is Nederland Og jaren vooruit Nastase grootste incasseerder Bestuur WISO nu gehalveerd j an/is nederlagen in Amsterdam toch fascinerend optreden Joe Foreman en zijn uitdagers Olympisch hockey op kunststofvelden ■i jioedelijk geen Den Haag port+kort Amerikaan voor Punch Dertien teams in Amerikaans kampioenschap Opvolger Sivori Eindoverwinning voor Gantwarg of Metsjanski Begeleiding van Nederlands elftal 10 januari rond Wijzigingen in Davis Cup-team van Amerika Draf- en renbaan in Zuid-Limburg '/KWARTET VRUDAG 28 DECEMBER 1973 SPORT T13/K13 oe> basketbalmedewerker IDAM Toen begin it was een donkere janua- de basketbalploeg van rese voor het eerst in Ne- eiVvjspeelde, liep de Haarlem- lemer Sporthal binnen een ol. Ruim drieduizend •ers beleefden een unie- Cup-avond, omdat te ler Flamingo's (de Ne- ;e kampioen) zeer rede- :1de en de einduitslag 92- ;ins acceptabel was. echter, waarmee men de bekeek, was kenmerkend positie waarin de Italianen ;n en nu (in iets mindere ig verkeren. Ignis is binnen iasketbal op deze wereld iets •ts zeer machtigs en in ie- iets heel erg rijks, iliaans basketbal: het is een de naam Ignis staat num- op deze lijst. Hoe kan het pfeeld dat de Amerikaanse Job Morse een profcontract tigduizend dollar afslaat (bij lo Braves in de Amerikaanse o" <jm bij Ignis te gaan spelen? dat Morse de kleine Milanese Varese zo leuk vindt, maar k omdat het geld zeer goed lië. Net zoals de grote Itali- gèdette Meneghin, Ossola, Ru- jortT mnata en Bisson zich mogen ,pijn in vorstelijke salarissen en aangepaste levensstijlen, dat geld? Wat betekent bas- ian wel helemaal in Italië? oord is eenvoudig: basketbal nummer twee in Italic (na en verheugt zich in een "^populariteit. eb.: te wat cijfers bekijken: er Italië ruim driehonderd mensen georganiseerd bas- Nederland zijn er dat vijf- md. Voor de opleiding van etbal staat een leger van le- jaarfrar, juist uit deze minibasket- dering komen de grote talenten 03fcn. In Italië heeft een maand- 'II Giganti del Basket' een oplage dan de Nederlandse leaden 'Voetbal International' tesamen. Eredivisieverenl- pelen in gigantische hallen, ruim en zeer fraai. De toe- isaantallen bij Ignis liggen ngajemiddelde van 5000; Innocen- o* 5000; Snaidero Udine 5500; Cantu Camtu 6000 en Mobil De best bezochte clubs zijn Punch met 1.100, met 1300 en Donnar toeschouwers gemiddeld per Hl- Italië, uitkomend op grote en. vormt met Rusland, Joo- Amerika en Brazilië altijd 'ederland mag niet eens mee- een dergelijke bijeenkomst, lent verschil dus tussen de idse en Italiaanse basketbal- Vandaar misschien dat de lis met dat soort van ontzag itgesproken, omdat de ploeg toch al een jaar of vijf de 2r van het zogenaamde iasketbal' is. De erelijst van !t er trouwens niet om. In en 1973 werd de Europa laid en in 1971 en '72 werd AG De kansen, dat er in nieuw een internationaal in- Jours hippique in Den Haag jen gehouden, zijn klein. Tot Jrijdag was er bij de Neder- lippische Sportbond nog geen "binnengekomen voor dit eve- ■dat vorig jaar de naam 'Bar- J3' kreeg. De kalenderbijeen- én de organisatoren van con 's hippique in Nederland is ige weken geleden gehouden. f was men in Den Haag ook [zeer laat met de beslissing )urs hippique in de Houtrust- Jorgang te doen vinden. Zwitser Frltz Chervet heeft bokstitei In het vlleggewleht ir tie Italiaanse titelhouder Fer- i in de zevende van het op vijf- n vastgestelde gevecht te verslaan Japanner Hiroshi Hltakagl heeft tedstrljd van de vierschansentoer- ngen gewonnen. Zijn landgenoot Is tweede. !N Luis Ocana is gekozen tot irtman van het jaar. Do winnaar >nde van Frankrijk eindigde voor Iduvl ischieten) en de basketbal- co Buscato. Als laatste lid va» de Nederland- twoordiging bij ae Australiscne lappen in Melbourne is ook Nel- iuwer uitgeschakeld. Zij verloor de ronde van het j damesenkelspel 1 3 i :ha[ 2. van de Australische Pat Cole- nipiMe ronde van het herenenkelspei Vr m Lloyd, die de dag tevoren Jan d uitgeschakeld met 7-6. 6-4, 6-1 stralR'r Colin Dlbley. Voorts zege- tCase (Austr.) in vijf sets over oot Tony Roche: 6-7. 2-6. 7-5. 6-4. dei >Uli wedstrijden. Vanavond In Den IJ) is Raak tegenstander en zater- n Heerenveen Thialf. Beide teams, aan de nationale selectie moeten ,t 'Men worden versterkt met in «peleftde Canadezen. De opstelling i h ederlandse team ziet er als volgt Dave Andrews en Han van do Boo- voorhoede: Jack de Heer. 1 in Joe Simons; 3e voorhoede: Donals, Paul Burger en Dlck Jet- erves: Johnny Dielissen en Arle De Amerikaan Bob Gords (8) in de aanval voor de All Star-ploeg van Jim McGregor met rondom hem Mark Becwith (15), Massimo Lu- carelli (13) en Bom Morse (half achter Gords). de Intercontinentale Beker veroverd. Het laatste fenomeen wordt uitge vochten tussen teams uit Europa, Zuid- Midden- en Noord-Araerika, waarbij opgemerkt dient te worden, dat Noord-Amerika altijd een team af vaardigt dat het in de Nederlandse eredivisie erg goed in de top zou kun nen doen en verder ook niet. TOPPLOEG Ignis grossiert verder in landskampi ienschappen en wint en passant zo'n dertig toernooien per jaar. Reden dus om inderdaad van een topploeg te spreken. De spelers zijn in fullprof- dienst, werken het hele jaar voor de ploeg en als ze niet voor Ignis bezig zijn, zijn de meeste spelers bij de Ita liaanse nationale ploeg ingelijfd.' Het was daarom met terechte trots, dat de organisatoren van het Blue Stars- Kersttoernooi mochten aankondigen, dat Ignis bereid was naar Diemen te komen. Daar waar bijvoorbeeld Fla mingo's nog nooit in geslaagd was, slaagde deze Amsterdamse vereniging wel en de zakelijke achtergronden lie ten zich raden. Flamingo's, in haar streven tot een zo sterk mogelijk nieuwjaarstoernooi te komen, was in vroeger jaren altijd tegen de dichte deuren van Ignis aan gelopen, omdat het geldbedrag veel te hoog was. Voor het spelen van een tweedaags toernooi plus het reizen en verblijven vroeg Ignis een bedrag van 25.000 gulden en welke basketbalclub in Nederland legt dat zo neer? Gerard de Lange, sponsor van Blue Stars en de wasmachine- en ijskasten- koning uit Rotterdam, kon zich via zakelijke transacties daartegen wape nen. Ignis kwam naar Nederland en het succes leek groot. Maar wat moest daar zakelijk tegenover staan? De heer Vermeulen van het ijskastencon- cern: 'Of we nu meer Ignis-produkten moeten gaan afnemen, weet ik nog niet. We gaan er wel over praten, heb ik begrepen'. Zakelijk zijn. zaken doen en topsport bedrijven, het ligt allemaal in de lijn van Ignis. Zo speelt en bestaat de ploeg al jaren. Uren lang televisie, ra dio en film, ontelbare kranten- en tijdschriftenverhalen hebben Ignis als onderwerp gekend en dat, zo stelt men, is weer reclame die terugkomt. Zoals ook deze regels. Het zijn echter niet alleen de zakelijke achtergronden die Ignis hebben grootgemaakt, de sportieve kant is altijd zeer goed ver zorgd geweest. De eerder genoemde Italiaanse spelers zijn van grote klasse en ook de Amerikaan Morse is een topspeler in Europa. Als supplemen taire speler heeft Ignis dan nog de Mexicaan Manuel Raga in dienst. Ra- ga, een uitblinker tijdens de Olympi sche Spelen van Mexico in 1968, speelt voor Ignis uitsluitend Europa Cup-toernooi- en vriendschappelijke wedstrijden. De Italiaanse basketbalfe deratie heeft namelijk gesteld, dat er in de competitie slechts één buiten lander per ploeg mag uitkomen en Raga wordt minder nuttig geacht dan Morse. Maar de Mexicaan neemt dit en toucheert nog een zeer vorstelijk salaris plus het leven van een koning in Noord-Italië. NEDERLAGEN Ook qua technische leiders heeft Ignis altijd vooraan in de rij gestaan. Tot voor verleden jaar stond de Joegosla vische coach Nicolic aan het hoofd van de ploeg en behaalde de grootste successen die denkbaar warén. Dit jaar wijzigde men van koers en trok de zeer sluwe maar erg gezellige Itali aanse coach Sandro Damba aan. En ook onder deze leiding lijkt Ignis weer af te stevenen op roem en suc ces. hoewel in de nationale competitie al tweemaal verloren werd. Dit Ignis nu is te zien geweest in Diemen. Doordat de toernooi-organisatie een duidelijke fout maakte door Ignis op de eerste speeldag tegen de Gilette All Stars van McGregor te laten spelen (een zekere finale immers) was de lol er al snel af. Ignis werd geklopt door de Stars en zette op dezelfde dag 's avonds een aardig tegenstribbelend Blue Stars toch zeer hautain van zich af, door met 20 pun ten verschil te winnen. En gisteren tenslotte, op de laatste avond, werd van Flamingo's verloren, wat de Ita lianen de derde plaats berzorgde. Ondaks dit wat blasé'e optreden heb ben de echte basketballiefhebbers toch weer veel kunnen leren van Ig nis. Het kijken naar ploegen van de grootte van Ignis is. immers fasci nerend. De ingeboren of aangeleer de correctheid van de sterren bui ten het veld en het volledig professio nele optreden binnen de lijnen, zoiets maakt de Nederlandse ploeg nog niet in jaren. MART SMEETS NEW YORK (SIC) Ofschoon hij al lang niet meer de grootste is, steelt hij nog steeds de show. Bedoeld wordt Muhammed Ali, ali as Cassius Ciay, oud-wereldkampi oen boksen in het zwaargewicht. Tien jaar geleden werd hij wereld kampioen door de toenmalige titel houder Sonny Liston kansloos te verslaan. Vier jaar later werd hem de titel afgenomen, omdat hij wei gerde zijn militaire dienstplicht te vervullen. In maart 1971 kreeg Mi de kans om de titel terug te win nen in een gevecht met Joe Fra- zier. Ondanks voorspellingen dat hij Joe wel even een pak slaag zou geven, verloor hij door technisch knock-out in de vijftiende en laat ste ronde. Op 28 januari 1974 krijgt Ali gelegenheid revanche ie nemen. Rcnd de huidige wereldkampioen, Joe Foreman, is het sinds zijn op zienbarende overwinning op Joc Frazier, in februari van dit jaar, erg stil. Slechts één keer heeft nij daarna in de ring gestaan en wel in Tokio tijdens een demonstratie partij tegen Joe King Roman (die hij gemakkelijk won). Foreman wacht op een aanbieding om zijn titel op het spel te zetten, maar er zullen astronomische bedragen moeten worden geboden. Geruch ten dat hij diep in de schulden zou zitten missen echter duidelijk grond. Foreman mist persoonlijkheid, zo als Clay in zijn gloriedagen, om zijn wereldtitel te verkopen. In de ring is hij een angstaanjagende en onverschrokken tegenstander, maar buiten de touwen valt alle fascina tie van hem af. Daarbij komt een uiterst zwak management Hij loopt als het ware achter zijn "i- gen titel aan. De vraag is wie er voor een ge vecht om de wereldtitel In het zwaargewicht in aanmerking komt. Voor 21 januari 1974 moet Fore man zijn kampioenschap verdedi gen. Jerry Quarry, die enige we ken geleden Ernie Shavers zeer snel k.o. sloeg, is een van de kans hebbers. Ook Ken Norton, vierde op de wereldranglijst, staat hoog genoteerd. Daarbij dan natuurlijk Frazier of Ali (beter: de winnaar van Frazier Ali). Belangrijker op dit moment echter is het ko mende gevecht tussen de twee ex- wereldkampioenen. Beide boksers zijn niet meer wat zij geweest zijn. Vooral Frazier is vele kilo's aange komen. Ali ls enkele weken na zijn overwinning op Rudi Lubbers begonnen met Intensieve trainin gen. Voor Ali is het er alles aan gelegen om te winnen, omdat twee keer van één en dezelfde man te verliezen voor hem te veel van het slechte zou zijn. Nu reeds worden de reclame-campagnes voor het du el in volle hevigheid gevoerd. De dans om het gouden kalf, de we reldtitel, gaat onverminderd voort DELFT (ANP) Punch heeft een nieuwe speler. Het is de 22-jarige Amerikaanse kleurling Harry Rogers, ex-speler van St Louis University, die morgen naar Nederland komt. Rogers komt in de plaats van Terry Foster, die in januari weggaat. Na het aantrekken van de nieuwe co ach, Bill Sherridan vorige week, nu dus een tweede ingreep van het Punch-bestuur om aan een dreigende impasse het hoofd te bieden. Rogers vrijgezel is 2.20 meter lang en was vierde ronde draftchoice van de Milwaukes Bucks. Hij speelde guard maar zal bij de Delftse ploeg als for ward optreden. Rogers is een sterke rebounder met een gemiddelde van tien rebounds per wedstrijd en een schotgemiddclde van 24.5. NEW YORK (AFP) Het Noorda- merikaanse voetbalkampioenschap zal in 1974 woroen betwist door dertien verenigingen, vijf meer dan in 1973 deelnamen. De nieuwe formaties, waarvan de kandidatuur door de NASL (Noordamerikaanse voetballea gue) werd geaccepteerd, zijn die van Bal timore-Los Angeles, San Francisco, Seattle en Vancouver. De NASL die in 1968 met 17 clubs startte, waarvan er een jaar later slechts vijf waren overgebleven, telde in 1973 acht deelnemers: Philadelphia (kampioen), New York, Dallas, St. Louis, Rochester, Miami, Montreal en Toronto. BUENOS AIRES De nieuwe trai ner van het Argentijnse voetbalelftal heet Vladislao Cap. Hij is als opvol ger aangewezen van Omar Sivori, die de Argentijnse ploeg naar de eindron de om het wereldkampioenschap in West-Duitsland heeft gebracht. Sivori trok zich echter terug omdat vele van zijn wensen niet. konden worden ver vuld. Zo wilde hij onder meer dat de spelers reeds drie maanden voor de strijd om de wereldtitel bij elkaar zouden komen. Tom Okker naar verdiensten gerekend derde speler van 1973 NEW YORK (UPI) Bij al het spektakel rond de confrontatie tussen Bobby Riggs en Billie Jean King en de oplaaiende machtstrijd tussen promotors en spelers zou men allicht ge neigd zijn de grote tennistoer nooien van 1973 snel te verge ten. Ten onrechte: 1973 was een uiterst interessant tennisjaar, waarin nieuwe spelers hun in tree maakten en er meer geld beschikbaar was dan ooit. Ilie Nastase, de ongenaakbare als hij tenminste zijn luimen de baas is ontpopte zich als 's werelds nummer één zonder de titels van Wimbledon, Australië of Forest Hills op zijn naam te hebben gebracht. Margaret Court, de hooggebouwde Australische, was de beste speelster van 1973, ondanks dc vernederende nederlaag op moederdag tegen de mannelijke chauvinist Bobby Riggs. Margaret domineerde het Virginia Slims circuit en veroverde de titels van Australië, Frankrijk en Ameri ka. Het komend jaar verwacht zij haar tweede kind. In de internationale competities be hielden de Amerikaanse meisjes, aangevoerd door Chris Evert gemak kelijk de Wightman-Cup, maar Au stralië, gesterkt door de aanwezig heid van John Newcombe en Rod Laver voor het eerst sinds vele jaren maaktè de Verenigde Staten de Davis Cup afhandig. BEDREIGD Nastase, de grootste 'incasseerder' van het jaar met 228.750 dollar werd, wat zijn toppositie betreft, ernstig bedreigd door de late op komst van Newcombe. De 29-jarige Australiër begon zijn campagne met het winnen van de titel van zijn land, maar speelde daarna weinig tennis. Hij keerde terug op Forest Hills, waar hij in een dramatische finale over vijf sets Wimbledon-kam- pioen Jan Kodes versloeg. Voor Kodes was dat verlies uiterma te bitter. De Tsjech was vastbesloten te bewijzen dat de titel, die hij op Wimbledon veroverde, wel degelijk waarde had. Op Wimbledon immers had vrijwel de gehele tenniselite ontbroken als gevolg van de boycot van de vereniging van tennisprofes- sionals, die was uitgeroepen toen Pi- lie niet mocht spelen. De gedunde rijen van Wimbledon brachten een nieuwe ster voort: Bjoern Borg, de teenager van Zweden, wiens optreden horden Britse meisjes op de been bracht. Hij bracht het tot de kwartfinales. Mocht Wimbledon bij de heren een zwakke bezetting hebben, bij de dames was 'topkwaliteit' aanwezig. Billie Jean King veroverde haar vijfde enkelspeltitel. In de finale van het enkelspel versloeg ze Chris Evert. Het damesdubbel won zij met Rosemary Casals en het gemengd dubbel met Owen Davidson. Op Fo rest Hills trad als gevolg van een moeizaam tot stand gekomen over eenkomst tussen de spelers-organisa tie en de bonden, de gehele tennis elite weer aan. Newcombe kwam in de kwartfinales op dreef. Hij ver sloeg de 21-jarige Jimmy Connors, één van de meest belovende jon geren van het ogenblik, in straight sets, hield Rosewall, die nog geen set had verloren, eveneens op drie sets én pakte vervolgens tegen Ko des de titel. Voor Billie King was Forest Hills een martelgang. De blakerende zon, afgewisseld door perioden met een extreem hoge vochtigheidsgraad, tastte haar conditie aan. In de kwartfinales kwam tegen Julie Held- man voor haar het einde. Nastase won voor de derde achte- reenvolgènde maal het toernooi om de Grand Prix. In de toernoolen- reeks, die een groot gedeelte van het jaar In beslag nam, bouwde hij een onaantastbare voorsprong op. Hij verdedigde daarna die positie In het eindtoernooi, waarbij hij Tom Okker in de finale versloeg. New combe, die zojuist Stan Smith en Tom Gorman in de Challenge Round van de Davis Cup verslagen had, kreeg last van een spierbles sure toen hij tegen Tom Okker in de halve finales op matchpoint stond. Hij moest zich toen noodge dwongen terugtrekken. LUCRATIEF Tom Okker heeft een uiterst lucra tief tennisjaar achter de rug. Naar verdiensten gerekend was hij de derde speler van het jaar. Hij won zes toernooien. In de 'klassieke Ilie Nastase op weg naar dc 228.750 dollar evenementen' echter drong hij niet tot de finales door. Stan Smith begon het jaar uit stekend. Hij veroverde zonder tegen stand te dulden het wereldkampi oenschap van de professionals, maar haakte na mei af. Op Forest Hills verloor hij in de halve finales van Kodes en boog vervolgens voor New combe en Laver in de Davis Cup-fi nale. Wat de verdiensten betreft bleef hij Tom Okker voor. maar het verlies van de Davis Cup en de Vroege uitschakeling in het eind toernooi van de Grand Prix maken voor Stan Smith het jaar 1973 in zijn geheel genomen niet tot een succes. Nu het jaar ten einde loopt, heeft het toernooiveld bij de tennissport zich voor een belangrijk deel ver plaatst naar het organisatorische vlak. De strijd tussen de Internatio nale bond en de organisatie van de stedencompetitie In Amerika is weer opgelaaid. Bij de heren heeft de WTT nog niet veel voet aan de grond. Alleen Newcombe, Connors en Rosewall tekenden. Bij de dames is de 'overloop' Indrukwekkend. De internationale tennisfederatie (ILTF) dreigt met uitsluiting en sancties, maar waar de andere partij zoveel geld ter beschikking blijkt te hebben, is de strijd nog lang niet beslist TOP-TWINTIG De top-twintig wat de verdiensten van 1973 betreft, zijn volgens een opgave van de vereniging van spelers: 1. Ilie Nastase (Roèm.) 228.750 dol lar; 2. Stan Smith (VS) 204.225; 3. Tom Okker (Ned.) 173.500; 4. Jimmy Connors (VS) 156.300; 5. John Newcombe (Austr.) 133.050: 6. Arthur Ashe (VS) 127.850; 7. Rod Laver (Austr.) 120.125; 8. Ken Rose wall (Austr.) 110.950; 9. Manuel Orantes (Sp.) 97.175; 10. Brian Gott fried (VS) 87.850; 11. Tom Gorman (VS) 83.625; 12. Jan Kodes (Taj.sl.) 82.200; 13. Marty Riessen (VS) 76.225; 14. Roger Taylor (GB) 64.400; 15. Roy Emerson (Austr.) 63.750; 16. Jaime Flllol (Chili) 62.700; 17. Mark Cox (GB) 60.150; 18. Nikkl Pilic (Joeg.sl.) 55.900; 19. John Alexander (Austr.) 54.100; 20. Bjoern Borg (Zweden) 49.100. Wedstrijdprogramma Skandinavië rond? DEN HAAG (ANP) Het bestuur van de World Ice Sport Organi sation (WISO), de Nederlandse profschaatsbond, is de afgelopen da gen gehalveerd. Van de oorspronkelijke acht man zijn er nog vier over. A's eerste vertrok Joop Koeleman. Na de wedstrijden in Eindhoven, die qua belangstelling een debacle werden als de rijders niet hadden afgezien van de tweede betaling van vijfdui zend gulden, had men de baanhuur niet kunnen voldoen hebben voor zitter mr. H. P. Schotanus, penning; meester jhr. drs. W, R. T. van der- Does de Willebois en juridisch advi seur mr. O. J. H. M. van Eyndhoven zich uit het bestuur teruggetrokken Dit bestaat nu nog uit seéretaris H. J. van Marle en de leden P. Admiraal, M. Barel en K. Schenk. Met deze hal vering is goeddeels tegemoetgekomen aan de wens van ex-manager Ton Vis sers. Toen de WISO, die in eerste in stantie de contacten met hem verbro ken had, op aandrang van de sponsors met de Brabander over verlenging van een contract ging praten, stelde deze dat hij onmogelijk met een der gelijk amateuristisch bestuur zou kun nen samenwerken. Overigens is het nog niet zeker dat de slecht op com mercieel succes uitzijnde Vissers met terdaad zijn rentree in de WISO zal maken. NOORWEGEN Volgens Martien Narel is het Skandi- navische programma van de WISO rond. Hijzelf zal er als starter en als verantwoordelijke man voor de orga nisatie optreden. Het programma be gint op 12 en 13 januari in het Zweedse Raeltvik en eindigt op 9 en 10 februari in Savallen. In de tussen liggende tijd zullen er drie of vier kleine meerkampen worden gereden op Noorse banen. De namen en pre cieze data zullen niet worden vrijge geven vóór 10 januari, omdat de mo gelijkheid zou bestaan, dat de Noorse Sportfederatie de organisatoren onder druk zou zetten. AMSTERDAM (ANP) Met nog twee ronden te spelen in het interna tionale damtoernooi in Amsterdam gaat de strijd om de eindoverwinning nog uitsluitend tussen de Russen Gantwarg en Metsjanski. In de negen de ronde won de Russische kampioen in drie kwartier tijd van Mostovoi die een dreiging op zijn voorpost niet tij dig onderkende en een stuk verloor. Harm Wiersma had een fel gevecht tegen Metsjanski. De Rus mocht het middenbord beheersen en dé Fries paste zijn bij voorkeur gespeelde om- singelingstaktiek toe. Wiersma kreeg voordeel en Metsjanski moest zich in het eindspel taai \erdedigen om remi se te bereiken. De verrassing van deze ronde was wel de zege van Pershad op Smith, die in een zeer onregelmatige partij door de Surinaamse kampioen met een venij nige damZèt werd verrast. Grootmeestergroep negende ronde; coudt-Ba- ba Sy 1-1, Drost-Cazemler 2-0. Pershad-Sinlth 2-0. Ganlwarg-Mostovol 2-0. Metijanslü-Wlers- ma 1-1. LaporU-Hermellnk 1-1. Stand 1. en 2. Gantwarg en Metajanskl 14 punten. 3-6 Wiersma. Smit. Drost en Baba Sy 11, 7. Her- meLink 9. S. en 9. Goudt «n Pershad 6, 10-12 Caiemier. Laporta en Mostovoy 5. Meestergroef zevende ronde: Teer-Maquet 1- l, Roozenburg-Gregoire 2-0. Dalllnga-De Jong 0-2. Traore-Jubal 2-0, Badlall-Batsirou 0-2. Stepanova-Barras 0-2, Graas-Van Setten 2-0, Brose-Mtkhalorskata 0-2, Stand; 1. Mlkhalóvs- kala 3 punten, 2. Stepanova 10, 3. Barrai 10. 4. Graas 8. 3. Van Zetten 5. 6. Brose 2. Jeugdwereldkamploewschap achtste ronde: Novlkov-Korenewslcl 1-1. Janeen-Clerc 0-2, Bhallal-Bergo 2-0. LesneS-Sedlacek 2-0, Stand: l. Clwc 13 punten, 2. Korewskt 12. 5. en 4. Jansen en Novlkov 11. DEN i:\AG (ANP). De voorbereidingscommissie van de Koninklijke Nederlandse Voet bal Bond, die voor het einde van dit jaar zou rapporteren over de organisatie en de bege leiding van het Nederlands elf tal voor de wereldkampioen schappen, zal op de bondsbe- stuursvergadering van 29 de cember as. een tussentijds rap port uitbrengen. Het is mede in verband met de feestdagen en vakanties niet mogelijk geble ken alle geplande inerviews voor die datum te houden en de totale structuur te formule ren. De afronding zal omstreeks 10 januari geschieden. Ook de discussiebijeenkomst tussen trainers, aanvoerders en spelers die op zaterdag zou plaats vinden vindt geen door gang. NEW YORK (Reuter) Na de 5-0 nederlaag in de Challenge-round tegen Australië heeft Dennis Ralston, niet spelend aanvoerder van de Verenigde Staten, zijn team op twee plaatsen gewijzigd. In de fi nale van de Noordamerikaanse zone op 11 t.m. 13 januari in Bogota tegen Columbia rekent Ralston op Tom Gorman, Erik van Dillen, Charles Pasarell, Harold Salomon, Eddie Dibbs en Roscoe Tanner. Stan Smith en Jimmy Connors heeft hij niet geselecteerd. Zij maakten met Gorman en Van Dillen deel uit van het Amerikaanse team in de Chal- lenge-round. Gorman en Van Dillen zijn resp. vierde en achtste op de Amerikaanse ranglijst. Charles Passarell staat zesde. De 29-jarige professional maakt zijn rentree in het Davis Cup-team na een afwezig heid van vijf jaar. Tanner is elfde geklasseerd. Dibbs veertiende en Sa lomon vijftiende. MAASTRICHT Zuid-Limburg krijgt een draf- en renbaan die werk zal bieden aan 250 personen perma nent en 200 part-time. Het ministerie van landbouw en visserij heeft een subsidie toegezegd van 1 miljoen gul den. De totale kosten worden geschat op ongeveer 7 miljoen gulden. G.S. van Limburg willen een stichting in het leven roepen die zich met het beheer en de exploitatie van de draf- en renbaan zal bezighouden. Belan grijke argumenten om een baan in Zuid-Limburg te vestigen zijn do aan wezigheid van een grote bevolkings concentratie, het aanbod van eigena ren van geregistreerde dravers of vol bloeds en het bieden van werkgele genheid. In een studie over de plaats van vestiging wordt voorjeur gegeven aan het gebied Ter Worm bij Heerlen dat aan alle voorwaarden voor een draf- en renbaan voldoet Voorstel aan FIH-voorzitter René Frank DEN HAAG (ANP) Do mogelijkheid bestaat dat het hockeytoernool van de Olympische Spelen 1976 In Montreal op kunststofvelden zal worden afgewerkt Het voorstel daartoe is gedaan aan René G. Frank, voorzitter van de Interna tionale hockeyfederatic (F.I.H.), toen hij onlangs in Canada was om de facili teiten voor dc Olympische Spelen in ogenschouw te nemen. BIJ terugkeer uit Canada verklaarde de heer Frank: 'Het is een zeer Interessant zelfs opwindend voorstel. Natuurlijk Is het momenteel nog maar een plan. Dc technische com missie en het bestuur van de F.I.H. moeten zich er nog over bulgen'. De Canadezen vrezen dat de fijne grasmat die voor hockey is vereist de strenge Noordamerikaanse winterkou niet zal doorstaan. Inplaats daarvan stel len zij kunststofbedekkingen voor, waarvan er enkele bijzonder geschikt zouden zijn voor hockey. 'Indien het voorstel wordt aanvaard', aldus de heer Frank, 'zou het nodig zijn een pre-OIymplsch toernooi te organiseren in Juli 1975 met alle landen, üle mogelijkerwijs tot de eindronde van twaalf kunnen door dringen'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13