Reiswereld mikt nu op treinen en vliegtuigen dichtbij keurstellend ".inaams kabinet Nunspeets raadhuis dicht: aanvragen benzine pas in 1974 'Uitlevering pornokoning toelaatbaar' het weer Donkere dagen EBBSSI reizen, t.v. en alles voor niks stil m lip wens feest /KWARTET VRIJDAG 28 DECEMBER 1973 ^mmentaar Seizoen begon met miljoenenverliezen ,rabische olielanden gaan hun weer wat verhogen; voor rland evenwel blijft de kraan ge- 'Zeer teleurstellend' noemt :retaris Brinkhorst dat. Maar we eerlijk zijn: oqze regering het er wel een beetje naar ge- Ze is dat valt niet te ont- >n voor de politieke eisen van tbieren enigszins door de knieën L Maar ze heeft die manoeuvre loedzaam uitgevoerd (om geen pre term te gebruiken), dat ze in I land de schijn kon wekken, ind te zijn gebleven. Anders ge- ze heeft geprobeerd om zowel uitenlandse vijanden als de bin- ndse vrienden van Israël althans rmate tevreden te stellen. Deze g om op twee stoelen tegelijk te zitten, is er blijkbaar op uitgclo- dat ze tussen beide stoelen in is len. Dat is echter niet zozeer te- ellend als wel een vrij normale kkeling. s geen pleidooi voor navolging voorbeeld van Japan, dat zich liep genoeg voor de Arabieren gebogen om met succes aan- t te kunnen maken op een Ara- bewijs van goed gedrag. Wie en karakter in de politiek belang- vindt dan olie, zal er weinig g toe gevoelen, Japan de vruch- in zijn karakterloos beleid te be- En hij zal ook van oordeel lat staatssecretaris Brinkhorst be- d kunnen zwijgen dan de indruk ;en, dat Nederland rekende op eloning voor zijn bereidheid om weliswaar niet volledig, maar ien beetje te laten chanteren. :ou waardiger zijn geweest, als land wanneer het dan toch Arabische maatregel meende te reageren zich niet direct e^teJ Arabieren had gericht, maar tot rktebartners in de EEG. Zij komen velepkort wat ruimer in de olie te >P Staatssecretaris Brinkhorst had a*- daarom attent op kunnen ma- jSlat Nederland nu meer dan ooit op tastbare bewijzen van de solidariteit waaraan de EEG ireltP wor^t gestalte te geven. inPtte: ingrijpender dan het Arabi- kelijfcesluit om de oliekraan voor de hef a^ncmers 'n Europa wat verder 'te draaien is, dat de prijs van uit die kraan komt, meer dan jbbeld zal worden. Wil men daar- jen hoopvolle conclusie verbin- idan kan men zeggen, dat de -—Jistrialiseerde wereld op deze ma- Lj|||clukkig toch weer gestimuleerd 11> tot uiterste zuinigheid met een schaarser wordende jXRtof. De gevolgen voor de ont- jft'mgslanden zijn een hoofdstuk Wie daaraan denkt, zal nauwe- jjjJtunnen geloven in de oprechtheid CV Ie uitspraak van de Saoedi-Arabi- fc'blieminister Yamani, dat de olic- in het Midden-Oosten an- niet onder hun politiek laten lijden. Want als er iets is Dor het prijsbeleid van de olie- nog sterker wordt vermeerderd e inkomsten van deze staten, dat vermoedelijk wel het lijden e derde wereld. ssen Itma ten. Bar NO a. adiojcuwe Surinaamse regering moet ins krijgen om kansen te krijgen. jJd'ze, wat aarzelend-positieve geest Pli i de resultaten van de kabinets- tie in Paramaribo worden be- 12.0 ieuwe kabinet maakt meteen al rsbi (ngelukkige start, want anders >ch niet het (voorlopig) onbezet 17-5ii van de post van financiën wor- do< ingeduid. Financiën is ook in 55 1 me een sleutelpost in het ka- en dat er niet, of alleen achter- dit ministerie een man of kon worden gevonden, wijst er hard er gevochten wordt (nog tussen de partijen die als een latie de verkiezingen waren bin- cgaan en nu als coalitie dit be- moeten schragen. 'errassing is de bereidheid van Idy Bruma om op het laatste it toch nog een ministerpost te irden en wel de ondankbare an economische zaken. is jarenlang als eenling in het lent een zeer principiële opposi- weest; een oppositie die vooral was tegen de korte-termijn-po- >an veel Surinaamse politici van partij ook een politiek, die was gunsten tegen macht te en die niet in staat bleek het |OÏtemse volk voor te houden hoe in werkelijkheid de toestand van nd was. ag er tot voor kort naar uit. dat a zijn rol in het parlement zou etten; in Suriname een plaats men minder dan in de regering ijtage van de populariteit onder en waar men zelfs (denk aan ion) tot nationale persoonlijk en uitgroeien. a's moed om nu toch nog in de ng te gaan zitten en nog wel op door Dick Ringlever AMSTERDAM De onzeker heid over de vraag of de benzine- schaarète zal aanhouden en ko mende zomer voelbaar zal zijn. heeft het aantal boekingen voor vakantiereizen per trein aan zienlijk doen toenemen. Gevolg daarvan is, dat touroperators liet aanbod in deze sector aanzienlijk moeten uitbreiden en sommigen al hebben aangekondigd volgen de maand met een aanvulling op het oorspronkelijke programma te zullen uitkomen. Met buitenlandse spoorwegonderne mingen worden onderhandelingen ge voerd voor het inzetten van extra ma terieel. Ook wordt gesproken over het doortrekken van de bestaande interna tionale vakantietreinen naar Joegosla vië, dat ernstig gedupeerd dreigt te worden als het autotoerisme, stagneert. Hotelplan heeft daarover voor zijn eenmaal per week naar het Oosten rijkse Villach rijdende Hotelplan-ex pres de afgelopen week al overeen stemming bereikt: de Joegoslaven gin gen ermee akkoord, dat de lijn met ingang van komende zomer wordt doorgetrokken naar het schiereiland Istrië, waar Pula en Rijeka de nieuwe eindpunten zullen worden. Daarmee is een al jaren durende strijd tussen Belgrado en de reisorganisatoren in één klap beslecht. Drs. H. Roothaert, directeur van Ho telplan zegt: 'Tot nu toe hebben de Joegoslaven steeds geweigerd buiten landse vakantietreinen toe te laten omdat men meer zag in het individue le autotoerisme. Bovendien stonden ook de Oostenrijkers er altijd nogal gereserveerd tegenover omdat die de treinen met hun passagiers natuurlijk in eigen land wilden houden. Dat is nu onder dwang van de omstandighe den veranderd. Joegoslavië wordt nu ook per trein bereikbaar. Mogelijk zelfs tweemaal per week, als we het materiaal kunnen krijgen'. Ook naar andere gebieden zullen trou wens van de zomer extra vakantietrei nen worden ingezet. Hierbij wordt met name ook gedacht aan dichtbij huis-gebieden als de Harz, het Zwarte Woud en de streek rond het Boden- meer. Perspectief voor komende vakantie: meer belangstelling voor treinreizen. Compensatie Reisorganisatoren hopen, dat de ver hoogde belangstelling voor de trein reizen (die de laatste jaren een beetje in de verdrukking dreigden te raken) goed zal maken wat op het gebied van het autotoerisme wordt verloren. Dit zal vooral die touroperators (een stuk of vier), die voor de komende zomer met een autoplan waren uitgekomen (autoreis privé, appartement of bun galow besproken via de reisorganisa tie) wellicht kunnen redden uit de dreigende financiële problemen. De directeur van Hotelplan spreekt zelfs van een overcompensatie. 'Hoe wel de stroom boekingen eigenlijk nog moet beginnen hebben we nu al zestien procent meer reserveringen dan vorig jaar om deze tijd. De boe kingen betreffen vooral de vliegchar- ters en de treinreizen. Ik geloof, dat de tendens over de hele linie in de reiswereld merkbaar is. Voor de bu reaus is dat een niet ongunstige wen ding omdat de auto elk jaar een gro tere concurrent van vliegtuig en trein werd: ruim 63 procent van de vakan tiegangers gaat de grens over met ei gen auto'. Dat dit percentage komend jaar zal dalen, staat wel vast. Met welk deel blijft echter nog een vraag. Dat hangt helemaal af van de houding van het buitenland. In dit verband is het niet verwonderlijk, dat het aantal boekin gen voor autoreizen naar Spanje en Frankrijk, waar de automobilist nog geen enkele beperking is opgelegd, nog nauwelijks een teruggang te zien hebben gegeven. Het lijkt de reiswe reld niet onwaarschijnlijk, dat er naar deze landen zelfs een grotere trek zal ontstaan. Wankel Dat die onzekerheid over de naaste toekomst veel touroperators én de we- derverkopende reisbureaus overigens voor een moeilijke situatie plaatst is duidelijk. Omdat de financiële toe stand in deze branche de laatste jaren niet rooskleurig was, maar drie of vier van de dertig touroperators wer ken met een redelijke winst; de rest zit op of onder de rode lijn), kan elke stagnatie funeste gevolgen hebben. Temeer omdat veel reisorganisatoren zich als gevolg van de valutaschomme lingen toch al een flinke aderlating hebben moeten laten welgevallen. Directeur Roothaert zegt: 'Hoewel el ke touroperator in zijn calculatiekoers steeds een ruime marge hanteert om valutaschommelingen op te vangen, waren deze schommelingen het afgelo pen jaar zo groot, dat we alleen al op de Zwitserse franc zo'n 120.000 gulden verloren hebben. Daar komen dan ook nog eens de verliezen bij, door de re valuatie van de gulden, die voor de overheid aanvankelijk aanleiding was ons te dwingen de prijzen te verla gen'. De directeur van Hotelplan gewaagt over dit laatste van een onredelijke en verwarrende houding van Den Haag. Eerst eiste men van ons vijf procent, toen we konden aantonen dat van de gemiddelde reissom (500 gul den) 300 gulden naar de luchtvaart maatschappij gaat (die in guldens be taald wil hebben), werd dat één pro cent, terwijl men later weer liet we ten, dat we ook die één procent wel mochten vergeten, omdat het effect van de revaluatie intussen volledig was teniet gedaan'. Voor de touroperators heeft dit gehar rewar rond de prijzen niet onaanzien lijke verliezen tot gevolg gehad. Directeur Roothaert illustreert dat met eigen cijfers. 'Zodra de prijsverla ging werd opgelegd hebben we het drukken van onze programma's moe ten stopzetten, een stagnatie, waar voor de drukker 23.000 gulden in re kening bracht. Toen hebben we met de computer alle prijzen in alle haast opnieuw moeten calculeren, wat nóg eens duizenden kostte. Gevolg van dat oponthoud was, dat onze op 1 decem ber geplande STER-spot voor de tele visie. waarvoor we 15.000 gulden had den betaald, waardeloos werd: daarin werd een programma aangekondigd, dat nog niet klaar was. Die stagnatie duurde zo lang, dat we om de bro chures nog op tijd bij de reisbureaus te krijgen ze niet meer via de post konden sturen, maar van andere be steldiensten gebruik moesten maken. Dat kostte ons wéér 6.000 gulden ex tra. Maar de grote klap kwam pas daarna. Op het moment, dat onze laat ste zending de deur uitging liet men ons weten, dat de prijsverlaging niet meer nodig was. Dat betekende gelijk een omzetderving van 1.6 miljoen gul den (op basis van de cijfers van dit jaar), want als de folders eenmaal bij de mensen in de bus liggen, kan je natuurlijk niet meer aankomen met Van een verslaggever NUNSPEET Autobezitters die gis teren in Nunspeet probeerden een aanvraagformulier te krijgen voor ex tra autobenzine of autogas kregen nul op het rekest. Nunspeet hield de deur \ran het raadhuis hermetisch gesloten. De aanvragers werd gewezen op de datum van 2 januari: dan zou men pas beginnen met de distributie van formulieren. Bij navraag bleek het ge meentehuis tot 2 januari dicht te zijn. het verhaal, dat de prijzen niet meer kloppen. Door dit optreden van de overheid zijn in de reiswereld miljoe nen verloren. Ik schat, dat het totale verlies zeker zo'n 35 miljoen zal belo pen'. Volgens de directeur van Hotelplan zal dit voor verscheidene zwakkere touroperators de nekslag kunnen bete kenen, zeker als zij dit seizoen ook nog slechte zaken doen. 'De toestand in de reiswereld is deplorabel. Sterke concurrentie, ook vanuit het buiten land, houdt de prijzen op oen laag ni veau, dat daar nauwelijks meer een gezond bedrijf op- te bouwen is. Slechts de allergrootsten overleven, maar ook zij zullen nauwelijks in staat zijn de klap van ook maar één slecht seizoen op te vangen'. DEN HAAG De Hoge Raad heeft bij vervroegd arrest uitgesproken, dat de uitlevering aan Engeland van de 43-jarige James H. (in Britse bladen betiteld als de 'pornokoning van Lon den') toelaatbaar is. De Hoge Raad. die H. op 27 november zelf heeft gehoord, acht voldoende aanwijzingen aanwezig, dat H. in ok tober vorig jaar heeft deelgenomen aan mishandeling van een man in de Dauphin club in Londen. Deze mis handeling was een van de punten waarvoor uitlevering was gevraagd. De rechtbank in Amsterdam had in eerste instantie al geoordeeld dat de uitlevering toelaatbaar was. maar H. was tegen die uitspraak in cassatie ge gaan. H. werd op 15 juni in Volendam aan gehouden, waar hij als toerist rond liep. Hij zit sindsdien in het huis van bewaring in Arasterdam. De regering zal op grond van het oor deel van de Hoge Raad in laatste in stantie beslissen over het uitleverings verzoek. fad.Vm -r mische zaken, dient nadrukkelijk vu ten te worden. Vastgesteld moet t nivordcn dat juist zijn aanwezig en waarborg zal kunnen zijn te- bes611 politiek, die op iets te goed- succesjes uit is. rkelijk is dan wel dat uitgere- van hem nu op het ministerie vanfcconomische zaken het huzaren- Van onze weerkundige medewerker De traditionele donkere dagen zijn dit jaar wat later dan anders, in plaats van voor kerstmis vallen ze nu erna. Schuldig hieraan zijn uitge strekte, lage wolken, nevel- en mist banken, waaruit van tijd tot tijd mo tregen valt. Dit weertype heerst aan de noordzijde van een hogedrukgebied van bijna 1035 millibar in de kern van de Azoren tot midden-Europa. Af gaande op de weerkaart van zeven uur gisteravond zat het zeer solide in elkaar. Het is dan ook niet aanneme lijk dat oceaandepressies de rust op het continent op korte termijn gaan verstoren. In de wintersportcentra van midden-Europa zal het maximum meer zonneschijn brengen, het eerst in de hogere en middelste lagen, gep aard gaande met een verscherping van de nachtelijke vorst. Pontresina teas met minus 13 graden donderdag het koudste Zwitserse ski oord. Een stormdepressie van 960 mil libar bij IJsland completeert het anti- winterbeeld van de luchtdrukverde ling. Na één enkele uitvlucht naar de Golf van Biscaje en Portugal, trekken de depressies nu weer braaf hun baantjes in veel noordelijker regionen langs de route Canada-Skandinavië of stukje wordt verlangd om paal en perk te stellen aan de abnormale stij ging van de prijzen vooral die van de eerste levensbehoeften. Hij vooral zal dan ook op korte termijn gecon fronteerd worden met allerlei (en dik wijls zeer invloedrijke) machten in Suriname. Als het hem op korte termijn inder daad lukt die de baas te blijven, is er misschien al veel voor een langen- mijn gewonnen. U Weerrapporten van gisteravond 19 uur Amsterdam geh bew De Bilt geh bew Deelen motregen Eelde motregen Eindhoven motregen 7 02 Den Helder motregen 7 0.2 Luchth Rtd motregen 8 0.1 Twente motregen 6 0.2 Vlissingen motregen Zd Limburg regen 6 1 Aberdeen zwaarbew 10 0.6 Athene geheel bew 18 0 Barcelona onbewolkt 11 0 Berlijn motregen 5 0.3 Bordeaux- zwaar bew 7 0 Brussel motregen 6 1 Frankfort geheel bew 3 0 Genève onbewolkt 6 0 Helsinki motregen 1 0.1 Kopenhagen geheel bew 6 0 Locarno onbewolkt 8 0 Londen motregen 10 0.1 Madrid onbewolkt 9 0 Malaga half bewolkt 16 0 Milnchen geheel bew. 1 0 Nice onbewolkt 15 0 Oslo zwaar bew. 2 0 Parijs motregen 6 0.1 Rome onbewolkt 15 0 Split onbewolkt 16 0 Stockholm zwaar bew. 5 0 Wenen zwaar bew. 5 0 Noordelijke IJszee. De weerkaart showt een volgend uitdiepend lage drukgebied van Newfoundland tot de zuidpunt van Ierland, dat op het weerschip Charlie, midden op de oce aan, de temperatuur tot 8 graden Cel sius deed oplopen bij zuidelijke wind, en op Bravo, ten zuidwesten van zuid- Groenland, hem deed dalen tot 1 graad Celsius bij noordelijke wind. Acht, plaatselijk negen graden was de temperatuur gisteren ook in ons land. Wel een groot contrast met drie jaar geleden, toen het na een witte kerst voortdurend kouder werd met een dieptepunt van minus 21 (boven de ■meeuw minus 23) in Eelde. Tijdens extreme kou-inval sneeuwden in d-Frankrijk ruim honderd auto's in. In de Zwitserse Jura werd op 4 ja nuari minus 41 graden afgelezen en Alaska boekte op de 25ste met minus 61 graden een nieuwe kouderecord. De circulatie in de hogere nibeaus tussen Schotland en IJsland is nu westzuidwestelijk, waardoor de de pressies op betrekkelijk grote afstand van ons land voorbijglijden en de kans op regen van betekenis hier klein blijft. In de wateren ten noord westen van Ierland was het gisteren zeer onrustig: een schip op 56 graden NB, 12 graden WL rapporteerde een zeer ruwe zee en zware zuidwestelijke deining. Er stond een westerstorm van gemiddeld 10 Beaufort. Op de He- briden en de Shetlands scoorde de wind uitslagen tot 100 km per uur. HOOG WATER. 21 december 1973: Vltsslngen 4.38-16.57: Harlngvlletsluizen 6.12-18.25; Rot terdam 7.04-19.36, Schevenlngen 5.46-17.58; IJmulden 6 24-18.36: Den Helder 9.54-22.28; llarlingen 0.14-12.32; Delfzijl 2.14-14.46. BINNENLAND T5/K7 onder redactie van loessmil Nu de duurste maand van het jaar zo ongeveer om is, het decembersa- laris schoon op en de kerstgratifi catie voor zover die nog ver strekt wordt al hoog en breed uitgegeven, is het misschien best dienstig stil te staan bij allerlei dingen in het leven die gratis voor niks te koop zijn. Een voorbeeld: Wie geen zin heeft een uur of lan ger in overvolle bussen of trams te hangen en geen geld (over) heeft voor een taxi om te komen waar ie wezen moet, zou het zo kunnen in pikken: 'Je komt ergens op een station aan en belt een liefst grote firma die in de buurt zit waar jij moet zijn, bijvoorbeeld de IBM. Je zegt goedemorgen, u spreekt met- Van Wijk, van Pierson, Heldring Pierson. Waar blijft mijn auto? Ik sta al tien minuten te wachten. Men weet van niks, waarop jij kwaad wordt: ik heb een afspraak, zeg je, met de directie. Heeft mijn secretaresse niet gebeld dat ik he den zou arriveren? Daar zal ze nog wel wat van horen. Nou ja, stuurt u nu maar gauw een wagen, want mijn tijd is kostbaar. Reken maar dat er dan een auto komt, meestal van de zaak zelf, soms een taxi. Maar die brengt je dan natuurlijk naar de IBM. Dus zeg je tegen de chauffeur op de plek waar je wel moet zijn: wacht u even, ik moet nog even een boodschap doen. En dan kom je niet meer terug na tuurlijk. Wat moet een mens bij de IBM doen, nietwaar?' Of je koopt twee dure blikken kreeft voor de feestdagen voor de prijs van één. Dan ga je naar een groot, druk warenhuis dat ze ver koopt en schaft een paar artikelen van een paar dubbeltjes aan luci ferszout, een onsje drop) plus één blik kreeft, zodat die prijs goed op het bonnetje opvalt. Je brengt het blik weg, gaat met de rest plus kassabon terug en be weert, alsmaar zachtjes excuses mompelend, dat je je kreeft zeker ergens hebt laten staan. Gegaran deerd dat de chef van de afdeling je zonder veel poespas een tiveede blik overhandigt gratis uiter aard. Natuurlijk is dat nel als die taxi een vorm van oplichting of dief stal, maar Rik Zaal, de samenstel ler van het boekje 'Gratis en toch voor niks' (f 9,90, uitgeverij Tan go, Leiden) vindt van niet: 'Het gaat in dit boek niet over diefstal, oplichting of flessetrekkerij. Die methoden zijn bekend en boven dien strafbaar. Vele artikelen in het Wetboek van Strafrecht zijn hierop van toepassing. Nee, Ga- briël heeft middelen uitgedacht en onderzocht die legaal zijn. De ene methode volslagen legaal, de ande re misschien dp het nippertje. Soms glipt Gabriël (voor zijn vrienden Gabby) tussen de mazen van het net dLoor, soms komt het net niet eens opdagen.' Deze Gabby is de 'vakman' op dit gebied, die op alles raad weet. Zijn vrienden hoeven er maar een telefoontje aan te wagen en hij heeft een pasklare oplossing voor alle financiële problemen. Zo kan hij hun d la minute vertellen, hoe ze bijvoorbeeld gratis aan kranten, dure boeken, eten en drinken, een goed hotel, grammofoonplaten, trein- en vliegreizen, racefietsen, een hoge WW-uitkering of t.v.- toestellen kunnen komen. Bijna al lemaal originele vondsten, een amusante vorm van oplichting, maar oplichting blijft het natuur lijk in de meeste gevallen toch. En als je dan net niet door de mazen van het net door glipt, heb je mooi kans gratis en toch voor niks een tijdje in een zindelijk over heidsgebouw r^esloten te worden. *n 'mH Mi it i i ,v *6 jM '"--4 .It,;'' 'vr Nog steeds is de oude Herbert Thorpeurt het Engelse stadje Melt- ham laaiend van woede. Zijn lief ste wens om met de kerstdagen in de gevangenis te mogen zitten is niet in vervulling gegaan, doordat een onbekende weldoener stiekem een boete voor hem heeft betaald. De 73-jarige Herbert trekt al jaren ten strijde tegen een plaatselijke verordening, die het aanplakken van leuzen verbiedt. Elk jaar gaat hij dwars tegen de draad in door her en der expres pamfletten aan te plakken met kritiek op de kerk, politici en vakbonden. Dit jaar werd hij op heterdaad betrapt, ge arresteerd en veroordeeld tot een boete van ruim dertig gulden. Hij weigerde te betalen en moest zijn straf dus uitzitten, waarnaar hij echt uitkeek Hij had z'n koffertje al gepakt, toen hij een droevig be richt kreeg: een goede geest die onbekend wenste te blijven, had de boete voor hem betaald en wèg was de schone kerst-gevangenis- droom. 'Ik had graag de cel in ge wild om zo het recht van vrije me ningsuiting te kunnen demonstre ren,' zegt Herbert woedend. 'Als ik die barmhartige Samaritaan in m'n vingers krijg, zal hij wel merken hoe ik over zijn goede daden denk.' Het blijft even stil rondom het schip van de Israëlische zakenman, ex-RAF-plloot, ex-vredespiloot en nu vredespiraat Abi Nathan. Zijn radioschip, waarop 'vrede' in vele talen staat, ligt sinds kerstavond in de haven van Marseille, waar het de rest van de winter zal blij ven. Er moet wat gerepareerd wor den en Nathan gaat intussen geld inzamelen om zijn werk te kunnen voortzetten. Van april af heeft het vredesschip 25 mijl benoorden Port Said voor anker gelegen en tot nu toe heeft Abi Nathan vanaf die plek in meer dan tweeduizend radio-uitzendingen en vredesbood schappen naar Israël en de Arabi sche landen gestuurd. Dat het schip tijdens de oktober-oorlog niet tot zinken is gebracht, bewijst volgens de vredespiraat en zijn Franse kapitein 'dat de oorlog voerende landen ons niet als vijan den beschouwen'. De kustvaarder is van Nederlandse origine. Nathan kocht hem in Gro ningen en schilderde 'm zie fo to in Amsterdam helemaal wit, daarbij geholpen door studenten. In augustus 1969 voer het schip via Amerika (voor de zendinstalla- tie) naar de Middellandse Zee, waar Abi sindsdien op zijn manier de vrede in het Midden-Oosten tracht te bewerkstelligen. Omdat hij noch pro-Israëli's noch pro-Ara bieren, maar uitsluitend pro-vredc is, heeft hij zich niet hardop uitge sproken over de olieboycot of over de houding van de Arabieren tegen over hun olie-klanten en omge keerd. Wie dat wel heeft gedaan, is Prediker. Die zei destijds al (hoofdstuk 7 vers 1): 'Een goede naam Is beter dan goede olie'. Acteur Henk van Ulsen is in Kam pen geboren en daar maakte hij ook zijn debuut. Het was toen 16 jüni 1949, volgend jaar een kwart eeuw geleden dus. Logisch dat Kampen bij dat vijfentwintigjarig toneeljubileum betrokken wil zijn en het gemeentebestuur heeft dan ook hetzelfde City Theater, waar Van Ulsen voor het eerst optrad, afgehuurd en met de auteur afge sproken dat ze daar met z'n allen op 14 juni het feest zullen vieren. Henk van Ulsen verzorgt zelf zijn jubileumprogramma en net gemeentebestuur biedt hem en zijn gasten na afloop een receptie aan in het stadhuis. 'Waar wacht Je op, Simpkins, kom mee naar de volgende.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 7