anwinsten sterk bij Ajax A1L onverwacht simpel langs FC Groningen Graafschap verdient méér EC weer [ordig aanval Johan Cruijff weer 'beste voetballer' eerste divisie \over Sparta kan het Amsterdammers dit keer nauwelijks moeilijk maken: 1-2 )eskundigen' lis leken Roda laat kansen onbenut Joegoslavië wil wk-duel later VZ7 MI I komt met gelijk spel (1-1in Doetinchem goed weg TéöV/KW!ARTET DONDERDAG 27 DECEMBER 1973 SPORT T17/K17 j onze speciale verslaggever ERDAM Vorig seizoen, toen Sparta nog uit een evenwichtig bewust elftal bestond, verrasten de Rotterdammers de voet- |atie met een 31 overwinning op Ajax; mèt Johan Cruijff. Dat lenbarende resultaat gaf de équipe van trainer Leo Steegman zó- I impulsen dat het tot in de slotfase van het competitiegebeuren [okken was bij de strijd om de eerste plaats die uiteindelijk door fwente werd geclaimd. Voor Sparta een teleurstellende ontwikke- die nog altijd zijn naweeën heeft. Sparta wil zo spoedig mogelijk naar de sub-top, maar gebrek aan kwaliteit staat dat streven weg. financiële situatie van de club It jaarlijks zorgelijker. Het ge it dat Willy Kreuz, de meest bege- gde speler die de Rotterdammers lit moment in hun gelederen heb- aan het eind van het seizoen zal •n worden verkocht om door een ilijke transactie weer een jaar be- voetbal te kunnen bedrijven. It steeds sterker. Vandaar ook dat gisteren in de hiernieuwde intatie met Ajax (1-2) er alles jelegen was om voor de zoveelste te trachten via een gunstig re it uit zijn financiële lijdensweg imen. Ruim 24.000 toeschouwers ;htduizend minder dan aan het van de competitie was begroot ivolkten Spangen, maar of zij dit in opnieuw de weg naar het kas- zullen vinden, valt ernstig 'n te trekken. Daarvoor bood •Ajax te weinig sensatie, kende luel te weinig hoogtepunten, was in een vinnige ontmoeting Je 'bend leidende scheidsrechter [van der Kroft blies slechts veer- Ikeer voor een overtreding van de :lub te weinig. \S00NL1JKHE1D eerste helft werd er ronduit gespeeld, maakte Ajax zijn nauwelijks waar en worstelde zich volgens het geëikte pa- van de laatste maanden naar |ustsignaal. Het team van Sparta. deze competitie al vele malen »ai? onze sportredactie AMSTERDAM De zogenaam- deskundigen, die wekelijks de vervangende uitslagen lij de sporttoto zorgen, blijken )ch niet zo deskundig. Kort ge iden vergaloppeerden de onbe- ende heren zich al opmerkelijk loor voor een serie afgelaste juels de meest merkwaardige Ktorspellingen te doen, dit keer (unnen hun activiteiten aan de marheid' getoetst worden. Het jsteren gespeelde programma i de ere- en eerste divisie zou pronkelïjk op 2 december tpeeld worden Door de slech- toestand van de terreinen l het programma toen in geheel verschoven. Wèl laide de sporttoto via de ver jongende uitslagen. Van de men opgegeven eentjes, twee- |'es en drietjes bleken er nu vier goed. Dat schamele fesultaat werd bereikt door het ied voorspellen van Roda JC- §aarlem (3), Go Ahead-FC 'wente (2), Wageningen-FSC lij en FC Dordrecht-Heeren- Ieen (3). Een formulier om snel p verscheuren De deskundi- kunnen zich beter 'leken' temen. 1EGEN NEC is er ook niet in tagd de tweede belangrijk^ wed- binnen drie dagen in een over ling om te zetten. Net als tegen lem leden de Nijmegenaren een rlaag. Dat zou beslist niet nodig geweest als NEC met name in de pr^e helft, toen er zeker niet slecht vp'd werd, wat zorgvuldiger met ansen waren omgesprongen. Nu en diverse goede mogelijkheden "utst. NEC kreeg al na drie mi- fikse tegenslag toen Vreij- uit een voorzet van Smits via de raak kopte.. De thuisclub raakte niet van onder de indruk en - het accent op de aanval leggen. mvelder Kamps had twee minu- pl ia het doelpunt van NAC bepaald jm toen hij zijn kopbal tegen de lat belanden. Ook Van Deinsen, Koe berg en Jan Peters bleken niet in x goede kansen in een doelpunt .jjjJte zetten. Dat lukte NAC's spits enz5 wel> via een strafschop die atri toegekend door scheidsrechter zu]rïnk omdat Gerritsen binnen de chte lijnen Brouwers neerlegde. ,voor de rust mocht ook NEC via ,ete'itte stip inschieten, maar Kamps geconstateerd, moet het van werklust en bezieling hebben, zodra echter fac toren als intelligentie en vakman schap in het geding zijn, valt de ploeg door de mand. Sparta, de wedstrijd te gen Sparta benadrukte dat nog eens ten overvloede, heeft hoognodig een persoonlijkheid op het middenveld nodig, die voor wat meer rust en evenwicht kan zorgen. Chris Kronshorst is in elk geval lie man niet. De NEC-er vervulde giste ren een onopvallende rol en werd te gen het einde zelfs vervangen door Van Staveren. Trainer Knobel van Ajax, die achteraf verklaarde dat hij met de nodige angst en zorg naar Rot terdam was afgereisd, had door de ab sentie van Keizer (een zware verkoud heid) en Mulder (hij was aan een week rust toe) Steffenhagen en Varga in de basisopstelling opgenomen. Een beslissing die de Ajax-trainer als volgt motiveerde: 'Ze staan beide vol komen onbevangen tegenover het Ne derlandse voetbal en wisten ook niet dat Ajax het hier vorig jaar zo ver schrikkelijk moeilijk heeft gehad. Ze konden daarom rustig, zonder com plexen spelen'. VOLDOENDE Knobel zal in elk geval zijn besluit geen moment hebben betreurd. Stef fenhagen haalde als linksbuiten ruim schoots een voldoende en Zoltan Var- ga strooide als spits voortdurend in telligente glaszuivere passes rond. Varga scoorde tien minuten na rust ook op schitterende wijze via een schaarsprong een eerste Ajax-doelpunt na een onnavolgbare rush van Stef fenhagen, die in de omgeving van de middellijn de bal in ontvangst had ge nomen van Arnold Mühren, die zijn broer Gerrit had vervangen. Deze moest met een lichte hersenschudding KERKRADE Als je tijdens een tachtig minuten durend offensief niet één doelpunt kunt maken dan verdien je niet te winnen. Dit geldt voor Ra- da JC dat tegen Haarlem dicht bij de eerste thuisoverwinning was, maar de bal niet tussen de palen kreeg. Het dichtst bij een treffer was ex-Haar lemspeler Gerrie de Goede vlak voor de rust. Hij verscheen vrij voor doel man Lelieveld, maar schoot tegen hem op. Toen hij in de tweede helft wéér een mooie kans onbenut liet, verving trainer Hollink hem door Langenhuizen. Maar die deed het al niet beter. Langenhuizen kopte in vrije positie langs Lelieveld, maar recht tegen De Haan op. Toen Bish ook nog faalde waren Roda's kansen tegen een overigens rustig en be kwaam verdedigend Haarlem verke ken. Aan de andere kant kreeg de de buterende doelman Bram Geilman (ex-Feyenoord) nauwelijks enig werk van betekenis. RODA JC: Geilman: Broeks. Pfeiffer. Dijk stra. Blatter: Advocaat, Offermans, De Goede iLangenhuizen); Meuser, Bish (Van Leeu wen). Koerver. HAARLEM: Lelieveld; Wentink. Ma-rijt, Van Duivenbode, Hoeben; De Haan. Van de Aar, Vosmaer; Boszhardt, Sadek, Van den Berg. O] ter .r' 5 de Bredase doelman De Jong op weg. In de tweede helft kreeg de wa ^'jd pas een opleving toen NEC via Kamps tegenscoorde, maar de Nijmegenaren er in de slotfase aan deden om de gelijkmaker te rkstelligen, NAC, met voor het sinds anderhalf jaar Daan iet|iJvers weer in de gelederen, hield •NAC 12 (02) 3. Vreijsen 01, nits (strafschop) 02, 76. Kamps 12. dsrechter Weerink. Toeschouwers 2500. Sobczak. Jo Peters. Kornelis, Gerr:t- Dfïellaard: Jan Peters. Kamps, Marijnis- Hoevenberg. Var» Deinsen. Gcrdsen BELGRADO De Joegoslavi sche voetbalbond heeft de inter nationale voetbal federatie (FI FA) verzocht de beslissingswed strijd tegen Spanje voor de zes tiende plaats in het toernooi om het wereldkampioenschap 1974 nader vast te stellen na 1 maart 1974. Oorspronkelijk had de FIFA als speeldatum 16 ja nuari aangewezen. Vasa Stojko- vic, secretaris-generaal van de Joegoslavische bond, heeft na een besloten zitting van het be stuur verklaard dat Joegoslavië niet op de door de FIFA voor gestelde datum kan spelen in verband met de winterstop die dat land kent. De FIFA had vo rige week in Zilrich bepaald dat beide teams vóór 4 januari tot overeenstemming dienden te ko men met betrekking tot de speeldatum. Met een omhaal scoort Zoltan Varga het eerste doelpunt voor Ajax. In het midden Arnold Mühren, rechts Stef Walbeek. uitvallen. Varga bereidde later ook het tweede doelpunt van de Amster dammers voor door de bal heel luch tig naar Mühren te sturen, die met een prachtige omhaal Doesburg pas seerde. terwijl de rest van de Sparta- verdediging zich volledig op Arie Haan concentreerde. Het was de periode dat Ajax eindelijk zijn afwachtende houding liet varen en het gevarieerd voetballende Spar'a tot wanhoop bracht. Trainer Knobel: 'In de eerste helft waren er wat aan passingsmoeilijkheden. Steffenhagen is in tegenstelling tot Piet Keizer een man die vaak diep gaat, maar dan moet er ook een beslisende pas ko men. In de tweede helft begreep ie dereen dat bij Ajax en toen was het voor ons snel een bekeken zaak'. TE LAAT Dat Kowalik kort voor het einde ge klemd tussen Suurbier en Hulshoff op fraaie wijze Sparta op 2-1 bracht, ge beurde in een tè laat stadium om Sparta's hooo op een gelijke score enige grond te geven. De Rotterdam mers zouden dat overigens ook niet hebben verdiend, want doorlopend lie pen zij zich vast in de Ajax-verdedi- ging die in het eerste bedrijf éénmaal in moeilijkheden kwam, toen Kreuz een duel met Hulshoff won en zijn j-- &f inzet via het been van Blankenburg over het doel van Wever caramboleer de. Ajax imponeerde in die periode evenmin al was het via Arie Haan (tegen de paal, Hulshoff alleen voor J Doesburg) en Johnny Rep (tegen de lat) heel wat gevaarlijker. Niettemin leek Sparta de zaken redo- lijk onder controle te hebben, maar zodra de Rotterdammers de aanval zochten, gebeurde dat zó onsamenhan gend, gejaagd (Meutstege. Van der Veen) en zó doorzichtig (Heijerman, Kowalik) dat er bij voorbaat weinig perspectief op een doelpunt inzat. Sparta-trainer Leo Steegman: 'Toch vind ik dat wij in zijn totaliteit niet slecht hebben gespeeld. Het eerste doelpunt had nooit mogen vallen. Steffenhagen kreeg een zee van ruim te en Varga stond volkomen vrij. Je kon direct na dat doelpunt merken dat dat zijn weerslag had op het spel. We moesten toen wel enige risico gaan nemen'. UITZICHTLOOS Voor Sparta is de situatie zo langza merhand uitzichtloos geworden. De 0- 1 overwinning op MVV, twee weken geleden, leek de voorbode te worden voor een krachtig herstel, maar de 1-0 nederlaag zondag tegen Go Ahead heeft de wisselvalligheid van het team weer eens aangetoond. Ajax was Je laatste strohalm waaraan de équipe van Steegman zich vastklampte. Het seizoen is door een overwinning op de Amsterdammers nog te redden, zo re deneerde men. Nu ook die hoop de bodem is ingeslagen, staan Sparta sombere tijden te wachten. Want het valt niet aan te ne men dat Spangen dit seizoen, zelfs tegen Feyenoord niet, nog een uitverkocht huis te zien zal geven. 'En als er, zoals vandaag, eens pu bliek komt, heb je er nog niets aan. Het juicht alleen voor Ajax en voor de rest is het muisstil', aldus een te leurgestelde manager Ab Lam voor wie zo zoetjes aan de tijd aanbreekt naar een andere werkkring om te zien. SPARTA-AJAX 1—2 (0—0) 55 Varga 8—1. 74. Arnold Mühren 02. SS. Kowalik 12. Scheidsrechter: Van der Kroft. Toeschou wers: 24.500. SPARTA: Doesburg: Venneker. Ter Horst. Walbeek. Visser; Van de Veen. Kronshorst (Van Staveren), Meulstege; Kowalik, Kreutz, Heijerman. AJAX: Wever; Suurbier, Hulshoff, Blanken burg. Krol: Gerrie Mühren (Arnold Mühren). Neeskens, Haan: Steffenhagen, Varga, Rep. RICHARD MATTHIJSSE Ruud Krol in duel met Spartaan Stef Walbeek. Trainer Joop Brand: 'En nu thuis nog' De Jong: Blom. Delmolte. Schrijvers. Vermeulen. Bouwmeester. Quaars: Brouwers. Smits. Van onze sportcorrespondent GRONINGEN 'En nü thuis nog'. Met het uitspreken van deze woorden uitte AZ'67-trainer Joop Brand de vurige wens. dat zijn manschappen in de toekomst er in zullen slagen de prestatiecurve ook in Alkmaar te laten stijgen. Of dat na de thuisnederlaag tegen achtereenvolgens FC Amsterdam en FC Twente voorlopig een uto pie blijft, moet nog worden afge wacht, een feit is het wel, dat AZ op vreemde bodem tot onver wacht grote daden in staat is. Illustratief daarvoor was de uitlating van 'Suikeroom' Molenaar die voor de aanvang van de wedstrijd tegen FC Groningen liet weten met een gelijk spel tevreden te zijn. De realiteit was, dat de Noordhollanders na de rust heel gemakkelijkd e verdiende 20 overwinning naar zich toetrokken. In feite had AZ aan een paar gevaarlijke counters genoeg om die - niet ge programmeerde - volle winst te reali seren. In de 68ste minuut doelpuntte Eddy Schaafstra uit een hoekschop van de voor de geblesseerd geraakte Wolfgang Frank ingevallen Adrie Ho- Eddie Schaafstra doelpunt gesteger en elf minuten voor tijd ver grootte Kristen Nygaard die voor sprong vanaf de penaltystip. Een overtreding van FC Goningen - verde diger Henk Oosterwold tegen Hooge- steeger vormde aanleiding tot die te recht toegekende strafschop. AZ verdiende zijn overwinning op grond van een betere spelopvatting, een sterker bezet middenveld en een goed georganiseerde verdediging. De Alkmaarse ploeg manifesteerde zich zelfs als zo een grote eenheid, dat de thuisclub in wezen geen enkele reéle scoringskans kreeg. Wellicht was dit feit er de oorzaak van. dat het duel te vaak ontaardde in een grimmig voet balgevecht. Al moet daaraan worden toegevoegd, dat ook AZ niet altijd vrijuit ging. Verdediger Hans Mol kreeg zelfs een gele kaart van de niet overtuigend fluitende scheidsrechter Hoppenbrouwer. FC GRONINGEN-AZ "67 0-2 (0-0) 68. Schaafstra 0-1, 79. Nygaard i strafschop) 0-2. Scheidsrechter Hoppenbrouwer. Toeschou wers 6500 FC GRONINGEN: Nordström. Jensen, Ooster wold. Schipper. Eimers. Bloemberg. Hoven- kamp. Van der Heide. Bos, Grltter, Olden- burger (Timmermans). AZ "67: Vooys. Mol. Meijer. Vonk, De Vries. Nygaard. Kist, Wlldbret. Schaafstra. Frank (Hoogestegeri. Vredenburg. Van onze sportredactie PARIJS Johan Cruijff is dit weekeinde voor de tweede keer tot Europees voetballer van het jaar uitgeroepen. De oud-aanvaller van Ajax. nu spelend voor het Spaanse FC Barcelona, verwierf met grote meerderheid van stemmen de eer ste plaats in de jaarlijkse verkie zing, die het Franse voetbalweek blad 'France Football' organiseer de. Voetbaljournalisten uit 25 lan den kenden de Nederlander in Spaanse dienst 96 punten toe. Johan Cruijff, die ook in 1971 werd gekozen, dankt zijn uitverkie zing ongetwijfeld voor een groot deel aan zijn optreden van de laat ste twee maanden bij FC Barcelo na. Door zijn komst immers werd het tot dat moment laag geklas seerde Barcelona uit de misqre ge tild en vervulde Cruijff iedere week een hoofdrol in het elftal van Rinus Michels. Hij maakte voor FC Barcelona inmiddels al zes doelpunten. Het elftal staat op de eerste plaats en kan de kampi oenskansen aanstaande zondag aan zienlijk vergroten als het ook ri vaal Valencia verslaat. Deze ploeg wordt getraind door een andere 'Europees voetballer van het jaar', Alfredo di Stefano. Di Stefano en Cruijff zijn tot nu toe de enige spelers die twee keer tot 'Europees voetballer' zijn uitge roepen. De Spanjaard verwierf de eerste plaats in 1957 en 1959. Cruijff reageerde uiterst lakoniek op zijn nieuwe uitverkiezing. 'Tk ben er bijzonder gelukkig mee, maar er zijn zoveel goede voetbal lers in Europa, die er recht op hebben'. Johan Cruijff kent op de ranglijst echter nauwelijks concurrentie. De doelman van Juventus en het Itali aanse nationale elftal, Dino Zoff, eindigde op de tweede plaats met een achterstand van maar liefst 49 punten. Twee spelers van het Westduitse Bayern München en aanvoerder Franz Beckenbauer ein digden als derde en vierde met respectievelijk 44 en 30 punten. Het vervolg van het klassement is: 5. Billy Bremmer (Leeds United) 22 punten, 6. Kazimirz Deyna (Le- gia Warschau) 16 punten, 7. Euse- bio (Benfica) 14 punten, Gianni Rivera (AC Milan) 12 punten, 9. Ralf Edström (PSV) en Günther Netzer (Real Madrid) 11 punten. De Ajacied Barry Hulshoff staat met twee stemmen ex eaquo op de negentiende plaats. Hij deelt die met de Zweed Sandberg van Kai- serslautern, Kreische van Dynamo Dresden en Moore van West Ham. vervolg van T13/K15 VOLENDAM—PEC 0—3 (0—1; —34. Stoffels Stoffels 0—2. 81. Heskamp 0—3. Scheidsrechter: Van Dijken. Toeschouwers: 2000 Een wederom aanvallend Vo lend am heeft voor de zoveelste keer gefaald. Dankzij verdedigingsfouten. die grotendeels op naam van ltrïkerverdediger Sier kwamen, zag PEC zijn schaaTse uitvallen met treffers beloond. Aan de Volendamse kant wisselden pech en onkunde zich af: Dick Bond, Jack Hoogland en 'Suikere' Jonk faalden in kansrijke posi ties. In het Volendamse doel stond de vaak verguisde Jan Visser, die echter nu eon goe de wedstrijd speelde. Drost (PEC) en De Boer CVolendamkregen een waarschuwing van de zwak leidende Va.H Dijken. Middelkoop 0—1. 63. De heeling Schoonewille 1—2. Scheidsrechter: Van Eijk. Toeschouwers: 500. 'We zijn er aan gewend", becommentarieerde Volewljckers* secretaris Van Veelen de zoveelste nederlaag van zijn club. die ook tegen Amersfoort ver iTf de meerderheid was. maar opnieuw een 'afmaker' miste Reeds in de eerste minuut keerde de paal een zeker schijnend doel punt. Amersfoort kwam aan zijn doelpunten via counters. FC DORDRECHT-HEERENVEEN 1—1 (l-O) 31. Hoogmoed 1-0, 81. Haan 1-1. Scheids rechter: Vermelj. Toeschouwers: 3.500. Een schitterend gespeelde wedstrijd van de FC Dordrecht dat echter meer dan een gelijk spel had verdiend tegen' een zenuwachtig spelend Heerenveen. De Friezen hadden in de eerste helft al dik achtef kunnen staan, ais Dorjee en Hoogmoed Iets beter gericht hadden bij kansen voor een leeg doel. Nu w erd het kort voor tijd geheel tegen de ver houding in gelijk door Haan. WILLEM II-VITESSE 1—0 (a-0) 72. Feref- ra l-O. Scheidsrechter: De Bruijn. Toeschou wers: 4.500. Opnieuw een opzienbarende prestatie van Willem n. dat nu Vitesse met 1-0 versloeg en ook ditmaal was het de ex- VoleWdamspeler Ferelra die de hand had in deze verdiende overwinning. Hij was de ma ker van het doelpunt voor de thuisclub. Wil lem n was de gehele wedstrijd door meer In de aanval en bevocht dan ook een juiste uitslag. Bosveld kreeg een boeking wegens spelbederf. FORTUNA VL.-SW 00 Scheidsrechter: Geurens Toeschouwers: 4 000. Een uitermate spannende derb waarbij de thuisclub iets sterker was en meer kansen kreeg dan SW. Bouman en Roodbol misten vele goede kan sen. terwijl Reijgersbergen voor open doel miste. Het was tenslotte wel de juiste uit^ lag. omdat SVV technixch Iets beter was. EINDHOVEN-FC VW 1—1 (1-1) 13. Wlelkens 0-1. 16. Von Ranzow 1-1. Scheidsrechter: Draaisma Toeschouwers: 2.000 Een veel sterker Eindhoven heeft tenslotte met een gelijkspel genoegen moeten nemen tegen een z.eer defensief spelend VW. Vooral in de tweede helft waren de Eindhovenaren sterk aanvallend, maar het hikte wiet. Ook omdat men te traag speelde in de voorhoede. VW sleepte een onverdiend gelijk «pel in de wacht. HELMOND SPORT-FC DEN BOSCH 1—4) (8-0) 56. Gooien 1-0. Scheidsrechter: Van Gemert. Toeschouwers: 5 500. De derby van Noord- Brabant tussen Helmond Sport en Dew Bosch is door de thuisclub gewonnen. In dc eerste helft was het een gelijkopgaande wedstrijd, maar naar gelang de tweede helft verstreek, bleek het da,t Helmond Sport iets meer te bieden had. Topscorers EREDIVISIE Willy van der Kuylen heeft zijn voorsprong op de topscorerslljsi van de eredivisie we derom vergroot. De PSV-er nam de ene tref fer van zijn ploeg tegen Telstar voor zijn re kening en staat nu op 18. Zijn ploeggenoot Rene van de Kerkhof en de Ajacied Johnny Rep blei-en op 12 staan. Bij dit duo heeft zich gevoegd Nico Jansen (FC Amsterdam). I. Van der Kuylen (PSV) 18. 2—4. R. v.d. Kerkhof (PSV). Rep (Ajax) en Jansen (FC Amsterdam) 12. 5 en 6 Edström (PSV) en Van Veen (FC Utrecht) 11. 7 en 8. De Jong (Feyenoord) en Van Kooten (Telstar) 9. 9 II. G. Mühren (Ajax) Neeskens (AjSx) en Schoenmaker (Feyenoord) 8. 1215. Schnei der (Feyenoord). Ressel (Feyenoord), Lubse (PSV) en Zutdema FC Tmentc) 7, 16—18. Kristensen (Feyenoord), Boskamp (Feyen oord) en A. Mühren (Ajax) 6. 1926. Van der Vall (FC Twente). Brokamp (MVV), Wil li m (Telstar). Storm (FC Den Haag), Van Deinsen (NEC). Bos (FC Groningen), Arntz (Go Ahead) en Nygaard (AZ'67) 5. EERSTE DIVISIE De gerenommeerde schutters uit de eerst di visie hebben' het er tweede kerstdag bij la ten zitten. Van de eerste zestien op de rang lijst scoorden er welgeteld dTie: Heskamp (PEC), die leider Veenendaai tot op één punt naderde, Haan Heerenveen) en De Blaauw (SC Cam buur). 1. Veenendaai (Vitesse) 11 2. Heskamp (PEC) 10. 35. Bohnen (FSC), Nanninga (Vcendam) en Haan (Heerenveen) 610, Roggeveen (Excelsior), Reijgersberg (Fortu- na VI), Hoogendoom (PEC). Karsten (Volen- darn). en De Blaauw (SC Cambuur) allen 7, 1116 G den Butler (Excelsior), Graul (FC Den Bosch), Bleyenberg (SC Cambuur). Kreekels (Helmond Sport), Van der Putten (Helmond Sport) en Posthuma (Eindhoven) DOETINCHEM De Graafschap had tegen MVV zijn krachten beter ver deeld dan afgelopen zondag, maar reikte wederom niet naar winst. Dit maal hadden de Doetinchemmers die na de rust tomeloos aanvielen bijzon der veel pech met hun schoten. Paal en lat stonden succes diverse keren in de weg. MW had in de eerste helft het bes te van het spel. Brokamp en Dijkstra domineerden op het middenveld en herhaaldelijk werd De Graafschap weggetikt. Toch was er een levens groot misverstand in de verdediging voor nodig om de Maastrichtenaren aan de openingstreffer te helpen. Zaaier en Koenders liepen elkaar in de weg en daardoor kreeg Pot de ge schikte ruimte om doelman Doorne bosch met een afstandschot te passe ren. De Graafschap, dat conditioneel niet klein te krijgen was, gooide er na rust een flinke schep bovenop. De vervanging van Poulus door aanval lende middenvelder Haar bleek een geduchte versterking. Voor de zwaar belegerde veste van doelman Koerver werd het een aaneenschakeling van hachelijke situaties. Deels door te veel gejaagdheid van de Doetinchemmers maar vaak ook door kunst en vliegwerk van de Limbur gers bleef de voorsprong van MW lange tijd ongeschonden (hoekschop pen 174 in het voordeel van de graafschap). Invaller Haar vond uit eindelijk de juiste opening en bracht de alleszins verdiende gelijkmaker op zijn naam. Ook daarna was er maar een ploeg die zich in de slag begaf. De Graaf schap kreeg echter geen loon naar werken. Op soms miraculeuze wijze werden zekerschijnende treffers van Koenders, De Jonge en Haar voorko men. In dit voor het publiek aantrek kelijke en vaak spectaculair^ duel kwam MVV goed weg. DE GRAAFSCHAP-MW 1—1 (0—1) 34. Pot 01. 65. Haar l—l Scheidsrechter: Pijper. Toeschouwers: 9.590 DE GRAAFSC1IA Van Londen. 7. Poulus (Haan Meljers. MW: Koerver: Gray (Hoenen Bronfrere, Broker nehosch; Sehreur. nders; De Vries, ekema, De Jonge. in i-ieumeekers. Lacroix. -ges. Dijkstra. Pot; Kramer.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 17