Toch torenflats gebied Herengracht 'In kleinere kampen krijgen kinderen meer aandacht' Aantal inwoners van Leiden blijft dalen Ook de Maranathakerk samen gaan gebruiken Agenda Leiden Nieuw ontwerp-bestemmingsplan is drastische verandering van het oude uit 1964 Nieuwe Leidse Courant Oudste inwoonster Leiden overleden Oud-raadslid Schüller (84) overleden Duizend kilo vuurwerk in beslag genomen Politiehond bijt man Schilderij endief stal Man door twee kogels getroffen De Wijde Vlucht bestaat 15 jaar Distributiedienst heeft eigen nummer Zilveren jubileum Burgerlijk svwnd TROUW/KWARTET DONDERDAG 3 JiANUlARI 1974 STAD EN REGIO L3 DIENST APOTHEKEN REGIO LEIDEN Apotheken in regio Leiden; De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apo theken in de regio Leiden wordt waargenomen op vrijdag 28 dec., za terdag 29 dec., zondag 30 dec. en maandag 31 december tot 17.30 uur door de apotheek Centraal, Breestraat 74 Leiden, de apotheek Voorschoten en de apotheek Oegstgeest. Maandag 31 december 17.30 uur en dinsdag 1 januari 1974 door de apotheek Kok, Rapenburg 9, de apotheek Voorscho ten en de apotheek te Leiderdorp (van Breest Smallenburg). TENTOONSTELLINGEN Drukkerij De Bink. Rooseveltstraat 3Leiden: aquarellen van Piet Heidoorn. Tot eind Janu- OPENINGSTIJDEN MUSEUM VOLKENKUN DE: De openingstijden van het rijksmuseum voor Volkenkunde, Steenstraat 1 Leiden, zijn tus sen kerst en nieuw jaar als volgt: maandag 24 december van 10 tot 5 uur, dinsdag van 1 tot 5 uur. woensdag van 1 tot 5 uur, donder dag van 10 tot 5 uur. vrijdag van 10 tot 5 uur, zaterdag van 10 tot 5 uur. Dagelijks worden filmvoorstellingen gegeven om drie uur in de namiddag: 24 december het leven en werken van de Nuer-volksstam in Ethio pië. 25 het dagelijks leven in India, 26 het leven op een koraal eiland In de Zuidzee, 27 festiviteiten voorafgaande aan een aanval op een vijandig dopp in de binnenlanden van Venezuela. 28 het leven in de Himalaya. 29 sociale problemen van een grote stad in Se negal, 30 Boroboedoer, de instandhouding van een monument, 31 het leven een feest in Samoa. Lakenhal Leiden; werken van A H Bakker Korff, van 20 dec tot jan., niet op 25 dec en 1 januari. Galerie Van der Vllst. Botermarkt 3 Lelden, schilderijen van Hulb van Vugt. Karei Wig. gers cn Kees Hak. grafiek van Sees Vlag. keramiek van Anke Blankevoort en poppen van Maud Muller Massls. Tto 31 december, dinsdag tot en met zat. van 10 tot 17.30 uur, donderdag tot 21 uur. BIOSCOPEN TOT 10 JANUARI Camera: 'Lawrence of Arabia' 14 J. dag. 20 uur, do, vr, ma, dl 2 uur; Klndermatince 'Winnctou en liet goud van Apanatle' za cn wo 2.30 en zo 2 en 16.15 uur. Nachtvoorstelling 'Deleverance' 18 J. vr, za 23.30 uur. Lido: 'Live and let die' dag. 14.30, 19 en 21.15 uur; zo 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 uur; 14 j. Studio: 'The Getaway' 14 j. Tijden zie Lido. Luxor: 'The Killer' 18 j. dag. 14.30, 19 en 21.15; zo extra 16.45. Trianon: 'Op de Hollandse toer', 14 j. Dag. 14.30, 19 en 21.15 uur. zo 14.15, 16.15, 19 en 21.15 uur. Rex: 'The Pornokiller' 18 j. Tijden zie Tria non. Kindermatinee 'Pippi Langkous', dag. 2.30 uur. BEZOEKUREN ST .ELISABETH ZIEKENHUIS Klasse-afdelingen: Volwassenen dagelijks van 11.15-12 uur. 14-14.45 en van 18.45-19.45 uur. Kraamafdeling; dagelijks van 11.15-12 (alleen v. echtgenoten) 15-16, en van 13.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18.30 uur. en van 18.45-19.45 uur. Kraamafdeling: dagelijks van 15-16 uur en van 18.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18.30 uur. Endegeest: dinsdag en vrijdag 13-14 uur, 's zondags 11-12 uur en 14-15 uur. Ie klasse de gehele dag. Annakllnlek: dag. 13.30-14.30 uur en 18-19 Bezoekuren Dluconessenhuls le klas: dagelijks van 11-12 uur, van 13.15-14 uur en van 18.45-19.30 uur. 2e klas: dagelijks van 13.15-14 uur en van 18.45-19.30 uur. 3e klas: dagelijks van 13.15-14 uur en van 18.45-19.30 uur. Kinderafdeling dagelijks van 14-19 uur. Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: elke dag 15-16 uur en van 18.30-20 uur; voor de kinderafdelin gen elke dag 15-1-6 uur en van 18.30-19 uur. gende bezoekuren (alleen voor ouders): maandag t.m. vrijdag 18.30-18.45 uur en za terdag aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. ALPHEN AAN DEN KIJN Rijnoord: le en 2e klasse 10.30-11, 14-14.45 e 18-19 uur, 3e klasse 14-14.45 en 18-19 uur. 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14-14.45 Kraamafdeling 16-17 uur alleen voor echtge noten 19-20 uur. Kinderafdeling 15-15.30 uur. Van een onzer verslaggevers LEIDEN De commissies voor stadsontwikkeling, volkshuisvesting en openbare werken hebben zich gisteravond tijdens een gezamenlijke vergadering gebogen over het onlangs gereed gekomen ontwerp- bestemmingsplan voor het wederopbouwgebied Herengracht/Zijlsingel. Dit bestemmingsplan is een drastische vernieuwing van het oude, dat in 1964 door de Leidse raad werd vastgesteld en dat voor namelijk voorzag in de vestiging van torenhoge bedrijven, kantoren en winkels. Het gebied Herengracht/Zijlsingel nu: vrijwel gereed voor een nieuwe bebouwing (foto: Oranjegracht). Kerkvoogd Struys neemt afscheid Van een onzer redacteuren LEIDEN De heer M. Struys treedt af als president-kerkvoogd van de Leidse hervormde gemeente. In 1961 werd hij ouderling-kerk voogd en in 1965 volgde hij de heer D. van der Kwaak op als voor zitter van het college van kerkvoogden. Ds. A. J. Lamping heeft voor het maandblad Hervormd Leiden een ge sprek met de heer Struys gehad. Daarin vermeldt hij, dat de begroting van de herv. gemeente voor dit jaar een bedrag van 900.000 beloopt en dat dit in 1961 364.000 was. En in 1961 waren er 13 predikanten en nu 10 en 8 kerkdienstplaatsen en nu 7. In 1961 brachten de gemeenteleden aan bijdragen en collecten 245.000 bijeen en in 1974 hoopt men op een bedrag van 570.000 te komen. De heer Struys vertelde ds. Lamping, dat de kerkvoogdij in 1967 de Hoog landse kerk aan de universiteit heeft aangeboden. Maar deze weigerde om dat er te weinig parkeerruimte was en de kerk niet centraal genoeg lag. Voor de Pieterskerk had de universi teit wel belangstelling. Maar later deelde de universiteit mee, geen gega digde meer te kunnen zijn. De kerk voogdij heeft de kerk toen aan het rijk aangeboden, maar de minister weigerde. Tegen die beslissing is de kerkvoogdij in beroep gegaan bij de kroon. Het antwoord daarop is tot dusver uitgebleven. Oosterkerk In het artikel van ds. Lamping worit ook meegedeeld, dat er vergaand over leg is over hetsamengebruik, zoals met de Bevrijdingskerk in Zuid-West, door hervormden en gereformeerden van de Maranathakerk aan de Lage Morsweg. (De gereformeerden hebben in de Mors de tijdelijke Beloftekerk, die echter binnen afzienbare tijd wordt afgestoten red.). Voor de Oosterkerk is er weer een ge gadigde, maar die waren er in het verleden wel meer. Het is wel geble ken, hoe moeilijk het is, zo'n kerkge bouw te verkopen. De moeilijkste beslissing was voor de heer Struys de opheffing door geldgebrek van twee predikants plaatsen. Maar er staat wel een licht punt tegenover. Een van de belang rijkste besluiten vindt de heer Struys de instelling van het fonds Uitbouw Pastoraat, dat zo is gegroeid, mede dankzij Oegstgeest, dat er toch weer een predikantsplaats kon worden gesticht en ds. Steenstra kon worden beroepen. Het eigen ochtendblad voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving ZORG VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS LEIDEN Mevrouw C. P. M. Boeg- Fransen is op oudejaarsdag overleden. Zij was de oudste inwoonster van Lei den en vierde enige maanden geleden haar honderdste verjaardag. LEIDEN Op 84-jarige leeftijd is overleden het oud-raadslid J. H. Schüller, die van 1925 tot 1958 achter eenvolgens voor de SDAP en voor de PvdA in de raad zitting had. Daar naast vervulde hij nog tal van open bare functies. Lange tijd was hij ver bonden aan het rijksmuseum van na tuurlijke historie. Zoals wij reeds vaak en uitvoerig heb ben bericht moet het gebied volgens de huidige opvattingen een woonge bied worden, met overwegend laag bouw en gedeeltelijk midden-hoog- bouw. In het nieuwe ontwerp wordt in dit verband gesproken van een ge lukkige situatie, dat de realisering van het oude bestemmingsplan veel stagnatie heeft ondergaan, door de moeizame verwerving en sloop van oude panden in het gebied. Zodoende konden ook geen nieuwe wegen en ri oleringen worden aangelegd. Intussen zijn echter de opvattingen over de be bouwing van het gebied dermate ver anderd, dat definitief is gekozen voor een nieuwe woonwijk. Zuidelijk van de Zuidsingel (tot aan de Nieuwe Rijn) komen ongeveer vierhonderd nieuwe woningen voor (kleine) gezin nen, bejaarden en alleenstaanden. Het gebied noordelijk van de Zuidsingel (tot aan de Haven) zal worden gere habiliteerd. Hiervoor wordt een afzon derlijk plan gemaakt. Verontrust Een zeer recente vernieuwing in de hele opzet van het wederopbouwplan betreft het gedeelte, waar thans nog de Kon. Grofsmederij is gevestigd. Zo als wij reeds berichtten wordt dit be drijf in zijn totaliteit (van het Waard- eiland en van de Zuidsingel) overge plant naar het industriegebied De Grote Polder. De grond is gekocht door IBB/KONDOR, die ook de rest van het gebied Herengracht - Zijlsin gel zal gaan bebouwen. Het ligt nu echter in het voornemen om op deze bewuste plek (naast de meelfabriek) na ontruiming van de Grofsmederij één of meerdere torenflats te bouwen met negen verdiepingen. Dit overeen- ALPHEN De Alphense heeft kort voor de jaarwisseling dui zend kilogram aan vuurwerk gevon den in een opslagplaats die een Al- phenaar in Voorschoten bewaarde. De partij had een waarde van tenminste tienduizend gulden. DEN HAAG De kerstboomverbran dingen, die gisteravond op elf plaat sen in Den Haag zijn gehouden, heb ben een rustig verloop gehad. Ner gens deden zich moeilijkheden voor. Alleen op de Ametisthorst werd een jongeman door een politiehond in zijn been gebeten, nadat hij een som matie van een politieman om door te lopen had genegeerd. De aard van de verwonding is onbekend omdat de jongeman in het publiek verdween. DEN HAAG Uit een woning aan politie de Koninginnegracht zijn tussen 27 december cn nieuwjaar drie schilde rijen gestolen met een totale waarde van meer dan 11.000 gulden. De die ven haalden de doeken van de muur nadat zij met valse sleutels het huis waren binnengedrongen. komstig de gedachte van directeur Melkert van de Belgische Holding SO- COL, waarin IBB/KONDOR is opge nomen, die ons onlangs zei: 'Die meelfabriek krijg je daar de eerste honderd jaar niet weg. Nu is mijn idee: je moet gewoon nog hoger gaan bouwen. Dan is die meelfabriek niet zo hinderlijk meer.' Enkele commissieleden (met name Oosterman en Waal) toonden zich gis teravond tamelijk verontrust over de ze plannen. De architect van het we deropbouwplan, ir. Klarenbeek, zag in de bouw van deze 'woonpalen' echter een gunstige afwisseling van de bouw voor het toekomstige aanzicht van de wijk vanaf de singels. Ook verdedigde hij met klem de parkeernorm voor de toekomstige wijk (1,5 parkeerplaats per woning). Waal zag mogelijkheden voor meer groen door het aantal par keerplaatsen terug te dringen. Maar de heer Klarenbeek was bang dat men zich zodoende in de vingers zou snij den door het gevaar te creëren dat de toekomstige bewoners hun auto's zul len parkeren in het oude centrum, waar toch al geen plaats meer is. Oos- terman drong nog aan op ruimte voor atelierwoningen in de wijk. Klarenbeek zag daar niet zo een pro bleem in, maar wethouder Kret was van mening, dat de woningen daarvoor te duur zullen zijn. 'Wij moeten daar geen leegstaande ateliers krijgen'. Niettemin zegde hij toe er een gaatje voor te zoeken, onder meer in de Groenesteeg. Winkels Langs diezelfde Groenesteeg komt ove rigens nog enige nieuwe winkelver bouwing. Het is de bedoeling om op het terrein aan de Oosterkerkstraat een wijkwinkelcentrum te realiseren. Bo ven die winkels komen woningen in ten hoogste twee bouwlagen. Cash and Carry-bedrijven komen voor dat win kelcentrum niet in aanmerking. Wel vindt in dat gebied nog wat an dere bedrijfsbebouwing plaats, zoals onder meer een aanzienlijke uitbrei- diing van de meelfabriek, een geriin- ge uitbreiding van het Nederlands Drukkerijbedrijf (voormalig L.O.I.-ge- bouw) en nieuwbouw van garage Kempeneers langs de Groenesteeg. De Kerkpleinbrug en de Katoenbrug (beide in de Oosterkerkstraat) wor den vernieuwd en krijgen een breedte van ongeveer 14 m. De Waardgracht wordt gedempt, en wordt dan, net zo als de Langestraat, verkeersweg. De begraafplaats aan de Zijlsingel blijft voorlopig als zodanig gehandhaafd. La ter zal worden overwogen, van deze gronden een openbaar plantsoen te maken. DEN HAAG Gistermorgen is om streeks kwart over een een 24-jarige man door twee kogels getroffen. De man J. v. K. uit de Rozenburgstraat, is met schietwonden in borst en arm in ziekenhuis Westeinde opgenomen. Zijn toestand is redelijk. Kort na de schietpartij hield de poli tie de 18-jarige E. G. te P. aan. Hij bleek in het bezit te zijn van een 33 cilinderrevolver, waarmee hij vermoe delijk vier schoten gelost heeft. Aan leiding te" p.'s daad is een aantal schoten, dat verleden week afgevuurd werd op zijn woning in de Van Gogh- straat, vermoedelijk door een van de broers Van "K. Een van hen, W. v. K., was evenals Te P. eerder in december betrokken bij een vechtpartij in de Heelsumstraat. Toen J. v. K. gistermorgen thuis kwam passeerde de auto met Te P. Deze stapte uit en knoopte een ge sprek aan over hun onenigheid. Al gauw bleek dat de zaak niet eenvou dig 'uitgepraat' kon worden. Te P. trok de revolver en schoot K. in borst en arm. Woningvoorraad gegr oeid LEIDEN Het inwonertal van Lei den blijft gestaag dalen. In november van het vorig jaar waren er 97063 in woners, duizend minder dan aan het einde van 1972. De teruggang wordt veroorzaakt door het aantal mensen, dat Leiden verlaat, een cijfer dat ADVERTENTIE Belangrijke mededeling voor handelaren/ pomphouders, die benzine en/of L.P.G. leveren aan weggebuikers en die zijn gevestigd in de gemeenten Rijswijk, Voorburg, Leidscbendam, Voorschoten, Zoetermeer, Nootdorp, en Benthuizen. In verband met de distributie van benzine en/of L.P.G. met in gang van 7 januari a.s., moeten alle handelaren/pomphouders die benzine en/of L.P.G. leveren aan weggebruikers, worden geregistreerd. Als handelaren/pomphouders worden ook aangemerkt bedrij ven of instellingen, die voor het tanken van het eigen wagen park beschikken over (een) eigen pomp (en). Met ingang van 4 januari 1974 kunnen deze handelaren/pomp houders aanmeldingsformulieren (formulier D 29) ophalen bij de secretarie van de gemeente waar zij zijn gevestigd. Tegelijk met dit formulier zal aan de handelaren/pomphouders een informatieblad worden verstrekt, waarin richtlijnen voor handelaren/pomphouders zijn opgenomen. Het aanmeldingsformulier moet volledig ingevuld zo spoedig mogelijk worden ingeleverd bij de gemeentesecretarie, waar het formulier is opgehaald. Het niet inleveren van dit aanmeldingsformulier heeft tot ge volg dat de levering van benzine en/of L.P.G. aan de handela ren/pomphouders problemen kan gaan opleveren. Zo spoedig mogelijk na ontvangst van het aanmeldingsformu lier zullen aan de handelaren/pomphouders een zogenaamd in- schrijvingsbewijs en de overige benodigde formulieren worden toegezonden. Adressen en telefoonnummers gemeentesecretarieën Rijswijk Generaal Spoorlaan 2-4 tel. 070 - 949331 Voorburg Herenstraat 50 tel. 070 - 862220 Leidschendam Koningin Wilhelminalaan tel. 01761 - 3941 Leidseweg 25 Dorpsstraat 10 Dorpsstraat 40 Secretaris Rusinkbrik I Voorschoten Zoetermeer Nootdorp Benthuizen tel. 01717-2141 tel. 079 -169966 tel. 01731-9141 tel. 070 -163650 Het hoofd van het distributiebureau van de distributiekring Voorburg, Veenstra. LEIDEN Dit jaar viert de Leidse kampeervereniging De Wijde Vlucht haar derde lustrumfeest. In deze 15 jaren is 'De Wijde Vlucht' gegroeid van een schuchter clubje met een paar dozijn leden en enkele helpers tot een volwassen kampeergezelschap van onge veer 600 jongens en meisjes, variërend in de leeftijd van 6 tot 18 jaar en ruim 130 medewerkers. Voorzitter P. Eradus ziet de komende zomervakanties dan ook zonnig tege moet. 'De behoefte van de jeugd om tijdens de lange vakantie met leeftijd genootjes naar een kamp ergens in Nederland te gaan, is groot. In dezo 15 jaren hebben we een goed lopende vereniging opgebouwd met aantrekke lijke aanbiedingen. Ons ledental blijft groeien'. De vereniging geniet, behalve in Lei den, ook bekendheid in de regio. Bij het bestuur staan leden en deelne mers ingeschreven uit 28 gemeenten, van Hillegom tot Zevenhuizen en van Katwijk tot Bodegraven. In de meeste van deze plaatsen heeft 'De Wijde Vlucht' een propagandist. Voor ieder De Kampeervereniging werd op 25 ja nuari 1959 opgericht onder de naam •Leidse Christelijke Reiscentrale' (de LCRC). Dat eerste jaar werd begon nen met 2 kampen in Driebergen. Ge kampeerd werd er in oude legerten ten. Een zak stro was het matras. Het jaar daarop (1960) had de LCRC reeds 4 kampen: drie jongenskampen en een meisjeskamp. Een kamp be stond toen uit 35 k 40 man. 'De naam 'De Wijde Vlucht' hebben wij aan de vereniging gegeven in 1968', zegt Eradus. 'De vereniging is sinds dat jaar toegankelijk voor iede- ïe religieuze opvatting. In ieder kamp wordt zondags een hagepreek gehou den en zijn er jongens of meisjes, die naar een Mis willen, dan wordt dat georganiseerd door één van de kamp leiders. Niets moet, maar (haast) al les kan in onze kampen'. 'De Wijde Vlucht' krijgt men op de schikking over 13 gemengde kampen, in Kijkduin, Bussum, Hilversum, Er- melo, Hooghalen, Lieler (het noorden van Luxemburg in de Ardennen) en in Uelsen (Duitsland). strozakken zijn vervangen door lucht bedden. Bovendien staat in ieder kamp een kamphuis, waarin met slecht weer diverse activiteiten gehou den worden en het eten geserveerd wordt. Vanuit de kampen worden ex cursies gehouden. 'Dit jaar worden de groepen niet groter gemaakt dan 40 man, waarmee kampen van 70 tot 80 jongens en meisjes tot het verleden behoren', vertelt Eradus. 'Met deze kleinere kampen krijgen de kinderen meer aandacht van de kampleiders. Een kamp van 40 man staat onder lei ding van een hoofdleider en minimaal 12 kampleiders. Voor de keuken, die door onze leden bijzonder hoog wordt aangeslagen, hebben wij de beschik king over 2 of 3 dames of heren. We kunnen er echter meer gebruiken'. Naast de zomerkampen organiseert 'De Wijde Vlucht' diverse activiteiten in de winter, zoals schaatsen op de Jaap Edenbaan, dansavonden, klaver jassen, biljarten, c'reativiteitsclubs en excursies. Als service aan alle leden, deelnemers, stafleden en ouders houdt het bestuur van de kampeervereni ging iedere maandag in 1974 spreek uur van 19.30 tot 20.30 uur in het 'Home', Charlotte de Bourbonhof 1. Men kan daar terecht voor vragen omtrent de reizen, voor het afgeven van aanmeldingsformulieren e.d. Excursies Er wordt nog steeds geslapen in ten ten, met dit verschil dat het materiaal van uitstekende kwaliteit is en de Jubileum Op vrijdag 25 januari, precies 15 jaar na de oprichting, wordt het 15-jarig jubileum gevierd met een feestavond. 'De uitnodigingen hiervoor zijn reeds verzonden', zegt voorzitter Eradus. 'Wat precies het programma zal zijn weet ik niet. De feestcommissie, waar van ik geen deel uit maak, houdt al les nog geheim. Ik weet alleen dat het gehouden wordt In het St. Antho- nius Clubhuis; het zal ongetwijfeld een enorm feest worden'. Inlichtingen over kampeervereniging .ïideï" kindere° CC" ttaWaA 'De Wijde Vkucht' krijgt men op de 1 g "ampieiaer. volgende adressen: P. Eradus, Ch. de Bourbonhof 7 Leiden, tel. 30259; A. den, tel. 24168 (beide adressen 'sa- t.ra. zaterdag); H. Breedeveld, Haven W. v. d. Tuijn, Sieboldstraat 22 Lei- vonds na 18 uur). Overdag (dinsdag 40 Leiden, tel. 44755. maandelijks het aantal vestigingen overtreft. Daar staat tegenover dat het geboortecijfer hoger ligt dan het sterftecijfer. De geboortepiek van het afgelopen jaar lag in mei, toen er 111 baby's werden geboren. Het aantal sterfgevallen was in januari het hoogst: 898 (het cijfer van december is overigens nog niet vastgesteld). De woningvoorraad in Leiden is sinds eind '72 groter geworden. Waren er toen 30775 woningen, in november '73 bedroeg het aantal 31791. Nochthans is het aantal woningzoekenden licht gestegen: van 2501 naar 2553. De werkgelegenheid is op papier verbe ter: in november waren er 2460 werk nemers als 'arbeidsreserve' bij het ge westelijk arbeidsbureau (dus voor Leiden en omgeving) geregistreerd, terwijl het er aan het begin van het jaar 3023 waren. Het aantal aanvragen van werkgevers is drastisch omhoog gegaan: van 450 eind '72 naar 1063 in november '73. Die stijging is echter voornamelijk het gevolg van een her nieuwde inventarisatie in september. Het aantal geconstateerde misdrijven in '73 is in vergelijking met een jaar eerder ongeveer gelijk gebleven. De 'heetste' maand in dit opzicht was mei; 348 misdrijven en dc rustigste juli: 180 misdrijven (het cijfer van december is nog niet bekend). Het aantal verkeersongelukken bleef onge veer gelijk. In de periode jaunari-no- vember '73 vielen daarbij twee doden te betreuren, duidelijk minder dan vorig jaar, toen het er achttien wa ren. LEIDEN Het bureau voorlichting van de gemeente Leiden wil er nog eens met nadruk op wijzen dat de dis tributiedienst dezer dagen uitsluitend bereikbaar is onder het telefoonnum mer 20461, dus niet via de stadhuiste lefoon (45344). Via deze lijn worden geen inlichtingen betreffende de ben zinedistributie meer verstrekt. De dis tributiedienst, die gevestigd is onder de monumentale trap van het stad huis (hoofdingang) is tot en met vrij dag geopend van 09.00 tot 12.00, van 14.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. Deze tijden gelden eveneens voor de bijkantoren. LEIDEN De heer J. J. F. Gorren, Verdistraat 13 Leiden, viert morgen zijn zilveren jubileum als kantoorbe diende bij Van Gend en Loos te Den Haag. LEIDEN Geboren: Jitske M C d v A Kra mer en L L M Gerritsen, Tarïja Susanna d v W F van Leeuwen en E A Allaart, MaurlLs W A z v W M Dusova en G M Schlagweln. F.dwln W J z v W M Dusoswa on G M Schlagweln. Overleden: C J Langeveld geb 20 Jul L8S8 5eh gew met L C van Tol. F W M van der eeren geb 21 aug 1926 man. J P de Haas geb 6 mrt 1895 man. T Kranenburg geb 10 mei 1911 man, D R E van Dongen geb 2 feb 1972 zoon, D Jas geb 6 aug 1881 man, A Maaten geb 13 aug 1907 man. P Verhagen geb 17 mei 1894 man, L Heinen geb 16 mrt 1903 man, M Wessel geb 26 aug 1906 vrouw, G N Meurs geb 18 Jan 1901 man. Gehuwd: II Roelandso en C Boot, B Noorder- vliet en J T de Boer. WAL den Edel en E I Bouwman. H P Ham en B H M Bousie. Ondertrouwd: B J van Boheemen en J C M van Bergen. I enavente en J C Lamboo, F J Duparc en R Dubois, J W R Nortler en J J Niks, I L Rinkel en M L den Hertog. H J A van Son en D S Baronesse van Hoevell.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3