merwerode Rantsoen vooral voor voon-werkverkeer de mathenesser bogert Personalia Duidelijker toelichting ♦p onderwijsbegroting vas verstandig geweest' 5 hogelijk tóch ijndienst roor Bleiswijk 'Oliecrisis einde ontwikkelingshulp' Gelderse centrale gaat kolen stoken Soldatenbond wil soldij gelijk aan minimumloon Zondag in Engeland geen treinverkeer Familieberichten likdoorns administratief medewerkster dordrecht SN protestants christelijk streekziekenhuis bennekom doc8nt(e) verpleegkundige Hoofd van de huishouding de fascinerende wereld van a! wat leeft l .OliW/KWliRTET ZATERDAG 5 JAM AKI 1974 BINNENLAND K9 jit Twentse enquête b lijkt: an een onzer verslaggevers kSCHEDE Wanneer aan een in Twente onder 225 gezinnen yhouden enquête op bredere schaal conclusies mogen worden ver- Inden, dan zullen de Nederlanders nadat de distributie van ben- ne van kracht zal zijn geworden, him rantsoen in meerderheid jbruiken voor het woon-werkverkeer. In de tweede plaats zal men t benzine gebruiken om te gaan winkelen in de stad. Pas in derde istantie wordt de benzine gebruikt voor uitstapjes. enquête Is gehouden door leerlin- n van ('2 Scholengemeenschap voor Detailhandel in Enschede (de .logste klas van de middelbare afde- lg). Het vragenlijstje werd opge beld door de heer B. Kok, leraar irketing. et onderzoek vond plaats als onder- [1 van het lesprogramma. Het ver- daartoe was uitgegaan door en- zakenmensen, die klanten uit Ida omgeving plegen aan te trek- m. Zij waren benieuwd of deze na voering van de benzinedistributie llen blijven komen. Onder hen is n winkelier, die gespecialiseerd is schoeisel voor moeilijke voeten. H heeft cliëntele ook m Duitsland iten. 1 grote lijnen blijkt', aldus de heer )k, 'dat straks de volgende zaken it eerst afvallen: het familiebezoek, ,!t weekend-tochtje en zelfs de vakan- Het woon-w°rk-verkeer weegt dui- ilijk het zwaarst'. t heer Kok vertelt ons dat dit ook jrdt gemotiveerd. Gebruik maken ji het openbaar vervoer kost extra |d. Men moet vroeger van huis weg 1 komt later thuis, waardoor het efpatroon verandert. Ook het moe- n wachten op de trein, en vooral op bus, vinden velen bezwaarlijk, fenals de mogelijkheid dat men niet er een zitplaats kan beschikken, ilgens de heer Kok heeft de bevoor- chte positie van de grensbewoners die zin, dat zij naar alle waar- EN HAAG/BLEISWIJK De trensen uit Bleiswijk die dage- jks naar Den Haag reizen, zul- n maandag 14 januari met hun gen busdienst mogen rijden of Jbruik kunnen maken van een luwe (openbaar) vervoerslijn in de autobusonderneming West- ïderland. oals wij gisteren meldden, ontbreekt t Bleiswijk aan een verbinding met etenneer van waaruit Den Haag kkelijk bereikbaar is. Door de ko- nde benzinedistributie is dit ge- ik duidelijk voelbaar, aangezien de ensen aan de hen wekelijks toege- ilde benzincr' mei voldoende heb- 1. De afstand Bleiswijk-Den Haag fingcveer 20 kilometer. heer J. Heugens iu)t Bleiswijk eft daa op twee bussen gecharterd, dagelijks honderd forensen naar van Den Haag zouden moeten ingen. De vervoersonderneming :st-Nederland. die dit gebied be- ijkt, voelde ondanks verzoeken wei voor een nieuwe lijn in de spitsu- commissie vervoervergunningen het ministerie van verkeer en wa- staat, die zich eergisteren al sympa- ek opstelde tegenover het (particu- initiatief uit Bleiswijk, deed de ofte, dat volgende week een besluit worden genomen. In elk geval, zo loofde de commissie vervoervergun- ïgen, zullen de forensen uit Bieis- |k richting Den Haag op 14 januari jt hun eigen busdienst kunnen rij- m óf zal het openbaar vervoer een n inleggen, waardoor Den Haag via etermeer makkelijk bereikbaar Irdt. DEN (RU): benoemd tot gewoon bgleraar in de gastroenterologie dr. J. Ch. Haex. schijnlijkheid in Duitsland zullen kunnen tanken, geen invloed op de enquête gehad. Uitgegaan is bij de vraagstelling van de situatie dat men evenals de gemiddelde Nederlander over niet méér dan 15 liter benzine per week zal kunnen Leschikken. De enquête is gehouden in enkele grotere kernen: Enschede, Hengelo, Oldenzaal en Losser. Daar zijn goede verbindingen, wat het openbaar ver voer betreft. Een dergelijk onderzoek in kleinere plaatsen, waar mat grotere tussenpozen alleen een bus komt, zal ongetwijfeld nog weer een ander baeld opleveren. Van een verslaggever HILVERSUM De sterke stijging van de olieprijzen doet de ontwikke lingshulp vrijwel volledig teniet. De stijging komt de ontwikkelingslanden die gezamenlijk een aandeel van 10 procent van het olieverbruik hebben, te staan op naar schatting 8 miljard dollar per jaar. Dat is nagenoeg het bedrag, dat zij ook ieder jaar aan ont wikkelingshulp ontvangen. Dit heeft mr. P. C. Witte, chef van- de directie economische ontwikkelingssa menwerking van het ministerie van buitenlandse zaken, vrijdag verklaard in het NOS-radioprogramma 'Blik op de derde wereld. Mr. Witte betwijfelt of de rijke landen die thans gemid deld 0.35 procent van hun nationaal inkomen aan ontwikkelingshulp beste den, dit percentage op Öen duur zul len handhaven. Nederland dat een groter percentage uitgeeft, zal tot het uiterste proberen dit peil te handha ven, zo gelooft mr. Witte. Diverse ontwikkelingslanden, die olie leveren, zijn dank zij de olieprijsstij ging er veel beter voor komen te staan. Dit geldt vooral voor Indonesië en Nigeria. Andere ontwikkelingslan den, die zelf geen olie produceren, ko men voor grote problemen te staan. van een veslaggever ARNHEM De Gelderse electrici- teitsmact happij (PGEM) gaat reser ve-eenheden inschakelen, die nog zijn ingericht voor het stoken van kolen. Dit heeft de directeur, ir. J. H. van den Broeke, in zijn nieuwjaarsrede gezegd. De centrale in Gelderland beschikt ovei alle voorzieningen voor de aan voer en opslag van kolen. Er is zelfs ruimte voor uitbreiding van de centrale met een kolen-eenheid. Overi gens ligt 'het energieverbruik in Gel derland de laatste weken al acht negen proeent lager dan was.geraamd. UTRECHT De Vereniging van Dienstplichtige Militairen heeft de mi nister van defensie verzocht dit jaar de wedde voor dienstplichtigen aan te passen aan het peil van het wettelijk minimum jeugdloon, zoals dat op 1 januari is ingegaan. De WDM heeft becijferd dat de dienstplichtigen bij bezoldiging volgens het minimumloon gemiddeld circa ƒ850 per maand zou den gaan verdienen tegen rond ƒ500 UTRECHT Door de stakingen in Engeland zullen er zondag in Enge land geen treinen rijden. Deze waar schuwing richt de Nederlandse Spoor wegen aan reizigers, die van plan zijn zondag in Engeland te reizen. De boten tussen het Europese vaste land en de Engelse havens zullen wel varen, In de Engelse havens staan echter geen treinen klaar, alleen bus sen om de passagiers naar Londen te rijden. Hoe men vandaar eventueel verder reist, moet iedereen zelf maar zien. 1 onze or derwij sredactie INHEM Het zou verstandig ge- ?st zijn als cr in de onderwijsbe- Jting van minister Van Kemenade ïdelijk op gewezen was, dat de ititeit van het bijzonder onderwijs )r de wet gegarandeerd is. Heel t discussies over de onderwijsbegro- »g zouden dan overbodig geweest it Aldus de voorzitter van de Ka- llieke Onderwijs Vereniging Th. M. ippen in zijn jaarrede gisteren in recht. In de memorie van toelich- bij de onderwijsbegroting stond mensen het recht hebben in het Jrwijs een door hen gewenste ïtiteit tot uitdrukking te brengen, en ander binnen redelijke gren- van dcelmatigheid'. Daarnaast, 'd Knippen, had best iets mogen over de rechten die het bijzon- onderwijs heeft, al zou dat dan ei- dijk ten overvloede zijn geweest, pratter Knippen toonde zich op punten redelijk tevreden met de jdige minister van onderwijs. Over I middenschool zei hij bijv. dat hij •«stander is van goed voorbereide experimenten omdat de uitkomsten daarvan een eind zouden kunnen ma ken aan het huidige welles-nietes-spel- letje, waarin voor- en tegenstanders van de middenschool verzeild zijn ge raakt. Dat de minister zelf ook de ex perimenten wil afwachten voordat hij een beslissing over 'wel of niet de middenschool voor iedereen' zal ne men, leek Knippen een bijzonder re delijke stellingname. Over de vernieuwing van het basison derwijs zei de voorzitter van de KOV, dat het rijkelijk optimistisch zou zijn aan te nemen dat er over vier jaar een nieuwe wet zou kunnen zijn. De ervaringen hij het invoeren van de mammoet zouden tot voorzichtigheid bij het opstellen van geprefabriceerde onderwijswetten moeten manen. Kritiek had Knippen op het nog steeds ontbreken van maatregelen om de taak van schoolhoofden bij het ba sisonderwijs te verlichten; over de grote salarisverschillen binnen het on derwijs zei hij dat verbetering daarin een zaak van hoge prioriteit blijft. Elke WERKDAG (behalve zaterdags) bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. ATTENTIE1 U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet), alsmede de gewenste breedte. DRINGEND VERZOEK. Teneinde correcte behandeling te bevorderen wordt u dringend verzocht het telefonisch opgeven zo tijdig mogelijk te doen geschieden. 19 januari a.s. hopen wij met onze Ouders G. van Es en T. van Es-Wiersma hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Al die jaren is God hun een helper geweest. U kunt hen feliciteren van 17.00-18.30 uur in Café- Restaurant „De Hanepoel", Huigsloterdijk 257, Abbenes. Hun dankbare kinderen, Ton Janneke en Pieter Ria Lolkje Abbenes. Huigsloterdijk 254. Voor de vele blijken van mede leven en belangstelling betoond tijdens de ziekte en na het over lijden van mijn innig geliefde Cornells Schaap lig ik allen mijn oprechte In het bijzonder dank aan Dr. I. J W. Schonenberg voor de goede medische verzorging van de afgelopen Jaron. Ds. J. Vroeglndewel voor de geeste lijke bijstand gedurende de ziekte van mijn Man. doktoren en verplegend personeel van het R'dams Zeehospitium voor de liefdevolle verpleging en het Ge- nooschap „Oud Katwijk" voor het treffend ,,Im memorlam" gesproken In dc aula en geschre ven ln de Katwijkse Post. en be grafenisonderneming D. C. Vis en Zn. voor de correcte verzor ging van de begrafenis. A. C. M. Schaap-Dletz Katwijk a. Zee. Jan. 1974. Cattenstraat 13. Psalm 140 5 en 0 „Welgelukzalig is hij, die den God Jakobs tot Zijne Hulp heeft, wiens verwachting op den Heere, zijnen God Is; Die den hemel en de aarde gemaakt heeft, de zee en al wat in dezelve is; Die trouwe houdt in der eeuwigheid". Met deze tekst werden op 2 januari, 50 jaar geleden, onze Ouders en Grootouders Cornelis Groeneveld en Johanna W. H. G. Groeneveld-Schuurraans wonend Varenhof 115 te Rotterdam, in het huwelijk bevestigd. Gode dankbaar herdenken wij dat vandaag in de familie kring. Ermelo: Hennie Nieuwerkerk a/d IJssel: Kees en Nel Mar jolen Kees 5 januari 1974. Tot onze grote droefheid is heden, na een moe dig gedragen lijden, van ons weggenomen mijn lieve Man, onze zorgzame Vader, Schoonvader, Opa, Broer. Zwager en Oom Jacob van der Stoel op de leeftijd van 57 jaar. A. M. van der Stoel-van den IJssel M. A. Vink-van der Stoel J. F. C. Vink W. J. van der Stoel A, van der Stoel-van der Mast Sandra en verdere familie 's-Gravenhage, 4 januari 1974, Altingstraat 2. Liever geen bezoek aan huis. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van de Diakonesseninrichting „Bronovo", Brono- volaan 9. Bezoek van 1.30 uur tot 3.30 uur n.m. De teraardebestelling zal plaatsvinden dinsdag 8 januari a.s. omstreeks 11.45 uur. in het fami liegraf op de begraafplaats „Oud Eik en Duinen" aan de Laan van Eik en Duinen, voorafgegaan door een rouwdienst in de Kapel van de Diako nesseninrichting „Bronovo", welke om 11 uur aanvangt. Tot onze diepe droefheid ging heden, na een moedig gedragen lijden, in de leeftijd van 57 jaar, van ons heen, onze lieve Broer, Zwager en Oom Jacob van der Stoel Zijn leven was een symbool van verdraagzaam heid en goedheid. Alphen a.d. Rijn: N. v. d. Stoel-Vroege De Meern: R. C. Rijnsburger- Blaauwendraad Aalsmeer: P. A. Baardse- v. d. Stoel M. Baardse Den Haag: C. J v. d. Stoel-Rietveld Oegstgeest: L. v. d. Stoel C. v. d. Stoel-Eikelenboom Santpoort: C. Pannekoek E. J. Pannekoek- In 't Veldt Neven en nichten 's-Gravenhage, 4 januari 1974. Do Here nam tot onze diepe droefheid tot Zich onze ge liefde Zuster, Schoonzuster en Tante Barbera Vos- van Hoving Emmercompascuum: E. van Hoving Crootegast: J. van Hovlng-Bannlnk Neven en nichten. Voor de vele blijken van mede leven en belangstelling betoond na het overlijden van onze ge liefde Vader, Groot- en Over grootvader Pieter van der Plas betuigen wij onze oprechte dank. ln het bijzonder dank aan Ds. A. Vink voor dc geestelijke bij stand. Dr. I. J. W. Schonenberg. Doktoren en verplegend perso neel van de „Wilbert", en Zr. v.d. Jagt van het Oranje-Groene Kruis voor do goede medische behandeling en de liefdevolle verpleging cn begrafenisonder neming D. C. Vis en Zn. voor de correcte verzorging van de begrafenis. Fam. van der Plas. Katwijk a. Zee, jan. 1974. Koninginneweg 27. SNELWEG MET WONDEROLIE Geen omslachtige lik- doompleisters of gevaar lijk gepeuter met scheer mesjes en so. Aanstippen met NOXACORN vloei stof is zo eenvoudig, hygi ënisch en verantwoord. NOXACORN bevat o.a. verzachtende wonderolie met jodium en een pijn stillend- middel. NOXA CORN maakt vlug een eind aan de pijn. Eeltplek- ken en eksterogen ver dwijnen met wortel en al. NOXACORN ontsmettend likdoornmiddel. Snel, pijnloos, afdoend. Tot onze diepe droefheid is zacht en kalm van ons heengegaan, mijn lieve Zuster, Schoonzuster en Tante Hei 11je van de Nadort in de ouderdom van bijna 80 jaar. Uit aller naam: Familie Van de Nadort Dordrecht, 4 januari 1974, Wielhovenstraat 35. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het Diaconessenhuis „Refaja", Van der Steen- hovenplein 1. Gelegenheid tot condoleren aldaar zaterdagavond van 7 tot 7.30 uur. De begrafenis zal plaatshebben dinsdag 8 januari a.s. op de Algemene Begraafplaats te Dubbel dam om 11.30 uur. Vertrek vanaf het woonhuis om 11 uur. De Kerkeraad van de Gereformeerde Kerk van Sassenheim geeft met droefheid kennis van het overlijden van zijn medelid Broeder J. Swierts Hij gedenkt met dankbaarheid het werk dat Br. Swierts als ouderling voor de gemeente heeft verricht. Sterke de Here zijn vrouw en kinderen. Namens de Kerkeraad voornoemd, Drs. J. D. te Winkel, h.t. praeses. Drs. J. E. van Teylingen, h.t. scriba Sassenheim, 2 januari 1974. Rotterdamse Begrafenis Onderneming W.H. J.van den TOORN b.v. Rouwkamer "SILENTIUM" Sinds 1867 Mathenesserlaan 486 Rotterdam Telefoon (010) 233317 HERPLAATSING WEGENS MISSTELLING pedagogische academie protestants-christelijke opleiding voor onderwijzer met h.a.v.o. afdeling Gevraagd voor gemiddeld 20 uur per week Taak: verzorging van het typewerk, bediening telefoon, bibliotheekwerkzaamheden, en andere werkzaamheden. Veredsl: Mulo/Mavo-opleiding, een goede typevaardigheid en liefst kantoorervaring. Salaris: volgens Rijksregeling, gebaseerd op verlof in de schoolvakanties. A.O W.-premie voor rekening van de academie; vakantieuitkering; opname in het Alge meen Burgerlijk Pensioenfonds. Voor inlichtingen kunt U zich wenden tot de administrateur, de heer M. van der Sluijs. Uw schriftelijke sollicitaties zien wij gaarne tegemoet. udenclijk 3, telefoon 078-75150 „Wie in de schuilplaats der Allerhoogsten is gezeten, vernacht in de schaduw des Almachtigen. Ik zeg tot de Here: Mijn toevlucht en mijn vesting, mijn God, op wie ik vertrouw. (Psalm 91). Heden nam de Here tot Zich, zacht en kalm, mijn innig geliefde Man, onze lieve zorgzame Vader en onze lieve Opa Levinus Wilhelmus Christiaan Vink Oud-Gemcentesecretaris van Berkel en Rodenrijs, Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, op de leeftijd van 76 jaar. J. C. Vink-van Stempvoort Brighton: Mieke en Ken (Engeland) Jacqueline, Gillian, Hayiey Haarlem: Niek en Tiny Marcel, Alice Nanaimo (Canada): Margriet en Fred Port Chester: Dick en Annemarie (USA.) Berkel en Rodenrijs, 3 januari 1974, Gerberasingel 38. Aan huis liever geen bezoek. Liever geen bloemen. De rouwdienst wordt gehouden D.V. dinsdag 8 januari om 2 uur in „de Ark", Oranjestraat 2. waarna de begrafenis zal plaats vinden circa 3 uur op de Algemene Begraafplaats te Berkel en Rodenrijs. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in „de Ark". Heden ontsliep in zijn Heer en Heiland onze geliefde Zwager Levinus Wilhelm Chr. Vink in de leeftijd van bijna 77 jaren. echtgenoot van J. C. van Stempvoort. Utrecht: N. W. van Eijk- van Stempvoort R. W. van Eijk Rotterdam: A. P. van Stempvoort Veenendaal: G. van Stcmpvoort- van Wingerden Veip: F. B. L. van Stempvoort- Osterman Soesterberg: H. J. van Soest- van Stempvoort Veenendaal: W. J. van Stempvoort E. van Stempvoort- de Suyk Berkel (Z.-H.), 3 januari 1974. Voor de aan ons ziekenhuis verbonden: PROT. CHR- SCHOOL VOOR VERPLEEGKUNDIGEN EN VERZORGENDEN vragen wij wegens uitbreiding van de docentenstaf een die in het docententeam voor de opleidingen A, B en ziekenverzorging zal worden opgenomen ten behoeve van de opleiding tot diploma A. Wij zoeken iemand met christelijke levensovertuiging. die zo mogelijk reeds een opleiding tot docent(e) heeft voltooid. Verpleegkundigen die voor deze functie voelen, maar nog niet een hierop gerichte op leiding volgden, kunnen echter eveneens solliciteren. Zr. van Doome, direktrlce van de school voor verpleeg kundigen en verzorgenden, is gaarne bereid alle gewenste inlichtingen over deze funktie te verstrekken. Telefoon 08389-9101, Edeseweg 118, Bennekom. Sollicitaties te richten aan de Afdeling Personeelszaken, Edeseweg 118, Bennekom. De Mathenesser Bogert Is een protestants christelijk bejaardenverzor- gings-centrum, gelegen in Rotterdam-West. In verband met het feit, dat onze huidige medewerkster gaat trouwen en Wij het van belang achten, dat er door een ruime inwerkperiode conti nuïteit in de werkzaamheden kan worden verkregen, zoeken wij voor zo spoedig mogelijk een liefst in het bezit van het diploma "Huishoudkundige voor inrichtingen", en enige ervaring. Geïnteresseerden welke In het bezit zijn van het diploma "Inrichtings assistente" of ruime ervaring hebben op dit gebied kunnen eveneens solliciteren. Zij moet goede kontaktuele eigenschappen bezitten, zowel t.a.v. bewo ners afs personeel, en in staat zijn de huishouding geheel zelfstandig te leiden. De aan haar toe te vertrouwen taak zal In een persoonlijk gesprek vol ledig worden doorgenomen. Minimum leeftijd 25 Jaar. Wij bieden In ons verzorgingscentrum met 141 bewoners, van wie velen intensief-verzorglngbehoevend zijn, een goede werksfeer, met een bij de functie passend salaris en secundaire arbeidsvoorwaarden. In het gebouw is een 2-kamerflat beschikbaar. U kunt Uw schriftelijke sollicitaties richten aan de directrice mej. H. J. Keussink, p/a Franselaan 110, Rotterdam-7, telefoon 010-37.11.33. DR. K. E. GRAEBNER Het grote kennis-der-natuurboek voor het hele gezin In honderden briljante foto's en fijne beschrijvingen geeft dit boek een beeld van de overweldigende rijkdom van de natuur. U maakt kennis met geheimen van het leven die door de moderne biologie werden ontsluierd. Met heel de rijk-gevarieerde planten- en dieienwereld op alle continenten. Met wat er leeft en groeit in de tropische regenw^i- den en dorre woestijnen, in de oceanen en binnenwateren, in de moe rassen en bossen, op de heidevelden en rotsen. Ongelooflijk mooll U leest ook over natuurwonderen waarvan u nog nooit hebt gehoord en die u en uw kinderen zullen fascineren. KIJKEN, LEZEN, GENIETEN! De schrijver, de bioloog en wereldreiziger Dr. K. E. Graebner, is presentator van grote tv-natuurprogramma's. Zijn boek, uitgegeven in samenwerking met het Wereld Natuur Fonds, is een van de fraaiste en meest omvattende werken die ooit op dit gebied verschenen zijn. Enthousiast aanbevolen door bekende Nederlandse natuurkenners als Dr. Fop. I. Brouwer, Jan P. Strijbos, Dr. A. Scheygrond «n A. B. Wigman. 480 groot-formaat bladzijden 700 tekeningen en foto's, waarvan de meeste in kleur f 57.50 ZOMER KEUNING ^J)J» WAGENINGEN Verkrijgbaar in de boekhandel

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9