Teleac speelt in open school belangrijke rol AVONTUUR IN KARINTHIË Mary Stewart Voorzitter Veringa: nu al instructieve omroep? Veronica wil veel actualiteit gaan brengen Bezetting studio uit de hand gelopen Paprikapotje met rijst Pittige nier TROFTC- KWARTET ZATERDAG 5 JANUARI 1974 BINNENLAND /"RADIO EN TV T4/K6 Vin onze radio- en tv-redactie UTRECHT Sprekende ter gelegenheid van tien jaar Teleac en over de toekomstplannen van een aanpak voor verschillende me dia ran onderwijs en vorming in ons land, zei voorzitter dr. G. H. Veringa: 'Alles wijst erop dat 1974 en 1975 beslissende jaren gaan worden.' 'Vele problemen moeten in zo kort mogelijke tijd worden opgelost. Ik noem er slechts enkele: de verhou ding van de open school tot het Ne derlands onderwijs; de verhouding tussen de als algemene vorming be doelde tv- en radioprogramma's van de Open School en de educatief-infor- matieve uitzendingen van de andere omroepverenigingen'. Verder noemde hij de bezinning op de onderscheide ne inbreng van de verschillende me dia als televisie, radio, schriftelijke begeleiding ontmoeting in centra en tenslotte het samenspel tussen onder wijs dat gericht is op diploma's en de meer algemeen funderende vorming. Dr. Veringa herinnerde eraan, dat de discussie rond de ministeriële nota over instructieve omroep het misver stand uit de weg heeft geruimd, dat de instructieve omroep geen tv-om- roep en een Open School geen tv- school is. 'Wel heeft tv als medium eigen mogelijkheden om de verborgen behoefte aan scholing aan de opper vlakte te brengen en drempelvrees voor het grijpen van een tweede kans weg te nemen'. Debat De heer Veringa. zowel voorzitter van Teleac als van de door de minister van onderwijs ingestelde commissie - 'Open School', merkte aan het begin van zijn herdenkingstoespraak op, dat wie thans over Teleac spreekt, het in feite over de instructieve omroep heeft En wie daarover spreekt, be vindt zich midden in de discussie over de bezinning op onderwijs en vorming in het algemeen. Maar daar mee zijn zij ook. veelal zonder het zelf te beseffen, betrokken in het de bat over maatschappelijke structuren en over maatschappijvernieuwing. 'De kernproblemen waar het onder wijs mee worstelt, ik noem slechts het scheppen van gelijke kansen, het bevorderen van integratie en zo het tot stand brengen van doorzichtige structuren; het stimuleren van de de mocratisering door het centraal stel len van de gezamenlijke verantwoor delijkheid van volwassen mensen voor althans hun eigen wereld. Dit zijn te vens, en niet toevallig, ook kernpro blemen van de samenleving van van daag". Toekomst Drs. I. J. van Houte, directeur van de Anne Frank Stichting, die door Tele ac was uitgenodigd zijn visie op de toekomstsituatie te geven, haakte in op de commissie die programma en opzet van de multimediale Open School voorbereidt. Minister Van Ke- menade heeft daaraan toegevoegd, dat de open universiteit pas in het verre verschiet ligt De ben met die medede ling gelukkig, al denk ik bij een Open School minder aan een tweede kans voor mensen die op latere leef tijd nog een havo-diploma willen ha len'. De heer Van Houte meende dat het noodzakelijker was een instituut voor vorming van volwassenen voor een brede laag in onze samenleving in te stellen, voor mensen die zich in het verleden tevreden hebben moeten stellen met lagere school en hooguit een paar jaar vervolgonderwijs. Bij veranderingen in maatschappij en beroep of omdat ze als vrouw van middelbare leeftijd terugkomen in het arbeidsproces, willen zij nog wel iets anders dan ongeschoold werk. Het be halen van een diploma zou ik daarbij niet als eerste doel voor ogen willen stellen, hoogstens een reeks deeldiplo- ma's die na een paar jaar met elkaar kunnen worden omgewisseld tegen een mavodiploma. Geblust Overigens geloofde de heer Van Hou te niet zo aan de behoefte bij de men sen aan een Open School. 'Niet dat ik twijfel aan de leergierigheid van de mens. maar wij weten allemaal dat het Nederlandse onderwijs de lust tot le ren aardig weet te blussen. Het woord 'school' en dus ook 'Open School' schrikt meer mensen af dan dat ze aangetrokken worden. Als we dan zo nodig levenslang moeten leren om in de wereld van vandaag en mor gen mee te kunnen komen, dan zou het begrip 'Open School' een andere inhoud moeten krijgen: speelser, geva rieerder, meer gericht op totale ont plooiing en vooral meer betrokken op de maatschappij en de wereld waarin wij leven.' Om de leergierigheid te prikkelen zal er op korte termijn niet alleen een programma geformuleerd, maar ook uitgevoerd moeten worden als experiment. In dit programma zou rond een aantal belangstellingspunten een reeks deeltaken kunnen worden samengesteld, waarin nu eens gebro ken wordt met onderwijs in de zin van een proces van kennisoverdracht. Dit educatieve programma zal zich be dienen van een veelheid van midde len. Het cursusboek of de gedrukte les zal basis zijn, radio en tv bieden daarvoor toelichtingen, hulp, demon straties, proeven enz. En verder na tuurlijk de grammofoonplaat en de geluidsbandcassette en de hulpmidde len die de cursisten zelf thuis moeten maken'. Hulp Drs. Van Houte wilde bij dit alles de hulp inroepen van de bestaande vor mingscentra. volksuniversiteiten, buurthuizen en openbare leeszalen. Er zouden een vijftigtal gekozen kunnen worden, die zich voor de Open School beschikbaar stellen. 'Dat betekent ook dat er studiebegeleiders aanwezig moeten zijn, geen leraren maar groepswerkers, die hetzij als vrijwilli ger, hetzij als beroepskracht uit het vormingswerk bereid zijn te Ieren met de lerenden en mensen op weg te helpen om te leren leren. Aan de trai ning van deze begeleiders is erg veel gelegen. Ze zou zo spoedig mogelijk moeten beginnen'. HILVERSUM In een uitzending aan de omroepraad die minister Van Doorn (CRM) moet adviseren, heeft Rob Out als programmaleider van ra dio Veronica laten weten hoe de aard van een eventuele omroep Veronica zal zijn. 'Veronica zal zich onderscheiden- van de andere zendgemachtigden door zich te presenteren als een uitgesproken servicestation. Alle programma's voor radio en tv zullen door deze wijze van aanpak automatisch een hoge attentie- waarde krijgen'. Wat deze moeilijke zin precies bete kent wil Rob Out ons wel uitleggen. 'Door onze manier van presenteren komt het beter over. Moeilijke onder werpen die toch onder de aandacht moeten worden gebracht, zullen dui delijker worden gebracht dan nu ge beurt'. Verder voegt hij er aan toe, dat Ver onica een neutrale omroep zal zijn, met veel aandacht voor de jongeren, in het bijzonder de werkende jonge ren. 'Maar toch zal het niet een speci fiek jongerenomroep worden'. Er zal veel actualiteit worden gebracht, niet in blokken, maar door het programma gestrooid. Volgens een accountantsverklaring van 1 oktober is het aantal leden 205.000. Rob Out: 'Daarvoor hebben we alles geschrapt waar we aan twij felden. Leden uit België, namen waar iets aan mankeerde enz.' Wat hij niet weet is, of alle 205.000 overgeblevenen hun omroepbijdrage hebben gestort, en dus geldige leden zijn. 'Al zou 50 procent het niet zijn, dan hebben we nog meer dan 100.000 over. Dat is ge noeg', aldus Rob Out. HILVERSUM Het hoofdbestuur van de VARA heeft gisteren tijdens een bespreking met het dagelijks be stuur en de ondernemingsraad gecon stateerd dat de bezetting van het café 'In de rboie haan' in de Vara-studio op 17 december door een deel van het VARA-personeel uit de hand is gelo pen. Deze ludiek opgezette bezettingsactie was bedoeld om het NOS-bestuur er toe te bewegen de hoge foyer van de VARA-studio in plaats van de gebrui kelijke ruimte in de VARA-studio te gebruiken voor zijn vergaderingen. Het hoofdbestuur heeft tijdens de be spreking van de situatie van de on dernemingsraad de verzekering gekre gen, dat getracht zal worden dat een dergelijke actie niet opnieuw kan plaatsvinden. MARY PERKINS LOWIETJE SMIDJE VERHOLEN 77 Opeens hoorden we. verrassend luid, de motor van de jeep starten. We hoorden dc banden over het grint knarsen en de weg op rijden. Vlug gaf ik Timothy een teken, maar dat bleek niet nodig. Nog voor ik zelf onder het dashboard gedoken was, was hij reeds helemaal onzichtbaar. Ik hoorde de jeep schakelen. Korte tijd was het onmogelijk te zeggen, ver stopt onder het dashboard als ik zat, welke kant de jeep uitging. Maar toen hoorde ik hem ons op een afstand van oen paar meter voorbij rijden. Hij vervolgde dus zijn reis in noorde lijke richting. Terwijl hij over de houten brug hobbelde, waagde ik het even te kijken. Maar de jeep werd al door de reusachtige schaduwen van de bomen aan het gezicht onttrokken. Hij had zijn lichten niet aan. Het volgende ogenblik werd het por tier van de auto geopend en nam Le wis naast mij plaats. Meteen werd de motor aangezet, en we zaten alweer achter Sandor Balog aan, nog voor Lewis de deur achter zich gesloten had. 'Hij is als een razende weggereden', zei ik. 'Ja?' reageerde Lewis. De snelheids meter sprong naar rechts. Timothy stak zijn hoofd nu naar voren. 'Heeft hij de verdovende middelen niet ver stopt in de schaduw van de oude schuur?' 'Nee. Noch heeft hij ze overhandigd aan een kreupele oude Chinees. Maar al zijn deze constateringen negatief, ook daaruit kunnen we leren. Hij heeft dat spul nog altijd bij zich en de opdrachten die hem gegeven zijn, blijven nog altijd van kracht. En daarom ook die van ons'. 'Opdrachten?' Het was de eerste keer dat Timothy zo onverholen naar Le wis' activiteiten viste. Lewis diende hem vrij en onbevangen van ant woord. 'Ik bedoelde het natuurlijk figuurlijk. Ik ben niet van de politie, Tim. Ik ben een gewone burger die van zijn firma opdracht heeft gekregen zich in deze zaak die uiterst geheim is en een zeer persoonlijk karakter draagt te verdiepen. De gemeenschappelij ke noemer in deze twee zaken is Paul Denver, die. nadat hij in Tsjechoslo- w aki je meer te weten was gekomen (daar is het circus immers onlangs geweest) voor zichzelf de zaak verder wilde onderzoeken. Zijn dood kan na tuurlijk een ongeluk geweest zijn. We mogen aannemen dat Franz Wagner ontdekt had dat dat spul in het zadel verborgen zat. Hij heeft daar iets van gezegd.niet veel. maar juist genoeg om Sandor de schrik op het lijf te ja gen. Toen Sandor hem in het gezel schap van Paul Denver aantrof, nam hij het besluit hen allebei meteen maar voorgoed het zwijgen op te leg gen. Misschien heeft hij de avond met hen doorgebracht en heeft hij, nadat Franz geen stap meer kon verzetten. Paul aangevallen, de lamp naar bene den getrokken en de wagen in brand gestoken. Het feit dat er bij Franzl al eerder brand was geweest, heeft hem misschien op de gedachte gebracht. Hoe hij Paul precies buiten gevecht heeft kunnen stellen, begrijp ik niet.maar als we een beetje geluk hebben, zullen we dat allemaal voor het eirule van de nacht uit zijn eigen mond horen'. We vlogen over de weg. We vermin derden zelfs geen snelheid toen we een grote tak moesten ontwijken .die op het wegdek terecht was gekomen. 'Denk dus niet dat wij en of andere officiële status hebben, want dat is niet zo. Je zou kunnen zeggen dat ik mijn eigen persoonlijke redenen heb om met die Herr Balog eens een har tig woordje te.spreken.Maar ik heb mijn best gedaan om onze activiteiten legitiem te maken ik heb vanuit Schloss Zechstein naar Wenen gebeld'. 'Naar Wenen?' zei ik omzichtig. 'Naar een man die ik ken', zei Lewis. De kalme toon van zijn stem stelde ons gerust 'Deze zaak ligt op het ter rein van Interpol, Afdeling Narcotica. Ik ken geen van de jongens van die afdeling, maar ik ken wel een paar kerels van Interpol. Een keer dit zei hij over zijn schouder tegen Tim 'een keer ben ik in Wenen betrok ken geweest bij een zaak over een val se invoervergunning. Die man, met wie ik toen te maken had. heb ik nu gebeld. Het was een prettig gesprek en ik heb hem verteld dat we moge lijk op het spoor waren van een stel letje handelaren in verdovende mid delen. Tussen twee haakjes, ik heb hem ook even gevraagd of er nog er gens een juwelendiefstal had plaats gevonden, maar hij verzekerde mij dat dat niet het geval was, noch in München noch ergens anders. Dus houd jij maar gerust je saffier, Van.Overigens vermoedt Interpol dat Sandor een van de mensen is, naar wie ze zoeken; trouwens volgens hen zou het circus wel eens de haard kunnen zijn van al het onheil. Uiter aard kan de politie ons nog niet di rect te hulp komen; ze weten immers niet waar Sandor naartoe gaat. Maar er zullen politiewagens gaan patrouil leren die naar de jeep zullen uitkij ken. en het circus zal aan de grens worden tegengehouden. Bovendien Is de politie van Graz gewaarschuwd.' 'Dan hadden we hem beter niet uit het oog kunnen verliezen, is 't wel?' Tims stem was een opmerkelijk getrouwe imitatie van de koele rustige stem van Lewis, maar toch was er een on dertoon van opwinding in te horen. Ik zag Lewis glimlachen. Ik weet niet hoe het kwam maar plotseling had ik ze allebei wel aan mijn hart willen drukken. 'Officieel of niet officieel, we zullen ons best doen', zei Lewis. 'Heb jij de kaart, Vanessa?' Ma'. 'Ik wil hem zo dicht mogelijk benade ren zonder hem direct schrik aan te jagen. Ik ken deze streek vrij goed, maar blijf de kaart toch maar volgen. Waar is de volgende zijweg?' Ik boog me over de kaart. Het licht van de zaklantaarn gleed over dorpen en wegen, en ondertussen snelde de Mercedes voort over de slechte weg. (Wordt vervolgd) 51. Maar Kareltje Knetter was: alweeer weg. Met klamme handjes omklemde hij het stuur van zijn wortelkisten-au- to en met enkele vertwijfelde nikken wist hij het karretje weer min of meer in het rechte spoor te krijgen. Hij sprak zeer' vele schietgebedjes over een behouden afloop van deze dolle rit en gelukkig voor hem kwam hij weer heelhuids in 'het goede en rustige Rijkhuyzen terecht. Doch al daar verwekte hij bepaald enig opzien en wel bij de plichtsgetrouwe gemeen telijke koddebeier Eelco Eelkema. Die was juist op zijn eerste ronde van die ochtend en hij liet zijn speurend oog goed rondgaan. Het mag dus niet zo vreemd heten, tfat hij plotseling enige FERDINAND noodzaak in zich voelde opkomen zijn gummiknuppel te voorschijn te halen. 'Poffrrrr.dikkeme!' plofte hij. 'Dat komt me nou toch werkelijk de spui gaten uit! Laat'n ze teeg'nswoordig ook al zulke kleine blaag'n in waag'ns los? Da's verbood'n! Da's tegg*n de wet! De veiligheid van *t verkeer kan niet tolereer'n dat minderjarige knaap'n zonder rijbewijs in gieer'nde auto's door dorp'n raaz'n! En dan laa'k me nog hang'n ook, as dat dat kleine jong van Verhool'n niet is!' Toen Eelco dit allemaal 'had bedacht, omklemde hij de taaie rubberlat, nog eens extra stevig en riep hij uit: "■Halt! In naam dér wet.' En onmiddel lijk zette hij de achtervolging in. Maar de brave kerel had het even goed kunnen laten, want hij was te gen Kareltjes wagentje toch niet op gewassen. Troosteloos en nutteloos bleef hij achter in een vettige wolk van stof en benzinedampEn terwijl kleine Kareltje nu de grote autoweg had bereikt en met een krankzinnige snelheid zelfs de groot ste Amerikaanse wagens voorbijstoof, zat de arme smidje Verholen met een verkoelende ijszak op zijn hoofd te piekeren. De smid had barstende hoofdpijn en door zijn geplaagde her senen bonkte de vraag wat toch wel het lot zou zijn van zijn pientere as sistent Kareltje Radio morgen Radio vandaag HILVERSUM I VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn, 7.20 <S) Z.O. 7.54 VPRO: Deze dag: 8.00 Nws: 8.11 Dingen v.d. dag: 9.35 Waterst. en 10.'.» Voor nu en later. 10.30 (S) Z.I.: muz.- 'n inf.show. (11.00-11.02 Nws). 13.00 Nws. 13.11 (SI In de Ronle Haan. NOS: 14.43 (S) NOS- Jazz. 15.10 Progr. v.d bultenl. werkn. (16 00-16 02 Nws). De vrije Gedachte: 17.40 Anti-Autoritaire opvoeding, lezing. NOS: 17.53 Med. VARA: IS.00 Nws. 18.11 Dingen v.d. dag. PP: 18.20 Uitz. van DS'70. VARA: 18.30 tS> Varle afwiss. zaterdagse vooravond. 19.50 'Si Brassband Magazine. 20.00 (S) VARA fe liciteert: verz le.kpl.progr. met onverw. wen dingen. 22 00 Boemerang: nws v.d. afgelopen week. kritisch bekeken. 22.30 Nws. 22.40 Het Oproer kraait: Rebelse liedjes. 23.05 Ach ja de jaren 50 - en verder? 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) Onlbljt-Soos: ge- var. progr. me: 7.30 Nws: 7.41-8.00 Aktu.i: 8.30 Nws en h.36-8.45 Gvmn. v.d. hulsvr. 10.00 (S) Tien om: mini-magazine voor en met jonge luisteraars. 10.30 Nws. 10.33 (S) Route - A: amusera.progr. 11.55 Med. 12.00 Aktua. 12.16 Overheidsvoorl.: Exportiviteiten - nws. wenken en adviezen op exportgeb. 12 26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Tross-country. 13.30 (S) Steiger - B: gevar. progr. 15.30 Nws. 15.33 S) Als dat zou kunnen: vcrzoekpl progr. 17.30 Nws. 17.32 Aktua. 17.50 (S) Cafe-chantant: liedjes en muz. uit dc goede oude tijd. TROS: 18.15 Uit de pers. 1S.30 Nws. 18.41 <S) Close-up 19.00 (S) Cone, a la carte-, klas®. verzoekpl.progr. 20.00 Nws. 20.05 Ak- tua-klankb. 20 30 (S) Klaviertuositeiten. 20.55 (S) Om de fcun®t. 21.15 Smaadschrift, hoor spel. 22 20 iSKlas®. gramm muz. EÖ: 22.30 Avondsoverdens. 22.50 Klankbord: act., inf. en comm. 23.05 (S) Postludium: klass. muz. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NCRV: 7,02 Klaa- wakker S 02 iS> Tot uw dstklass. mm. op uw verz. 10.03 Muz. bij de koffie. 12.03 IS) Pers Vers. 13.03 (S) Drie van U. 15.03 (S) Pop Station. 16.03 (S) Sportshow 1: sport en muz. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. NCRV: 19.02 (S) Taxfree: intern, platenprogr. NOS: 21.02 W.K.-Voetbal 1974: loting v.h. W.K. voetbal vanuit Frankfurt. NCRV: 22.02 Strict ly Countrv Style. 22.30 (S) Jazztime. 22.55 Med. 23.02 (S) Sportshow II: sport en muz. 0.02 (Sl Late Date. 2.02 <S) Bent u daar nog? 6.02 (S) Morgenstemming. 6.45-7.00 Zon dagmorgen. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. 12.03 Gevar. progr. 12.50 Bui- tenl. persovert. 13.00 Nws, weerber.. schouwburgprogr.'s. Verv. gevar. progr. 14 00 Nws. 14.13 Smartlap®. 15.00 Nws. 15.03 Matinee. 16.00 Cabaret. 17.00 Nws en med. 1710 Made in Belgium. 17.55 Weeg schaal. 18.00 Nws. 19 03 Jonge mensen van deze tijd. 18.45 Wat is er v.d. sport. 18.55 Taai- wenken. 18.57 Grit. v.d. week. 19.00 Nws en med. 19.30 Intern, chansons. 20.30 Sport en muz. 22.00 Nws. 22.10 Dansmuz. non-stop. <23.00 Nws.) 23 40-23 45 Nws. HILVERSUM I VARA: 8.00 Nws. 8.10 Voor «tad en luid. 8.17 Weer of geen weer, progr. v.d. vroege zondagmorgen. (9.00 Sportmed.). HUMAN. VERB.: 9.43 Invuloefeningen in humanisme. muzikale'show. 13,00 N'W3, 13.10 D® toestand in de wereld. 13.19 Radiojournaal. 13.30 (S) Delta: inf. show met raw. 14,10 <S) Nederi. solisten: viOo! en piano; klass. muz. NOS: 14.30 Het stralende begin: ff«pr. en inf. over prijsverhogingen en distributies. 15.10 Van Ta-ta tot totale taal. 13*20 Gamma van alpha en bet». 15.45 Hebt U geluisterd? - radio- en televlsieprogr.'s in de belangstel ling. 16.15 Journalistenforum. VARA: 17:00 (S) Instrumentaal ensemble: klass. en mod. muz. 17.35 Med. 18.00 Nws. 18.15 Van Onde ren: progr. over de mens en zijn werk. 18.49 S) Licht ork. met zangsolisten. 19.18 Ge sproken portret. VPRO: 19.30 Nws. 19.35 Van daag dit. morgen dat. 19.45 Lezing. 20.00 vi'RO-Zor.dag - progr. toor Jong» wartende mensen. AVRO: 20.30 (S) In de taait ge speeld: verzoekpl.progr. 22.30 Nws. 22.40 Ra- HILVBRSUM II KRO: 8.00 Nws. 8.15 (S). Badinerie: klass. muz. 9.00 Nws en waterst. 9,15 Zondagmor gen. met 9.15 Muz. en gespr.; 10.00 Eucha ristieviering: 1-1.90 Nws: 11.02 Muz., gespr. en reacties. 11.55 Med. 12.00 Kruispunt: ma- gaalHe en achtergrondjnf. over kerk en sa- menlev. 12.30 Nws. 12.40 Edho. 12.50 Bultenl. komm. NOS: 13.00 (S) Zondagmiddagouvertu re: popul.-klass. muz. 14.00 (S) Residcntic- ork. en solisten: mod. muz. In de pauze: 14.51-15.20 Adempauze: kult. magazine. 16-00 Muz.progr. van Ton de Leeuw. CVK: 17.00 Geief. kerkdst. 17.50 Uitgesproken; maandel. magazine pragr. IKOR: 18.30 Mensen: ge sprek van mens tot mens. 18.43 Een vraag die je dikwijls tegenkomt: kerkliederen met toelicht. 18.58 Wilde Ganzen. NOS: 19.00 Nws. 19.07 (S) Muz. uit de Middeleeuwen en Renaissance. 19.45 (S) Muz. uit de Barok. 20.30 Zin-tuig: toneel op til - kunstopl. in Nederland (VI). NCRV; 21.00 (S) Cora nu met sangh: geestelijke liederen. 21.20 Als God roept,,.: besch. over de roeping, het geroepen-zijn v.d. kerk. 2.185 (S) Klass. kerkcantates. 22.00 (S> Aleenstaande bomen in de wind. 22.45 (S) Kerkorgelconc,: klass. muz. 23.20 (S) Klass. pianoconc, 23.55-24.00 - Nws, HILVERSUM III AVRO: 7.02 Lukraak: licht platenprogr. 9.02 (S) Juist op zondag. 10.02 (S) Muz. Mo- J zaïck. VARA: 11.02 (S) Klink Klaar - zonder nonsens. 12.02 (S) Met vriend-el. groeten. verzoekpl. 13.02 (S) NAR: Nederi. Artiesten Revue. NOS: 14:02 Langs de lijn: sport en muz. 18.02 Joost mag niet eten. KRO: 19.02 (S) KRO-op-Drle: Tombola. 22.53 Med. 23.02 (S) Voer voor vogels. 0.02 In the still of the night. 2.02 (P)laatwerk. 4.02-7.00 Vincent van Engelen Show. BELGIE 324 m NED. 11.39 Herh. van progr.'s. <12.00 Nws.) 13.00 Nws. weerber. en schouwburgprogr.'s. 13.20 Opera- en belcantoconc. (14.00 Nws.) 15.00 Sport en muz. (17.00 en 18.00 Nws.) 13.30 Kath. godsd. uitz. 19.00 Nws, weerber. en med. 19.30 Muz.progr. (22.00-22 95 Nws A 23.00 Nws, 23.10 Dansmux, 28.40-23.45 Nws. TV morgen NEDERLAND I TELEAC 14.15 Bijstandswet -1 NOS 15.00 Journaal 15.02 Het progr. met de muis 15.30 Star Trek 16.20 Suriname-Antillen 2 delen Koninkrijk: inf. progr. 16.50 Toto-en voetbal uitslagen IKOR 17.00 Vesperdienst 17.30 Wilde Ganzen TV vandaag NEDERLAND I NOS 16.00 Journaal TROS 16.02 TROS Country 16.35 De want 16.45 Circusshow NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal TROS 19.05 Zorro 19.30 Wild Kingdom: 1. De winterslaap v.d. grizzly NOS 20.00 Journaal TROS 20.21 Alles of niets 21.10 TROS-Sport 21.40 De F.B.I.: De leider 22.35 'n Gulden de man extra: bekend making prijs winnaars NOS 22.45 Journaal 22.50 Studio Sport, met o.m. loting v.d. W.K. voetbal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 Voor een brief kaart op de derste rang NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 MIK: muzikaal amusem. progr. 21.10 Brandpunt 22.00 Martv Feldman Comedy Machine: amusem.progr. 22.50 Epiloog NOS 22.55 Journaal IKOR KRO RKK NCRV 23.00 Het lied v.d. week show. 11.33 Dlerenprogr. 12.20 Act. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 14.00 Pro gr. overz. 14 05 Journaal. 14.13 Skiwedstrij den. 14.45 Kleuterprogr 15.15 Toerist, tip®. 15.45 Lichte muz. 16.45 Econ. magazine. 17.15 Vesper. 17.45-18.30 Sport. (Reg. progr.: NDR: 18.30 Ein herrliches Leben. 19.00 Act. 19.1® Amusem.progr. 19.63 Progr.overz. WDR: 18.35 Eddies Vater. 19.00 Journaal. 19.35 Wo die Liebe hinfallt.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Licht muz.progr. 21.00 sportprogr. 21.45 Trekking lottogetal len. Journaal en weerber. - Het woord v.d. DUITSLAND II 13.45 Progr overz. 14.15 Amusem.progr. 14.58 Journaal. 15.00 Licht muz.progr. 15.50 Hobbyrubr. 16.00 Eurovisie: Skiwedstr. 17.00 Journaal. 17.10 Landensplegel. Aansl.: Herr Daniel passt auf. 18.00 Licht muz.progr. 19.00 Journaal. 19.30 Der junge Herr Vek. 20.15 Geliebte Da me. 21.50 Journaal. 21.55 Sport. 23.10 Rebec ca. 1.15 Journaal. DUITSLAND III NDR 16.30 Beat-Cluo. 17.15 Inf. progr. 18.00 Klnderprogr. 18.30 Doe. progr. 19.00 So zartllch war Suleyken. 19.15 Fllmrep. 19.30 Filrarep. 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Studio in - jaaroverz. 21.00 Der Igno rant und der W'ahnsizmige. 23.00-23.10 China Today, DUITSLAND III WDR 19.00 Zandmann. 19.05 Inf. progr. 19.45 Reg. nws en sport. 20.00 Journaal en weero verz. 20.13 Cult, magazine. 21.00-23.25 UnendUche Sehnsucht der Gotter, BELGIE NEDERLANDS 14.00 Well spent L'fe. 14.40 Een cheque van een miljoen dollar. 16.00-17.10 Natuurwe- tensch. progr. 1S.00 Poppenfilmpje. 18.05 Het dikkertje. 19.35 Akt. 19.43 Med. 19.43 Journaal. 20.15 BELGIE FRANS 12.00-14.00 Zaterdagmiddagprogr. 16.50 Waals theater. 18.10 Hansel und Gretel. 18.55 Kleuter progr. 19.00 Het uitgaansleven. 19.15 Elep hant Boy. 19.45 Journaal en weerber. 20.15 Natuurprogr. 20.45 Avonturenfilm. 22 15 Filmprogr. 23.25 Journaal. G paprika's 3 uien 2 bananen 2 teentjes knoflook. 3 blikjes tomatenpuree 500 gr. rundergehakt I. half geslagen room chilisaus 100 gr. boter kruiden Paprika's wassen en met de gepelde uien fijnsnijden. De bananen ook in kleine stukjes snijden. Doe er de ge* mengde kruiden bij. In een andere pan de groente met tomatenpuree en het gebraden gehakt door elkaar roe ren. Doe er eventueel een beetje wa ter bij en laat het mengsel drie kwar tier sudderen. Afmaken met <le half geslagen room en wat citroensap, (re cept van Ingrid van Elk, Amsterdam). Menutip: Paprikapotje met rijst, ge mengde sla, magere yoghurt met ro zijntjes. 1 kalfsnier 100 gr. rookspek 100 gr. doperwtjes 1 eetl. kappertjes 1 ui 1 ingemaakte paprika bloem, peper zout, witte wijn boter 1 theel. mosterd De nier goed wassen in koud water en vervolgens blancheren. In plakken snijden en door de bloem halen. Het in dobbelsteentjes gesneden spek langzaam uitsmelten en een klontje boter erbij doen. Hierin de gesnipper de ui fruiten en dan de stukken nier erin bakken. Doe er een scheut witte wijn bij. de kappertjes, peper, zout, doperwtjes, mosterd en de in stukjes gesneden paprika Goed warm laten worden. (Recept van mevrouw B. M. Rots-Wisman, Groningen), Menutip: Kopje koninginnesoep, pitti ge; nier, gekookte aardappels, andijvie, kwark. NOS 18.55 Ti-ta-tovenaar 19.00 Journaal AVRO 19.05 Het wonder der natuur: Costa Riea 19.30 Jonge mensen op weg naar het Concert podium 20.20 Hier Parijs, hier Jan Brusse 20.30 Meester, Meester 21.45 Act. inf. progr.- HUMAN. VERBOND 22.25 14-daagse visie op akt. Humanisme NOS 22.55 Journaal NEDERLAND II NOS 18.47 Vooraf - inf. over schooltelevisie IKOR KRO RKK 18.55 Woord voorwoord NOS 18.55 Ti-ta-tovenaar 19.00 De vloek van woeste wolf (1) 19.25 Studio Sport 20.40 Journaal 20.45 Bellevue: gespr. over oorlog en vrede 21.35 Wat doe je voor de kost - inf. progr. in spelvorm 22.10 Zienswijze: disc.progr, 23.10 Journaal DUITSLAND I 9.15 Journaal. 9.20 Bultenl. Journaal. 10.15 Progr.overz. 10.45 Inf. progr. 11.30 Kinder- magazine. 12.45 Journaal. Aansl.: Weekjour- naai. 13.15 Rcg. weekjournaal. 14 05 Lemmi und die Schmoker. tinderprogr. 14.50 Wem 'I die Sonne lacht. 16.30 W.K. skiën. 17.13 Salto Mortnle. 18.15 Journaal. 18.18 Sportjournaal. 19.00 Wereldspiegel. 19.30 Sportjournaal. 'I 20.00 Journaal en weerkaart. 20.15 Nichts als I Erinnerung. 22.10 Doc. film, 22.55 Journaal en weerkaart.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6