Ruim vijftig peuters wachten op een plek Hazerswoude wil opening van NS-station op lijn Utrecht Eerste woningen Voorhof komen medio 1975 klaar Travellers LPKV had pech Varkevisser brengt KW 175 in de vaart 'fsen bij ->dustrie Een vermaard Amsterdams café-restaurant nu óók in winkelcentrum Leidsenhage te Leidschendam A'S: 1 oorlopig kan er geen sprake run zijn V 1'ROUW/KWARTET WOENSDAG 19 DECEMBER 1973 STAD EN REGIO Peuterspeelzaal Rijnsburg heeft ruimtegebrek Van een onzer verslaggevers RIJNSBURG De 'Stichting Peuterspeelzaal Rijnsburg' zit met de handen in het haar. Zo'n veertig peu ters worden per week zoet gehouden. Vrijwel dagelijks komen er nieuwe opgaven binnen, maar de Stich ting kan geen kant meer uit. De zaak is vol, zogezegd. 'Op 't ogenblik is de peuterspeelzaal open op vijf ochtenden en twee middagen per week. Wij zouden ook wel elke middag geopend kunnen zijn, maar wij hebben ruimtegebrek. Het handenarbeidlokaal van de openbare basisschool mogen wij gebruiken, maar behalve die twee middagen heeft de school het lokaal zelf nodig en ergens anders kunnen wij niet te- decht', zegt mevrouw Wolthaus-Van Vreedendaal, secretaresse van de Stichting Peuterspeelzaal Rijns burg. die zich uitsluitend met de peuteradministratie bemoeid. !J1 Tot voor kort was de peuterspeelzaal 'slechts' vijf ochtenden 'in bedrijf. Aan de raad werd verzocht medewer king te verlenen cm ook enkele mid dagen het schoollokaal te kunnen ge bruiken. Vooruitlopende op de beslis sing. werd alvast begonnen. En wie zal dat het bestuur kwalijk nemen, als men weet dat er nu nog een wacht lijst is met 51 peuters. 'Wij hebben peuters van 2 tot 4 jaar. De 4-jarigen kunnen eigenlijk naar de kleuterschool, maar ook daar kampt men met problemen. Ook de kleuter scholen in Rijnsburg zijn vol', aldus mevrouw Wolthaus. 'Zo gauw er één peuter bij ons weggaat, komt er een nieuwe bij. Per ochtend hebben wij er twintig en 's middags houden wij dezelfde aantallen aan. Slechts in een enkel geval betreft het dezelfde peu ter die zowel 's morgens als 's mid dags komt. Dit zijn uitzonderingen. Voor 't overige komen ze of 's mid dags, of 's morgens' WANBEGRIP Ruim vijftig peuters wachten op 'een plekje', maar 't ziet er voorlopig niet naar uit dat er verandering in komt. De wachtlijst zal eerder tce dan afne men, omdat de peuters nergens te recht kunnen. 'Er is weieens gedacht aan het kerkelijk centrum. Voor de basisschool betalen wij een huur. maar de huur van het kerkelijk cen trum zal aanzienlijk hoger liggen. Ou ders betalen nu 3,50 per kind', al dus mevrouw Wolthaus. De peuterspeel begon in 1970 en di- rekt bleek er al een grote belangstel ling voor te bestaan, ondanks het feit dan er Rijnsburgers waren - en ook nu nog wel zijn -die de peuterspeel zaal kritisch bekeken. 'De moeders maar werken en de kinderen de deur uitdoen. De kinderen horen thuis in het gezin', zo werd gehoord. Algemeen secretaris van de Stichting, C. A. Kruyt: 'Er is ook nu wat dat be treft bij sommigen nog steeds sprake van een zeker wanbegrip. Het is niet zo dat ouders 'de kinderen lekker kwijt willen'. Het tegendeel is waar; zij willen juist het beste voor hun kinderen. Vroegei konden de peuters zonder enig gevaar buiten spelen. Dat kan nu niet meer met al die flats en dat drukke verkeer. Moeder heeft ook niet de hele dag de tijd om zich met het kind te bemoeien en er mee te spelen. Zij heeft per slot van reke ning haar huishouding. In de peuter speelzaal leren ze met het potlcod om te gaan. ze leren elkaar te verdragen en met elkaar te spelen. Kinderen die ZOETERWOUDE De Lcidse Pluimvee- en Konijnensportvereniging heeft de wii.d niet mee gehad bij de lustrumtentoonstelling die in 't Cen trum is gehouden. Het weer en het auto-rijverbod waren de oorzaak van een dieptepunt in de belangstelling. Deze mineur-geluiden slaan geenszins op de fraaie expos;tie zelf die ter ge legenheid van het 65-jarig bestaan met zoveel zorg was opgebouwd. N'a een welkomstwoord van voorzitter V v d. Mark werd de officiële opening vrijdagavond verricht door burge meester Detmers. De uitslagen- Hoofd-ereprijzen Hoen ders: 1. P Zwanenburg Leiden: 2. r.. Luk Stomprijk; 2a. C de Geus Leiden; 3. P. Zwanenburg Leiden. Sierduiven: Zes ereprijzen voor P. I'. Angevare Voorhout. Siervogels: J C. Straathof Zoeterwou- de. Konijnen (Hoofdprijzen) 1. T. van Velzen Vooi schoten tevens mooiste konijn grote rassen, 2. H. Opdam Stompwijk tevens mooiste konijn klei ne rassen: 3. A. H. Couzijn Leiden te vens mooiste konijn middenrassen. Cavia's: Vijf ereprijzen voor mevrouw Opdam Stompwijk Eén ereprijs voor J. v. d. Hoorn Oud-Ade KATWIJK Gisteren vertrok de KW 175 'Pieter Gijsbertha' van de ha ven in Vlaardingen voor een proef vaart. Deze Katwijker verliet maandag scheepswerf 'De Dageraad' te Wou brugge. De kotter betekent een uit breiding van de vloot. Hij werd ge bouwd in opdracht van rederij C. Varkevisser te Katwijk, die ook de KW 174 'Cornelia' in de vaart heeft Zoon Wim Varkevisser zal het bevpl voeren op de 'Pieter Gijsbertha', die 34x8x4.07 meet en uitgerust is ma» een 1200 pk Deutzmotor. Drio che KATW1 de cheni ditmaa senheim schonk? van me ren T Den D veerf den. hand len De bij de hc zijn co selijke berichtgeving. - De personeelsavond van luustrie 'Katwijk' werd len in het motel Sas- Aandacht werd o.m. ge- drie jubilea, te weten K. den Dikken en de he- iet en.M. Jonker. Mej. 7 de heer Jonker waren 'i het bedrijf verbon- itvingen destijds uit ^meester A. Vermeu- ike onderscheiding. s een kwart eeuw 'aam. In Rijnsburg zoekt '°tc krant iemand die r.aan kan assisteren bij 'iidrntschap voor de plaat- erg verlegen zijn, krijgen hier gele genheid er overheen te komen. Dank zij de deskundige leiding die wij heb ben'. Mevrouw Wolthaus; 'Dat de peuter speelzaal er alleen is voor de kinde ren van werkende moeders, is hier in Rijnsburg persé niet waar'. Zij vindt ook dat de kinderen veel leren en fijn met elkaar kunnen spelen. De peuter speelzaal heeft een opvoedende taak. KLEUTERS De Peuterspeelzaal in Rijnsburg heeft vier leidsters. Het zijn de dames E. Brussee en C Kuyt, die 's morgens ko men. en de dames A. van den Eijkel en I. Noort, dié de middagen voor hun rekening nemen. 'Wij blijven doorlopend zoeken naar een andere ruimte, zodat wij d epeuterspeelzaal kunnen uitbreiden. Nu de kleuter scholen ook vol zitten, is de toeloop nog weer veel groter. Daar moet toch iets aan gedaan worden', vindt me vrouw Wolthaus. Kruyt; 'Er is een brief naar de raads leden gegaan. Ook hierin vragen wij om méér begrip. Wij wijzen de raad op de verschillen die er zijn tussen een creche- meer bestemd voor kinde ren van cuders die beiden werken- en de peuterspeelzalen. De speelzalen worden landelijk nog niet erkend, zo dat de ouders hetzelf grotendeels be talen'. De peuters en kleuters zorgen voor 'problemen' in Rijnsburg. Want zoals mevrouw Wolthaus al zei, de toeloop van de peuters wordt nog groter, als de kleuterschool geen kinderen meer kan plaatsen. En dit laatste zit er dik in. Mevrouw J. van Amerom- Vahrmeijer, secretaresse van de Vereniging Chris telijke Kleuterscholen in Rijnsburg, bevestigt dat er deze maand een stop is; 'In januari kunnen er misschien een stuk of vier kleuters bij, maar dan is het wel vol tot augustus. Wij hebben vier kleuterscholen in Rijns burg en een vijfde is in aanbouw in Frederiksoord. In augustus zal die in gebruik kunnen worden genomen, maar deze nieuwe school zal ook wel direkt weer vol zijn'. In Rijnsburg Bezoeken ruim vijfhon derd kleuters de kleuterschool. Nu zitten er 36 jongens en meisjes in de klas, maar dat aantal wordt terugge bracht tot 34. Dat kost ook weer meer ruimte. Als die vijfde kleuterschool in gebruik is, kunnen méér kleuters worden geplaatst en dat betekent dan misschien dat de peuterspeelzaal méér mogelijkheden zal bieden voor de al lerjongste Rijnsburgertjes, zo in de leeftijd van 2 en 3 jaar. Maar 't allermooiste zou zijn als voor die tijd meer ruimte beschikbaar zou komen voor de peuterspeelzaal en dat ook hier van een meerzoud zou kun nen worden gesproken; peuterspeelza len. In de peuterspeelzaal leren de kinderen met leeftijdgenootjes om te gaan en 'het potlood vast tc houden'. Raad Leiderdorp nam de begroting aan LEIDERDORP Moeite heeft de Leiderdorpse gemeenteraad met de bespreking van de begro ting 1974 nauwelijks gehad. In alle rust luisterde de raad naar de beschouwing van de verschil lende fracties. De heer Van Haersma Buma van de WD merkte op, dat de instelling van een sportraad in de naaste toekomst ADVERTENTIE De 3 Travellers Grills in Amsterdam genieten een grote bekendheid om hun ambiance, om het gezellige, informele eten (zowel van een vlugge snack als van een uitvoerige maaltijd) of alleen maar om er in een prettige stee r ee n kop j e kof f ie te drinken. Nu kunt u dat ook in Leidsenhage! cafe.restaurant end iedere dag, ook zondag, ^ouoGsmorgens tot 's avonds Tl "u punter dan nog warm eten) Travellers Grill - Winkelcentrum Leidsenhage te Leidschendam - tel. 01761 - 6910 een wezenlijke bijdrage moet leveren voor een optimaal sportbeleid. Met betrekking tot de woningbouw ver klaarde hij zich een voorstander van een doelgerichte inspraak. De in spraak ten aanzien van Voorhof heeft tot vertraging geleid. Bij de planning moet met de inspraak rekening wor den gehouden. De VVD-spreker vroeg het college of het financiële tekort moet worden gezien als het begin van een lange lijdensweg. Hij wilde weten wanneer het Voordorp-terrein be bouwd gaat worden. Het renteverlies op dit braakliggende terrein overtreft de bruto-opbrengst van de grondver- koop al. De bezetting van het politie apparaat vindt de VVD onvoldoende. Onevenwichtig Mevr. v. d. Molen (PAK) wees op de onevenwichtgheid in de bevolkingsop bouw: een oververtegenwoordiging van de jongere leeftijdsgroepen tot 14 jaar. 'Ik heb soms het gevoel dat men ervan uit gaat dat dit altijd zo zal blijven. Verschijnselen als een teveel aan kleuterscholen en basisscholen en te weinig mogelijkheden voor kinde ren in de middelbareschoolleeftijd om zich na schooltijd dicht bij huis uit te leven, zullen bij een ongewijzigd be leid in de nabije toekomst ook in Lei derdorp gaan optreden'. Mevr. Uhlenbeck van D'66 meende, dat er nog gebrek is aan betaalbare woningwetwoningen. De heer Toelen KVP betreurde het, dat de bouwactiviteiten in Voorhof niet direct konden aansluiten op die van Binnenhof. In het komende jaar zal vrijwel geen nieuwbouw in Lei derdorp gereedkomen, waardoor een aantal woningzoekenden niet aan pas sende woonruimte kan worden gehol pen. Deze fractie zal geen medewer king verlenen om al in 1974 te komen tot de bouw van een nieuw raadhuis. HAZERSWOUDE Nu de Nederlandse Spoorwegen het gemeentebestuur van Hazerswoude hebben bericht dat er voorlopig geen sprake zal zijn van ingebruikneming van bet station op de lijn UtrechtLeiden, hebben B. en W. telegrafisch geprotesteerd. Zij wijzen op de energiecrisis, die velen noopt gebruik te maken van liet openbaar vervoer. De minister van Verkeer en Waterstaat beeft, aldus tWUl ivil ivll burgemeester J. ten Heuvelhof tijdens de begrotingsvergadering, een afschrift van bet telegram gekregen. De ARP-, CHU- en KVP-fracties in de gemeenteraad van Hazerswoude heb ben tijdens de algemene beschouwin gen over de gemeentebegroting 1974 bij monde van KVP-fractieleider J. Wesselingh hun zorg uitgesproken over de onderbezetting van de ge meentesecretarie. De confessionelen, blij dat de begroting reëel sluitend is (met een bedrag van 194.000 voor 'onvoorzien'), willen de openbaarheid van de commissievergaderingen blij ven toetsen aan de doelmatigheid. De hondenbelastingverhoging met een tientje per jaar vinden zij noodzake lijk, evenals de verhoging van de rei nigingsrechten. 'Het gebrek aan woningen in de mid denklasse is duidelijk aangetoond', al dus de 'drie', die bouw van nog een aantal premiewoningen op z'n plaats achten. B. en W. moeten woningbouw voor een verantwoorde huur stimule ren, opdat de sociaal zwakkeren niet voor te hoge prijzen komen. Een speciale 'industriewijk' in het dorp vinden de ARP, CHU en KVP gewenst, nu diverse bedrijven door het bestemmingsplan dorpskern-oost worden gekortwiekt. In 1974 moet er, aldus de 'drie', een plan gereed ko men, waarin aandacht wordt besteed aan de vergroting c.q. vervanging van de aula. Reikhalzend zien de confessi onelen uit naar de beveiliging van het kruispunt Dorpsstraat-Gemeneweg en plaatsing van fietsrekken bij enke le bushalten. B. en W. moeten met kracht bij N.S. pleiten voor herope ning van het station. Na de vaststelling van de begroting willen de liberalen een werkgroep sa menstellen die de gevolgen van de energiecrisis voor Hazerswoude bestu deert en met een plan komt om die gevolgen zoveel mogelijk te beperken. Voor de dienst Gemeentewerken wil len de liberalen een particulier ad viesbureau inschakelen dat de capaci teit heeft om alle in de gemeente voorkomende technische problemen te beheersen. Openheid van de commis sievergaderingen is nog steeds een stokpaardje van de VVD-fractie. Vcrkeerslichteninstallaties op de Rijn dijk zullen volgens de liberalen meer opstoppingen tot gevolg hebben. Al leen daarom al wordt een stationsves tiging door NS aantrekkelijk ge noemd. De gemeente zal bij bouw van scholen rekening moeten houden met de inte gratie van lager onderwijs en kleuter onderwijs. Een onderzoek naar de mogelijkheden van oprichting van een begeleidingsdienst voor de Rijnstreek is het overwegen waard. Het woonwagencentrumpje aan de Westzijdseweg is stilzwijgend een per manent kamp geworden. Dat moet, vinden de liberalen, maar eens in de raad worden besproken. De VVD wil graag een nota van het college waarin het wel en wee van de boomkwekerij in de gemeente van alle kanten wordt belicht. De enige PvdA-er in de Ha- zerswoudse raad. P. Oosterhoff, heeft tijdens de algemene beschouwingen voorgesteld om in het vervolg in de vergadering van augustus, danwel op de eerste dinsdag van september, van het jaar waarin een nieuwe raad is gekozen, een beleidsnota met beste- dings-alternatieven in behandeling te nemen. De raad zou dan om beleids uitspraken moeten worden verzocht. Een motie van deze aard legde hij zijn mede-raadsleden voor. Het kan, aldus de socialist, gewenst zijn meer woningen in de premiesec tor te bouwen, maar dan wèl voor de eigen woningzoekenden. Hij gaf in overweging de goedkope eigen bouw meer vertrouwd te maken bij de vele laagbetaalde woningzoekenden. Woningwetbouw Binnenkort zal het gemeentebestuur een gesprek voeren opdat de goedkeu ring op de bouw van 99 woningwet woningen zo spoedig mogelijk afkomt. De gemeente zal, aldus de burgemees ter. indien mogelijk ambtenaren aan trekken, die geen gebruik behoeven te maken van studiefaciliteiten. Een in dustriewijkje aanwijzen zou bestu deerd moeten worden, 'maar dat moet dan in samenhang met de bestemming van het landelijke gebied'. De provin cie heeft voorlopig geen geld, om het kruispunt Dorpsstraat te recontrue- ren. Wel is een sloopvergunning aan gevraagd voor het pand van bakker Pouw. Wat betreft de plaatsing van fietsrekken bij bushaltes zei Ten Heu velhof: 'De gemeente raakt steeds vol ler!' Naar een onderdak voor de poli tie in het dorp wordt gezocht. Ook wordt een onderzoek ingesteld naar aansluiting bij de schoolartsendienst Alphen. Een stuurgroep inzake de energiecrisis zag de burgemeester niet zitten. 'Laat dat maar aan B. en W. over!' Op 10 januari wordt in Bos koop een gesprek gehouden over de situatie met de woonwagens. Getracht wordt voor de bouw in Rhynenburch- oost een andere stedebouwkundige in deling te krijgen. 'Betaalbaar, leuk en efficiënt', karakteriseerde de burge meester. Er komen 60 pet woningwet woningen en 20 pet premiekoopwonin- gen. Aardgas aan de Burgemeester Smit- weg zag hij nog niet, 'omdat een baat belasting op gas wat prematuur is'. Wethouder P. A. Th. v. d. Werf heeft tijdens de begrotingsvergadering ge zegd dat de urgentie voor de bouw van een vervangende protestants-chris telijke- basisschool in Rhynenburch- oost begin 1974 afkomt. De sporthal- bouw zal misschien vóór 1 februari starten. Sportstichtingsbestuur en ge meentebestuur zijn bereid voor Avan- ti grond in het sportpark beschikbaar te stellen voor de bouw van een eigen clubhuis. Een openbare kleuterschool in het dorp zou voorlopig onderdak kunnen vinden in basisschool De Springplank, zodra hiervoor nieuwe ruimte is ge maakt in het gebied ten noorden van de Burgemeester Warnaarkade. Een plaats voor een peuterschool in het dorp kan worden gevonden op het terrein nabij de zuiveringsinstallatie in de wijk Zuid (Jan Steenstraat). Eerst moeten daar nog riolerings werkzaamheden plaats vinden. Wethouder L. Verweij stelde een slui ting van twee tot drie dagen van de Groene Brug in het voortuitzicht in verband met de rioleringswerkzaamhe den in het dorp. Inschakeling van een adviesbureau voor Gemeentewerken is een zaak waartegen B. en W. geen ge- zwaren hebben, aldus de wethouder. Een samengaan van de kruisvereni gingen noemde hij een wens waard. ROELOFARENDS.VEEN, 17 december Bloe menveiling. Anjers 35-53. Rozen Garnette. Carol. Zorina, Precilla. Carina 28-38. Esther Ofarim. Spanish Sun 38-48. Sonia 61-84, Be linda 40-60, Ilona 106-119. Nerine 47-49, Stre- lltzia 260-2S0. Geplozen chrysanten 22-53 p.St. Troschrysanten 130-190, Idem Jaarrond 240- 280. Irissen 290-425. Freesia's 155-415, Narcis sen 110-160. Tulpen Apeldoorn 290-320, Col- aen Apeldoorn 355, Ruby Red 260-280, Prelu dium 240-250. Paul Richter 270-280. Gandes 320 p.bos. Potchrysanten 48-62. Poisettia 195- 630. Cyclamen 140-295 p.st. KATWIJK AAN DEN RIJN Groenteveiling 18 december: Aanvoer waspeen 165 ton. 4200 kg nero. Prijzen waspeen Al 26-48, 2 13-39; BI 25-52. 2 20: breekpeen 370-610, spitskool 122. prei 91. boerenkool 46-49, nero Al 128- 132. BI 73-83: Cl 13-40; C2 44-48; spruiten 86. (ADVERTENTIE) kort-nieuws-uit-clo-regio kort-nieuv?s-uit-de-rcgio kort-nieuv.'ö-uit-de-icglo kort-oiouur.-uit-de-reeio kegt-nieuvre-uit-do-regid ALPHEN AAN DEN RIJN Vei dering van de raad der gemeente phen aan den Rijn, op dinsdag 18 ceraber 19 uur. Aanvullingsagei Voorstel inzake het aangaan van rechtsgeding met dc firma J. L. vliet en Zonen inzake het cashj carrybedrijf in het perceel Van reestlaan I. LEIMUIDEN De dansavond, door de stichting Gemeenschapsc trum voor Leimuiden, Rijnsaterwo e.o. in Het Spant, ten bate van het meenschapscentrum organiseei heeft vijfhonderd gulden opgebracl LEIMUIDEN De heren-volleyl mt Iers van Kickers '69 spelen vrijdag c de sporthal aan de Wassenaarseweg Leiden tegen SKC. Aanvang ne,mn uur. De dames speien die avond °e acht uur in de Alphense Rijnstrek hal tegen Aarlanderveen. riel hel Als de gemeente een garagecomplex gaat bouwen voor de auto's van Ge meentewerken en de brandweer, kan de vrijkomende ruimte voor de secre tarie worden benut. De heer Van de Wijngaard van DS 70 drong erop aan, zo spoedig mogelijk te beginnen met de realisering van Voorhof. De heer Van den Oever (prot.-chr.) toonde zich verontrust omdat de ge meente nu moet beginnen met het op souperen van de reserves. Hij wilde weten hoe het staat met de inrichting van de kinderboerderij. Voordorp Burgemeester Van der Have zei, dat het college druk bezig is met de be leidsplanning. Naar schatting zal het tekort in 1975 50.000 bedragen. Met het aantrekken van meer secretarie- personeel wil het gemeentebestuur voorzichtig zijn. De onroerend-goedbe- lasting komt in een volgende raads vergadering ter sprake. Bij de politie is een onderbezetting van 40 procent. Het landelijke gemiddelde is 19. Het probleem ls ook waar de politie onder te brengen. Een voordeel is nu wel dat de politie ook 's nachts ter plaatse bereikbaar is. Mevr. wethouder Tichler merkte naar aanleiding van de gelgenheid tot sportbeoefening op, dat als de Detail handelsschool een eigen gebouw heeft men zich erover zal beraden welke ac tiviteiten daar kunnen worden onder gebracht. Er komt in Binnenhof een tandarts bij. Er is nu nog behoefte aan twee tandartsen. Met de bouw van een sportzaal wordt binnenkort begonnen. Deze komt dan in 1975 klaar. Wethouder Meerburg beaamde, dat er met het Voordorp-terrein veel moei lijkheden zijn geweest. Over een plan om daar 20 eengezinswoningen en 90 flatwoningen te bouwen gaat het overleg binnenkort beginnen. Het is de bedoeling, dat medio 1975 de eer ste woningen in Vodrhof worden op geleverd. Wethouder Drenth verklaarde, dat het bejaardenvraagstuk alle aandacht heeft. Er zullen ook in Voorhof be jaardenwoningen komen. De -vijfde fa se van de Houtkamp is in studie. Er komen spoedig voorstellen om de die renweiden uit te breiden. Voor de aanleg van volkstuinen hebben B. en W. een bod gedaan op de grond aan de Hoogmadeseweg 56. Zonder hoofdelijke stemming werd de begroting aanvaard. LETMUIDEN Zondag zal in Spant een Volkskerstzang worden houden. Toespraken en schriftlezin zullen worden gehouden door de I ,op gemeester, de verschillende predil re] ten en de pastoor. Aanvang zeven 's avonds. ela: LEIMUIDEN Donderdag komt eel gemeenteraad om acht uur bijt 'et Agenda: opheffing onbewoonbaar ui klaring woningen Westerdijk 7 en"0 vervanging straatverlichting gede I'S Geerweg; verkoop bouwgrond Noord; verkoop bouwterreinen Np weg en Drechtlaan; verwerving gr oi den voor aanleg sportvelden. ALPHEN In de chr. agraris school aan de Van Lennepstraat van woensdag tot en met vrijdag tentoonstelling worden gehouden het onderwijs op deze school verdere mogelijkheden voor gedl meerde leerlingen. De openingsti' zijn van 14 tct 17 en van 19 tot 2*| uur. ZOETERWOUDE Aansluitend |j de Getijdedienst van half acht de Chr. Gem. Zangvereniging den Heer vrijdagavond om 8 u de Herv. kerk een uitvoering van! Weihnachtsoratorium van H. Ba| Medewerking verlenen L. VerdoesT praan, W. Liesveld, mezzo-sopraanl Barnhoorn, tenor, J. Hulsbos, basl P. Zwart, orgel. Het geheel staat! der leiding van de heer De Rooijl dirigent Bas Siereveld vervangt diï geruime tijd i.vm. ziekte zijn funf niet kan vervullen. ALPHEN Donderdagochtend oj uur vergadert de gemeenteraad, naamste punt is de begroting 1974. Voornaamste punt is de bi ting voor 1974. Verder staan o agenda het voorstel inzake vaststi van een heffing op de onroerend-,, belasting en wijzigingen van ma geld, reinigingsrechten en preci verordening. BOLLENSTREEK Bloembollen tuur houdt van 22 t.m. 26 decern de Kerstflora show in de sporthal Treslong, Hillegom. Op 1ste kerst is de show gesloten. IP n LISSE B. en W. stellen de ir voor 112.000 beschikbaar te ste voor de aanleg van een parkeerter tussen Kanaalstraat, Grachtweg en pelstraat. Voor de reconstructie de Kapelstraat wordt een krediet vraagd van J 100.000. WOUBRUGGF, De wildverlo ten bate \an de voetbalverenii Woubrugge heeft netto 2000 o bracht. KATWIJK De vogelvereniging Kanarievogel houdt na vanavond dec. 8 uur in de kleine zaal van sporhal een tentoonstelling. Geopi donderdag van 10 tot 22 uur, vri, ook van 10 tot 22 uur en zaterdag 10 tot 17 urn. LEIDERDORP Woensdag 2 ja ri om 8 uur houdt het gemeent stuur in het raadhuis de nieuwjs receptie. ALPHEN --In de chr. agrarit school aan de Van Lennepst wordt woensdag, donderdag en vri, een tentoonstelling gehouden over] onderwijs aan deze school en de gelijkheden voor gediplomeerde lingen. Opan van 2 tot 5 uur en uur tot half 10. BENTHUIZEN In de beide i zal het hui:vuil worden opgehaall donderdag 27 december en woenf 2 januari. Op 24 en 31 dec. is dJ cretarie dicht. De burgelijke stanj van 9 tot 10 's morgens open. BENTHUIZEN Elk BenthuJ gezin krijgt binnenkort van hetf! meentebestuuj 100 plastic thuisbezorgd, de voorraad voor 19| BENTHUIZEN De nieuwjaq ceptie van net gemeentebestuur t gehouden up donderdag 3 jan. tot 9 uur. Dar zal ook de jaarj 1973 worden uitgereikt. NIEUWKOOP Van 22 tot en R 29 dec. wordt in het Regthuys I tentoonstellin£ gehouden van r werk van de deelnemers aan de i tieve cursussen. De expositie wpr(| 22 dec. om half 4 geopend. Dagej open van 2 tot 5 uur. ALPHEN B. cn W. stellen de voor, de lom-school een vergoi van 350 per leerling te geven. ITRI maak meer gebruik van onze uitgebreide service mm ALPHEN Op zaterdagavond 22 cember, wordt door de gezamen kerken van Ridderveld, in de 1 een volkskerkstzangavond gehouCITF Aanvang 7.30 uur, zaal open 7 Medewerking wordt verleend dooi chr. muziekvereniging 'Arti Rel ni', de organist Bert Langeveld trompettist Cok de Jeu. De schri zing wordt verzorgd door Mr. R. Gallas. LEIMUIDEN De grond baan en Kerklaan wil de gemeenti nutten als parkeerterrein voor zi ttra at vrachtwagens. Ten westen van de veringsinstil'.atie zal een insteel keerlus worden gemaakt. B. en vragen de raad een krediet van voor de vervanging van een gedORDE straatverlichting van de Geerweg b ijde Kattenbrug. De onbewoon verklaring van de woningen Wc diik 7 en 8 kan worden opgehi nu de woningen zijn gerestaur De raad komt donderdag om 8 bijeen. 1 ;n Ufa it wa Vr E "het

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4