Sombere verwachtingen bollenbedrijven verloof u eens! Zondag neemt ds Lefeber afscheid Koudekerk wil halte NS in Hazerswoude B Sassenheim heeft dreigend tekort aan sportvelden AR Katwijk-Rijn levert wellicht geen raadslid Cantate Deo zingt voor het Kerstfeest Eerste paal var Combischool Sportinstuif in Groenoordhal Familieberichten PPR in Alphen wil met D'66 en PSP op één lijst Ds. Sneep verlaat Alphen a.d. Rijn p: Marktberichtei Visserij berichten Je ac TROUW/KWARTET WOENSDAG 12 DECEMBER 1973 STAD EN REGIO iffl Voorzitter G. Faase op vergadering van Bloembollencultuur Noordwijk: Van onze correspondent De verwachtingen voor het komende jaar kunnen wij jammer genoeg alleen maar zeer somber inzien. De prijzen waarvoor momenteel de tulpen en narcissen van de oogst 1974 verkocht worden, zijn nog weer lager dan in 1973. Daarnaast stijgen de kosten in steeds sneller tempo en wat de gevolgen van de economische teruggang door de energiebeperking voor het bollenvak zullen zijn, valt nu nog niet te overzien. De resultaten kunnen, ook als gevolgvan de steeds stijgende stookolieprijzen alleen maar tegenvallen. Deze trieste visie gaf voorzitter G. Faase gisteravond in zijn openingsre de tot een zeer druk bezochte verga dering van de afdeling Noordwijk van de Kon. Alg. Vereniging voor Bloem bollencultuur. In het vervolg van zijn rede gaf deze expert op het gebied van de bollenteelt een beschouwing over de uitkomsten van het afgelopen jaar. Weer moest men constateren, dat de netto-opbrengsten van de bol lenbedrijven door de grote kostenstij gingen teleurstellend waren. Gelukkig hadden de november-betalingen van exporteurs en veilingen aan de kwe kers een goed verloop gehad en waren er, onkands de devaluatie van de dol lar en het pond en de ravaluatie van de gulden, geen rampen veroorzaakt. Plantgoed Dit jaar was er over het algemeen een normaal gewas tulpen geoogst, waarvan de leverbare bollen echter, ook in het handelsseizoen, tegen lage prijzen niet te plaatsen waren. Het gevolg was geweest, dat door het sur- plusfonds 5 a 6 proc. van het aanbod uit de markt was genomen en vernie tigd. De surp.luskorting was vastge steld op maximaal 3 proc., waardoor nu al de oogst van 1974 met cirva 2,5 proc. belast moet worden om het te kort over 1973 aan te zuiveren. Tulpenplantgoed was dit jaar door het surplusfonds niet uit de markt ge nomen. In 1972 was dit nog wel het geval. Op de plantgoedveilingen was dit zeer goed merkbaar geweest, want er waren zeer vele partijen goed plan- goed verkocht beneden de tien gulden per mand. Naar de mening van de heer Faase zou het nuttig en noodza kelijk zijn geweest als de tulpenkwe kers zelf vrijwillig een deel plantgoed vernietigd zouden hebben en daardoor hadden bereikt, dat het tulpenareaal weer niet groter was geworden. Op deze manier zouden in het komende seizoen vraag en aanbod van levereba- re tulpenbollen meer met elkaar in overeenstelling zijn gekomen. Hyacinthen De hyacinthenkwekers hadden door het nieuw ziek- of zwartrand een bij zonder moeilijk seizoen achter de rug. Praktisch iedere kweker werd in zijn cultuur door deze zikte getroffen, waardoor zeer vele bollen geoogst moesten worden voordat zij uitge groeid waren. Deze voorzorg had tot resultaat, dat het afkeuringspercenta ge in de bollenschuren was meegeval len. Het toatale aanbod van leverbare bollen was door vernietiging te velde en door een te vroege oogst kleiner dan normaal en ook geringer dan de vraag, zodat voor deze bollen in het handelsseizoen beste prijzen te maken waren. De gladiolen hebben dit jaar een ge zond gewas met normale opbrengsten gebracht, terwijl de knollen nu voor redelijke prijzen te verkopen zijn. Een uitzondering maakt de maat 8.10 waarvan tot nog toe de prijs ver bene den de productiekosten ligt. Aan het eind van zijn betoog wees de heer Faase nog op de veranderingen, die de exploitatie van het beurscom plex in Hillegom in 1974 zal onder gaan. De NV Dirk v d Broek heeft het oude Treslong-complex van de Kon. Alg. Ver. voor Bloemenbollen- cultuur gepacht met recht van koop, en daat daaraan voor een kapitaal ver bouwen. Verwacht wordt dat exploita tie en service meer aan de eisen van de beursbezoekere zullen gaan vol doen. De heren C. P. van Wenst en Hooge- veen zullen de afdeling Noordwijk op de algemene vergadering vertegen woordigen. In de vakature van de heer C. P. van Wenst werd de heer P. J. van Went bij enkele kandidaatstel ling tot bestuurslid gekozen. De heer G. faase zag zich herbenoemd als be stuurslid en werd bij acclamatie weer tot voorzitter gekozen. 'Als u Den Uijl was, zou ik stemming vragen', verklaarde een der agrariëers. De af deling Noordwijk zal samen met enke le andere afdelingen in 1974 een cor sowagen laten meerijden in het streekcorso. Secretaris A. J. Lindhout deelde mede, dat aan de corsowagen van Noordwijk e.a. in 1973 een gou den medaille was toegekend en een ereprijs voor het steekwerk. Verzoek aan onze correspondenten De redactie van deze krant ver zoekt haar correspondent ons de kerkdienstopgaven voor de peri ode kerst- oud en nieuw zo spoedig mogelijk toe te zenden. Als het kan uiterlijk dinsdag 18 december. Dit verzoek geldt ook voor de kerkeraden die ons re gelmatig zulke opgaven ver strekken. Sinds 1946 in Alphen door J. H. Noomen. Alphen In het Alphense dominees land is het rustig geweest dit jaar. De meest gewenste man was de Chr. Ge- ref. Predikant P. Sneep, die verschei- denen beroepen ontving en daarvoor bedankte. Het beroep uit Driebergen heeft hij nu aangenomen. Verder was er het vertrek van de predikant van Rijnstroom, ds I. J. Walpot. Omdat het aantal pupillen van deze verzor gingsinrichting is gehalveerd zal er, naar verluidt, geen predikant met vol ledige dagtaak meer worden aangetrok ken. Maar er komt nog wel een belangrijke dag, want zondag is het afscheid van ds. P A. Lefeber als predikant bij de Hervormde Gemeente. Hij is 65 jaar geworden en de kerkelijke regels zeg gen dat er dan een eind komt aan de officiële ambtelijke bediening. Het ambt is deze pastor lief. Hij meent nog wel enige lijd in staat te zijn om zijn werk voort te zetten. Dat neemt niet weg, dat de rust hem toch wel aanstaat. Hij kan nu eens wat aan liefhebberijen gaan doen. Deze predi kant maakte verscheidene Israëlrei- zen, heeft daarvan een schat dia's, maar het er is nog nooit van gekomen die eens te ordenen. Ds Lefeber heeft een grote liefde voor het volk Israël gekregen, die hij ook wel bijbels weet te funderen; zijn predikaties van de laatste tijd wezen dat ook wel uit. Trouwens, over de gedachten van de aanstaande emeritus-predikant over KATWIJK AAN DEN RIJN Het Chr. gemengd koor Cantate Deo gaf, voor een verheugend groot publiek, een kerstconcert in de Dorpskerk. Be ter zou het voorvoegsel 'advent' pas sen. Daar zijn we immers mee bezig? De jeugdige P. Siereveld, directie-stu dent aan het Haagse Conservatorium, verving zijn, al enkele maanden zieke vader Bas. Het gaat niet aan in dit prille stadium een definitief oordeel over zijn beleid uit te spreken. Ik wil wel graag zijn, in de loop van dit con cert gebleken talent, erkennen. Hij trakteerde simpel, soepel en effectief, en hield de zang rustig, ingetogen en stijlvol. Hoe hij zich zal ontwikkelen is niet te voorspellen. Zijn leiding toonde overigens (nog) geen bepaalde persoonlijke kenmerken. Het hier be kende Rijns Vokaal Kwartet, deze keer bestaande uit de sopraan Aleida Verdoes (die de zieke Janny Göbel verving), de alt Willy Liesveld, de te nor Kees Barnhoorn en de bas Jan Hulsbos zong ter afwisseling zeer be kende Duitse. Franse en Engelse kerstliederen, zuiver en keurig, maar weinig homogeen van klank. Hierna was de hoofdmoot van de avond, het (bijna vergeten) kerstora torium van H. Barth. aan uitvoering toe. Het is een eenvoudig geschreven, gevoelig, (maar zeker niet overgevoe lig) werk uit de vroeg-Romantiek. dat goed klinkt, geen grootse, en hele maal geen grootmeesterlijke allures heeft en deze ook niet pretendeert. Wel is het, in alle bescheidenheid, be schaaf d-bewogen. onderhoudende, voor iedereen begrijpelijke muziek, die ook een aantal bekende melodieën, o.a. aan het eind die van het beroemde In Dulci Jubilo bevat. Ik zei al iets over het koor en wilde daaraan nog toevoegen, dat de samen werking van de stemgroepen zeer be vredigend was, de zang vloeiend ver liep en mooi-verzorgd klonk. Siereveld leidde die in vaste banen en bereikte gemiddeld een verantwoord muzikaal resultaat. Dit is al vast een gunstig voorteken. De koorzang werd. als in elk rechtgeaard oratorium, door simpele resitatieven en (gelukkig) be knopte aria's onderbroken. Los van het Kwartet zongen de solisten zeer verdienstelijk, zuiver met levendige voordracht, waarbij de vakman Huls bos het meest op de voorgrond trad. Peter Zwart begeleidde zeer betrouw baar en de sfeer aanvoelend aan het orgel. Johan van Wolfswinkel. ROELOFARENDSVEEN. Bloemenveiling 10 de cember. Anjers Rose, Wil, Alice, Lena. Ar- hur 34 41. Esperonce, Keefsr 40 44. Rood tl 49. Charmeur 49 51. Roen Garnette. Carol 19 26. Zorlna, Carina 21 29. Esther Ofarim. T'recllla. Evcrgold. Belinda 29 42, Sonla 40 83. Ilona 100 110, Lelies 50 105, Strelltia 220 283, Nerinc 28 4S, Geploen chrysanen 28 44. Troschrljsanten 140 225. Irissen 275 310. Freesla's 17o 385. Narcissen 155 170. Tulpen Apeldoorn 450 480. RubIJ Red 3S0 420, Gnn- des 410. Potcrysanten 45 63. Cyclamen 160 270. Poinsetlia 175 730, aan de gang zijnde ontwikkelingen be hoefde men nooit in het onzekere te verkeren. Men kan wel zeggen dat hij zijn preken maakte met de krant on der de Bijbel, actueel in de goede zin van het woord. Met name over de ont wikkelingen in dc kerken cn in ons volksbestaan heeft hij wel zorg. Dat kwam ook steeds naar voren, gepaard gaande met een sterk persoonlijk ap pel. Het gaat er niet om of men zich in een aantal algemeenheden kan vinden, maar, zoals hij zei, in een preek op de eerste Adventscondag; Immanucl, God met ons! moet worden tot een; Imma- nuël. God met mij. Met minder kun nen we niet toe. Zo werd het steeds weer scherp en indringend gesteld. Trouw bezoek Ds. Lefeber. ruim zeven en twintig jaar predikant alhier, had steeds zijn arbeidsterrein in wijk Hoorn, voordat de Opstandingskerk er was rond het gebouw Jonathan. Hij heeft in dit ge- meentedeel veel weten te bereiken, was een trouw huisbezoeker en wist grote bedragen geld bijeen te bren gen, met name voor de Opstandings kerk. Hoe hoog hij ook aangeschreven stond, niet het minst door zijn spon tane begroeting van iedereen die hij op zijn weg tegenkwam, de teruggang in het kerkbezoek bleef hem niet bespaard, en dat stelde hem wel te leur. Zondagmiddag om 3 uur is het af scheid in de Adventskerk. Woensdaga vond (vandaag) is er in de Opstan dingskerk een afscheidsbijeenkomst voor de wijk, waar overigens ook an dere uit de gemeente welkom zijn. Het zal er ongetwijfeld druk zijn, want ook bij vorige gelegenheden liet men zich ten opzichte van dit predi kantsgezin niet onbetuigd. Evenals ds. Stehouwer dit deed blijft ds. Lefeber in Alphen wonen. Hij heeft als geboren Leidenaar wel een zekere gehechtheid aan de Rijnstreek die er ook wel toe heeft bijgedragen dat verscheidenen beroepen in de loop der jaren werden afgeslagen. Evenals men nog steeds ds. Stehou wer weet te vinden zal dat ook wel met ds. Lefeber het.geval zijn. Ds. Lefeber werd in 1908 te Leiden geboren. Van december 1938 tot eind juli 1939 was hij hulpprediker te Lis- se. Na zijn proponentsexamen werd hij spoedig in Ecmorra en Allinga- wier beroepen. In 1942 ging hij naar Rijsoord, waar hij tot 1946 werkzaam is geweest. Toen kwam hij naar Al phen aan den Rijn. In Alphen vierde hij enkele jaren geleden zijn zilveren jubileum als Alphens predikant. Ds. Lefeber: gehecht aan Alphen. Raad hield algemene beschoiiivingen SASSENHEIM In de dinsdagavond gehouden vergadering van de Sassen- heimse raad werden de algemene be schouwingen gehouden. Namens de prot.-chr. fraktie sprak de heer Van Biezen zijn waardering er over uit dat het ook dit jaar was gelukt een slui tende begroting te brengen. Hij vroeg zich af of was nagegaan om bepaalde plannen eerder te kunnen realiseren, b.v. door het aanspreken Ledental sterk teruggelopen Van een onzer verslaggevers KATWIJK Het gaat niet zo erg goed met de AR-afdeling Katwijk aan den Rijn. Het aantal leden is de afgelopen twee jaar gedaald van 80 naar59 en het ziet er niet naar uit dat deze afdeling bij de komen de verkiezingen een raadslid zal leveren. In CCP-verband is namelijk afgespro ken dat de volgorde op de lijst als volgt zal zijn 1. AR Katwijk Zee, 2. KVP, 3. CHU Katwijk Rijn. 4. AR Katwijk Zee, 5. AR Katwijk Rijn. De CCP bezet momenteel vier zetels. Overeengekomen is verder dat de af deling Katwijk Rijn bij een vertrek mag innemen. Samengaan Dit resultaat van onlangs gehouden be sprekingen werd door AR-voorzitter Dijkstra aan de in Open Hof bijeen zijnde ledenvergadering meegedeeld. Vanwege het geringe aantal belang stellenden vroeg de heer Dijkstra zich in zijn onpeningswoord af of het geen tijd wordt eens serieus te gaan den ken aan een samengaan met de AR-af deling Katwijk Zee. Hij zei dit punt gaarne op de komende jaarvergade ring aan de orde te stellen. Tijdens de vergadering werd ook ge sproken door de heer Van Raalte, fractievoorzitter van de CCP. Hij anti cipeerde min of meer op zijn vandaag te houden begrotingstoespraak door in te gaan op de hier en daar aanwe zige kritiek dat de CCP-fractie in de raad zich te vaak te negatief zou op stellen. Als voorbeeld haalde hij het doortrekken van de Laan van Nieuw Zuis door de voor Katwijk Rijn van belang zijnde Zanderij Westerbaan aan. De CCP was tegen deze plannen omdat men vreesde dat het natuurlij ke milieu van dit agrarische gebied aangetast zou worden en tevens het woonmilieu van de wijk Koestal Over- duin, die doorsneden zou worden door een drukke verkeersweg. Knelpunt De heer Van Raalte bestreed de op vatting van de gemeente als zou de nieuw aan te leggen weg dienen ter verlichting van de verkeersdrukte op de Zeeweg. Volgens drs. Van Raalte is in het gebied waar men deze weg wil aanleggen weinig of geen drukte te verwachten. Het knelpunt ligt naar zijn zeggen in de Hoornes. via welke wijk ook de aanvoer uit het toekom stige Rijnsoe%'er moet lopen. De heer J, D. van Delft, die enkele woorden wijdde aan de problematiek van Katwijk Rijn, stelde eveneens dat het van belang is dc Westerbaan niet tc bebouwen, ook al om het aantal agrarische gronden niet te doen afne men. Hij toonde zich tevreden met de plannen om in de buurt van hotel De Roskam een dorpspleintje tc realise ren, maar vroeg zich in dit verband wel af hoe men zich de plannen voor stelde de huizen naast het hotel tc re noveren. Bezoek Artesia op eigen kosten van saldi-rekeningen. Zo hoopte hij dat er gauw een nieuwe gymzaal kan komen. De bouw van een sporthal wilde hij een hoge urgentie geven. In verband met het dreigende tekort aan sportvelden adviseerde hij een samen werking aan te gaan met het Rijn lands Lyceum, of eventueel over de gemeentegrenzen héén een complex te realiseren. Betreffende het plan-Cen trum vroeg hij om bundeling van de voorzieningen. Verder wees hij op de woonboten die klandestien een ligplaats hebben. Sceptisch stond de heer Van Biezen tegenover een verho ging voor het fonds kunstvoorwerpen met 10.000. De heer Rotteveel (WD) sprak ook zijn tevredenheid uit over het batige saldo (rond 150.000), waarbij direkt moest worden opgemerkt dat dit met 30.000 verlaagd zal worden gezien vier begrotingswijzigingen. Hij vroeg om tijdige informatie over uitbrei dingsplannen. De hoge post t.b.v. be stemmingsplannen vond hij opvallend. Ondanks het afnemende autoverkeer vond de heer Rotteveel overneming van de Hoofdstraat en voorzieningen van de situatie Parklaan-Warnaarlaan- Pallandtlaan noodzakelijk. Hij juichte de bouw van een instruktiebad en een gymnastiekzaal op de urgentielijst toe. Ook vroeg hij om cijfers over de ver koop van woningwetwoningen aan de bewoners. Als de gemeente aktief is op dit punt, ontstaat er meer ruimte voor de sociale woningbouw. De reser vering van 175.000 in het meerja renplan voor de bouw en uitrusting van een bibliotheek vond hij voorlo pig niet noodzakelijk, daar het vesti gen hiervan in het Rijnlands Lyceum tot een goedkopere oplossing zou kun nen leiden. Een sporthal leek de heer Rotteveel minder noodzakelijk. De heer Verdegaal (KVP) meende dat de zorg om bij de stijgende kosten en investeringen de gemeentelijke huis houding uit de rode cijfers te houden, niet erg reëel lijkt. Hij vroeg of de bouw ten noord-oosten van de Teylin- gersloot niet mogelijk is als Teylin- gen en Wasbeek zijn volgebouwd. Be ter zou hij ingelicht willen zijn over de industrievestiging. Nieuwe terrei nen zijn niet mogelijk, maar een soe pel beleid t.a.v. het gebruik van bloembollenschuren vond hij wense lijk. Ook vroeg hij naar de vervan ging van oude schoolgebouwen. De deelneming aan het gewest Leiden noemde hij weinig zinvol, als Lisse en Hillegom en de andere bollengemcen- ten er niet bij betrokken zijn. De fraktie is voor het opnemen van des kundigen in de raadscommissies. KOUDEKERK De raad van Koude kerk bezag maandagavond uitvoerig de gemeentebegroting. Mr. T. O. Vreugdenhil die voer de P.C.P. de al gemene beschouwingen opende prees de begroting en de beleidsnota, die hij 'een volwassen stuk' noemde. De budgetbewaking zal meer effectief moeten worden. De voorgenomen reis van de voorzit ter naar de Amerikaanse gemeente Artesia waarvoor de gemeente 2.500,- zou moeten betalen noemde hij niet in het belang van de gemeen te. Contacten met meer bereikbare ge meenten met de naam Koudekerk in Duitsland, Frankrijk en België verdie nen de voorkeur. Uitbreiding van de rijwielpaden langs de Ruige Kade en Noordzijde van de Hondsdijk moet met spoed worden bevorderd. Mede in verband met de energiecrisis adviseerde mr. Vreugdenhil het colle ge bij de directie van de Spoorwegen aan te dringen op het instellen van een stopplaats in Hazerswoude. De heer A. van de Roovaart van Ge meente belang- sprak zijn vreugde uit over het bezit van de Ridderhof, maar ALPHEN AAN DEN RIJN Maan dag heeft Meijs en de Winter's bouw en aannemingsbedrijf b.v. (MUWI) de eerste paal geslagen voor een combi- school, bestaande uit een zesklassige basisschool en een twee-en éénklassige kleuterschool. In opdracht van de gemeente heeft ar- chitectenburo Multiontwerp b.v., dat al vele moderne scholen heeft ontwor pen, ook deze school vorm gegeven naar de laatste onderwijskundige in zichten. De geïntegreerde basis-kleuterschool bevat twee werklokalen en één speel lokaal voor de kleuters, twee lokalen voor de zgn. onderbouw (le en 2e jaar) en vier lokalen voor de boven bouw (3e- 4e- 5e en 6e jaar). Deze laatste leslokalen zijn gegroe peerd om een algemene ruimte, die hoeken bevat voor handenarbeid, do cumentatie, projectie en studie. Kruispunt Bruggestraat krijgt verkeerslichten KOUDEKERK Mevrouw Lelarge- Van Breukelen deelde a?n het einde van de raadsvergadering in antwoord op een vraag van één van de raadsle den mee, dat op 8 januari in Den Haag de aanbesteding zal plaatsvinden van de aanleg van een asfaltbetonver harding, van de aanleg van in- en uit- voegstroken en het plaatsen van ver keerslichten, ter verbetering van het kruispunt rijksweg Bruggestraat. De werkzaamheden strekken zich uit van het Zwaantje tot 300 meter voorbij de Gemeneweg. Voor 31 oktober 1974 moet het werk klaar zijn. LEIDEN In de Groenoordhal wordt 22 en 23 december voor het vijfde achtereenvolgende jaar een sportinstuif voor pupillen door de Ne derlandse Katholieke Sportfederatie georganiseerd. Er nemen tal van voet balverenigingen uit de Leidse regio aan deel. De wedstrijden zullen van tien tot ongeveer vijf uur duren. Overleden: Johannes Jacobus Staffelen, 91 Jaar, Huize Roomburg. Begrafenis In stilte. Jucob Brokkanr, 57 jaar. Voorschoten, Gcr. Dnuplanlsocn I. Crematie In stilte. Gcrrit Kop, 71 Jaar. Lelden, Voorstraat 50. Begrafenis donderdag 1.30 uur op begraaf plaats Leiderdorp. Jan Hendrik Dommcrholt, 84 Jaar, Lelden. Lammenschansweg 79. Crematie donderdag 11.30 uur op Oekenburg Den Haag. was tcch wel bevreesd, dat de exploi tatie meer zal gaan kosten dan is be groot Hij verzocht het college er bij de autobusonderneming West Neder land op aan te dringen zeker geduren de de spitsuren een halfuurdienst door de gemeente in te voeren. De heer R. Dorrepaal, eveneens Ge meentebelang, vond een verhoging van de reinigingsrechten van 30,- naar 40,- niet verantwoord, evenals de voorgestelde verhoging van de hondenbelasting. Ten aanzien van het bezoek aan Artesia merkte de heer Dorrepaal op dat indien de voorzitter privé een bezoek aan deze gemeente wil brengen hem namens de gemeente een geschenk kan worden meegege ven. Ook dit raadslid drong aan op meer verkeersdrempels en meer con trole op snelheidsovertreders. Namens de fractie van de KVP wees mevrouw Le Large-van Breukelen er op. dat door de oliecrisis ock Koude kerk als woondorp belangrijk minder aantrekkelijk zal worden; met de 15 liter per week komen de forensen niet zo ver en het openbaar vervoer is niet voldoende dit op te vangen. In stellen van een NS- halteplaats in Ha zerswoude moet dan ook voor alles worden bepleit. Mevrouw Le Large meende, dat de Koudekerkse indus trieën straks de zwaarste klappen moeten opvangen. Om deze reden wil zij de oude Burg. De Herderschool zo nodig verhuren voor vestiging van kleine industrieën. De fractiegenoot van mevrouw Le Large, de heer A. P. Heemskerk noemde de voorgenomen reis van de voorzitter naar Artesia meer een va kantiereis dan een zakelijke reis. Uitbreiding van het aantal verkeers drempels acht de heer Wondergem niet juist. Het nog steeds ontbreken van verkeerslichten op de kruising Rijksweg- Bruggestraat moet zeker de aandacht hebben. Het bedrag van 2.500,- voor de reis naar Artesia noemde hij een onnodige uitgaaf. Het antwoord van het college op deze beschouwingen zal worden gegeven in een op dinsdag 18 december half acht te houden raadsvergadering. De raads vergadering van vrijdag 14 december wordt daardoor verschoven naar vrij dag 21 december'. ALPHEN Van haar leden heeft de PPR de goedkeuring gekregen om naar een zo groot mogelijke progres sieve samenwerking te streven. Met D'G6 en PSP zal getracht worden om tot een gezamenlijk programma te ko men en met één lijst de gemeente raadsverkiezingen, mei volgend jaar, in te gaan. Tot eerste man van de PPR is gekozen Kees Waagmeester in het dagelijks leven journalist bij het weekblad Hervormd Nederland, als nummer twee, drie en vier zijn res pectievelijk aangewezen Jan Noorde- graaf, Dich de Groot en Therése de Nennie. De leden zijn voor het me rendeel nog studerende mensen, die nog maar een paar jaar in Alphen wo nen. Met de PvdA, zo is al gebleken, kon den de drie voorlopig niet tot een dermate verregaande samenwerking komen, dat de vier partijen één ver kiezingslijst zouden opstellen. De PvdA viel, volgens de PPR onderhan delingsdelegatie, voornamelijk over het programmapunt 'Wethouders moe ten solidariteit met hun fraktie hoger stellen dan solidariteit binnen het col lege, dat moet voor de verkiezingen duidelijk worden afgesproken', zoals in het concept-programma staat. Als secretaris van het Alphense PPR-ak- tiecentrum werd gekozen Ewald Dae- men; Klaproosstraat 41- tel 91388. De volgende PPR ledenvergadering zal gehouden worden op 7 januari, Fa zantstraat 78 in Alphen. kort-nieuuG-uit-flc-regio k ort -n icuv.'S -u i t-d e-rc^io kort-nicuvr^-uit-de-TG^io kort-n iouus-ui t-de-regio kor b - n ie uur, -u i t-d c-ro gio ïl ALPHEN Ds. P. Sneep, chr. geref. predikant te Alphen, heeft het beroep van de chr. geref. kerk te Driebergen aangenomen. Hij kwam in 1970 naar Alphen aan den Rijn, na vijf jaar de chr. geref. kerk te Zaamslag te heb ben gediend. Ds. Sneep is 57 jaar. LEIDEN Zaterdag 15 december om 2 uur houden de samenwerkende blin- denbonden afd. Leiden en Omstreken een bijeenkomst in het lokaal van de speeltuinvereniging 'Zuiderkwartier', Anjelierstraat (Tuinstadwijk). Lokaal bereikbaar met de buslijnen 13, 14, 40, 41, 42, 46. Uitstappen halte Lam- meschansweg, Petruskerk. Bij vervoer- moeilijkheden bellen 01710-34266, 26017, 34019. ALPHEN Op de maandagavond, houden vergadering van de ondern mersvereniging Alphen onder motto 'Evaluatie cityplan' heeft H. Perotti nogmaals zijn bezw schrift uiteengezet. Duidelijk is vorengekomen dat de KVO (Komi lijk Verbond van Ondernemers) v; komen achter het bezwaarschrift vi Perotti is blijven staan en het ook blijven steunen. ALPHEN Bij de opnamen in Bron' van het Tros radio programi 'Route A' heeft F. Bemer bij het spi letje 'Wat had U gehad willen hf1 ben' 100,- gewonnen voor 'zijn' ke omroep 'ALPHEO'. De verlii waren A. de Graaf van muziekvere ging Arti et Religioni en E Dragt buurtcentrum Ridderveld. 'e|N 1.01 rei NOORDWIJK De Noordwij Verenigng van Pluimvee- en Koi nenhouders organiseert op dondert 13, vrijdag 14 en zaterdag 15 dece j,e( ber a.s. in het dorpshuis 'De Ku j,et aan de Zeestraat haar jaarlijkse toonstelling. Ongeveer 375 dieren len te bewonderen zijn. De tentoJ stelling is voor het publiek geope £ht op donderda, van 8 tot 10 uur nai ,urt op vrijdag van 10 uur voorm. tct uur nam. en op zaterdag van 10 voorm. tot 5 uur nam. sbe\ SASSENHEIM Het ledental van buurt- en speeltuinvereniging j draagt 450, zo werd ter jaarvergai ring meegedeeld. Er is een batig s do. Voorzitter Slagman werd her j, zen. Gekozen werden tot bestuurs de heren J. van der Geest, J. Bati burg en R. Steenkist. De heer A t der Niet, die 15 jaar deel uitmaal ut' van het bestuur, werd extra bedai voor al zijn werk. Dankwoorden ren er ook voor de heren D. Hub4 en K. Verbree. Besloten werd, buurtvereniging te laten opgaan in speeltuinenvereniging. ALPHEN De werkloosheid mannen is in november met 30 toe nomen en bedraagt nu 271. Van aantal staat 22,5 procent langer d een half jaar ingeschrevep. Aan i stijging zijn vooral de bouw- en ki toorsector debet. De olieboijcot hei op de werkloosheid vrijwel nog ge invloed gehad. De vraag is iets af nomen. In december wordt een ven re stijding van het aanbod verwacht lijk: kerl *EC he' ,lenc HILLEGOM Onder auspiciën i w het gemeentebestuur van Hillegom zaterdag 22 december om 7 uur in ere St. Josepthkerk een concert word gegeven door het Utrechts Byzantif Koor. Het programma bestaat voor pauze uit liturgische gezangen in oud Slavische taal alsmede uit kei liederen in de Oekrainse taai. Na pauze zal een aantal volkslieden eveneens in de Oekrainse taal ten hore worden gebracht. TER AAR In de jaarvergaderi teren al berichtten, werden de hei ,1 - TTxnluV* ,,.i4 i :V; comii van de IJsclub, waarover wij het jubileum van de heer Hijdra j J. Akerboom, Th. Hijdra, G Kints, L. Lelieveld, Th. Pijper en Vermeulen in het bestuur herkoz Gekozen werd de heer J. A. in 't Vi (vac. J. Koeleman.) De contribu blijft zoals ze is. WARMOND De afdeling van Bond personeel in agrarische bedi ven en voedings- en Genotmiddelen! drijven verzocht ons mee te delen, landbouw-vakantiebonnen en -cheqi wel op vrijdag 14 december bij J. S king, Dorpsstraat 46, van half 9 half 10 's avonds. LEIDERDORP B. en W. van L derdorp zijn van oordeel, dat er g aanleiding bestaat de huren van molens van de Kalkpolder en de 5 laan- en Meijepolder te verhogen, huur van de Kalkpoldermolen is 550 per jaar, die van de andere len 20 per week. LEIDERDORP Maandag 17 dect. ber om 7 uur behandelt de gemeen) raad de begroting 1974. KOUDEKERK De receptie dokter Blaauwendraad (25 jaar Koudekerk) is zaterdag 15 decern! van 11 uur tot half 1 in De Ridi' hof. dvo KATWIJK AAN DEN RIJN, 11 december Groenteveiling, Aanvoer waspeen 134 ton. schorseneren ton. Prijzen waspeen Al 9-11S0, A2 270-71 BI 510-12. B2 270-340. Cl 360-530. C2 3-4 boerekool 46-54, gele kool 43, groene kool schorseneren 56-128. 1P KATWIJK Dinsdag verschenen aan de 1 ringafslag: KW 49 met 587 k. KW 123 501 k. Prijs steurharlng 100-112. Aan de dlnsdagmarkt werden te IJmuiO aangevoerd: 3 kisten tarbot en griet, 680 t ten kabeljauw 23 kisten schol. 18 kisten Aili ting. 17 kisten schar. 54 kisten varia en 5 rpt, ke tone. ï"1 «j 100, UK 234 en UK 196 9.600, UK 245 UK 56 2.050, UK 48 cn UK 23 4.000. UK - en UK 17 9.700. VD 46 en VD 115 9.100, SM 33 en KW 180 2.250, YE 25 en ZL 6 3.900," 46 en WR 1 8.850, EB 28 en UK 148 3 1JM 211 4.800, IJM 23 250, KW 4 1050, 185 1200. 215 en UK 15 10.400, UK 135 en UK 1 daar ITV 014 uv ior. o enn itv ojs jfigg I 'R TO( ADVERTENTIE al was het alleen maar om te ontdekken, hóeveel mooie, moderne, romantische verlovingsringen elke juwelier heeft! [Dit IJMUJDEN Prijzen per l kg ln gvldettl grote tong 9-8.79; grootmiddel tong 10.S «rot 10.51; klelnmiddel tong 10.90-10.57; tong 11 Aall 9,61; rong I' Wijting 106-<o; scnar iu-ii; sieenuoiK rnm schol 1 88; schol 2 98-94; schol 3 110-» ™m schol 4 132-108; kabeljauw 1 120-95; kabi hen Jauw 2 146-96; kabeljauw 3 104-82; kabeljat 4 92-78; kabeljauw 5 94-73. tarbot 300-21 griet 172-103. lever 60-52; kuit 112-110. SCHEVENINGEN 11 december. Visserij! rioh'cn. Besommingen kustvissers: SCH 2865, SCH 96 1250, SCII 32 4250, SCH 34 1* SCH 43 2460. SCH U 2640. SCH 65 2885. it OMU 66 44/5. SCH 67 1975, SH 68 4200. SC 3475. SC 74 2365. SL 5 3940. T 10 4245. 2 21 3905, TH 34 6170. S11 36 5440. SCH 5100. TH 43 4910. Besommingen spanvissers: IJM 205 en IJM' 3800. IJM 207 en UM 209 4370, GO 1 en 8' 21.185. UK 141 en UK 271 7120. Noteringen per 40 kg: schol m 100-115. kl 95-110, wijting gestr. 75-90, wijting Old 'het 55-70, schar 75-95, bot 35-45, kabeljauw 100-120, kabeljauw I 90-100, kabeljauw II 90, kabeljauw II. 72,80-82. Per 100 kg kabeljauw gr 230-260. Aanvoer garnalen 861 kg. ExportgarnaU 280. Aanvoer: 800 kisten kabeljauw. 20 kist» schol, 205 kisten wijting, 170 kisten schar, kisten bot. Verwachte aanvoer voor woensdag: ca kustvissers. fees Jflri- op achi Een ,fcorr ■oen Gi/i

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 4