OO 9 MAANDEN GARANTIE mTtTTf nu al zekerheid tot na uw zomer vakantie T U R E E B Uit de weekbladen verkoop door adverteren OCCASIONS MET LIEFST L P Geef één waardevol geschenk Televisie waar van hef hele gezin kan genieten, nu en ook nog op kerstmis 1983 PLATEN de koning GEMEENTE KATWIJK KERSTMIS 1973 KLEUR B&t ZWART/WIT Reeds v.a. f 1845.- schautÜ m- Reeds v.a. f 498.- Sony 4 71 Philips Lenco V I Aristona Dual Blaupunkt Scan-dyna Sonab «sp hw* m-: -m: -w i {'raft Leiden Alphen Mevrouw Den Uyl Baby in wieg omgekomen Schrijvers Vraaggesprekken Het woord heiden Terug in de tijd Godfried Bomans f 14,90 f4,95 f 14,90 Rozen op tafel van!»-" B. en W. Alkemadetr Extra garantie: wij zijn Simca dealer UROUW/KWiAiRTETT DONDERDAG 20 DECEMBER 1973 A. Rqmmert sr. tandarts AFWEZIG tot 7 januari 1974 Spoedgevallen: tel. 51067. UITZENDBUREAU Telef. 01710-31710 Korevaarstraat 33 Leiden mabu HONDENBELASTING 1974 De in 1973 ten kohiere gebrachte houders van honden worden voor hetzelfde aantal en naar onderstaand tarief, ambtshalve aangeslagen, tenzij vóór 31 ja nuari 1974 schriftelijk aan bur gemeester en wethouders wordt medegedeeld, dat in de anslag wijziging behoort te worden aan gebracht of dat geen aanslag meer behoort te worden opge- gelegd. ZIJ, die nfl 31 januari 1974 een hond c.q. honden blijken te houden, welke niet tijdig voor de hondenbelasting zijn aan gegeven. zullen een navordc- ringsaanslag ontvangen, welke aanslag met honderd procent is verhoogd. Vanaf 1 januari 1974 wordt geen onderscheid meer gemaakt tus sen luxe honden en waakhonden. Het tarief bedraagt voor de eer ste hond 35.per Jaar. terwijl het tarief voor de tweede en derde hond van dezelfde houder op respectievelijk 55.en f 75.— per Jaar is gesteld. Ter secretarie, afdeling finan ciën. zijn aangifteformulieren kosteloos verkrijgbaar. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN KATWIJK, de secretaris, G. Feenstra de burgemeester. C. van der Plas, lo.b. ROOSEN OPTIEK Kort galgenwaterl Leiden. IAlle brillen 2 jaar gratis l' verzekerd tegen verlies, I diefstal, breuk, enz. I En dat is uniek. Maximaal 3 maan' den garantie is normaal. Wij geven er liefst een half jaar garantie bij. U kunt dus nü 9 maanden lang autorijden zon der zorgen, zelfs tot na uw zomer vakantie. Maar dan moet u wel snel komen kijken. En kiezen. |riinVMHt| F1ÏI Diverse STEREO-COMBINATIES, voor hen die minder hoge eisen stellen maar toch iets goeds willen hebben, zijn er volop in onze radio-showroom. Reeds v.a. f 175, Fussenegger-Grabianskl BUBELNERHNJEN opnieuwwteld Het mooiste geschenk voor uw kinderen. Bijbelverhalen van het Oude en Nieuwe Testament. Echte vertel kunst. Fris. Eenvoudig. Beeldend. Dynamisch. Work van de meermalen bekroonde schrijfster Gertrud Fussenegger. Met ruim 100 kleuren platen van de beroemde kunstenaar Janusz Grabianski. Groot formaat 383 bladzijden f 24.50 Verkrijgbaar in de boekhandel f.K ZOMER KEUNING wageningen j j a a a a a^a^£d^ië^B^B^B^£cë^ajf^a^Tn^n '-vIbn BEOCENTER 3500 De ideale B&O combinatie van Hifi versterker, volautomatische platenspeler en FM tuner. 40 watt per kanaal. 150 watt muziek vermogen. In onze HïFi showroom vindt U een enorme sortering tegen zeer aantrek kelijke prijzen. VAN 1793 Breestraat 109 Telefoon 20804 v. Mandersloostr. 23 Telefoon 73082 De Nieuwe Linie: Met de strijdbare uitspraak 'We moe ten de mannenwereld aantasten' richt via Gerard van den Boomen de echt genote van premier Den Uyl zich tot de lezers van De Nieuwe Linie. Me vrouw Den Uyl wordt ten tonele ge voerd als Liesbeth van Vessem, en on der die naam, vertelt ze, zou ze ook het liefst bekend, of beter: onbekend, willen staan. Ze zou ook willen dat kinderen naar hun moeder en niet naar hun vader werden genoemd: 'De huidige manier, waarop mensen aan hun naam komen, kan verwarrend zijn. Een kind van een ongehuwde moeder zit vaak moeilijk. Een kind .yan gescheiden ouders heeft een ande re naam dan die van haar soms twee de, soms derde vader. Op zulke kinde ren wordt nog altijd neergekeken.' In het als huiselijk te karakteriseren on derhoud vertelt mevr. Den Uyl ('erg aardig, oprecht, direct, openhartig') dat de schrijver Nescio haar oom Frits was en dat boeken altijd een be langrijke rol in haar leven hebben ge speeld. Die voorliefde heeft ze ge meen met haar man, die 'ontzettend veel' las, toen ze hem leerde kennen. ENSCHEDE De drie maanden ou de baby van de familie Meijer in En schede is door verstikking in zijn wiegje om het leven gekomen De baby had zich op zijn buikje gedraaid en een handje voor de mond gekre gen. 'Ze zeiden wel eens: Joop den Uyl gaat elke avond met een elftal naar bed. Dat is dan een stapel boeken. Willem Oltmans richt zich in een open brief over Luns tot Willem Drees sr. Oltmans verzoekt de oud premier op een openbare bijeenkomst Nederland antwoord te geven op ne gentien door hem geformuleerde vra gen, die alle betrekking hebben op de rol die de gewezen minister van bui tenlandse zaken heeft gespeeld in de kwestie-Nieuw-Guinea. Nederland wacht gespannen af. Haagse Post: In het 'kerstnummer1 van de Haagse Post komen, naast onder anderen NW-voorzitter Wim Kok, filmer Ing- mar Bergman en consul Machmoed Rabbani, voornamelijk schrijvers aan het woord. Met enige vrijmoedigheid mag ook Wibo van der Linde, hoofd redacteur van het volgend jaar van de persen rollende blad Deze week, tot die categorie gerekend worden. Ten overstaan van een kritische Cherry Duyns getroost hij zich veel moeite om uit te leggen wat hij met het nieuwe weekblad beoogt. Erg duide lijk zijn die bedoelingen niet; de lezer moet het doen met zinnen als: 'Dit blad moet verschrikkelijk snel een 'goedzittende soep worden... een ver keerde metafoorik bedoel: het zal verschrikkelijk snel goed moeten zijn'. Onbillijk is het Wibo van der Linde een spelfout in de mond te leg gen, zoals gebeurt in de kop: 'Ik ben links nog rechts, ik ben springlevend'. De andere schrijvers die aan bod ko men, zijn: Bea Vianen ('in Guyana'), Johnny van Doorn ('achter de ka chel'), Theun de Vries ('over Kunst en Cultuur") en Graham Greene Co ver het schrijven', overgenomen uit L'Express). A. J. Heerema van Voss sprak met .de 'kritiese' adjunct-direc teur van het Huis van bewaring H in Amsterdam, K. de Graaff, die er on langs publiekelijk blijk van gaf in ge wetensnood te verkeren: 'Door mee te werken aan de uivoering van gevange nisstraffen bevestigt hij maatschappe lijke vooroordelen tegenover degenen die 'gezeten hebben', een stigmatise ring die hij juist teniet wil doen'. Elseviers Magazine: Elseviers Magazine is deze week, met het ene interview na het andere, bij zonder praterig uitgevallen. Aan de vraaggesprekken werden uiteenlopen de figuren als Luns en Kurt Wald- heim enerzijds en 'cognackoning' Kili- an Hennesssy en 'Mister Lego' (van het speelgoed) anderzijds onderwor pen. Luns is, als steeds, bezorgd, maar toch ook wel optimistisch, Hennessy is tevreden over de afzet van zijn pro- dukt in Nederland ('Hennessy is de grootste cognacleverancier van uw land') en Godfredt Kirk Christiansen, alias 'Mister Lego', is niet beducht voor concurrentie: 'Zeer recentelijk kregen we uit Japan bericht dat een Koreaanse fabriek een gelijk uitziend produkt op de Japanse markt bracht. Ze noemden het Rego Daarbij verge tend dat de Japanner de R als L uit spreekt'. Aan bod komen dan verder Annie M. G. Schmidt, Peter Ustinov, Haile Selassie, Arthur Rubinstein, Norman Mailer en George Rémi, de schepper van Kuifje. Daartussendoor blijft dr. F. A. Hoogendijk stilletjes hopen dat het kabinet-Den Uyl ten val zal worden gebracht. Een Elsevier vol leesgenot. Hervormd Nederland: 'Heiden? Dat is het meervoud van heide. Verder zegt het me niets.' Dat kreeg een redacteur van Hervormd Nederland te horen, toen hij aan wil lekeurige voorbijgangers vroeg wat ze dachten als ze het woord 'heiden' hoorden. Die 'heiden' staat ditmaal centraal in het blad. Minder willekeu rige voorbijgangers, die niet het christelijk geloof aanhangen, werd ge vraagd wat ze van Jezus denken. De Islamiet A. van Onck antwoordde: 'De moslims zien de leerstelling van het zoonschap als een erfenis uit de vele heidense religies die hun goden zonen, uit een maagd geboren, lieten sterven en na drie dagen herrijzen, waarbij ze soms de benaming Verlos ser en Heiland kregen, lang vóór er van het christendom sprake was'. De hoogleraren dr. A. J. Rasker en dr. P. Smits besteden, onafhankelijk van el kaar, naar mag worden aangenomen, op dezelfde pagina1 aandacht aan het onlangs verschenen boek 'Jezus voor atheïsten, van de Tsjechische marxis tische filosoof Milan Machovec. Bei den laten er zich waarderend over uit. En om nog even terug te komen op die straatinterviews over dat woord 'heiden', niet te versmaden zijn ook deze antwoorden: 'Wij hebben al een geloof, nee, dank u' en: 'Heide kruid'. Vrij Nederland: Omdat het volgende nummer van Vrij Nederland pas volgend jaar ver schijnt, gaat het nummer van deze week vergezeld van een bijlage, ge wijd aan het jaar 1948. Hans Smits schrijft daarin over 'zaken die toen speelden en nu nog van belang zijn'. Martin van Amerongen ging nog ver der terug in de tijd: hij volgde het spoor van Heinrich Heine, die 150 jaar geleden zijn beroemde Harzreise ondernam. In meer dan twee pagina's doet hij verslag van zijn bevindingen. Igor Cornelissen belicht mr. Ch. TH. F. Thurkow, 'Van der Stoel's trouwste ambtenaar' en R. Ferdinandusse boog zich over het dagelijks werk van een aantal televisie-recensenten; hij con cludeert dat de heren, 'hoe verschil lend van persoon ook, toch zéér op el kaar lijken'. Hoe het Karei Appel ver gaat, valt te lezen in het interview dat Bibeb schreef. Een van zijn uitspra ken: 'Ik leef alleen voor m'n schilde ren. Ik hou van alleen. Ik ben alleen op de wereld'. J. van den Berg, ten slotte, contateert dat in Nederland nu alles mag. Hij doet dat in een repor tage over de steeds groter wordende gokkasten, die ervoor zorgen dat nu ook de gewone man in Amsterdam zijn weekloon kwijt kan. Accent Twee jaar nadat hij overleed, publi ceert Accent nog een .interview met Godfried Bomans, van de hand van Bep Andreas. Posthuum laat Bomans ons daarin weten dat 'wij mensen' te gemakkelijk leven. Jan Bomans, 'de meest verwante broer van Godfried', zegt in een commentaar cp het inter view: 'Hij voelde zich verbonden met de radeloosheid van de moderne mens'. Behalve met het verleden, houdt Accent zich ook bezig met de toekomst, bij monde van 'toekomst- deskundige' Fred L. Polak, die onder meer opmerkt: 'Alle dingen die heden ten dage gebeuren, zijn allemaal al lang voorspeld, maar de mensen gaan pas reageren na die schok', als het ge beurd is'. Tussen verleden en toe komst houdt Accent zich op in het heden, met bijdragen over de gene- raalsruzie, de oliecrisis, de recente vliegtuigkaping, de toestand in het Midden-Oosten, de voetballerij van Jo- han Neeskens en de komeet Kohou- tek, om maar eens een greep te doen. Met een artikel over Anton Pieck, van wiens hand ook het omslag is, keert Accent weer naar het verleden terug. Stille Nacht Heilige Nacht 30 cm LP van de „Maastrichter Staar" van f21,-NU 30 cm LP's v.a. „Christmas With" Nana Mouskouri 30 cm LP van f21,- voor Noordwijkerhout Ji verhoogt subsidie voor Duinrand f' on ALKEMADE De raad van Alk c de besloot tot vrije overvaart mefrgt Kager pont voor bewoners van tenkaag. Bewoners van Buitenkaaj wezen hun dankbaarheid voor f" sluit met een bos rozen voor de van B. en W. Het voorstel tot toetreding tot hei creatieschap Noord- Zuidholl} Plassengebied nam het college t om het eerst te brengen in de ref tiecommissie. Ook het voorstel i erfpacht aan Van Lent werd terf nomen, dit voor nader overleg^ het bedrijf. NOORDWIJKERHOUT De'hel M. v d Klaauw (KVP) werd als ra lid geïnstalleerd. De raad ging akkoord met 't voob van P J M van Haaster om de eej| lige subsidie aan de stichting i en zonneweide 'Duinrand' van 'f op 7000 te brengen. De begroting voor 1974 komt in vergaderingen aan de orde. Op 11 nuari de portefeuilles van de bu meester en wethouder De Jong i c een dag later is de beurt aan wet» der Heemskerk van openbare «fi en het grondbedrijf. Op 31 jan wordt de begroting ter goedkeu aan de raad aangeboden. Vt geldig voor tweedehands-auto's boven f.3000,— Autobedrijf BOS HAZERSWOUDE B.V. Dorpsstraat 13 - HAZERSWOUDE Tel. 01728 - 9234 De naam Simca bete kent voor miljoenen automobilisten een wereld van vertrouwen. Dat vertrouwen is ons véél waard. Ook met onze service achter uw tweedehands auto zullen wij dat be wijzen. Uw vakantie advies kan nu al luiden: Zoek de zon op met nóg meer zekerheid! Automoblelbedrljt BERVO B.V. Gerard Doustraat 16 ALPHEN A/D RIJN - TeL 01720 - 73215 AUTO-SERVICE VERHART, Valkenburgseweg 2 - KATWIJK Tel. 01718 -12458 -14288

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 8