ABN Salaris Spaarplan X AVONTUUR IN KARINTHIË Mary Stewart dagpecep De makkelijkste manier van sparen. Algemene Bank Nederland Bon voor informatie. Bij NOS voor anderhalve ton 'vermist' Stuyt wordt topman van het Rode Kruis Sherry Simon Vestdijks 'De koperen tuin' in tien hoorspelen Machinist verdronken Mossel-export wordt hervat TROUW/KWARTET DONDERDAG 27 DECEMBER 1973 (ADVERTENTIE) "Wie een salarisrekening bü de ABN heeft, kan meedoen met het ABN Salaris Spaarplan. En kweekt dan bijna ongemerkt een financiële reserve. Zonder kosten. Zonder moeite. Want als u eenmaal met de ABN hebt afgesproken welk bedrag u maandelijks wilt reserveren, gaat het sparen verder automatisch. U kunt al meedoen met f25,- per maand. En, geef toe,zo'n spaarpotje kunt u eigenlijk ook best opbouwen uit uw salaris. Salaris Spaarplan, dat is een prettige dienst van de ABN. Graag ontvang ik van u nadere gegevens over het ABN Salaris Spaarplan. Naam_ Woonplaats -Tel.. In ongefrankeerde envelop zenden naar: Algemene Bank Nederland, Antwoordnummer 3502Amsterdam. i A3 Meest diefstal? Van een verslaggever HILVERSUM Vorig jaar is bij de NOS voor ongeveer anderhalve ton aan apparatuur verdwenen. Bij con trole is gebleken, dat voor vijftigdui zend gulden aan apparatuur wordt vermist, terwijl voor bijna een ton aan niet-geverifieerde artikelen wer den afgevoerd. Men vermoedt, dat dit aantal vermissingen grotendeels aan diefstal is toe te schrijven. De ondernemingsraad van de NOS voelt niettemin weinig voor de aan stelling van een bedrijfsrechercheur. Een voorstel daartoe werd door de ondernemingsraad met vijftien tegen drie stemmen verworpen. Kort gele den heeft de regeringscommissaris voor de omroep de NOS-leiding attent gemaakt op het grote aantal vermiste artikelen; hij vr^eg passende maatre gelen. De diensthoofden hebben toen het dagelijks bestuur, van de NOS voorgesteld, de bedrijfsbeveiliging uit te breiden met iemand, 'die geschoold is op het gebied van bewaking en op sporing en die op dit gebied ruime ervaring heeft opgedaan.' De gedach ten gingen daarbij uit naar een ge pensioneerd politieman. De onderne mingsraad verwacht van één man op drieduizend werknemers niet zo erg Van een verslaggever DEN HAAG Dr. L. B. J. Stuyt. oud-minister van volksgezondheid en milieuhygiëne, wordt directeur-gene raal van het Nederlands Rode Kruis. Hij wordt de opvolger van de heer A. van Emden, die 16 september 1974 met pensioen gaat. Daarop vooruitlo pend is dr. Stuyt per 1 januari be noemd tot adviseur van het dagelijks bestuur' van het Nederlands Rode Kruis. De heer Van Emden zal na zijn pensionering adviseur blijven. (ADVERTENTIE) Wie Spanje kent,kcnt Osborne sherry lm Calldad Superior veel en vindt bovendien, dat de kwes tie intern moet worden geregeld. De ondernemingsraad heeft in deze zaak een adviserende stem. Van een verslaggever HILVERSUM De AVRO-radio gaat in de loop van de tweede helft van 1974 de roman 'De Koperen Tuin' van Simon Vestdijk als een serie-hoorspel uitzenden. Gedacht wordt aan tien af leveringen van elk 35 minuten. De AVRO heeft hiervoor inmiddels de uitzendrechten verkregen. De bewer king is van Yvonne Keuls. Op dit mo ment worden door de dramaturg van de AVRO-radlo, Jacques Besancon, on derhandelingen gevoerd met acteurs en actrices om een zo sterk mogelijke bezetting voor het spel te kunnen ver krijgen. De NCRV heeft enige tijd het plan gehad om 'De Koperen Tuin" als tele visiespel uit te zenden, eveneens in een bewerking van Yvonne Keuls, maar men heeft later hiervan afge zien, deels omdat er voorlopig geen ruimte voor was in het programma pakket en deels ook vanwege de reli gieuze opvattingen van Vestdijk. TERNEUZEN De 47-jarige assis tent-machinist L. Visser uit Terneuzen is woensdagavond in de Buitenhaven van zijn woonplaats verdronken. Hij is vermoedelijk uitgegleden toen hij over een steiger liep. Meer Kerstprog ram ma's Drie dagen televisie kijken wekten de indruk dat meer programma's dan verleden jaar rechtstreeks met Kerst verband hieldenDat waren er drie bij de NCRV, drie bij de KRO, twee bij de NOS en één bij de AVRO. Daar om heen een groot aantal gevarieerde franje-programma's als het gebruike lijke kerstcircus van Billy Smart, de cabaretshow's van Paul van Vliet en Henk Elsink, een mooi aangeklede voorstelling van De Barbier en een sprookje van Andersen in een soort Anton Pieck-decor. Levensbeschouwelijke contrasten kwa men enigszins naar buiten in het aar dige idee van de NCRV om kinderen aan bekende Nederlanders te laten vragen wat zif van het kerstfeest den ken. Verwantschap met de natuur bij Boudewijn de Groot, een vleugje jeugdherinnering bij Andrè van Duin (op kerstmis luister je naar de paus, al loop ik hem wel eens mis'), herstel van de verticale relatie tussen God en de mens als vredewens van de heer Jongeling, en tenslotte 'Malle Pietje' (Ekei) met een horizontale toepassing van een fijntjes voorgedragen verhaal over het verschil tussen hemel en hel. In de voorlopig laatste aflevering van de Onedinlijn was weer te genieten van de knappe montering en een be wogen geschiedenis, waarin de regis seur zijn spelers niet liet afdwalen naar het melodramatische. De VARA zal tc zijner tijd ook de vervolgserie uitzenden, dan zonder Ann Onedin (Anne Stallybrasswant zij heeft haar tweede kraambed niet overleefd. 'De Kerstnachtmerrie', een door de KRO uitgezonden kindermusical van Harry Geelen en Joop Stokkermans, kwam in de twintig minuten dat ik het volhield, niet goed van de grond. Een nogal houterige vertoning in een te sterk schommelende fantasietrein. Op Tweede Kerstdag boden NOS en AVRO een aantrekkelijk middagpro gramma. Niet alleen kinderen zullen hebben genoten van een koddig Yogi- Bear-avontuur, van drie getekende verhaaltjes van dr. Seuss en de Bibele- bons. Liefhebbers van cabaret kondeyi aan hun trekken komen bij Paul van Vliet en Henk Elsink, Een interessante mo gelijkheid, de programma-inhoud, hun gerichtheid en de presentatie van de beide cabaretiers met elkaar te ver gelijken. Elsink was voor het grootste deel op de moppentoer en zocht het ook voor de overige nummers in het regelrechte amusement. Zijn type ringsvermogen kwam in deze 'Klein- kunstigheden' niet aan bod. Een niet zo beste geluidsweergave werkte sto rend. Van grotere veelzijdigheid en scher per analyseren getuigde de show van Paul van Vliet. Hij wordt kennelijk bijzonder geboeid door de cirkelgang van het leven. Wat hij daarin waar neemt, comprimeert hij geraffineerd tot een spiegel van het menselijk be drijf. En als elk spiegelbeeld onthul de het gevoelige maar ook minder mooie trekken van de geobserveerde mens. TON HYDRA SMIDJE VERHOLEN 44. De avond van die dag kwamen de twee studenten Thomas van Everdin- gen en Bernard Buckmans op hun be kende studentikoze en luidruchtige wijze bij smidje Verholen binnenlo pen. 'Ah. die ouwe Verholen! riepen zij uit. 'Nog bedankt voor de tip, ke rel, want wij hebben hem hoor!' 'De Cnotsmobiel van 1902 zeker.' zei de smid, die meteen vatte waar de heren heen wilden. 'Juist', ant woordden Thomas en Bernard. 'Maar het heeft ons anders knap centjes ge kost, hoor. Jonge, jonge, die meneer Frederik Vetspuyt van de Forticar heeft ons behoorlijk uit de neus laten FERDINAND 70 Ik beet op mijn lip en aarzelde. Ik kon onmogelijk weten wat Sandors volgende stap zou zijn. Ik vroeg me af of hij de lichten van de naderende auto had gezien: waarschijnlijk niet. In ieder geval werd het met het voort schrijden van de tijd steeds aanneme lijker dat hij zich bij zijn nederlaag neer zou leggen, de achtervolging op zou geven en zou proberen zo gauw mogelijk via de stenen trap die ik aanvankelijk had willen nemen bij de stallen te komen. Misschien ook ging hij via mijn slaapkamer terug. In dat geval zou hij de trap bij de hoofdin gang moeten passeren. Zeker weten deed ik niets, alleen dan dat ik zo gauw mogelijk uit deze som bere kerker weg moest zien te komen. Ik moest en zou een uitweg weten te vinden. Zelfs al liep ik daar Sandor tegen het lijf dan zou ik nog weinig gevaar lopen, want ieder ogenblik kon Lewis, mijn redder, komen opdagen. Pas toen realiseerde ik me dat mijn redding Lewis in levensgevaar kon brengen. Indien zij op de binnen plaats oog in oog zouden komen te staan, dan was Sandor tot alles in staat. Bovendien zou Lewis nergens op bedacht zijn en hij zou zeker geen pistool bij zich hebben. Dwaas of niet. ik ging niet met de lift naar boven. Ik draaide me naar links en begon tussen de pilaren naar een uitgang te zoeken. Opnieuw was ik terug in het sprookjesland: rood kapje diep in het donkere bos.ach ter iedere pilaar lag een dreigende schaduw. Al spoedig was ik buiten het bereik van het zwakke licht, en tastend en struikelend zoch ik me een weg. Het leek wel of het steeds don kerder werd. Juist toen ik van plan was weer naar het verlichte gedeelte terug te gaan en misschien van de lift gebruik te maken, waarbij ik het risico San dor te ontmoeten maar voor lief nam zag ik door een laag raam licht naar binnen vallen. Zo hard ik kon liep ik er naar toe. Het was een oud, in de muur verbor- gen venster, waar geen ruit in zat. De zoele nachtwind streek over mijn ge zicht, en mijn hals rekkend, ving ik een glimp op van de door de maan verlichte pijnbomen tegen de berghel lingen. Flauw hoorde ik in de verte de waterval. Vlak naast het venster bevond zich een smalle stenen trap die naar een zware deur leidde, op de zelfde wijze v .rsierd met ijzerbeslag. Biddend dat hij toch maar niet op slot mocht zijn stoof ik het trapje op, beurde de grote grendel op en duwde ertegen. De deur ging heel gemakkelijk en ge lukkig ook geruisloos open. Ik glipte naar buiten. Ik stond op een gang. Op de betegel de vloer laten ruwe matten. Er brand de een zwak licht. Waarschijnlijk be vond ik me in de buurt van de keu ken. Links van mij maakte de gang een hoek; aan mijn rechterzijde, nog geen twintig meter van mij vandaan, liep hij uit op een andere deur. Deze was afgegrendeld, maar ik slaagde er in hem te openen. De maan stond nog altijd hoog aan de hemel. Ik deed de deur zachtjes achter me dicht, leunde er met mijn rug tegenaan en oriënteer de me. Vrijwel meteen, wist ik waar ik me bevond. Ik stond in het koetshuis. Voor me onderscheidde ik dc vage contouren van een ouderwets rijtuig. Via de rechtopstaande disselboom keek ik op de door de maan verlichte binnenplaats. Naast het rijtuig stond een grote limousine. Ik.liep op mijn tenen tussen de twee vehikels door in de richting van de binnenplaats. Op de drempel bleef ik staan. Er was geen sterveling te bekennen. Het was doodstil. Zilverkleurig lag het maanlicht over het plaveisel. Maar nauwelijks stond ik daar of ik hoorde een auto de laatste meters te gen de hellingen opklimmen en ver volgens over de brug rijden. Vlak daarop schenen de koplampen van een grote vreemde wagen over dc binnen plaats. De auto ree drond cn kwam amper een meter van mij vandaan tot stilstand. De lichten doofden. De motor werd afgezet en Lewis stapte uit. Hij open bloeden.' 'Onbehoorlijk, bedoel je, onbehoorlijk.' vulde Thomas de woor den van zijn welgedane kameraad Bernard aan. 'Nóu goed, onbehoor lijk dan,' vervolgde Bernard. 'Het is anders wel jammer, want wij hadden dat karretje graag een beetje goedkoop gehad. Maar het feest ging niet door. Ondanks het feit, dat wij ons onher kenbaar vermomd hadden met grote hoeden en dikke jassen had meneer Vetspuyt ons dadelijk in de smiezen. Wij zagen er blijkbaar echt niet als bonafide autohandelaars uit. Hij keek tenminste héél zoetsappig, vouwde zijn dorre handjes over elkaar en h< izegj vroeg of wij misschien rijk ner zoontjes waren, die in Gravendfen, net deden of ze studeerden. No he de rest weet je. Het eind van het kt, je was, dat er een héél bedrag cizen fel moest komen. Maar de auto wo ben wij!' 'Ja, zo is het,' zeib_ mas. 'Maar toch moet je nog evd lc remmen en zo voor ons nakijkenjelij holen. Wij hebben namelijk ondf eer hierheen een verkeerszuiltje gekte En er zit ook veel te veel speli |en het stuur.' 'Ik heb me een aa lachen, toen wij tegen die zuil idd( sten,' kraaide Bernard, die blij jste )UW E| een héél vreemd gevoel voor h had onv Van onze correspondent MIDDELBURG Direct na nieuw jaar zal de mosselexport vanuit Yerse- ke worden hervat. De export heeft ge durende een week of twee stilgelegen in verband met een ernstige veront reiniging van de mosselverwaterplaat- sen door een oliebezinksel. De olie, die op het v ater van de Oosterschelde dreef, was afkomstig van een tweetal tankers. Eén was door een aanvaring lek geraakt en een tweede .was in de Zandkreek gezonken. Aanvankelijk liet een en ander zich niet zo ernstig aanzien, maar na korte tijd moesten de mosselkwekers constateren, dat er sprake was van een ramp. 'Een zwaarder bestanddeel van de olie', aldus de heer J. van Oost, een mosselkweker uit Yerseke, 'was gezon ken en had zich op de mossels die la gen te verwateren, afgezet' Radio vandaag de de achterdeur om zijn bagage te pakken. Op het moment dat hij zich met zijn koffer in de hand oprichtte riep ik zachtjes: 'Lewis'. Hij leek mij niet gehoord te hebben, en juist toen ik mij zenuwachtig af vroeg of het niet te gevaarlijk was hem een tweede keer toe te roepen, draaide hij zich om en gooide zijn ba gage weer in de auto. Opnieuw zette hij zich achter het stuur en startte de motor. Nog altijd stond ik gespannen en trillend over mijn hele lichaam naar hem te kijken. Zonder de lam pen aan te doen zette hij de wagen in beweging en draaide hem het koets huis in. Toen herinnerde ik mij opeens zijn doordachte reactie op de camera's van het filmjournaal. Om mogelijke potte- kijkers uit de weg te gaan had hij, na mijn stem gehoord te hebben, eerst de auto naar binnen gereden. Vlak voor mijn voeten kwam de wagen tot stilstand. Terwijl de motor bleef draaien, stapte hij uit en zei zachtjes: 'Vanessa'. Het volgende ogenblik lag ik in zijn armen. Ik drukte me stevig tegen hem aan en kon niets anders uitroe pen dan 'O, lieveling; o> lieveling; o, lieveling', woorden die ik steeds maar weer herhaalde. Hij liet me begaan, sloeg één arm om mijn middel cn klopte met zijn vrije arm geruststellend op mijn schouder, als was ik een angstig paard. Tenslot te maakte hij zich voorzichtig van mij los. 'Nou, dat noem ik nog eens een harte lijk welkom! Maar wat is er aan de hand?' En plotseling fluisterend, ver volgde hij: 'Je gezicht. Hoe kom je daar aan? Wat is er gebeurd?' Ik was mijn bont en blauw geslagen wang helemaal vergeten, maar nu voelde ik ineens weer hoe pijnlijk hij was. 'Die man.het is die man van het circus.Sandor Balog, de Hon gaar, je weet wie ik bedoel. Hij moet hier nog ergens in de buurt zitten, en. Lewis (Wordt vervolgd) HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Dag met een plaatje, met 8.00 Nws en 8.11 Radiojournaal. 8.50 Morgenwijd. 0.00 Toppers van toen. (9.35-9.40 Waterst.). 10.00 (S) V.d. kleuters. 10,10 (S-M) Arbeidsvitami nen, (11.00 Nws: 11.03-11.05 Radiojournaal). 11.30 (S) Rondom twaalf - een uur allerlui voor iedereen, met: De groenteman en 11.55 Beursber. 12.30 (S) Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13,21 (S) Alert! - op het vlak van muz. en maatsch. 13.50 De wereld v.d. opera; besch. over de opera Benvenuto Cellini, van Berlioz. 15.00 (S) Bary-Nage: progr. van praten en platen. 15.25 (S) Met muz. op stap. 16.00 Nws. 16.03 Radiojour naal. 16.05 (S) Aspecten: kunstrubr. 17.00 (S) Mobiel - beweegt, progr. voor beweegl. mensen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. PP: 18 20 Uitz. v.d. R.K.P.N. IKOR: 18.30 Kleur; inf. en comm. over zaken van kerk en sa- menlev. NCRV: 19.00 (S) Leger des Heils- kwart. 19.15 Vijf Jaar Mammoetwet. 19.35 De kerk vandaag -nws en comm. 20.00 (S) Prom. Ork. cn zangsollsten: amusem.muz. 20.45 Beter Samen: gespr. 21.00 (S) Veel gevr. gewijde muz. 21.25 (S) Vraaggespr. 21.55 (S) Kerkorgelconc.: klass. en mod. uz. 22.20 Avondoverdenk. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en Nu. 22.30 Versobering. 23.10 Kunst-en vliegwerk: inf. over akt. tentoon stellingen. 23.15 (S) Stardust - Easy 11ste- ning muz. 23.35 (S) Gttaresk: De vele facet ten v.d. gitaar. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: pro- gr.overz. 8.00 (S) Te Deum laudamus: gewij de muz. 8.24 Op de man af: evangel, comm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 (S) Podium v.d. vrouw: maat sch.-inf. 9.2Ö (S) Onder de hoogtezon: progr. v,d. zieken. 10.00 (S) Zuid-Amerik. melodie- en voor rond de kerst. 10.33 (S) Conc.geb. ork.: popul.-klass. muz. 11.55 Med. 12.00 .Zingen met Cecilia: volksmuz. 12.15 (S) Kin derkoor cn instrumentaal ensembl: volks liedjes. 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.50 (S) Herv. middagpauzedst. 13.10 (S) Lichte koor zang. 13.20 (S) Licht ensemble. 13.45 Zo zijn wij. vervreemd, vertrouwd: poëzleprogr. 14.05 Die profiteurs: bijstandtrekkers vertel len over hun moeilijkheden. 14.25 (S) Bari ton en plano: mod. liederen. 14.40 De compo nist v.d. maand. 15.15 De Bijbel maakt nwsgierJg. 15.30 Nws. 15.33 Vincent van Gogh. 16.00 Een uur natuur. 16.30 (S) Hier en nu. 17.00 Kindervisie: progr. door voor en met kinderen. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (S> Tijd vrij voor muz. In vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18.53 Boekbespr. AVRO: 19.00 Trefpunt: (S) Residentie Ork. met Nederl. Kamerkoor en solist: mod. muz, NOS: 21.55 Schrijvers bewaard en beschreven: letterkundige musea en dok.centra in België en Nederland. AVRO: 22.25 Tenor en piano: klass. liederen. 22.55 Muze zonder make-up: Eur kleinkunst. ga als fan tej km t, d 2 pnt 23.20 Eassy: progr. waarin over kuns i doorgepraat. 23.50 Radiojournaal. 23, Nws. HILVERSUM III TROS: 7.02 Vaak "s ochtends, met o keersinf. KRO: 9.03 KRO-op-Drie: lucht gegrepen. 11.03 Verzoekpl. Van twaalf tot twee: pauzeprogr.. Raden maar. 14.03 Theo Stokkink Shoviner 16.03 De daverende dertig. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 1.02 (S) Plaatvaeria. 20.02 (S) Poste (S) Sesjun: jazz en pop live. 22.02 Hugo van Gelderen Show met Nederla ge Top Tien en Kwiswijs. 22.55 Me< (S) T S TTros-Sport-Tijd I en muz. 0.02 Aktua. 0.10 <S) Jazz-S Nachtwacht. NOS: 5.02 Satésaus Sho 6.02-7.00 (S) Matinata: gevar. muz. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.08 muz.. 12.50 Bultenl, persoverz. 13.0 weerber. en schouwburgprogr.'s. Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Nw Lichte muz. (15.00 Nws.) 16.00 T beursber. 16,10 Lichte muz. 17.00 med. 17.10 Uitz. voor oudore luis SR 17.55 Weegschaal, 18.00 Nws. 18.05 Uitz. voor en doorhjo ten. 18.28 Paardesportber. 18.30 Weg* zen. 18.45 Sportmagazlno. 18.55 Taal\ 18.57 Ork, v.d. week. 19.00 Nws en al Lichte muz; 20.00 Country en west »m. 20.30 Gevar. progr. (21.0o Spllnternw rS. 23.10 Muzikaal laat jgg TV vandaag NEDERLAND I TROS 14.00 Vakantie-jeugdprogr. NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VPRO 19.05 Beertje Colargol 19.15 Giant: Amerikaanse familieverhaal NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Giant, verv. 22.00 Waar heb dat nou voor nodig 'NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Tl-ta-tovenaar 18.55 Journaal EO 19.05 Koffiebar 19.25 Reindeer project NOS 20.00 Journaal EO The Messiah NOS 23.45 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal. 10.05 Journaal van gister avond. 10.20 Wild 1st der Wind. 12.05 Bultenl. rep. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 14.15 Journaal. 14.20 Das goldene Ding. 18.15 Journaal. 16.20 Das Podium (1). 17.05 V.d. kinderen. 17.30 Western van kinderen voor kinderen. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 18.00 Skandlnav. dag boek. 18.30 Alct. 18.45 Zandmann. 18.55 Nord- schau-magazine. 19.26 Treffpunkt Philadel phia: gesch. op het spoor. 19.59 Progr.overz. WDR: 18.00 Nws uit Noordr.-Westf. 18.05 Kln- derprogr. 18.15 De macht v.h. geld. (18.40- 19.20 Hier und Heute.) 20.00 Journaal en weerber. 20.05 1973 - Terugblik op het afge lopen Jaar. 21.15 Tom Jones - zwischcn Bett und Galgen. 23.20 Journaal, comm. en weer ber. DUITSLAND II 14.55 Journaal. 15.00 Tom Sawyers und Huckleberry Finns Abenteuer. 16.25 Berge und Goschlchten: High life - Monte Rosa. 17.00 Journaal. 17,10 Doktor Dollttle Aansl.: Malnzelmënchen. 17.45 Akt. en muz. 18.25 Zwlschen den Flugen. 19.00 Journaal. 19.30 Lieder mlt anderen Worten. 20.30 Notl- zen aus der Provinz. 21.00 Journaal. 21.15 Chronik 73: akt. uit 1973. 22.45 Bewegte Ril- der. 23.15 Joürnaal. DUITSLAND III NDR 17.15 Beat-Club: muzikale show voor Jonge mensen. 18.00 Sesamstrasse (143). 18.30 Golden Si- lents: l. Die Stars von damals. 18.55 Pauze film. 19.00 So zartlicht war Suleyken (3). 19.15 Anpassungsformen in der Sandwllte: waarnemingen in de Noord-West Sahara (l), 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Auslands- Report: dc achtergr. v.d.. U-2-Story. 21.00 Helnrlch Bolls Nobelprijs-redo 1973. 21.55 China today (2). 22.05 Einde uitz. DUITSLAND III WDR 16.00 Sesame Street. 17.00 Nofretet* und der Computer: electronlca in dst v.d. archeolo gie. 17.30 Dlnorah Varsi speelt fantasiestuk ken opus 12 van Robert Schumann. 18.10 Die verschwundene Mumie: Wie was Toetanchamons moeder? 18.50 Tekenfilm. 19.00 Zandmann. 19.05 Voor Turkse werkn. 19.15 Hlerzulando - Houtzutage. 19.45 Nws uit Noordr.-Westf. 19.55 Comm. 20.00 Jour naal en weerber. 20.25 Die Mutter und die Hure (II). 22.06 Portret van Richard Tauber. 23.05-23.50 Konrad Bayer oder: Die Welt bin lch und das 1st meine Sache. BELGIE NEDERLANDS 16.00 Avonturenfilm. 16.50-17.55 Doe. film. 18.00 Fabeltjeskr. 18.05 Jeugdfulll. 18.30 Lledjesprogr. 19 40 Zoeklicht. 20.10 Nicht nur zur Weihnachtszelt. 21.50 TV-doc. 22.10 Fragm. uit nieuwe films. 22.30 Journaal. BELGIE FRANS 17.20 TV-serle. 18.10 Klnderprogr. 18.30 Popgroepen. 18.00 Feuill. 19.30 Het uitgaansleven. 19.45 Jour naal en weerber. 20.20 Wegenlnf. 20.45 Max et les ferailleur, 22.05 Nieuwe film. Daarna Journaal. 'Ru: aid iie Boerentoast 100 gr. bacon 8 sneetjes brood 50 gr. boter 50 gr beraspte kaas 2 appels paprikapoeder Bak de plakjes bacon snel Doe vervolgens de sneetjes bi de koekepan en bak deze in h( vet plus de boter aan een kaïfei bruin. Bestrooi ze met geraspt Boor de appels, schil ze en b plakken in de koekepan. Leg' kaastoast eerst de plakjes bal daarna de appelschijven. Strooi; paprikapoeder over. Menutip: Tomatensoep, boert Ban chocoladevla met sinaasappel. Pt. op sich 1 kens ie dig le r prt M het ;en ern.'

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4