JNAC ontloopt afgang tegen Feyenoord parta oekt adans Oude formule bezorgt Utrecht nieuw succes Nog geen champagne voor Haarlem Problemen rond aanvoerdersband van Notermans levert tweede zege op je iUT/KW VRTET MAANDAG 24 DECEMBER 1973 SPORT Til K9 ^geïnspireerde Rotterdammers verspelen met magere 3-0 zege weer de gunst van het publiek in de Kuip er rd ned e) gelf ITERDAM De ené keer, zo- woensdagavond tegen Stan- Luik (2-0) presenteert inoord zich als een geïnspi- team dat er alles aan gele- is om de gunst van het pu ft te herwinnen, de andere zoals gisteren tegen NAC jagen de Rotterdammers de ichouwers (25.000) tegen zich iet harnas met een uiterst po- e vertoning. i onbegrijpelijke zaak voor een ïg die hunkert naar de landstitel. Ja SN U.t uan Ben tot ent, >rde, een PROTEST tegen de Bredase formatie had loord weer eens kunnen schitte- want.het verzet van NAC was zo linnelijk en van zo weinig allure het verschil in klasse op zijn st met zes doelpunten verschil tot rukking had moeten komen, enoord vond drie treffers voldoen- en verspeelde door deze aanvecht- opvatting een flinke portie good will. Aan NAC's hele wijze van spelen viel duidelijk te constateren dat de Breda- naars geen enkel vertrouwen hadden in een gunstig resultaat. Toen scheidsrechter Weil inga al na twee minuten zijn goedkeuring hechtte aan een geheid buitenspeldoelpunt van Lex Schoenmaker, protesteerde NAC maar heel flauwtjes tegen dit hem aangedane onrecht. Een duidelijke aanwijzing, dat de door zorgen ge kwelde brigade van trainer Wullems zich al bij voorbaat had neergelegd bij een nederlaag is er niet te geven. Wullems, die Atie Graauwmans na zijn falen vorige week tegen Go Ahe ad (12) buiten het team had gela ten en Arie Delmotte voor het eerst na zijn meniscusoperatie in de laatste linie had geposteerd, was uiteraard blij dat de ontmoeting niet op een af gang voor NAC was uitgedraaid. 'Pro beer de uitslag zo draaglijk mogelijk te houden', was het consigne dat hij zijn volgelingen had meegegeven. Het was eohter eerder aan het falen van Feyenoord toe te schrijven dan aan de verdienste van de Bredase ploeg die alleen bij vlagen op het midden veld wat positief weerwerk leverde, dat de zege aan de magere kant bleef. Want Feyenoord heeft met name in de tweede helft legio kansen gehad om zijn tegenstander een gevoelige af straffing te geven, maar het ritme van de aanvalsacties haperde voortdu rend. Voor trainer Wiel Coerver was er in zijn analyse na afloop van de wed strijd allerminst reden tot uitbundig heid. 'Het is me een raadsel, waarom het zo slecht ging' was het commen taar van de Limburger, de overigens wel opmerkte dat hij Joop van Daele en Wim Jansen (later vervangen door Vos) de beste spelers van het veld vond en dat het debuut van de Joe goslaaf Mlane Ramljak hem reden tot tevredenheid gaf. Ramljak speelde op de plaats van rechtsachter Rijsbergen en manifesteerde zich op die positie als een technisch bekwame kracht met uitstekend spelinzicht. Zijn direc te tegenstander Ad Brouwers kwam nauwelijks aan de bal. Ramljak scoor de in de eerste helft met het hoofd ook Feyenoords derde doelpunt uit De Joegoslaaf Mladen Ramljak maakte bij Feyenoord een voortref felijk debuut. De nieuwe aanwinst scoort hier het derde doelpunt voor Feyenoord. De NAC-verdediging kijkt apathisch toe. een hoekschop van Kristensen, die door Schoenmaker was verlengd. De tweede Rotterdamse treffer was ont staan uit een door Boskamp Ingescho ten strafschop, nadat Vermeulen Pe ter Ressel ten val had gebracht. Daarmee zijn dan alle Rotterdamse wapenfeiten op een rij gezet, want in de tweede helft zat er geen enkele lijn meer in het spel van Feyenoord dat er zich na afloop over beklaagde dat scheidsrechter Wellinga twee strafschoppen over het hoofd had ge zien. Trainer Wiel Coerver: 'Het is onbegrijpelijk dat er voor dergelijke overtredingen niet wordt gefloten. Hij (de scheidsrechter) wil zeker de gro te jongen uithangen door in het stadi on geen strafschop te geven'. Een ma ger excuus van Coerver, want Feyen oord heeft daarnaast ruimschoots de mogelijkheid gehad de marge aanzien lijk te vergroten, maar omdat noch Van Hanegem, noch De Jong noch Boskamp noch Krisensen en Ressel bij machte waren iets positiefs te ver richten, bleef NAC van een afgang gespaard. FKYENOORD-NAC 3—0 (3—0) 3. Schoen maker 10. 20. Boskamp 20 strafschop) 33. Ramljak 30 Scheidsrechter: WelUnga. Toeschouwers: 25.000 FEYENOORD: Treytei: Ramljak, Israel. Van Da«le, Jansen (Vos), Boakamp. De oJng, Van Hanegem. Rèssel. schoenmaker. Kristensen. ROTTERDAM Omdat aan voerder Dick Schneider van Feyenoord door een meniscuso peratie tijdelijk is uitgescha keld, draagt Wim Jansen de aanvoerdersband, omdat zowel Wim van Hanegem als Rinus Is rael niets voor dat baantje voe len. Toen Wim Jansen zich gis teren in de tweede helft liet vervangen door Harry Vos, ont stond er het probleem om het aanvoerderschap. De Deen Jürgïn Kristensen werd toen maar aangewezen om de band om zijn mouw te schuiven. NAC: De Jong; Blom, Debnotie. Vermeulen. Bakker: Dienckx. Quaars. Vre ssen <Bou- mam:Smits. Bouwmeester. Brouwers. RICHARD MATTHIJSSE bigreep aai ni< f lioi- fc- |onze speciale verslaggever ENTER Acht minuten precies was Eddy Bakker in het veld, I hij Go Ahead toch op winst zette. Uitgerekend hij, Eddy Bakker, 3er twijfel de fitste speler in de Deventer équipe, bracht Sparta pnadeslag toe, die het al in de eerste helft niet leek te kunnen jaan. Go Ahead regeerde immers met sneller en accurater voet- kwam weliswaar moeizaam tot het creëren van doelrijpe kansen, r tilde zich toch boven het chaotische en wanordelijke voetballen- Bparta uit. Het tekort aan rust, vindingrijkheid en doortastend- 1 in de ploeg van Jan Notermans leek Sparta te redden. Omdat fthead het energievretende 'power-play' van de eerste helft in het 'opvolgende part van de wedstrijd moest bekopen. Ntftj van. Loon, een in de eerste helft verbindingsspeler, die M meters aflegde in de wedstrijd, li in ademnood, Peter Arntz een ."Ivan Kronsho-st te scheiden 'scha- zat vast en alleen kon de kleine 'blaasbalg' André van der het ook niet meer aan. Daarom Sparia dan toch het beoogde re- nopend uan iotn nei oeoogcie re- norsi, aie aaaraoor nauwelijks in het it (Steegman: 'Met 0-0 was ik dik stuk voorkwam en liet Jack vap Loon JIN EN tav Ahead is door Notermans' ingreep veranderd. De ploeg gelooft weer in zichzelf, durft weer te voetballen en is minder rusteloos dan in de crisis periode. Tegen Sparta bijvoorbeeld aarzelde het geen moment, greep het onmiddellijk het initiatief. Nagelde Peter Arntz vast aan Chris Krons horst, die daardoor nauwelijks in het ek evreden geweest') te kunnen rea- 1. Totdat Eddy Bakker, Jack van twaalf minuten voor scheids- SMrter Hoppenbrouwers slotsignaal ng. Totdat ook Johnny Oude elink als een spirit-verhogende lacant van Peter Arntz in het kwam. Toen veerde Go Ahead Jfén keer op en scoorde het via Bakker: 1-0. Jan Notermans na- lod: 'Het bleek in de tweede dat we inderdaad teveel kracht in verspeeld in de eerste helft, onderlijk is dat natuurlijk niet, onze spelers bekijkt. Allemaal knapen, die er tegen aan willen urven. Die nog niet de ervaring en, die nodig is om de krachten edig te verdelen. Dat is nog ons eem'. probleem evenwel, dat tegen de rgrond van de brei van zorgen an Notermans enkele weken gele- overspoelde als een futiliteit beschouwd. Go Ahead draaide n veelbelovende start immers meer. De ploeg leek in peilloze en weg te zakken toen de teleur- ïde resultaten, met als absoluut ■punt de 3-'1 nederlaag tegen De Graafschap, zich in snel ophoopten. Een verbijsterende die Jan Notermans, de ambi- Limburger frustreerde en wan- maakte. Notermans nu: 'Ik I er zelf niet meer uit. Van de tijden kon ik geen analyses ma- omdat ons systeem, dat van een Jurende roulatie van opdrachten ig dat niet toeliet. Ik wist dat er bij het overnemen van de ta- gemaakt werden. *maar waar die 'vielen' was "me onduidelijk. Ik ingrijpen, dat voelde ik als trainerstaak. Wanneer het slecht verlangen de spelers dat nu een- Daarom heb ik toen gezegd: 'overname' meer. kruip maar op VE orati EEP ucces bleef niet uit. In Breda NAC teruggedrongen (1-2) en in iter kreeg Sparta klop (1-0). Go gelu vin< oeie pscorers kle itroi 17 2 en 3. Rene VISIE i der Kuylen (PSV) Kerkhof (PSV) en Rep (Alaxt 12. 4-6 m (PSV) Van Veen i FC Utrecht) en (FC Amsterdam), li 7 De Jong -Aoord) 9. 8-10 Van Kooten (Telstar) G. i en Neeskens (AJax) 8. 11-15 Schnei- tessel en Schoenmaker (Fe ertóord). 7,61 «PSV) en Zuldema (FC Twente) 7 16 Kristensen en Boskamp (Feyenoord) 6. Van der Vall (FC Twente) Brokamp Wlllim (Telstar Storm (FC Den Van Delnsen (NEC) Bos (FC Gronln- Irniz (Go Ahead) en A Muhien <A- Roccgeveen :Excelsfé>r. Reljgersberg aa VI.) Karsten (Volendam< Hoogen- iPECi, Haan (Herenveen) allen 7 dollen met Michielsen, die liep 'zwemmen'. Zoals Sparta in zijn totali teit een onzekere, weinig gretige in druk maakte. De Rotterdammers zoe ken nog -teeds naar hun cadans. In Deventer acteerde Chris Kronshortst een volle wedstrijd op het midden veld, maar ontpopte zich daar aller minst als een dominerende spelbepa ler. Wat door een hardnekkige dij beenblessure ook nauwelijks mogelijk was. Kronshorst had meer (acclimati- serings-)problemen. Hij zocht te fre quent het aanvalscentrum op. had niet de kracht om op tijd terug te ko men (waarvan Arntz goed gebruik maakte) e,i stelde zijn secondanten op dat middenveld (Michielsen en Van der Veen) voor een scala van proble men. Steegman 'Go Ahead verraste ons in zoverre dat Arntz offensiever speelde dan werd verondersteld en dat Van der Ley meer blééf hangen dan we hadden gedacht. Daardoor kwamen er moeilijkheden, die ik ge zien de aanwezigheid van een nieuwe man logisch vind'. Wat normaliter had moeten gebeuren gebeurde niet. Go Ahead verzuimde afstand te nemen. Kwam zelfs niet verder dan schitterende pogingen van Van der Ley en Dries Visser (kop stoot), die beide de vuisten van Does burg op hun weg vonden én claimde vergeefs een strafschop toen Dries Visser Gerrie de Winkel inderdaad te ruw onderiit werkte. PANIEK Sparta kon zich niet onder die voort durende druk uitwerken omdat ook Ter Horst en Visser te paniekvol op traden in hun opruimende arbeid. Steegman later: 'Misschien waren we toch wat geïntimideerd door dat begin- offensief van Go Ahead'. Maar ook in de tweede helft toen Sparta toch iets meer greep op het spel van het uitgebluste Go Ahead kreeg werden de Rotterdammers nauwelijks gevaar lijk. Willi Kreuz werkte hard, maar ontbeerde de steun van de geblesseer de Nol Heyermans. Wel sloot Sparta de posities van de Deventer midden velders in de tweede helft absoluter af dan daarvoor. Geen van beide ploe gen evenwel was in die tweede helft in staat da wedstrijd kleur te geven. Het doelpunt was het enige sportieve hoogterunt van die tweede helft. In de overtreding die Hennie Michiel sen op de rand van het strafschopge bied tege.i Eddy Bakker beging, lag de aanleiding van dif treffer. De Win kel schoof het leer naar Ruud Geest man die hard in de muur schoot. Het terugspringende leer kwam bij Bak ker, die de kans feilloos verzilverde: 1-0. Notarmans: 'Alleen a! het feit dat we doorgingen tot aan de laatste mi nuut tekent onze positieve instelling. Ik geef toe op beslissende momenten komen we wei eens capaciteiten te kort, maar dat kunnen we goeddeels compenseren niet onze werklust. Ik heb bij mijn entree gezegd dit is een ploeg voor de goede middenmoot en daar blijf ik bij. SUaan heb ik de goede positiebekleding in mijn team UTRECHT Hoezeer twee ploegen die het woord 'aanvallen' met hoofdletters in hun vaandel hebben ge schreven, voor een boeiende voetbalexhibitie kunnen zorgen, hebben FC Utrecht en FC Amsterdam over duidelijk bewezen. Toeschouwers, spelers en trainers hadden een voetbalspectakel verwacht. Die ver wachting maakten beide ploegen in het stadion Galgenwaard ten volle waar. 'We moeten terug naar het brutale aanvalsspel zoals Amsterdam dat tegenwoordig speelt', had trainer Bert Jacobs van de Utrech ters voor de wedstrijd al verklaard. In 1970, het jaar van het onstaan van de FC Utrecht, was zijn team juist daardoor het grote lichtpunt in de hoogste afdeling van het vaderlandse voetbal. Die lijn konden de Utrechters de laatste twee jaar echter niet doortrekken. Het FC Amsterdam-nieuwe-stijl, die goed- draaiende combinatie van jeugd en routiniers, doet dit seizoen echter sterk denken aan de jeugdploeg van weleer. u~ --- t, - Niels Overweg en Bart Kolkman ruimen op voordat Sparta's aanval ler Wim Meutstege gevaarlijk kan worden. Go Ahead won uiteinde lijk met 1-0. gevonden. Ik wilde snelheid in de aanval. Die heb ik met jongens als Van Mardijk, De Winkel en Maiwald. Ik wil wendbare, conditioneel sterke middenvelders, van het type Noter mans, zou je kunnen zeggen. Ook die heb ik. En kracht wil ik in de defen sie. Die mis ik evenmin'. GO AHEAD SPARTA 1—0 (0—0): 83. Bak- Hoppenbrouwer. GO AHEAD: Spijkerman; Overweg, Kolkman. Geesinran. Strijdveen: Arniz iWesselink), De Winkel Van Loon (Bakker); Van der Le Maiwald, Van Marwijk SPARTA: Doesburg; Venneker, Ter Horst. Walbeek. Visser, Van der Veen, Meutstege. Michielsen, Kronshorst. Kreuz, Kowalik. POUL ANNEMA Vandaar dat Bert Jacobs en zijn man nen juist nu wilden bewijzen dat ook de FC Utrecht dat ongecompliceerde aanvalsspel goed beheerst. 'Pressie voetbal spelen', had de blonde oefen- meester zijn pupillen gedicteerd. Dat pressievoetbal kwam er echter na rust pas goed uit. Natuurlijk, ook in het begin van de eerste helft was Utrecht duidelijk de gevaarlijkste ploeg. Een attente middenvelder Marco Cabo: 'Er was gekozen voor de opzet om vooral over rechts te spelen. We hadden het vermoeden dat Bianchi op Van Mau- rik zou spelen en dus diverse keren weg zou trekken van zijn linkervleu gelplaats. Door te proberen over mid denvelder Chris Dekker te komen, zouden er dan mogelijkheden voor ons moeten ontstaan. Dat lukte echter in de eerste helft niet goed, omdat er te weinig binding tussen de verschil lende linies was'. Toch waren er tal van gevaarlijke si tuaties voor het doel van de weer zeer bekwaam opererende doelman Jan Jongbloed. Situaties vooral waar bij de actieve Joop van Maurik, Leo van Veen en Karei Bonslnk waren be trokken. Amsterdams ausputzer Jans Fransz moest soms met lange trappen voor opruiming zorgen om zijn verde diging de kans te geven zich te her groeperen. Aan de andere kant maak ten Jansen en Van der Lem duidelijk waarom ze langzamerhand landelijk al de nodige faam genieten. Gerard van der Lem, op links begonnen, maar al snel op rechts gekomen, bezorgde zijn opponent Hans van Huissteden een moeilijke eerste helft. Dat werd over duidelijk in de 36e minuut van de eerste helft, toen hij na een lange rush op rechts de bal keurig naar Ni co Jansen prikte. De nijvere jonge spits flitste langs John Wilschut en maakte met een gerichte schuiver doelman Harry Suvee kansloos. AFGEKEURD Utrecht was duidelijk aangeslagen. Vlak voor rust moest Suvee (hij was er nog bij, omdat de teruggekeerde Deense doelman Henriksen conditie tekort komt) de bal nog twee keer uit het net halen, maar beide keren keur de scheidsrechter Charles Corver het doelpunt af. Eerst stompte Utrecht doelman een bal in de richting van Jaap Visser, die vanaf zo'n 35 meter zo hard uithaalde dat Suvee de bal araper zal hebben gezien. De Amster dammers stonden op dat moment ech ter hinderlijk buitenspel. Nog geen minuut later belandde de bal weer over de lijn, maar de doorgebroken Van der Merkt gebruikte toen bij de actie zeer duidelijk zijn hand. Trainer Bert Jacobs: 'In dc tweede helft heb ben we weten te bereiken dat er een goede aansluiting tussen de linies kwam. Toen hebben we pas goed pres sie kunnen uitoefenen en ik vond dat we Amsterdam er toen bijna uitspeel den'. Die betere doorstroming in zijn team bereikte hij door Wilschut te vervan gen door André Hulshorst. De laatste moest op rechts meedraven in de niet ophoudende stroom van aanvallen. In de achterste lijn van de Utrecht-ploeg werd de jonge Tonnie Overeem nu laatste man. Jacobs: 'John Steen 01- sen had eigenlijk voortdurend moeten gaan op rechts, maar dat kon hij niet door zijn blessure. Hij heeft bijna niet getraind. Ik moest nu het risico nemen om met Overeem als laatste man en Adriaanse voor hem tot een betere binding te komen en dat is goed gelukt'. De Utrecht-trainer mocht inderdaad tevreden zijn, want Amsterdam kwam er in de tweede periode slechts een hoogst enkele keer uit de stevige omarming van de Utrechters. 'Kijk', doceerde Amsterdams voetbaldocent Plm van der Meent, 'in die tweede helft bleek nu een stuk onervarenheid bij diverse spelers. Ze kwamen er niet meer uit. Er waren spelers, die in die situatie niet meer wisten wat ze moes ten doen'. Voortdurend moest de ver dediging van FC Amsterdam na rust de stormbal hijsen. Het spel werd har der en eigenlijk tot verbazing van spelers en publiek hield scheidsrech ter Coérver (hij floot 40 keer voor een overtreding) de gele kaart op zak. FC Amsterdam kwam zelfs erg goed weg toen Bianchi de opgerukte Over eem neerlegde, want niemand had er wat van kunnen zeggen als die actie de Amsterdammers op een strafschop was komen te staan. Toch kon een tegendoelpunt niet uit- blijvenen daar tekende Karei Bonsink dan ook voor, toen het laatste kwar tier bijna was aangebroken. Een vrije trap van Marco Cabo bracht de bal op rechts bij André Hulshof die Bonsink bereikte. Diens vlammende schot in de kruising was zelfs Jan Jongbloed teveel. Enkele minuten daarvoor had scheidsrechter Corver een ware storm vloed van scheldwoorden over zich heen moeten laten gaan, omdat hij niet reageerde op een vermeend handsgeval van Chris Dekker. Corver na afloop: 'Ik ben absoluut zeker van mijn zaak. Dekker heeft de bal nog niet met één vinger aangeraakt. Bij zijn kopactle ging echter zijn hand omhoog, vandaar dat het voor het pu bliek op hands leek'. Ook de Amster- dam-halfspeler zelf ontkende ten stel ligste: 'Ik moest hoog opkomen en dan gaan je armen mee naar boven'. FC Amsterdam bezweek niet volledig voor de Utrechtse storm; wel was soms alleen Nico Jansen nog maar in de buurt van de middellijn te vinden, omdat het achter 'alle hens aan dek' was. Toch had Pim van der Meent niet getwijfeld: 'We moeten met een versterkte defensie gaan werken. Het buitenspel zetten van de Utrecht-voor hoede lukt bovendien ook niet, om dat die jongens veel met de ballen over de vleugels werken. Je hebt dan dus extra mankracht achter nodig. Ik wist dat we een punt zouden pakken. Er zijn echter diverse fouten naar vo ren gekomen, waarover ik de komen de week nog eens met de jongens ga praten'. FC UTRECHT-FC AMSTERDAM 1—1 (0—1) 36. Jansen —1. 73. Bonsink 11. Scheidsrechter Corver. Toeschouwers: 11.000. FC UTRECHT: Suvee; Hlldebrand, Adriaanse. Wlldscluit(Hulshorst). Varï Huissteden; Olsen, Cabo. Overeem: Van Veen. Van Maurik, Bon sink. FC AMSTERDAM: Jongbltted; FlinkeVleugel. Koopman. Fransz, Bianchi; Dekker. Visser. Vaji der Merkt. Meijer (Van der Ban), Jan sen, Van der Lem. KLAAS SAMPLONIUS HAARLEM De champagnekur- ken knalden gistermiddag in Haarlem toch nog niet. Ondanks de 2-1 zege op NEC, de eerste sinds op 30 september, hield Bar ry Hughes, de trainer van Haar lem, de flessen in zijn kast. 'Eerst', zi lichtte hij toe, 'goed door de komende zware en be langrijke dagen proberen te ko men. Dan gebeurt het wel'. Het in de kast houden yan de beloof de flessen champagne voor de eerstko mende overwinning betekemde niet, dat Barry Hughes zwaar tilde aan het vooral in het laatste gedeelte van de strijd vertoonde angstige, slechte spel van zijn ploeg, die vreemd genpeg met de 21 voorsprong in handen niet rustiger ging spelen. Hughes: 'Ik kan me voorstellen dat men vanaf de tribunes vond dat het niet allemaal even best was. Dat geef ik ook onmid dellijk toe. Maar vergeet niet dat er voor Haarlem grote belangen op het spel stonden. Er moest immers wor den gewonnen en dat tenvijl de ploeg al maandenlang niet meer tot winst was gekomen en de laatste vijf duels ook al niet meer aan scoren was toe gekomen.' GEWIJZIGD Barry Hughes had zijn ploeg voor het vier punten treffen met het uiterst povere NEC op enkele plaatsen gewij; zigd. In vergelijking met de wanverto ning tegen FC Groningen (02 ver lies) waren Huyg en Fernandez uit de ploeg gelalen. vierde Nieuwenhuis zijn nog weinig opzienbarende rentree en maakte de van Sparta overgeno men Pool Sadek een zeer verdienste lijk debuut. Als laatste man trad Theo van Duivenbode op. Hughes loofde niet ten onrechte Sadek. 'Een speler met snelheid in zijn benen, met een goed schot ook en geschikt voor de combinaties. Hij heeft het voor de eerste keer goed gedaan. Over een paar wedstrijden, wanneer hij aan zijn nieuwe omgeving is gewend, zal dat er waarschijnlijk nog beter uitko men. Dan krijg je geen misverstanden meer zoals nu, toen Vosmaer naar rechts wegtrok en links de diepte in speelde. Dan gaat Sadek door. dan blijft hij niet meer staan zoals nu'. Haarlem kwam overigens pas in de tweede helft aan de langverwachte treffers toe. In de tweede minuut opende Dries Boszhard via de binnen kant van de paal de score na'een pass van Piet van den Berg, drie minuten later kopte Piet Kamps de gelijkma ker achter de in zijn doel gebleven Lelieveld ('een fout?' stelde Hughes ook vast) en in de dertiende minuut van de tweede helft bezorgde Van den Berg zijn ploeg de winst, nadat NEC- doolman Eddy Sobczak de door Bosz hard voorgetrokken bal tegen zijn verdediger Cees Kornelis sloeg. NERVEUS Barry Hughes: 'Dat het daarna niét best meer was is terug te voeren tot de nervositeit. Een gedeelte van het elftal wilde op balbezit gaan spelen, een ander deel wilde rennen om het resultaat vast te houden. Maar ik vind dat op dit ogenblik niet belangrijk. Die twee punten tellen, die doelpun ten ook. want de jongens zijn de laat ste weken door een hel gegaan. Om dan tch weer zo'n inzet te tonen, is Het eerste doelpunt van Haarlem sinds zes weken. Dries Boszhard scoort. NEC-doelman Eddy Sobczak duikt tevergeefs naar de uiterste hoek. goed. Zoals ook Sadek kort na de ge lijkmaker van NEC de ploeg weer in spireerde'. Het belang van de punten prevaleer de. Niet alleen omdat het gat met de laagstgeklasseerden in de eredivisie tot vier punten groeide, maar ook om dat de winst noodzakelijk was voor het zelfvertrouwen. Hughes: 'Komen we de komende week redelijk door met de uitwedstrijden tegen Roda JC (tweede kerstdag) en Amsterdam (30 december) dan kunnen we de toe komst weer wat onbezorgder tegemoet zien. Dan zijn de moeilijke tijden ook waterwege. Dan gaan de flessen zeker open'. ZIELIG Die optimistische gedachten durft Megh de Jong, de trainer van NEC niet eens te koesteren. NEC venalt met de week tot een zieliger hoopje voetballers, dat door de ene na de an dere gegenslag wordt geteisterd. Gis teren weer werd Sije Visser met een knieblessure uitgeschakeld. De Jong: 'Van de 21, 22 contractspelers zijn er nu al negen niet meer beschikbaar of in ieder geval niet helemaal fit Het was al zomer, het is nu na deze ne derlaag en het uitvallen van Visser nog somberder geworden'. Typerend voor het weinige zelfver trouwen waarmee de Nijmeegse ploeg op het ogenblik nog maar speelt was de actie van Gerritsen, acht minuten voor de rust. In een periode, dat Haar'em nog tevergeefs aan zijn over wicht bouwde, kwam hij na één van de foutjes in de Haarlem-defensie (ui terst onzeker met Van Duivenbode niet als de grote dirigent en koelbloe dige laatste man) vrij voor het Haar lem-doel, waarin Lelieveld reeds uit positie was gespeeld. Gerritsen schoot onbeheerst naast. De Jong: 'Gerritsen is aangetrokken als verdediger. Moet het nu in de spits maken en het af ronden van de aanval is niet gemak kelijk'. En verzuchtend: 'Had hij hem maar gemaakt. Dan zou Haarlem hele maal van de kook zijn geweest. Nu was dat na de gelijkmaker oók al het opval en zelfs met de voorsrrong van 2—1'. HAARI.RM-NF.C 1—1 45. Boszhard 1o 49. Kamp* il, 38 Van de Beer J Scheidsrechter: Derks. Toeschouwers 3660. HAARLEM: Lelieveld: Wentlnk. Martjt. Van Duivenbode. De Haan: Nieuwenhuis, VoiJ- maer. Peys iWelxet). Sadek. Van den Berg. Boeehard. NEC: Sobczak: Visser (Marljnlssen) Cornelia. Eggenkamp. Mellaard: Jan Peters. Jo Petera, Kamps: Hoevenberg. Gerritsen (Leidekker). Bltjderveen. PETER ONVLEE

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9