rtoli: toekomst an EEG bedreigd Otrivin Kerstreces van Congres beslissend voor Nixon r Landing van Boe ing in Koeweit was een dubbeltje op zijn kant Neus verstopt? Neem uzelf niet bij de neus. Syrië zegt: gevangenen zijn gezond Weinig Deense ministers om reden van zuinigheid Us regionaal fonds niet snel van de grond komt Moreel in Witte Huis op dieptepunt Allende-minister gewond bij aanslag in ambassade Brits parlementslid ontsnapt aan aanslag T4< OUW/KW.ARTBt^feiSERDAG 20 DECEMBER 1973 BUITENLAND T7/K7 USSEL, LONDEN (ANP, lUter, UPI) De voorzitter de Europese Commissie, n§ois-Xavier Ortoli heeft ge- larechuwd dat de toekomst van EEG ernstig wordt bedreigd begin januari geen besluit fordt genomen over de vorming een Europees regionaal ont- Itkelingsfonds. toli zei dit gisteren op een perscon- I rentte in Brussel, nadat besprekin- ii tussen ministers van buitenlandse van de EEG op maandag en sdag waren mislukt. De ministers- eenkomst was bedoeld tot een ak- 1 te komen over het bedrag dat EEG-landen gezamenlijk in een re- pot zouden storten. deze pot zou steun kunnen wor- n verleend aan onderontwikkelde lieden in de EEG. Na de misluk- ig van de besprekingen heeft Enge- 1 laten weten dat nu ook de voor komen versnelling van de vorming i een EEG-energiebeleid en een ropese economische en monetaire 'i niet de benodigde Britse steun tje iju ontvangen. wan« lendPoll zei gisteren dat Europa nog het in een crisissituatie verkeert, je s ar de gevaren van de mislukte be er ekingen moeten niet worden on- aaldfschat als we begin Januari geen re- !Si taten boeken over het regionale twlkkelingsfonds. 'Ik zeg hier dui- na ijk dat een besluit koste wat het aar ft moet worden genomen'. Als op punt geen akkoord wordt bereik ekent dit, aldus Ortoli, dat niet rdt voldaan aan een beslissing die de EEG-topconfemtie van Kopen- gen is genomen, en op de top van ijs van oktober 1972. irisping berispte de EEG-ministers van Ltenlandse zaken dat zij niet in at waren gebleken besluiten te ne- n over dringende onderwerpen. De Guninisterraad, die de uiteindelij- ij beslissingen voor de EEG neemt, it 'meer methode en meer wil' to- eeu 'grotere gemeenschaps- st' bij besprekingen aan de dag Q^-|gen, zei Ortoli. voorzitter van de Europese Com- isie verklaarde dat Europa moeilij- tijden tegemoet gaat. De EEG et haar methodiek veranderen. De van handelen is nu aangebroken, ropa moet zich tot wezenlijke din- gaan bepalen en essentieel voor 4 lijkt het realiseren van een zo ig mogelijke economische activiteit een zo maximaal mogelijk werkge- enheidsniveau, aldus Ortoli. een commentaar op de besprekin- van regeringsleiders in Kopenha- Van vorige week zei Ortoli dat hij denkbeeld afwijst dat topconferen- zz-sil moeten gaan fungeren fils een 'su- saus -ministerraad' of als een vijfde in- muI ling van de EEG (naast Europese imissie, parlement, ministerraad gerechtshof). ;Nw ar het is goed dat de staats- en re- j n ingsleiders van tijd tot tijd over oo opa spreken. Europa is de grote 'aars érneming van al onze Volkeren en fom zouden de leiders van die vol- [en niet van tijd tot tijd hun aan- leveren in die onderneming?' Vijf Italiaanse veiligheidsfunctionarissen, die door d e Palestijnen als gijzelaars werden meegenomen aan boord van de Boeing 737, kregen gisteren bij hun terugkeer in Rome een gul onthaal. Vervolg pag. 1 een streng verhoor onderworpen. Koe weit zou tot een afstraffing hebben besloten op verzoek van Marokko. In Rome zijn twee Marokkaanse minis ters en twea hoge Marokkaanse rege ringsfunctionarissen omgekomen in de Boeing 707 van de PANAM, waar in door de Palestijnen fosforbommen waren gesmeten. In een Romeins ziekenhuis is intussen het 31ste slachtoffer van déze bom aanslag overleden. Op de luchthaven was al een man gedood, zodat met de gedode Ippoliti, het dodental van het kapingsdrama definitief op 33 is geko men. Mejuffrouw Hanel heeft gisteren ook verteld dalt de landing in Koeweit ccn dubbeltje op zijn kant is geweest. Al le lichten van de landingsbaan waren gedoofd om een landing te voorkomen en er stonden twee auto's op de baan om de toegang te blokkeren, aldus mejuffrouw Hanel. 'Wij sprongen over een auto heen en haalden het bijna niet meer. Daarna kregen wij tot op een uur na de landing geen contact met do verkeerstoren. Zij wil den niet met ons praten. Toen zij tenslotte antwoord gaven zeiden zij dat wij moesten vertrekken. Maar de Arabieren drongen erop aan te blij ven. Zij zeiden dat zij zich wilden overgeven'. Volgens. Helene Hanel hebben de Pa lestijnen nooit te kennen gegeven dat zij tot een bepaalde organisatie be hoorden. 'Zij zeiden dat zij voor Pale sin a werkten en maakten Van tijd tot tijd het overwinningsteken (V-teken). Zij waren zeer vriendelijk en gaven ins sigaretten en sandwiches hoewel niemand van ons veel. •zin in eten had'. - De ,zes Italiaanse, veiligheidsfunctiona rissen, diernraaridaguriRo^ gijze laars waren opgepikt,waren al die 'tijdsniet handboeierLaan elkaar vast gemaakt;. in de voorzijde van de Boeing. De bemanningsleden waren echter niet geboeid, zei mejuffrouw Hanel. De Nederlandse gezagvoerder van het Lufthansa-toestel, Jo Kroese, heeft gisteren op een persconferentie ge klaagd over het gebrek aan actief op treden van regeringen bij kapingsac ties, zoals die waarbij hij zelf betrok ken was. Kroese vertelde voorts dat hij toen hij in Koeweit landde zo goed als zonder brandstof zat Kroese zei dat hij voortdurend heeft gedacht dat de kapers werkelijk gijzelaars in het vliegtuig hadden doodgeschoten. Hij zat samen met zijn tweede-piloot in de cockpit en kon niet zien wat cr in de rest van het toestel gebeurde. 'Toen zij ons zeiden dat zij nog meer mensen gingen doodschieten hoorden wij hét geluid van schoten aóhter ons en wij dachten dat zij vijf of zes men sen hadden gedood'. "Een vah de gegijzelde Italiaanse poli tiemannen heeft verteld dat de kapers schoten hebben gelost op kussens en de bagage, kennelijk om de gezagvoer der te doen geloven dat er werkelijk gijzelaars werden geëexecuteerd. GENEVE/TEL AVIV/PARIJS (AP, UPI, Reuter) De Syri sche president Assad zou de Ame rikaanse minister van buitenland se zaken, iKssinger zaterdag heb ben verzekerd dat de Israëlische krijgsgevangenen in leven zijn en goed worden behandeld. Assad zou Kissinger hebben gevraagd deze boodschap aan de Israëlische re gering over te brengen. Assad weiger de te zeggen hoeveel Israëli's in Syrië gevangen worden gehouden. Hoewel Assad ontkende dat Syrië 'wreedhe den' had begaan, stelde dit de Israë liërs niet gerust toen Kissinger de boodschap in Jeruzalem overbracht, aldus een hoge Amerikaanse functio naris. De verklaring kwam na berichten in de Zwitserse pers die meldden dat volgens het Amerikaanse ministerie van defensie de Israëlische krijgsge vangenen 'waarschijnlijk allemaal zou den zijn gedood'. Volgens een Franse bron zouden er maar weinig krijgsge vangenen meer in leven zijn en de overlevenden zouden worden gemar teld. Een Israëlische woordvoerder in Ge- nève zei woensdag geen bevestiging van de berichten uit Washington te hebben, 'maar we hebben onze erva ringen met de Syriërs', voegde hij daaraan toe. Volgens Israël worden er nog 102 militairen aan het Syrische front vermist. Eerder werden 43 Is raëlische militairen vermoord terugge vonden na de oktober-oorlog. Gromyko Ook de Russische mirfister van bui tenlandse zaken, Gromyko kwam gis teren in Genève aan. In een korte verklaring zei Gromyko dat het feit zelf dat de conferentie wordt gehou den een succes betekent voor de krachten die een 'billijke regeling in het Midden-Oosten voorstaan'. Maar de Russische pers toonde zich woens dag nog pessimistisch over de resulta ten van de conferentie. Volgens het persbureau Tass is de opening van de conferentie drie dagen vertraagd door nieuwe eisen van Israël. Volgens Tass menen 'de meeste waarnemers in Ge nève, dat de Arabische landen delega ties naar de conferentie zenden 'om er een succes van te maken', terwijl Tel Aviv probeert het werk van de conferentie te belemmeren. Er Is nog steeds geen Russische reac tie op de weigering van Syrië naar Genève te komen. Egypte heeft ge zegd begrip te hebben voor de Syri sche beslissing. Egypte is zich bewust van de bedenkingen die door 'zuster Syrië' zijn geuit. Volgens waarnemers gaat Egypte ervan uit dat Syrië nog altijd aan de conferentie kan deelne men als er snelle resultaten worden febpekt. Ook Amerikaanse kringen re- enen erop dat Syrië alsnog naar Ge nève komt als de onderhandelingen opschieten. Koning Hoessein van Jordanië heeft gisteren nog een laatste poging ge daan de Syriërs over te halen wel naar Genève te komen. Na een onver wacht bezoek aan president Assad werd geen verklaring uitgegeven die erop kon wijzen dat hij succes had ge boekt. (ADVERTENTIE) Otrivin helpt direkt. Even druppelen en u kunt weer vrij ademhalen. Otrivin prikkelt niet en werkt urenlang. Gezwollen neusslijm- vliezen slinken. U hebt een fijne neus voor Otrivin. verkrijgbaar bij apotheker en drogist als handige spray of druppelflacon. KOPENHAGEN (Reuter) De nieuwe Deense regering telt acht ministers minder dan het vorige kabinet. Het aantal ministerspos ten is verminderd uit een oogpunt van bezuiniging. Dit heeft c'e nieuwe Deense premier Paul Hartling gisteren op een pers conferentie -meegedeeld. Hartling, een rechtse liberaal, 6taat aan het hoofd van een liberaal minderheidskabinet van 12 ministers dat slechts over 22 door Jelte Rep Dc donkere dagen voor kerst zijn dc donkerste dagen uit het leven van Richard Nixon, al weet hij dat misschien zelf nog niet eens. Het Witte Huis wekt de indruk van een belegerd fort, waarvoor een op permachtige vijand zijn tenten heeft opgeslagen. De situatie is hopeloos, maar niemand durft het te vertellen aan de president, die zich volkomen heeft geïsoleerd. tiergiebeleid energiecommissie van het Euro- s Parlement heeft in een recente jadering verklaard teleurgesteld te over 'het feit dat de top (van Ko- hagen) niets concreets besloten ft' op het stuk van een Europees rgiebeleid. De parlementscoxnmls- verlangt van de EEG-mlnisterraad crete maatregelen op het terrein de energiepolitiek, zonder dat dit ankelijk wordt gesteld van het tueel bereiken van resultaten op ere gebieden. 'Het energiebeleid geen handelsobject tegenover de male politiek worden', aldus de iementseommissie. Verwijt was«in feite gericht tegen [eland, dat naast Ierland en Italië, dend heeft gereageerd op de mis ting van het overlég over het regi- fonds. Minister Alec Douglas- ne heeft eerder aangekondigd het fgiebeleid en het economisch en letair beleid te zullen koppelen een voor Engeland gunstige regio- pot. Ook heeft Londen geweigerd te werken aan de vorming van EEG-energiecommissie vah hoge •tenaren. zoals in Kopenhagen was loten, die energiebesluiten van de 1-ministers zou moeten gaan uit ren. •Britse regering heeft gisteren klaard dat het voor Engeland en gehele EEG van wezenlijk belang tn betekenend regionaal ontwikke- sfonds te stichten. Een woordvoer- van het Britse ministerie van bui- landse zaken zei dat zijn regering a fiasco van deze week zeer be kjes >rt. 'Wij zullen proberen met grote e^ntie een EEG-oplossing te berei- voor deze kwestie van het regio fonds, aldus de zegsman. sn n e itse reacties mm fe Britse kranten is gisteren heftig vren ^et Brusselse fiasco gereageerd. In kranten werd gewaarschuwd dat de G uiteen zou vallen als niet geza- allil 'W door de negen EEG-landen jir eenheid ?pu, worden gestreefd, kwestie van solidariteit', schreef izaghebbende Financial Times. fc' Wanhopige tegenaanvallen zijn mis lukt. Operatie Totale Uitleg is blijven steken in een mysterieus gat in een Watergate-band. Operatie Financiële Openhartigheid had een averechts ef fect. Zij portretteerde de president als een sluw en vrekkig zakenman, die met grondverkopen en belastingvoor delen in een recdrdtijd miljonair werd, maar vorig jaar slechts 295 dol lar aan liefdadigheid schonk. Maar de grootste ramp is wel de benoeming van een plaatsvervangend bevelvoer der, Jerry Ford, die in populariteit met kop en schouders boven Nixon uitsteekt. Het moreel binnen de muren van het Witte Huis is op een dieptepunt be land. 'Moreel bestaat hier helemaal niet', verbetert een presidentiële me dewerker. Meivin Laird, aangetrokken om Nlxons prestige te herstellen, staat op het punt te vertrekken. Raad gever Bryce Harlow ook. Contactman met het Congres, William Timmons, is ook aan het pakken. De president is Onbereikbaar. Zelfs zijn chef-staf, generaal Al Haig, vindt zijn deur steeds meer gesloten. Alleen pers woordvoerder Ron Ziegler schijnt nog het volle vertrouwen te hebben van de president 'Aan Ron Ziegler kun je niets kwijt cn Al Haig heeft nooit in de politiek gezeten. Dia weet nauwelijks wat een stembriefje is', klaagt een Republi keinse senator. De Witte Huis-staf ge looft niet dat Ziegler uit de gunst wil raken door Nixon de onplezierige werkelijkheid onder ogen te brengen. 'Voor zover ik kan zien vertelt nie mand hem dc harde waarheid', is het commentaar van een medewerker. 'Hij is vast besloten zijn termijn uit te dienen en ik denk werkelijk dat hij nog gelooft dat hit dat kan'. Op aanraden van Henry Kissinger ligt het boek Dor Untergang des Abend- landes' van de Duitse filosoof Oswald Spengler op het nachtkastje van de president pessimistische bedlectuur voor Nixon als hij de slaap niet kan vatten. Zijn lichamelijke en geestelij ke conditie is een voortdurende on derwerp va/i gissingen in Washington. Onlangs circuleerde zelfs het bericht dat de president zelfmoord had ge pleegd. Volgens Nixons lijfarts ziet de president or weliswaar 'vermoeid' uit, maar is hij zo gezond als een vis. Nee, hij neemt geen kalmeringsmidde len in en hij is niet onder behande ling van een psychiater. Geruchten zijn tegenwoordig in Was hington steiker dan ontkenningen. Ie dere keer als Nixon zijn hoofd buiten het Witte Huis steekt, wordt van een afstand zijn gpzondheid getest. Het is daarom de scherpe waarnemers niet ontgaan dat zijn stem gevaarlijk tril de, toen hij de benoeming bekend maakte van een nieuwe minister, dat hij moeite had om de doppen op de vulpennen te steken, toen hij een wet bekrachtigde, dat hij er de éne keer bleekjes uitzag cn de andere keer weer te zwaar was opgemaakt en dat hij voor een diner in het Witte Huis binnen zestien minuten drie whisky- soda's naar binnen sloeg en die aan tafel naspoelde met twee snelle glazen wijn. Buitenlandse bezoekers, zoals de Roemeense president en zijn gevolg, merkten dat Nixon snel afgeleid was en traag van begrip. 'Niet dezelfde man van een jaar geleden', meende één van de Roemenen. Beëdiging Zenuwachtig grinnikend woonde Nixon de beëdiging bij van zijn nieu we vice-president, Jerry Ford. Maar ja, hoe moet je in hemelsnaam kijken naar een bezem, waarmee je mis schien straks het Witte Huis wordt uitgeveegd? Want do onschuldige en loyale Jerry Ford vormt de grootste bedreiging van Nixon* presidentschap. Het Congres juichte hem ovationeel toe, toen hij naast Nixon het parle mentsgebouw binnen schreed. In de gehele oeöciig'ngscerenionie speelde Nixon slechts ccn bescheiden figuran tenrol precies zoals Ford het ge wild had. Nixon had zelf de plechtig heid willen organiseren in het Witte Huis. Maar Ford had botweg gewei gerd. Uiteindelijk kon Ford de presi dent overtuigen dat als hij naast hem het Congres zou binnen lopen dit goed zou zijn voor rijn public relati ons. Maar het werd een vernederende er varing voor Nixon. Hij werd op de achtergrond gehouden als een onge trouwde dochter, die duidelijk zwan ger is, terwijl Ford applaus en lof oogstte. Mogelijk onbewust strooide Ford nog wal zout in Nixons wonden door zijn 'toewijding aan de letter van de wet' te belijden. De opgeluch te stemming in het Congres was bijna tastbaar.' Hoe vond jij president Fords eerste rede?', vroeg een senator aan zijn collega. Ook de aanwezige se condanten van Nixon merkten de an- ti-Nixon-stemming op. 'Ik vraag me af wie Jerry's vief.-president zal worden', zei één van hen cynisch. De Dow Jo nes index reageerde met een ongeken de sprong van bijna 50 punten. Maar dat was dan ook het enige goede nieuws voor Nixon. Do monster-vakbond AFL-CIO vatte de beëdiging van Ford op als het groene licht voor een intensieve cam pagne om Nixon uit zijn ambt te zet ten. Republikeins-gezinde kranten schreven dat er nu geen barrières meer waren voor een impeachment-be- schuldiging tegen Nixon; een mening, die gedeeld wordt door Peter Rodino, de voorzitter van de juridische com missie, die de impeachment-procedure op gang moet brengen. De Republi keinse senator Javits voorspelde dat de druk op Nixon onweerstaanbaar zal worden. Zelfs een conservatieve Republikein als John Ashbrook meen de: 'Een groeiend aantal loyale Repu blikeinen gelooft dat de enige hoop voor de partij en het land zijn aftre den is'. Eeh andere conservatieve Re publikein voorspelde zelfs: 'Negentig dagen, negentig dagen Jerry zal binnen negentig dagen president zijn'. Fords kwaliteit Wat maakt Gerard Ford, met zijn middelmatige intelligentie, zijn zwak- Jerry Ford wordt beëdigd in het Congres, terwijl een gespannen president Nixon toekijkt. ke retoriek en zijn onervarenheid als aanvoerder, zo aantrekkelijk, dat men hem nu graag wil ruilen voor Nixon? Het meest aantrekkelijke van Ford is dat er niet voel kwaad over hem ge zegd kan worden. Een legertje van 350 FBI-agenten heeft zijn verleden uitgekamd, zo'n duizend mensen on dervraagd en een rapport van 1.700 velletjes samengesteld, waaruit bleek dat Ford een eerlijk mens is en dat hij iedere cent van zijn 256.878 dollar eerlijk heeft verdiend. En dat ls ln dit Watergate-tijdperk al heel wat In de afgelopen maanden was Ford dag na dag ondervraagd door de Senaat en het Huis en daaruit kwam hij tevoor schijn als oprecht, eerlijk, openhartig en simpel. Dat alles lijkt zo'n welko me verfrissing na Nixon dat slechts enkelen zich afvragen of Ford wel over enig staatsmanschap beschikt. 'Dat kan best nog komen', is het ant woord. Trouwens welke keuze hebben de Re publikeinen' 'Hij kan zich niet bevrij den van Watergate', zegt een Republi keinse partijfunctionaris over Nixon. 'Daarom moeten wo ons van hem bo- vrijden'. Komend najaar moet er ccn geheel nieuw Huis van Afgevaardig den en een deel van do Senaat wor den gekozen. Republikeinse strategen hebben uitgerekend dat 2iJ 75 2etels zullen verliezen van do maar 191 ze tels, die zij hebben in het Huis (De Democraten hebben er 244). Van hun 43 senaatszetels zullen ze er zes kwijt raken. Om deze ramp af te wenden zullén de Republikeinen zelf de han den uit de mouwen moeten steken. Zo vermoeden dat de Democraten Nixon wel eens zouden kunnen willen hand haven, omdat hij hen de grootste ze telwinst garandeert. 'Als de huidige president nog drie jaar aanblijft, dan kunnen de Democraten zelfs winnen met de Wurger van Boston', meent een cynicus. Geen wonder dat na de beëdiging van Ford hardoD gedacht wordt over de mogelijkheid om Nixon af te zetten. Ford is een aanvaardbare opvolger, die het in grote lijnen eens is met de politieke denkbeelden van Nixon. Bo vendien is hij niet alleen Republi kein, maar ook nog uiterst loyaal. Als Nixon afgezet is, dan heeft de Repu blikeinse partij weer controle over het Witte Huis en dan kan de Demo craten niet verweten worden dat rij het presidentschap hebben 'gestolen'. (Tijdens de acht weken zonder vice- president was een Democraat de op volger van Nixon). Maar wio durft het startschot te geven voor een impe- achment-beschuldiging tegen Nixon? Beide partijen weifelen nog. Maanden lang hebben ze de boot afgehouden door te zeggen dat zij pas zuilen han delen als het volk dat wenst. Daarom is het kerst-reces beslissend voor de toekomst van president Nixon. De Congresleden zullen de feestdagen doorbrengen in hun thuis- districten en ze zullen ongetwijfeld horen hoe hun kiezers denken over Nixon. Teder Congreslid is een wan delende Galiup-opinicpeiling', merkt de Republikeinse fractieleider, senator Hugh Scott, op. 'En hij is veel gevoe liger, want voor hem staat er veel meer op het spel'. Eén van de Con gresleden, die bijna elk weekeinde naar huis gaan en het kerstreces niet nodig hebben om dc gevoelens in hun distrct te peilen, is Glenn Davis, die reeds 25 jaar bevriend is met Nixon. Over het feit dat de president geen inkomstenbelasting heeft betaald aan zijn thuisstaat, zegt Davis: 'Geen en- kêl Congreslid uit Wisconsin of een andere staat zou kunnen aanblijven, als hij zoiets probeerde'. Glenn Davis meent dan ook: Tedere dag wordt me duidelijker d?' Nixon moet opstap pen'. Nee, het zijn geen vrolijke kerstdagen voor Richard Milhouse Nixon. zetels van hot 179 zetels tellende par lement beschikt. De nieuwe premier heeft zeven be windslieden van buiten het parlement aangetrokken. Verscheidene ministe ries zijn gecombineerd. Zo is het mi nisterie van EEG-zaken bij dat van buitenlandse zaken gevoegd en ook het ministerie van handel bij het de partement van economische zaken ge trokken. De sociaal-liberalen en conservatieven, die aanvankelijk kwaad waren dat rij geen posten in het nieuwe kabinet hadden gekregen, zijn inmiddels bij gedraaid en hebben beloofd de rege ring in het parlement te steunen. De nieuwe regering is gisteren in het koninklijke paleis beëdigd. De rege ring Hartling volgt het sociaal-demo cratische kabinet van premier Anker Jörgensen op. Jörgensen moest begin deze maand aftreden nadat rijn partij bij de toen gehouden algemene ver kiezingen zware verliezen had gele den. SANTIAGO (Reuter. AFP) Een voormalig lid van de regering Allen- de, de minister van landbouw Rolan do Calderon, is woensdag zwaar ge wond bij een aanslag. De aanslag werd gepleegd terwijl hij zich in de ambassade van Cuba bevond. Calderon, die tijdens de militaire staatsgreep van 11 september toe vlucht in de ambassade van Cuba in Santiago had gezocht, werd door een kogel in hel hoofd getroffen. Het schot is vermoedelijk afgevuurd door een scherspschutter die zich in een te genover de ambassade staand gebouw had verborgen. Calderon is met spoed in een militair ziekenhuis opgenomen en wordt daar beschermd door een zaakgelastigde van Zweden die de be langen van Cuba in Chili behartigt LONDEN (Reuter) Het Britse par lementslid George Drayson heeft gis teren in zijn huis in een Londense voorstad een bombrief ontvangen. De brief werd geopend, maar de explosie ve lading ontplofte niet Dinsdag wer den in Engeland 63 mensen gewond bij vier bomaanslagen. Dc politie heeft gisteren in allo vroegte huiszoe kingen verricht bij Ieren die in Lon den wonen. De 'provisionele' IRA liet in Dublin weten dat de IRA-activiteit tijdens kerstmis 'op verscheidene fronten' zal voortduren. De organisatie nam ech ter niet openlijk de verantwoordelijk heid op zich voor de aanslagen van dinsdag. De Londense 'Daily Mirror" kreeg een telefoontje waarin werd gezegd dat de aanslagen het werk zijn van een ex tremistische protestantse organisatie die zich de 'vrijheidsstrijders' van Ul ster (UFF) noemt. Zowel katholieke als protestantse extremisten hebben zich fel gekeerd tegen he* onlangs tot stand gekomen gemeenschappelijke protestant-katholiek bestuur van Noord-Ierland.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 7