Vincent van Gogh als gedreven evangelist eoeo AVONTUUR IN KARINTHIË dagpecet Gaaf werkstuk van jonge televisiemakers Man dood gevonden voor straalkachel Wi Tips Ivccr CutT i en Mcuw 1 'Waar heb dat nou voor nodig?' België handhaaft zondag-rijverbod Vrijstelling mogelijk verontreinigingsheffing Mary Stewart TROUT,/KWARTET VRIJDAG 28 DECEMBER 1973 door Ton Hydra HILVERSUM Veel televisiekijkers vinden het meestal kort na tien welletjes en draaien dan de knop om. Als zij dat ook vanavond doen, zullen ze iets moois ongezien voorbij laten gaan. (Gerekend naar de kijkgewoonten is het IKOR-programma achter een sportuitzending van de TROS wel heel erg ongelukkig geplaatst). Toch is het de moeite waard, van elf tot tien over half twaalf op Nederland 1 aan de buis te blijven. Met Jules Croiset als Imposante ver tolker van Vincent van Gogh wordt dan uit het leven van deze tragische mens een periode zichtbaar, die kunstbewonderaars veelal over het hoofd zien: Vincent als evangelist. Iets moois: daarmee doel ik op het te levisiesportret als artistieke en techni sche prestatie. Het verheugende is dat het vooral jonge mensen zijn, die zich met veel kunnen en toewijding heb ben geworpen op het onderwerp waar voor de massa niet te hoop loopt. Maar het verrassende is, dat hun werkstuk ook niet-gelnteresseerden wel moet boeien. Da' is des te ver wonderlijker omdat Jules Croiset de enige acteur in het spel blijft Alle andere personen met wie Van Gogh in jaren 1876 tot 1880 te maken kreeg, worden opgeroepen door stem men en fragmenten uit brieven. Voor het aanduiden van de plaats van handeling en het aangeven van de sfeer zijn daarentegen, naast decors, ook objecten en landschappen uit het heden gebruikt een zeer geslaagd on derdeel in dit regiedebuut van Ruud Schuitemaker. Or, voelbaar te maken hoe gedreven Vincent in deze periode zijn liefde voor God en de medemens tot uitdrukking wilde brengen, wor den in snelle wisseling beelden ge toond van de vele kerken die hij af liep om preken te horen. De kleuren- kijker merkt dan tot zijn verbazing dat het coloriet van deze door Henk Venema perfect geschoten beelden schijnt te zijn ontleent aan het paleis van de latere schilder. Kleuren wor den zo overbrengers wan Van Gogh's wisselende genioedsstemmingen. Deze boeiende en sonis «in-verrukken- de taferelen zijn via pracïttige 'voer- vloeicrs' verweven met gespeelde scè- nes's„ De teksten daaarvoor heeft Ju les Croiset hoofdzakelijk ontleend aan correspondentie tussen Vincent en zijn broer Theo. Hij slaagt er vrijwel constant in, de afwezigheid van tegen spelers (tot wie hij zich wel richt) door de kijker niet als een gemis te laten voelen. Voor een acteur is dit solotoneel een heerlijke uitdaging, die echter door overdrijving kan mislukken. Croiset weet echter geen krampachtig opvul len te vermijden dankzij ingetogen zegging en een haast onderhuidse ex pressie. Een fijne creatie., waarin hij veel te genieten geeft van zijn fraaie dictie, zonder dat dit van de gedrama tiseerde persoon afleidt. Handschrift Ter bekrachtiging van de nevenstem- men is gebruikt gemaakt van een nog weinig toegepast procédé, het gespro ken woord gaat vergezeld van onderti tels, geschreven in bijpassend hand schrift. En weliswaargoed bij de sfeer aansluitend experiment, maar het is wat moeilijker leesbaar dan de ge drukte letter. Dit televisieportret is meer dan een Van een verslaggever LEEUWARDEN In Oosterwolde (Fr) is de 59-jarige alleenwonende R. Krager dood in zijn woning gevonden. Kinderen zagen de man liggen voor een brandend straalkacheltje. De poli tie forceerde de toegang tot de wo ning en ontdekte dat de man al min stens drie dagen dood was. Zijn kle ren waren gedeeltelijk verbrand door het kacheltje. BINNENLAND/RADIO EN TV Jules Croiset, die in het IKOR-programma Van Gogh uitbeeldt in de jaren dat hij evangelist was, trekt door het land met Ten zekere Vincent). Dat spel omspant de jaren 1880 tot ongeveer 1883 en kan gezien worden als een vervolg op het televisieportret dat vanavond wordt uitgezonden. fragmentarische typering van een do- mmineeszoon die de studie voor het ambt opgaf en als volksprediker on der armoedige Belgische mijnwerkers in de ogen van zijn kerkelijke princi palen een mislukkeling was. Hier laat zich herkennen wat zich op de leven sweg van veel mensen kan voordoen. Tal van aangehaalde passages hebben een langere geldigheidsduur dan voor het levensverhaal van Van Gogh al leen. Dr. Mendes da Costa, van wie Vincent les kreeg in Latijn en Grieks ADVERTENTIE 1) Garnalencocktall 1 dl. room, 2 dln. tomatenketchup, 3 dln. mayonaise, f1 dl. sherry of cognac, zout en krulden naar smaak. Per coupe 15 20 garnalen.^ J 2) Mosselen-saté f± 10 gekookte mosselen aan/ f saté-stok|e rijgen en In dampend frituurvet dompelen. Opdienen met saté-saus. 3) Paling snack Crackers beleggen met plakjes gefileerde paling. Eventueel garneren k met schijfje augurk. 4) Hartig hapje Dun gesneden plakjes gerookte makreel of bokking op sneetje wit brood. Garneren met streepje tomatenketchup. om theologie te kunnen gaan stude ren, doorzag niet alleen dat het mis zou lopen, maar hielp zijn leerling ook over het dode punt heen. Hij zei: 'Vaak zul je misschien denken dat je een mislukking bent, maar tenslotte zul je uitdrukking geven aan wat in je is en die uitdrukking zal de recht vaardiging van je leven zijn'. Het is Horizontaal woorden Invullen die be- 1. medeklinker, 2. familielid, 3. we reldtaal, 4. nobel, 5. spijker, 6. soort duif. Bij juiste invulling vormen de begin letters een andere naam voor fluit eend. Driehoek-puzzel Oplossing vorige puzzel: Hor. 1. mare, 5. ergo, 9. kassier, 11. spaat, 13. slier. 15. rank, 17. Anne, 18. alt, 19. relatie, 21. sedes, 22. statief, 24. sla. 26. loge, 27. stijl, 28. etage, 30. stake 31. vervoer, 32. belt, 33. pets. Vert: 2. akant, 3. raak, 4. Est, 5. eis, 6 relaas, 7. grint, 8. Esra, 10 tree, 12. paletot, 14. eniglijk ,16reden, 19. rei, 20. lef, 21. stegel, 22. slem, 23. agave, 24. start, 25. Alea, 27. «tee, 29. ert, 30. sop. MARY PERKINS Er stonden donderdagavond twee gU anten tegenover elkaar. De ruim weeëneenhal] uur durende Ameri kaanse film 'Giant' die de VPRO in twee delen uitzond en een door de EO opgenomen opvoering van Win dels oratorium 'De Messias', die bijna drie uren vergde. Het is bekend, dat de geluidsweergave van de modernste radio-apparatuur aanzienlijk veel beter is dan het luid- sprekerdeel in het televisietoestel Lo gisch dus dat de radio zich beter leent voor belangrijke muzikale uit voeringen, waar het zo aankomt op de nuancering. De televisie is nog niet bij machte, een overeenkomstig muzi kaal genot te bieden. Daarbij komt dat een televisieregisseur tijdens een ora torium, dat visueel toch een statische aangelegenheid is, op het gebied van beeldvariatie al gauw aan het eind van zijn latijn raakt. Al te veel wis selingen storen bovendien de aandacht voor de tekstuele inhoud. Een muziekliefhebster belde mij kort voor de uitvoering en vertelde dat zij het projecteren van teksten zo hinder lijk vindt. Ik heb daar dus wat meer op gelet en me ook afgevraagd, of het anders zou kunnen. Niet alle luisteraars zullen de volledige tekst van het oratorium bezitten. En aan gezien de verstaanbaarheid van de woorden, zeker die van een vreemde taal, nooit de sterkste kant is bij der gelijke uitvoeringen, is hulp aan de kijkers wel gewenst. Zij toillen behal ve luisteren ook begrijpen, wat zij ho ren. Over de muzikale kwaliteiten van de uitvoering zal eerder in de krant zijn geschreven. Alleen al omdat er visueel meer te be leven viel, zal het kijkcijfer voor de uit 1956 daterende film, die van het EO-programma vele malen hebben overtroffen. Bijzondere aantrekkings kracht zullen tal van kijkers hebben ondergaan van het weerzien van de destijds vurig bewonderde James Dean, die kort voor de voltooiing van de film verongelukte. De als modern aangekondigde show van alle ballen gehakt, augurken, kal koenen en dotten poetskatoen, die de VPRO voor flink geld wist te strikken, was een samenraapsel van triviale bur- germanslol uit lang vervlogen jaren, vermengd met kwajongensstreken van eveneens uit de tijd geraakte intellec tuelen die zichzelf voor studentikoos houden. Als zij uitgelachen zijn over hun eigen grappen, gaan zij misschien het mohammedanisme, het boeddhis me en het joodse geloof op de korrel nemen. Niets is namelijk zo gemakke lijk en zo 'alternatief' als dat Mochten er soms kijkers zijn die zich gekwetst hebben gevoeld, dan moeten zij dat vooral de VPRO laten weten. Want door veel ingezonden stukken in kranten gaan derderangs ballen ge hakt zich ook nog belangrijk voelen. En Waar heb dat nou voor nodig?' TON HYDRA BRUSSEL Het rijverbod voor auto's op zondag blijft in België van kracht, ondanks het feit, dat de Arabische olielanden dat land in de categorie van vriendschappelijk gezinde landen hebben ingedeeld. Donderdag werd in Brussel bekend, dat de Belgische regering voorlopig er niet aan denkt, de energiebesparende maatregelen zoals het rijverbod op zondag en snelheidsbeperkingen op te heffen. Hetzelfde geldt voor Luxemburg, dat door een economische unie met België is verbonden en aan de energievoor ziening van België is gekoppeld. GRONINGEN Gedeputeerde Staten van Groningen hebben de termijn voor het indienen van verzoeken tot vrijstelling van de verontreinigings heffing voor 1973 verlengd tot 1 janu ari 1974. 71 Ik kon niet verder praten. Mijn stem brak; ik beet mij op mijn lip en legde mijn hoofd tegen zijn borst 'Rustig, lieve schaf, zei hij. 'Alles is in orde. Bedoel je die koorddanser? Heeft hij dat gedaan? Luister, lieve lieve schat, het is nu weer allemaal in orde.Ik ben toch bij je. Je hoeft je niet ongerust te maken. Vertel me al leen wat er is gebeurd. Vertel het me, schat; liefst zo vlug mogelijk'. Aan zijn stem te horen, trok hij het zich sterk aan, maar ik geloofde dat het hem niet erg verbaasde. Ik hief mijn hoofd. 'Ben je teruggekomen als Lee Elliott om juist over hem meer te weten te komen?' 'Niet speciaal over hem, nee. Maar ik was op alles voorbereid.vooral nu ik weer opdracht heb achter het cir cus aan te gaan. Misschien is het nu niet meer nodig. Als dit een spoor is dan bid ik dat wij de zaak, voor ze de grens overtrekken, tot een oplossing kunnen brengen. Daarom, lieveling, vertel het me zo vlug als je kunt'. 'Ja, ja, ik zal het proberen, maar hij moet nog ergens in de buurt zijn, Lewis. En hij heeft een pistool bij zich'. 'Dat heb ik ook', zei mijn man op vanzelfsprekende toon, 'en wij zien hém eerder dans hij óns. Wat is daar achter die deur?' 'Een gang, hier vlakbij liggen de keukens, geloof ik. Langs die weg ben ik uit de kelder gekomen. 'Arm kind. Vlug dan, achter die wa gen hier.Mocht hij dan van dié kant komen, dan kunnen wij hem zo pakken, en komt hij door de ingang, dan zien we dat direct. Praat zo zacht jes mogelijk. Nou. Van. zou het luk ken. 'Het gaat al wat beter. Welnu, het be gon met dat oude paard van oom Franzl dat Annalisa ons toevertrouw de. We hadden het zo geregeld dat hij een paar nachten hier op het kasteel kon doorbrengen. Zijn zadel hadden we meegenomen. In vogelvlucht vertelde ik alles wat er gebeurd was, zelfs die geschiedenis over de dame met de broche op het portret. 'En ik vermoed dat hij langs die weg is teruggegaan', besloot ik, 'langs mijn kamer. Daar liggen nog altijd de broche en de stenen die op de grond zijn gevallen. Hij zei dat ze stuk voor stuk waardeloos waren.' maar ik geloof vast dat hij dat zei om me om de tuin te leider.. 'Dromen voor verdoemden', zei hij, 'dromen kan je altijd kwijt'. Hij wilde nog al tijd naar dat zadel toe, al begrijp ik niet waarom. Misschien zei hij dat al leen maar om te weten te komen of dat verhaal over die graankist waar was. Hoe dan ook, hij is echt niet van plan onverrichter zake naar huis te rug te gaan. Het kan best zijn dat hij je heeft zien aankomen mocht hij je niet gezien hebber., dan heeft hij je zeker gehoord en dat hij nu wacht tot je naar binnen bent. Lewis, als je niet door de hoofdingang naar binnen gaat, zal hij zich zeker afvra gen waarom je dat niet doet. Maar van de andere kant, doe je het wel, dan heb je kans dat hij jou ziet en je herkent, en dan. Maar hij scheen nauwelijks te luiste ren. Nog altijd hield hij me vast. Hij keek nadenkend naar de grond. 'Dromen voor verdoemden', zei hij zachtjes. 'Ik begin het te begrijpen. en hij is nog altijd gebrand op dat za del, hè?' Hij richtte zijn hoofd op en bracht op fluisterende jubeltoon uit: 'Lieve help, ik geloof dat jij me op het spoor hebt gezet. Nee, ik vertel het je later wel. Waar zijn de stallen? Volgende deur?' 'Ja, die kant uif. 'Goed. Ik geloof niet dat hij ls terug gegaan naar Je kamer. Waarschijnlijk heeft hij je de waarheid verteld en zijn die 'juwelen' inderdaad vals. Waarom zou hij je voorliegen en die dingen op de grond gooien als hij zochzelf tegenover jou toch al bloot gegeven had? Nee, de enige reden waarom hij geïnteresseerd was in die broche was, dat jij met dat zadel bent bezig geweest.En hij heeft nog al tijd zijn zinnen ge/et op dat zadel, dat betekent dat hij zeker zal proberen in de stallen te komen. Denk je dat hij de tijd heeft gehad om nog voor ik hier aankwam, van hel dak af te ko men. dat zadel mee te nemen en zich uit de voeten te maken?' 45. En nu brak er voor de kleine Ka- reltje Knetter een tijd aan van harde arbeid en noeste vlijt. Hij zeulde zijn motortje naar de zolder, bracht er de kisten en wielen heen, hij koos het nodige gereedschap uit, kortom, hij verrichtte al die voorbereidende werk zaamheden, die iemand gewoonlijk verricht, als hij van plan ls iets héél moois te gaan maken. Pas toen dat al lemaal in orde was, begon hij aan de echte arbeid. 'Zij zullen het zien, mompelde Kareltje. 'Ik bouw een auto die de snelste ter wereld wordt Ik heb een hele massa gaatjes aan de binnenzijde van het carter geboord cn FERDINAND dat betekent dat ,ik het verhittende oppervlak van de motor hierdoor ook vele malen'vergroot heb. Dat het ex plosieve vermogen hierdoor ook vele malen vergroot moet zijn spreekt wel geweldig simpel, dat ik mij erover verbaas, dat de grote autofabrikanten vanzelf. Het is eigenlijk allemaal zo nog nooit op die gedachte zijn geko men.' Kareltje Knetter was dus wel héél zeker van zijn technische kennis, doch omdat wij allemaal waar schijnlijk geen lor verstand hebben van motoren, past ons slechts een eer biedig zwijgen. Wij dienen nog alleen op te merken, dat Kareltje Knetter zijn met gaatjes volgeboord motorblok van de veelzeggende naam 'knetter had voorzien. En zo werkte tje met jeugdig optimisme vele ikorl Sta r da; door aan zijn auto, die hij op ei de avond tenslotte aan zijn ba tonen, trots als een pauw en van een grote bewondering. N'at brave smid bleef wat lauw te t op muur van de smidse staan eiue, tamelijk sceptisch gestemd. werkelijk een leuk ding, Karelt hij. 'Maar of al die gaatjes in ptte: torblok het vermogen werkeli; ieslu ben doen toenemen waag ik te felen. Maar goed, wij zullen he gen voor de grap eens laten p l' den. Radio vandaag Ik probeerde het me in te denken. 'Dat is moeilijk te zeggen, het lijkt wel jaren geleden, maar in werkelijk heid zijn er waarschijnlijk pas een paar minuten verstreken.Nee, nee, ik weet zeker dat hij nog niet weg kan zijn'. 'Dan staat hij óf boven op het dak te wachten tot hij naar beneden kan gaan óf hij staat in de stal te wachten tot ik naar binnen ben. In beide ge vallen heeft hij de auto horen of zien aankomen. Blijf even staan, dan denk ik na'. Geruisloos verdween hij van mijn zij de. Uit de wagen klonken allerlei her kenbare geluiden: het gekraak van de stoelen, een kuchje, het tot stilstand berengen van de motor, zijn voetstap pen op de betegelde vloer en tenslotte het dichtslaan van de autodeur. Toen stond hij weer, nu met zijn kof fer in de hand, naast me. Zijn vrije arm sloeg hij om me heen en hij drukte me tegen zich aan. Ik hoorde en voelde zijn kalme hartslag en zijn rustige ademhaling. Terwijl mijn ei gen lichaam zich tegen het zijne ont spande realiseerde ik me dat het iets heerlijks was bepaalde moeilijkheden aan een vakman toe te vertrouwen. Dat sluwe roofdier in zijn zwart leren jasje zou spoedig merken dat hij niet te doen had met een rondzwervende Engelse toeriste en haar ontdane echt genoot, maar met Onze Man (tijde lijk) in Wenen. 'Ik zal door de hoofdingang naar bin nen moeten', zei Lewis. 'Daar wacht hij natuurlijk op. Ik zal zo lopen dat hij me niet herkent. De wagen heeft hij ook nooit eerder gezien. Deze keer heb ik een Mercedes. Ben ik binnen dan kom ik meteen weer hier naartoe, door dié deur daar. Het is doodeen voudig, met twee minuten ben ik te rug. Kun je zo lang hier alleen blij ven?' 'Ja'. 'Je bent een flinke meid. Wat er ook gebeurt, blijf hier. Ga niet in de auto zitten.misschien in dat rijtuig? Ja. de deur is open. Daar ga je in, en je houdt je muisstil. Ik kom hier weer terug'. HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een gaatje, met 7.55 Verkeers info 8 00 Nws; 8.11 Radiojournaal en 8.30 De groenteman. 9.00 (S) Omroepork.: klass. en mod. muz. NOS: 9.20 Wat heeft dat kindT 9.35 Waterst. AVRO: 9.40 (S) Fluit en klave cimbel: klass. muz. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (S-M) Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws: li 03 Radiojournaal). 11.30 (S) Ik hoor, lk hoor wat U niet hoort causerie met gramm.pl. 11.55 Beursber. NOS: 12.00 Toerls* mo - toerist, inf. uit binnen- en bulten!. Overheidsvoorl.: 12.30 Ultz. v.d. landb. NOS: 12.40 (S) Licht pianospel. 12.50 Recht en slecht. 13 00 Nws. VARA: 13.11 Dingen v.d. dag. NOS: 13.23 Spiegel van Belgie: muz. en nws van onze zuiderburen. 13.50 Intern. Spectrum: klass - en mod. muz. 14.30 Blik op de Derde Wereld: Inf. progr. over oretw.sa menwerk. 14.45 Blik op Europa - Inf. progr. over de Eur. integratie. 15.00 Zoeklicht op Nedeirland: rep. en comm. uit aUe delen v.h. land en veel muz. (16.00-18.02 Nws). HU- MAN. VERB.: 16.45 Laat Je niks wijsmaken: Inf. progr. VPRO: 17.00 VPRO-Vrljdag: rechtstr. progr. over akt. onderw. 17.55 Med. VPRO: 18.00 Nws. 18.11 Vandaag dit, mor gen dat. 18.20 VPRO-Vrljdag: komm. en ana lyses. KRO: 19.00 (S) Uit het operette al bum. 19.30 Mens te zijn op aarde gelo vige visie op de mens en zijn bestaan. 20.00 (S) lm antw. op uw schrijven: verzoekpl- .progr. 22.00 <S) Kurslef: satir. progr. 22.25 Overweging. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hits. 23.53- 24.00 Nws. HILVERSUM II KRO; 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.07 (S) Badlnerie: klass. muz. (7.30 Nws: 7.41-7.50 Echo.) 8.24 Overweging. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. hulsvr. 8.45 Moeders wil ls wet. 9.40 Aubade, met 10.30-10.32 Nws. 11.00 Gebakjes en een beter leven - verhalen van .wel en wee. 11.33 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee. pauzeprogr. met 12.22 Wij v.h. land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb.; 12.30 Nws: 12.41-12.50 Echo: 13.00-13.05 Raden maar 14.00 Muz progr. 14.30 (S) Interlo kaal op vrijdag, met 15.30 Nws. 17.00 Zonder frenzen. 17.10 (S) Country time. 17.30 Nws. 7.32 Echo. KRO: 18.00 (S) Licht .ork. met solisten 18.19 UHz. v.d. p.v.djk. 18.30 Nws. 18 41 Echo. 8.50 Verkenning: nws, feiten en ach- tergr. op soc.-maatsch. terrein. 18.58 Markt- ber. VPRO: 19.00 (S) Nova Zembla FM: leu gens, verwarr., strijd en goed nws. (20.00 Nws; 20.05-20.15 Vandaag dit. morgen dat.) NOS: 20.50 Den Haag vandaag. VARA: 21.00 (S) La Boheme, opera van Leoncavallo. In de pauze: ca. 21.55-22.13 Gesprek. 23.55-24.00 Mw». oHILVERSUM III EO: 7.02 (S) Gospelsound, progr. speciaal voor jonge mensen. 8.02 (S) Tussen! koffie. 10.03 (S) De muzikale fruitmaf zoekpl.progr. van en voor zieken, fe 11.03 Zing. zing. zing! 12.03 Bij Bare de Holl toer. 13.03 (S) Popcorn. NOj Rock and Roll Methode. AVRO: I5g van Zljtveld I. met o.a. Soultlme] 16.03 Cees van Zljtveld II, met o.a.l en Engelse hitparade. 17.03 Radiojfc 17 06 Postbus 700: verzoekpl.progr. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. t) volmachligd: verzoekpl. 20.02 De L meug show. VPRO: 21.01 VPRO-VrijdP Show: gevar. lichte muz. en pl»r (22.55 Med.) AVRO: 2.02-7.00 Krijn f en Cees van Zljtveld. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12. muz. 12.50 Bulten!, persoverz. I3.kj act.. weerber. en schouwburg} Aansl.: Lichte muz. 13.55 Beursbf! Nws. 14.03 Lichte muz. (15.00 Nwi Nws en beursber. 16.10 Lichte mj' Nws. 17.10 Muz. 1930-1960. 17.55Q 18.00 Nws. 18.05 Ultz. voor i ten. 18.28 Paardesportuitsl. 18.30 I wozen. 18.45 Sportmagazlne. 18.55 f ken. 18.57 Ork.muz. 19.00 Nws en Amusem.muz. (19.40 Keurig Engel, De wereld v.h. boek. 20.00 Vrljdagf rlete. (21.00 Splinternws. 22.00 Nwi Nws. 23.10 Jazzprogr. 23.40-23.45 Nwl TV vandaag NEDERLAND I KRO 14.00 Vakantieprogr. v.d. jeugd NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal TROS 19.05 Zorro 19.30 Ren je rot NOS 20.00 Journaal PP 20.20 P.v.d.A. TROS 20.31 Op losse groeven 21.30 De F.B.I.: De vergissing 22.20 TROS-Sport IKOR 23.00 Vincent de Evangelist NOS 23.40 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 KRO-Cineac: filmprogr. v.d. kinderen NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Alias Smith en Jones 21.10 Madagascar, de opstand v.d. kleine man 21.55 Hitjournaal: 4. wereldberoemde melodieën: 1919-1923 NOS 22.45 Uit de Kunst NOS 23.10 Journaal DUITSLAMD I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gister avond. 10.25 Das Geheimnis der alten Mam- sell. 12.20 In het rijk v.d. wilde dieren. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 journaal. 15.35 Journaal. 15.40 Grarrd Gala v.d. Hamb. Staatsopera. 16.40 V.d. kinderen. 17.10 Scene 73. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Sportjournaal. 18.30 Act. 18.45 Zandmann. 18.55 Nordschau- magazine. 19.26 Okay S.I.R. 19.59 Progr.o- verz. WDR: 18.00 Nws uit Noordr.-Westf. 18.10 Okay S.I.R. 18.40 Hier und Heute. 19.20 Nicht elnfach ins Blaue.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Der brave Süder. 21.45 Der 7. Sinn. 21.50 Journaal en weerber. 22.05 Galgentoni. 23.45 Journaal. DUITSLAND II 10.30-11.00 V.d. kleuters. 15.00 Journaal. 15.05 Tom Sawyers und Huckleberry Finns Abenteuer (2). 16.30 Sportinf. 17.00 Jour- maal. 17.10 Kinderprogr. Aansl.: Mainzel- mSnchen. 17.45 Akt. en muz. 18.25 Vater der Klamotte. 19.00 Journaal. 19.30 Bulten!, rep. 20.15 Der Kommlssar. 21.15 Journaal. 21.30 Elnfach sterEN 23.15 Journaal. 23.30-23.50 Muz. van Htnde- mlth. DUITSLAND III NDR 17.15 Beat-Club: muzikale show voor Jonge Dalmatische visragod»' 18.00 Sosamstrasse (144). 18.30 Golden S1- lenta, Oder: Als die Bllder laufen lernten (2). 18.55 Pauzefilm. 19.00 So zartlich war Suleyken (4). 19.15 Sport '73 20.00 Journaal en weerber. 20.15-23.00 Berl. Werkstatt: Fllmrep. over leerlingen v.d. Flchtenborg- Oberschule In Berlijn. DUITSLAND III WDR 16.00 Sesame Street. 17.00 Lesen und lesen lassen. 17.45 Wie ein Wissenschaftllcher Film entsteht. 18.30 Sesamstrasse. 19 00 Zandmann. 19.05 Voor Joegosl. werkn. 19.15 Landsforura. 19 45 Nws uit Noordr.-Westf. 19.55 Comm. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Doc. film. 21 00 Disc. BELGIE NEDERLANDS 16.00 Avonturenfilm 16.55-18.05 Doe. 18 05 Fabeltjeskr. 18 10 Film. 18.20 Doe. film. 18.45 Verkeertvelligh. 18.50 Progr.o- verz. 19.03 RK-ultz. 19.33 Zoeklicht. 19.38 Weerber. 19 45 Journaal. 20.10 Sam. 21.00 Parrorama. 71 45 FUosofenprogr. 22.55 Jour naal. BELGIE FRANS 17.20 TV-eerie. 18.10 Kleuterprogr. 18.30 Artistieke act. 19 00 Feuill. 19.30 Waals magazine. 19 45 Jourmaal. 20.12 Weerber. 20.15 La bame de Monsoreau. naar Ales Dumas. 21.10 Sport- progr 22.10 Rep. ca. 23.00 Journaal. 1000 gram terse vis sap en rasp van 1 citroen teentje knoflook 4 eetl. tomatenpuree 1 eidooier 1/8 liter slagroom 50 gram geraspte kaas paprikapoeder zout, tijm Snij de gemengde, gefileerde mootjes en meng deze met alli diënten, uitgezonderd de kaas. massa in een ingevette, i schaal. Bestrooi het gerecht raspte kaas en zet de schaal voorverwarmde oven gedurendi veer een half uur. Tot slot bei met wat paprikapoeder. Menutip: Dalmatische visragoü leitjes, rijst, yoghürt met vai in w nd w ag ei a ziji :ttcr imen lijtag en hon) nisc :n l 'ord :en :n p [suco ïrkeli van «ont

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6