rachtvervoer moet •ok kwart bezuinigen MIJN KAT WILOP KAMERS WAT NU? 'Kann nit verstan' straks verleden tijd ALI BIN JOESOEP MIJN ZOON, EEN VREEMDE Accountantsdienst controleert beweringen ontslagen generaal Biesheuvel vindt 'open gesprek' nu niet nodig Aan onze abonnees diesels voorlopig nog buiten distributie mdSË® oiiüiffi Voor 45.000 gulden aan textiel gestolen Verdeling benzine 'is onrechtvaardig' UITGEVERIJ T. WEVER ANTWOORDNUMMER 5 FRANEKER BON Cursus Nederlands voor Duitsers - inééns of in half jaar ROOT/KWAÏWET VRIJDAG 14 DECEMBER 1973 BINNENLAND T3/K5 (ADVERTENTIE) ellen L irkla. hef verl tot VL Hulst) jese Pi Dkker d kop n bed Meer bedr t in i W. Categorie 1 dec( Voertuigen tot nteri 500 kg lading q (ca. 150.000'stuks) Categorie 2 :lli Voertuigen 500 r t/m 1500 kg 'olgei laadvermogen gemei iën gbet id- Categorie 3 hod Voertuigen meer ;ne dan 1500 kg is W laadvermogen (ca. 15.000 stuks) Categorie 4 Voertuigen meer dan 1500 kg vc laadvermogen beroepsvervoer (ca. 3.000 stuks) /en an vo vrag 974 trekki 18 be; li atieci beg ■uilen 74, de meet voorst /an an plant lbedi zoon iële De en C ra lid: al g tai Basis- Autom. standaardtoelage toewijzing per per vier weken (ca. 65.000 stuks) 100 liter aanvragen bij: 35 liter Kamer van Kooph. 75 liter Rijksverkeersinsp. 340 liter Rijksverkeersinsp. Extra toewijzing per vier weken aanvragen bij: Kamer van Kooph. Kamer van Kooph. Rijksverkeersinsp. Rijksverkeersinsp. (ADVERTENTIE) Vrijheid, blijheid, mevrouw V. te U., denk maar aan uw eigen jeugd. Mocht u overigens ook wat willen weten over z'n eten, vraag dat dan bij de dierenspeciaalzaak. Alleen daéir ligt trouwens het uitstekende Witte Molen POEZEDINER, een nieuwe komplete puur-natuur maaltijd. Met 2 x zoveel vlees- brokken als andere diners. Dan blijft-ie misschien wel! Voedert al wat blaft, mauwt, piept.f luit, koert of knort. Aan (eigen) pomp wordt voor deze auto's 25 procent minder afgeleverd. Deze beperking geldt ook voor de bin nenscheepvaart. Bij het ontwerpen van het distribu tiesysteem is de staatssecretaris tot de conclusie gekomen, dat de sector van het autovervoer eigenlijk nog een on bekend terrein is. Aan de hand van de ervaringen in de eerste weken van het volgend jaar kan de distributiere geling worden herzien. De 25 procent bezuiniging zal niet door dik en dun worden doorgevoerd. Zo kan er een uitzondering worden gemaakt voor vrachtauto's, die beslist een vaste route tijden en deze niet kunnen inkorten (voorbeeld: auto's voor het ophalen van de melk bij de boerderijen en krantenauto's). Bij de toewijzing van benzinebonnen wordt uitgegaan van vier soorten au to's: 1. bestelwagens met nuttig laad vermogen tot 500 kg. Het gemiddeld gebruik is 10 km per liter; 2. bestelwagens met een laadvermogen van 500 tot en met 1500 kg. Het gemiddelde brandstofverbruik is 7 km per liter. 3. vrachtwagens met een laadvermogen meer dan 1.500 kg voor eigen vervoer. Gemiddeld brand stof verbruik 4 km per liter. Idem voor beroepsvervoer, (zie tabel). Aanvragen Door de postkantoren zijn inmiddels voor al deze vrachtwagens bonnen verstrekt voor een basishoeveelheid van 100 liter in de vier weken (vier bonnen van 25 liter). Voor de kleine bestelauto's is dit voldoende. Wie meer wil hebben moet de extra toewijzing worn tetale Van onze parlementsredactie DEN HAAG Mr. B. W. Biesheuvel, vindt een open gesprek over de verontrusting in de ARP, hoe goed bedoeld ook, niet nodig. In ja een verklaring, gepubliceerd in het partijblad Nederlandse Gedach ten van deze week, schrijft de ex-premier en vroegere fractieleider van de ARP, dat de politieke verschillen duidelijk zijn. In persoon lijk opzicht zijn er geen problemen. L dertdien geen nieuwe feiten of ont- wikkelingen voorgedaan, die mij tot n, een ander inzicht hebben gebracht'. I, Even verder schrijft mr. Biesheuvel: 'Zelf onthoud ik mij van politieke ac tiviteiten. Mijn ingezonden stuk in het Friesch Dagblad van 10 november was geen actie, zoals Trouw veronder stelde, maar een reactie. Ik ageerde niet, ik reageerde maar dat is Trouw l ontgaan, de lezers van Trouw niet. In - de afgelopen maanden heb ik stapels brieven ontvangen van partijleden, scho kiesverenigingen en sympathisanten; n h ook een hele serie verzoeken om hooj| spreekbeurten en interviews, waarop ik afwijzend heb gereageerd'. Tot slot verzekert mr. Biesheuvel om redenen van principiële aard lid te pelijï 1 1» ve ouo rst Verklaring in 'Nederlandse Gedachten' Hij vervolgt: 'Ik heb mij hoezeer mij 'dat spijt uit de politiek te ruggetrokken. En er hebben zich se- blijven de ARP. Hij hoopt, dat ande ren dat ook doen en wenst de partij alle goeds toe in haar politieke we reld. BAARLE-NASSAU Inbrekers heb ben in de nacht van woensdag op donderdag voor 45.000 gulden uit een textielwinkel in Baarle-Nassau. De parij bestaat uit ongeveer 400 stuks kleding, waaronder kos tuums, jassen, pantalons en overhem den. Van de daders ontbreekt elk spoor. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De BOVAG en de RAI wijzen een distributie van de benzine zonder indeling van de auto's in categorieën absoluut van de hand. Beide organisaties noemen het een onrechtvaardige zaak, dat de bezitters van zwaardere automobielen ernstiger in hun kilometers worden getroffen dan de eigenaars van een lichtere en zuiniger auto's. Naar hun mening is het mogelijk dat ingaande 7 januari toch een verdeling van de benzine naar categorie wordt ingevoerd. BOVAG en RAI zien de bezwaren niet die er volgens de rege ring zouden zijn. Zij wijzen erop dat het rijksbureau voor aardolieproduk- ten een indeling naar categorie ook mogelijk noemt. De beide organisaties zijn ervan overtuigd dat het rege ringsbesluit hierover een politieke achtergrond heeft. De autobranche maakt zich ernstige zorgen over de toekomst. Als de dis tributie nog drie maanden zou duren zal de werkgelegenheid in de auto-in dustrie en bij de importeurs ernstiger worden aangetast. Een half jaar of langer distributie zal volgens voor zichtige ramingen een verlies van 18.000 arbeidsplaatsen betekenen in de motorvoertuigenbranche. Dit zou in deze sector een werkloosheidsper centage zijn van 36. Beide organisaties twijfelen overigens aan het bestaan van olienood. Volgens de EVO, de eigen Vervoer dersorganisatie, zal de vastgestelde benzine distributieregeling voor vracht- en bestelwagens voor veel be drijven tot moeilijkheden leiden. Ge steld wordt dat de overheid mogelijk heden voor een volledige behoeftedek king aan benzine moet scheppen, in dien zou blijken, dat de rantsoenering met een korting van 25 procent in de praktijk ernstige moeilijkheden in de bedrijfsuitvoering veroorzaakt Allerlei kosten van de dagbla den gaan volgend jaar min of meer fors omhoog. Het papier bij voorbeeld wordt schaarser en dus ook duurder. Al voor dat do oliecrisis begon, wisten we dat de prijs van krantepa pier in 1974 met ongeveer 25 procent zou stijgen. Zoals het er nu uitziet, loopt die prijs op van 60 cent naar bijna drie kwartjes per kilo. Dan zijn er verder de verhogin gen van lonen en van andere prijzen, die nu al geschat wor den od 12, resp. 6 tot 8 procent. Daar komen de gevolgen van de oliecrisis nog bij, met alle zor gen van dien. Geen enkele krant, ook wij niet, ontkomt eraan, die stijgin gen ten dele aan te passen in de abonnementsprijs, hoe on aangenaam dat ook is. Het is een dwingende noodzaak. Met ingang van 1 januari zullen alle dagbladen in dit land 22 cent per week duurder worden. Met deze collectieve verhoging van de abonnnementsprijzen heeft het ministerie van econo mische zaken ingestemd. Wij nemen aan, dat de abon nees die ons machtiging tot au tomatische bank/giro-overschrij- ving hebben gegeven, ermee ak koord gaan, dat het per 1 janu ari verschuldigde abonnements bedrag automatisch van hun bank/giro-rekening wordt afge schreven. Dc directie Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het vrachtvervoer per auto moet óók 25 procent bezuinigen op het benzineverbruik. Hiertoe heeft staatssecretaris Van Huliten (verkeer en waterstaat) in overleg met de vervoers- kracht wordt. Auto's met een deselmotor vallen voorlopig n°g bui ten de distributie. aanvragen bij de kamer van koophan del. Voor de grotere wagens (500 tot 1500 kg) krijgt men buiten de 100 liter na aanvraag bij de kamer van koophan del automatisch nog eens 35 liter per vier weken. Wie meent aan de 135 li ter niet genoeg te hebben vraagt weer een extra rantsoen aan bij de kamer van koophandel. Voor de zware auto's voor het eigen vervoer wordt, naast de 100 liter, via de rijksverkeersin- spektie nog eens 175 liter per vier we ken verstrekt. Voor de extra aanvraag voor deze auto's kan men terecht bij de rijksverkeersinspectie. Voor het beroepsvervoer geldt dezelf de regeling. Alleen met dit verschil dat boven de 100 liter via het post kantoor 340 liter per vier weken extra wordt toegewezen. De standaardtoela gen worden automatisch verstrekt. De noodzaak voor extra rantsoenen moet steeds bewezen worden. De aanvraagformulieren zijn na 2 ja nuari te verkrijgen bij de kantoren van de rijksverkeersinspectie, de ver voersorganisaties en bij de kamers van koophandel. De kamers van koop handel e n d e rijksverkeersinspectie verstrekken de standaardtoelage en de extra toewijzingen in de vorm van een machtiging. Op een aantal aange wezen postkantoren (met stevige klui zen) zijn dan benzinebonnen te ver krijgen, steeds legen betaling van 5 gulden per machtiging. Personenauto's met een aanhangwa gen voor vrachtvervoer vallen onder de distributieregeling voor personen auto's. De bonnen voor het vracht vervoer worden uitgegeven in coupu res van 25 liter. De zogenaamde bestel eend komt hierdoor in moeilijkhe den, omdat de tank van dit voertuig niet groter is dan 15 liter. Of men moet het wagen, de tank helemaal leeg te rijden. Roman uit de nadagen van Nederlands-Indië door A. G. DEELMAN (oud-resident van Zuid-Bomeoj „Heel meeslepend geschreven. Deelman is bepaald een geboren verteller. Hij heeft het vooroorlogse leven van de Indonesiër met open ogen waar genomen en hij vertelt daarover in 'n beheerste, maar meeslepende stijl. Zijn verhalen zijn bijzonder levendig en overtuigend". Jaap Joppe in de HAAGSE COURANT „Deelman weet taferelen te schilderen die je nooit weer vergeet, zowel tussen mensen en mensen, als tussen mensen en de hen omringende, over weldigende tropische natuur. Zijn kennis van zaken is fenomenaal, zijn inlevingsvermogen groot, hij schrijft af en toe heel verzwegen en be knopt. Dat is meer dan genoeg om heel dankbaar voor te zijn". Hans Warren in de PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „Deelman kan uitstekend vertellen. Bij de beschrijvingen van Ali's avon turen in de donkere binnenlanden bereikt hij een sprookjesachtige sfeer die doet denken aan de beste stukken uit Tolkien's 'De ban van de ring'... Een op zijn minst interessante en naar mijn smaak zelfs goede roman, die zeker kandidaat is voor het supplement op Nieuwenhuys' recente litera tuurgeschiedenis 'Oost-Indische Spiegel'. Hans Vervoort in VRIJ NEDERLAND i-oman uit da nadaoen van het voormalige )\'ederlandsch-lmlië De roman ALI BIN JOE SOEP telt 362 pagina's en is bijzonder fraai uitgevoerd in een geheel linnen stem- pelband met geplastificeerd stofomslag in vierkleuren druk, naar een ontwerp van de bekende graficus Bert Bouman. Prijs 24.50 door LOUISE WILSON Uit het Amerikaans vertaald door J. de Rooy Het aangrijpende verhaal van een moeder over haar geestelijk gestoorde zoon (paranoïde schizofreen), die ontoegankelijk scheen voor liefde en zich heftig verzette tegen iedereen die hem trachtte te helpen. Meer dan enige theoretische verhandeling is dit boek een levende illustratie van het medemenselijk aspect der psychiatrie, dat thans zo hevig in discussie is. De volgende recensies geven een indruk van de wijze waarop het in de Nederlandse pers is ontvangen. „Dit uitstekende boek schetst precies wat ouders kunnen doormaken, die proberen het beste te zoeken voor hun kind, dat 'anders dan andere kin deren' is... Ook allen, die deze ouders en hun kinderen helpen, zouden dit boek eigenlijk moeten lezen". LEEUWARDER COURANT „De betekenis van dit boek ligt in de authenticiteit waarmee de moeder het hele drama vertelt. Haar eigen gevoelens, de liefde en toewijding van de ouders, hun reacties en die van de overige gezinsleden op Tony's wan gedrag, de uitwerking van de gesprekken met de deskundigen en vele an dere kenmerken van de situatie worden op indringende wijze beschreven. Wie eenmaal aan het boek begonnen is zal het moeilijk terzijde kunnen leggen voordat hij het uit heeft... 'Mijn zoon, een vreemde' is een waar devol stuk psychiatrische autobiografie". N.R.C.-HANDELSBLAD Omvang 180 pagina's. In fraaie gebonden uitvoering met een geplastificeerd stofomslag in vier-kleuren- druk, naar een ontwerp van de bekende graficus Bert Bouman. Prijs 14.50 Deze boeken kunnen binnen enkele dagen in uw bezit zijn als ugebruikmaakt van de BESTELBON. Zend die aan uw boekhandel of (in open envelop, zonder postzegel) aan: Telefoon (05170) 3147; bij geen gehoor 2436. Zend mij de volgende boeken rechtstreeks/via boekhandel*: ex. ALI BIN JOESOEP, geb. 24.50 ex. MIJN ZOON, EEN VREEMDE, geb. 14.50 Naam: Plaats: Datum: Doorhalen wat u niet wenst. 1 118 48 161 185 111 170 6 128 155 Financiële manoeuvres van hose ambtenaar? DEN HAAG De Centrale Ac countant Dienst van het ministe rie van financiën stelt op verzoek van minister Vredeling (defen sie) een onderzoek in naar de on regelmatigheden die door een topambtenaar van defensie ge pleegd zouden zijn. Brigade-gene raal Clumpkens heeft deze be schuldiging tegen de ambtenaar tot tweemaal toe tegenover de minister, ook in het bijzijn van de bewuste ambtenaar, geuit, maar ze later weer voorwaarde lijk ingetrokken. Mede naar aanleiding van deze gang van zaken hebben premier Den Uyl en minister Vredeling generaal Clumpkens bij de Koningin voor ont slag voorgedragen, omdat zij, zoals de minister gisteren in de Tweede Ka mer zei. alle vertrouwen in de gene- Van een onzer verslaggevers HAU'S WELBERGEN/DOETINCHEM Als het een beetje meezit, zullen in de toekomst meer Duitsers een redelijk mondje Nederlands gaan spreken. In Haus Welbergen (Duitsland) heeft gisteren Alfred Mozer een cursus Nederlands voor Duitsers ingeleid. Deze cursus beeft de aardige naam 'Kan nit verstan' gekregen. Alfred Mozer, de gepensio neerde rechterhand van dr. Sicco Mansholt-in-diens-vroege- re-functie, leidde de cursus in als voorzitter van de naar hem genoemde Euregio-commissie, die allerlei vormen van sa menwerking bevordert tussen Oost-Nederland en het daaraan grenzende Duitse gebied. De cursus 'Kann nit verstan' vloeit voort uit een aanbeve ling, in een rapport 'De grens scheiding of ontmoeting'. In dat rapport, waarin allerlei za ken aan de Nederlandse en Duitse kant van de grens met elkaar zijn vergeleken, werd opgemerkt dat het leggen van contacten in belangrijke mate afhankelijk is van de taalbe heersing. Bij het onderzoek was geble ken dat in bedoeld Euregio-ge- bied slechts een tiende van de ondervraagde Duitsers Neder lands verstaat en nog minder dan tien procent het kan spre ken. Aan de Nederlandse kant van de grens spreekt veertig procent Duits en tweederde van de bewoners kan het ver staan. Er is ook een soort streektaal, die ter weerszijden van de grens veel overeen komst vertoont, maar veel Duitse employees, die niet uit dit gebied afkomstig zijn, ken nen de streektaal niet terwijl in Nederland de boeren hoofd zakelijk op die streektaal zijn aangewezen. Familie Beekman Samenstellers van de cursus zijn dr Hendrik Entjes en Ru- dolf A. Ebeling, wetenschappe- lijka medewerkers van het Ne- dersaksisch Instituut van de Rijksuniversiteit te Gronin gen. Vooral eerstgenoemde, die destijds promoveerde op het dialect van het Twentse Vriezenveen, is zeer actief op het terrein van de streektaal. Hij ortwikkelde destijds ook een radiocursus Nederlands voor Duitsers. Uitgevers van de nu gelanceerde cursus zijn de in Doetinchem gevestigde Euregio -Mozer-commissie en PBNA. Belangstellende Duitsers - en men hoopt dat het er veel zijn - kunnen er op twee manieren aan deelnemen. Zij kunnen de cursus volgen als een schrifte lijke leergang, uitgesmeerd over een klein halfjaar, maar ook is het mogelijk de lesstof in één zending te ontvangen. Het laatste vooral met het oog op scholen, volkshogescholen en verenigingen. Aan de geschreven lessen is ten gerieve van de goede uit spraak een vijftiental grammo- De samenstellers van de cursus Nederlands voor Duitsers, Rudolf A. Ebeling (links) en Hendrik Entjes, medewerkers van het Nedersaksisch Instituut te Groningen. foonplattn toegevoegd. In de lessen gaat het om de lotge vallen van een zekere familie Beekman. Voor de herkomst van de naam 'Kann nit verstan' moei men een kleine tweehonderd jaar teruggaan. Het is de titel van een vertelling van de dichter Johann Peter Hebei. die van 1760 tot 1826 leefde en in het Schwabische dialect schreef. Hebei vertelt dat be gin vorige eeuw een Duitse man naar het verre Amster dam reisde. Hij kende geen Nederlands. In een behoefte om niet alleen te zien maar ook te weten, vroeg hij de Amsterdammers het hemd van het lijf. Over de huizen, de grachten, de sche pen enz. Steeds was het ant woord van de Amsterdam mers: 'Kann nit verstan'. Tenslotte zag hij een rouw stoet voorbij trekken. Ook op zijn vraag wie er ter aarde werd besteld, luidde het ant woord: 'Kann nit verstan'. Thuisgekomen verhaalde hij uitvoerig van de reis. Hij had veel te vertellen. En hij be ëindigde zijn relaas met: 'Kann nit verstan' ist tod. Ich habe gesshen wie er beërdigt wur- de'. Gebleken is echter dat 'Kann nil verstan' lang niet dood is. zeker niet wat betreft de Duit sers. Bij de Nederlanders ligt het veel gunstiger. Men moet 's zomers maar eens in onze badplaatsen - Noordwijk aan Zee. Zandvoort rondkijken. De opschriften op de ramen van hotels restaurants, pensions en winkels geven veel Neder landers het gevoel in Duits land te zijn. Misschien komt daar, als de cursus Nederlands voor Duitsers goed aanslaat, ook nog eens verandering in. raai hadden verloren. Het ontslag zal om juridische redenen 'eervol' wor den verleend, een feit waarop vanuit de Kamer kritiek werd geuit. Minister Vredeling maakte een en ander giste ren tijdens het defen&ie-debat in de Tweede Kamer bekend Andere reden Volgens ingewijden heeft generaal Clumpkens zijn beschuldigingen geuit uit persoonlijke rancune tegen de top ambtenaar. De generaal zei ons gister avond zijn beschuldigingen niet te hebben ingetrokken omdat zijn twij fels over die ambtenaar verdwenen zouden zijn, maar om 'andere rede nen', die hij echter niet nader wilde toelichten. Generaal Clumpkens uitte zijn beschuldigingen in een gesprek met de minister over de benoeming van generaal Van der Slikke tot de nieuwe chef generale staf, waarmee Clumpkens het niet eens was. Volgens Clumpkens zou de topambte naar als tegenprestatie voor verleende opdrachten van een particuliere firma geld hebben ontvangen. Bij deze om koperij zouden meer ambtenaren van defensie zijn betrokken geweest vol gens Clumpkens omdat de afdeling comptabiliteit van Defensie de reke ningen van die firma niet met de nor male zorgvuldigheid zou hebben ge controleerd. Generaal Clumpkens wei gerde verdere details over deze zaak aan de minister te vertellen omdat, zoals hij zei, hij geen vertrouwen in politici had. Bovendien voorspelde hij dat de bewuste topambtenaar naar aanleiding van de beschuldigingen ontslag zou nemen, hetgeen overigens niet gebeurde. Clumpkens dreigde de hele zaak toen in de openbaarheid te brengen, waarop de minister hem een spreekverbod oplegde. Minister Vredeling nam voorts con tact op met de Algemene Rekenka mer. Mede op grond van een nota die de Rekenkamer al eerder had ge stuurd, achtte de minister toen het onderzoek nodig. Achtergrond van deze nieuwe rel in de landmacht is nog steeds het be ruchte generaalsconflict, waarvan mi nister Vredeling gisteren zei te hopen dat het nu eindelijk achter de rug zou zijn. Als gevolg van dit conflict namen vijf generaals de laatste maan den ontslag, als laatste de comman dant van het eerste legercorps Meijn- derts omdat hij voor de functie van chef generale staf gepasseerd was. Meijnderts en Clumpkens hebben een plan voor diensttijdverkorting opge steld, dat nu verder onder verant woordelijkheid van de nieuwe chef generale staf Van der Slikke wordt uitgewerkt. Na het vertrek van Meijn derts wilde Clumpkens ook niet lan ger in dienst blijven. Hij had er wei nig vertrouwen in dat zijn plan voor diensttijdverkorting onder generaal Van der Slikke nog goed uitgewerkt zou kunnen worden. Generaal Clump kens kon echter niet zo maar ontslag aanbieden omdat hij dan geen inkom sten meer zou hebben. Dat probleem is nu opgelost, nu minister Vredeling hem voor ontslag heeft voorgedragen. Tijdens het defensie-debat maakte staatssecretaris Stemerdink een aantal belangrijke wapenaankopen bekend. De regering heeft besloten aan de Ne derlandse industrie een order te gun nen voor de bouw van vier standaard fregatten voor de marine tot een be drag van 208 miljoen gulden per stuk. Voor de luchtverdediging van het eer ste legercorps zullen zestig Oerlikon- luchtafweerkanonnen in Duitsland worden besteld. Momenteel worden er nog harde onderhandelingen gevoerd over de compensatie-orders voor de Nederlandse industrie. Staatssecretaris Stemerdink werkt aan een totaal plan voor de luchtverdediging waarin be studeerd wordt, of gezien de ervarin gen in het Midden-Oosten niet beter voor een met raketten gecombineerd luchtafweersysteem kan worden geko zen. Nederland heeft zich in dat ver band niet vastgelegd op de bestelling van nog eens vijfendertig Oerlikon-ka- nonnen. In het kader van de verbete ring van de luchtverdediging zal ook de Hawk-raketgordel in Duitsland in samenwerking met andere NAVO-lan- den worden verbeterd. Als gevolg van dit verbeteringsprogramma komen er mogelijk Hawk-batterijen vrij voor verdediging van de Nederlandse vlieg velden. Voor de Landmacht zullen in 1974 voorts dertig nieuwe yerkennings-heli- kopters worden aangeschaft ter ver vanging van de verouderde Pipercup. Pas na 1977 zal de luchtsteun van de landmacht verder worden uitgebreid met anti-tank- en transporthelikop ters. Staatssecretaris Mommersteeg maakte tenslotte bekend dat overwerk door miliairen in het weekend ge compenseerd zal worden met een vrije dag. 'Waarom zou ik géén make-up mogen gebruiken?'

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 5