Buitenlanders mogen op 23 december wel rijden Laurenskerk-orgel barokinstrument van grote veelzijdigheid Autobeperking treft plattelanders zwaar Algemene loonronde in twee etappes Schokvrije avond lï Bezetters van broodfabriek krijgen hun zin Mengsmering komt boven de gulden DE WADDENZEE ALS WAARSCHUWING Voor Ermelo nu ƒ48.000 Voor half geld R'dam-Londeii Geen gebrek aan vuilniszakken Kerncentrale Borsele d«rr stnrirg lamgelegd Boodschappenkarretjes terug naar de zaak Echtpaar bij overval neergestoken Rotterdams Danscentrum verdwijnt na vijf jaar Zes jaar voor overvallen en gijzeling Deil Dode en zwaar gewonde bij steekpartij OW/KWARTET VRUDAG 14 DECEMBER 1973 BINNENLAND/KUNST T9/K13 Overheid publiceert voortaan benzineprijzen Van onze parlementsredactie )EN HAAG Zondag 23 december mogen, in tegenstelling tot de Nederlanders, de buitenlanders wél autorijden, maar zij kunnen die lag geen benzine tanken. Minister Westerterp van Verkeer en Wa- erstaat heeft dit gisteren in de Tweede Kamer meegedeeld in ant- ïoord op vragen van mr. Geurtsen en mevrouw Nelie Smit-Kroes. )ezc twee kamerleden van de VVD hadden op een opheffing van het ondagsrijverbod aangedrongen vooral om de al zo zwaar gedupeerde lorecabedrijven tegemoet te komen. Om toch iets voor deze getrof fen sector te doen, besloot het kabinet de buitenlanders tóch bewe gingsvrijheid te gunnen in hun auto's. De ministerraad nam gister- norgen om goed zes uur dit besluit na de gehele nacht te hebben loorvergaderd. Minister Lubbers van economische zaken deelde tijdens het vragen uur in de Tweede Kamer mee, dat de overheid de toegestane prijzen voor benzine en olie zal publiceren. De afgesproken prijzen zijn op het ogenblik: Superbenzine 82,5 cent per liter, normale benzine 79,6 cent per liter, autogasolie 46,9 cent per liter, petroleum 32,3 cent per liter in bussen van twintig liter, huisbrandolie 1 26,5 cent per liter en stookolie 90,40 per ton. Volgens minister Lubbers is het de bedoeling om via advertenties bekendheid te geven aan de prijzen. Het kan evenwel voorkomen, dat een handelaar andere prijzen moet vragen, als gevolg van zijn in- kooppolitiek. Daarmee zal bij de prijscontrole door de economische controledienst rekening worden gehouden. Thans vindt beraad plaats over het intensiveren van de controle. EINDHOVEN De bezetting van de Eindhovense bood- eD banketbakkerij Kempenland, die onlangs* is opgekocht door Albert Heijn. is gisteravond op geheven. De directie van Albert Heijn had de bezetters namelijk toegezegd, dat voor alle werknemers, die op 1 ja nuari 1974 in dienst zijn van Kern- penland. de werkglegenheid voor een periode voor minstens drie jaar is gegarandeerd. Bovendien worden de inkomens en toeslagen, die het perso neel nu heeft, welvaartsvast gegaran deerd voor de komende vijf jaar. De heer W. Winter, bondsbestuurder van de AVG (de r.k. bond van werk nemers in de agrarische voedings- en genotsmiddelensector) heeft gister avond gezegd, dat de bezetting was op geheven, omdat men het belangrijk ste, wat men wilde, inderdaad bereikt had. De oorzaak van de bezetting was ge legen in onrust onder het personeel over de voorgenomen verkoop van Kempenland door Albert Heijn aan de Meneba (Meelfabriek Nederlandse Bakkerij). crp door W. H. Wolvekamp ROTTERDAM Het derde concert van een serie van vijf op het nieuwe Marcussen-orgel werd woensdagavond in een bijna geheel bezette Laurenskerk gegeven door de Weense organist Peter Pla- nyavsky, leerling van Anton Heiller. DEN HAAG Door de accijns verhoging zal op 1 januari de prijs voor mengsmering (brand stof voor onder meer bromfiet sen) omhoog gaan en boven een gulden komen. Dit vergt een ombouw van de betreffende pompen, die op het ogenblik als hoogste bedrag 99,9 cent kun nen aangeven. Shell Nederland NV heeft mee gedeeld, dat de eigen onder houdsdienst de pompen zal aan passen en wel door de komma in de prijsaanduiding te laten vervallen. De, prijs kan dan in hele centen worden aangegeven. Mocht de prijs uitkomen in tiende delen van centen, dan zal zo is met het ministerie van economische zaken overeen gekomen de prijs naar bene den worden af gerond. Bij een eventuele volgende verhoging zal dan de prijs naar boven worden afgerond. Het ministe rie van economische zaken is deze regeling ook met andere maatschappijen overeengeko men. (ADVERTENTIE) Deze week in Hervormd Nederland o.a.: Middenschool moet gelijke kansen scheppen. Soms weigert het Frelimo hulp. Louis van Dijk: Een Her vormde onderbroek krijg je nooit meer uit. Mode-theologieën vinden hun meester. Gesprek met kunstschilder Vasarely. Ik abonneer mij op/vraag een proefnummer van Hervormd Nederland. NAAM: ADRES: WOONPLAATS: GIRONUMMER: Abonnementsprijs ƒ21,per halfjaar; ƒ42,per jaar. Abon nementen kunnen elk ogenblik ingaan. Bon ingevuld in BLOK LEI.- TERS in envelop (zonder postzegel) verzenden aan: Hervormd Nederland. Antw.nummer 1776, Den Haag. AMSTERDAM Stand actie Trouw-Kwartet 'Ermelo' thans: 48.000,-. De daadwerkelijke be langstelling voor hulp aan het yrote prul. chr. ceiurum 's Hee- Tcnloo-I,ozenoord duurt voort. Dagelijks stromen girogiften binnen om de bouw van een ontmoetings- en ontspannings centrum voor duizend patiënten tnogel\jk te maken. In totaal is 150.000,- nodig voor een ac commodatie, die uordt aange bouwd aan de inrichtingskerk. lan dti bedrag hebben ouders cn belangstellenden reeds de bel ft bijten gebracht. De le zerskring van Trouw-Kwartet wordt gevraagd de resterende 1 75.000,- op tafel te leggen. Dit streefbedrag ligt thans binnen bet bereik, wanneer degenen, die sympathiek staan tegenover dit streven, maar nog niet gi reerden, zich scharen bij de duizenden, die reeds hun steentje hebben bijgedragen. Giften zijn wellkom: B-V. De Christelijke Pers, Am sterdam; POSTGIRO: 26-92.74 Gemeentegiro Amsterdam: X 500: Nederlandsche Middenstands- bank N.V., Amsterdam, reke- ningno. Chr. Pers: 69.73 60.768. Vervoersmaatschappijen niet beperkt in benzinetoewijzing Van een onzer verslaggevers GRONINGEN/AMSTERDAM De beperking van liet autover- bruik komt op liet platteland hard aan. Dit zei de voorzitter van de Groninger Maatschappij A an Landbouw, de heer T. Meijer, gis teren op de algemene vergadering A an de organisatie in Haren. Het openbaar vervoer in een provincie als Groningen is 'dikvvijls heel slecht' en liet is vrijwel altijd gericht op de hoofdstad A-an de pro vincie. Volgens de heer W. J. Lokhorst, voorzitter Aran de Gelderse Maatschappij van Landbouw, zal de energiecrisis de leefbaarheid op het platteland aantasten. De kritiek op het openbaar vervoer neemt toe. Toch proberen de ver voersmaatschappijen op alle mogelijke manieren het hoofd te bieden aan het stijgende reizigersaanbod, dat zich na 7 januari zal voordoen. De Noord- Zuid Hollandse Vervoersmaatschappij (NZH) zal na die datum naast alle ei gen materieel (500 bussen) en man- kraoht een groot aantal toerwagenon- dernemers inschakelen om het reizi gersaanbod (in het gebied Amsterdam - Haarlem - Leiden- Den Haag) op te vangen. Het is echter niet mogelijk de bemanning van gehuurde bussen op korte termijn vertrouwd te maken met de behandeling van het asorti- ment plaatsbewijzen. Bovendien zijn plaatskaarten-apparaten niet op korte termijn in grote hoeveelheden ver krijgbaar. Daarom zullen in deze bus sen slechts reizigers worden toegela-i--lometer van 'hunwerk wonen. Deze ten. die in het bezit zijn van een gel dig plaatsbewijs: een abonnement, een rittenkaart of een retourtje. Na 16 de cember kunnen de zes- en tienritten- kaarten in de voorverkoop gekocht worden, zo deelt de NZH mee. Minister Lubbers heeft gisteren mee gedeeld, dat de maatregel die voorzag in een vermindering met vijftien procent van de levering van- benzine en olie aan de vervoersmaatschappij en, wordt ingetrokken. Minister Wes terterp heeft inmiddels meegedeeld, dat aan het openbaar vernier is ge vraagd hoeveel extra-brandstof het denkt nodig te hebben. Op basis van die opgaven kan dan. wellicht tot ex tra toewijzing worden overgegaan. In Den Haag is, gisteren Autopool Ne derland opgericht. De organisatie wil, vervolg van pagina 1 de rijksbegroting veel ongunstiger. Het begrotingstekort neemt met 370 miljoen toe. Maar voor de kas van het rijk wordt de positie veel beroer- derd. Er ontstaat een financieringsbe hoefte van 3.6 miljard gulden. Hier mee wordt de geraamde reservering op de voorinschrijfregeling met 8 tot 900 miljoen gulden overtroffen. De regering ziet een oplossing in wat wordt genoemd 'monetaire financie ring', waardoor geen beroep wordt ge daan op de kapitaalmarkt en bij de heersende krapte daar ruimte blijft voor het bedrijfsleven. De regering acht het noodzakelijk dat voor bedrijven waar de continuïteit van het bedrijf in gevaar komt en daardoor de Averkgelegenheid, de moeilijkheden zo snel mogelijk worden gesignaleerd. Met name voor de klei nere bedrijven en voor de zelfstandige ondernemers zal de hulp kunnen wor den ingeroepen van regionale organen. Openbaar vervoer Over de service van het openbaar ver voer na 7 januari, wanneer de benzi nedistributie ingaat, is de regering somber gestemd. Er moet rekening worden gehouden met ongeveer 1 miljoen automobilisten, die geen ge bruik meer zullen maken A-an eigen ROTTERDAM Het is mogelijk voor half geld \ran Rotterdam naar Londen te A-liegen. Voorwaarde is. dat men tenminste één nacht in het week einde in Engeland doorbrengt. De passagiers vliegen met de normale lijndiensten. Een retour met de KLM rf British Caledonian kost normaal 266 gulden. Het nieuwe tarief (ipex genaamd) be draagt 133 gulden. De British Air Ferries, die op Southend vliegt, re kent in dit geval 166 ipv 204 gulden. vervoer. Bij de Nederlandse Spoorwe gen is het reserve aan materieel maar gering. Ook bij het stads- en streekvervoer is weinig reserve aanwezig. Bij regen achtig weer is dit vervoer in de spits al totaal bezet. Een extra aanbod kan eigenlijk niet worden verwerkt. De re gering dringt daarom krachtig op maatregelen aan, om de werktijden in kantoor, fabriek en werkplaats met in gang van 1974 tp spreiden. Van een verslaggever DEN HAAG De produktie \-an plastic vuilniszakken wordt niet ver- nrnderd. Ook de import van plastic zakken wordt niet vérkleind. Als er stagnatie optreedt is dat uitsluitend te wijten aan de hamsterwoede van het publiek. D't is gisteren gezegd na een bespreking tussen de Nederlandse vereniging van reinigingsdirecteuren, dp Vereniging van Nederlandse ge meenten en fabrikanten en impor teurs van plastics. BORSSELE De kerncentrale bij Borssele is, naar nu pas bekend is ge worden. al sinds vorig weekeinde bui ten gebruik. Het betreft hier een stoomlekkage in het conventionele deel van de centrale. Door deze storing lijdt de PZEM (de Provinciale Zeeuwse Energiemaat schappij). eigenaar van de kerncentra le, een produktieverlies van 450 mega watt, wat neerkomt op 100.000 gulden per dag. Volgens ir. Banga, hoofdingenieur van de centrale, moeten deze storin gen ondergebracht worden bij de kin derziektes. die bij zowel conventionele als kerncentrales optreden. in samenweerking met de ANWB, pro beren het Avoon-werkverkeer zonder al te veel ongemakken te laten verlopen. Door gebruik te maken van één van de grootste West-Europese computers zal de automobilist met drie anderen in contact Avorden gebracht, zodat met de auto van één hunner naar de zaak gereden kan worden. De computer se lecteert nauAvgezet naar woonplaats, werkplaats en werktijden. PLOEGENDIENSTEN Niettegenstaande deze organisatie en het openbaar vervoer zullen toch nog een aantal mensen in moeilijkheden komen met het Avoon-werkverkeer. De Eigen Vervoersorganisatie (EVO) heeft gisteren gewezen op de proble men van mensen, die in ploegendien sten werken en meer dan vijftien ki- g'roep werknemers zal vaak zulke lan ge reistijden moeten maken, dat vrije tijd en rust in het gedrang komen, al dus de EVO. HANDELSREIZIGER Ook. de handelsreizigers en -agenten, die meer dan 40.000 kilometer per jaar rijden, zullen het moeilijk krij gen door de vermindering van 25 pro cent van de benzine-distributie, zo deelde de Nederlandse Handelsreizi gers- en handelsagentenvereniging mee. Volgens de vereniging zijn de regeringsmaatregelen voor deze groep volstrekt onaanvaardbaar. 'De benzine distributie betekent voor de handels reizigers, die meer dan 40.000 kilome ter rijden, het verlies van één van de ledematen', aldus de NHRV. De concertgever deed zich voor alles kennen als een organist waarbij het accent valt op grote technische capaci teiten. Wat dat betreft stond dit con cert wel in scherp contrast met het César Franck-programma, dat Albert de Klerk de avond tevoren gaf, waar- bij het muzikaal-expressieve op de voorgrond stond en de enorme techni sche perfectie zich als een vanzelf- sprekendheid voordeed. Wij hoorden deze avond Bachs Concerto in G gr. Behalve in het wat al te snel opgezet te eerste deel voldeed het spel van Planyavsky hier goed, evenals in Bachs hierop aansluitende partita 'O Gott du frommer Gott' en in twee Averken van Frescobaldi's leerlingen Frohberger en Kerll. Van eerstgenoemde een Fantasia, waarvan het thema (een hexachord) een sterk vocaal karakter heeft. Van de moderne muziek die daarna ten ge hore werd gebracht stond de Tanz- Toccata van Anton Heller bovenaan. Virtuoze orgelmuziek van hoog artis tiek gehalte. De toccata van Franz Schmidt stoelt nog geheel op 19e eeuwse verworvenheden met enkele quasi-moderne uitschieters. Moderne improvisatie over drie door de orga nist der kerk Joh. Th. Lemckert ver strekte thema's, vormde het sluitstuk van deze avond. Na het beluisteren van een viertal concerten komen wij tot het volgende samenvattende oordeel omtrent het Marcussen-orgel. Het is voor alles een barok-instrument. Mixturen van 8 tot 10 sterk veroorzaken geen enkele on aangename scherpte in de klank. Het prestantenkoor klinkt vol en Avarm van timbre. De vele tongAverken zijn van superieure kwaliteit. De enkel voudige zowel als meervoudige vil- stemmen dringen zich nergens op, maar geven de in samengaan met an dere stemmen ontstane solostemmen een bijzonder welluidende klank. Dat een Franck-programma, hetzij zonder enige terughoudendheid gezegd, zulk een bevredigende indruk achter laat, pleit A'oor de veelzijdigheid van dit orgel. De snelle repetitiemogelijkheid der tongwerken (tussendeel Francks Pastorale) mag hierbij nog wel afzon derlijk vermeld. Tenslotte de Chama- de: de zes Spaanse, horizontale trom petten hebben slechts een beperkte functie, te weten bij de vertolking van de voor deze stemmen geëigende Spaanse muziek en bij de extra ver breding van het geluidsvolume. Maar natuurlijk niet in oude barokmuziek vanwege de slechte menging met de lotaal-klank. W. H. Wolvekamp. In de Verenigde Staten zijn de grootscheepse kerstinkopen weer be gonnen. Voor een zekere Mike Rhodes uit Los Angeles, Averknemer van een supermarkt, betekent dat, het regelmatig terugrijden van een lange rij boodschappenkarretjes, die door de klanten op de par keerterreinen worden achtergelaten. Iwaki leidt Residentie-orkest door Adr. Hager DEN HAAG Tijdens een korte Iwaki-dirigeer-periode brengt het Residentie Orkest op vier achter eenvolgende avonden hetzelfde programma ten gehore, o.a. van avond in Amsterdam en zaterdag avond in Gouda; woensdag speelt men dan nog eens in Hilversum de composities van Sibelius, Tsjaikowsky en Brahms. Sibelius 'doet' het in ons land niet, al weet men een enkele compositie wèl te waarderen. Daartoe kan men ook 'De Zwaan van Tuonela' rekenen, een superromantisch en lyrisch Averk. Hi- royuki Iwaki nam rustig de tijd voor deze zoetvloeiende partituur, waar door althoboïst Gijs Reijns de gele genheid werd geboden zijn nobele klanken over het publiek uit te strooien. Met een te weinig aan vuurwerk, hartstocht, temperatuur en uitbundig heid wodt zelfs het pianoconcert bij uitstek Tsjaikowsky's eersteling rp het gebied van pianoconcerten een saai geheel. Iwaki, met zijn voorkeur voor Russische composities, liet wel hard en grof spelen, doch ongenuan ceerd denken is evenzeer af te raden als ongenuanceerd musiceren. Solist Abby Simon was niet al te gelukkig met zijn trefzekerheid, erger is dat de samenwerking tussen Iwaki en Simon nauwelijks merkbaar en hoorbaar was. Men kreeg de indruk dat dit Avoensdag- avondconcert gold als repetitie voor de volgende concerten. Een extra re petitie zou in een dergelijk geval door AMSTERDAM De 50-jarige winke lierster J. Schelling is gistermiddag rond vijf uur bij een overval op haar sigarenzaak en giro-agentschap aan de Vrijheidslaan te Amsterdam levensge vaarlijk gewond. Zij werd met een steekwond in de buik opgenomen ia het VU-ziekenhuis, evenals haar 54-ja- rige man die in de hartstreek werd gestoken. Hij is er minder ernstig aan toe. De overval, die door twee mannen en een vrouw werd gepleegd, wordt door de politie hoog opgenomen. 'Het is een zeer laffe OA'erval. Wij zijn zeer geschokt', aldus een politie-woordvoer- der. Bij het onderzoek zijn 22 recher cheurs ingeschakeld. In de buurt werd met geluidswagens rondgereden om getuigen op te roepen. Voor zover bekend wordt geen geld vermist. Doordat geen van beide slachtoffers kon worden gehoord is het de politie nog niet duidelijk wat zich precies heeft voorgedaan. De overvallers (kleurlingen) kwamen de winkel binnen terwijl de vrouw enige klanten hielp en de Avinkelier in zijn kantoortje bezig Avas. De da ders hingen wat in de zaak rond, tot dat de klanten verdwenen waren. Wat er daarna gebeurde, is nog duister. Later vond de heer Schelling zijn vrouw hevig bloedend voor de toon bank op de grond liggen. Hij kwam in gevecht met de dader, die hem daarbij in de borst stak. Het drietal nam vervolgens de vlucht, achtervolgd door de winkelier. Deze kwam even later terug en zakte in zijn winkel in elkaar. De politie wil graag in contact komen met de klanten, die even \'oor de overval in de zaak waren. Zij moeten de overvallers goed hebben gezien, omdat dezen een minuut of tien bin nen zijn geweest. ROTTERDAM Het ziet ernaar uit, dat het Rotterdams Danscen trum na een bestaan van vijf jaar zal verdwijnen, aldus een conclusie van de sectie dans van de Rotterdamse Kunststichting in een uitge breid rapport, de 'Dansnota 1973', samengesteld in opdracht van het Rotterdams gemeentebestuur met het oog op het komende subsidie beleid. De Dansacademie van het Rotterdams Conservatorium heeft een werkcen trum nodig in de vorm van een bal letgezelschap, waarin afgestudeerde dansers hun toneelervaring kunnen opdoen cn zich verder kunnen ont wikkelen, en als zodanig treedt op het Rotterdams Danscentrum onder lei ding \-an Ieneke Sluiter, een ensemble dat met gemeentelijke subsidie in de eerste plaats educatief optreedt via Van een verslaggever DEN BOSCH De rechtbank in Den Bosch heeft de 26-jarige Daan D. uit Den Haag en de 24-jarige J. B. uit Den Bosch wegens verscheidene over vallen op bankkantoren en hulppost kantoren in Den Bosch en omgeving en de gijzeling van het gezin Smits in Deil veroordeeld tot zes jaar met af trek. Geëist was tien jaar met aftrek. De rechtbank heeft alle ten laste ge legde feiten bewezen geacht. Waarschijnlijk zullen beide verdach ten tegen het vonnis hoger beroep aantekenen. demonstraties, cn dat daarnaast voor stellingen geeft en werken op\roert van verschillende jonge choreografen, waaronder Ineke Sluiter zelf. De Rotterdamse Kunststichting vraagt zich echter af, of de interne tegen spraak tussen de behoeften van dan sers en leiding om zich als dansgroep te manifesteren, en de educatieve taak niet tot een blijvend onbevredigende situatie leidt. Reeds hebben tAvee jaar geleden deze interne spanningen aan leiding gegeven tot het vertrek van vier leden van dit ensemble, die de groep 'Penta' hebben gevormd, thans bestaande uit zes dansers, een peda goog, een zanger en enige musici. De ze groep heeft niet alleen in Rotter dam maar ook elders opmerkelijke ar tistieke successen verworven. Het Rot terdams Danscentrum telt negentien Nederlandse dansers, van wie er ze ven afkomstig zijn van de dansacade mie van het Rotterdams Conservatori um. Wat de Rotterdamse Kunststichting in de nota aanbeveelt is een nieuwe groep, die veel nauwer is verbonden met de dansacademie van het Rotter dams Conservatorium en dat niet de naam Rotterdams Danscentrum zal ge bruiken omdat deze naam bij de bui tenwereld de indruk wekt van een ho mogene dansgroep met een eigen ge zicht. en ook omdat zij sterk is ver bonden met initiatieven van Ineke Sluiter. In het bestuur van dit werk centrum zal de dansacademie van het ■Rotterdams Conservatorium sterk moeten zijn vertegenwoordigd en de artistieke taak zal een andere moeten zijn dan die, welke het Rotterdams Danscentrum zich stelt. Iwaki een serieuze dirigent geëist worden, want ook in het orkest waren de on gerechtigheden talrijk. Helaas, het was geen repetitie doch een concert. Dirigent en solist trokken echter pro fijt van de liefde van het publiek A-oor dit pianoconcert en zij deelden royaal in het applaus dat eigenlijk be stemd was voor de componist. De vierde symfonie van Brahms be hoort tot het vaste repertoire van een symfonieorkest. Een dirigent als Iwa ki doet daar verder niet zo veel aan toe of af. Men kreeg zeker geen opti male weergave te horen, doch even min had men aanleiding het spel met een onvoldoende te honoreren. Or kestleden noch toehoorders zaten op het puntje van hun stoel, een schok vrije vertolking. Als geheel een con cert met bekende klankpn, doch geen concert om r.og lang aan terug tc den- Van een verslaggever ALMELO De 29-jarige Turkse ar beider Ismail T. heeft gisteren in Al melo de 61-jarige N. Noltes en zijn 31-jarige dochter mevrouw Siemerink- Noltes neergestoken. De man overleed later in het ziekenhuis aan zijn ver wondingen. De vrouw is ernstig ge- Avond in het ziekenhuis opgenomen. Zij liep enkele messteken op, toen zij tussenbeide wilde komen. De Turk, die na de steekpartij gevlucht was, werd een uur later aangehouden. Hij legde een bekentenis af. Aanleiding tot de steekpartij was een ruzie tussen de Turk en de heer Nol tes over de kleur van het behang in de nieuwe woning, die de dochter, met wie de Turk een verhouding had, zou betrekken. Volgens de politie waren er al lange tijd moeilijkheden tussen de Turk en de bejaarde man over de verhouding, die de buitenlander met zijn dochter, een gescheiden vrouw met twee kin deren, had. De man woonde afwisse lend wel en niet bij haar. De 61-jarige Noltes, portier bij een textielfabriek, was hartpatiënt. Door lijkschouwing zal worden nagegaan of hij is overleden aan de steekwonden of aan een hartaanval. De Turk, die sinds 1968 als textielarbeider in Ne derland werkzaam is. heeft een vrouw en vijf kinderen in Turkije.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13