Conflict bij Interkruis lijkt voorlopig opgelost Wijkagent deed zijr intrede in Oegstgees 'Progressief Alphen' komt er vrijwel zeker Celstraf geëist tegen 'kleine jongens' voor enorme hasj-smokkel Afscheid van de universiteit Burgemeester van Sassenheim naar 'Rijnland' Benoemingen aan de Leidse universiteit Inbrekers waren uit op antiek Gevluchte Chilenen naar Rotterdam Parkeergarage haalt het weer niet Volhardende zebra-moeders beloond Stadhuis werkt aan distributiedienst Permanente diavertoning in Leids stadhuis TV-avonden niet korter Raad Benthuizen verwierp motie van afkeuring Ton van Duinhove komt in NOS-show op Hilversum III 'Veronica' 15 januari in de Eerste Kamer TROUW/KWARTET WOENSDAG 19 DECEMBER 1973 BINNENLAND/REGIO Geen samenwerking met PvdA ALPHEN Het is praktisch voor honderd procent zeker dat de in Alphen opererende afdelingen van D'66, PPR en de vanavond op te richten afdeling van de PSP bij de komende gemeenteraadsverkie zingen in mei 1974 met één gemeenschappelijke lijst zullen uitko men. Gingen eerder de leden van de PPR daarmee reeds akkoord, nu heeft ook de ledenvergadering van D'66 de on derhandelingscommissie de grootst mogelijke volmachten gegeven om te komen tot een verregaande samenwer king. De programma's, zo werd ge steld op de vergadering in Nabij, zijn vrijwel identiek. D'66 stelt in volg ordede volgende personen voor de gezamenlijke lijst kandidaat: Henk Strijker, Frits van der Woude, Chris Hillebrand en Theo Guinau. Mevrouw T. Hardijzer-Neef, het huidige D'66- raadslid, keert in de volgende raads periode wegens tijdgebrek niet terug. PSP De PSP houdt vanavond in Vivaldihof 31 een oprichtingsvergadering. Beken de PSP-aanhangers zijn deze week aangeschreven door het Alphense lid van provinciale staten Hans van Steenis. Men zal de leden om advies vragen over de voorgenomen samen werking, waarvoor als naam aan 'Pro gressief Alphen' wordt gedacht. Zoals bekend hebben de drie partijen ook onderhandeld met de PvdA. Sa menwerking met deze partij liep op twee essentiële punten vast: de ruim telijke ontwikkeling van Alphen en LEIDEN Op vrijdag 14 december zal prof. dr. H. P. Wolvekamp, sinds 1959 gewoon hoogleraar in de experi mentele dierkunde aan de Leidse Uni versiteit, in het collegegebouw bij de Gorleüslaboratoria. Wassenaarseweg 76. zijn afscheidscollege houden. Het college, dat om vier uur begint heeft tot onderwerp 'Cultuurpatroon en na tuurwetenschap'. De heer J. P. Baronner, sedert 1961 chef van de tekenkamer bij het bu reau bouwvoorbereiding van de Leid se Universiteit, zal zijn werk bij de universiteit beëindigen wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Ter gelegenheid hiervan zal er een afscheidsbijeenkomst zijn op maandag 17 december tussen half vijf en zes uur in de kantine van het Bu reau van de Universiteit, Stationsweg 46. LEIDEN De burgemeester van Sas senheim. de heer J. baron van Kno- belsdorff, is, naar verwacht werd, met ingang van 1 januari 1974 benoemd tot dijkgraaf van het Hoogheemraad schap Rijnland, als opvolger van mr. F. M. A. Schokking, die zijn werk in verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd neerlegt. De heer Van Knobelsdorff is 56 jaar. In 1971 werd hij burgemeester van Sas senheim. Zijn eerste gemeente was Goedereede en Stellendam. LEIDEN Prof. dr. R. A. V. baron van Haersolte, gewoon hoogleraar In de filosofie, met inbegrip van de rechtsfilosofie en de ethiek aan de Er- asmusuniversiteit te Rotterdam, is aan de Leidse Universiteit benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de wijsbegeerte des rechts. Prof. Van Haersolte, die in 1919 te Zwolle wprd geboren, studeerde van 1938 tot 1941 rechten aan de Leidse Universiteit. Tn 1946 promoveerde hij te Leiden tot doctor in de rechtsgeleerdheid op een proefschrift, getiteld 'De staat als zui vere vorm des menschen'- Dr. P. Roest, geboren in 1916, gewoon lector in de theorie en praktijk der godsdienstige vorming aan de Leidse Universiteit, alsmede docent voor de algemene didactiek aan het Leidse Bureau Opleiding Leraren, is aan de ze universiteit benoemd tot gewoon hoogleraar in de onderwijskunde ten behoeve van de lerarenopleiding. Prof. Roest is studiesecretaris van de Hervormde Raad voor de Catechese geweest. Hij is voorzitter van de stu diegroep godsdienstonderwijs op scho len voor vJi.m.o. en op kweekscholen en voorzitter van de Vereniging van Directies van Sociale Academies. Dr. F. Kieviet, geboren in 1933, we tenschappelijk hoofdmedewerker bij de subfaculteit der pedagogische en andragogische wetenschappen van de Leidse Universiteit, is aan deze uni versiteit benoemd tot gewoon hoogle raar in de toegepaste pedagogiek, in het bijzonder de didactiek. Hij is voorzitter van de commissie opleiding remedial teacher. De Leidse Universiteitsraad heeft de heer Th. E. Korthals Altes tot plaats vervangend voorzitter gekozen. de verhouding wethouder fractie. De drie kleine progressieve partijen willen de groei van Alphen gaan be perken; de PvdA houdt vast aan het huidige structuurplan. De 'drie' me nen voorts dat aan loyaliteit van de wethouder ten opzichte van de fractie meer gewicht moet worden toegekend dan aan die van de wethouder binnen het college van B. en W. Met andere woorden: D'66, PPR en PSP neigen meer naar een programcollege, de PvdA houdt het meer op een afspiege lingscollege. ROTTERDAM De 58 politieke vluchtelingen uit Chili zullen deze week van de hotels in Noordwijk, waar zij sinds hun aankomst in Ne derland verblijven, verhuizen naar Rotterdam. De Chilenen zullen wor den ondergebracht in 'Huis ter Schie'. Volgens het ministerie van CRM zul len de Chileense vluchtelingen, voor het merendeel gezinnen met jonge kinderen, in 'Huis ter Schie' blijven totdat ze zich in de Nederlandse sa menleving kunnen redden (taal, werk, huisvesting). 'Huis ter Schie' is eigendom van de gemeente Rotterdam en door de Stich ting Huisvesting Migranten in de Maasstad gerestaureerd. Het pand in Overschie zou aanvankelijk worden gebruikt voor de opvang van gastar beiders, Surinamers en Antillianen. Dat plan is mislukt, omdat deze groe peringen geen belangstelling hadden voor huisvesting in 'Huis ter Schie.' ROTTERDAM De commissie voor verkeer en openbare werken van de deelraad Charlois heeft zich dinsdaga vond onder applaus van de aanwe zige bewoners tegen de bouw van een parkeergarage op de Lepelaarsin gel gekeerd. De commissieleden wa ren, evenals de leden van de commis sie stadsontwikkeling en volkshuisves ting al eeider, van mening dat waar de omwonenden zo duidelijk geen prijs stellen op de bouw van de gara ge. deze er niet hoort te komen. Overigens zijn niet alle bewoners uit de buurt tegen een gkrage: op de ver gadering van dinsdagavond was een stuk aanwezig met 31 handtekeningen van mensen die, in verband met de parkeerproblemen in de buurt, de ga rage wèl gebouwd willen zien. Over het groenplan van het buurtco- mité Lepelaarsingel heeft de commis sie zich niet uitgesproken. Wel kon de heer A. J. Overweg van de ver keersdienst een plannetje laten zien voor de oostzijde van de Lepelaarsin gel, dat wanneer het buurtcomité er achter staat, volgende maand kan wor den uitgevoerd in het kader van de herbestrating. In het plan wordt de straat verbreed tot 12 meter, er komt een drempel in de rijstraat, sierbe strating, bloembakken op kleine pleintjes en wat lage en iets hogere bomen. Het buurcomité zal zich op korte termijn uitspreken over het plan, dat overigens het eventuele groenplan van de bewoners niet in de weg staat. NOORD WIJ KERHOUT Op tweede kerstdag za lin De Mast te Noordwij- kerhout een kerst-in worden gehou den. De deuren gaan om 2 uur open. Rond 6 uur pauze. Om 8 uur gaat de zaal weer open. Er is een zeer geva rieerd programma samengesteld. rR LEIDERDORP Vijf jaar lang, iedere ochtend en middag, helpen de dames C. Plcy (Frederik Hendrikplantsoen 33) en J. Sormani (Beatrixstraat 31) de schoolkinderen bij de Engelendaelschool aan de Ericalaan veilig oversteken. Dat was voor burgemeester Van der Have reden om de zebramoeders gistermiddag met een gemeentelijke attentie in de vorm van een taart te verrassen. Dit gebeurde tijdens hun dagelijkse dienstverlening aan de overstekende kin deren. Het bestuur van de afdeling van Veilig Verkeer was er ook bij. Samenwerkingsexperiment veroorzaakte 'najaarsstormen' NOORDWLJ1K Het bestuur van Interkruis Nondwijk treedt niet af, maar zal voorlopig blijven zitten om de lopende zaken te behartigen en te bevorderen, dat op korte termijn een adviescommis sie zal worden samengesteld, die een verantwoorde nieuwe bestuursverkiezing mogelijk zal maken. Dit besluit is genomen door het aan nemen van een motie van zeventien leden, waarmee de reeds aangekondig de bestuursverkiezing tot een nader te bepalen datum is uitgesteld. De motie werd met 68 stemmen vóór, 13 tegen en 1 onthouding aangenomen. Voorlopig is nu een einde gekomen aan de controverse tussen de wijkver pleegkundigen en het bestuur. Tij dens de gehouden vergadering, die drie uur duurde, kwamen de achter gronden van de moeilijkheden naar voren. Zij bleken in eerste instantie te zijn ontstaan uit het experiment van de regionale samenwerking in het project Bollenstreek. De besturen van het Wit-Gele Kruis en het Groene Kruis stonden als uiterst gereserveerd tegenover dit project Samenwerking Na de fusie van de beide kruisvereni gingen, meende het bestuur van de nieuwe vereniging Interkruis Noord- wijk het district meer positief te moe ten benaderen. Voorgesteld werd op basis van een lichte samenwerking het een en ander te laten uitgroeien tot een hechtere band. Het district eiste dat alle wijkverpleegkundigen direct in dienst zouden komen. Het bestuur van Interkruis vond het niet verantwoord om na een lange experi mentele periode de per 1 september tot volledige aansluiting over te gaan bij het district Bollenstreek, en zocht naar andere mogelijkheden. Een deel van de Noordwijkse artsen stond positief tegenover de regionale samenwerking, terwijl de wijkver pleegkundigen zich zelfs sterk bij het bollenstreekprojekt betrokken voel- WARMOND In Warmond zoekt de redactie van deze krant een medewer ker voor de plaatselijke berichtgeving. Zijn (of haar) taak bestaat in het doorgeven van berichten en verslagen. Wie belangstelling hiervoor heeft, kan 20388 in Leiden bellen, 's Avonds 90504. den. De conflictstof hoopte zich op en in de ledenvergadering van 1 novem ber kwam het tot een uitbarsting. Zes van de aanwezige bestuurders stelden in die vergadering hun functie ter be schikking. Actiegroep Het bestuur nam contact op met bur gemeester mr. J. M. Bonnike en op zijn initiatief werd een commissie van goede diensten en advies aangezocht om te proberen Interkruis Noordwijk uit de impasse te helpen. Als bestuur LEIDEN In het stadhuis wordt momenteel druk gewerkt aan de opzet en organisatie van een distributie- dienst. Op 2 januari a.s. zal deze dienst gaan draaien in een van de ruimten van het stadhuis, ingang Breestraat. Daar kan men dan terecht voor het afhalen van aanvraagformu lieren voor toewijzing van extra mo torbrandstoffen. Deze aanvraagformulieren kunnen, voor wat de regio rondom Leiden be treft, worden afgehaald in de betrok ken gemeenten. Nader zal worden be kend gemaakt op welke plaatsen en tijdstippen dat kan gebeuren. De dis tributiekring Leiden bestaat behalve uit Leiden zelf verder nog uit de vol gende gemeenten: Oegstgeest, War mond, Leiderdorp, Alkemade, Kat wijk, Rijnsburg, Valkenburg, Hazers- woude en Zoeterwoude. Nadat de aanvragers hun formulieren ingevuld weer hebben ingeleverd, gaan alle aanvragen naar de distribu tiedienst Leiden, waar zij worden be oordeeld. Dit zal gebeuren door een staf van 15 medewerkers van de ge meente Leiden aangevuld met IC an dere medewerkers. De afhandeling van de aanvragen zal moeten plaats vinden in een periode van ongeveer 16 dagen, tussen 2 en 19 januari 1974. SASSENHEIM In de nacht van maandag op dinsdag werd tweemaal ingebroken. In beide gevallen hadden de daders het op antiek gemunt. In de Parklaan werden een Friese stoel- tjesklok, een televisietoestel en een tinnen koffiepot buitgemaakt In de Nachtegaalstraat werd een stoeltjes- klok ter waarde van ongeveer 7.000 gulden gestolen, alsmede een antieke doofpot. De daders werden gestoord, toen een paar honden alarm sloegen. WARMOND Ook Warmond kreeg ongewenst bezoek. In een modemaga zijn in de Dorpsstraat werden 70 her enkostuums, ongeveer 60 spencers en 8 nappajasjes (waarde 20.000 gulden) ontvreemd. LEIDEN In de hal van het Leidse stadhuis Is op gezette tijden een permanente diavertoning, die de bezoekers ccn beeld geeft van wat er in de afgelopen jaren door dc dienst gemeentewerken zoal aan kleine projecten in oude stads delen ls verricht. Het gaat hier vaak om betrekkelijk kleine Ingrepen, die de woonomgeving echter belangrijk heb ben verbeterd, zoals bijvoorbeeld het weer functioneel maken van blinde muren, het creëren van speelhockjes, af sluiting van straatjes enz. Met subsidie van het ministerie van CJLM. worden nog steeds dergelijke projecten uit gevoerd. Van een verslaggever AMSTERDAM Dank zij een tip van een achterdochtig geworden huis schilder kon de Amsterdamse politie een smokkelzaak in hasjiesj, die in de miljoenen liep, oprollen. Voor de rechtbank in Amsterdam werd giste ren uit de doeken gedaan, hoe de ene organisatie gepoogd had de hasj te stelen, die een andere organisatie met een scheepslading vol uit het Midden- Oosten naar Nederland had gebracht. Terecht stonden deze keer alleen nog de 'kleine jongens', de stromannen, zoals de officier van justitie het noemde. De beide grote mannen ach ter de schermen, de botenbouwer Rien P. uit Hoogkarspel en de exploi tant van sextheaters in Amsterdam, Bertus B. zullen zich later nog moe ten verantwoorden. Die 'kleine jongens' waren twee hel pers van Rien P., de 31-jarige matroos Otto P. van H. en de 42-jarige zeiler Jacobus H.V., beiden uit Amsterdam. Verder moesten zich verantwoorden twee 18-jarige Amsterdammers en een 27-jarige Hilversumse vertegenwoordi ger. De twee jongens, die in Paradiso een zekere Tom hadden gesproken, bega ven zich op 31 augustus in diens op dracht naar het pan-1 van de KLM- vlieger J.C.G. aan de Leliegracht, waar ze dozen met hasj uit een afge sloten bergruimte in het souterrain haalden om die in een gehuurde be stelauto over te laden, waarbij de ver tegenwoordiger de wacht hield. Terwijl ze daarmee bezig waren, kwam de huisschilder langs de achter trap naar beneden om zijn verf weg te zetten. Ondanks de waarschuwing van de jongens om 'niks te zeggen', zodat er voor hem ook wat aan zou zitten, belde hij even later de politie, die de jongens enkele minuten later op heterdaad kon betrappen, waardoor een van de grootste hasj-smokkels in ons land kon worden opgelost. VERGOEDING Aan de tand gevoeld deelde de 'KLM- vlieger mee, dat hij het souterrain aan zijn vriend Rien P. beschik had gesteld tegen een vette vei ding voor opslag. Al had hij wel grepen, dat er aan de zaak een luc zat. De hele scheepslading had ii taal 2000 kilo gewogen met een koopwaarde van 4 miljoen gulden helft van de partij lag in het so rain opgeslagen, tot het moment, de beide Amsterdammers deze beerden te stelen. De rest was ee door verscheidene medewerkers soonlijk meegenomen. Jacobus V. en Otto van H. ware: men in opdracht van Bertus B. jaar naar Marseille gevlogen, wai met een lege kotter naar Haifa w gevaren om de lading hasj aan b te nemen. Via omzwervingen deze kotter uiteindelijk in Hoon recht, waarna dit tweetal de hasj, borgen in een grote afgesloten w tank, eruit naaide. Tegen J.V. een straf van tien maanden me trek geëist, tegen O. van H. maanden met aftrek, waarvan maanden voorwaardelijk, tegen de de jeugdige Amsterdammers maanden en tegen de Hilversi vertegenwoordiger zes weken, spraak: 27 december. betreurde men de gang van zaken. Be kend werd de aanwezigheid van een aktiegroep en zich verantwoordelijk wetend voor al de vierduizend leden, stond het bestuur geen andere weg open dan de functies neer te leggen. Opgemerkt werd nu dat het gerucht de ronde deed dat het bestuur zou zijn afgetreden wegens een dreigende staking bij Interkruis. Hiervan is geen sprake, aldus mevrouw H. A. Maris-Siddré, waarnemend voorzitster. Een poging om alleen een nieuwe voorzitter te kiezen, bleek eveneens vruchteloos. De controverse tussen de wijkver pleegkundigen en het bestuur is in tussen bijgelegd en men hoopt nu maar dat de najaarsstormen binnen Interkruis voor de leden geen aanlei ding zijn te bedanken, of om zich als lid op te geven. BENTHUIZEN Vijf uur had de raad nodig om zich door de begroting heen te werken. Kritiek en zelfs een motie van afkeuring kregen B. en W. te verwerken van de AR. CHU en de VVD. Alleen de SGP was 'redelijk te vreden'. Dat er tegenstellingen binnen het col lege van B. en W. bestaan werd. vol gens de heer Slootmaker (AR en CHU), bewezen door de twee aanbie dingsbrieven, namelijk één van de wet houders en een van de burgemeester. De burgemeester zou niets te vertel len hebben. De heer Slootmaker dien de een motie van afkeuring in, omdat hier sprake zou zijn van dictatuur. Hij verweet het college ook ten on rechte een bouwvergunning te hebben geweigerd en de bouw van 18 wonin gen in plaats van 24 bij het winkel centrum te hebben doorgedreven. SGP'er Leune wees erop dat, nu de gemeente zélf de aanleg van de omlei- dingsweg financiert, er voorlopig geen mogelijkheden zijn andere grote pro- jekten aan te pakken. Wat betreft de leefbaarheid meende hij dat men dit niet alleen door de aanleg van beplan ting krijgt, maar ook door 'onderling vertrouwen'. Op zijn wensenlijstje kwamen verder voor de uitvoering van het plan 'dorp', het zeeleiding, sprojekt en de restauratie van de mo len. Mevrouw Lalleman (WD) ging uitge breid in op het beleid en verweet de wethouders onduidelijkheid en gebrek aan openheid. Wethouder Seybel (PvdA) sprak van één aanbiedingsbrief. De andere was een nota van de burgemeester, die in zakelijk opzicht van mening met de wethouders verschilde. Over de motie van 'afkeuring zei hij dat die het be leid van de raad betrof, dat hij alleen maar had uit te voeren. Wethouder Van Noort (AR en CHU) liet weten dat er veel belangstelling ls voor te bouwen woningen in het Beelaertspark. Burgemeester Keijzer die vooral op de algemene beschou wing van de SGP inging, merkte op dat de hondenbelasting niet wordt verhoogd. Bestudeerd wordt de invoe ring van een belasting op onroerend goed. Over de 40.000 die de omlei- dingsweg zou gaan kosten, bleven de meningen van de heer Leune en de burgemeester verschillen. De VVD was in tweede instantie ont stemd over het negeren van de kri tiek door de wethouders. Na een schorsing werd door de WD en de heer Slootmaker een gewijzigde motie van afkeuring ingediend. Van de ze ven grieven bleven alleen het weige ren van een bouwvergunning, het ont houden van en het verstrekken van onjuiste en onvolledige informatie over. De motie werd met drie tegen vier stemmen verworpen. Tijdens de rondvraag wees de heer Rensink op de onvoldoende verlich ting van de Zegwaartseweg. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Er zijn in ons land op dit ogenblik géén verwachtingen, dat de avondprogramma's voor televi sie eerder zullen ophouden in ver band met energiebesparing. Dit is de mening van NOS-voorzitter. De heer Schilttenhelm deelde mee, dat de minister van CRM hem over deze zaak niet heeft benaderd. 'Mis schien zullen we juist meer moeten gaan uitzenden in plaats van minder', zei hij en daarbij rekende hij uit. dat de huiskamerlamp méér energie vraagt dan de televisiebuis. De heer Schilttenhelm vogde eraan toe, dat er paniekerig wordt gerea geerd op de situatie. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In de loop van ari zal Ton van Duinhoven op w< dagavond op Hilversum 3 in het programma een eigen show kri; Het wordt een programma van uur. te beginnen om zeven uur ej eindigen om twaalf uur. De Ton van Duinhoven-show, waarschijnlijk de naam 'Heeee' krijgen is opvolger van de gesnei|erl de Paul Meiershow, die gepresent|7i werd door Henk Terlingen. Herman Felderhof, hoofd van NOS-radio wil met Van Duinhi 'een goed figuur' slaan voor het programma op Hilversum 3. 'Daarom hebben we iemand van maat gezocht. Van Duinhoven i vens iemand, die veel van spor weet'. Hij heeft veel voetbalwed den op de tribune meegemaakt. w. Iaat ee'l .'73 erl Van een verslaggever DEN HAAG De Eerste Kame op dinsdag 15 januari de zogena: anti-Veronica-wetten in behand nemen. Door deze wetten, als zij genomen worden, zal het vonnis de 'zeezenders' bezegeld worden. Raad hield algemene beschouwingen OEGSTGEEST De Oegstgeester raad hield gisteren de algemene be schouwingen bij de begroting. De heer Brouwer van de prot.-ohr. fractie verklaarde, dat deze fractie zich niet h prio/i afwijzend zal opstellen tegen de binnenkort te verwachten gewijzigde gewest-regeling, al zijn er bedenkin gen, bijv. ten aanzien van de garantie van de huidige gemeentegrenzen. De voorlichting van de gemeente aan de burgerij voldoet naar de mening van de heer Brouwer nog niet'aan de ver langens. Nieuwsgierig was hij naar mogelijke plannen van Flora op Oegstgeests grondgebied. Hij vroeg B. en W. een actieve politiek te voeren voor de vestiging van instellingen in deze gemeente. De chr. fractie neigt ertoe het overdekte bad te laten pre valeren boven de tennis- en hockey velden. Controle De woordvoerder van de KVP meen de, dat bij onderwijsvernieuwing vooral gecoördineerd gewerkt moet worden. Mevrouw Gouverneur vroeg of de schooladviesdienst op den duur niet een te grote belasting wordt voor het gemeentebudget. Zij was van oor deel dat ten aanzien van het bewaken van de verkeersveiligheid, de bestrij ding van de criminaliteit en het voor komen van vernielingen door de jeugd een intensieve politiecontrole dient plaats te vinden. Nagegaan moet worden of een surveillance per fiets tot de mogelijkheden behoort. Bij de uitvoering van Haaswijk dient voor de KVP-fractie de sociale woningbouw nog steeds een van de uitgangspunten te zijn. De vertegenwoordiger van de WD verklaarde met het oog op de gemeen teraadsverkiezingen alvast, dat zijn fractie voor een afspiegelingscollege van B. en W. is. Hij drong er bij het college op aan, vroegtijdig de discus sie te openen ten aanzien van de on- roerendgoedbelasting. De fractie zal in de toekomst geen voorstellen tot investeringen meer steunen als daar bij geen exploitatie-overzicht is ge voegd. Zij is vooralsnog geen voor stander van invoering van rioolbelas ting. Het functioneren van de school raad geeft deze fractie reden tot zorg. Zij stelde dan ook voor de positie van de schoolraad in de commissie finan ciën en onderwijs aan de orde te stel len. De WD hoopt, dat de beide win keliersverenigingen nog eens tot een vorm van samenwerking komen. Bereikbaarheid De heer Olivier van D'66 vroeg aan dacht voor de bereikbaarheid van het bestuur voor de burger. Hij meende, dat er ook binnen het gemeentebe- G'7(J G'ï. G'70 G '7i G'7i G '6: ZO N Ero stuur van Oegstgeest nog heel verbeterd kan worden op het g< i';3Y van de doelmatigheid en op dat J de democratie. Tot zijn wensen hoorden: meer medezeggenschap l het gemeentepersoneel, voorlicht* bulletin, experimenten met openen commissievergaderingen, sanering lering, invoering rioolbelasting, nale vuilophaaldienst, veiligheid fietsers en voetgangers, doorga fietspaden, milieunota, schoolbio gewestelijk structuurplan, centraa c *7! tennysysteem, volkstuincomplex, g Mej. Bekker van de PvdA verwal g.' dat de progressieve partijen ii nieuwe raad als een gemeenschap ig*7 ke fractie zullen optreden. Haar tie pleitte voor een rechtstreekse binding met openbaar vervoer Buitenlust naar het dienstverlen centrum en het zwembad. Bij woi bouw zal de sociale bouw voorop ten staan. lam II M Actief beleid ;a,u in« B. en W. antwoordden uitvoeri] "j" de algemene beschouwingen. Vol jaar krijgt de raad een nota ove a onroerendgoedbelasting. Over schoolraad komt er een besprekin "P( het samenwerkingsorgaan wordt ism nota voorbereid inzake samenwei1 i* bij het ophalen van vuil. Ten aai jffpS van de sanering van de riolerin becï de oude kern is een onderzoek 'lnc de. Voorstellen zijn niet binnei Ueevf te verwachten. B. en W. hebben 1 regelen getroffen voor de verbet! van het toezicht in het zwembad, bescheiden voorlichtingskrant stas de verlanglijst Op 8 januari n ®"®.1 het college geinformeerd over kat ig lt levisie. Voor het onderbrengen gewenste vestigingen voeren B. e een actief beleid. Voor werkobji Si\ heeft de gemeente aangemeld: te u en hockeyterreinen, doortrekking ge Voort, overdekte bad, riolerinl 1% de kern. Voor de aanstelling van schoolbioloog willen B. en W. het advies van de leerprocescomnti f afwachten. Surveillance per fiets dert een maand in een proefstai Daarmee heeft de wijkagent ziji|o trede gedaan. I» LEIDEN B. en W. van L<Ësi hebben besloten de gemeente a diensten en bedrijven, voor zover gelijk, op de maandagen 24 en 3! m'a cember a.s. te sluiten. Beide zullen voor de gemeente-ambteflL^ als buitengewoon verlof gelden, a kan men op deze dagen s mol w van 9 tot 12 uur terecht in het huis uitsluitend voor het doen san aangifte van geboorte en overlijd! k>«! 0 7 e

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 14