Standard: weer toekomst ïobson: wat uit vorm 'Middenveld is geraakt' De Vries stopt met motorsport KNVB VERLIEST KORT GEDING Tour de France gaat in Brest van start ïco Dewalque: Onder René Hauss zijn wij stil blijven staan, nu komt er weer lijn in Schaatsploeg zonder reserve Piet Kleine te snel voor Harm Kuipers Doggen begint met overwinning Trinidad wint Heracles leent Engelse speler /KWARTET WOENSDAG 12 DECEMBER 1973 SPORT T11/K13 ii onze speciale verslaggever fl( Roger Petit is weieens de grootvorst van liet Belgische voetbal genoemd. De nukkige, echt lalse vice-voorzitter van de KBVB en leider van topclub Standard Luik kent zijn macht en invloed geen ander. Roger Petit besliste de afgelopen weken tot twee keer toe vrijwel eigenmachtig over uitstellen van de UEFA-Cupwedstrijd tussen Standard en Feyenoord. Niemand rond de Luikse b wenste zich aan een dergelijk autoritair optreden te ergeren. Het was immers 'monsieur Petit' die oordeelde. -itthüfe. noemt zich bescheiden 'secreta- betaald voetbal' van Standard, r geen speler waagt het de man de training zonder een handdruk egroeten. Petit is hun werkgever, bepaalt de hoogte van de contrac- het bedrag van de premie, de en verkoop van de spelers. Petit ok de official met de altijd functi- ■ende contacten. Ook in het bui- ind. Daarom wekt het geen verba- meer. dat Standard Luik onder supervisie is uitgegroeid tot een t Verenigde Naties van het voet- eld. Standard heeft in de loop der li onderdak verschaft aan een aan- ijk aantal nationaliteiten, aatste seizoenen zijn bij Petit nog jelijker dan voorheen de Joegosla- favoriet. Vooral sinds deze zomer Standard meer dan ooit op een me van het Oosteuropese land. opvolger van trainer René Hauss j de Waalse vereniging voor de ïn- ende Istvan Markovic, die zich zijn landgenoot Bulatovic laat teren. Tijdens de training wordt ook regelmatig Joegoslavisch ge- ken. Want niet minder dan vijf ers uit de selectie zijn landgeno- van Markovic, die in 1966 met het oslavische elftal nog in Chili voor rereldtitel speelde, lovic tekende deze zomer een jarig contract bij de élite-club dard. Een overeenkomst, waar hij eite nu al spijt van heeft. 'Mijn ileem is', bekent hij, 'dat ik hier een veel te oud elftal moet wer- is de laatste jaren geen door- ning van jeugdige spelers ge it En nu het zeer noodzakelijk is iet elftal te verjongen, zit ik met brokken. Een dergelijke grote in- kost onherroepelijk punten. Als naast nog een aantal gerenom- rde spelers geblesseerd raakt, dan weet iedereen, dat het erg moeilijk is om hier het verwachte resultaat te be halen'. Toch heeft Markovic in enkele maan den bij Standard veel waardering voor zijn werk verzameld. Wat de in middels naar Frankrijk (Sochaux, de club van Jan Klijnjan) teruggekeerde René Hauss verzuimde, deed de Joe goslaaf: hij gaf Standards jonge talent een kans. Markovic ook herstelde de goede sfeer in de ploeg, die jarenlang een toonaangevende rol in het Belgi sche voetbal vertolkte. Nico Dewal que, de internationale verdediger van Standard herinnert zich: 'De laatste twee seizoenen leefden we op voet van oorlog met Hauss. Een handge meen kon op de training soms maar ternauwernood worden voorkomen. Geen van de spelers geloofde meer in de capaciteiten van Hauss. Die man inspireerde niet. Iedere training en ieder praatje waren hetzelfde'. Toch werkte Hauss vijf seizoenen bij Standard. Dewalque (28): 'Drie jaar lang heeft hij geteerd op het werk van de Joegoslaaf Pavic, die voor hem bij Standard trainde. Pavic was de beste trainer, die ik ooit heb meege maakt. Na drie jaar jaar begon ook de aftakeling. Ik durf gerust te stellen, dat we onder leiding van Hauss zijn blijven stilstaan. Markovic corrigeert nu. Er is bij de spelers weer ambitie. We beginnen weer te voetballen, er komt weer lijn in ons spel en er be staat in de groep weer een gezonde concurrentie'. De omschakeling naar de 'harde lijn' van Markovic heeft Standard in de eerste fase van de competitie moeite gekost. De formatie werd al in de eer ste ronde van het toernooi om de Bel gische beker door Lierse uitgescha keld en in de competitie acteert Stan dard achter de Brusselse clubs Racing White, Daring Molenbeek en Ander- lecht op het tweede plan. 'Maar', voorspelt Dewalque. 'we komen nog ver. Nu de catastrofe-Hauss voorbij is zijn we nog lang niet voor de landsti tel uitgeschakeld. We hebben alleen erg veel pech met blessures gehad. De kwetsuur van doelman Piot heeft ons zeker drie of vier punten gekost. Daarnaast hebben we Jean Thissen en Leon Semmeling lang moeten missen en is Wilfried van Moer nog steeds niet hersteld. Van Moer is voor ons wat Cruijff voor Ajax betekende. Ga maar na'. Volgens de vlotpratende, openhartige Dewalque had de terugval van Stan dard makkelijk voorkomen kunnen worden. Daarbij denkt hij niet alleen aan de negatieve invloed van Hauss, óók aan het vertrek van een aantal ervaren spelers. 'Geef ons Kostedde, Dupérieux en Nagy (ex-FC Twente, red.) terug en we zijn weer kampi oen'. Standard is echter altijd al een doorgangshuis voor talent geweest. De club koopt en verkoopt met de allure van een marktkoopman. Vooral in het buitenland tot ergenis van Dewalque overigens. 'Doordat de clubs zoveel buitenlandse spelers aankopen, raakt het Belgische voetbal zelf achterop. Raymon Goethals de bondscoach, heeft genoeg op dat feit gewezen, maar er gebeurt niets. Er zal in Bel gië, net zoals in Nederland, een beper king van het aantal buitenlanders per club moeten komen. Op deze manier maakt het Belgische voetbal zichzelf dood. De laatste jaren is dan ook al heel wat talent verloren gegaan. Jon geren krijgen in de top geen kans en vertrekken dan naar een lagere club waar ze in ieder geval wel steeds in het eerste elftal kunnen spelen. Ook Standard heeft daardoor veel talent volle jeugd verspeeld'. Nico Dewalque: 'Onder Renee Hauss stonden wij stil'. Feyenoord staat vanavond in de derde ronde van het toernooi om de UEFA- CUP in Luik tegenover een bonte mengeling van talent. De ploegen ont moeten elkaar overigens niet voor de eerste keer dit seizoen. Voor het be- hel tegen FC Twente onder slechte omstandigheden kan een loterij worden onze speciale verslaggever iCHEDE Zij aan zij bijna stonden Spitz Kohn, FC Twente's ner en zijn collega van Ipswich Town, Bobby Robson, toen ten- te de grasmat van het Enschedese Diekmanstadion werd geïnspec- d. Beiden bouwden ze een filosofie op die veel gemeen had en er op neer kwam, dat geen van de ploegen in de return, die van- nd wordt afgewerkt, apert voordeel uit de bizarre terreinomstan- ïeden zouden kunnen putten. Omdat de gladde bovenlaag op een dgevroren grondlaag de mobiliteit van alle spelers drastisch re- eert. Robson zelfs: 'Als de omstandigheden niet veranderd zijn, rdt het een grote loterij, de wedstrijd van vanavond. En dat zou imer zijn. Want deze twee bijna gelijkwaardige ploegen verdienen eerlijk, open gevecht'. gt de zon er niet in de harde on- >ag te ontdooien, dan staat het dat Robson het gezicht van zijn g zal veranderen. Op het midden- neemt Osborne dan de plaats van ris of Collard in. Robson: 'Osbor is een speier, die zich gemakkelijk de slechte terreinomstandigheden last'. Robson blijkt met die zet ri- 's te willen nemen. Osborne im- s heeft nog maar één keer in een ich veldsiag gespeeld. Niet eens volledige wedstrijd. Slechts 70 mi- n trad hij toen op in een wed- i tegen Wolverhampton Wander- En dat terwijl Osborne toch al jaar deel uitmaakt van Ipswichs Vandaar dat in Engeland aangenomen, dat Robson het uwen in zijn, de laatste weken falende, middenlinie heeft Kon: 'Vreemd is dat ook niet, als wat de jongens op het midden- momenteel presteren. De jongens uit vorm. Dat bleek al tegen FC (We. We hadden onze tegenstander zoveel kans mogen ge-ven om op at te spelen. Tóen heb ik ge it. dat het aan het besneeuwde te wijten was. Afgelopen zater- echter tegen Leeds United wor- "e onder de voet gelopen, omdat toiddentrio niet draaide. Hamilton ik al buiten de ploeg gelaten, hrd speelde voor hem, met Morris Viljoen. Maar we zijn er op het denveld gewoon nog niet'. dat heeft Robson verbaasd. Het namelijk dankzij de standvastig- J van de middenvelders dat Ips- overeind bleef tegen Real Ma rt en Lazio Rome. Robson: 'Met die «taten meende ik dat de ploeg het vertrouwen had verkregen dat het '8 had om ook in de Engelse lea- een belangrijke rol te spelen. Dat te gelukken. Maar nu we door w United verpletterd zijn, zal het t'hjk worden In ons hotel in Ln- lfji hebben wc de hele maandaga- 1,1 nog over die wedstrijd gespro. '•k ben van nature optimistisch. tvwu de. k ik ook dat we wat FC fnte betreft meer voordelen dan le'en van die 30 nederlaag onder en. De ploeg wil mee blijven •el- Jal alleen .ets beter in vorm moe- komen rm -lat te realiseren. We !en hoe sterk FC Twente is. Ster- dan Rea! en Lazio, al ben ik ook mening, dat het FC Twente moei- kost om een andere stijl te hante ren dan het bij ons heeft gedaan. De ploeg mist voorin jongens zoals wij die in Johnson en Whymark hebben. Mannen, die voor verrassend knappe soli, voor een diep verlengstuk van het voetbal kunnen zorgen'. Robson laat zich, zo blijkt, niet over meesteren door de problemen die hem achtervolgen. Wil niet herinnerd worden aan de uitschakeling van Har per en Lambert (door blessure), ver geet de huidige zwakte van zijn mid denveld niet, maar richt zich daar door allerminst neerslachtig op het duel van vanavond. Is daar zelfs al zo mee bezig, dat hij andere uit de voet- balproblematiek opborrelende objec ten negeert. 'Ik ben met FC Twente bezig. Ipswich is in staat om de ploeg te kloppen. Hoe? Dat is mijn zaak. Op dezelfde manier als de Real Madrid en Lazio Rome uitschakelden'. Dat zou impliceren, dat Robson een puur defensief concept voorstaat. Ook hij realiseert zich dat de aanvallende partij (FC Twente, dat wel moet met een 10 achterstand als vertrek) voordelen verwerft op een glad veld. Daarom zegt hij ook voorlopig nog af te wachten. Net als zijn spelersgroep, waarin de mening heeft post gevat, dat FC Twente niet meer kan dan het in Ipswich heeft laten zien. De jonge voorstopper Kevin Beattie: 'Een ploeg die in de nationale competitie 24 tref fers in 15 wedstrijden scoort, mag je steriel noemen. Moeten wij dacht »k wel van treffers af kunnen houden, vooral nu Hunter, die in het thuisdu el een schorsing uitzat, weer van de partij is'. 'Toch', zegt Trevor Whymark: 'Bewijst FC Twente's staat van dienst in het UEFA Cup-voetbal wel dat de ploeg iets kan. Daarom moeten we waken voor onderschat ting'. Een bepaalde vorm van lichtzinnig heid zou FC Twente uiteraard niet onwelgevallig zijn. Spitz Kohn: 'Laat ze maar denken dat we maar één spel kunnen spelen. Dat is toch alleen maar in ons voordeel'. Het ziet er naar uit, dat hij over al zijn spelers kan beschikken. De aanvankelijk ta melijk ernstip ogende blessures van Kick van der Vall en Dieter Schwemmle blijken het meespelen niet in de weg te staan, terwijl ook Ren Notten, Willem de Vries en Jo- han Zuidema zo ver hersteld zijn. dat ze zeker in de basisopstelling worden opgenomen. DEN BOSCH De technische commissie langebaan van de Ko ninklijke Nederlandse Schaat senrijders Bond blijft op het standpunt staan dat er geen re serves met de ploegen voor de internationale kampioenschap pen mee kunnen gaan. Tijdens de algemene jaarvergadering in Den Bcsch pleitte het gewest Zuid-Holland voor het meestu ren van een reserve, nu er een gunstige overeenkomst met een sponsor was gesloten. De heer Zeekant, voorzitter van de TC langebaan, zei echter: 'Tijdens het jongste ISU-con- gres is besloten maximaal vier deelnemers per land toe te la ten. Indien drie deelnemers van een land bij de eerste twintig eindigen mogen het volgend jaar weer vier rijders of rijd sters uitkomen. Mede in dit licht bezien achten we het niet nodig een reserve mee te laten reizen. De kosten zijn daarvoor te hoog. Dit is in overleg met de trainers Pfrommer en Maar- se besloten. Mocht er echter on verhoopt iemand ziek worden dan zal er met uitzondering van Alma Ata alsnog iemand naar de wedstrijdplaats worden gestuurd'. Spitz Kohn ('links) en Kick van der Vall. De blessure van de FC Twente speler blijkt achteraf nogal mee te vallen. Veel trager vordert de revalidatie van de aan de, lies geopereerde Jan Jeu- ring. Hoewel dokter Strikwerda p het 'technische' verloop van de opera tie geen enkele aanmerking had, blijkt nu toch dat Jeurings bloed niet tot rust komt. Jeuring zelf: 'Ik heb nog steeds een bloedbezinking van on geveer 80. Dat moet terug naar 13, '4, maar dat is moeilijk. Het betekent dat ik nu helemaal niets kan doen. Ik wilde graag fietsen om wat spiervcr- sterkende arbeid te doen, maar zelfs dat kan niet' Jeuring is daardoor nog tot zeker medio januari uitgeschakeld. Epi Drost wordt enkele weken eerder in Twente's elitecorps terugverwacht Na ticce iverelcltitels in 50 cc klasse AMSTERDAM Jan de Vries, tweevoudig wereldkampioen der motorrenners In de lichtste klasse, heeft besloten zich op het hoogte punt van zijn loopbaan terug te trekken uit de wedstrijdsport. Negen jaar geleden debuteerde de Noordhollander die in 1971 in de 50 cc klasse de eerste Nederlandse wereldkampioen in de motorsport werd. Na langdurige strijd met zijn eeuwige rivaal Angel Nieto veroverde hij op het circuit van Madrid, dat zijn tegenstander kent als geen ander, de titel. Nieto kwam al in de eerste ronde ten val en was op slag kansloos. De toen 27-jarige Nederlander vergaarde dat jaar 77 punten in de strijd om het kampioenschap, acht meer dan Nieto. Een jaar later moest hij evenwel de hoogste eer aan de Spanjaard laten. Op 22 juli 1973 eiste hij zijn twee de wereldkampioenschap op. Hij zegevierde in de Zweedse Grand Prix, na eerder dat seizoen in Ita lië, Joegoslavië en België onge naakbaar in de lichtste klasse te zijn geweest. De 60 punten die hij hierdoor vergaarde maakte dat hij in de slotrace in Spanje de finish niet eens hoefde te halen. Ook in die race werd de Nederlander overigens als overwinnaar afge- Nadat hij de Grand Prix van Madrid heeft gewonnen wordt Jan de Vries als wereldkam pioen 1971 op de schouders rondgedragen. viagd. Een fel begeerde triomf ontbreekt de frêle coureur: een zege voor el- gen publiek in de Asser TT-Races. Voor eerste keer etappe in Engeland gin van de competitie speelden beide clubs in het intertoto-toernooi twee keer tegen elkaar. In Luik eindigde het duel in een gelijkspel (11) en in Rotterdam won Feyenoord met 3 1. HEERENVEEN De tweede selec tiewedstrijd voor de heren (de eerste was vorige weel: in Amsterdam) die geldt voor de nationale kampioen schappen en de landenwedstrijd tegen Noorwegen is een overwinning gewor den voor Piet Kleine. De rijder uit Hollandscheveld dankte de eerste plaats aan zijn goede 1500 meter: 2.10.6. Harm Kuipers, die de 3000 me ter won in 4.31.7 eindigde op de twee de plaats. De slechte weersomstandig heden beïnvloedden de tijden ongun stig. Hans van Helden moest tijdens de 3000 meter opgeven wegens een bles sure die hij zaterdag had opgelopen tijdens korte baan wedstrijden. Zijn tijd op de 1500 meter was 2.13.1, waarmee hij derde werd. Elndatand: l Piet Kleine 89.200 2. Harm Kuipers 89.516, 3. Jan Palsma 91 000. 4 Ka- rel ie Winkel 91 066. 5. Daan Gompen 91.467, 6. Plet van der Kant 91.650. PARIJS De 61e editie van de Ronde van Frankrijk voor beroepswielren ners zal op 27 juni 1974 in Brest van start gaan met een proloog in de vorm van een individuele tijdrit over 7 kilometer. De slotdag is geprogram meerd op 21 juli. wanneer het overge bleven rennersveld in Vincennes zal aankomen. De ronde van Frankrijk van het vol gend jaar bestaat uit 22 etappes met een totale lengte van ongeveer 4050 kilometer en kent ook twee rustdagen (op 8 juli in Aix les Bains en op 13 juli in Colomiers). EEKLO 'Het aantal beurten had wat lager moeten zijn', zei Jan Dog gen nadat hij zijn openingspartij in het Europees kampioenschap drieban den gisteren in Eeklo tegen de Span jaard Avalino Rico in 56 beurten tot winst had gebracht. De Nederlandse kampioen, die altijd wat moeilijk van start gaat, kwam ook dit keer wat traag op gang, maar had daarna toch weinig moeite met de Spanjaard. Traditie getrouw maakte Raymond Ceulemans de beste indruk. De Belg, die vorig jaar in Crosnes bij Parijs wegens ziekte niet kon deelnemen aan het 31ste Europese kampioenschap, was tegen de Oostenrijker Anreiter al in 27 beurten klaar. De veelvuldige ti telhouder imponeerde vooral door vier keer een serie van zeven te laten noteren en daarmee bijna de helft van het vereiste totaal (60) binnen te halen. Jan Doggen, met zijn 55 jaar de oud ste deelnemer aan deze titelstrijd, raakte in het begin van de partij te gen Rico even achter toen de Span jaard in zijn derde beurt een serie van 6 maakte. Toen Doggen voor de elfde maal aan de tafel kwam herstelde de Brabander het evenwicht (1111), waarna hij vrij weinig moeite met zijn tegenstander had. Nog een keer na 17 beurten werd het op nieuw gelijk (1515) maar daarna liep de Nederlandse kampioen moeite loos weg. Was het verschil precies op de helft van de partij nog 3 punten, direct daarna nam Doggen resoluut afstand via series via 5, 4 en 6 en nog enkele wat minder gemakkelijk ver gaarde puntjes was het na 40 beurten: 47-23. Daarna stokte het ritme even maar via een 'vier' kwam Doggen tenslotte na 51 beurten op 58 caram boles. waarna hij toch nog vijf keer naar het biljart te komen. Het routeschema is met de wijzers van het uurwerk mee opgesteld, zodat eerst de Alpen en vervolgens de Pyre- neën moeten worden bedwongen. Een primeur is de oversteek van het ka naal. Op 29 juni speelt de tweede etappe zich af op een parkoers rond de Zuidcngelse havenstad Plymouth (120 km). Diezelfde avond nog keert de karavaan per vliegtuig terug naar Frankrijk, waar 30 juni de derde etappe van St. Pol de Léon naar St. Maio zal leiden. Andere landen, die de Ronde van Frankrijk zal aandoen zijn België (Ha- relbeke) en Spanje (Seo de Urgel) Naast de proloog kent het routesche ma nog één ploegentijdrit over 8 km en twee individuele ritten tegen het uurwerk, op 18 juli over 12.4 km en op de voorlaatste dag over 30 of 35 km. HAVANNA Trinidad heeft in een wedstrijd voor het kwalificatietoer nooi voor het wereldkampioenschap voetbal 1974 in Havanna met 10 ge wonnen van Guatemala. Everard Com- mings scoorde het beslissende doel punt na een half uur spelen Da stand Is: 1. Haiti 3 8 0 0 6 6-1 2. Mexico 3 1 2 0 4 9-1 3. Honduras 3 1 1 13 3-3 4. Trinidad 3 1 0 2 2 3-4 5. 5. Guatemala 3 0 2 1 2 2-3 6. Nederlandse Antillen 3 0 t 2 1 2-13 ALMELO Heracles heeft zich tot het einde van dit seizoen verzekerd van de diensten van de 19-jarige spits- speler Peter Jackson van Leicester City. De Almelose eerste-divisieclub krijgt de Engelsman in 'bruikleen'. Jackson zal als taak krijgen de tot nu toe zeer geringe productiviteit van Heracles op te voeren. Het is de be doeling dat Jackson zondag in Rotter dam tegen Excelsior zijn debuut zal maken. Na afloop van de huidige com petitie zal Peter Jackson in ieder ge val terugkeren naar Leicester. Hera cles trok eerder in de tweede transfer periode Bert Teunissen al aan. POUL ANNEMA om aan de 60 59 56 6 1.053 60 56 6 1.071 60 76 4 0.789 60 76 9 0.789 60 56 6 1.071 40 56 6 0.714 60 27 7 2.222 24 27 3 0.888 60 67 7 0.895 53 67 7 0.820 60 63 5 0.952 39 63 6 0.619 SCHAKEN Het Nederlands kampioen schap zal van 18 tot 30 maart in Leeu warden worden gehouden. ZWEMMEN In Drachten waar een 50- meterbad wordt gebouwd, zal op 23 en 24 februari een interland tussen de da mes en heren ploegen van Rusland, Oost- Duitsland, Engeland en Nederland wor den gehouden. TENNIS De ploeg van Columbia heeft z:ch geplaatst voor de tweede ronde Amerikaanse zone om de Davls Cup, door Mexico met 41 te verslaan. TENNIS Stan Smith en Jtm Connora zijn door de Amerikaanse tennlsbond uit geroepen tot tennisser* van het Jaar. AUTOSPORT Een bekende autofabrlefc in het zuiden des lands zal eind dit Jaar stoppen met de activiteiten die op raco- en rally gebied werden ontplooid. BASKETBAL Het Delftse Punch heeft de 31-Jarlge Amerikaan Bill Sheridan aangetrokken als trainer. Sheridan is In Amerika een zeer gewaardeerde trainer. Het Is mogelijk dat Dolf Pouw. de huidi ge trainer van Punch, bij de trainingen betrokken blijft. Gerard van de Kerkhof dient overschrijving te worden verleend van Helmond Sport naar Geldrop DEN HAAG DE KNVB moet Gerard van de Kerkhof, een broer van de tweeling Willy en René, overschrijving verlenen van de eerstedivisie club Helmond Sport naar de amateur eersteklasser Geldrop. Mr. N. de Grooth heeft dit gisteren in zijn uitspraak in het korte geding dat de Vereni ging Van Contractspelers (WCS) tegen de KNVB had aangespan nen beslist. De vice-president van de Haagse rechtbank was niet van mening dat de voetbalbond moest worden gedwongen de overschrijding op korte termijn van Jan van Belzen van FC Utrecht naar de eersteklasser Elinkwijk toe te staan. In beide gevallen hadden de spelers een nieuwe, aanmerkelijk minder gunstige overeenkomst met hun club uit het betaalde voetbal niet willen tekenen. De WCS had daarep in het kort geding gesteld dat de KNVB door aanvaarding van het z.g. rapport Stheeman, waarin het huidige trans fersysteem als strijdig met het ar beidsrecht wordt aangemerkt, tevens het recht van de spelers had erkend na afloop van een contract te gaan en staan waar zij zelf willen. De hoop van de WCS dat mr. De Grooth op de valreep nog een uitspraak zou doen over de rechtsgel digheid van het transfersysteem werd niet bewaarheid. De vice-president van de rechtbank was namelijk van mening dat de overschrijvingsbepalin gen niet in nauw verband staan met dit systeem. Gerard van de Kerkhof dankte de voor hem gunstige uitspraak aan toe zeggingen van een drietal functiona rissen van de KNVB. Bondsbestuurlid mr. Tripels, juridisch medewerker mr. Gianotten en secretaris betaald voetbal-competitieleider Jan Huij- bregts hadden de WCS enkele weken geleden laten weten dat de overschrij ving op korte termijn zou worden toe gestaan. Zij gingen er daarbij vanuit dat Helmond Sport zijn medewerking zou verlenen. Toen dat niet het geval was achtte de KNVB zich gebonden door het reglementsartikel dat in een dergelijk geval overschrijving niet tcestaat. Mr. De Grooth deelde die op vatting niet. Hij was van mening dat geen van de functionarissen zijn be voegdheid te buiten was gegaan en dat de KNVB aan de gedane toezeg ging was gebonden. De vice-president bepaalde de dwangsom op 15.000 gul den voor iedere dag waarop de KNVB in gebreke zou blijven. De vordering om Jan van Belzen op korte termijn overschrijving naar Elinkwijk te verlenen wees mr. De Grooth af. Hij achtte de overschrij- vingsbepaHngen niet in strijd met de orde en goede zeden. Voorts stelde hij dat aan die bepalingen mede ten grondslag ligt het beschermen van het amateurvoetbal tegen terugkerende spelers uit de profsectie, die onder aanmerkelijk gunstiger omstandighe den hun voetballoopbaan hebben kun nen opbouwen. Een zienswijze die de WCS allerminst onderschrijft omdat de beslissing of al dan niet op korte termijn overschrijving wordt gegeven bij de club uit het profveetbal ligt De WCS heeft in het geval-Van Bel zen inmiddels de FC Utrecht een ulti matum gesteld. Indien de Utrechtse eredivisieclub niet toestaat dat Van Belzen alsnog op korte termijn over schrijving wordt verleend zal de vere niging van werknemers in het betaal de voetbal volgende week een kort ge ding aanspannen tegen FC Utrecht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1973 | | pagina 13