-Fusie bevrijding -voor Yolewijckers bloeit Baansport weer op Dick Tol overleden Veel Britse lof voor Ipswich Town in parijs weten ze wel wat lekker is! Ger Blok: het paard van de schillenboer ier wedstrijden Dp zaterdag ïerstel Doggen JSV bestraft Antillen gelijk tegen Honduras Jan Timman leidt Populaires in Rotterdams sportpaleis A hoy trekken jonge renners en publiek lederlagen voor aalhandbalteams Keiler ontbreekt in Eindhoven Van der Kroft vervangt Van Gemert Harm Kuipers 1 "ROUW/KWAKTE! VRIJDAG 14 DECEMBER 1973 SPORT T19/K17 ran onze speciale verslaggever AMSTERDAM Het was wel een heel ander gezicht dat de spelers van De Vole wijekers vorige 33] reek van hun trainer Ger Blok te zien krijgen. Op de dag dat de formatie (voor het grootste gedeelte ia de pers) te horen kreeg dat het doodvonnis over de Noordamsterdammers was getekend en dat Ie uitvoering ervan aan het einde van het seizoen zou worden voltrokken, keken ze in de avond aren naar de uiterst jolige Blok, die voor het front van de troep op knappe wijze het gedicht 'Het lode paard van de scliillenhoer' vertolkte. Ietwat lacherig en bevreemd sloegen de spelers de ca- •riolen gade. (iet onbegrijpelijk, want Bloks karak- r kenmerkt zich meestal als zake- ik, representatief en jegens zijn spe- ers soms zelfs dictatoriaal. En zeker ip deze zwarte dag, die na een feeste- )EN HAAG (ANP) Morgen zullen Irie eredivisiewedstrijden worden ge peeld. Het zijn de ontmoetingen FC "wente-Feyenoord, Roda JC-PSV en koningen-Utrecht. Voorts is één wed- trijd voor de eerste divisie een dag ervroegd: Heerenveen-SC Amersfoort, ie eveneens morgen wordt gespeeld. 1EKLO In de strijd om het Euro- >ees biljartkampioenschap driebanden leeft de Nederlander Jan Doggen na lederlagen in de derde en vierde ron- le (respectievelijk tegen de Fransman litalis en de Belg Dielis) gisteren peer zijn ritme hervonden. Hij ver- loeg in het vijfde duel de Portugees lachado in 53 beurten: 6051. Onbe- wist leider in Eeklo is natuurlijk i'.e ngeslagen Belg Raymond Ceulemans ie bovendien in gemiddelde ver uit- teekt boven zijn mededingers. )EN HAAG (ANP) De tucht- ommissie van het betaalde voetbal leeft twaalf spelers en een vereniging lestraft. PSV kreeg een berisping we ens het gebeurde na afloop van de 'edstrijd tussen PSV en FC Den iosch in de betaalde jeugdcompetitie ip 10 december. Iver spelers werden de volgende Iraffen uitgesproken: G. Hazelhekke Wageningen) twee wedstrijden ge- chorst plus een boete van 150 gul- en. A. von der Sluis (Sparta) twee edstrijden geschorst plus een wed- rijd voorwaardelijk. G. Hoevenberg SEC) een wedstrijd geschorst plus en boete van 150 gulden. W. Meyers (De Graafschap) een wedstrijd ge- chorst plus een boeten van 150 gul- en. J. van Stlppent (Willem II) een 'edstrijd geschorst plus een voor waardelijk en een boete van 150 gul- J. Mulkens (MVV) een wedstrijd eschorst plus een boete van 100 gul- en. B. Peters (Amersfoort) een wed- trijd geschorst plus een boete van ?e"00 gulden. L. Balkenstein (Sparta) en wedstrijd geschorst plus een wed- tri jd voorwaardelijk. Een wedstrijd oorwaardelijk geschorst werden: J. an Meeteren (De Volewijckers), G. tobbemond (Fortuna Vlaardingen) lus 100 gulden boete, F. Eggcnkamp NEC) plus 150 gulden boete, L. Da- ien (NAC) plus een boete van 75 ulden. lijke bijeenkomst ter ere van bruide gom en ploeggenoot Gerard Schoone- wille uitmondde in de aankondiging van Volewijckers' stervensjaar in het betaalde voetbal, zeker nu vroegen ze zich wellicht af waarom Blok zo uit zijn rol viel. PLAGIAAT De 34-jarige trainer (part-time met een nevenfunctie als gymnastiekleraar) kijkt na de bewuste donderdag wat verontschuldigend als hij eraan herin nerd wordt. 'Ik vind dat ik als trainer moet zorgdragen voor een goede sfeer, Gelukkig is de 'vrolijkheid' op die avond overgeslagen op mijn spelers'. En: 'Dat gedicht heb ik van vrienden eens gehoord; een beetje plagiaat, ei genlijk'. Maar heeft hij met zijn voordracht niet een klein beetje het beeld ge schetst van de huidige situatie? Ger Blok kijkt lichtgrijnzend op. Want na tweeëneenhalf jaar trainer bij de Vole wijckers te werken, moet hij zich on getwijfeld zo voelen: het paard van de schillenboer ,en met hem de selectie. Een dood paard wil hij zeker niet zijn, want: 'Toen ik het bericht een dag vóór de spelers hoorde, heb ik beslist niet gedacht: Blok, daar ga je! Blok gaat nooit. Een dode gaat, de stichting De Volewijckers, de dode schillenboer. Maar mensen die nog le ven zeker niet'. PERSPECTIEF Zijn sociale zekerheid als gymnastiek leraar heeft hij altijd nog achter zich. 'En als ik een aanbieding krijg uit het betaalde voetbal om een ande re pleeg te gaan trainen en er zit per spectief in die club, dan zal ik die ze kerheid waarschijnlijk laten varen en full-time gaan werken als trainer'. Het woord 'perspectief' komt er met veel nadruk uit: 'Ik mag gerust zeg gen dat tot op dit moment er nog perspectief is, ondanks de onderteke ning van het fusie-contract. Immers, je bent bezig met levende wezens. Op sportief gebied kunnen er nog tal van verrassingen komen'. De schaarse vooruitzichten die het laatste half jaar nog geboden worden, verhullen zijn teleurstellingen over de afgelopen periode zeker niet Vaak werd Blok gezien als een rebel: door scheidsrechters, collega's en door zijn eigen bestuur. Blok had zijn eigen vi sie, zijn eigen mening over de eisen die aan het betaalde voetbal gesteld moeten worden. Maar vaak ook wierp hij die overboord, zoals in het begin van dit jaar, toen hij uit eigen bewe ging duizend gulden in de clubkas stopte, in de hoep dat velen in Noord- Amsterdam hem zouden volgen. Of die keren dat hij werkzaamheden op het stadion De Banne verrichtte, die op het oog in de verste verten niet op het terrein van een trainer van een betaalde club liggen. ERVARING Maar ondanks zijn problemen en te genwerkingen gaat hij niet bij de pak ken neerzitten: 'Ik wil nu zeker niet gaan trappen tegen dingen die in hét verleden gebeurd zijn en die mis schien wel mede-oorzaak geweest zijn voor de ondergang van de Volewijc kers. Ik heb hier een schat aan erva ring opgedaan. Zowel voor mezelf als trainer en daardoor voor mijn eventu ele nieuwe werkgever, als voor mezelf persoonlijk. Ik heb me altijd sterk be trokken gevoeld bij deze club. Ik ga daarom met nog meer energie door tot het einde van het seizoen .Want het zou onfatsoenlijk zijn, als je nu weggaat, als je niet alles hebt uitge peurd wat je kan. Ik ben er overigens nog niet van overtuigd dat ik al het mogelijke heb gedaan. Maar ik kan nu geen \vrok of spijt uiten over het verleden: die bagage zit op mijn rug op slot'. Ook hierin een metamorfose van de man die destijds met het hoogste aan- tar punten óóit behaald de trainers- cursus afsloot. Blok gaat uit van het existentieel gegeven: voor het bestuur is de zaak afgelopen: 'Eindelijk is er een enorme beslissing genomen. Het zag er toch al lang naar uit dat het op deze manier niet langer kon. Er is nu wat gebeurd; nog meer uitstelten was struisvogelpolitiek geweest! Eer lijk gezegd komt het besluit om sa men te gaan bij mij over als een be vrijding. Voor een aantal mensen (he laas maar weinig) zal het als een klap aangekomen zijn. zoals bij Henk Adri aans, een man die zijn hele hart ver pand had aan deze club. Blok trapt niet na, maar neemt het LONDEN (Reuter)' De wijze waarop Ipswich Town FC Twente heeft uitgeschakeld voor het toer nooi om de UEFA-Cup heeft in Engeland veel voldoening gegeven. De ochtendbladen waren het er gisteren over eens, dat het één van de Indrukwekkendste preststaties van een Engels team in een uit wedstrijd van de laatste Jaren was geweest en dat het zeker zou bij dragen tot herstel van de laatste tijd danig geslonken Britse voet- balprestige. De Mirror schrijft: 'Ipswich ge bruikte het avontuur als wacht woord en marcheerde de kwartfi nales van het UEFA-Cup-toemooi binnen. Eens te meer versloegen de Britten het technisch bekwame FC Twente met positief aanvallend spel, waarmee werd aangetoond dat het Engelse voetbal nog altijd gevreesd moet worden'. De verslaggever van The Express had als commentaar: 'Deze presta tie overschaduwt alles wat er ge beurd is sinds Celtic zes jaar gele den de Europese beker won. Het zal bijdragen tot de faam van Ips wich een team dat voor elke tegen stander gevaarlijk is'. 'Het zelfver trouwen van Ipswich de evenwich tige instelling, het overwicht en de taktische agressie vormden tesa- men een inspirerend gezicht'. De Times voorzag het verslag van de kop: 'FC Twente gereduceerd tot FC Tien'. Geoffrey Green schrijft: 'Het getalenteerde Neder landse team werd volledig over speeld. Ipswich toonde aan, dat er gaten waren in de ogenschijnlijk gave Nederlandse facade. De Brit ten waren steeds op de top van de golf, omdat ze de golf zelf veroor zaakten'. Bekendste Volendamrner voetballer VOLENDAM (ANP) In het Onze Lieve Vrouwen-gasthuis van Amsterdam is gisteren in de vooravond overleden Dick Tol, de be kendste na-oorlogse voetballer van Volendam. Tol, tijdens zijn loop baan door het leven gaand als 'De Knoest', is 39 jaar geworden. GER BLOK: 'Ik mag gerust zeggen dat er tot op dit moment nog perspectief is'. slechts op voor diegenen vcor \vie de fusie éen gevoelig verlies is: de spe lers, voor "wie hij tot het laatste toé wil vechten en voor elftalbegeleider Adriaanse: 'Die man en die menseh die elke keer weer voor een volle bus naar een uitwedstrijd zorgden, voor hen vind ik het verschrikkelijk jam mer dat het niet in mijn vermogen, heeft kunnen liggen de zaak te red den. Jammer dat ik hen niet heb kun nen bieden, waar ze gezien hun mede leven recht op hadden. Maar er waren er helaas zo weinigen', besluit hij triest, daarmee wijzend op die kleine schare supporters die na de verhui zing van het knusse Mosveld naar het fraaie, maar ongezellige «tadion op de Banne, overbleven. Tn Toch komt dan weer ae oude Blok bo ven, als hij met felle ogen zegt: 'Blok gaat nooit'. Op dezelfde manier als hij journalisten na de wedstrijd pleegt toe te spreken. Snijdend soms, omdat hij de op hem afgevuurde vragen on benullig vindt: 'Het enige dat we te- "gencver deze fusiedaad kunnen doen is een periode-titel pakken. Dankzij die bevrijding zullen wij ons als spe lers, trainer en Adriaanse voor 200 of meer procent inzetten om de zaak, hét betaalde voetbal in Amsterdam-Noord té redden'. Het paard van de schillen boer blijft trekken'. HARO HIELKEMA PORT AU P RIN JE (Reuter) het kwalificatietoernooi voor het we reldkampioenschap voetbal hebben de Nederlandse Antillen in Port au Prin ce (Haiti) gelijkgespeeld (22) tegen Honduras. Honduras, dat bij rust met 11 leidde, is door dit resultaat uit geschakeld. De Nederlandse Antillen die eerder met 30 verloren van Hai ti, met 80 van Mexico en tegen Gua temala gelijkspeelde (22) was reeds kansloos voor een- plaats in de eind ronden. Spsa opende in de 32ste mi nuut voor Honduras de score. Zeven tien minuten na rust maakte Guiffaro er 20 van. De Nederlandse Antillen kwamen terug. In een verloop van slechts weinige seconden maakte een kwartier voer tijd eerst Clemencia 21 en daarna Sijago 22. De Antil len sluiten het toerncoi op 17 decem ber af me' de wedstrijd tegen Trini- dad. Stand: X. Haïti 3 3 0 0 6 6-1 2. Mexico 3 1 2 0 4 0-1 3. Honduras 4 12 14 5-5 4. Trinidad 3 1 0 2 2 3-4 5. Guatemala 3 0 2 1 2 2-3 6. Ned. Antil. 4 0 2 2 2 4-15 Hij was in het ziekenhuis opgenomen voor een operatie aan de dikke darm. De ingreep werd gistermiddag ver richt. Enkele uren later traden com plicaties op en weer korte tijd later overleed de eertijds zo populaire spe ler. Dick Tol speelde van zijn elfde jaar af voor Volendam. Zoals zovelen uit het Noordhollandse vissersdorp is hij zijn club trouw gebleven. In het sei zoen 1961/1962 was hij topscorer in de eredivisie, ondanks het feit dat hij negen wedstrijden miste wegens bles sures. In de eerste divisie was hij twee keer de beste doelpuntenmaker. In zijn beste jaren speelde 'De Knoest' voor het Nederlands B-elftal en het LONDEN (Reuter) De Nederland se meester Jan Timman heeft de lei ding genomen bij het eerste internati onale schaaktoernooi dat sinds 27 jaar in Londen wordt gehouden. De 22-ja- rige Nederlander won in de tweede ronde van het Royal Exchange Mas ters Tournament in het North Lon den Hotel van de Brit Simon Webb. Toernooi-favoriet Samuel Reshevsky kwam remise overeen met de Belg O'- Kelly de Galway. Timman, die eerder op de dag de afgebroken partij tegen de Joegoslaaf Borko Vujajic won, heeft de leiding met 2 pnt, gevolgd door Reshevsky en de Britten Ray mond Kene en Michael Stean met elk l'A pnt. ilTTARD (ANP) Het Nederlandse leren zaalhandbalteam heeft zich niet ;unnen plaatsen voor de eindronden »zhn bet wereldkampioenschap. In Sit- ard werd de beslissende wedstrijd te lgen Polen verloren met 16-21. Bij de j ust leidden de Nederlanders nog niet 10 Van onze speciale verslaggevei ROTTERDAM Het oude liedje hoeft in de Nederlandse baanwiel- rennerij niet langer gezongen te worden. In sportpaleis Ahoy' in Rotterdam is de afgelopen maanden de vicieuze cirkel: weinig pu bliek, weinig kwaliteit en dus weinig verdiensten eindelijk door broken. De 'populaires' op zondagochtend zijn uitgegroeid tot een vaste trekpleister voor vaak veel meer dan duizend toeschouwers; de kwaliteit laat zich op de Rotterdamse latten steeds meer zien en de verdiensten bewegen zich in stijgende lijn. De eerste amateur- driedaagse die gisteravond in Ahoy' van start is gegaan, is in feite niet meer dan een logische consequentie van die opbloei. Stand l Polen 2 gesp. 3 pnt 2. [Nederland 3 gesp. 2 pnt. 3. Zwits?r- ind 2 gesp. 1 pnt. Wielrennend Nederland is twee jaar lang aan het bestaan van de Rotter damse winterbaan-accommodatie prak- CADVERTENTIE De Fransen zijn levensgenieters en ook eet-kunstenaars. Vandaar dat wijPommes Parisiennes op de Hollandse markt hebben gebracht. Van die leuke, vddr gebakken mini-aardappeltjes, een lust voor t oog en een luxe in de mond. Verwen uw hele gezin es met die knapperige Pommes Parisiennes; maak van' t warm-eten een feestmaal een diepvriesprodukt van Informaties: 02503-7241 ot Postbus 43 Hoofddorp tisch voorbij gegaan. De 'populair s' trokken weinig meer renners dan het al jaren lang bestaande groepje. Het publiek liet zich buiten de zesdaagse nauwelijks zien. Dit jaar met de verschuiving van de 'populaires' naar de zondagochtend is de ommekeer gekomen. KNWU-baancoach Frans Mahn: 'Je kunt nu zeggen dat het echt leeft. We waren bang dat het pu bliek door de autoloze zondag zou wegblijven. Maar ondanks die handi cap zaten er in het afgelopen weekend toch weer duizend toeschouwers op de tribunes.' Meer dan in het verleden worden de toppers naar Ahov' gelokt De ontdek king van de laatste wereldkampioen schappen op de baan, Herman Pon steen kwam de afgelopen twee jaar zeggen en schrijven drie ket'r vanuit zijn woonplaats Nijverdal naar Rotter dam. Dit seizoen heeft hij al meer dan tien keer de verre overtocht naar Rotterdam ondernomen omdat hij het winterbaanwerk voor het eerst werke lijk serieus wil benaderen. De 20-jari- ge Ponsteen vormt met de Amster dammer Gerrie Fens het favoriete koppel voor deze avonddriedaagse. Ponsteen debuteerde in het grote win terbaanwerk in de amateurzesdaaese van ZUrich eveneens aan de zijde van Fens. Die amateurzesdaagsen zijn tra ditioneel de omlijsting van het prof- gebeuren. De renners komen daarbij over het algemeen minder dan twee uur per dag in actie. In deze Rotter damse driedaagse vormen de amateurs echter iedere avond het middelpunt. Ponsteen: 'Van dit werk wil ik mijn vak maken. In Zilrich is het redelijk begonnen. Voor mij was het de eerste keer dat ik in een dergelijk evene ment uitkwam. Fens en ik verloren die wedstrijd op de eerste avond. Mijn gebrek aan ervaring speelde mij daar parten. De aflossing en de tak- tiek heb ik toen moeten leren. Fens is een routinier; hij leerde mij hoe het spel in elkaar zit. Na die eerste avond, waarop wij twee ronden achter raakten op de Fransen Aubey en Clu- zeaud, is het uitstekend gegaan. Wij goed uit de voeten kan. Maar op de weg heb ik nog weinig werkelijk gro te dingen laten zien. Daar wil ik mij het komende jaar op toeleggen. Wan neer ik ook daar een paar belangrijke ner ik ook daar een paar belangrijke overwinningen behaal, stijgt mijn marktwaarde en kan ik een beter profcontract bedingen. Ik wil niet voor een habbekrats gaan rijden. Van de andere kant zal ik niet te lang wach ten als ik in het komende seizoen suc ces behaal. Op het moment dat ik prof word. wil ik nog jong zijn. Ik wil niet als versleten amateur over stappen.' Wanneer het winnende koppel in deze QforLro cnvinf- iron driedaagse van Nederlandse origine is, OLCIlv" o|J.l 1I!L Vdli maakt dat duo een goede kans om als amateur uit te komen in de prof-zes daagse in Rotterdam in januari. Voor waarde is dat het winnende koppel zich zodanig weet te weren dat wed strijdleider Peter Post er perspectief in ziet. Ponsteen: 'Voor mij zou dat een prachtige gelegenheid zijn om ook eens in die wereld rond te neu zen.' voorlopige nationale team. Na het seizoen 1966/1967 beëindig de Tol zijn loopbaan. Hij werd co ordinator van de Volendam-trainers. Gedurende de laatste jaren was hij oefenmeester van de 'dorpsjeugd'. Dick Tol was getrouwd en had twee kinderen. Maandag 17 december wordt hij in Volendam begraven. EINDHOVEN (ANP) Bij de kleine vierkamp, die de profs van de WISO vrijdag en zaterdag op de kunstijsbaan van Eindhoven zullen afwerken, ont breekt de Westduitse sprinter Erhard Keiler. De winnaar van de 'Kleine Prijs van Nederland' afgelopen zon dag in Den Haag heeft dit weekeinde contractuele verplichtingen bij de Duitse tv en zal niet in Eindhoven rijden. Lotlne: sprinters, 500 meter: BörjesLlnko- vesl, KönlpHünninen, Eriksen—Blatchford, Lyman (alelen); 1000 meter: Hönnlnen Linkovesl, BlatchfordLyman, Eriksen (al leen), BörjesKönlg. All rounders, 500 me ter: GrönvoldSchenk, Bols—Tveter, Van DijkOlsen, HöglinVerkerk; 3000 meter: Grönvold—Tveter, OlsenSchenk, Verkerk Bols. Höglin—Van Dijk. Van een onzer verslaggevers ZEIST Scheidsrechter Arie van Ge mert zal morgenavond niet zoals ge pland de wedstrijd FC TwenteFey- enoord leiden. Van Gemert heeft weonsdag in Portugal het UEFA-Cup- duel tussen Vitoria Setubal en Leeds United geleid. Men vreesde dat Van Gemert met twee elkaar snel opvol gende duels en een lange reis daar tussen mischien te vermoeid aan de confrontatie in Enschede zou begin nen. Enkele weken geleden floot Van Ge mert PSVSparta, een ontmoeting waarin nogal wat problemen voor kwamen door het harde spel en de niet altijd evenwichtige leiding. Van Gemert verklaarde toen dat hij door de vermoeienissen van een reis naar Australië in het kader van de voor ronde van het wereldkampioenschap leidde, niet optimaal voorbereid aan het duel was begonnen. FC TwenteFeijenoord zal nu geleid worden door Leo van der Kroft DEVENTER (ANP» Op de kunstijsbaan van Deventer xljn gisteren selectie-wedstrij den gehouden. Kirnplnegleden reden hun el- gen wedstrijd, gescheiden van de overige deelnemers. Kernploeg Sprinters: 500 meter; 1. Johnny Olof 41.8: 2. Jan Bazen 42 5. 1000 meter: 1. Jan Bazen 1 28.1: 2. Johnny Olof 1.28.9; all- rounders: 500 meter 1 Jan Palsma 42.09: 2. Piet Kleine 43.6; 3. Klaas Vriend 43.6: 5000 meter: 1. Jans van Helden 8.05.6; 2. Jan Derksen 8.06.1: 3. Plet Kleine 8.09.3 geweste lijke geselecteerden: Sprinters: 500 meter 1. Plet de Boer 41.9: 2 Andre Kraayenveld 42.8: 3. TJibbe Iloks 43.3; 1000 meter: 1. An dre Kraa errveld 1,29.1; 2 Schouten 1.30.0: 3. Kuenz 1.30.4; all-rounders: 500 meter- 1. Harm Kuipers 41 9; 2. Karei te Winkel 42.7; 3. Ronnie Nooitgedacht 42 8; 5000 meter: 1. Wim Beukers 8 03 2. 2. Piet van de Kant 8.12.4: 3. Ronnie Nooitgedacht 8.13.2: De wedstrijden werden gehouden onder ab normaal slechte weersomstandigheden. Harm Kuipers die op de 500 meter vrijwel net zo De veelvoudig medaillewinnaar op de wereldkampioenschappen in San Se bastian zal in dat geval ook kennisma ken met dc bijzondere wetten die in de professionele zesdaagse-wereld nu eenmaal gelden. Na het afscheid van Peter Post is de Belg Patrick Sercu de machinist geworden van de Blauwe Trein, de renners die onderling de dienst uitmaken op de piste. Pon steen: 'Van mij mag dat. Sercu is dui- Y delijk de beste van het hele stel. Hij regelt de zaak. Als hij vindt dat er niet langer gejaagd mag worden, valt de groep stil. Wie niet gehoorzaamd i i wordt door Sercu zelf teruggepakt. (jr06Cl6 £"61161*3,16 Hij verdient het meest, maar dat lijkt mij een normale gang van zaken. Een V5}T"I RSs T.P1mPT1 chef verdient in de maatschappij nu -L»kj J-iClUCil ook eenmaal meer dan zijn onderge schikten. Wanneer ik straks als ama teur overstap, kan ik mij er ook niet ineens tussen rammen, en als je niet meteen geaccepteerd wordt, zul je hard moeten rijden om je die plaats te veroveren. Wie in de Blauwe Trein wil, moet gelijkwaardig zijn.' Herman Ponsteen: Proberen op de baan. klommen op van de negende naar de tweede plaats achter de Fransen.' Herman Ponsteen is de afgelopen we ken van twee zijden benaderd voor een profcontract. Kokado t'n Raleigh voelen er veel voor om dit baantalent in te lijven. Hij: 'Ik heb gezegd dat ik mijn beslissing in ieder geval nog een jaar uitstel.. Ik zit nu in het stage-jaar van mijn Middelbaar Technische School. Dat jaar wil ik afmaken. Komt er volgtjml jaar een sponsor met een aanlokkelijk contract, dan vraag ik waarschijnlijk een professio nal-licentie aan. Slaag ik, dan eventu eel niet als prof, dan hoef ik nog maar één jaar te studeren om eind examen MTS te mogen doen'. Er is voor Ponsteen nog een reden '"zitfn hoe weinigen om die - overstap minimaal een jaar zijn.' uit te stellen: 'Iedereen weet nu zo langzamerhand wel dat ik op de baan JOOP HOLTHAUSEN De sportieve waarde van het zesdaag- sewerk wordt door een deel van het publiek in twijfel getrokken. Pon steen: 'Er worden in die profwereld afspraken gemaakt, natuurlijk. Maar je krijgt toch wel degelijk sport te zien. Dat blijkt wel uit de snelheden die gehaald worden. Drieënvijftig ki lometer per uu". Zet de goeie wegren ners maar eens op de baan, dan zul je daartoe in staat AMSTELVEEN BS Leiden heeft in een leuke wedstrijd voor de basket balcompetitie onbedreigd van ASVU gewonnen. De Amstelveense studen ten konden tot vijf minuten voor de rust bijblijven. Daarna drukte Leiden via Webster (33) en Royals (36) door tot 57-45 halverwege. In de tweede helft ging het gelijk op: Leiden be hield zijn voorsprong. De produktie van ASVU moest vrijwel uitsluitend komen van de Amerikaan Larry Jig- getts (35). Maar hij kon niet voorko men dat BS Leiden met de punten naar huis ging: 116-97. Een goede Leidse generale voor de grote strijd van morgen in Leiden tegen koploper Rotterdam-Zuid. Eerder deze week won Landlust met 83-76 van Haarlem Cardinals en klop te Blue Stars zeer verrassend in Gro ningen het veel sterker geachte Donar met 78-91.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 17