5PSC in slotfase langs Scheveningen bij devjo-nbsvv kopballen Voogt beslissend Semper Altius moet voorsprong prijs geven Ton de Gier de killer Js Sensationeel slot egstgeest geeft Maasdijk moedig partij gelmatige winst nRCLopSVOW Ira h JAC weet kansen niet te benutten DSO verder na strafschoppen Geen winnaar bij Q.Boys-Roodenburg SIZO heeft geen kind aan SMS KptW/KWARTET MAlAMMiG 24 DECEMBER 1973 SPORT HL15 inkelman en Bosdijk verantwoordelijk voor Schiedamse produktie: 2-0 ÜEVENINGEN Het gaat PPSC ir de wind. De Schiedamse forma- van trainer Corveleyn maakt aan- aak om promotie naar de tweede 6se. Een overigens nog al gewaagde gnose, want tenslotte verkeert de ïpetitie nog lang niet in een beslis- d stadium. Daar komt dan nog als ira argument bij dat je het met JC maar nooit weet. Wel eerder in verleden heeft PPSC blijk gege- over een uitstekende ploeg te be- ikken, maar op het beslissende mo lt ging het dan steeds weer net Vooral als gevolg van een men- niet sterk genoeg karakter. ;c wil zich ook op het bekervoet- ront manifesteren. Evenals vorig oen wil PPSC zich in de strijd om KNVB-beker geducht weren zoals licht nog een enkeling weer, drong PPSC vorig jaar als enige niet eerste klasser door tot de laatste vier. Eerst in de finale werd de Schiedammers de pas afgesneden door IJsselmeervogels. PPSC wil ook dit jaar ver reiken. Vandaar dat het bekerduel tegen Scheveningen bepaald niet lichtvaar dig opgevat werd. Wat zich echter toch niet helemaal in de wedstrijd zelf deed gelden, want PPSC maakte in en tegen Scheveningen geen sterke indruk. Voetbaltechnisch kwam PPSC weliswaar tot enkele redelijke staal tjes voetbal, het echte 'hart' ontbrak toch, waardoor de schade voor Sche veningen (dat hoe dan ook toch vol komen kansloos was) beperkt \>leef tot een 2-0 nederlaag. Scheveningen mocht in de eerste helft zelfs hopen op een sensatie. Volijverig wierp de thuisclub zich na het eerste fluitsignaal van de goed leidende scheidsrechter Hoogenboom in de aan val. Hetgeen al meteen resulteerde in kansen voor Kuit en Den Hertog. PPSC-doelman Rost bleek zijn vak echter te verstaan, waardoor doelpun ten uitbleven. PPSC zelf liet zich in die eerste helft nauwelijks zien. Slechts aanvalsleider Struis en een enkele keer Bosdijk liet zo nu en dan iets goeds zien. Veel problemen leverde dat echter voor de verdediging van Scheveningen niet op waardoor de eerste helft zonder het maken van doelpunten verstreek. In de tweede helft manifesteerde PPSC zich wat beter. Aanvoerder Piet van Veen werd in die fase wat beter gesteund door Vos, Kalden en Van Loenen, waardoor Scheveningen al snel met de rug tegen de muur kwam. Goed werk van doelman Van Roon voorkwam echter in eerste in stantie doelpunten. Zelfs leek Scheveningen nog voor een verrassing te zorgen, want een kwar tier voor het einde kwam de thuis club in een ideale positie om de score te openen omdat scheidsrechter Hoo genboom Scheveningen een strafschop toekende. De inzet van Van Son werd echter door doelman Rost vakbe kwaam gestopt. Nauwelijks een minuut later deed zich aan de andere kant een (bijna) zelfde situatie voor toen scheidsrech ter Hoogenboom in deze overigens sportieve wedstrijd een tweede pe nalty toekende aan PPSC. De vergelij king met de strafschop van Scheve ningen gaat verder echter mank. want waar Van Son faalde, schoot Winkel man raak. Hetgeen betekende dat PPSC een kwartier voor het einde met 1-0 voor was komen te staan. Een voorsprong die moeiteloos werd behouden. Zelfs slaagde PPSC er zes minuten voor het einde nog in de sco» re verder uit te bouwen. Ditmaal was Bosdijk de schutter. Doelman Van Roon ging aan dit doelpunt overigens niet helemaal vrij uit. SCHEVEN1NGEN-PPSC 0-2 (0-0) 76. Winkelman (strafschop) 0-1, 81. Bosdijk 0-2. Scheidsrechter Hoogen boom. Toeschouwers 400. SCHEVENINGEN: Van Roon, Ver- doold, Turfboer, Tuit, Verbaan, Van Duin, Van Son, Pronk, Harteveld, Kuit en Den Hertog. PPSC: Van Veen, Van der Lugt, Den Ouden, Winkelman, Van Loenen, Van Veen, Bosdijk, Struis, Kalden. GSTGEEST Twee keer heeft Oegstgeest een voorsprong in het erduel tegen Maasdijk, eindstand 3-4, moeten prijsgeven. Een rgewinterde supporter van de thuisclub zei: 'Het is een mirakel', ir leek het ook wel een beetje op toen de vierdeklasser-kanaries minuten al met 2-0 voor stonden. Een ongekende weelde voor de (mische, zeer jonge thuisclub op één der kortste dagen van het week daarvoor had trainer Van »eren ons nog gezegd dat het af- en van kansen een bron van zorg hem betekende. En zie, nu wer- er met de onvrijwillige hulp van laasdijkse achterwacht binnen de te tijd twee ingeschopt. Er moet iddellijk aan worden toegevoegd, het al weer even snel gelijk was fouten in de verdediging van de sclub, waarmee maar gezegd wil dat de bruggehoofden die de aan- irs moesten ontrafelen, zwak wa- bezet. neer we met de thuisclub begin- E WETERING De daden van zun in deze kolommen al vele i bezongen. In verreweg de Ite gevallen hadden die gezangen loffelijke ondertoon, domweg om- pe Leiderdorpse formatie vrijwel •e wedstrijd opnieuw een staaltje •all aat zien dat zowel technisch ^ktisch op hoog peil staat. ;eizoen echter heeft RCL enkele in een minder goede 'pers; gehad., omdat de ploeg in vergelijking jbijvoorbeeld vorig seizoen minder spelen, maar wel omdat RCL een hautaine indruk maakte. Een fing die niet alleen misplaatst maar nog slecht verkocht werd loor de Leiderdorpers, want door chronisch gebrek aan schotvaar- id verspeelde RCL meer punten strikt noodzakelijk was. kwam tegen SVOW gemotiveerd ie start. Misschien mede door de asting van de laatste weken bleek 'trek' te hebben in het bekerge- tegen SVOW. Een honger die ssende wijze beloond werd, want het eerste fluitsignaal van dsrechter Struik dartelde RCL wat met SVOW. noet daar wel aan toegevoegd ;n dat SVOW een ideale tegen- er was voor RCL. De thuisclub ent namelijk een compliment de wijze waarop gepoogd werd natuurlijke) verschil in kwaliteit tCL cp te vangen. In plaats van lor de hand liggende 'de-beuk-er- intaliteit' probeerde SVOW RCL jeigen wapens te verslaan: name- Jie vm goed voetbal. en °w slaagde echter niet in die op tie oorzaak wanneer we die Inste in SVOW-gelederen zoeken rt in eerste instantie aan de ver ing. Die bleek niet bij machte pnvalsgolver. van RCL adequaat vangen. Wat vooral weer te wij- las aan doelman Van der Wete- I ie met de regelmaat van de /enalïjnistastte en op wiens (negatief) I de eerste twee doelpunten van zijn toe te schrijven, ischikjkwam daardoor goedkoop aan de fe twee treffers. De eerste viel al jen minuten en werd gescoord Leo Holl en de tweede kwam leen tien minuten later toen in- 5'•linksbuiten Ruud Wijnands fr de misgrepen van de achterste 'van SVOW zou RCR overigens iast dfewonnen hebben". Wat vooral »e- ondeife leiden is op de stijgende pres- iuIp crne van aanv'alsleider Leo Holl. pan die een tijdje zijn aangebo- iujae»ji|ersjnstlnct js ^ijt geweest, 500 die tegen SVOW weer ouder- it) toflamde op de momenten dat hij t flatlrcle te vlammen. wam het meest duidelijk tot ui- In de voorlaatste minuut van de helft toen de stand via een Hnt van De Jong inmiddels 2-1 KCL. WAS. Leo Holl liet op dat 5te moment zien wat hij waard jinder veel omhaal soleerde hij Ide verdediging van SVOW en tonde zijn actie met een goal, die =3) |t programma 'doelpunt van de Uil d' stellig een kans zou maken oren te worden als het meest doelpunt van de maand decem- elaas was echter geen camera aanwezig, waardoor Holl's-tref- )r het nageslacht niet vastge- ard). 'dukt'e van Leo Holl was hier- |Overigens nog niet ten einde, een kwartier voor het einde hij namelijk RCL's vierde ;-n lerde treffer. Ditmaal na een ga- L-aanval waar Barry Haver en Teske ook een werkzaam aan- m hadden gehad. t-RCL kreeg daardoor een eind- van 1-4 met zich mee. Een alles- iet de waarheid overeenkomende die op correcte wijze het ver- ingeeft tussen SVOW en RCL. is be reke igas) loude - to to nen, moet worden opgemerkt dat de formatie eigenlijk te jeugdig is. Het zijn knapen met een grote geestdrift die echter de ondersteuning van wat meer ervaren spelers behoeven en die op kritische momenten als routiniers de nodige rust moeten brengen. Wat niet wegneemt dat handige jeugdspe lers als Oosterlee en Koppenhol elke wedstrijd aan voetbalbekwaamheid en spelinzicht winnen. Die routine die de thuisclub tekort kwam was in behoor lijke mate aanwezig bij de hooggeno- teerde Maasdijkers die dan ook ver diend met de winst gingen strijken. Maasdijk had daarbij het voordeel een kopspecialist als Lou Voogt in zijn midden te hebben en daardoor kwam het een heel eind. De destijds van SHO overgekomen Jan Hordijk en aan de andere kant de ijverige Dries Sonneveld begrepen dat uitstekend. Er kwamen vele hoge bal len voor het doel van de jeugdige Star. Deze hield er enige goede in swingers uit maar was niet opgewas sen tegen de koptechniek van Voogt die bij een 32 stand de gelijkmaker en het winnende doelpunt in de twee de helft liet aantekenen. Het was Snel, die de grondslag legde voor de eerste treffer. Hij zette voor en Koppenhol, een snelle, bewegelijke spits^kon inlepelen. De tweede spits, zo kil zit Oegstgeest in doorstotende voorwaartsen, luisterend naar de naam Oosterlee prikte het tweede doelpunt er in. Daartoe in de gelegen heid gesteld door een foutje van Van der Stok (20). Die voorsprong werd weldra teniet gedaan. Bram van der Hout bracht de grotere druk van de derdeklassers tot uitdrukking met het doorknippen van het lint (21) en kort daarop was het Jan Hordijk die een voorzet van Vos doeltreffend af rondde. Ook aan deze doelpunten gin gen defensiefouten vooraf. Vijftien minuten later, met nog zeven minuten te spelen in de eerste helft was er weer gejuich op de splinter nieuwe tribune op het sportpark 'De Voscuyl'. Dick Oosterlee schampte nog net de bal uit een hoekschop van Koppenhol en dat betekende 32. Door dè raak koppende Voogt werd, zoals reeds vermeld de zege door Maasdijk binnengesleept maar zoals reeds gezegd het kostte moeite in de ze bijzonder aantrekkelijke bekerbot sing. Scheidsrechter Thomasse leidde perfect. OEGSTGEEST—MAASDIJK 3—4. 5: 10, 8: Koppenhol 2—0, 20: Oosterlee 2—1, 19: Van der Hout 2—1, 23: Hor dijk 22, 32: Oosterlee (rust), 50: 3—3 Voogt, 55: 4—3 Voogt. OEGSTGEEST: Star, Van der Mey, Kraalt, C. van Duivenbodc, J. van Duivenbode, Koppenhol, Vooys, Per- fors, Snel, Oosterlee, Wieman. MAASDIJK: Van Staalduinen, Van der Stok, Hoogendam, Valstar, Vos, Van der Hout, Lievaart, Sonneveld, Voogt, Hordijk. ANDRIES TROUWBORST Jan Hordijk (rechts,) mist de bal in de bekerwedstrijd tegen Oegstgeest. Strafschop 'Adrie Achterberg beslissend DEN HAAG Piershil mag verder bekeren. Voor een buitenstaan der was dat het meest belangrijke van de bekerconfrontatie tussen Semper Altius en Piershil. Voor Piershil zelf waren er na afloop van de 2-1 overwinning op Semper Altius echter belangrijker zaken. Za ken dié onder de noemer 'hoe zou het met Van der Linden zijn' sa mengevat kunnen worden. Deze Van der Linden wierp namelijk een smet op de overwinning van Piershil. Een kwartier voor het rust- signaal van scheidsrechter Van Dam (correct leidend, alhoewel hij mis schien iets meer floot dan strikt geno men noodzakelijk was) werd Van der Linden door een van de verdedigers van Semper Altius in de rug geraakt. Volstrekt onopzettelijk, maar daarom niet minder pijnlijk. Aanvankelijk liet het zich overigens niet aanzien dat Van der Linden ern stig gewond was. De aanvaller van Piershil speelde de eerste helft zelfs uit. In de rust bleek hij echter niet verder te kunnen, want tijdens de pauze zakte hij in elkaar en moest met spoed opgenomen worden in het Haagse Ignatius-ziekenhuis. Waar fo to's (voor zover ons tot op heden be kend) uitwezen dat Van der Linden een ernstige rugblessure heeft opgelo pen, die hem noopt tenminste enkele dagen in het ziekenhuis te verblijven. Terug naar de wedstrijd zelf. Een niet al te beste, maar beslist geen on aardige wedstrijd, met twee helften die totaal van elkaar verschilden. In de eerste helft was het al Semper Al tius dat de klok sloeg. Gesteund door een uitstekend middenveld, met Van Hoogdalen, Troost en Jochemsen als 'aandragers' slaagde de frontlinie er herhaaldelijk in door de verdediging van Piershil te zigzaggen. Het over wicht van Semper Altius resulteerde echter slechts in één doelpunt. Hal verwege de eerste helft gescoord door Peter Troost. Een man die daarvoor en daarna zich een meester toonde in het verprutsen van kansen. Troost was echter niet de enige, want ook Robberegt en Van Viegen misten en kele malen in uiterst kansrijke posi tie. Slechts bij hoge uitzondering werd de verdediging van Semper Altius onder druk gezet. Verder dan een paar goe de schoten van Kuit en Van Prooyen, allemaal goed verwerkt door Semper- doelman Van Straaten, kwam Piershil echter niet. De tweede helft gaf een volstrekt an der beeld te zien. Nu was het Piershil dat met opvallend gemak het spel naar zich toe wist te trekken. Zonder dat daar verder enige aanwijzing of aanleiding toe was, zakte Semper Alti us in die tweede helft ver weg. Het voor rust zo goed acterende midden veld, raakte in eens de kluts kwijt, waardoor onnodig balverlies meer voorkwam dan opbouwend voetbal. Piershil profiteerde er goed van. Ge dreven door de overal opduikende Jo- han Groenenberg begon Piershil aan een offensief te bouwen dat de verde diging van Semper Altius herhaalde lijk voor grote problemen plaatste. Naaldwijk verdient meer dun 1-2 nederlaag NAALDWIJK Slechts de verlen ging van de bekerderby tussen Naald wijk en 's Gravenzande kon het hand jevol kou lijdende toeschouwers enigs zins boeien. Toch ook viel de beslis sing. Een beslissing overigens die de niet-clubgebonden toeschouwers nau welijks bevrediging schonk. Immers, de 1-2 overwinning van de 's Graven- zandse formatie was beslist niet ge fundeerd op beter voetbal, op meer doelrijpe kansen of op een aanzienlijl betere techniek. Niettemin, Naaldwijk ging na eerst een 1-0 voorsprong te hebben genomen toch nog de boot in en dat was triest voor het twee klas sen lager uitkomende Naaldwijkse team. Naaldwijks beul was 's Gravenzandes rechtsbuiten Ton de Gier, die in de verlenging twee keer scoorde Hal verwege de eerste verlenging leek Naaldwijk op rozen te zitten: een ho- ge voorzet van Peter Meijer werd door Leo Boon finaal gemist en dat stelde Aad Moerman in staat de bal achter de in het doel van 'sGravenzan- de goed debuterende Dick Voskamp te koppen. Een stand die zeker niet on gerechtvaardigd was, want ondanks de veldmeerderheid die 's Gravenzande in de tweede helft had weten te verove ren. zag het nauwelijks kans zich doelrijpe kansen te scheppen. Boven dien waren de counters van Naald wijk aanzienlijk gevaarlijker. Het was echter met name Aad Moerman die geen raad wist met de kansen. Moer man is een speler met een voortreffe lijke koptechniek, maar ook een maan die met de bal aan de voet nogal eens als rem fungeert en de koelbloedig heid mist om wanneer hij bijvoor beeld alleen op de keeper afgaat de zaak doeltreffend af te ronden. Maar goed, koppen kftn hij en dat was dan ook goed voor een treffer. De openingsgoal was echter nog maar nauwelijks koud of de stand was weer in evenwicht. Ton de Gier kopte een voorzet van Koos Lankester in de ver ste hoek: 1-1. Inmiddels was de span ning in het veld al enigszins opgelo pen door enige vreemde beslissingen van scheidsrechter Van Namen. Kort na 's Gravenzandes gelijkamer ontlaad de de spanning zich. Rien van Zanten kon zich niet beheersen en op zijn grove charge wees Van Namen reso luut naar de kleedkamer. Later kreeg Dom Holman van Naaldwijk ook nog een officiële waarschuwing, maar vreemd genoeg ging de scheidsrechter toen alleen maar af op protesten van 's Gravenzanders. De tweede verlenging was amper be gonnen of Ton de Gier voltrok het vonnis over Naaldwijk. Plotseling ver scheen hij alleen voor doelman Lie vaart. deze raakte de bal nog wel aan. maar onvoldoende om de zaak nog te redden Hard knalde De Gier in 2-1:. Het antwoord van Naaldwijk was be paald niet mis, maar toch niet sterk genoeg om het toen massaal verdedi gende 's Gravenzande alsnog te ver murwen. Zoals reeds opgemerkt, de eerste 90 minuten vermochten nauwelijks te be koren. Vooral de eerste helft verdien de slechts het predicaat 'puur slecht'. VOORBURG Zelfs de meest fervente DEVJO-supporter gaf twaalf minuten voor tijd weinig meer voor de kansen van zijn club. De gas ten van NBSW stonden op dat moment met 2-0 voor. Maar de bal is nog altijd rond en NBSW heeft aan den lijve ondervonden, hoe merkwaardig dat bruine ding wel kan rollen. In een mum van tijd wist DEVJO de tot dan toe onvoordelige score te egaliseren en sloeg in de verlenging nog harder toe. In die extra tijd werd NBSW met niet minder dan 5-2 overvleugeld. Bij DEVJO—NBSW werd de doel puntloze periode na een half uur door Bernhard Huisman tot het verleden gebombardeerd. Deze was het, die slecht wegwerken van DEVJO-keepcr Cees Wagener genadeloos afstrafte: 01. Een stand, waar voor de rust geen wijziging meer in kwam. Na de onderbreking werd het rustige begin al spoedig van een bepaald le vendiger verlengstuk voorzien. Een periode, die voor de gastheren voor alsnog niet gunstig verliep. Na een kwartier namelijk, namen de Nieuw- Beijerlanders nog verder afstand. Het was toen Verhoeven, die de bal met zijn borst het doel inwerkte. Een vrij uitzichtloze stand op dat moment voor DEVJO. Dat met name Gerrit Hebbink daar anders over dacht, bewees deze, elf minuten voor sluitingstijd. Op links haalde hij krachtig en doeltreffend uit. Het betekende een gereduceerde marge: 12. Het bleek tevens het keerpunt in de wedstrijd te zijn. Het kort tevoren nog zo machtige NBSW- schip, liep in de plotseling ruwe gol ven nog meer averij op. Een fout van keeper Bestebreutje lag aan de basis van de eerstvolgende schade. Klaas de Winter ras er als de kippen bij om de score gelijk te trekken. Een stand, waar in de officiële speel tijd geen wijziging meer In kwam en dus was het in dit bekerduel met een kostelijke climax, verlengen geblazen. Met een uitstekende uitgangspositie uiteraard voor de thuisclub, die na de meest recente ontwikkelingen, duide lijk in de lift zat. Het was dan ook geen wonder, dat het al na zeven minuten in de extra tijd 32 werd voor DEVJO. Het was wederom de oorspronkelijke verdedi ger Klaas de Winter die dat doelpunt voor ziin rekening nam. Maar alle ellende was nog niet voorhij voor NBSW. In de 21ste minuut was het wie anders, was men hitna er neigd te zeggen Klaas de Winter, die nummer vier in de prijzenkas* hing. Met een schitterend afstand schot passeerde hii doelman Beste- breurtje kansloos. Vijf minuten voor tiid werd de afgane voor NBSW n"» desastreuzer, toen Frits Wagener raak knalde na een corner van Cees de Winter. En dan te bedenken dat DEVJO-trai- nrr Oostrum achterspeler Klaas dp Winter naar voren stuurde, om de aanval van meer kracht te voorzien. Al na elf minuten resulteerde dat in de gelijkmaker. Die werd gescoord door Karei Snijders, een van de uit blinkers bij Piershil, omdat hij op vaak bijzonder goede wijze lijn wist te brengen in de onstuimige aanval len van Piershil. Semper Altius raakte na dat doelpunt nog meer de kluts kwijt. Slechts doel man Van Straaten bleef een uiterst betrouwbaar sluitpost, waardoor scho ten van Van Prooyen, Kuit en Baren- dregt net geen doelpunten oplever den. Van Straaten was zestien minuten voor het eind echter ook een versla gen man. Een door scheidsrechter Van Dam toegekende strafschop werd toen door vleugelverdediger Adrie Achterberg op koele wijze verzilverd. Vanaf dat moment is Piershil niet meer in gevaar geweest. Het kreeg in de resterende speeltijd zelfs meer kansen op een doelpunt dan Semper Altius. Doelman Van Straaten bleef echter knap op zijn post waardoor verdere treffprs uitbleven. SEMPER ALTWS-PIERSH1L 1-2 (l-O) 23. Troost 1-0, 57. Snijders 1-1, 74 Achterberg (strafschop) 1-2. Scheids rechter Van Dam. Toeschouwers 300 SEMPER ALTIUS: Van Straaten, De Graaff, Bouwen (Dijkstra), Gaemers, Lanting, Van Hoogdalen, Troost, Jo chemsen, Linde, Robberegt en Van Viegen. PIERSHIL: W. Achterberg, A. Achter berg, H. Groenenberg, Van Kooten, D. Snijders, K. Snijders, J. Groenenberg, Barendregt, Van Prooyen, Van der Linden en Kuit. Een fase waarin nauwelijks een rede lijke combinatie op touw werd gezet en schoten ver te zoeken waren. Na de rust een drukkend 's Gravenzande, maar Dom Holman, de harde Bram van der Ende, Leo Voogt en la ter Aad van den Berg gaven Rien van Zanten, Ton de Gier, Koos Lankester en de later ingevallen Fons Noorder- meer geen ruimte. Opmerkelijk was dan ook dat ondanks de pressie er haast geen kansen kwamen. NAALDWIJK-'s GRAVEN ZANDE 2—1. na verl. (0-0). Eerste verlenging lpO Moerman, 1-1 De Gier, tweede verlenging lp2 De Gier. Scheidsrechter Van Namen. Toeschou wers 300. NAALDWIJK: Lievaart, Dom Holman, Voogt, Stolk, v. d. Ende, Syriër, De Hoog, v. d. Sar (Aad v. d. Berg), Ot to. Moerman, Meijer, 's GRAVENZANDE: Voskamp, Van Antwerpen, Van Dam. Van Galen (Noordermeer), H. Noordam, T. Noordam, Boon, Van Zanten, De Gier, Lankester en Diecke. WASSENAAR In de zaterdag ge speelde wedstrijd tussen JAC en Loos duinen heeft JAC voor de rust alle welwillend aangeboden kansen laten liggen, waardoor Loosduinen, dat uit slechts enkele mogelijkheden wel een optimaal rendement haalde, tenslotte met 21 aan het langste eind trok. Gezien de krachtsverhouding in het veld tussen de derdeklassers was een overwinning voor Loosduinen, wel een al te ruime beloning voor de ge leverde prestaties. Vooral voor rust schoot de defensie van de gasten de ene bok na de andere, waardoor JAC de fraaiste kansen kreeg aangeboden om de score te openen. Door matig schieten, weinig doorzettingsvermogen en bovendien door de factor pech, liet JAC de mogelijkheden om deze ont moeting in een vroeg stadium tc be slissen evenwel onbenut. En toen de eerst zo zwakke Loosduin- se defensie zich na de rust plotseling een nauwelijks te passeren linie toon de, kreeg JAC die fraaie kansen niet voor een tweede keer aangeboden. Met het herstel van de verdediger» kwamen ook de aanvallers van Loos duinen steeds beter op dreef. Vooral Akkerman en Van Dijk, twee lichte, doch watervlugge voorhoedespelers maakten het JAC bijzonder lastig. Een kwartier na de hervatting stelden de Loosduincrs de JAC-achterhoede zelfs voor een onoplosbaar probleem. Door snelle combinaties kreeg Loos- duinen-rechtsbuiten Kruijk een kans om de bal met een zuivere voorzet voor het doel van JAC te plaatsen, waarna de weliswaar door twee verde digers ingesloten Van Dijk kans zag om een schot te lossen, dat onhoud baar bleek voor doelman Den Otter. Achteraf bezien, was dat de beslissen de treffer. Tien minuten voor de rust was Loosduinen op goedkope wijze en tegen de verhouding in aan een voor sprong gekomen. Een onbetekenende overtreding van JAC-verdediger Frits de Jong werd door de zeer streng lei dende scheidsrechter A. Moret met een penalty bestraft, waaruit Loosdui- nen-aanvoerder Willem Kuiper de stand op 01 bracht. Weliswaar kon de altijd nog zeer nuttige Wim Sleljs- ter reeds dertig seconden later de ge lijkmaker scoren, waardoor er met 1—1 werd gepauzeerd, doch het bete kende meteen het einde van de pro- duktiviteit van JAC. Ondanks enkele goede kansen bleef Loosduinen-doelman Tazelaar meester van de situatie, waardoor het eerder gememoreerde doelpunt van Van Dijk de winnende treffer werd. JAC—LOOSDUINEN 1—2 (1—1). 34. Kuiper 01, 35. Sleijster 11, 60. Van Dijk 12. Scheidsrechter: Moret. JAC: Den Otter; Gordijn> Van der Heijde (Van der Maas), De Jong, Welling; Westenbruggc, K. de Jong, De Waal; Polman (Bot), Slootweg. Sleijster. LOOSDUINEN: Tazelaar; Bres, Molen kamp. Kuipw. Nahon; Verbree (Eijk), Zwaandfjk, Van Spronsen; Akkerman. Van Dijk, Kruijk. HENK VAN DER YVERFF Al met al kan gesteld worden, dat Door En Voor Jongeren Opgericht op basis van karakter aan het langste eind trok. DEVJO—NBSW 5—2 na verlenging. (22, 01). 35. Huisman 01, 60. Verhoeven 02. y. K. de Winter 1—2, 84. K. de Winter 2—2, 98. K. de Winter 3—2, 111. K. de Winter 4—2, 115. Wagener 52. Scheidsrechter: Dijkstra. DEVJO: C. Wagener: H. Verwey, K. de Winter. Spek, Uffen; J. Verwey, Weers, Den Otter; S. Wagener, De Kruyk, Hebbink. NBSW: Bestebreurtje; E. van der Hoeven, Plooy, Hebbelink, Wander; Van de Erve. J. van der Hoeven, Koopenaal; Huisman, Van der Tol, Van der Wolf. DSO-EXCELSIOR P 2—2. De Zoeter meerders nv-gen verder bekeren. Het leek allemaal nogal gladjes te gaan voor DSO. Ondanks het klasseverschil kreeg de thuisclub door goed stuwend werk van de halflinie, de meeste kan sen. Daarvan werd ei één benut in de 20e minuut. Sulkers kreeg de bal tc pakken. Liep enige meters door en loste vervolgens een afstandsschot dat doel trof (l-0>. Excelsior kwam in de tweede helft in het veld met de ge dachte: 'Wanneer we de achterstand snel ongedaan maken, krijgen we DSO wel op de knieën'. Goed, dat lukte. Dóór een vergissing in de thuisclub defensie kwam Van Oort in vrije posi tie en schoot raak (1-1). Excelsior ging door en kwam zelfs aan een 1-2 voorsprong dank zij een goed doorzet tende Birkhoff. Dat zag er florissant uit voor de bezoekers die zodoende al le kans hadder verder door te stoten in de cupsUijd. DSO en vooral Van Dijk, één van de meest op de voor grond tredende spelers, was het daar niet mee eens. Hij zorgde ervoor dat de thuisclub toch nog op een 2-2 draw kwam. Voor Excelsior kregen Van Oort en Birkhoff fraaie kansen en bij de gastheren kreeg Huurman een keer een mogelijkheid die eigenlijk niet had mogen woiden gemist. Het bleef 2-2. De strafschoppen werden door DSO beter benut en dat betekende dat de cupfighter uit Zoetermeer door mag bekeren. QUICK BOYS-ROODENBURG 1—1. Veel krachtsverschil was er niet op 'Nieuw Zuid.' Niettemin kwam Quick Boys als de meest aanvallende ploeg voor de dag en gezien het aantal kansen was het terecht dat Heerik- hu:sen zijn ploeg vlak voor rust op 10 zet- te. Ietwat teleurstellend de, gelijkmaker vijf minuten na rust van Van Os (11). Goede leiding arbiter Ouwersloot. ARC-G EI NOORD 3—3. Snel en scholvaardig gingen beide ploegen van start. ARC kwam met De Jeu en Boevé het eerst aan bod (2 oi maar Groenendijk en Blok (uit penalty als gevolg van Handsbal Van Leeuwen) wis- ten het doel eveneens te vinden <22). Nog voor rusi maakte De Jeu er 32 van, welke voorsprong na een kwartier ln de tweede helft door Barneveld werd tenietgedaan (3 3). HONSELERSDIJK-SVPTT 1—3. Indit nuttige oefenduel probeerde SVPTT enkele jeugdspe lers en die voldeden goed. Hoewel de gasten een technisch overwicht hadden bleef de score tot aan de rust dubbelblank. Daarna scoorden Wlm Haring (tweemaal) en Ton i Spaans op welke 03 Honselersdtjk slechts 1 eenmaal een antwoord had (13). Sportlef duel. 'S-GRAV. SV-FULL SPEED 1—0. Een aantrek kelijk duel waarin Full Speed met snelle counters tot knap tegenspel kwam al bleek na rust wel een gebrek aan conditie en tem po. De aanvallende bezigheden van de SV hadden meer moeten opleveren dan die ene treffer na een kwartier van Doedood "10). maar dat euvel is zo langzamerhand wel be kend. DUNO HAZKRSWOUDSE BOYS 1—1: Een al ternatief DUNO met vele invallers lieert de stand tegen Hazerswoudse Boys gelijk weten lehou den. We'lswaar namen de gasten ae leiding doch Kuiper schoot de partijen In de tweede helft op gelijke hoogte (l—1). RIJNSBURGSE BOYS LUDUNUM 0—1: Debe - zoekers hadden de betere ploeg. Wlm Moen drukte dat vleeen doelpunt uit voor de Lei- denaars toen er een kwartier was gespeeld. Hoewel de Rljnsburgers veel inzet loonden kon de remise niet worden bereikt. TAVV-N1F.UWKOOP 1I: Nieuwkoop dat dui delijk de betere ploeg had won ruimschoots. Van Looy opende de score voor de bezoekers maar nog voor het theedrinken had Broer gelijk gemaakt. Van Looy maakte ook het tweede doelpunt waarna de score tot 14 werd opgevoerd. SMS-SIZO 14. Het venijn in deze be kerwedstrijd zat voor SMS in de staart. Heel lang had de vierde klas ser zich tegen tweede klasser SIZO goed teweergesteld en zelfs lag bij een 1-2 stand een gelijkspel binnen de mogelijkheden. Voor SMS kreeg Kin kel een reële kans op die gelijkmaker maar op het laatste moment redde SI- ZO's keeper Lefeber. Dat was voor de club uit Nieuw Vennep een tegenval ler die het niet gemakkelijk kon ver werken. Even verslapte de ploeg en onmiddellijk profiteerde SIZO daar kundig van. In de 43ste en 44ste minuut wijzigde De Jong de score van 1-2 in 1-4 en uit deze beschrijving zult u begrijpen dat de uitslag wat aan de geflatteerde kant was. SMS was heel goed begonnen, kreeg kan sen door Staters en v. d. Berg, maar toen SIZO het initiatief overnam lie ten De Jong en Snaterse zien hoe er gedoelpunt moest worden (0-2). SIZO dacht de zaak hiermede geklaard te hebben, maar SMS bleef ook na rust volhouden en kwam in de 38ste mi nuut van de tweede helft op 1-2 door Van Galen. Hoe het hierna weer an ders uitpakte dan SMS vermoedde heeft u al eerder kunnen lezen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 15