ïEG-overleg Dialoog op vliegveld Athene steunfonds s mislukt yrië weigert eelname aan redesgesprek Kapers bleven nacht in Athene Felle Arabische reacties op Palestijnse aanslag Heath niet naar Peking Nixon ziet af van veto EEG-pot voor 'geldprobleem' nu verdubbeld Nieuwe regering in Denemarken India tekent als eerste akkoord met Gemeenschap Actiegroep dreigde kapers met vergelding Amerikanen lopen weg uit overleg met Yietnamezen W/KWAKTET "WOENSDAG 19 DECEMBER 1973 BUTTENIANL T7/K9 ATHENE (UPI) Hier volgt een gedeelte uit de Kaper: Hoort u mij? Deze vrouw zal sterven (gegil dialoog tussen de cockpit van het gekaapte Lufthan- sa-toestel en de controletoren van het vliegveld Athene, zoals die in de nacht van maandag op dins dag werd gevoerd. Piloot tot toren: In Gods naam, zorg dat Grieken land ons die twee gevangenen geeft en ons laat doorvliegen naar een of ander Arabisch land, waar zij veilig zijn. Maalt voort alstublieft.deze mensen willen ons allemaal doden. Toren: Wees geduldig. Piloot: Achter ons wordt op het ogenblik al gescho ten. Toren: Die twee Palestijnen komen niet naar het vliegtuig want ze willen niet'. Piloot: U moet die twee gevangenen sturen!. rtri_T -T-n-,/-, -t Toren: Dat kunnen we niet. Echt waar. Ze willen USSEL (AP, Reuter, UPI) Het besluit van de EEG-regeringsleiders m met komen. -i i -r-, n - Kaper: Waar zijn die twee mannen?. jenhagen de eenwording van Europa te versnellen is ernstig ondergraven Toren: in een andere kamer met de ambassadeurs, r het onvermogen van de EEG-ministers van buitenlandse zaken in Brus- Ka^c"<omstrneekSbd"?cen' Zil ™"le" nlet k°men- een akkoord te bereiken over een Europees regionaal ontwikkelings- ds. we op en we zullen het vliegtuig op Athene laten van een vrouw op de achtergrond). neerstorten. Kaper: 'Als u de gewonden wilt sparen, en de vrou- (Om half drie 's nachts rekten de kapers hun ultl- wen en de kinderen en de Italiaanse militairen matum aan de Griekse regering tot half vier. Daar- ruil ze dan voor de Arabische ambassadeurs. Als na gingen zij op aandrang van regeringsfunctlona- het niet gauw gebeurt schieten we de gijzelaars rissen en Arabische ambassadeurs niet tot handelen dood'.over. Om twintig over zeven 's morgens lieten ze de Toren: geen antwoord. motoren opstarten. Terwijl het toestel wegtaxiede Kaper: Als onze eisen niet worden ingewilligd, zul- verwierpen de guerilla's het aanbod dat de gevan- len we allen hier doden. Te beginnen bij de vrou- genen zouden worden vrijgelaten na een formeel uur 's nachts): Stoppen met dit gesprek. Verder praten is niet meer nodig. Piloot: Geef me de Arabische vertaler! Toren: geen antwoord. wen. De piloot en de co-piloot het laatst. Dan zul len wij ook sterven. Luister naar hen. (Opnieuw gegil van een vrouw. Dan geroep ln het Engels: Kom alstublieft. Kom. Help mij, help mij. Toren: Alstublieft geduld. Coplloot Rolf Kies: Zij maken aanstalten mij dood te schieten... (zijn stem breekt af). Kaper: Als ik binnen een minuut geen antwoord heb schiet ik de copiloot dood. (Stilte. Dan een schot). Kaper: Ik zal er binnen een half uur nog twee do den. Piloot: Zij hebben mijn copiloot doodgeschoten en een vrouw en drie Italiaanse soldaten. Kaper: Als we alle gijzelaars hebben gedood stijgen proces in Griekenland. Het toestel stond weer stil. Om kwart over acht werd benzine ingenomen. Om kwart over negen begon het toestel een langzame rit naar het begin van de startbaan, terwijl de ka pers dreigden het op Athene te laten neerstorten. Om half tien steeg het toestel op zonder de opgeëis te gevangenen, met achterlating van een gewonde Italiaanse politieofficier. Men veronderstelde dat vier lichamen van doodgeschoten gijzelaars aan boord waren. Toen in Damascus, na de landing daar, een techni cus langszij kwam voor het tanken zag hij echter de co-plloot Karl Heinz door het cockpitraampje. Zijn dood was door de autoriteiten al onwaarschijnlijk geacht aangezien zonder zijn hulp het toestel nau welijks had kunnen opstijgen). iee dagen keihard onderhandelen le ministers gisteren in Brussel gegaan zonder overeenstemming reiken. Besloten is de 'klok stil en' en de kwestie van het regio- onds uiterlijk op 7 januari op- te behandelen. inning van het regionale fonds gemeenschappelijke pot waar- derontwikkelde gebieden binnen ,G steun krijgen had voor 1 •i rond moeten zijn. Op de EEG- i Kopenhagen was dit één van ipraken. het mislukken van het overleg ook de geloofwaardigheid van idere in Kopenhagen genomen ten aangetast. De Britse minis- buitenlandse zaken sir Alec as-Home heeft verslaggevers la- eten dat zonder een Europees aal ontwikkelingsfonds ook 'ooruitgang kan worden geboekt een Europese economische unie EEG-energiepolitiek. Op dit is vooral Nederland zeer ge- In verband met de Arabische ycot. and is door de mislukking van iprekingen in Brussel ernstig te- steld. Londen hoopt een fors il uit de regionale ontwikkelings- kunnen incasseren om noodlij- gebieden in Engeland en vooral [Ierland economisch en sociaal [been te helpen. Naast Engeland pk Ierland en Italië, met zijn ar- lidelijke deel, krachtig voorstan- bn een goed gezouten regionale kkelingspot. kiropese Commissie had voorge- een ontwikkelingspot te vormen espectievelijk 500 miljoen, 750 miljoen en 1 miljard Europese reken- eenheden (le rekeneenheid is 3.62) in drie jaar tijd. Engeland, Ierland en Italië hadden eerder laten weten dat zij in drie jaar een regionale ontwikkelingspot met een inhoud van 3 miljard rekeneen heid wilden. Het grote struikelblok vormde West- Duitsland dat slechts akkoord wilde gaan met een Europese pot van 600 miljoen rekeneenheden, een vijfde deel van wat onder meer Londen had gewild. Een poging van de Deense minister van buitenlandse zaken Andersen om een pot van 800 miljoen rekeneenhe den te vormen haalde het ook niet. Zes EEG-landen, waaronder West- Duitsland, verklaarden zich hiermee in principe akkoord. Maar Italië zei alleen te zullen meewerken aan de vorming van de Europese economi sche en monetaire unie (zoals afge sproken in Kopenhagen), als er een fonds van minstens een miljard reken- eenheden zou komen. Engeland en Ierland steunden de Italianen. De Westduitse staatssecretaris van buitenlandse zaken Hans Apel zei daarop dat zijn land volgens de ver deelsleutel het hoogste bedrag in het EEG-fonds moet storten 'zich zeker niet onder druk laat zetten'. West- Duitsland heeft al lange tijd geklaagd dat het een groot aandeel levert in de kosten van de EEG-landbouwpolitiek zonder er evenredig voordeel uit te trekken. Bonn wenst kennelijk zijn bijdragen aan de EEG niet nog hoger op te schroeven zonder er aanvullend profijt van te trekken. Klap voor Londen Voor de Britse regering van premier Edward Heath betekent de misluk king van het overleg in Brussel een zware politieke klap. In Engeland is het verzet tegen het Britse toetreden tot de EEG nog steeds zeer groot. Heath's regering heeft als één van de argumenten tegen de EEG-oppositie steeds gebruikt dat de EEG-regionale politiek Engeland forse voordelen zal opleveren. Heath zit bovendien met een economische crisis in eigen land door de Arabische oliemaatregelen en omvangrijke stakingsacties, die vooral de energiebedrijven treffen. Londen was erdoor gedwongen, uiterst impo pulaire belastingmaatregelen te ne men, terwijl Heath uiterlijk in juni nieuwe algemene verkiezinger moet uitschrijven. De teleurstelling van Londen over het mislukte overleg in Brussel kwam gis teren onder meer tot uiting doordat minister Alec Douglas-Home weigerde akkoord te gaan met de instelling van een commissie van hoge ambtenaren, die de acties ter bestrijding .van de energiecrisis moet coördineren. Ook hiertoe was vorige week in Kopenha gen besloten. Dit bleef over van het interieur van de Boeing 707 nadat de brandbommen van de Palestijnen waren ontploft. Vervolg van pagina 1 tijnen eerst daar hadden willen lan den. Maar Libanon weigerde het ge zelschap te ontvangen en had de lan dingsbanen geblokkeerd. Na twee uur oponthoud in Damascus vlogen de ka pers tenslotte naar Koeweit waar om streeks half twee in de middag werd geland. Daarna werden onmiddellijk onderhandelingen begonnen met de verkeerstoren, waar zich een hoog ge zelschap Koeweitse autoriteiten had verzameld. Een woordvoerder van de Lufthansa meldde rond zes uur dat de Palestij nen een akkoord hadden bereikt. Zij zouden als eersten uit het vliegtuig leef se conferentie gaat wel door ASCUS/TEL AVIV (UPI, AFP, Reuter) Syrië heeft dinsdag idgemaakt dat het niet zal deelnemen aan de vredesconferentie het Midden-Oosten, die vrijdag in Genève moet beginnen. Vol- een regeringswoordvoerder in Damascus is dit besluit genomen intact met Egypte en de besprekingen tussen president Assad Syrië en de minister-van buitenlandse zaken van de V.S. Kis- r. oordvoerder zei dat 'er aanwij- zijn die duiden op manoeuvres ienste van Israëlische belangen, e conferentie zouden afleiden zaken van secundair belang, oor eindeloze discussies zouden an'. ïlijke manoeuvres en afdwalin- ouden ons afhouden van het op- i van een plan voor de volledige rekking uit de in 1967 bezette len, en het duidelijk definiëren fle rechten van het Palestijnse aldus de regeringwoördvoerder imascus. Een Israëlische woord- er zei gisteren na het bekend van het Syrische besluit dat al gezegd heeft naar Genève te komen en dat het bereid is ordanië en Egypte te onderhan- Israël weigert echter met Syrië aten zolang er niets bekend is de Israëlische krijgsgevangenen land. ns Amerikaanse functionarissen e minister van buitenlandse za- fissinger vergezellen bij' zijn be- n aan Portugal en Spanje, wil 'ka dat alle partijen, inclusief de vredesconferentie bijwonen. Wn erop dat het de verantwoor de id van de Sowjet-Unie is of wel of niet naar Genève komt. erenigde Staten zijn niet verant- elijk voor Syrië', aldus deze onarissen. Volgens welingelichte bronnen had Kissinger zaterdag bij z'n bezoek aan Damascus al te horen gekregen dat Syrië misschien niet naar Genève zou komen. Kissinger vroeg de Russen en Egyptenaren of de Syriërs dat werke lijk meenden. Kissinger dacht blijk baar dat Assad hem met een eventue le weigering onder druk wilde zetten om meer van Israël gedaan te krijgen. Tijdens de besprekingen tussen Assad en Kissinger zouden de Syriërs heb ben geweigerd een lijst met namen van krijgsgevangenen te geven zolang Israël niet toestaat dat ongeveer 15.000 gevluchte Syriërs terugkeren naar door Israël in oktober bezette gebieden. Voorzitter Volgens functionarissen van de Vere nigde Naties zou er nu overeenstem ming zijn bereikt over de rol van se cretaris-generaal Kurt Waldheim op de Geneefse conferentie. Hij zal in ie der geval als voorzitter optreden tij dens de openingsceremonie van vrij dag. Volgens het Egyptische dagblad El Ahram zou de conferentie daarna onder auspiciën van de VN worden gehouden terwijl Rusland en Amerika samen de leiding zullen hebben. De Amerikaanse senaat heeft een wets ontwerp aanvaard voor hulp aan het buitenland ten bedrage van 5.5 mil- President Assad van Syrië: niet naar Genève. jard dollar, waarvan 2.2 miljard voor militaire hulp aan Israël. Portugal Minister Kissinger kwam gisteren in Madrid aan na besprekingen met de Portugese regering. Tijdens deze be sprekingen is blijkbaar geen overeen stemming bereikt over de Portugese politiek in Afrika. In een kort com muniqué werd gezegd dat er 'een groot terrein van overeenstemming' was geweest over een aantal proble men. Er werd niet gesproken over volledige overeenstemming. Tijdens het bezoek van Kissinger aan Portugal kwam het bericht dat de al gemene vergadering van de Verenigde Naties met 94 tegen 14 stemmen had bepaald dat de VN-vertegenwoordigers van Portugal alleen Portugal en niet zijn Afrikaanse gebieden vertegen woordigen. Nederland was één van de veertien landen, die tegen de resolu tie stemden. Vier van de 22 leden tel lende Portugese delegatie komen uit Afrikaanse gebieden. stappen in ruil voor een veilige af tocht uit Koeweit vrijlating van gijze laars en bemanning. Waarheen de ka pers wilden gaan was niet bekend, al dus de woordvoerder. Tegen kwart voor zeven gisteravond was het drama dat maandagmiddag in Rome begon ten einde. De Palestijnse actie heeft in totaal 33 doden opgeleverd. In Rome overleed gisteren het 32ste slachtoffer van de bomaanslag op de Amerikaanse Boeing 707. De kapers hadden op het Romeinse vliegveld reeds een Italiaan doodgeschoten, terwijl een tweede Ita liaan dood op het vliegveld van Athe ne is achtergelaten. GIJZELAARS De gijzelaars, die gisteren in Koeweit zijn vrijgekomen zijn vijf Italiaanse veiligheidsfunctionarissen en een Ethiopiër, zo is gisteren uit Koeweit gemeld. De vrijgelaten bemanning be stond naast de 36-jarige Nederlandse gezagvoerder Jo Kroese uit de tweede piloot Rolf Kies, de stewardessen Uta Ottmann en Claude Piomsard, de boordwerktuigkundige Rosenbusch en een Lufthansa-employee mej. Helene Hanel. Uit Madrid is gisteren gemeld dat de Palestijnse kapers naar alle waar schijnlijkheid per vliegtuig uit Spanje naar Rome zijn gereisd. Volgens het Spaanse blad Informaciones maken de kapers vermoedelijk deel uit van een Palestijnse organisatie die Spanje als basis gebruikt. In Rome wordt door de politie rekening gehouden met de mogelijkheid dat een Palestijnse orga nisatie de Italiaanse hoofdstad als ba sis heeft ingericht voor kapings- en geweldacties. De dramatische en bloedige Palestijn se operatie heeft inmiddels overal in Van een onzer verslaggevers BRUSSEL Het EEG-fonds waaruit de leden kunnen putten om hun valu ta op peil te houden, zal worden ver dubbeld. De ministers van financiën hebben dat in Brussel besloten. Lan den kunnen leningen sluiten voor 2 maal 3 maanden. In de pot zit op het ogenblik zo'n 10 miljard. Bovendien "kan een land dat in moei lijkheden is zonodig een extra 1.9 mil jard lenen als die hiertoe bereid zijn. Een land mag niet meer lenen dan ongeveer 2.6 miljard dollar en niet meer beschikbaar stellen dan 3.3 mil jard. In 1969 werd het fonds ingesteld maar er is tot nu toe weinig gebruik van gemaakt. Het is onwaarschijnlijk dat het fonds genoeg steun kan geven aan Groot Brittannië of Italië als deze hun zwevende valuta's zouden willen aanpassen aan die van de andere EEG-landen. De ministers zijn het er verder over eens geworden actief te zijn bij het nastreven van een ge meenschappelijk beleid in monetaire zaken en te trachten deze te laten toe lichten door een enkele woordvoerder, als de eenheid wordt bereikt, f BEIROET (AP) Volgens politieke waarnemers is de aanslag van de groep Palestijnen, die ook de Arabische wereld heeft ge schokt, het werk van dissidenten binnen de Palestijnse bevrijdings organisatie die de openingszitting van de vredesconferentie in de war willen sturen. tegen de Arabische zaak en zelfs te gen de eigen Palestijnse beweging.' In een eerste reactie op de aanslag verklaarde maandagavond een Egypti sche regeringswoordvoerder over het 'tragische' en 'zinloze' gebeuren, te hopen, dat de wil van alle partijen zou versterken om zich in de bespre kingen in Genève in te zetten voor een werkelijke vrede in het Midden Oos ten door uitvoering van de resolutie 242 van de algemene vergadering van de VN van 1967. de wereld een reeks van afkeurende reacties gewekt. President Nixon heeft de actie gisteren scherp veroor deeld. 'De bedrijvers van zulke ge welddadigheden kunnen alleen maar de komst van de dag vertragen dat vrede en gerechtigheid in het Mid den-Oosten terugkeert.' Volgens Nixon heeft de operatie de noodzaak van betere veiligheid in de luchtvaart onderstreept en moet tegen dit soort kapers hard worden opgetreden. Het Russische persbureau TASS heeft de Palestijnse actie gisteren 'daden van terrorisme en piraterij' genoemd en de operatie scherp veroordeeld. Paus Paulus heeft in een telegram aan de Italiaanse premier Rumor de actie bestempeld als 'misdadige waan zin'. De paus zei te hopen dat een dergelijke 'vreselijke en schandalige methoden' voortaan worden verme den. Verkiezingen verwacht LONDEN (DPA, Reuter) Premier Heath van Engeland heeft zijn bezoek op 4 januari aan Peking afgezegd we gens de ernstige economische toestand in Engeland. Het bezoek zal op een later tijdstip worden afgelegd. Heath zei dinsdag in het Lagerhuis dit besluit te betreuren omdat zijn reis in het belang van beide landen zou zijn. Heath zou zich nu persoonlijk willen bezighouden met de energie crisis en de arbeidsonlusten. Maar zijn besluit heeft ook geleid tot speculaties over vervroegde verkiezingen in Enge land. Politici achten nieuwe verkiezin gen in maart waarschijnlijk wanneer de confrontatie tussen vakbonden en regering niet snel wordt opgelost. KOPENHAGEN (Reuter) Paul Hartling, de leider van de rechts-libe- rale partij wordt de nieuwe premier van Denemarken. Hartling heeft giste ren de namen bekendgemaakt van zijn nieuwe regering, dat een liberaal min derheidskabinet zal zijn. Hartling volgt Anker Jörgensen op die premier was van het vorige sociaal-democratische kabinet. Deze regering moest na een zware verkiezingsnederlaag, begin de ze maand, aftreden. ROTTERDAM De resultaten van Metaalbedrijf Rademakers zijn in ver gelijking met het teleurstellende jaar 1972 verbeterd. Verwacht mag wor den, dat over 1973 de afschrijvingen zullen worden terugverdiend en dat een bescheiden positief resultaat zal worden geboekt. Grote fracties in de Palestijnse bewe ging blijven zich bitter verzetten te gen dit vredesoverleg omdat hierbij Israël de facto is geaccepteerd zodat hun kansen op het terugkrijgen van geheel Palestina nihil zijn. George Habasj, leider van het Marxistische Volksfront voor de bevrijding van Pa lestina, wiens organisatie wel deel uit maakt van de overkoepelende Pales tijnse Bevrijdingsorganisatie, welke aan het vredesoverleg zal deelnemen, heeft zelf deelneming aan het vredes overleg virekant afgewezen. Hij ver klaarde overigens dat zijn organisatie met de aanslag niets te maken heeft. Daoed Barakat, de vertegenwoordiger van de Palestijnse bevrijdingsorgani satie te Genève verklaarde dat zijn or ganisatie alles doet wat in haar ver mogen ligt om daden zoals deze aan slag in Rome te voorkomen. Maar voegde hij eraan toe, het zal niet ge makkelijk zijn. 'Het is onmogelijk dat een Arabier deze afschuwelijke daad zou kunnen begaanhet doden van onschuldige mannen, vrouwen en kinderen', schreef het Egyptische dagblad Al Akhbar, 'deze daders zouden zich eer voller hebben gedragen als zij zich hadden aangesloten bij onze Arabi sche strijders die de oktober-oorlog hebben gestreden en de gehele wereld hebben overtuigd van de Arabische rechten.De werkelijke strijd vindt hier plaats, in het land dat door Israël bezet is en niet door het ktpen van vliegtuigen en het doden Van vrou wen' aldus Al Akhbar. Het semi-officië- le Egyptische blad Al Achrara schrijft, dat het moeilijk is in te zien hoe een daad, die bij de Europeanen tot de opvatting leidt, dat zij de ge volgen ondergaan van het onrecht dat tegen de Palestijnen is bedreven, ook maar enig positief resultaat kan heb ben. Een woordvoerder van Al Fatach veroordeelde de actie, omdat er on schuldige mensen door getroffen zijn en de belangen van het Palestijnse volk erdoor geschaad worden. In Wenen, waar op het ogenblik de OPEC vergadert over het berekenen van de nieuwe olieprijzen in het ge bied van de Perzische Golf, is door een Arabisch gedelegeerde opgemerkt: 'Deze mensen zijn dwazen. Zij werken BRUSSEL India is maandag het eerste Aziatische ontwikkelingsland geworden dat een handelsovereen komst heeft getekend met de EEG. Volgens het accoord zal India schade vergoeding ontvangen voor het verlies van de 'Commonwealth preferenties', sinds Groot-Brittannië zich bij de Ge meenschap aansloot. Verwacht wordt dat dergelijke overeenkomsten ook zullen worden gesloten met andere landen van het Britse gemenebest, zo als Bangladesj, Maleisië, Pakistan, Singapore en Ceylon. De EEG heeft reeds de tarieven laten vallen op de invoer van Indische thee en zal die op jute en kokosvezels in trekken respectievelijk met 40 procent in 1974 en met 60 procent in 1975. In dia van zijn kant zal de uitvoer van een aantal soorten jute naar de EEG beperken. India was het eerste ont wikkelingsland dat diplomatieke ban den met de EEG had aangeknoopt. Dit was gebeurd in 1962. WASHINGTON (Reuter) Presi dent Nixon heeft afgezien van zijn recht van veto over een wetsvoorstel dat de speciale senaatscommissie voor het Waterga te-schandaal het recht geeft bandopnamen en documenten over dit schandaal op te eisen van het Witte Huis. Kort voor de termijn afliep waarbin nen hij het veto kon uitspreken, gaf de president een verklaring uit waar in hij het wetsontwerp weliswaar af keurde, maar zei het veto niet te zul len uitspreken 'lmdat het verkeerd zou worden uitgelegd door Congres en publiek'. Volgens Nixon betekent het wetsontwerp een gebrek aan ver trouwen in het Amerikaanse justitiële apparaat en een toekenning van be voegdheden aan het Congres die uits luitend toebehoren aan de uitvoeren de macht. 'Daarom kan ik niet de sanctie van de uitvoerende macht aan dit slechte wetsontwerp geven door het te tekenen. Onder ae gegeven om standigheden zal ik echter ook niet m'n veto uitspreken', aldus Nixon. Eerder had de federale rechter John Sirica bepaald dat de genoemde se naatscommissie onder de bestaande wetgeving geen macht bezat om het Witte Huis de bandjes af te dwingen. BRUSSEL (BELGA) Het Belgische persbureau BELGA en het bureau van Radio- Luxemburg in Brussel hebben gisteren tegen de middag een telefonische mededeling ontvan gen, waarin met een vergel dingsactie werd gedreigd als de Arabische vliegtuigkapers hun gijzelaars niet zouden vrijlaten. In de boodschap werd gezegd dat de 'club Karei Martel', een Palestijns gezin had gegijzeld en dat dit zou worden terecht gesteld als de Arabische com mandogroep haar gijzelaars niet zou loslaten. Een naar Karei Martel genoem de actiegroep heeft verklaard verantwoordelijk te zijn voor de bomaanslag op het Algerijnse consulaat in Marseille vorige week vrijdag, waarbij vier do den vielen en meer dan twintig gewonden. Eerder had de groep telefoni sche bedreigingen aan het adres van de Libische leider Khaddaf- fi geuit toen deze eind novem ber een bezoek aan Frankrijk bracht. Karei Martel stond aan het hoofd van een Frankisch leger dat in 732 bij Poitiers de op rukkende Saracenen versloeg. De Franse politie vermoedt dat de actiegroep bestaat uit voor malige Franse kolonisten uit Algerije, die door de omstandig heden gedwongen waren dit ge bied te verlaten toen het onaf hankelijk werd. SAIGON (Reuter) Een boze Ame rikaanse delegatie is dinsdag weggelo pen van een bijeenkomst van de ge meenschappelijke militaire commissie in Saigon waaraan werd deelgenomen door Noordvietnamese en Vietcong of ficieren. De Amerikanen stapten op nadat één van hen de met bloed bevlekte uni formjas van een gedode Amerikaanse officier op de conferentietafel had ge smeten. De officier kwam zaterdag om het leven toen drie ongewapende heli kopters vanuit een hinderlaag werden beschoten. Met de helikopters werd naar vermiste Amerikaanse militairen gezocht. De Amerikaanse kolonel Tombaugh sprak op de bijeenkomst van de commissie over een 'verradelij- ke en laaghartige daad'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 9