MIMOSA CHRYSAL Kerstprogramma van KRO en IKOR over Latijns-Amerika Geschrokken? AVONTUUR IN KARINTHIË Mary Stewart kerstboom CHRISTELIJK GELOOF UITGEVERIJ CALLENBAGH - NIJKERK OSBORM Sherry TROUW KWARTET DONDERDAG 20 DECEMBER 1973 Vanavond NCRV vervolgprogramma oorlogssyndroom HILVERSUM Vanavond zendt de NCRV het vervolgprogramma uit op de documentaire 'En wij. wij leven voort in een doolhof, de brief van ie mand met een oorlogssyndroom. Presentator en samensteller Henk Mo- chel heeft na dit programma erg veel reacties gekregen. In het programma van vanavond (10 over 9 op Neder land 2) wordt daar een nieuw pro gramma over uitgezonden. Thema is geworden, dat je in oorlog andere nor men aanlegt, je geweten opzij schuift: Kersttoespraak koningin Juliana HILVERSUM Koningin Juliana zal op eerste kerstdag haar jaarlijkse kersttoespraak houden via de drie Hilversumse radiozenders en de we reldomroep. De toespraak, die onge veer een kwartier duurt wordt om één uur 's middags uitgezonden. Energie-wedstrijd van NOS-radio Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM De NOS-radio organiseert een wedstrijd in al ternatieve mogelijkheden om energie op te wekken. Ideeën, ontwerpen, be schrijvingen, schetsen of modellen kunnen worden ingezonden aan NOS- radio 'Het stralend einde', postbus 10 Hilversum. Het gaat om apparatuur voor energie opwekking of om energiebesparing. De inzendingen worden beoordeeld door een jury van deskundigen onder voorzitterschap van Gerton van Wage- ningen. De drie meest bruikba-re in zendingen worden bekroond. Tussentijds verslag wordt gedaan in het programma 'Het stralend begin' op zondag 6 januari om 14.30, Hilver sum 1, dat samengesteld wordt door Maarten NederhorsL Het is een ver volg op het programma 'Stralend ein de', dat hij in november maakte. Annie Schmidt bij Willem Duys Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In het eerstkomende tv-programma van Willem Duys zal deze een gesprek hebben met de schrijfster Annie M. G. Schmidt Dit wordt uitgezonden in het Avro-pro- gramma op 3 januari. ADVERTENTIE ook voor uw Zet uw kerstboom op Mimosa-Chrysal.Dan vallen de naalden niet meer uit! Verkrijgbaar bij uw bloemist. Mimosa-Chrysal is ook geschikt voor het in bloei trekken van mimosa, kastanjetakken, forsythia, sierkers, sering en andere heestertakken. BENDIEN - NAARDEN - HOLLAND ADVERTENTIE Dr. H. Berkhof Een inleiding tot de geloofsleer 564 blz. In twee uitvoeringen verkrijgbaar: gebonden in linnen 67,50; paperback 29,50. Niet alleen aan predikanten, priesters en theologische studenten, maar ook aan die vele gemeenteleden die op alle fronten hun ambten in de kerken vervullen, wil de auteur door dit boek informatie èn inspiratie geven. Er kunnen, zo zegt de auteur in zijn Ter verantwoording' vele ontwerpen van christelijk geloof na en naast elkaar bestaan die alle naar dezelfde zaak wijzen, maar in hun veelheid en verschil elkaar relativeren en complementeren. Een boek dat voor velen een welkome hulp zal zijn om beter te geloven en beter te getuigen. Verkrijgbaar in de boekhandel. MARY PERKINS Martelingen HILVERSUM De vulling van de radiozendtijd op eerste Kerst dag op Hilversum 2 vertoont dit jaar een opvallende omroep-oecu- mene. Officieel heet het dat KRO en IKOR samen een groot deel van de dag voor hun rekening nemen met vijf programmablokken, waarvoor Latijns-Amerika het centrale thema vormt. Maar het is ook nog zo, dat NCRV- man Wim Ramaker het spel 'Kleine katechismus voor de derde wereld, een leerzaam spel' schreef, dat in deze blokken wordt uitgevoerd. Tenslotte heeft het Convent van Kerken, dat een kerkdienst op Hilversum 2 zou hebben, geruild met het IKOR om op Hilversum 1 terecht te komen. Voor een beperkt aantal belangstel lenden houdt de KRO 'Open huis' naar het voorbeeld van de NCRV ver leden jaar. De NCRV heeft met de Kerstdagen geen zendtijd voor radio. Service Weer een andere service is het tele foonnummer, dat de KRO beschikbaar stelt voor mensen, die of willen rea geren op het Latijnsamerikaanse pro gramma, of die pastorale hulp nodig hebben of een bijdrage aan het pro gramma leveren. Een team, dat o.a. bestaat uit ds. Klamer en de pastores Joost Reuten en Fret Keeso:.. zal mensen die behoefte hebben aan een geestelijk gesprek te woord staan. Achtergrond van de programmablok ken, die afgewisseld worden met mu ziekprogramma's, is het gegeven: 'Wat betekent de geboorte van de Heer?' Het kerstverhaal is een boodschap van hoop, maar wat is hopen in hopeloze situaties zoals in Latijns-Amerika. Tweederde van ae wereld leeft nog steeds op de rand van het bestaansmi nimum: kun je spreken van hoop als er niet eens te eten is. Steeds vaker wordt de kerk voor de keuze gesteld: afzijdig blijven of daadwerkelijk de nood van vele miljoenen mensen ver lichten'. Na de overweging door deken H. Schlütken uit Hilversum (8.25 uur) is er de eucharistieviering in de KRO- Studio (9.55 uur), waarin de deken sa men met pater Santiago Thijssen voorgaat. Pater Thijssen is oprichter geweest van de beweging 'Priesters voor het socialisme' in Chili. De mili taire junta zette hem echter het land uit Na de viering zal pater Martien van den Bosch met een aantal pries ters en religieuzen die werkzaam zijn of zijn geweest in Latijns-Amerika praten over de situatie daar. Jeugd Aan het begin van de middag (14.00 liur) is er een uitzending voor de jeugd van 10 tot 15 jaar, waarin Bra ziliaanse verhalen van Jan Rutgers worden verteld en nagespeeld. Het middagprogramma (15.02 uur) gaat over parallellen tussen de kerst boodschap en de concrete situatie in Latijns-Amerika. Begonnen wordt met de dramatische produktie van het IKOR naar Wim Ramakers 'Kleine ka techismus voor de derde wereld'. Ver der is er de Chileense zangeres Quila- payun. Een aantal deskundigen op het gebied van Latijns-Amerika wisselt daarna van gedachten. Als speciale gast komt dr. Albert van - den Heuvel, secretaris-generaal van de hervormde kerk, spreken over de ak- tie Solidaridad. De dag wordt besloten met een overweging van pater Mar tien van den Bosch. Met nieuwjaar een 'Reis om de wereld' HILVERSUM Op de avond van Nieuwjaarsdag zendt de KRO-tv de drie uur durende film 'Reis om de wereld in 80 dagen' naar het beroem de boek van Jules Verne uit In de hoofdrollen: David Niven, Cantiflas, Shirley Mclaine en Robert Newton. Soms kunnen lessen hord aankomen. Veel kijkers zullen dat woensdagavond, naar ik hoop, hebben ervaren bij de Panoramiekuitzending over het marte len. Terecht werd dit verschijnsel in relatie gebracht met middeleeuwse toestanden. Maar al veel vroeger werd daar een soort cultus van gemaakt. Het beweegt zich met een soort golf beweging in de tijd. Om de zoveel periodes duikt het op en verhevigt het zich. Dat martelingen nu steeds op grotere schaal als een politiek pressie middel worden toegepast, is overigent niet nieuw, al deed men het in dit pro gramma wel als zodanig voorkomen. Het is waar, dat ook ten aanzien van deze zweer in de samenleving een vrije meningsuiting en een ongebonden pers van het grootste belang zijn. Maar hiermee is het kwaad niet met wortel en tak uit te roeien want het kwaad, noem het maar een beest, zit in ieder mens. Het griezelige is dat de onder drukte, de gefolterde, op zijn tijd, wanneer hij tot de bovenliggende groep behoort, de potentie van folte raar blijkt te bezitten. Over een nood zakelijke omvorming van de mentali teit werd in dit programma helaas niet veel gehoord ln deVARA-rubriek Van Onderen waren reacties te beluisieren op de uitzending over ongelijkheid in loon. Ze waren voor de hand liggend en be grijpelijk. Echter, alle redeneringen waren sterk egocentrisch gericht. Een gemeenschap waarin alles en iedereen gelijk is, lijkt mij een utopie. En dat mensen op verschillende niveau's le ven, houdt niet uitsluitend verband met het loonzakjeEr is ook nog zoiets als een levensstijl, een cultuur. Van Onderen mocht wel eens een poging ondernemen om de eenzijdigheid een beetje op te heffen. Met een program ma dat in hoofdzaak uitlaatklep voor ontevredenheid dreigt te worden, dra gen we niet bij aan de verheffing van de mens. En daar moet het toen om begonnen zijn, meen ik. AU ik nu schrijf, het spel Herodes met gemengde gevoelens te hebben ondergaan, zeg ik dat beslist niet om spijkers op laag water te zoeken, om dat het toch maar een produkt van eigen bodem is. Integendeel. Het to neelstuk van Abel Herzberg heeft zeer veel mee om een interessante opvoe ring te verwezenlijken. Mits aan alle voorwaarden wordt voldaan. Eén van mijn bezwaren is, dat regisseur Fred Bosman het spel tezeer als een cos- tuumstuk brengt, waarvan de kleur renweelde een operasfeer uitstraalt. Een tegenstelling is het decor, met veel bordpapier, terwijl juist Herodes prachtige bouwwerken tot stand heeft gebracht. Het stuk had een sterkere bezetting verdiend. Een jong talent was eigenlijk de enige uit spring ster: Josine van Dalsum. Haar uitbeelding van Marianne doet veel verwachten voor groot dramtisch werk. Dat Ram ses Shaffy zich weer eens onder iemands leiding stelde, was een streep aan de balk. Hopelijk krijgt hij ook zelf in de gaten, dat hij te zorgeloos met zijn talenten is omgesprongen. Het was nu reeds merkbaar. 40. 'O wonder,mooier kan 'iet niet.mompelde professor Twees teen en verheugd wreef hij zijn ge leerde handjes. 'Hij gaat-een auto ma ken Dat koint héél gunstig-uit. Dat had ik juist nodig...' 'Wat zegt a. meneer?' vroeg Kareltje, die dè pro fessor wel iets had horen zeggen. 'O juist, ja.gaf de gelerde man te kennen, "wel eh. begrijp me goed. kleine vriend. Ik sprak mijn be wondering uit over het feit 'dat zo'n FERDINAND jonge knaap als jij zelf een motor in elkaar heeft geknutseld. Loffelijk héél loffelijk en hél prijzenswaardig. Ben je misschien ip het autovak? In een garage misschien?' 'Ik werk als leerling* en assistent betreft, ik weet niet of u daar verstand van hebt, maar het is ten tweecilinder kopklep pertje.' 'Een tweecilinder kopklep- pertje, kijk toch es aan.kraaide Je professor vergenoegd. 'Enorm, enorm. Hél geschikt voor mijn doel!' Er na deze woorden gesproken te heb- t s ar r *k; ben, tikte hij de kleine Kareltje S ter eens vriendelijk op de wan verdween hij vrolijk huppelend toll het gezicht. Aangekomen in het huyzense Bos, waar zijn huisje s huppelde hij nog. Hij zong er een vrolijk liedje bij en herhaald "scl kens weer: 'Smidje Verholen!Si hji Verholen!.Een kopkleppertje! kopkleppertje.Dit was lijk niet alleen vreemd, maar ook enigszins geheimzinnig. j wil na ijk t i Pi ek< rdt de ton hydra Radio vandaag VS Derde omroepster voor NCRV-tv HILVERSUM Met ingang van zon dagavond presenteert de NCRV-televi- sie met omroepster Lenie Covee-Lo- man (26) een nieuw gezicht. Ze zal de derde omroepster van NCRV-tv wor den. Terwijl ik hem met de dichtgeknoop te zakdoek in mijn hand stond aan te gapen, ging een van die smalle harde handen naar de zakdoek en pikte er drie of vier stenen uit. Hij liet ze door de palm van zijn hand rollen, zo dat ze in het lamplicht groen, rood en topaasgeel glinsterden. Opnieuw be gon hij te lachen. 'Een smaragd, een robijn en wat nog meer, een gele diamant? Ja, ze zijn erg mooi, die kroonjuwelen van jou'. Maar ineens was de glimlach verdwe nen en verscheen die roofdierachtige uitdrukking weer op zijn gezicht. 'De ze zijn van glas. Stommeling. Denk je dat ik voor deze rommel zoveel drukte maak? En zelfs al zouden ze echt zijn, aan wie zou ik ze dan in mijn land moeten verkopen? De mensen daar willen geen juwelen, ze willen dro men, ja, dromen voor de verdoem den mooie dromen dromen kan je altijd kwijt'. Met een flitsende be weging van zijn hand gooide hij de stenen door de kamer. Ik hoorde ze op de vloer vallen en achter het gor dijn wegrollen. 'U bent gek', zei ik. 'Misschien. Maar nu gaan we'. Ik dook weg. zo ver en zo vlug als ik kon, en kwam achter de toilettafel weer naar boven. 'En als ik weiger''' Ik was buiten adem. 'Denkt u werke lijk dat u nog wegkomt als u schiet?' 'O, dit ding'. Hij wierp een ongeïnte resseerde blik op het wapen. 'Ik zal jou niet neerschieten. Ik heb het al leen maar bij me om je bang te ma ken'. Met een vlugge beweging wees hij op de achterkant van zijn pistool. 'Ik zou je hier een tik mee kunnen geven, en danIlij wees in de richting van het raam 'Het is een behoorlijke hoogte, geloof ik'. Hij grijnsde. 'De enige reden waarom ik dat nu nog niet doe is. omdat ik nog altijd dat zadel wil hebben. Ik ver trouw je Voor geen cent. juffrouw'. Terwijl hij sprak was hij in de rich ting van de deur gelopen. Zijn hand rustte al op de knop en hij stond op het punt de deur te openen. Hij hield zijn hoofd schuin en luisterde. Toen richtte hij zijn smalle zwarte ogen op mij en zei zachtjes: 'Nou. leg je bed recht en berg je nachthemd op! Blijf uit de buurt van de telefoon Zo is het goed. En raap die stenen op.' De kamer moet er toch uitzien alsof je je aangekleed hebt en uit eigen vrije wil de kamer verlaten hebt, vind je ook niet?' Ik gehoorzaamde hem; er scheen niets ander? op te zitten. Nadat hij mij nog even had aangekijken. opende hij heel voorzichtig de deur. Hij stond nu a! half buiten. Aandachtig luisterde hij of er enig geluid in de gang te horen was. Ik hoorde niets. Ik bukte me om de rode steen cp te rapen. De andere twee waren achter de zware gordijnen gerold die voor de uitstulping van de toren hingen. Tevreden over zoveel gehoorzaamheid, keek hij mij even niet aan: al zijn aandacht was op de gang gericht. Mijn schoenen waren licht en maakten geen geluid. Ik ging ADVERTENTIE Wie Spanje kent,kent Osborne sherry lm Calldad Superior achter de gordijnen, alsof ik daar de andere stenen wilde oprapen Hij draaide zich niet om. Zo stil ik kon sloop ik door de donkere ruimte en opeens merkte ik dat ik de knop vast had van het deurtje dat op de kantelen uitkwam. Heel voorzichtig opende ik de deur en glipte naar buiten. Een voorsprong van een paar seconden; op meer durf de ik nauwelijks hopen. Eigenlijk ge loofde ik er niets van dat deze ont snappingspoging zou slagen, maar ik was zuiver instinctief tot deze vlucht gekomen. Een andere uitweg was er niet. Als ik nu de sleutel stilletjes uit het slct haalde en aan de buitenkant de deur weer op slot deed. Dat hij de deur zou forceren of openschieten, kon ik nauwelijks aannemen. Het la waai dat hij daardoor veroorzaakte, zou iedereen wekken. Ik had geen flauw idee hoe laat het was, maar een gedeelte van het circus was ongetwij feld reeds op weg naar de grens. Mis schien wilde hij wel niet langer tijd aan mij verspillen en ging hij, erop gokkend dat ik de waarheid gespro ken had, wel alleen naar de stal om zich daarna ijlings uit de voeten te maken. Maar ik kreeg nauwelijks gelegenheid om me aan deze optimistische theorie vast te klampen. Op het ogenblik dat ik de sleutel uit het slot haalde, kreeg hij in de gaten wat ik aan hel doen was. Ik hoorde he meen onder drukte kreet slaken en vlak daarop de vloer kraken. Ik wist dat hij de ach tervolging had ingezet. Vlug ging ik naar buiten, smeet met geweld de deur achter me dicht en rende als een bezetene over het smal le looppad achter de kantelen. Betoverd en meedogenloos scheen de maan over het landschap. Al toonde het maanlicht mij duidelijk de weg, even duidelijk toonde het Sandor mijn vluchtende gestalte. Ik was op ongeveer tweederde van het pad toen ik achter mij de deur hoorde open gaan. Meteen daarop klonk: 'Sta of ik schiet!' Ik weet niet meer of ik dat dreige ment ernstig opvatte of niet; ik had geen tijd om erover na te denken. De angst was voelbaar tot in mijn schou derbladen, maar ik gaf het niet op. Als een opgejaagde haas rende ik in de richting van het deurtje, dat ik die middag in de andere toren had zien zitten. Ik hoorde nem, lenig als een kat, ach ter mij aankomen. Nog drie passen en ik had mijn eerste doel bereikt. Ik herinnerde me dat ik greep naar de deurknop en er uit alle macht aan trok. Maar de deur zat op slot Ik draaide mij om en zag dat mijn positie steeds hachelijker werd. Mijn handen schuurden over de deur' ach ter mij. Hij was nu reeds halverwege het gangpad en kwam steeds dichter bij. Het pistool had hij weer in zijn zak gestoken, zodat hij zijn beide handen nu vrij had. (wordt vervolgd) (ADVERTENTIE) HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nw*. 7.11 OehtondgyTrm7.20 (Si Pag met een plaat]*, met 8.00 Nws en 8.11 Radiojournaal.) 8.50 Morgenwijd. 9.00 Een duik ln de Jaren 30. (9.35-9.40 ttaterst.) 10.00 (S) V.d. kleuter*. 10.10 (S-M) Arbeids vitaminen. (100 Ntrs; 11.03 Radiojournaal). 11.30 (S) Rondom twaalf een uur allerlei voor iedereen, met: Pt groenteman en 11.55 Beursber. 12.30 Zelfstandii rijn en blijven, raatje. 12.35 (S) Sportrevue. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.21 (S) Vocaal ensemble: kersliederen 13.48 (S) Belaardconc.: klass. muz. 14 00 Ntedop: gevar. prógr. 15.00 In de wetensch., dat: nws alt de wereld der we- tensch 15.30 (S) Met mux. op stap. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.05 (S) Aspec-, ten: kunstrubr. 17.00 (S) Mobiel - beweegl. progr. voor beweegl. meiwen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. PP: 18.20 Uftz. v.d. C.H.U. IKOR: 18.30 Kleur - inf. en comm. over raken van kerk en sa- menlev. NCRV: 19.00 (S) Leger de* Heils- (S) Prom. Ork. met zangeolteten: amusem- muz. 21.00 SVeel gevr. gew. muz. 21.25 Vraaggespr. 21.53 (S) Kerkorgelconc.: oude muz. 22.20 Avondoverder/k. 22.30 Nws. 22.40 (S> Hier en Nu. 22.50 Versobering, lezing. 23.10-Kunst- en-vliegwerk: inf.. over akt. ten toonstellingen. 23.15 CS) Stardust: Easy liste ning muz 23.95 (S)fGltaresk: de vele facet ten v.d. gitaar. 23.53-24.00 Nws. HILVERSUM. II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: pro- gr.overz. 8.00 (S) Te Peum laudamus: klass. gew. muz. 8.24 Op de man af: evangel, komm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 (S) Podium v.d. vrouw: maat- sch.-lnf. 9.20 (S) V.d. zieken. 10 00 Schoolra dio. 10.30 Nws. 10.33 (S> Select: nieuwe gramm.pl. 11.10 Mod. ork muz. 11.55 Med. 12.00 Zingen met Cecilia: volksmuz 12 15 <S) Kinderkoor en instrumentaal ensemble: klass. liederen. 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.50 (S) Middagpauzedst. 13.10 (S) Koor: kerslie deren. 13.20 (S) Licht ensemble. 13.45 Zo rijn wij, vervreemd, vertrouwd: poezaeprogr. 14 05 Schoolradio. 14.25 Pe componist v.d. maand. 15.15 Pe Bijbel maakt nieuwsgierig: bijbelse woorden besproken. 15.30 Nws. 15.33 Vincent van Gogh. 16 00 Een uur natuur: magazine, met 16.30 (S) Hier en nu. 17.00 Kindervisie: progr. door, voor en met kinde ren. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. ln vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18.53 Zojuist verschenen: nieuwe boeken. AVRO: 19.00 Trefpunt: reacties op de progr.- serie Het kind lil de echtscheid. NOS: 19.50 Pen Haag vandaag. -AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Radiojournaal. 20.10 (S) Strijkkwartet: klass. en mod. muz. 21.30 (S) Jefta's droomspel. 22.35 (S) Mod. muz. 22.55 (S) Dichter bij de muz. 23.20 (S) Essay: progr. waarin over kunst wordt doorgepr. 23.50 Radiojournaal. 23.55-24.00 Nws. JOp g HILVERSUM III TROS: 7.02 Vaak 's ochtends, met o. - keersinf. KRO: 9.03 Uit de lucht geg 4 1 11.03 (S) Verzoekpl. 12.03 (S) Van twa g twee. met 13.03 Raden maar. 14 03 Stokkink Show. NOS: 16.03 De dav£ dertig. enh NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19.02 (S) Plaatvaeria. 20.02 (S) Poster c <S) Sesjun: jazz en pop live 22 02 (S van Gelderen Show. met Nederlant v Top Tien en Kwiswijs. 22.55 Med. j T...S...T...: TROS-Sport Tijd: si uc muz. 0.02 Aktua. 0.10 (S) Jazz-Snt tl Nachtwacht. NOS: 3.02 De Satésaus -m. EO: 6.02-7.00 <S) Matinata: gevar. mul |[n, Ulli BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12.08 J muz. 12.50 Buiten!, persoverz. 13.01 weerber. en schouwburgprogr.'s. Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Nwi Lichte muz. (15.00 Nws.) 16.00 N beursber. 16.10 Lichte muz. 17.00 N öp< med. 17.10 Voor oudere luisteraars flrr Weegschaal. 18 00 Nws. 18.05 V.d. soldaten. 18.21 desportuitsl. 18.30 Wegwijs wezen. Sportmagazine. 18.55 Taalwenken. Gramm.niuz. 19.00 Nws en akt. 19.30 mezzo. 19.35 Polit. uitz. 19.45 Licht 20.00 Country- en Westernmuz. 20.30 muz.progr. (21.00 Splinternws. 22.00 23.00 Nws. 23.10 Muzikaal laatavon 23.40-23.45 Nws. ger 2| ror lei TV vandaag M voor hem HlDALGO- - - «fier slunt *oor haar poedercretne NEDERLAND I NOS NOT 10.45-12.00 Schooltelevisie 14.00-14.50 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal EO 19.05 EO-Kinderkrant NOS 20.00 Journaal EO 20.21 Kerstconcert Doelen Koorzang met orgel 21.20 De Star van Bethlehem: interta. met een sterren kundige VPRO 22.00 Het gat van Nederland NOS 23.15 Journaal.' NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal NCRV 19.05 Beverly Hillbillies 19.25 Den Biesbos NOS 20.00 Journaal NCRV 20.21 Liefde op het tweede gezicht 21.10 En wij. wij leven voort in een doolhof 22.10 Vocaal trio The Shepherds 22.20 In beweging blijven kort bericht over Youth for Christ NOS 22.30 Den Haag vandaag 22.40 Journaal DUITSLAND II 16.30 Religiose Früherziehung. 17.00 Jour naal 17.10 Tekentrucserie. met aansl.: Main- zelmanfnchen. 17.45 Act. en muz 18 25 Zwischen den Klügen. 19.00 Journaal. 19.30 Muzikale revue. 21.00 Journaal. 21.15 Polit. disc. 22.15 Pod. serie. 22.45 Jour- hag ft' '5" naai. BELGIE FRANS 18.10 Kinderprogr. 18.30 Medische 19.00 L'illustre Maruin. 19.45 Journ weerber. 20.15 Wegenlnf. 20 20 Le Crel Concinatl. 21.50 Filmfragm. 22.35 naai. de ank (ADVERTENTIE) Verminder de teer en de nicotine in de rook van uw sigaret. Met Denicotea filter-pijpjes. Filters (10 stuks) f 1.25. Pijpjes vanaf f 1 .AO W«niW«Vl Bu elke tabakswinkelier verkrijgbaar. Boraumlj Wehry Nederland B.V. Schevenlngseweg 66, Den Haag. Maaltijdsoep V/4 l. water 2 bouillonblokjes 1 mergpijp verse soepgroente 1 uit, 250 gr. gehakt 1 eetl. nassikruiden 1 theei. kerry 1 blik bruine bonen. In een soeppan het water mergpijp en de bouillonblokjesjirt. trekken. Draai de bonen door ei fnti lentje of druk ze door een zee£ vc de bonenmoes bij de bouillon, fijnsnijden en fruiten, samen 1 nassikruiden en de kerr.y De sneden soepgroente even mei en er dan het gehakt bij doei dit mengsel bij de soep doen e ?e 1 een half uurtje laten sudderen Pet cent van mevrouw Rp/emer. a' cept van mevrouw Bezemer, dam 24). Mcnutip: grape-fruit, maalti, soepstengels, citroenvla. ItU' •bi geh en Jfoi var Ifinc fia fo e itS Ui»

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 6