Kunst na Arbeid klinkt generaties aaneen Katwijkse KOLOM Agenda voor Leiden Door Niekjan van Kesteren Voorspelling, die ook niet kan uitkomen Nieuwe Leidse Courant Dode bij brand in Zoetermeer Even reisfolders thuisbrengen f 63.000 weg LSG 2 wint derby van Philidor 4 Daders overval op geldloper aangehouden Kerststal werd niet verwijderd Visserij berichten Inbrekers aan de fles Inbreker verovert benzinebonnen TROL RWiVRTET ZATERDAG 5 JAM \HI 1974 ST AB E_N REGIO L4 Vijftig jaar fanfare in Koudekerk aan de Rijn, waar opa en kleinzoon lid van kunnen zijn door S. J. de Groot KOUDEKERK AAN DEN RIJN Er is een club waarvan opa en kleinzoon samen lid kunnen zijn zonder dat opa voor een uitgeleefde ouwe man wordt gehouden en kleinzoon almaar moet horen dat hij niks heeft in te brengen dam lege briefjes. Het is de fanfare, waar generaties worden samengeklon- ken tot een ongestoorde harmonie. Er is de afgelopen dagen heel wat te ruggeblikt. Ook, zelfs, over Katwijk. Dat is mooi, gevoelig en nuttig, daar niet van. Maar helaas is er wat weinig aandacht besteed aan het voorspellen de werk, dat toch eigenlijk de keerzij de van de medaille is. Het wachten is op een goede, gedetailleerde prognose van hoe het dit jaar in dit dorp zal gaan. Er zit weinig anders op dan er deze plaats daar dan maar voor te be stemmen. Maar het blijft een voor spelling. Het kan dus ook niet uitko men. Dat is zelfs heel goed mogelijk. Half januari doet een VW-delegatie verslag van haar bezoek aan Amerika. Men is zeer tevreden. Ook over de vliegtocht. Het gerucht' gaat dat weer een tandarts van plan zou zijn Kat wijk te verlaten. Een lichte paniek stemming maakt zich meester van de laatste twintig ziekenfondspatiënten, die nog een tandarts hebben. In fe bruari behandelt de gemeenteraad het plan van OD 205 voor het badcen- trum. Het plan wordt zonder slag of stoot aangenomen. Iemand die zich af vraagt of dat nu niet wat eerder had kunnen gebeuren wordt met hoon overladen. Hij begrijpt niets van het democratische spel. Na afloop van de behandeling worden in de trouwzaal de raadsleden gehuldigd die de volle 28 jaar aan de totstandkoming van het plan hebben meegewerkt. Student In maart kondigt een tweedejaarsstu dent in de tandheelkunde uit Leiden aan dat hij eventueel wel een praktijk wil beginnen in Katwijk. Een actieco mité is erg enthousiast over dit voor stel, al vindt zij de student (19 jaar) nog wel wat jong. Tegen het eind van de maand verschijnt een boekje met foto's van bekende Katwijkers. Het vraagstuk of er nou nog kunstwerken moeten komen in Katwijk wordt door de raad in april bekeken. De volgende dag blijkt men nog steeds niet tot overeenstemming te zijn gekomen. Er ligt een voorstel van de Vrije Lijst om langs de boulevard beelden te plaatsen van de laatste tandartsen. Het voorstel wordt niet aangenomen. Te duur. Vijf beelden is wel wat veel. En men wilde geen onderscheid ma ken. Intussen is de politieke strijd in volle hevigheid losgebarsten. Er wordt avond aan avond vergaderd. Het ge middeld aantal bezoekers is twaalf, in clusief bestuursleden. De meest woes te prognoses doen de ronde. Tussen de bedrijven door verschijnt er weer een boek met foto's van bekende Kat wijkers. En dan, eind mei: de verkie zingen. Er blijkt na het tellen van de stemmen hoegenaamd niets veran derd. Iemand die zich afvraagt waar al die drukte dan voor nodig was wordt snel de mond gesnoerd. Hij be grijpt niets van democratie. Begin ju ni dreigt er weer een tandarts op te stappen. Het gemeentebestuur besluit eens te gaan praten met die student van februari. Wethouders Een VW-delegatie brengt een bezoek aan Koeala Loempoer. Nochtans blij ken de meeste toeristen uit Nederland en een strookje Duitsland te komen. De Lcidse student komt niet naar Katwijk. Hij gaat zich vestigen in de Belgische gemeente Mol, alwaar hem naast zijn tandheelkundige praktijk tevens de exploitatie van een goedlo pend café wordt aangeboden. Na de zomer kiest de raad de wethouders. Op C. van der Plas na keren zij allen terug. Hier is dus ook bijna niets ver anderd. In november worden er rond trekkende Katwijkse ziekenfondspa tiënten in de kop van Noord-Holland gesignaleerd. December wordt een stijlvolle maand. Sinterklaas maakt weer dezelfde be kende indruk als andere jaren, even als zijn grappen. Katwijk blijkt nog meer geld over te hebben, de SGP dient een motie in om het zwembad op zondag te sluiten en op de valreep brengt J. van der Plas het langver wachte boekje met foto's van bekende Katwijkers op de markt. Op de laatste dag van het jaar zijn er toch weer kranten die schalks vaststellen dat 1974 'me het jaartje wel was' en dat de waarheid dit jaar ook weer in het midden lag. Maar dat er veel veran derd was. dat schrijven ze niet. Het eigen ochtendblad voor èik protestants Christelijk gezin tn Leiden en omgeving ZORG VOOR EER STERKE CHRISTELIJKE PERS Zo'n fanfare is 'Kunst na Arbeid' in Koudekerk aan den Rijn, dat volgende week vrijdag precies vijftig jaar be staat. Het leeftijdsverschil is daar zo groot, dat de naam van de vereniging niet eens op elk lid van toepassing is. Nog sterker: de oudste de 77-jarige paukenist II. van den Berg, de eerste voorzitter in de geschiedenis van 'Kunst', en de jongste, de 10-jarige 'bugelist' Martien van Oosten, voldoen niet aan de in de naam vervatte be doeling dat de kunst pas na de arbeid wordt bedreven. Voor 'opa' (tot goed begrip: tussen Van den Berg en Van Oosten bestaat geen gamilierelatie) zit de arbeid er al jaren op en Martien heeft misschien nog niet eens huis werk. Maar 'Kunst na Arbeid' houdt beiden in ere omdat zij er een leven de illustratie van zijn dat je bij dit korps gezond oud kunt wordeh en dat er jeugd is om het rijk-behangen vaandel over te nemen. Voorzitter H. van der Voorst en secre taris W. Nagtegaal, met wie ik een gesprek had, zijn dan ook niet pessi mistisch. 'Er zijn geen moeilijkheden en vergrijzing is er ook niet'. Lesje De fanfare van Koudekerk heeft 30 werkende leden en 15 leden bij de drumband. De eerste kan bovendien nog bogen op 10 leerlingen en de band op 5. 'Wij mogen niet mopperen. In Alphen is een fanfare die zeker niet méér werkende leden heeft. En Alphen is. wel tien keer zo groot. Als we het vergelijken met vijf jaar geleden, dan zijn we iets gegroeid. Er is ook meer jeugd dan voorheen. Daarmee zijn we erg ingenomen, temeer omdat wij geen voordeel hebben van de aanslui ting van de gemeente bij de muziek school in Leiderdorp. De opleiding van de leerlingen is in handen van de gebroeders Vergunst, die al meer dan veertig jaar aan de vereniging verbon den zijn. Zij komen één keer per week bij de leerlingen thuis. Die krij gen steeds een lesje dat ze moeten le ren. Hun leeftijden liggen tussen de 10 en 15 jaar. Alleen hun vorderingen bepalen of ze de stap naar de fanfare mogen doen. 'zo'n opleiding kan wel een jaar duren'. 'Kunst na Arbeid' is een fanfare. 'Vele mensen weten het verschil niet met een harmonie. We hebben er zelfs een muziekrecensent op moeten betrappen, dat onderscheid niet hele maal door te hebben. Een fanfare is louter koper. We hebben de piston, de trompet, bugel, althoorn, kor- hoorn, tenorhoorn, tuba, trombone, bas en sax'. Duur Dat klinkt niet alleen duur, maar dat is het ook. De voorzitter vond in zijn spullen een boekje met een paar prij zen. Een nieuwe schuiftrombone kost tegenwoordig 727. Voor een trompet in bes moet je 630 op zak hebben. Een piston 570 een bariton?ax 1730, een tuba 1482, een tenor- hoorn 920. 'De instrumenten gaan gemiddeld tien tot vijftien jaar mee. Maar dat kan een stuk verschillen. Erg belangrijk os hoe de bespeler ermee omgaat, hoe hij zijn instrument gebruikt en of hij het onderhoudt. En dan zijn er ook heel gevoelige instrumenten. Je treedt niet alleen in besloten ruimten op. maar je loopt er ook mee op straat. Het gevoeligste instrument is wel de sax. Die kan moeilijk tegen vochtig heid. Dan word-en bepaalde leren on derdelen hard en krijg je een afwij kende toon. Vervanging van die on derdelen is kostbaar'. Een muziekvereniging heeft het punt 'vervanging van instrumenten' regel matig op haar programma staan, zeker als er een blijvende doorstroming is van de leerlingengroep naar het grote korps. 'Wij hebben al een deel van het in strumentarium vervangen, maar acht wachten nog op vervanging en dat kost toch wel een zevenduizend gul den. Onze hoop is gevestigd op het damescomité dat ter gelegenheid van ons jubileum een collecte heeft opge zet. En de gemeente laat zich ook niet onbetuigd'. Prikkel Over de opkomst op de repetities zijn voorzitter en secretaris niet ontevre den. 'Over het algemeen is die wel goed. We hebben er weinig trammelant over. Maar het komt inderdaad wel voor, dat iemand eens op de vingers getikt moet worden. Dat gebeurt na tuurlijk wel op een redelijke manier. Die prikkel is soms nodig. Als je om bepaalde redenen een week verzuimt en daarna nog een week, dan kan het gebeuren dat je de derde week geen zin meer hebt en je het er verder maar helemaal bij laat zitten. En dat willen we als het even kan voorko men'. Het gezegde 'zoveel hoofden zoveel zinnen' wordt vaak gretig gebruikt om ruzies in verenigingen te versluie ren. Wordt door zulke troebelen ook 'Kunst na Arbeid' ontstemd? 'Er heerst bij ons echt wel een gezel lige sfeer. Als er spanningen zijn, dan gaan die over het bezoek aan de repe tities en over het oefenen thuis Maar die worden meestal opgelost. De diri gent (Louis Jansen uit Den Haag redactie) kiest de stukken. Hij maakt het ons niet gemakkelijk. Maar als een stuk de meerderheid van de leden niet naar de zin is, dan komt het ook niet op tafel. Zo zouden wij een poos geleden de Fantasietta van ene Marchel Poot gaan instuderen. Maar de leden hadden er werkelijk geen oren naar. Er zaten technisch nogal moeilijke kanten aan, met ak koorden en intervallen en zo. Nou, dat stuk heeft drie jaar in de ijskast gelegen. Natuurlijk komt het er één uit, want de aanschaf kost je geld. En Van der Voorst (voorzitter): ...weinig trammelant... toen we het op onze uitvoering had den gespeeld, kwam er een recensent naar ons toe om ons de complimenten te maken voor de perfecte vertolking. Zo zag je vroeger de gezichten al te- trekken als er een stuk van Boedijn op het repertoire kwam. Je krijgt langzamerhand meer waardering voor zo'n componist'. drijft 'Kunst na Arbeid' op twee hoofdmomenten in het jaar: de eigen uitvoering en het concours. Het daar op gericht zijn is, naast de eigen ont spanning die elk lid er aan beleeft, ook het doel van de wekelijkse repeti -tie. 'In de vrije concoursen zijn wij Met vele andere muziekverenigingen vier jaar achtereen tot de superieure afdeling doorgedrongen. Maar zoiets mag niet te lang duren. Als je graag jongeren in je gelederen opneemt en voor de toekomst yan je vereni ging is dat gewoon nódig dan moet je weieens een paar stappen te rugdoen. Die jonge leden kunnen die zware muziek nog niet vatten'. 'Kunst na Arbeid', dat financieel leeft van zijn leden (werkende leden twee gulden per week), donateurs (een dik ke 600) en de plaatselijke overheid (subsidie), is zich ervan bewust, als een gesloten gezelschap binnen de Koudekerkse gemeenschap geen toe komst te hebben. Het komt uit de Koudekerkers voort, wordt door hen krachtig overeind gehouden en het wil daarom ook 'dienstverlenend' functioneren. Op het voetbalveld, bij de wielerronde, de oranjefeesten en de bejaarden, op het carnaval en in de kerk is 'Kunst' dan ook een graag geziene en gehoorde verschijning. 'Per jaar rukken we heel wat keren uit', zegt secretaris Nagtegaal, wiens voorzichtigheid hem belet daarvan een cijfer te noemen. Televisie Heeft 'Kunst na Aarbeid' toekomst? Studie, gezin, televisie, andere interes sen, het zijn van die dingen die het fundament onder zo'n club lelijk kun nen aantasten. 'Wij zijn hierover niet pessimistisch. Er zijn in onze vereniging op het ogenblik geen moeilijkheden en we hebben wel oude leden maar van ver grijzing kan je toch niet praten als je nog zoveel leerlingen hebt. En wat de televisie betreft, daar zijn we nu wel overheen. Als iemand afwezig is, komt het vrijwel niet meer voor, dat de televisie daarvan de oorzaak is. We hebben wel de repetities van de woensdag naar de donsdagavond moe ten brengen, want tegen cupwedstrij den kan nu eenmaal niemand optor nen'. 'Kunst na Arbeid' viert volgende week vrijdagavond zijn gouden feest in de Ridderhof, de gloednieuwe, pas geopende ontmoetingsplaats in het hart van Koudekerk. Het jubileum had niet beter kunnen vallen. ADVERTENTIE ZONDAG S JANUARI Foyer Gehoorzaal. 11.30 koffieconcert K. en O.. Barokensamble Bonmortjer. MAANDAG 7 JANUARI Stadhuis, 7.30 gemeenteraad. Gehoorzaal, 8 uur: film- en dia-avond De M aft neet. DINSDAG 8 JANUA Collegezaal Sterrewacht, 3.15 uur: drs. J. W. M. Visser over 'Onderzoekingen betreffende de omzetting van lichtenergie door planten'. Drift straat 49. 10.30 Lot 11.30 uur: spreekuur sociale raadevrouw. WOENSDAG f JANUARI Dl/kstraat 2a* 10 tot 11 uur spreekuur socia le raadsvrouw. Gerecht 10. 4.30 tot 8 uur spreekuur sociale raadsvrouw. DONDERDAG 10 JANUARI Starihuds. tot 8 uur: spreekuur sociale raadsvrouw. LAK-theater Levendaal. 8.15 uur opvoering van 'Jij met Je wolken'. VRIJDAG 11 JANUARI Bovenzaal Bevrijdingskerk. Montgomerystraat 7 tot 8.30 uur nam: ruilbeurs voor verzame laars. ZATERDAG 12 JANUARI Museum Volkerfkunde 2.30 uur: kinderfilm 'Tarzams Triomf. APOTHEKEN REGIO LEIDEN Tot 11 Januari hebben in de regio Leiden de Volgende apotheken dienst: apotheek Vtn Driesum. Lange Mare 110 Leiden, de apo theek te Voorschoten en de apotheek van Leiderdorp. DIENST APOTHEKEN REGIO LEIDEN Apotheken in regio Leiden; De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apo theken in de regio Leiden wordt waargenomen op vrijdag 28 dec., za terdag 29 dec., zondag 30 dec. en maandag 31 december tot 17.30 uur door de apotheek Centraal. Breestraat 74 Leiden, de apotheek Voorschoten en de apotheek Oegstgeest. Maandag 31 december 17.30 uur en dinsdag 1 januari 1974 door de apotheek Kok, Rapanburg 9, de apotheek Voorscho ten en de apotheek te Leiderdorp (van Breest Smallenburg). TENTOONSTELLINGEN Drukkerij De Bink. Rooeeveltstraat SLeideh: aquarellen van Plet Heidoorn. Tot eind Janu- OPENINGST1JDEN' MUSEUM VOLKENKUN DE: De openingstijden van het rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraat 1 Leiden, zijn tus sen kerst en nieuw Jaar ais volgt: maandag 24 december van 10 tot 5 uur. dinsdag van 1 tot 5 uuy, woensdag van 1 tot 9 uur, donder dag van 10 tot 5 uur. vrijdag van 10 tot 5 uur. zatordag van 10 tot 5 uur. Dagelijks worden filmvoorstellingen gegeven om drie uur In de namiddag: 24 december het leven en werken van de Nuer-volksstam ln Ethio- pië. 25 het dagelijks leven In India. 28 het leven op een koraal eiland In de Zuidzee. 27 festiviteiten voorafgaande aan een aanval op een vijandig doyP in de binnenlanden van Venezuela. 28 hel leven in de Himalaya. 28 sociale problemen van een grote stad in Se negal. 30 Boroboedoer. de Instandhouding van een monument. 81 het leven een feest in Samoa. Lakenhal Leiden: werken van A H Bakker Korff. van 20 dec tot Jan niet op 25 dec en I januari. Galerie Van der Vllst, Botermarkt 3 Leiden, schilderijen van Hulb van Vugt. Karei Wig. gers en Kees Hak. grafiek van Sees Vlag. keramiek van Anke Blankevoort en poppen van Maud Muller Massfs. Tto 31 december, dinsdag tot en met zal. van 10 lot 17 30 uur, donderdag lot 21 uur. BIOSCOPEN TOT lt JANUARI Camera: 'Lawrence of Arabia' 14 J. dag. 20 uur. do. vr, ma. dl 2 uur-. Kindermatinee 'Wlnnetou en het goud van Apanalle' za en wo 2.30 en zo 2 en 14.13 uur. Nacbtvoorstelllng 'Deleverance' 18 J. vr, za 23.30 uur. Lido: 'Live ar.d let die' dag. 14.30. 18 en 21.15 uur: zo 14.30. II 45. 10 00 en 21.15 uur: 14 J. Studio: The Getaway' 14 j. Tijden zie L'do. Luxer: 'The Killer' 18 J. dag. 14.80. 18 en 21.15: zo extra 16.45. Trianon: 'Op de Hollandse toer', 14 j. Dag. 14.30. 19 en 21 15 uur. zo 14.15. JS.15. 10 en 21.15 uur. Rex: 'The Pornoklller' 11 1. Tijden zie Tria non. Kindermatinee 'Ptppi Langkous', dag. BEZOEKUREN ST .ELISABETH ZIEKENHUIS Kraamafdeling: dagelijks van 11.15-12 (alleen v. echtgenoten) IS-ll. en ven 18.46-10 45 uur •Kinderafdeling: dagelijks van 13-18 80 uur en van 18.45-19 45 uur. Kra4mafdeling: dagelijks van 15-16 uur en ••ar, 18.45-19 45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18 30 uur. Endegeest: dinsdag en vrijdag 13-M uur. 's zondags tl-12 uur an 14-19 our. ie klasse de gehele dag. Annakllnlek: dag. II 90-14.90 uur en 19-I9 uur. Bezoekuren Utacouessenbuls Ie klas dagelijks van 11-12 uur. vei» 19 16-14 uur en van 18.43-19.90 uur. 2e klas: dagelijks van IS 15-14 uur en van 18.46-10 So uur. 3e klas: dageliiks van 13.15-14 uur en van 18 45-19 30 uur. Kinderafdeling dagelijks var Vuur alle pineuten.'behalv de bezoekuren als vulgi elke dag 15-16 uur en van 18.30-2U uur: vuur de kinderafdelin gen elke dag 15-16 uur en van 18 xn-lu uur gende bezoekuren (alleen vuur ouder*): maandag lm vrijdag 18 30.18 45 uur en za terdag aan «rn*tige pat-enten Wanneer vuur ernstige patiënten diuirlnpend hezuek wutdt toegestaan, kan de hnnfd^r plergkuiidige niervuur speciale kaarten ver-trekken ALPHEN AAN DEN RIJN Kljnourd. Ie er. 2e klasse lu 30-11. 14-14 46 18-10 uur. 3e klasse 14 14 45 en Ibis uur. 3e kJas-e. Volwassenen dagelijks van 14-14.45 Kraaruafdeling ltt-17 uur alleen vuur echtge- noten ia-2» uur. Kinderafdeling 15-15 3# uur A Kl'H» TEKTEN-iiifonnetieceniriim Rijnland Donderdagavond 10.3U-21.3li uur zitting In Lelds Volkshuis Apothekersdiik 33. tel. af spraak noodzakelijk, tel. ni7in-2B385 op alle werkdagen tussen 2 en 5 uur. Juridisch adviesbureau Leiden, dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag van in tot 13 uur. bovendien donderdagavond van 10-21 uur. In Noord in het gebouw üe Zeven sprong aan de BaauTcatraat op vrijdag van 19 tot 21 uur. Stichting Werkgemeenschap Kindercentra Leiden: Kantoor Haarlemmerstraat 73-b. Lei den. tel. 3'isau. upenirigsliideii dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag 's ochtends van 9.30 tut 12 uur. woensdagmiddag van 14 tut 16 uur en dunderdagavunü van 10 tut 21 uur. Militing Gezinsverzorging Lelden: Gezinsvei- zorgllig. hulp aan bejaarden en chronisch zieken Spreekuur ma m vrijdag 0 tut IU uur. Lange Hare 45. lei. 49441 uienstenrrnirum: Nourdeindspiain 2b. tel. 404S3, algemene :nfurmat>« dagelijks van 9-10 uur. Actie Moeders voor Moeders: Upgave ir. E. Jaiissen-Nlemeyer. Hofdljck 32 Uegstgeesl, tel. 017)0-53652. Release. hulpverleiiingsUien-i. Nieuwe Kun tel 24555. ma i.m. vrij 2U-22 uur en di i.ra za 14-17 uur behalve vrijdags ZOETERMEER Een explosie en een brand in een flat aan het Hoeven- bos in de Zoetermeerse wijk Meer zicht heeft donderdag het leven ge kost aan de 28-jarige Westduitser H. W. R. Klinker. De flat werd geheel verwoest. De ontploffing deed zich voor toen de man. die bij een con structiebedrijf in Pijnacker werkt, al leen thuis was. De oorzaak zou een gaslek kunnen zijn. De verbinding tussen de gasleiding en het fornuis in de keuken was niet in orde. De man werd door buren uit het huis gehaald met zeer ernstige brandwonden. Hij werd eerst naar het ziekenhuis St. Antoniushove in Leidsehendam ge bracht, maar omdat de brandwonden dermate ernstig waren bracht men hem over naar het in de behandeling van brandwonden gespecialiseerde zie kenhuis in Beverwijk, waar de man aan zijn verwondingen overleed. tfèffWKde-èmigZeHA? (bruto f23.200.- p. Jaar; peildatum 1-11-73) Voor een goede particuliere ZIEKTEKOSTENVERZEKERING kiest u dan het beste een polis van de RIJNMOND. PREMIETARIEF* (tot 1-1-75) Verpleging perjaar per maand ln klasse volw. kind volw. kind m 653.- 382.- 58.23 34.06 Db 858.- 481.- 76.51 42.89 Ha 1037.- 619.- 92.47 55.19 •Toeslagen bij hogere leeftijden; 55-60 jaar: 30*: 60-65 Jaar: 50*; voorvrouw(en)-alleen tevens 30*. Per gezin wordt premie berekend voor hoogstens drie kinderen beneden 16jaar; voor studerende kinderen tot 27 jaar kinderprerhie. In de verzekering is begrepen: verpleging in een ziekenhuis, sa natorium, psychiatr.inrlchting.incl. bijkomende kosten, ziekenver- voer. Specialistische behandelin gen inclusief medicijnen, röntgen foto's, laboratorium-onderzoek, enz. (eigen risico per jaar per gezin f50.-; voor alleenstaanden f 25.-) Huisartskosten kunnen worden medeverzekerd. Vraagt uw assurantieman of rechtstreeks: 's-gravendijkwal 68 r'daiu-3-tel.010-366844 ottt ROTTERDAM Terwijl de bestuur der van de auto even zijn huis was binnengegaan om daar wat meege brachte reisfolders af te geven is uit een bestelauto in de Christiaan de Wethstraat £en bruin leren tas met 63.000 gestolen. De tas lag op de voorbank, en bevatte salarissen van werknemers van de machinefabriek Nellen aan de Sluisjesdijk. De bestuurder van de auto, de 57-jari- ge A. Mudde, had het geld even tevo ren bij de bank opgehaald en reed op weg naar de machinefabriek nog even langs huis. De directie van de machinefabriek heeft 10 procent van het vermiste be drag uitgeloofd aan diegene die in lichtingen kan geven over de betref fende tas met geld. Du politie wacht op het telefoonnummer 143144 toestel 5349 de tips af. LEIDEN Met een moeizame over winning op het vierde tiental van stadgenoot Philidor heeft LSG 2 in de eerste klasse van de LSB de eerste helft van de competitie toch nog met succes bekroond. Noordwijk 1 blijft na de royale 3.5-6.5 overwinning op het eerste van Leiderdorp echter een gevaarlijke concurrent. Katwijk 1 blijft voorlopig, door het falen van LSG 3 tegen LSG 4 (5-5), hekkeslui- ter. Voor de overige teams zijn de zorgen niet zo groot. Het toonaangevende team in de twee de klasse B is Alphen 1 dat Boskoop I met 8,5-1,5 'afslachtte'. De andere teams ontlopen elkaar niet veel. In klasse 2B versloeg Bodegraven 1 Philidor 5 verrassend met 5,5-4.5; Lei derdorp 2 had weinig moeite met Voorhout 1 (7,5-2,5) en Voorschoten 3 haalde het eerste punt binnen in de thuiswedstrijd tegen LSG 5. Sassen- heim 1 blijft hier koploper. In de derde klasse A is het ook al een team van Sassenheim dat de toon aan geeft, te weten het tweede. Teleurstel lend is hier het optreden van Lisse 1. Noordwijk 2 gocit hoge ogen in klasse 3B. VTL 1 is in de derde klasse C hard op weg om weer eens terug te keren naar de tweede klasse; de derde ruime overwinning werd met 7,5-2,5 tegen Alphen 3 geleverd. Laatstge noemde tiental deelt hier puntloos de onderste plaats met Rijnsburg 2. Uit slagen: Koudekerk 1-Noordwijk 4 6,5- 3,5; VTL 1-Alphen 3 7,5-2.5; Philidor 8-Katwijk 3 8-2; Leithen 2-Rijnsburg 2 5,54,5. Ondanks een gelijk spel tegen Voor schoten 4 is Bodegraven in klasse 3D leider gebleven. In poule A van de zestallen is Reed 2 wegens te weinig animo van de spelers gediskwalifi ceerd. Uitslagen poule B: Revanche-Philidor II 4,5-1,5; Leiderdorp 4-Leimuiden 2 6-0; Revanche is hier een imponeren de lijstaanvoerder. DEN HAAG De Haagse politie heeft twee jeugdige Hagenaars aange houden, die hebben bekend op 15 de cember van het vórige jaar een be diende van een schoenenwinkel in de Spuistraat van een cassette met 11.000 gulden te hebben beroofd. In de cas sette bevond zich ook nog voor 2800 gulden aan cheques. De twee zijn een 17-jarige jongen zonder beroep en een 20-jarige visser. Zij hadden de geldlo per in de Wagenstraat vlak bij de bank aangesproken en om de tijd ge vraagd. Direct daarop rukte een van hen de cassette met het geld uit de handen van de loper, waarna de ander ermee verdween. Behalve de twee da ders werden nog twee Hagenaars gear resteerd. Een 19-jarige jongeman zon der beroep, die twee jaar geleden bij de schoenenzaak heeft gewerkt, had het tweetal de tip gegeven, omdat hij geld nodig had voor verdovende mid delen. Tenslotte hield de politie nog een vierde aan, een 20-jarige chauf feur, in wiens huis heet geld was be waard. Er was nog 5600 gulden van over. Alle vier kwamen reeds in de politieregisters voor voor kleine dief stallen. Men was de daders op het spoor gekomen nadat men bij het na trekken van het personeel van de winkel op het spoor van de vroegere werknemer was gekomen. LEIDERDORP De aanwezig heid van een kerststal hoeft niet te betekenen dat men zich daarmee vereenzelvigt en er verantwoording voor heeft. Dat is de mening van de parochie raad West van de Geref. Kerk van Leiderdorp. Deze accepteer de dan ook de aanwezigheid van een stal tijdens de diensten. Wat is namelijk het geval? De Scheppingskerk, als geref. kerk gebouwd, wordt nu voor alle kerken gebruikt. Zaterdagavond beginnen de klokken al te lui den voor een r.k. dienst en zon dags gebeurt dat nog eens vier keer, twee keer 's morgens vóór de gemeenschappelijke herv.-ge- ref. diensten, om 12 uur voor een r.k. dienst en om 5 uur voor een geref. dienst. Voor de kerstvieringen mochten de r.k. in de kjerk een kerststal zetten. Nu bleek- de aanwezig heid van deze kerstversiering tijdens de protestantse diensten bepaalde bezwaren op te leve ren. Ds. Van Loenen, de wijk- predikant, oprecht als hij is, bracht die in zijn kerkeraads- vergadering. Maar hij stelde te vens voor, de kerststal niet te verwijderen, om de groeiende samenwerking tussen de r.k. en prot. kerken m Leiderdorp niet te verstoren. En daarom niet al leen. Immers, wie dat niet wil hoeft aan een kerststal geen be tekenis te hechten. Dat vond de kerkeraad ook. korfc-rsi ouus-ui t-Sc-ro/UO korl-niruvs-uit-fle-Tr^rio kort-niruv»:{-iiit>-9o-in£rio korl-n i Mivs-uit-flc-ïogio >or t-nïou irr.-Ti 1 t-d o-ro/rio IJMUIDEN. 4 Januari 2 475 kg tong. 16 kisten tarbot erf griet. 703 kisten kabeljauw. 7i kisten wijting. 80 kisten Schol, 46 kisten schar, 118 kisten varia. Prijzen per kilogram: gr.tong 8.00-7.62, gr.m. tong 9.98-9.91, kl tn. tong 9 51: tong I 9.83, II 8.80; tarbot 11.74-10.68. Wijting UI 92-63. IV 67-56; schar 120-86, kult 114-80. lever 55-32. bot 36-24. steenbolk 67-42. BESOMMINGEN VAN VRIJDAG Twee so listen en 15 spanvissers. SCH 18 1600, VD 25 3100. Spanners: Negen Ürkers: UK 15 en 215 10 000, 17 en 96 17.000, 23 en 48 5300. 54 en 208 1190, 56 en 245 9100. 78 en 107 25O0. 115 tn 200 1 6600, 135 en 145 10.800, 196 en 234 5300; KW 33 en 180 10 300, YE 25 en ZL 6 5000. VD 89 en WR 1 6700. Drie Volendammers: VD 15 en 128 4100, 24 en 78 3500. 46 en 115 3600. SCHEVENINGEN. 4 Januari Visserijbe- ncht. Besommingen kustvissers: SCH 4. 7100, SCH 12. 24S0. SCH 25. 2400. SCH 28. 3500, SCH 29. 560, SCH 37, 4250, SCH 66 9770, SCH 67. 1900, SCH 68. 8740, SCH 74. 1680. SCH 82. 1450. SCH 96. 2700. GO 4. 13650. GO 20. 17530. GO 21. 17290. GO 24. 9680. SL 49. 8280. TH 10. 7380. TH 21. 7700. TH 24. 6900, TH 26. 6350. TH 36. 10160. TH 42. 13390. TH 43. 2540. DZ 4. 3045, DZ 7 2830. Besommingen spanvissers: UK 89 en UK 123. 14880, IJM 205 en IJM 221, 8730. Noteringen per kg tong g 762-804, gm 1045- 1082, km 1010-1090, I 1021-1061, II 9-948. tar bot I 1080-1165, II 690- 10. III 6-645, IV 6.05-6.30. griet I 4.40-5,25. griet II 3.30-4.10. KATWIJK Woensdag 9 januari houdt de NCVB afd. Katwijk-Hoornes haar contactavond in De Klimroos (achter de Marnixschool), Hoornes- plein. Dokter C. J. Hagen spreekt over 'de begeleiding door de arts van de gezinsproblemen'. VOORHOUT Met ingang van, 7 ja nuari wordt het huisvuil in Voorhout eenmaal per week opgehaald, en wel op vrijdag. Het ophalen van grof vuil blijft ongewijzigd. VOORHOUT Het spreekuur van wethouder De Groot is verschoven van maandag- naar vrijdagavond, van 7 tot 8 uur in het gebouw van open bare werken, Herenstraat 74. TER AAR De Witpen en De Luchtklievers houden vandaag van 3 tot 10 en morgen van 12 tot 5 uur een gemeenschappelijke tentoonstel ling in het parochiehuis van Lange- raar. KATWIJK Dinsdag 8 januari om 19.30 uur vergadert de commissie voor recreatie en toerisme. De agenda vermeldt o.a. kredietverlening en wij ziging tariefopbouw caravanterrein, kredietverlening en aanpassing van de tarieven, kampeerterrein. Ook zal een bespreking worden gevoerd met een delegatie van de vereniging van strand- exploitanten over de mogelijke af wikkeling van de stormschade en de vorming van een reservefonds. ALPHEN Het bijkantoor van de PTT aan de Concertweg gaat maandag open. Het is open van 2 tot 4 uur. De ze opening gaat gepaard met de op heffing van het hulppostkantoor te Oudshoorn. ALPHEN De Alphense politie zal niet toestaan, dat na de invoering van de benzinedistributie in de omgeving van het station verkeerd wordt gepar keerd. Wie met dc trein naar zijn werk moet, kome op de fiets naar het station. RIJNSBURG Flora heeft vorig jaar afgesloten met een omzet van ruim negentig miljoen guldeq. Op 14 februari wordt het diamanten jubi leum gevierd met een receütie in Ho liday Inn. ROTTERDAM Uit een loods van de firma Brasch en Rothenstein aan de Marconistraat hebben dieven in de nacht van donderdag op vrijdag voor 16.000 gestolen aan whisky en cog nac. De 'kenners' knipten de douane zegels op de deuren van de loods door en verdwenen met hun spirituele buit. dicht Si ll. schar 70-84. bot 15-30. kabeljauw m 90-120. kabeljauw I 88-100, II 80-90. III 72-82. Per 100 kg: kabeljauw gr 260-290. uanvoer garnalcm o?y kg. handelgarnalen per kg 360-407. Aanvoer: 1300 kisten kabeljauw. 410 kisten schol. 200 kisten wijting. 75 kisten schar, 75 kisten diversen. 3200 kg tong en tarbot. Verwachte aanvoer voor zaterdag: ca 15 kustvlwere. KATWIJK AAN DEN RIJN. 4 Januari Groenteveiling. Aanvoer waapeen 268 ton. Prijzen waspeen Al 620-10, A3 290- 90. BI 820-15. B2 210-4è0. Cl 440-640, C2 330- 490. prei 6 •lOè, boerekool 65- 9, spruiten 109-114. ROTTERDAM Een inbreker heeft gisternacht in een woning aan de Plaswijckiaan benzinebonnen buit ge maakt. Verder heeft deze bezoeker de hele woning zorgvuldig doorzocht. Uit een linnenkast verdwenen gouden siera den met edelstenen en ook een sui kertang werd meegenomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4