbide Unt Royal United Aircraft United Brands US «(eel - 40% 34% 35% 8% 8% 24% 24% 8% 8% 38% 89 •Vesltmihnuse E) 25% 25% Woolworih 18% 18% Admiral Corp. 11% 12 Alteughenv P«w S 20% 20% 20% 19% Am Standard 11% 12 \msted ind. 43% 43". Ball Ohio 55 56 Havuk Cigars 6 6 Can Breweries 3% Cello 15 16% Chadhourn Goth Chase Select Fd 8.80 8.78 Columbia Ga* 27 26% Cominco 35% Cont. Telephone 18% 18'.4 Curn. 56% 37"/» tnl Bank for HeC '9 40bM0 b Inl Flev Free 77% 74 Int Paper it t) 54% 54% 11% 12 19% 19% 224) 23% 77% 74% Nal Can Nv CenU A North *r«l R N A.n Philips Co 7% 103', 77% 20% a 10% 74% 20% occidental Petr 10* 11% Pacific Light Public Slee) 20% 17", 20% 17% Reliance Group 10% 10% Sla-nlard Brands Maihain Ind. 48% 11% 48% 12% rar.de 21% 21% Union Electr 15% 8% 15% 15% 8% 15%

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13