In verband met de balansopruiming is Maison de Bonneterie op 9 januari gesloten. oeo [genwicht bepleit voor het tmend monster-vakverbond Plan tot uitgave ven cSri Hijk W"'kb'ad irnix en Hanneke in A'dam Mihoopsdaad ige weduwe willen benzine Maison de Bonneterie m WARfTET DINSDAG 8 JANUARI 1974 BINNENLAND/KUN ST T9/K11 jer personeel ivil alternatieve werknemers-groepering J. I uze sociaal-ecoïiomische redactie 30 jCHT 'De vorming van een alternatieve groepering van werknemersorganisaties zou een nut- 20 fcmvicht kunnen vormen tegen het in oprichting zijnde monsterverbond van de drie vakcen- F orking maakte drs. H. van ie gisteren hij de aanvaar- hel voorzitterschap van de se Centrale van Hoger Per- 90 [Ondanks vele bezwaren tegen trales 'wij hebben weinig vakbeweging innig dankbaar noemde de nieuwe voorzit- polarisatie tussen de werkne- tnisalies heilloos. Hij hoopte gesprek, dat binnenkort met vakcentrales zal worden ge- zal uitwijzen 'dat de belangen verschillende groepen werkne- tl degelijk parallel kunnen lo de oorlogsverklaring aan personeel heeft de vakbewe ging volgens hem alleen bereikt wat de werkers van het eerste uur niet Is gelukt: het bewustmaken van de hoge re beambte. Opvallend noemde drs. Van der Scha lie dat bij a' het gekrakeel over de inkomensverdeling zo weinig wordt gesproken over de specifieke verant woordelijkheden van het hoger perso neel. De spectaculaire groei van de produktiviteit. die de wereld na de tweede wereldoorlog heeft beleefd én die de welvaartstoename heeft moge lijk gemaakt, is volgens hem voor een belangrijk oeel het gevolg 'van de normale werkzaamheden van hét ho ger personeel in de westerse wereld.' De voorzitter vroeg zich ook af. waar om de traditionele vakbeweging 'zo hardnekkig blijft vechten voor een verloren zaak.' Naar zijn mening doorkruist het verschijnsel van een onafhankelijke, strijdvaardige werkne mersorganisatie buiten het monopo lie van de grote drie, een streven, dat de verhoudingen binnen het georgani seerde bedrijfsleven een ander gezicht dreigde te geven. De pogingen om de vakcentrales samen te voegen tot een 'harde' federatie zijn er volgens hem op gericht om tegenover werkgevers en overheid een gesloten front te vor men, waar voor afwijkende meningen geen plaats is. 'Gezien de invloed van de drie industriebonden binnen de fe deratie is het niet moeilijk te raden we'ke opstelling straks van de nieuwe organisatie mag worden .verwacht', zei hij. De NCHP stelt dat het hogere perso neel op grond van zijn functie, zijn specifieke verantwoordelijkheden, zijn kwetsbaarheid bij fusies en reorgani saties, en zijn betekenis voor de eco nomie zeer specifieke belangen heeft, die door een specifieke organisatie moeien worden bewaakt en be schermd. 'Temeer daar andere organi saties daartoe niet m staat en nog mmder bereid zijn. Als men dat het nasi reven van groepsbelang noemt, dan is daar geen bezwaar tegen', aldus drs. Van der Schalie. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Een vijftal onder wijzers bij het bijzonder onderwijs heeft plannen voor de oprichting van een christelijke opinieweekblad. Met het blad dat als de plannen door gaan de naam 'Signaal' moet gaan dragen, beogen de initiatiefnemers een uitgave te brengen in de stijl van 'Vrij Nederland', maar dan pclitiek gezien minder naar links en meer in het midden. Volgens één van de initiatiefnemers, de Hilversumse onderwijzer B. Vin gerling, wordt ernaar gestreefd kerke lijk en politiek een zo objectief moge lijk standpunt in te nemen. 'Dat bete kent, dat we de problemen van deze tijd positief proberen te benaderen en ook alles zullen doen om verschillen de richtingen samen te bundelen'. Voor de verwerkelijking van het plan, waarvoor via een advertentie in Trouw redacteuren zijn gevraagd, heeft de groep 25.000 gulden bijeen gebracht. De initiatiefnemers beseffen dat dit maar een bescheiden beginka pitaal is. Daarom zal sollicitanten (van wie geen journalistieke ervaring, maar wel evangelische bezieling wordt geëist) worden gevraagd, bij deelne ming aan het project een financiële bijdrage te geven. Wanneer de plannen rond zijn, zal contact worden gezocht met een uitge ver. Met de NCRV en de KRO hebben inmiddel sal gesprekken plaats gehad. Volgens de heer Vingerling waren de reacties daar positief. AMSTERDAM B en w vragen de raad om 'n krediet van 2 miljoen gul den voor het doortrekken van tram lijn 13 van het huidige eindpunt bij de Soterplas (Slotermeer) naar het Lambertus Zijlplein in Geuzenveld. Het betreft mede de aanleg van rails in de Burgemeester Roëllstraat alledagkerk k Kappers en Hanneke Holzhaus zijn van 10 januari af in Am- óeims Shaffy-theatcr met een cabaret-achtig programma over 'de die struikelt', met eigen teksten, ideeën en vertalingen, op mu- izet en begeleid door André Stork. i Sadler's Wells meer Toonkunstenaars De Sadler's Wells Opera die al niet meer in het the- ilefs Wells speelt, maar wel de naam verbonden traditie wordt in augustus de Eng- Itional Opera Company. n verslaggever In Rhede, even over de tij Bellingwolde. heeft een 27- vrouw haar vier kinderen van aanden tot ruim drie jaar in genton verdronken en daarna ird gepleegd. beurde zondagmiddag, toen de ;e schoonmoeder van de vrouw, ze inwoonde, naar de kerk ikele maanden geleden, kort na loorte van het jongste kind. de vader bij een bedrijfsonge- het ieven. De jonge weduwe e slag niet te boven komen. Ze de kinderen uit hun bedjes en Bk ze. AMSTERDAM De Nederlandse Toonkunstenaarsbond zond de volgen de brief aan minister-president Den Uyl: 'Nu in het algemeen wel duidelijk Is geworden dat de benzine-distrlbutie en soortgelijke maatregelen vrijwel uitsluitend een politiek doel hebben, verzoeken wij u dringend de aange kondigde maatregelen en de reeds van toepassing zijnde terug te nemen. In de afgelopen weken is door musici en artiesten voor honderdduizenden gul dens aan loon- en andere inkomsten gederfd als gevolg van de energie-be perkende maatregelen. WIJ vinden dit nu welletjes vandaar ons verzoek af te zien van verdere maatregelen'. 200 PLANTEN IN KLEUR Ideale handleiding voor de verzorging van uw bloemen en planten in huis. Tweehon derd soorten in natuurge trouwe kleuren. U horkent ze in één oogopslagl Nauw keurige adviezen. gebonden f 12.50 Verkrijgbaar in de boekharJel ZOMER fii KEUNING WAGENINGEN mededeling I.Thê Ocean Accident end Guerenlee Corporation. Lid. geveefigd Ie lenden berichl hierdoor aan belanghebbenden dal ai) met toestemming van da Verzekeringskamer. haar varlaand b'-J besluit van 12 december 1973. haar rechlen en verplichtingen uil na le noemen overeenkomsten vin Schade verzekering met Ingang van 1 jahuérl 1974 heeft overgedragen: A In de branche brandverzekering (In de rulmsle zin. mede daaronder begrepen o.m. Inbraak-, brandbedrljluehade-, giia-, televisie-, rijwiel en koslbaarhedanverzakering): aan Deila-Lloyd Brandverzekering N.V. le Amsterdam. Nichtwachllain 20. B. in de branche transportverzekering (daaronder begrepen ojn. werk materieel-, m8Chinebreuk-, compuier-, CAR-, muziekinstrumenten- en kampeerwagenverzekering, echler mei ullzondoring van zea-, blrrien- vaart- en luchtvaartvertekerlng): aan Della-Uoyd Transportverzekering N.V. te Ameterdem. Nachtwacht- laan 20. C. In de branches motorrijtuig- en aansprakelijkheidsverzekering (in de ruimste zin. mede daaronder begrepen o.m. rechtsbijstand- en ing N.V. la Amsterdam, Nèehttvachllaan 20. D. in de branches ongevallen- en ziekengcldverzekerlng: aan oeiia-Uoyd Ongevallenverzekering.N V. te Amsterdam, Nachlwêcht- laan 20. E. in ce branche landbou* tractoren- en lendbouwwerkiulgenverzeVerlng: aan Oena-L.o-d landbouw Onderlinge Verzekeringmeeiacheppij ta Zwolle, Er inwijk I. i De in alinea I bedoelde overdrachten hebban betrekking op alle overeen- komsièn van schadaverzekering, behorende ol behoord hebbende 16t de portefeuille ven The Ocean Accldanl énd Guarantee Corporation, Ltd. met uilzondering echler van de portefeuille* ven haer gevolmachtigd* agenten Assurantiekantoor Claeren N.V. te Vught, Bleker Caarlen Obreen N.V. te Rotterdam en Pöst Co. B V. te Rotterdam. 3. Deze overdracht Is overeenkomstig artikel 41 ven de Wel op het Schade verzekeringsbedrijf bekend gemaakt In de Nederlandse staatscourant van 19-12-73 nummer 2-16. 4. De overdrachten women ten aanzien v»n aite bèianghebbenden van kracht mei Ingang van de dag volgende op dte ne dagtekening van deze Staatscourant. E. De betrokken vorzekenngnemere zijn gedurende 90 degen ne dagtekening van die Staatscourant bovoegd de verzekeringsovereenkomsten Schriftelijk op te zeggen met Ingang van de 91ste dag na deze dagtekening. 3. Ingeval van zodanige opzegging vindt door Delta-Uoyd Brandverzekering N V. e.q. Della-Uoyd Transportverzekering N.V. e.q. Oelll-Uoyd Auto verzekering N.V. o.q. Delte'Uöyd Ongevallenverzekering N.V. e.q. Daité-Lloyd Landbouw Onderlinge Verzekerlngme»l40happi| pro-rale pramiéreStltutle plaats op basis van bruto-premi*. ntaal. 1. kleine huidopening. 5. ,-jrtikel, 7 houten handegge, 8. chtgeid, 10. boom, 1.1. vod, 12. voornaainw., 13. lidwoord, 14. oort, 15. honingdrank, 16. i not, 17 draskolk, 18. wetboek, ?jiropeaan, 21. gesloten, 22. zout- K j, 24. titel (afk.25. schor, 26. ilid, 27. vreemde munt, 28. bij, gelse titel, 30. ongaarne. 1. 1 voortbrenging, 2. gek- ,3. vertragingstoestel, 4. pers. 3 lamw., 5 schrobnet, 6. reeds, 8. i 9. gemalen graan, 11. water tend, 12. kleur, 14. vreemde 15. schijf vis. 16. vaarwel, 17 er, 19. gehoororgaan, 20 streek grens van N. Br en Limburg, od in de wapenkunde. 23 »ij- 15. scharnier, 26. smalle weg. 27 element 28 muzieknoot, 'ing ran qisternn verzinsel. 10 rto, 11. aria. 12 tr;i 16 'ca. 17 rat 19 gal. 21 ■2 Sara 24 ram 25 nare. 28 1 meer. 33 las 35 ba. 37 sn?e, 40 er». 42. sire. 44. leem. 45 2 er. 3 rit. 4 zorg, 5. na. 6 Sri. 8 laars. 9 mars. 13. laan. 15 tram. 20. lap, 23. Ares. 25. 27. eers, 29 sar. 30. Abel, 32. 34. sak. 36 are. 38. ere. 41. i<». Op donderdag 17 januari om 9 uur start de balansopruimingvan Maison de Bonneterie. Om een aantrekkelijke opruiming te kunnen voorbereiden, zijn onze huizen in Amsterdam en Den Haag op woensdag9januarl de gehele daggesloten. Ook tijdens de opruiming kunt u zowel in Amsterdam als in Den Haag gebruik maken van de wekelijkse koopavond. Elke donderdag zijn wij in Amsterdam tot 21.30 uur en in Den Haag tot 21.00 uur geopend. Ook tijdens de koopavonden kuntu altijd uw auto kwijt in een parkeergarage. In Amsterdam Carlton Parking en in Den Haag City Parking. Graag willen wij u erop attent makenj dat om praktische redenen betaling tijdens de uitverkoop uitsluitend contant of met betaal cheques kan geschieden. Amsiei dam Den Haag K.?lvurstraat/Rokin Gravenstraat/Buitenhof Tel. 020-62162 Tel.070-656844 In zijn Heer en Heiland ontslapen onze zorgzame Vader, Grootvader en Overgrootvader Ties Boekelo in de ouderdom van 93 jaar. Amsterdam: W. Boekelo W. A. Boekelo-Buch J. C. Jansen-Boekelo J. H. F. Jansen L. Mouwen-Boekelo E. Mouwen Overveen: T. Stuker-Boekelo J. Stuker Ancaster, Can.: G. Vanhardeveld-Boekelo A. Vanhardeveld Klein- en achterkleinkinderen Amsterdam, 4 januari 1974. Archimedesweg 21. Correspondentie-adres: W. Boekelo, Ohmstraat 7- huis, Arasterdam. De begrafenis heeft in stilte plaatsgevonden op de begraafplaats „Rustoord" te Diemen. Heden nam de Heere tot Zich mijn geliefde Broer en onze Oom Ties Boekelo in de ouderdom van 93 jaar. sedert 9 juli 1967 weduwnaar van Engelina Stegehuis Amsterdam, 4 januari 1974. Uit aller naam: Groningen: F. Broos-Boekelo Voor ons geheel onverwachts doch op Zijn tijd heeft God thuisgehaald onze geliefde Schoonzus ter Trijn van den Berg-Zwaan „Zalig die in Christus sterven de doden die de hemel erven voor wie Hij woning heeft bereid" Gezang 114 1 (g.b.). Sint Thomas (Can.)P. van den Berg T. van den Berg-Lock Zwartsluis: F. de Vriesman den Berg Rotterdam: T. Eefting-van den Berg Marknesse (NOP): W. van den Berg M. van den Berg-Viersèn Telkwa (Can.): f. van den Berg M. van oen Berg-van Veen Zwartsluis: Wr. van den Berg H. van den Berg-Schraa Barneveld, 6 januari 1974. Ps. 103 15-16-17 onberijmd Heden nam de Here tot Zich, na een geduldig ge dragen lijdén, mijn innig geliefde Man en der kin deren zorgzame Vader Ate de Vries op de leeftijd van 37 jaar. Na een gelukkige echtvereniging van 10 jaar, mij nalatende twee kinderen, te jong om dit verlies te beseffen. R. P. de Vries-Alblas Leo Jan Peter Abcoude, 7 januari 1974. Torenlaan 7. De rouwdienst zal gehouden worden D.V. zater dag 12 januari a.s. om 11.30 uur in de Gerefor meerde Kerk, Baarslagstraat 1 te Abcoude, waar na de begrafenis zal plaatsvinden om circa 12.15 uur op de algemene begraafplaats te Abcoude. Gelegenheid tot condoleren vanaf 11.00 uur in het Geref. Centrum. Geen bezoek aan huis Geen bloemen Geen toespraken Onze Hemelsche Vader nam heden van ons weg, na een geduldig gedragen lijden, onze lieve Broer, Zwager en Oom Ate de Vries op de nog Jonge leeftijd van 37 jaar. Rom. 5 vers 1. de diepbedroefden: Abcoude: L. Alblas J. H. M. Alblas-Lourens Driemond: H. van Schaik-de Vries A. van Schaik Abcoude: R. J. de Vries N. G. de Vries-Griffioen Abcoude: E. de Vries M. de Vries-van Oostveen Baambruggo: M. de Vries-de Jong W. de Jong Baambrugge: A. de Vries-Kóoy A. Kooy Neefjes en nichtjes Abcoude, 7 januari 1974. De Heer van leven en dood nam na een gedul dig gedragen lijden van ons weg onze lieve Zoon en Schoonzoon Ate de Vries geliefde echtgenoot van R. P. Alblas, op de leeftijd van 37 jaar. Rom. 5 vers 1. Fam. L. de Vries Fam. J. P. Alblas Abcoude, 7 jan. 1974, Torenlaan 7. Met diep leedwezen geven wij U kennis van het overlijden van de Heer Ate de Vries administrateur van onze vennootschap. De toewijding waarmee hij in vele jaren zijn talenten in dienst van onze onderneming stelde, zijn vriendschap en zijn sterk gevoel voor recht vaardigheid zullen wij als een dankbare herinne ring bewaren. Fam. Kaandorp en medewerkers Abcoude, 7 januari 1974. Voor ons nog onverwacht nam God op in Zijn heerlijkheid onze lieve Moeder en Grootmoeder Froukje van der Meer-IJbema in de ouderdom van 79 jaar. sedert 16 april 1968 weduwe van Geert van der Meer In het huis mijns Vaders zijn vele woningen, want Ik ga heen om u plaats te bereiden. Joh. 14 2. Haar plaats was bereid. Steenwijk, Bilderdijkstraat 62: G. van der Meer G. J. v. d. Meer-Noorman Amsterdam-Nieuwendam, Dijkmanshuizenstraat 160-1: A. v. d. Hoop-v. d. Meer A. v. d. Hoop Zwolle-Berkum, Boerhavelaan 19: J. v. d. Meer E. v. d. Meer-Tlnga Groningen-Paddepoel, Voermanstraat 11: A. Noorman-v. d. Meer M. H. Noorman en kleinkinderen Moeder is opgebaard in de rouwkamer van Alge meen Belang Esdoornlaan 187, „Sélwerd", Gro ningen. Moeder wordt opgebaard donderdag 10 jan. a.s. in de consistorie van de Geref. Kerk te Winsum (Fr.) waar de gelegenheid is te condoleren tus sen 11.00 en 12.00 uur. De rouwdienst zal D.V. worden gehouden donder dag 10 jan. a.s. te 13.30 uur in de Geref. Kerk te Hijlaard (Fr.), waarna de begrafenis volgt. Na de begrafenis is er gelegenheid de familie te condoleren in de consistorie van de Geref^ Kerk. Gezegend met de vrede Gods, die alle verstand te boven gaat Philippenzen 4 7), heeft de Here thuis gehaald, mijn zachtmoedige Man, onze zorgzame Vader en Grootvader Johannes Jacob Stoit oud 57 jaar. Heidelbergse Catechismus vraag en antwoord 1 5 januari a.d. 1974 De Schalm Meerweg 114, Haren Gr. Haren: An Stoit-Ruiter Assen: Rieks Stoit Marjan Stoit-Joosten Tanja en Jos Ten Boer: Alle Stolt Sieta Stoit-Stuurwold Hans en Bart Ermelo: Martie Stoit Heerenveen: Ida Keizer-van Wier Rieko Keizer Detta en Jacco Almelo: Mieke van Arkel-Stoit Hans van Arkel Annemarie Assen: Geesje Stoit Zuidlaren: Geert Nap Groningen: Jaap Stoit Ten Boer: Hendrik Mense Stoit Naar zijn wens geen bloemen maar liever een gift aan de Gereformeerde Kinderbescherming te Ede, giro nr. 52325. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 9 ja nuari a.s. om 12.00 uur op de begraafplaats „Es- hof" aan de Rijksstraatweg 290 te Haren. HERVORMD LYCEUM WEST -AMSTERDAM Het bestuur vraagt voor zo spoedig mogelijk DOCENTEN voor: WISKUNDE (4-10 uur) NEDERLANDS (11 uur) MUZIEK (8-10 uur) Sollicitaties met opgave van Godsdienst en refe renties aan de rector Drs. C. H. Huisman, Hem- sterhuisstraat 79. Telefoon 020-152780. Smeedt het ijzer als het heet is. Het recht ven de werknemers op medezeggenschap, op mondig heid wordt door vrijwel niemand meer ontkend. De democratie klopt aan de poorten van het bedrijfsleven. Werkgevers en werknemers sa men moeten daar vorm aan geven. De christelijke vakbeweging werkt daaraan van harte mee, omdat zij uitgaat van de gelijk waardigheid van alle mensen in evangelische geest. Daarvoor hebben we alle krach ten nodig, leder, die op deze manier wil meewerken aan ver nieuwing van de samenleving, hoort erbij. Meldt u daarom ook aan bij: POSTBUS 2475 UTRECHT Onze Hemelse Vader heeft van zijn aardse taak ontheven en in Zijn Heerlijkheid opgenomen, onze lieve Broer, Zwager en Oom Johannes Jacob Stoit geliefde echtgenoot van A. Ruiter in de ouderdom van 57 jaar. Want wij weten, dat, indien de aardse tent waarin wij wonen, wordt afgebroken, wij een gebouw van God hebben, in de hemelen, niet met handen gemaakt, een eeuwig huis. 2 Corinthiërs 5 vers 1 Haren, 5 Januari 1974. Meerweg 114. Geldermalsen: M. J. Cornelisse-Stoit J. Cornelisse Heerenveen: J. N. Stoit Groningen: Jac. J. Stoit H. Stoit-van der Veen Neven en nichten Gezegend met de vrede Gods, die alle verstand te boven gaat (Philippensen 4:7), heeft de Here thuis gehaald onze oudste directeur en mede-oprichter Johannes Jacob Stoit oud 57 jaar. Heidelbergse catechismus, vraag en antwoord 1. 5 januari a.d. 1974 Beckerweg 5, Groningen. Henderico B.V. Jac. J. Stolt (directeur) A. H. Stoit (adjunct-directeur) Naar zijn wens geen bloemen maar liever een gift aan de Gereformeerde Kinderbescherming te Ede, gironr. 52325. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 9 januari a.s. om 12.00 uur op de begraafplaats 'Eshof aan de Rijksstraatweg 290 te Haren. Vooraf samenkomst ln de Gereformeerde Kerk aan de Wederikstraat te Haren om 11.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in Sebouw 'Ons Centrum' aan de Kerkstraat 2a te laren. De zaak is woensdag 9 januari de hele dag ge sloten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11